Zaisteny vklad Bonus od SLSP

Garantované fondy, zaistené vklady, investičné certifikáty, dlhopisy a obligácie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Zaisteny vklad Bonus od SLSP

Príspevok od používateľa Aurelio »

Dobry den!

Zaujal ma produkt Zaisteny vklad Bonus od SLSP.

Uz sa tu riesil podobny produkt od Dexie,
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... ?f=7&t=955
ale nenasiel som uspokojive vysvetlenie na par otazok.

V novinach som sa docital tieto informacie:
Slovenská sporiteľňa ponúka od 4. apríla nový zaistený vklad s jednoročnou viazanosťou - Bonus. Peniaze na ňom sa budú zhodnocovať na základe vývoja kurzu mien krajín V4 oproti euru. Všetci sporitelia majú zaručené, že dostanú minimálne štvorpercentný výnos. Okrem toho môžu dostať aj ďalší bonusový úrok do výšky jedného percenta. Maximálny bonusový úrok by dostali v prípade, že počas celého roka sa meny všetkých štyroch krajín budú pohybovať v trojpercentnom pásme nad alebo pod určeným kurzom. Tento kurz sa stanoví 28. apríla 2008. Čím menej dní budú meny mimo stanovený rozsah, tým menší bonusový výnos klienti dosiahnu. Stačí pritom, aby len jedna zo štyroch mien nebola v trojpercentnom pásme a už za daný deň klient nezíska bonusový úrok.
Na zaklade coho sa budu peniaze zhodnocovat, ked SR prijme euro?

Znamena to, ze ak sa nebudu pocas celeho roka meny V4 pohybovat v tomto pasme (napriklad 1 den by bol mimo pasma), nedostanem ten bonus vo vyske 1%? Alebo sa vyrata hodnota z tohto jedneho percenta a dostanem 0,99% bonus? (v pripade toho jedneho nepriazniveho dna)

Tato veta ma znepokojuje azda najviac. Ak som spravne pochopil, tak cim viac dni budu meny v stanovenom rozsahu, tym mensi bonus dostanem?

Za vsetky odpovede Vam vopred dakujem!

Frosy
Power of Knowledge
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaisteny vklad Bonus od SLSP

Príspevok od používateľa filip glasa »

dúfam, že to má Tibor už naštudované, lebo mnesa v tom rýpať nechce :wink:
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Zaisteny vklad Bonus od SLSP

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

(n)
- x 1%
(N)


n je počet pracovných dní, kedy sa všetky kurzy mien*** SKK, CZK, HUF a PLN voči EUR nachádzajú v pásme +/- 3% vrátane, určenom v deň fixácie z kurzov mien*** SKK, CZK, HUF a PLN voči EUR

Toto znamena: Vsetky dni,kedy sa budu pohybovat vsetky 4 meny v spominanom pasme sa ti budu ratat. Ak niekory den sa budu meny pohybovat mimo tohoto pasma, urok v tom dni ti nebude pripisany,ale to neznamena,ze prides o cele 1%.
V hore uvedenom vzorci si zadas dni, kedy meny tutu podmienku splnali, dole zadas pocet pracovnych dni v europskej unii a dostanes sa k vysledku .

Podmienky získania bonusového výnosu, spôsob jeho výpočtu, podmienky predčasného výberu a výšku poplatkov určí Slovenská sporiteľňa zverejnením

na tuto odpoved si este budes musiet pockat, ale to co som hore pisal plati.

Takze odporucanie:4 % na money market je slusny urok,ale zial mas tam vstupne poplatky 0,5 %. To znamena, ze tvoj konecny urok uz bude len 3,5 %. Predpokladam, ze urok bude priposovany ku koncu fixacie, takze zlozene urocenie tu neplati.
Otazka je aku cast si odkrojis z toho spominaneho 1%. Pri maximalizacii moze byt cele 1%..takze celkovy urok by mohol byt 4,5 %.
Samozrejme tazko predpokladat, ze to cely rok bude takto, tak ked dam stred tak urok by sa mohol pohybovat niekde okolo 4%
Ked si tuto moznost porovnas s sporiacimi uctami na trhu m-bank 3,7 % tak treba zvazit,co je pre teba vyhodnejsie. Ak ti rok nebudu chybat-rocna viazanost,tak to nie je zle riesenie.

Pisem to tu dost polopaticky, viem, ze tu kazdy tomu rozumie..tak sa dopredu ospravedlnujem...
Obrázok
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zaisteny vklad Bonus od SLSP

Príspevok od používateľa Aurelio »

Dakujem za odpovede.

Stale vsak nerozumiem tomu, ako chcu riesit situaciu po prijati eura. Zalezi predsa na vsetkych menach V4, aby sa pohybovali v tom 3% pasme. Ak sa zrusi SKK, tak sa mi to nebude do toho bonusu zaratavat?

Inak tie podmienky ziskania bonusoveho vynosu a sposob jeho vypoctu su uz zverejnene. Akurat este nie su urcene podmienky predcasneho vyberu a poplatky s tym spojene.

Je dobre, ze to tu pises polopaticky, pretoze ja som v tomto novacik :) Dakujem
Power of Knowledge
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Zaisteny vklad Bonus od SLSP

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

konverzny kurz sa urci v juli. Avsak az 1. januára 2009 bude konverzny kurz prvýkrát realne pouzity na prepocet vsetkeho.
To znamena, ze do 1.Januara este NBS bude evidovat kurz eur-skk. Predpoklad je, zeby sa konverzny kurz sa bude k 1.Januaru 2009 priblizovat k trhovemu.

Dovtedy teda bude urcite platit 3% pasmo pri tomto produkte. Ak bude k 1.Januaru 2009 zafixovany, tak z toho vypadne. To je moj predpoklad
Obrázok
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaisteny vklad Bonus od SLSP

Príspevok od používateľa Tibor »

Tak to je ešte väčšia haluz, ako Grand vklad
http://pospisil.blog.sme.sk/c/136278/GR ... telne.html

Garantované 4%, ale opäť poplatok 0,5%, opäť to nie je za rok, ale od vkladu do 29.4.2009 ....
Takže garantovaných niečo pod 3,5% plus teoretická možnosť na ďalšie jedno percento.
V danej dobe nič moc extra, Privatbanka má napríklad 4,15% p.a. na ročný termiňák.

S tým SKK/EURO je to snáď ten najmenší problém. Kurz SKK sa od 1.1.2009 do konca viazanosti bude brať konverzný kurz. Ak bude tento viac odchýlený, ako plus/mínus 3% od zafixovaného (zo dňa 28.4.08) tak proste od 1.1.09 až do konca nebude splnená podmienka pre bonus.

Vždy sa musím smiať, keď si spomeniem, ako pani Straka hovorila, že Slovákov by bolo treba viac vzdelávať vo financiách. Pretože prvé, čo by Slovákom bolo treba vysvetliť, aby sa podobným haluziam z dieľne SLSP radšej vyhýbali.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zaisteny vklad Bonus od SLSP

Príspevok od používateľa Aurelio »

Dakujem.

Tym clankom si ma presvedcil. :wink:

K vzdelaniu Slovakov:
U nas na skole sa drti iba teoria. Ziadne realne priklady zo zivota, ako investovat, comu sa vyvarovat a pod. Ak vies o nejakej vhodnej (po slovensky napisanej) literature pre stredoskolaka, tak si velmi rad necham poradit.
Power of Knowledge
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Zaisteny vklad Bonus od SLSP

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Tibor s tou odchylkou od 1.1.2009 som si neni taky isty. Moze to byt aj tak, ze akonahle bude konverzny kurs +-3% od fixnuteho ,tak ten den sa nebude zapocitavat do zurocenia.

ale k tomu ociernovaniu:
Ono banky sa tu hraju na svojom piesocku. Mame tu sporiace ucty, terminaky popripade vybrane penazne fondy. Ked si pozriete rozdiely medzi produktami, tak zistite, ze ide o desatiny. Ide len o to ako to banky pekne zabalia a kolko klientov si takto "pretiahnu".
Ja by som sa viac zamerial pri vybere produktu na vlastnosti:
flexibilita
dostupnost
internetbanking
viazanost
a jednym slovom pohodlie,ktore klient pri produkte ma.

p.s precital som si tvoj clanok o Grand vklade: Mna by zaujimalo meno toho borca,ktory tieto produtky vytvara. Samozrejme ide o matematika,ale treba mu uznat jeho kreativitu a vynaliezavost. Urcite bude dobre plateny,len rozmyslam ci toto je podstata prace bank.
Neviem si predstavit kolko % zamestnancov SLSP by na pripadne staznosti vedelo odborne odpovedat. Davam tomu 1%. Na druhej strane,ak sa im tymto sposobom zvysi obrat a nasledne aj zisk,tak sa niet co cudovat.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaisteny vklad Bonus od SLSP

Príspevok od používateľa filip glasa »

knihy pre začiatočníkov:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... ?f=3&t=948

v čase keď tomanová chce analyzovať dopad finančnej krízy na úspory v II piliery, keď lovci&zberači nazbierali parádne rastúce fondy, ktoré dnes rovnako efektne klesli, chcú ľudia istotu. Lenže si nenechajú ujsť tú malú šancu zadarmo bez rizika získať ešte nadvýnos. Banky im to ponúknu aj keď vedia, že šanca dosiahnuť výrazne viac než je garantované je minimálna.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaisteny vklad Bonus od SLSP

Príspevok od používateľa Tibor »

otaznik napísal: Neviem si predstavit kolko % zamestnancov SLSP by na pripadne staznosti vedelo odborne odpovedat. Davam tomu 1%. Na druhej strane,ak sa im tymto sposobom zvysi obrat a nasledne aj zisk,tak sa niet co cudovat.
SLSP má cca 5000 zamestnancov, 1% by bolo 50 zamestnancov. Podľa mňa si prílišný optimista. Ja tipujem promile, t.j. 5 zamestnancov. Pretože aj človek z vyššieho managementu Ťa bude presviedčať, že (prípad GRAND vklad) kurz bude NAJMENEJ 32,50 a že to najmenej je samozrejme v prospech klienta. Veď oni robia hedging. ....

Čo sa týka štruktúrovaných produktov: ich základným pravidlom je, že banka zarobí určite. Pre banku z tohto pohľadu lepší produkt ako úver. Ja netvrdím, že štruktúrované produkty nie, sám ich využívam. Čo mi "vadí" je to, že ľudia sú úmyselne zavádzaní.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Zaisteny vklad Bonus od SLSP

Príspevok od používateľa Bebe »

S Grad-ióznym výmyslom sporiteľne
http://pospisil.blog.sme.sk/c/136278/GR ... telne.html
mal Tibor pravdu..
http://www.etrend.sk/osobne-financie/mo ... 39126.html
Teraz už je jasné, že čo klienti mohli na prvý pohľad získať atraktívnym úrokom, prerobia na nevýhodnom kurze. Bez týchto vkladov by mohli meniť úspory kurzom 30,126. Ich konverzný kurz je o 7,3 percenta nevýhodnejší.
V najväčšej slovenskej banke vložili klienti do vkladu tri miliardy korún..!!!
..to sú ďalší porazení pri prechode na euro..
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Zaisteny vklad Bonus od SLSP

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Vacsinou sa rozpisem,ale teraz mam len dve slova.
Je to svinstvo! :evil:
Obrázok
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Zaisteny vklad Bonus od SLSP

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Akurat pred dvoma dnami som pocul, ze sa zvazuje staznost na Slovensku sporitelnu, sam som zvedavy ako to dopadne. V Rakusku pri realitnych fondoch staznost presla a t.j klienti neboli dostatocne oboznameni a boli zavadzani.

Rozmyslal som aj ako sa nabalila Slovesnka sporitelna. Najprv som si myslel, ze zarobili na kurzovom rozdiele,ale potom som sa pohrabal v papieroch z prednasiek o strukturovaych produktoch a zistil som, ze nejde o nic ine,len prenesenie optie put short na klienta.
Banka ma isty zisk, pretoze na trhu je urcite vyssia marza ako 5 %. Vobec by ma neprekvapilo 12% a viac.
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Garantované vklady, investičné certifikáty, dlhopisy"