knihy k veci

Knihy o investovaní, školenia a iné vzdelávacie produkty v oblasti investovania
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

knihy k veci

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

zoznam top knih, z kotrych cerpa drviva vacsina autorov ostatnych knih, z ktorych vacsina ludi cerpa a uci sa z nich po celom svete a su k veci a oplati sa citat ak chces pochopit pozadie, ak toto precitate tak mate solidne zaklady fungovania financii a investovania.

1. Principles of Corporate finace Brealey, Meyers
zaklady podnikovych fiannci poviina cetba na akomkolvek MBA kurze

2. Investments Sharpe Alexander
cela teoria moderne investovania je v podstate postavena na tomto

3. Inteligent Investor Benjamin Graham
Gladis v podstate vyhcadzal z tohoto a z value investing

4. Asset valuation Damodaran
Ocenovanie cennych papierov

ide o dost obsiahle publikacie ale daju sa aj stihnut ako e knihy

urcite tyhc knih je aj viacej ale tieto som tak zhruba cital co si ich cenim najviac
Používateľov profilový obrázok
v0id
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St 14 02, 2007 8:42 pm
Kontaktovať používateľa:

Čo ma trápi

Príspevok od používateľa v0id »

Koľko kníh je potrebné prečítať aby som sa stal úspešným investorom? Sú všetci úspešní investori sčítaní? Je prečítanie veľa kníh zárukou úspechu? Lebo v jednej knihe (zase kniha :-) od R.K. je uvedená stará múdrosť: "Len prázdna šialka je užitočná, plná je na nič...". A všetci predsa vieme že "syr je stále niekde inde", a keďže "nikto nemá celú mapu bludiska", tak aký zmysel má čítať staré kúsky mapy ukazujúce k starému nálezisku syru? :roll:
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Čo ma trápi

Príspevok od používateľa Bebe »

v0id napísal:Koľko kníh je potrebné prečítať aby som sa stal úspešným investorom?
Nie je nutné prečítať nič. V tom prípade sa človek vydá vlastnou cestou a bude sa učiť na vlastných chybách. Možno, že by sme objavili Pytagorovu vetu aj bez toho, aby sme chodili do školy, ale koľko by to trvalo? Čítanie kníh má niekoľko dôležitých významov.

-doslova za pár korún sa oboznámime so skúsenosťami ľudí, ktorý v obore už niečo dokázali. Vyhneme sa zlým rozhodnutiam a tým pádom ťažkým stratám.
-nadobudneme iný uhol pohľadu na vec, pretože koľko ľudí toľko uhlov pohľadu. Zmena myslenia je kľúčovým faktorom každého úspechu. Naviac, kniha nás môže priviesť na mnohé úplne nové myľlienky.
-kniha nám prostredníctvom myšlienok sprostredkováva pocity. Emócie sú hybnou silou tvorivosti. Motivujú nás k činom a činy vedú k úspechu.
"Len prázdna šialka je užitočná, plná je na nič...".
Pre toho, kto šialku využíva je výhodné, že šialka je prázdna. Môže do nej naliať, čo sa mu zapáči. Sama šialka sa však považuje za užitočnejšiu, keď je plná. Veď na to bola stvorená. Či nie?

Žiadna kniha z vás neurobí investora, ak po jej prečítaní zostanete v kresle a nič neurobíte. Tak isto ak nie ste prístupný k doteraz cudzím myšlienkam a zavrhnete ich iba preto, že si myslíte že by nefungovali a urobíte to bez toho, aby ste si to overili, že naozaj nefungujú.

Neviem, čo máš s tým syrom, ale viem, že môj syr je inde, než Tvoj. Takisto viem, že ak na starom nálezisku zostali odrobinky, neboli to iba kecy. Rovnako ako sa v každý moment zdá, že už ziadny nový syr nemôže byť vymyslený a napriek tomu sa každodenne objavujú nové druhy a príchute. Príležitosti sú tu stále a vždy tu boli. A to, či sú nejaké aj pre nás, záleží aj od nášho vzdelania. Vzdelanejší mali vždy viac príležitostí. No nie preto, že boli vzdelanejší, ale preto, že ich dokázali rozoznať, vidieť, či dokonca si ich sami vytvorili. A to je predsa úžasné, čo poviete?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tá vaša šialka to je čo? :D
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Vysvetlivka

Príspevok od používateľa Bebe »

filip glasa napísal:Tá vaša šialka to je čo? :D
Vysvetlivka
šialka je samozrejme šálka, pohár, nádoba

šálka ja aj tak divné slovo, súste si to tak 20x zopakovať po sebe.. :D
Používateľov profilový obrázok
v0id
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St 14 02, 2007 8:42 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo ma trápi

Príspevok od používateľa v0id »

To s tym syrom bola narazka na knihu "Who Moved My Cheese?" od Spencera Johnsona:
http://en.wikipedia.org/wiki/Who_Moved_My_Cheese
Kolobeh "syra" v skratke:
- They Keep Moving The Cheese,
- Get Ready For The Cheese To Move,
- Smell The Cheese Often So You Know When It Is Getting Old,
- The Quicker You Let Go Of Old Cheese, The Sooner You Can Enjoy New Cheese,
- Move With The Cheese,
- Savor The Adventure And Enjoy The Taste Of New Cheese!,
- They Keep Moving The Cheese.

Sialka sa mi paci viac, znie to tak vychodniarsky :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tieto múdrosti máš tiež z kníh a toto fórum je tiež výsledkom diskusie ľudí trochu sčítaných v oblasti investovania.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Len tak na okraj

Príspevok od používateľa Bebe »

Šialka je nádoba z pálenej hliny objemu 3/4 litra, s dvoma uškami, pôvodne pochádzjúca z chladných oblastí Ruska. Držala sa oboma rukami, ktoré sa zohrievali od horúceho nápoja v tuhej zime. Na konci 18 storočia sa vyrábala na hrnčiarskych kruhoch aj na Ukrajine a na východnom Slovensku. Pôvodne sa volala ušialka, ale neskôr sa to skrátilo na šialka. Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra v Bratislave toto slovo vyradil zo spisovného jazyka v 80-tich rokoch ako archaizmus. Naozaj škoda tohto ľubozvučného slova. Pritom sa šialka stále používa pre kojencov a ľudí s artritídou.

Pre administrátora:
Ak sa tu táto poznámka nehodí, môže sa vymazať.
Používateľov profilový obrázok
v0id
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St 14 02, 2007 8:42 pm
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa v0id »

[quote="filip glasa"]Tieto múdrosti máš tiež z kníh a toto fórum je tiež výsledkom diskusie ľudí trochu sčítaných v oblasti investovania.[/quote]

Ja som sa nepýtal [b][u]či[/u][/b] treba čítať, ale [b][u]koľko[/u][/b]. Lebo informácií na svete je na desať životov, a raz musí prísť čas keď človek čítať prestane a začne konať. Ale zase ... môže to robiť aj naraz, to je fakt... :)

...prečo mi nefungujú formátovacie tagy?
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

v provom rade by som necital kyosakiho, a hned mas menej knih na citanie
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Už by ti mali HTML znaky fungovať.

Čo sa týka kníh, tak každý má svoj smer číta teda knihy idúce týmto smerom. Potom sa mu nestane, že je zaplavený zbytočnými informáciami.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Príspevok od používateľa Bebe »

sanka_bebe napísal:v provom rade by som necital kyosakiho..
Nevidím dôvod, prečo nečítať konkrétnu knihu, či konkrétneho autora. V poslednom čase som čítal knihu Brian Tracy Vytvorte si svoju vlastnú budúcnosť http://www.martinus.sk/?uItem=19305 aj mnohé chválospevy na ňu. Po prečítaní som musel konštatovať, že je síce výborná, ale iba v tom, že obsahuje súhrn tých najdôležitejších vecí z iných kníh, ktoré som už čítal. Nič nové mi však nepriniesla, aspoň nič podstatné. Inak platí, že každá kniha niečo hodnotné prináša.

Práve, ak sa nám niečo nepáči, alebo s autorom nesúhlasíme môže byť podnetom na to, aby sme sa zamysleli. prečo to tak je. Ak na to prídeme, zistíme, často veľmi podstatné veci. A to nás zas posunie k krok vpred. A o to ide.

Odporúčam teda čítať všetko, čo Vám príde pod ruku. Preletieť veci, ktoré máte zmáknuté a zastaviť sa pri tom, čo je v rozpore s Vašim doterajším názorom. Zamyslieť sa nad tým spôsobom: "Čo by som získal, ak by som zmenil názor?" Čítanie, ktorým si iba potvrdzujeto to, čo už viete, môže by príjemné, ale neužitočné.

Zbytočné informácie neexistujú. Každá informácia má svoj "pravý" čas. Takže infromácie sú aktuálne a neaktuálne, ale nikdy zbytočné.

Aj Kiyosaki prináša iný, ako bežne zažitý pohľad na veci. Preto by som sa ani jemu nevyhýbal, i keď si mnohí myslia, že je to beletria, či rozprávky starej matere.
kuboPd
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 24 04, 2007 7:29 pm

Príspevok od používateľa kuboPd »

cchem sa spytat aku dalsiu knihu mi odporucate ak som zatila precital len syroveho?chcem ziskat co najviac vseobecnych informacii
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

všeobecné informácie:
O. Izakovič - Breviár investovania a fin. služieb http://ako-investovat.sk/viewtopic.php?t=55

P.Kohout - Peníze, výnosy, rizika http://ako-investovat.sk/viewtopic.php?t=19
Napísať odpoveď

Návrat na "Knihy, literatúra o investovaní"