Slovenská politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hlavné správy a Zem a vek patria podľa prieskumu medzi najdôveryhodnejšie médiá medzi učiteľmi.

https://dennikn.sk/blog/1571691/hlavne- ... mi/?ref=in" onclick="window.open(this.href);return false;

Podľa prieskumu agentúry Focus pre projekt People to People by najviac učiteľov odporúčilo svojim žiakom tradičné médiá ako Aktuality a Hospodárske noviny. Hneď za nimi na treťom mieste nasledujú Hlavné správy. Tie spoločne so Zem a vekom v tomto prieskume predbehli médiá ako Denník N alebo SME.

P.S. Sranda. Ja čítam Sme + Hlavné Správy, aby som vyvážil jednostranné vymývanie mozgu.
Učitelia to zrejme vnímajú rovnako.

Dieťaťu by som však neporadil ani jedno, ani druhé. Škoda času.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V súboji Kiska vs.Fico som volil Kisku a v súboji Šefčovič vs. Čaputová som volil Šefčoviča. Trubana nevolím, ani Kisku nebudem. Obaja sú už u mňa zdiskreditovaní, tak ako celá armáda dalších...skoro všetci..niet koho voliť ked nad tým rozmýšlam... :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pokus napísal:Ok, mna ale zaujima ten Sefcovic, ved to je ficovec jak z ucebnice. Preco on?
Argumenty rozhodovania Šefčovič vs. Čaputová som písal. U prezidenta mi je úplne jedno, či ficovec, alebo neficovec, len nech reprezentuje Slovensko v zahraničí - tam má kompetencie. Šefčovič je právnik, kariérny diplomat, podpredseda EU - 30 rokov je v zahraničí, perfektne rozpráva po anglicky, francúzsky, rusky. Nie je to kandidát podľa môjho gusta, ale Čaputová je proti nemu nula - holka, ktorú si vybrali v zahraničí a urobili z nej bábkovú prezidentku. Nevie ani po anglicky. Pozri za čo dostala Goldmanovú cenu + 150 000 USD, a nedávno dalšiu +50 000 éčiek zo švajčiarska. Jej oponent Mistrík, ktorý sa v jej prospech vzdal a prišiel o 750 tisíc, nedávno dostal cca 7 mil. USD za svoju firmu. Kúpila ju americká firma napojená na vládne kruhy...
Ja som z duba nespadol...Nie som za to, aby sme mali neskúsených, bábkových prezidentov, ktorí nemajú rešpekt v zahraničí. Potom vyrábajú trapasy a sú závislí na svojích poradcoch. Preto som volil menšie zlo - Zubáča. Moja manželka volila Čapičku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pokus napísal:Stale nechapem. Chces, aby prezident reprezentoval v zahranici. Co Zuza robi, vsetci su z nej namako, netrepe hluposti a da sa na nu aj pozerat, ocenuju ju a ako tvrdis, sami si ju vybrali. A toto ti nej zaroven aj vadi?
Preto by si radsej chcel umeleho ficovca, ktory vlastny nazor vymenil za stranicku knizku pri vstupe do KSC a celu kampan iba verklikoval, co mu nadiktovali a za funkciu by predal aj vlastnu mater?
Chcem aby reprezentoval SR z pohľadu štátnych záujmov, nie z pohľadu ako vyzerá. :)
Ale som rád, že Čapička vyzerá lepšie ako Zubáč.
To, že si ty z nej namäkko neznamená, že sú z nej všetci namäkko...

Nechce sa mi tu vypravdovať, argumentovať, alebo rozoberať zvláštny meter Čapičky, ktorá ani náhodou neskritizuje napr. Trubana za drogy...alebo nedávno bez komentára vymenovala usvedčeného podvodníka, Kočnerového kumpána za velvyslanca v Saudskej Arábii ( v tom jej smerácka politika nevadí? ):

„Pokiaľ majú orgány činné v trestnom konaní dôvod zaujímať sa o komunikáciu štátnej tajomníčky s podozrivým z objednávky vraždy a obžalovaným z iných trestných činov, je neobhájiteľné naďalej zotrvávať na jednej z najvyšších pozícii na ministerstve spravodlivosti.“

Tri dni na to vymenuje za veľvyslanca Kočnerovho komplica z kauzy Technopol Kováča ml. Nejedná sa pritom o osobu, ktorá by sa len spomínala v nejakých sms-kách, ale priameho spolupáchateľa trestného činu, kde ich oboch zachránila amnestia Kováčovho otca. A navyše, po zrušení amnestie, sa opäť ocitol v pozícii obvineného.

Odhliadnuc od toho, Kováčova trestná činnosť pokračovala aj počas jeho diplomatickej misie na Taiwane, kde ako slovenský veľvyslanec je podozrivý že sa spolupodieľal na podvode, ktorý prevyšoval 30 miliónov €.

Tiež si treba položiť otázku kto každý nad týmto človekom drží ochrannú ruku. Do služieb Ministerstva zahraničných vecí bol prijatý Kukanom počas vlády Mikuláša Dzurindu a záštitu nad ním v súčasnosti prevzal minister v demisii Lajčák.

Michal Kováč mladší sa totiž mohol stať veľvyslancom len po vopred dosiahnutej dohode medzi prezidentkou a ministrom zahraničných vecí. Ak by s jeho nomináciou ktorákoľvek z uvedených strán nesúhlasila, tak sa veľvyslancom nestane. Ako je známe, Lajčák má oveľa bližšie ku Kiskovi ako ku Smeru. Lajčákova manželka a manželka Kiskovho brata sú sestry.

Vláda na čele s Pellegrinim za SMER návrh Lajčáka na Kováča ml. schválila a až následne sa dostal ku Čaputovej.

Čaputová bojovala so zlom už aj vo volebnom klipe k prezidentskej kampani v ktorom nezoberie úplatok od imaginárnych Kočnerovcov. V realite sa však zachovala presne naopak. Kočnerovmu kumpánovi vyšla v ústrety a vymenovala ho do štátnej funkcie a bude platený z našich daní.

Veľvyslanec v zahraničí reprezentuje nielen svoju republiku, ale aj hlavu štátu. Ak Čaputovej nevadí, že ju bude v zahraničí reprezentovať Kočnerov spolupáchateľ, mala by brať ohľad aspoň na to, že veľvyslanec reprezentuje aj Slovensko.

Je preto o to trápnejšie, keď tieto liberálne etalóny slušnosti vyzývajú každého, kto sa len spomenul v Kočnerových správach na odstupovanie, no ak sa jedná o osoby z ich politického tábora, tam nevadí ani priamy Kočnerov spolupáchateľ...


Stačí, keď ostaneme pri prvom kritériu, ktorou je znalosť cudzích jazykov..kopírujem z článku:

_________________________________________________________________

Jedna z oprávnených kritík, ktorá sa počas prezidentskej kampane vynorila na margo pani Čaputovej, bola jej nedostatočná znalosť angličtiny. Vtedy ešte kandidátka Čaputová oponovala, že v oficiálnom styku bude používať služby tlmočníka a že v normálnych bežných situáciách sa “dohovorí“. Ako sme sa však presvedčili z jej rozhovoru pre televíznu stanicu BBC, žiaľ, opak je pravdou. Pani Čaputová odpovedala totiž na všetky, aj tie najjednoduchšie otázky, na miesto angličtiny, po slovensky!

V diplomatických kruhoch je už dávno známe, že v dnešnom svete je znalosť angličtiny niečo prirovnateľné k zaviazaniu šnúrok na topánkach. Je pochopiteľné, že pri oficiálnych rokovaniach je tlmočník potrebný, ale v normálnom styku a hlavne v zákulisí, sa bez angličtiny jednoducho prežiť nedá. Na rôznych súkromných stretnutiach, banketoch a podobne sa tlmočník nenachádza. A tí politici, ktorí nemajú dostatočne jazykové znalosti, sedia často tichúčko v kútiku a obhryzkávajú si nechty. Jazykové znalosti dávajú politikovi sebavedomie a istotu.

U prezidenta Gašparoviča sa jazyková nepripravenosť dala ospravedlniť vekom – patril takpovediac k “starej garde”. Tento argument sa u budúcej prezidentky Čaputovej aplikovať nedá. Ako sa dá vysvetliť, že 45 ročná právnička, pri tých možnostiach, aké sú nám teraz dané, nie je schopná komunikovať so zahraničnými médiami v angličtine? Dnes, keď máme na Slovensku jazykových škôl ako húb po daždi a možnosť voľne cestovať po celom svete?

V zákulisí modernej politiky sa neznalosť angličtiny porovnáva s negramotnosťou. Ako nás môže reprezentovať niekto, kto nemá ani toľko jazykovej istoty, že nie je schopný odpovedať na bežné otázky reportérov?

Môžeme argumentovať, že angličtinu potrebovať nebude – pani Čaputová nás bude reprezentovať tým, že nasadí svoj “ženský šarm”. Na všetko ostatné potom použije svojich poradcov a tlmočníka.

Tak keď máme len takéto malé nároky na našu reprezentáciu v zahraničí, načo je nám vôbec voľba prezidenta? Pokojne môžeme voľby škrtnúť a zlúčiť prezidentské voľby s voľbou “Miss Slovakia”. Alebo jednoducho hneď poslať do prezidentského paláca niektorú z našich svetoznámych modeliek. Ako bonus by bolo to, že nielen že vyzerajú naozaj reprezentatívne, ale dokonca ovládajú angličtinu a niektoré dokonca aj francúzštinu. To by bol ženský šarm! To by bola reprezentácia ako lusk! A koľko peňazí by sa pritom ušetrilo na prezidentských kampaniach. Bola by to proste situácia win – win. (Preklad pre pani Čaputovú: win – win = Výhra – výhra).

Priatelia, len si predstavte, že by nevedel po anglicky Fico či Pellegrini.

Liberálne médiá by tu od rána do večera písali, aké je to trápne, neprofesionálne a smiešne, ale ‘víla’ Zuzana nemusí hovoriť cudzím jazykom – pri nej úplne stačí, že bojuje so zlom, you know…” Zuzana Čaputová skutočne v spomenutom interview odpovedá na zjavne vopred pripravené a po anglicky kladené otázky v slovenčine.

Andrea Lopatková
_________________________________________________________________________
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Istiach »

Hlavne spravy, alebo statusy Blahu z FB, sa necudujem ze radsej si prestal uvadzat linky Juggler
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Istiach napísal:Hlavne spravy, alebo statusy Blahu z FB, sa necudujem ze radsej si prestal uvadzat linky Juggler
Netrep. Ukáž kde som dal texty od Blahu. Dristy. Presne tak funguje tlač. Píšu len o tom čo sa hodí. Preto musím čítať fucking Sme, fucking Denník N, ktoré melú len svoje a propagujú len svojích a vyvažovať to fuckermi z druhej strany, ktorých nájdeš pohromade v Hlavných správach. Aj tí melú len svoje. Názor si musím vytvárať sám - už neexistuje nezávislá a objektívna žurnalistika. Len vymývanie mozgov.

Sme zverejnilo svoju verziu, obhajobu o tom aký je Kováč ml. anjel - s bezpečnostnou previerkou. Ale spomenuli aj názor Harabína. Samozrejme, po svojom. Tak som si dal do gúgla, čo vlastne povedal Harabín. Ten lepšie opísal Kováča, tak som citoval z jeho článku, ktorý je v Hlavných správach. Nechce sa mi tu písať, tak z niekolkých verzí vyberám to, čo najlepšie prezentuje môj názor. Neide o linky, ide o text, o názor, o fakty.

Kováč ml. dobre poslúžil proti Mečiarovi, tak z neho robia anjela. Pravda zrazu nie je podstatná. Čaputová vraví, že ten čo má za ušami by nemal byť vo funkciách..pritom vie, že Kováč bol podozrivý aj z dalších podvodov:

SME: Pochybnosti v súvislosti s Kováčom ml. sa objavili, keď bol vedúcim Slovenského ekonomického a kultúrneho úradu na Taiwane v rokoch 2013 až 2017.

Hospodárske noviny pred časom upozornili, že Kováč ml. sa tam údajne zúčastňoval na vytváraní „podnikateľskej ilúzie“ okolo slovenskej firmy Chirana Group SK, čím sa mala nafukovať cena jej akcií.

Výsledkom bol podvod za desiatky miliónov eur, pre ktorý polícia zatkla 19 ľudí. Slovenská diplomacia vtedy kauzu komentovala tým, že ide o vnútornú záležitosť Taiwanu.

O Kováčovi ml. som čítal podrobnosti..neviem to ale nájsť...jednoznačne taký človek nemá čo robiť v diplomacii , aj ked vopcháme hlavu do piesku z faktov, že bol Kočnerov kumpán .

Tie statusy Blahu z FB sú dobrý nápad Istiach.
Blaha si nekladie servítku pred ústa a má zmysel pre humor. Píše výborne a trefne opisuje dianie na obidvoch stranách.

ĽUBOŠ BLAHA
28. augusta, 13:52
·

Čaputová práve vymenovala za vedúceho diplomatickej misie Kováčovho syna, ktorý figuroval s Kočnerom v kauze Technopol.

A KOČNEROV KUMPÁN KOVÁČ VÁM NEVADÍ, SLNIEČKA?!

Taťuldo prezident dal synčekovi a Kočnerovi amnestiu, ale dodnes je hrdina slovenskej pravice. Pamätáte.

A Čaputová tohto Kočnerovho kumpána menuje ako veľvyslanca a slovenská liberálna tlač tomu ešte tlieska!

Ale hlavne, že novinári lynčujú každého, koho Kočner údajne spomína vo svojich sms-kách.

Tomu sa hovorí nebeská spravodlivosť. Nech žijú liberálne médiá.

NEVADÍ, ŽE SI KOČNER NA LAVIČKE HRKÚTAL S LUCKOU NICHOLSONOVOU?

Najnovšie prenikla na verejnosť aj informácia, že Kočner mal družný rozhovor na lavičke s Luciou Nicholsonovou. Predpokladám, že nerozoberali maturitné otázky, pretože to je nad rámec Luckiných možností. Čo tak asi riešili?

Len pripomeniem, že po vražde Kuciaka to bol Nicholsonovej ex-manžel, ktorý zvrtol stopu z Kočnera na taliansku mafiu - a velice tým Mariánovi Kočnerovi pomohol.

Čo bolo medzi Nicholsonovcami a Kočnerom? Skončilo to na lavičke, alebo spolupráca pokračovala až do marca 2018? Na to sa slovenské médiá nepýtajú! Ale keď Kočner napíše do sms-ky čokoľvek o Smere, tak tu predstierame, že Kočner je tou najväčšou autoritou.

NEVADÍ, ŽE KOČNER FINANCOVAL BEBLAVÉHO STRANU A MOJKAL SA SO SULÍKOM A MATOVIČOM?

Kočner sa chválil tým, že financoval Beblavého SDKÚ. Aj KDH. A financoval aj Radičovej kampaň. A riadil Sulíka. A niekoľko hodín švitoril s Matovičom. Ako to, že médiá nešpekulujú, či náhodou všetci títo nemajú prsty vo vražde Kuciaka? A či nepatria do Kočnerovej mafie?

Ešte raz - Kočner je dieťa slovenskej pravice. V 90.rokoch robil kšefty s Kováčom mladším. Potom behal po markizáckych Smotánkach a liberálny bulvár, ktorý vlastní Penta, o ňom písal chrumkavučké články.

NEVADÍ, ŽE PÍSAL VLASTNÍKOVI DENNÍKA SME O "OD...BANÍ Č...KA"?

Vlastníkovi Penty, ktorý ovláda liberálne médiá, písal o tom, že "od..bal čuráka". V čase Kuciakovej vraždy.

A medzitým podľa vlastných slov financoval polku slovenskej pravice a s druhou sa stýkal na raňajkách a kávičke. A s Luckou dokonca na lavičke.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

...svoju reakciu som zmazal. Pán Blaha mi nestojí za to, aby som bol vulgárny. Škoda, že ma jeho názory prenasledujú aj na tomto webe. Kto chce čítať jeho "myšlienky", tak nech si ich vyhľadá sám. Nemusíme si to tu špiniť dobrovoľne spamom. Je ho tu aj tak dosť. Ďakujem.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Máme slobodu slova, tak si ju užívajme. Ja tiež musím z maistreamu počúvať liberálnych politikov...hoci ma rozčuľujú s tými ich nezmyselnými názormi...

Po vynesení rozsudku nad Mazurekom si musíme teda 2x rozmyslieť, čo povieme alebo napíšeme. A pre taký prípad sú dobrí ľudia ako Kuffa, Blaha atď, ktorí berú na seba to riziko a vyslovia to, čo si ľudia myslia. Ale oni potrebujú našu podporu, aby nevyzerali tak, že nikto nemá taký názor ako oni. Preto tu dávam ich myšlienky a vravím, že s väčšinou ich názorov súhlasím.

Na záver citát z pastierskeho listu, ktorý čítali dnes v kostoloch.
Najhoršia forma korupcie je zaplatiť likvidáciu ľudskej osoby – dať peniaze človeku, aby zabil iného človeka. Ak niet Boha, všetko je dovolené: aj siahnuť na bezbranného a nedovoliť mu narodiť sa. „Stačia dve vety, dve otázky, aby sme to dobre pochopili“ – povedal pápež a pokračoval: „Je dovolené vyhasiť ľudský život na vyriešenie nejakého problému? Druhá otázka: či je dovolené najať vraha na vyriešenie problému... Nie je to dovolené. Nikdy, nikdy neslobodno vyhasiť ľudský život ani najať vraha, aby sa vyriešil určitý problém. Potrat nikdy nie je odpoveďou, ktorú ženy a rodiny hľadajú.
https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokum ... zivot-2019" onclick="window.open(this.href);return false;

p.s: Berte to ako pozvánku na Národný pochod za život v Bratislave. Možno sa tam stretneme. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Jogo v tvojom paralelnom vesmíre je Blaha kresťan. V mojom nie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal:Jogo v tvojom paralelnom vesmíre je Blaha kresťan. V mojom nie.
Kde som napísal, že Blaha je kresťan? Nezavádzaj tu maistreamové maniere, že si niečo na mňa vymyslíš a ja mam tvoj výmysel vyvrátiť.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal:...svoju reakciu som zmazal. Pán Blaha mi nestojí za to, aby som bol vulgárny. Škoda, že ma jeho názory prenasledujú aj na tomto webe. Kto chce čítať jeho "myšlienky", tak nech si ich vyhľadá sám. Nemusíme si to tu špiniť dobrovoľne spamom. Je ho tu aj tak dosť. Ďakujem.
OK. Ja som vymazal to s čím s Blahom nesúhlasím:
1. že vyčíta Čapičke spojenie s bratom Kočnera ( gauner je M.K, nie jeho rodina )
2. že All 4 Jan= All 4 Marian ( to je hyenizmus )

Ináč mi Blaha nevadí. U mňa je SLOBODA SLOVA nedotknuteľná a je mi úplne jedno, čo si kto hovorí. Sám rozhodujem o tom čo čítam. Nie je mi ale jedno, ked verejné média, alebo nami zvolení politici manipulujú masy.

Rado. Vulgarizmus by mi nevadil, ale tak ako vraví Jogo, ten hate začína byť problém:

Wiki: Nenávistný prejav (angl. hate speech) je verejný písomný, verbálny, grafický, zvukový alebo audiovizuálny prejav, ktorý podnecuje, rozširuje, propaguje, ospravedlňuje nenávisť voči jednotlivcom alebo skupinám osôb pre ich pohlavie, národnosť, jazyk, náboženstvo, rasu, etnickú príslušnosť, farbu pleti, pôvod, sexuálnu orientáciu, telesné postihnutie či inú obdobnú charakteristiku.

Ako vidíš, šírenie nenávisti začína nenávistným prejavom k jednej osobe (napr. Blaha ), alebo ku skupine ľudí ( napr. smeráci )...našťastie zatial sa to berie, že len k určitej skupine ľudí ...politici pri moci sú zatial tolerovaní, musia zniesť viac. Vravím zatial, lebo keby bol Blaha róm, žid, alebo transvestit, už by to mohol byť problém...

Mne je z toho smutno. Pripomína mi to totalitu , prinajmenšom policajný štát...Ked si spomeniem, čo tu bolo pred 20 rokmi, ako začínali Kotlebovci, alebo ako opitý Slota šťal z terasy a vykrikoval že,, pôjdeme do tankoch a zrovnáme Budapešť,,." tak teraz sme relatívne slušná spoločnosť - nevidím dôvod na bonzáctvo, žaloby a súdne represálie. Najväčšiu nenávisť pritom šíria média, tie oslovujú ( a rozdeľujú ) masy. Stavím sa z hocikým, že za pár rokov skončí aj naša sloboda prejavu na webe.

Nuž ale zatiaľ, tak ako vraví Jogo: máme slobodu slova, tak si ju užívajme !!!

Obrázok
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Pre mňa je Blaha najväčší hater akého poznám. Viac už do tejto diskusie nevstúpim lebo budem rovnaký ako on. Počkám si na voľby.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal:Pre mňa je Blaha najväčší hater akého poznám. Viac už do tejto diskusie nevstúpim lebo budem rovnaký ako on. Počkám si na voľby.
Nerozčuluj sa, brácho. A hlavne neber politickú špinu tak vážne. My sme len voliči. Máme právo kritizovať, nadávať, aj nenávidieť. My nikdy nebudeme ako oni. My len diskutujeme, kým oni majú zodpovednosť za stav spoločnosti a tvoria budúcnosť naších detí.

Pri hejte je pre mňa hlavným kritériom dopad na stav spoločnosti. Slota bol pre mňa najväčší hater, lebo vyvolával nenávisť voči Maďarom a Cigánom v takej forme, že sa to odrážalo v spolužití a vyvolávalo napätie. Darmo je SNS národná strana , darmo podporujem národné cítenie, Slota šírením nenávisti narobil veľké škody. Danko bol vtedy podpredseda - je preto spoluzodpovedný. Vtedy mal zabojovať proti extrémizmu - nie hrať sa na veľkého bojovníka teraz.

Matovič je tiež veľký hejter. Rozpráva z veľkou nenávisťou a je vulgárny. Ale ja ho rád počúvam (niekedy si kvôli nemu v noci pozriem prenos z parlamentu, alebo cez deň tlačovku v TA3 ), lebo jeho ,,hate speech,, je jeho spôsob vyjadrovania. Je to jeho vnútorný nesúhlas, jeho rozčúlenie nad nespravodlivosťou, ktoré chce vyjadriť expresívne a preto používa vulgarizmy. Chápem ho a preto neodsudzujem. Jeho politická nekultúra a iné prešlapy mi nevadia, lebo som pragmaticky - ako politik on prinesie viac plusov do budúcnosti ako sú teraz jeho mínusy pre ktoré ho iní nenávidia.

Blaha je exot. Neznášam ho počúvať v parlamente.Takisto neznášam jeho ľavičiarstvo a smerácku lojalitu. Nečítam jeho statusy na FB, ale často sa vyjadruje k aktuálnym veciam, preto ho iné média citujú. Často vie trefne opísať, čo sa aktuálne deje a s humorným hejtom vystihnúť podstatu. Od jeho negatív ja nemám problém abstrahovať. U všetkých treba.
Rovnako nerád počúvam Harabína, ale rád čítam jeho komentáre a právne analýzy. Detto mám rád Chmelárové komentáre a takisto Leškove. Leško má pritom odpornú minulosť.

Počkáš si na voľby a potom čo? Myslíš že Slovensko spasia anjeli ako Kiska, alebo 5 gramov bieleho? História sa bude opakovať, akurát na mierne vyššom levele a nitky bude ťahať niekto iný. My budeme radi, keď to prinesie o niečo menej korupcie a rozkrádania...no nie cez nových ľudí - len cez vyššiu transparentnosť a kontrolu (ktorú musia zaviesť, lebo to slúbili). Psy budú ďalej brechať a karavána pôjde ďalej...viď ako Vallo prihral biznis kamarátovi:
https://www.bratislavskenoviny.sk/samos ... tisice-eur" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok
Prílohy
Slota 2.jpg
Slota 2.jpg (15.12 KiB) 18445 zobrazenia
Slota.jpg
Slota.jpg (11.75 KiB) 18445 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

JUGGLER napísal: Počkáš si na voľby a potom čo? Myslíš že Slovensko spasia anjeli ako Kiska, alebo 5 gramov bieleho?
Verím, že nastane zmena. Nebolo zvykom na Slovensku verejne protestovať až do minulého roka. To je znak toho, že sa už spoločnosť posunula a od riešenia základných potrieb je už o level vyššie. Neklamný znak toho, že je smerovanie dobré a časom sa dočkáme aj takých vecí ako je vidieť teraz v Británii. Nebude treba čakať za dôkazom, aby verejnečinná osoba opustila funkciu lebo jej morálny kredit je s jej výkonom nezlučiteľný aspoň do doby pokiaľ neočistí svoje meno a pochybnosti. Som zvedavý či je môj odhad dobrý.

Btw vyčítaš mi hate a zverejníš link na mne neznáme médium, ktoré sa vyjadrí jednostranne bez toho, aby sa mohol magistrát resp. primátor vyjadriť. Hmm, ak si myslíš, že je to o.k., tak v tom pokračuj.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal: Btw vyčítaš mi hate a zverejníš link na mne neznáme médium, ktoré sa vyjadrí jednostranne bez toho, aby sa mohol magistrát resp. primátor vyjadriť. Hmm, ak si myslíš, že je to o.k., tak v tom pokračuj.
Rado. nevyčítam ti hate, len som povedal, že hate začína byť problém. Pribudli paragrafy hejtu ako trestného činu a v súvislosti s tým čo písal Jogo som narazil na chlapíka, čo dostal 4 roky basy za hejt na FB profile. Tolko by hádam nedostal ani za totality.

To neznáme médium sú bratislavské noviny...Ked si myslíš že tu dávam fake news, tak si prosím hoď veci do gúgla. Zistil by si, že to bolo v mnohých médiách. Nedávno som videl k tomu niečo aj v TV. Právna kancelária odpovedala v štýle , že ide o drobné..nech si nemyslia, že pre 90 tisíc by si pokazili meno klientelizmom. Ved je to len 3% z ich tržieb... :wink:

V tých novinách to ináč vôbec nie je jednostranne. Pýtali sa aj na magistráte:

​Magistrát nám potvrdil, že primátor Matúš Vallo sa s Radovanom Palom pozná už niekoľko rokov. „Pán Pala je rešpektovaný právnik a jeho advokátska kancelária tiež,“ reagovalo tlačové oddelenie magistrátu.
​Zaujímalo nás, ako vyberali externého dodávateľa právnych služieb a prečo voľba padla práve na advokátsku kanceláriu Radovana Palu. „Bolo použité ustanovenie zákona o verejnom obstarávaní pre obstarávanie zákaziek s nízkou hodnotou,“ vysvetlili nám z magistrátu. To po lopate v praxi znamená, že magistrát cielene oslovil kanceláriu Radovana Palu a aby to bolo podľa zákona čisté, musel osloviť ešte ďalších. A ako nám potvrdili na Hlavnom meste SR, oslovili americkú právnu kanceláriu White and Case, ktorá na Slovensku pôsobí už roky. Tá evidentne magistrátu ponúkla vyššiu hodinovú sadzbu. A preto zákazku za 90-tisíc eur dostala právna kancelária Radovana Palu. Zaujímavosťou je, že zase kancelária White and Case pre zmenu podľa oficiálnych zdrojov poskytuje externé právne služby pre OLO a.s. za 180 eur na hodinu. Túto informáciu sme zase dostali od hovorkyne OLO a.s.

https://www.bratislavskenoviny.sk/samos ... tisice-eur" onclick="window.open(this.href);return false;
https://dennikn.sk/1571846/vallo-podpis ... u-odmieta/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.cas.sk/clanok/879434/dohadz ... tisic-eur/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

O fake news som nepovedal ani slovo. Keď si to zverejnil, tak za tým vidíš asi klientelizmus...predpokladám a že ti to aj vadí...a k Bžánovi a jeho 67 miliónom si bol rovnako kritický? Nedával si tu žiadny link alebo som to prehliadol?

Ja, ak by som bol primátor, tak by som chcel mať po ruke právnika, ktorému dôverujem a poznám. Nie je všetko len o cene ak je primeraná. Ak by nebola, tak by sa ozvali aj poslanci. 90 tisíc € je tak ročná hrubá mzda lepšieho právnika.
Ak porovnáš oba prípady, tak sa nedá paušalizovať, že všetci sú rovnakí...to nie sú ani moje deti.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Teším sa, že straty z korupcie a klientelizmu prudko klesajú. Linky na kauzy Smeru som nedával, lebo by toho bolo viac ako sme tu v lete mali spamu.. :lol: Nikdy som Smer nevolil, vždy som volil pravičiarov. Ale nevidím svet čiernobielo, že jeden je len zlý a druhý za každú cenu dobrý.

Je prirodzené, že ma zaujímajú kauzy tých, do ktorých sa vkladajú/vkladali najväčšie nádeje v súvislosti so zmenami. Sklamal ma Sulík, sklamal ma Kiska - obidvoch som volil. Naposledy som volil zmenu v Košiciach... aj v župných, aj v mestských volbách..a vyhrali tí, ktorých som volil. Preto budem veľmi rád, keď tu dá niekto linky na prešlapy a kauzy nového vedenia. Nebudem ich obraňovať - chcem len vedieť a posúdiť si to sám.

Valla nech si posudzujú blaváci. Mňa upútalo to, že je PS a že zakázku prihral poradcovi Čapičky ( poradcovi pre právo a spravodlivosť ) a ten druhý právnik je expert na narábanie s verejnými zdrojmi. Tak len či náhodou neurobili capa záhradníkom...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Po zhliadnutí tohto videa som ostal zaskočený:

https://www.patrikkorenar.cz/l/hrozba-jmenem-deepfake/

Ako sa da v dnešnej dobe uveriť nejakej "kompromitujúcej nekvalitnej nahrávke" nejakého politika, sudcu, podnikateľa, prokuratora.... :?

Deepfake videa jsou na vzestupu, software je stále přístupnější a komunita tvůrců se rozšiřuje. A je dobré počítat s tím, že bude hůř. Zmanipulovaná pornografie představuje sama o sobě velký problém. Teď si musíme začít zvykat na neustálé podezření, že projev jakéhokoliv politika může být podvrhem. Kvalita deepfakes se bude pravděpodobně stále zlepšovat, spolu s ní ale snad budou rozvíjet také techniky na jejich rozpoznání. Přesto bychom měli být čím dál více na pozoru a být kritičtější nejen u textu a fotek, ale i u videí.


https://zvolsi.info/sk/2020/02/17/deepfake/
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa SomPanko »

Podľa mňa z tohoto vyplýva aj iný problém, a to, že teraz sa veľa ľudí bude skrývať za to, že dôkazy proti nim vznikli práve takýmto spôsobom, napriek tomu, že môžu byť pravé...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

To fakt chcú liberáli znova rozbiť koalíciu kvôli takej blbosti? :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=8221DmyUTIc
https://www.youtube.com/watch?v=xrk3qrAGSFg

Teda ak nemajú v talóne nejakú zákulisnú dohodu s Pelegrinim, tak sa môžeme tešiť na návrat Fica. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Stále lepšie ako Kuffa s nackami
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Chcú odstaviť Kollára . Potom budú môcť vydierať Matoviča.

Kollár má v rukách papier zo slovenského registra záverečných prác, v ktorom je uvedené 24% tzn. že jeho práca spĺňa zákonné limity. A zrazu po 5 rokoch odstavený Beblavý so Spolu, odstavený Hipš so Spolu a redaktorka denníka N prídu úplne nezávisle na sebe s obvineniami, že jeho práca je okopírovaná na 52%?

Ako keby som prešiel s deravým výfukom pred 5 rokmi cez STK a teraz ma niekto chce brať na zodpovednosť. Tá škola je na prd, čudujem sa magorom, že im treba tituly o ničom...

Mňa zaujíma porovnanie Mgr. Kollára s JUDr.kpt. Dankom. Nie nejaká hra o % a dávanie na jednu úroveň s Dankom.
Šeligovci sú bábky, od začiatku ako sa postavili na námestia...a ledva prešli do parlamentu. Kiska splnil svoj účel, poslúžil a... vytratil sa z politiky...nechce sa mu ani len sedieť v parlamente.

P.S. Bola by sranda keby dali preveriť všetky diplomovky. Nielen tých, na ktorých potrebujú niečo nájsť. Kua..Truban s 5g bieleho a Kiska so svojími daňovými a pozemkovými kauzami Beblavému ani Šeligovi nevadili...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Kiska je multimilionar v rokoch, nepotrebuje vysedavat v parlamente za take prenho drobne. Kollar je byvaly smelinar a kamos mafianskych bossov, zaroven ma dost nestandardne predstavy o "rodine" a v parlamente by nemal co robit bez ohladu na nejaku zaverecnu pracu. Zase na druhej strane stao vela casu a usilia sa zbavit Fica, takze radsej nech koalicia funguje aj nadalej ako ju predcasne rozbijat.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Ryba vždy smrdí od hlavy. Na Slovensku to preto tak vyzerá. Spravil chybu o.k., ale musí z kola von. Ak to budeme tolerovať, tak potom všetci môžeme podvádzať. Matovič sľuboval potrestať všetkých, čo podvádzali. Teraz sa nedá povedať, že jeden trochu mohol a vyhrážať sa, že začnú preverovať tituly aj bežným ľuďom. Tu podvádzal predseda NRSR a nie bežný človek, ktorý má byť iným vzor. V takej funkcii platí nulová tolerancia! Matovič jeho obhajobou úplne znegoval jeho výlety na Cyprus a do Nice. Až taký nekompromisný nie je. Elán má v texte "Kompromisy to sú krysy."
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Súhlasím. Spravil chybu, ide z kola von. Truban predával drogy - z kola von. Kiska takisto z kola von za daňové a pozemkové podvody ( dokázané súdom ). Akurát som nepochopil ako Kollár podvádzal, ked jeho práca prešla kontrolou originality a bola schválená školou. Nedáva mi logiku, že by Kollár v minulosti obviňoval Danka, ak by si bol vedomý, že sám podvádzal. Mimochodom, Čaputová sa stala advokátkou tak, že obišla koncipiensku prax, ktorá podľa zákona má byť na plný úväzok. Ona ju robila len formálne 200 km od bydliska kde mala živnosť. Navyše o živnosti neinformovala advokátsku komoru.

Tieto podvody, alebo jemne povedané obchádzanie zákonov sa robia aj teraz...ale....hm...ked ide o prezidentku nemala by ísť z kola von? A takto by sme mohli pokračovať...až by ani jeden politik neostal vo funkcii.

systém na kontrolu originality záverečných prác nebol vôbec lacný. Stál vyše 250-tisíc eur a jeho úlohou je odhaľovať plagiátorov. Všetkých, bez výnimky. Odborníci si za ním stoja a chvália ho, dokonca získal aj ocenenie Európskej komisie

Viete čo je smutné? Že špinu na Kollára vyťahujú tí , ktorí s ním išli spoločne meniť túto republiku. Každý dristal že nie drogy sú dôležité, nie minulé prešlapy, ale to, aby bola skutočná zmena. Keby diplomovku vytiahli ficovci, alebo kotlebovci, alebo kapitán danko...tak chápem...ale Beblavý?

Ináč beblavý mal u mňa väčší kredit ako Truban...ale už nemá. Sú to všetko filcky, ktorým nejde o nič iného ako hrať zákulisné hry. Nebudem sa diviť, ked rozbijú vládu. Nešlo im o skutočnú zmenu, len o prevzatie moci.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Rado napísal:Ryba vždy smrdí od hlavy. Na Slovensku to preto tak vyzerá. Spravil chybu o.k., ale musí z kola von. Ak to budeme tolerovať, tak potom všetci môžeme podvádzať. Matovič sľuboval potrestať všetkých, čo podvádzali. Teraz sa nedá povedať, že jeden trochu mohol a vyhrážať sa, že začnú preverovať tituly aj bežným ľuďom. Tu podvádzal predseda NRSR a nie bežný človek, ktorý má byť iným vzor. V takej funkcii platí nulová tolerancia! Matovič jeho obhajobou úplne znegoval jeho výlety na Cyprus a do Nice. Až taký nekompromisný nie je. Elán má v texte "Kompromisy to sú krysy."

Už som pochopil prečo sa Igor správal ako sa správal. :D Hovoriť o tom, že by veľa ľudí prišlo o titul...inou optikou ako tou svojou sa na to pozerať nedá. Pravda je však taká, že takých ako Igor je menej. ...a teraz nech na iných ukazuje, že sú zlodeji. Kto to bude brať vážne?...Jdu blejt velebnosti. :x
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Nechápem, čo sa toľko riešia tie tituly...
Za mojich študentských čias minimálne 90% z nás opisovalo z ťahákov na každej skúške. Asi by sme mali všetci vrátiť diplomy a tituly... :D
Myslím, že v dnešnej modernej dobe internetu, smartfónov a webkamier atď sa opisuje ešte podstatne viac...no a čo. Netreba sa bifliť, treba veci rozumieť a bystrý skúšajúci veľmi ľahko odhalí, či niekto veci rozumie, alebo je nabiflený alebo to opísal.
Kamarát sa dostal do nadnárodnej spoločnosti a už tam robí team-lídra len preto, lebo na vstupnom pohovore vedel najlepšie gugliť a zadaný problém vyriešill pomocou gugla a to imponovalo výberovej komisii.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Presne taká reakcia je na Slovensku typická...preto sme tam, kde sme. NO A ČO? Tolerujeme podvody. Tak pusťme všetkých podvodníkov. Ušetríme...
Na Novom Zélande odstúpi premiér lebo na súkromnú vec použil služobnú kartu. Zistil omyl. Platbu vyrovnal a odstúpil...s vysvetlením, že také veci sa nemajú stávať. Iná krajina, iná kultúra.
Ak chceme na Slovensku niečo meniť, tak musíme meniť pravidlá na postoch, ktoré vládnu v tejto krajine. Inak sa nič nezmení. Stále budeme tolerovať podvody či väčšie alebo menšie.
Mne najviac vadí, že keď klamal Danko, tak Igor kričal a bol prvý na barikádach. Normálny človek a jeho reakcia by bola, že by bol ticho lebo vie, že sám má maslo na hlave a keď bude na seba ukazovať, tak ho to škaredo dobehne. Z toho mi vyplýva iba jedno...niečo na premiérovi tejto krajiny a jeho reakciách nie je štandardné. Asi tak.
Škoda, myslel som si, že sa ako krajina niekam posunieme, veľká škoda.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal:Mne najviac vadí, že keď klamal Danko, tak Igor kričal a bol prvý na barikádach. Normálny človek a jeho reakcia by bola, že by bol ticho lebo vie, že sám má maslo na hlave a keď bude na seba ukazovať, tak ho to škaredo dobehne.


Tu ti Matovič odpovedá:

„Úprimne, netuším, či som pred 22 rokmi vo svojej diplomovke niečo necitoval a koľko toho bolo. Ak to tak je, ukradol som niečo, čo mi nepatrilo, som de facto v tejto veci zlodej, čo je smutné a určite nie na chválu.

Nikdy som sa svojím titulom nechválil, nikdy som si ho iniciatívne nepísal a ani na občiansky som si ho nedal – až policajti hlavou krútili. Prečo? Lebo som školu posledné dva ročníky doslova flákal a verejne som to x-krát priznal.“

Škole sa Matovič nevenoval dostatočne kvôli vtedajším úspešným podnikateľským aktivitám v začiatkoch jeho podnikania:

„V štvrtom ročníku som si založil živnosť a v piatom som už zamestnával 2000 ľudí. Ten kto podnikal, pochopí, že v takom tempe bola škola na jednej z mojich posledných koľají … a nakoniec som bol rád, že to mám za sebou.


https://www.hlavnespravy.sk/premier-nov ... im/2234094
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

To je neobhájiteľné! Podvod zostane podvodom. Ja som podobne ako on už podnikal a diplomovku som robil sám. Písal som ju skôr ako on a viem, čo som citoval a čo bola moja robota. Takéto životné skratky má v povahe. Podobne klamal aj v daniach. Nevadí mu ukazovať na druhého a vedieť, že urobil to isté. Takto sa nechová normálny človek.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: čo som citoval a čo bola moja robota


Už som hľadal svoju diplomovku a neviem ju nájsť. Lebo si nepamätám, žeby som každý vzorec, čo som použil citoval, z ktorej knihy som ho zobral a ktorej strany. Do súpisu literatúry som napísal dve vtedy použiteľné knihy z vedeckej knižnice a nejaké dve teoretické knihy, aby mal oponent z katedry radosť a to bolo všetko.
Navyše výsledky z tých dvoch kníh boli diametrálne odlišné a nakoniec to zariadenie musel oživiť môj konzultant metódou pokus-omyl, ktorá je pre praktikov najlepšia, ale teoretici na katedre sa z nej vysmievali. Diplomovku som robil vo výrobe, takže som navrhoval praktické zariadenie do výroby, ktoré mal navrhnúť môj konzultant, ale nechal ma, nech navrhnem vlastnú koncepciu, aj keď ju potom nepoužil.

Tak som tu diplomovku nakoniec našiel...našťastie sa nechystám do politiky, lebo v texte nemám žiadne odkazy na použitú literatúru, len na konci diplomovky je zoznam použitej literatúry. Takže podľa dnešných požiadaviek plagiat. :)
Navyše som tam fakt nič nové nemusel vymýšľať, nakoľko tranzistor už bol v tom čase vynájdený, rezistor, cievka a kondenzátor tiež a dokonca aj viazaný rezonančný obvod. Tak som len dosadil do vzorcov, vypočítal teoretické hodnoty súčiastok, vyrobil plošák a cievky, napájkoval súčiastky a keď som mal namiesto zosilňovača oscilátor a už si začal trhať vlasy, tak konzultant to za 15 min. oživil, keďže ja som v tom čase s vtedajšou praxou nemal šancu to spojazdniť. Ja som potom len upravil výpočty, aby hodnoty súčiastok sedeli s prakticky vyskúšanými hodnotami súčiastok. A dostal som jednotku. :D
Naposledy upravil/-a jogo v Pi 17 07, 2020 3:28 pm, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

My nie sme politici. Ako môžeš vyžadovať, aby sa dodržiavali pravidlá, ak ich sám porušuješ? Od sudcov sa vyžaduje, aby sa nestýkali s exponovanými osobami, aby neboli zaujatí a nestranní. To isté platí v politike. Fajn spravil si chybu, bohužiaľ ideš preč lebo si sa kompromitoval. Vôbec ti nevadilo kritizovať za rovnaký problém iného a pritom si sám podvádzal. Ešte stále sme 100 rokov za opicami. Rozdiel medzi Počiatkom a Matovičom je len v tom, že jeden mal príležitosť. (prvou osobou som nemyslel teba Jogo)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Mali sme tam Radičovú, ktorá bola údajne "čistá ako lalia", čo sa týka finančných machinácii a čo s ňou ta banda korupčníkov okolo nej urobila?
Pamätám si, ako asi po mesiaci vládnutia povedala niečo v tom zmysle: "Ak by sme boli takí vynaliezaví v zavádzaní nových technológii, akí sme vynaliezaví v obchádzaní zákonov, tak sme svetová jednička."
Nestačí byť len čestný medzi zlodejmi, lebo všetko neustriehneš a zase na ministerské posty nemôžeš dosadiť čestných ľudí, ktorých maximum bolo sa niekde zamestnať a ani vedúceho nerobiť, aby nemuseli ubrať zo svojich morálnych hodnôt. Lebo už len taký majster musí robiť veľmi veľa kompromisov a zatvárať oči, aby to nejak s ľuďmi, ktorí kradnú, nejako ukočíroval. A to nehovorím o šplhaní u vedúceho, aby sa tým majstrom vôbec stal...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Bohužiaľ je to ešte pozostatok predchádzajúceho režimu, ktorý si ty pamätáš lepšie ako ja." Čo si si neukradol, to si nemal." Musia sa vymeniť dve generácie, aby sa to zmenilo. Potom snáď bude normálne odstúpiť pre chybu. Jediný, kto to doteraz urobil bol Lipšic. Odišiel kým sa nevyšetrí, či spravil chybu.
Druhý majster svetla je Blaha. Na FB je super odvážny frajer, ktorý velebí komunistov a keď príde na lámanie chleba, tak vraj to tak nemyslel. To je skutočne chlap na svojom mieste, ktorý si stojí za svojim slovom.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal: Musia sa vymeniť dve generácie, aby sa to zmenilo.



Joe Biden pre plagiátorstvo odstúpil pred 30 rokmi.
Ale pred 20 rokmi mu nevadilo stať sa viceprezidentom Baracka Obamu.
Teraz sa jeho morálny profil posunul ešte vyššie: znova kandiduje na prezidenta USA

Čo keby sme rozobrali morálny profil Clintona, ktorý si nechal robiť fajku priamo v Bielom dome?
Alebo zaujímavosť, že úplne náhodou chcela byť prezidentkou i jeho žena. Potom by kandidoval ich pes. Média ho na to už pripravovali. :wink:

_______________________________________________________________________________

Bývalý viceprezident Spojených štátov amerických počas vlády Baracka Husseina Obamu, 76-ročný Joe Biden, ktorý včera ohlásil svoju kandidatúru na amerického prezidenta vo voľbách 2020, odstúpil z podobného boja už v roku 1987 pre plagiátorstvo.

Počas štúdia na právnickej fakulte Biden skopíroval 5 z 15 strán jeho práce z článku uverejneného vo Fordham Law Review tým, že neuvádzal citácie. Biden následne fakultu žiadal, aby ho na základe tejto skutočnosti nevylúčila zo školy a fakulta mu dovolila zopakovať si predmet, z ktorého pre plagiátorstvo prepadol.

Vo svojom kajúcnom liste fakulte okrem iného uviedol: ”Mojím zámerom nebolo nikoho oklamať, … Ak by to tak bolo, nerobil by som to tak do očí bijúco.“ Súčasne dodal, že by nepostupoval tak hlúpo, ak by chcel podvádzať.

Počas amerických primárok Demokratickej strany v roku 1987, v rámci ktorých chcel Biden získať nomináciu na prezidenta vo voľbách 1988, zverejnil denník The New York Times článok o tomto zvláštnom akademickom incidente. Biden uviedol, že plagiát neurobil so zlým úmyslom, len nepochopil potrebu správneho uvádzania citácií.

Biden na margo celej veci s ohľadom na svoju kandidatúru uviedol: „Ostávam v tomto zápase aby som ho vyhral“ a obvinil svojich oponentov z netaktnej politickej kampane.

Súčasný kandidát na prezidenta Biden však zopakoval toto správanie priamo aj počas primárok v roku 1987, keď vo svojom prejave v americkom štáte Iowa skopíroval časť prejavu britského lídra labouristov Neila Kinnocka.Vo svetle týchto udalostí sa Biden 23. septembra 1987 vzdal kandidatúry na prezidenta Spojených štátov amerických
_________________________________________________________________


Mimo iných plagiátorom bol aj Putin. A hľa ako skončil...

Čo chcete od politikov, veď každý sme ako školáci odpisovali. Ja by som ani na VŠ nedostal, keby som neodpísal výsledky testov jednej skúšky. A chalanovi čo mi dal odpísať som dal na ťaháku výsledky testov druhej skúšky - bezo mňa by ju neurobil. Dnes je z neho VŠ profesor. :lol:

Treba vidieť podstatu veci. Nie smrad okolo. Podstata je, že Matovič, Kollár a Sulík dostali mandát od voličov aby vládli a urobili zmenu.

Druhá podstata je to, že títo ľudia niekomu vadia. Denníku N by zrejme nevadilo, keby Truban, alebo Kiska bol premiér...
Ich špinu by nerozmazávali... Vyzerá to tak, že oligarchovia v pozadí nechcú Matoviča. Radšej by volili Pellého ,,zodpovednú zmenu,, t.j Pellegriniho Hlas + PS a Spolu +Za ľudí + SaS. Keby sa vláda rozpadla teraz, je šanca, že by im to vyšlo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Ak by to bolo pred voľbami a ak by aj tak vyhral, tak dostal mandát, aby tu poupratoval. To isté by platilo, ak by znova boli voľby a znova by ich vyhral. Biden sa vzdal kandidatúry a teraz kandiduje znova, ale už všetci vedia, že podvádzal. Voľby mu vyčistia register trestov a je znova morálne čistý. Matovič však na to nemá gule. Ja som z toho veľmi sklamaný. Najviac ma štve, že som ho dobre pred rokmi odhadol a že mám pravdu. Už som sa tešil, že som sa mýlil.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal:Matovič však na to nemá gule. Ja som z toho veľmi sklamaný. Najviac ma štve, že som ho dobre pred rokmi odhadol a že mám pravdu. Už som sa tešil, že som sa mýlil.


Ja som ho volil. A volil by som ho dnes znova. Zaujímavé, že ťa to tak ovplyvňuje.
Chcel si zmenu, či pannu Orleánsku vo vedení?

Kollárová strana mala koncom júna najvyššie preferencie od svojho vzniku: 13%
Matovič 21%.

Čiže ľudia sú spokojní. Ja som detto spokojný ...Zvládli vírus..lepšie ako Amíci, Briti, Taliani a spol.
Padajú prvé hlavy. Odhalujú sa kauzy. Bodor je v base. kauzy sudcov sa nezametajú pod koberec. Bude sa meniť prokurátor...SaS robí svoje zmeny...ide to dobrým smerom. Aspoň podľa mňa...

Evidentne niekomu tieto preferencie vadia. Začína sa hon na čarodejnice. Popritom akoby náhodou, preferencie morálne najčistejšej strany s poetickým názvom Za ľudí ( Šeliga je dieťa...Kiska sa po splnení úlohy vyparil a Remišová je bývalá pravá ruka Matoviča ) klesli na 3,5% a PS+Spolu by sa ani teraz do parlamentu nedostali.

Nemyslím si, že voliči nevidia odkiaľ vietor fúka. Ale média majú silný vplyv.

Pellegrini má charizmu a osobne nemá škandály. V médiách ho tlačia dopredu ako vodcu opozície. Pritom odišiel so Smeru.

Zaujímavé že z človeka ktorý je 20 rokov v zlom Smere je zrazu dobrý kandidát na zodpovednú zmenu.
Detto Raši, dlhoročný Smerák a kamarát Pašku, veď spolu tunelovali zdravotníctvo...aj kauza teta Anka...vytunelované milióny cez šéfa zdravotnej poisťovne Forraia..to bol spolužiak Rašiho...detto Čislák..bývalý minister zdravotníctva...a hľa kde išiel robiť potom..no predsa pre Pentu. Šéfka Smeru v KE je dodnes riaditelka v penťáckej nemocnici.
Ideme kádrovať Žigu? Či Denisu Sakovú = Kaliňáka v sukni? To bude zmena? Ryba smrdí od hlavy..tak smradľavej rybe vymeníme hlavu?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal:Bohužiaľ je to ešte pozostatok predchádzajúceho režimu, ktorý si ty pamätáš lepšie ako ja." Čo si si neukradol, to si nemal." Musia sa vymeniť dve generácie, aby sa to zmenilo.


Ak ta zmena ma vyzerať ako Šeliga alebo Šimečka, tak to radšej nie... :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Matovica som nevolil a nevolil by som ho ani keby boli volby dnes. Ale podstatné ci bude dobry politik a urobi nieco pre Slovensko. Pravdupovediac ho nevidim prilis rad na jeho poste, ale ked sa veci takto vyvŕbili že je tam, tak prioritou je zachovat funkcnost koalicie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

JUGGLER napísal:Chcel si zmenu, či pannu Orleánsku vo vedení?


Chcel som zmenu v spôsobe politiky a toto je pre mňa sklamaním. Správne by bolo, ak by Matovič odstúpil a premiérom by bol niekto iný, aby bolo jasné, že nastala zmena v politickej kultúre. Takto sa nič nezmení.

Vadí mi ten politický amaterizmus, ktorý tu je. Sulík - raňajky s Kočnerom, Kollár - diplomovka, Matovič - diplomovka. To všetko sú body zadarmo pre ich politických oponentov. Robím v obchode viac ako 20 rokov a vždy som kolegom hovoril, že v jednaní predstavuje cena jeden balón a výhody, vlastnosti produktu ten druhý. Vety typu: Ste drahý. Nie sme. Chcel by som zľavu... a pod. Predstavujú fúknutie do balóna. Ak sa im obchodník nevyhne, ale pristúpi na debatu, tak balón cena je taký veľký, že prekryje všetko ostatné. A teraz si predstavme debatu s politickým oponentom. Začal by som asi takto: Pán Matovič ste plagiátor a zlodej. Nie som všetko som oľutoval. Ale ste... Po debate by všetko, čo dobré spravil bolo zabudnuté. Matovič podobne ako Sulík už najbližších 10 rokov nič iné v súvislosti so svojim menom počuť nebude.
Ak by odstúpil, tak by sa tomu vyhol. Šachová partia sa dá vyhrať aj tak, že obetuješ dôležitú figúru. Otázka je iba, či ti ide o to vyhrať alebo o hru samotnú.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"