offtopic odkazy

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

https://youtu.be/AHt4dDDjDc0" onclick="window.open(this.href);return false;

Zelenskyj na konferencii premietol na plátno video, v ktorom ukázal, ako by to vyzeralo, keby si svetoví lídri písali v skupinovom čete na WhatsApp-e.

Nechýbajú v ňom narážky na introvertnosť Fínov, Petra Porošenka, schopnosť bieloruského prezidenta Lukašenka robiť selfie, anglickú kráľovnú, za ktorú píše správy princ Harry, mocenské boje Číny, Ruska a USA, nukleárne zbrane Severnej Kórey či amerického prezidenta Donalda Trumpa. Video sa už niekoľko dní šíri Twitterom.

Čítajte viac: https://fici.sme.sk/c/22221904/zelenske ... z60ep0FkPu" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa Glogol »

Pivo velmi nepijem ale sem tam si dam, odo dnes asi preskocim na Bernard. CItim, ze by som mal trocha podporovat rozumnych ludi v tejto dobe. https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/roz ... ravy_epsal
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa polovnik »

Glogol napísal:Pivo velmi nepijem ale sem tam si dam, odo dnes asi preskocim na Bernard. CItim, ze by som mal trocha podporovat rozumnych ludi v tejto dobe. https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/roz ... ravy_epsal

pekny rozhovor sa divim ze to vydali v slnieckarskomi idnese a ze vobec neboji pan Bernard vystopvat na verejnosti s taky nazormi
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Aj mne sa páči. Dobré a úprimné čítanie. Najbližšie si kúpim sixpack piva Bernard.

Napadají mě dvě věty. Jednak „Svět se zbláznil“, což je naše dlouhodobá kampaň. A tady je to tak masivní, že mě i přestává lákat si z toho dělat legraci, protože už to není legrace. Druhé slovní spojení je: A dost! Protože to, co se děje, je degenerace a úpadek západní společnosti, která už přestala být dávno svobodná.

Když se propouští z práce za jiný názor? To zde bylo za bolševika, dnes to dělají progresivisté, levicoví idioti. Společnost pokřivují, ovládají. Řvou a všichni se jich bojí. Korporace jim podlézají, sociální sítě a novináři totéž. Proč by se člověk, který se shodou okolností narodil jako bílý, měl za svou barvu kůže stydět, nebo dokonce omlouvat?

Společnost se bičuje za věci, které se stávaly před desetiletími, stoletími. Případ toho černocha, kterého policista zabil, je špatný, ale na to má společnost mechanismy, jak to řešit. To, co se děje, má mnohem hlubší kořeny. Co se děje v současnosti na Západě, to je úpadek říše římské, to je říše, která upadá v přímém přenosu. Spojené státy byly etalonem demokracie, to dnes končí. Totéž západní Evropa. Čína je dnes technologicky i ekonomicky jedničkou, ale systém, který tam panuje, je koncentrák, ze kterého by se Orwell mohl učit. Bodový systém, miliony kamer, dohled Velkého bratra.

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/roz ... ravy_epsal
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa jogo »

Zopár bretarianov, ktorí medzi sebou pred publikom diskutujú, ako roky nič nejedia. :)
https://www.youtube.com/watch?v=AFzi9pePIdw
A sú ľudia, ktorí im to veria, stačí pozrieť komentáre napríklad pod týmto videom:
https://www.youtube.com/watch?v=GIxkpw6aw6s

Niekedy žasnem, čomu všetkému dokážu ľudia uveriť. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ked sa ma nabuduce niekto opyta preco som "taky chudy" tak im poviem, ze som pranista, nech si to najdu na youtube :D dik za tip jogo :D
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Ak niekoho ta tema Breatharianov zaujima, mam tu trosku dlhlsi post.

Mna fascinuje ako ziju z vody a vzduchu a vsetci podkozny tuk na rukach, v tvari a ludia su z toho celi wau :D :D. Z coho sa im ulozil ten tuk? Bazalny metabolizmus dospeleho cloveka v klude je a naschval to podseknem dajme tomu 1400 (realnejsie je 1600-1800 podla vysky/vahy) kcal. 1kg tuku ma energiu 7000kcal. Aj keby ma dotycny 5 kg nadvahu pri tom bazale - a to je bez akejkolvek fyzickej namahy vydrzi cca 25 dní, pricom po 20-22 dnoch uz je telo v extreme a nefunguje latkova premena poriadne, zacne brat energiu zo svalov vo vacsom pomere(rozumej rapidne stiepit svaly na energiu), mozog nefunguje poriadne, kognitivne funkcie su narusene atd. A to nehovorim o tom ako telo musi mat minimum tusim 5-6% tuku pre latkovu premenu a spravne fungovanie organizmu, potom je to uz hazard so zivotom.

Takze WTF?


V komentoch to jeden pekne vystihol- ja mam tiez skoro osobnu skusenost - byvaly spoluziak na vyske to absolvoval raz za 1-2 roky. Spravil si klistir a 4 tyzdne pil len vodu a nejaky cinsky caj. Ked som ho spoznal mal asi 1,7m a 80-85kg. Proste maly zavality ITckar. On to robieval vzdy cez vianoce + zaciatkom skuskoveho, 3 tyzdne sme sa nevideli v ramci prazdnin. Ten chalan prisiel vyschnuty ako vyžla (vonku mu bola zima aj v +3°C, naobliekany bol vzdy) hovoril ze zhodil 9 kil, do konca tohto ocistneho postu asi 12kg (cast z toho bola aj voda, ktoru nemalo co viazat uz). Ked sme sa bavili, aj ked mal pripravu a uz 2 tyzdne predtym zmensoval porcie az naminimum, prve dni boli narocne, extrem nastal okolo 7. dna to telo uz velmi bojovalo a ziadalo jedlo, potom uz to bola celkom pohoda co sa tykalo hladu. Ale behom prvych 10 dni telo vylucilo soli, kozu mal lupinovu a suchu, v ustach stale slana chut, jazyk bledoruzovy miestami az biely. Posledny tyzden ho cez den sem tam vyplo ze zaspal ani nevedel, v noci spal 11h bez budiku a pod, celkovo vyzeral ze kazdu chvilu odpadne :D Ked zacal znova jest po tyzdni uz mal aj farbu a telo sa zacalo vracat do normalu. A toto bol prosim pekne 1 mesiac a tvar mal zoschnutu, na rukach zily a skoro ziadny tuk

Poznám osobne človeka, ktorý raz ročne drží očistnú kúru o dĺžke 28 dní iba o čistej vode, spravidla začiatkom jari. Je pravdou, že počas tohto obdobia nevyvíja nijakú ťažkú manuálnu aktivitu, nakoľko je to bývalý profesor vysokej školy, ale tú hladovku dodržiava na 100%. Ale ako sám hovorí, po troch týždňoch (21 dňoch) si už musí veľmi sledovať aj svoju vlastnú spotrebu energie na fungovanie vlastného organizmu a jeho funkcií, nakoľko sa už začína vo veľkom odbúravať tuk z pečene (čo je podľa neho tá naposlednejšia zásobáreň tuku a celkovo energie pre fungovanie organizmu), a nesmie to prepísknuť, aby ho "nevyplo". Ale podľa jeho slov sa po tej kúre cíti ako novorodeniatko. S čím do istej miery musím súhlasiť, lebo som ešte nevidel tak vitálneho 75 ročného chlapa s hustými zdravými vlasmi, zdravým vlastným chrupom a vzhľadom maximálne 50tnika..
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Limp bizkit ma novy album.

Zasekol som sa na 2. pesnicke albumu, uz 40 min repeat :D

https://www.youtube.com/watch?v=wPHWloW1-08
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Americky BLAHA :D :D :D, post GME, ak este bude Cramer v telke, ked budem vyrazne bohatsi, budem shortovat vsetko co ten hajzel zverejni a porazim vsetky indexy :D teda ak ma nezozere swap u brokera :D

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

:D :D

Pre zvedavcov:
-nie je to photoshop, mozno trosicku upravene svetlo
-je to nejaky naruseny brazilec
-tie "svaly" ma napichane syntholom (normalne injekcia do svalu), co je olej, maju sice objem ale nemaju silu.
https://www.youtube.com/watch?v=Q4n-PIHV1Mk (su tam aj zabery na injekcie tak bacha)

.. tie trapezy ma ako by sa mu niekto vykadil na plecia :D
Prílohy
Snímka.JPG
lol.JPG
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa osamely chodec »

https://twitter.com/ColumbiaBugle/statu ... 1182584838

o tomto nase media neinformuju , asi to neexistuje :).
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

osamely chodec napísal: Po 07 02, 2022 10:15 am https://twitter.com/ColumbiaBugle/statu ... 1182584838

o tomto nase media neinformuju , asi to neexistuje :).
Aj Kanadania maju zadubenych kotlebovskych antivaxerov, ktori nedodrziavaju pravidla cestnej premavky :D :D .
Pretlacenie vlastneho riesenia pomocou pustania jednostranneho spravodajstva vo vacsinovo sledovanych masmediach je podobna nechutnost, ako blokovanie premavky pre pretlacenie vlastneho riesenia. Jedno aj druhe mi vadi.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa osamely chodec »

pokus , sorry ja telku nepozeram, denniky necitam, rano pocuvam iba rozhlas spravy RTVS a tam nic ... :) . Ze je v Otawe vyhlaseny vynimocny stav sa z radia nedozvies. Pre to vymyvanie mozgov som prestal sledovat nase media staci mi TWTR. btw, preco zasa pises svoj nicim nepodlozeny dohad ( zjavne citas dake blbosti) . Ty ma poznas , vies co citam? Ale nazor vyslovis hned :).
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa osamely chodec »

:) pokus , nemam dalej potrebu s tebou komunikovat. Peace.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: Po 07 02, 2022 12:04 pm Uz vieme ze necitas nic, iba rypes, lebo v jednom radiu si to nepocul. Prilepil som linky na dva denniky, ktore sa tu casto spominaju ako tie "zle" a utajujuce, ale fakt bol moj odhad nespravny. Vobec by ma nenapadlo, ze po takom odvaznom vyhlaseni "o tomto nase media neinformuju , asi to neexistuje " sa nasledne sa priznas, ze nic necitas iba pocuvas jednu relaciu "ja telku nepozeram, denniky necitam, rano pocuvam iba rozhlas spravy RTVS a tam nic ... ".
Už aj do chodca sa púšťaš? Veď to je jeden solídny diskutujúci, čo sa vyhýba konfliktom... :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pokus odpovedal dobre, len si mohol odpustit vetu "zjavne citas nejake blbosti".
Ja som si po prvotnom chodcovom prispevku myslel, ze ani RTVS ani liberalne ladene media typu aktuality, dennikn, SME, ... , nic z toho nespomenuli. Neisiel som to kontrolovat. No Pokus v poriadku upozornil, ze ved predsa spomenuli. Svojsky, ale proste neobisli to uplne.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

V tomto pripade sa jedna o formu. Povedzme ze Osamely Chodec, Laty, ... su pani cca. o 20 rokov starsi odo mna. Cize uz len z ucty k starsim by som sa "zjavne citas nejake blbosti" radsej vyhol. I ked dobre vies, ze v beznej diskusii to nepokladam za nejaku extra hroznu urazku a keby mi niekto liezol na nervy, kludne mu odpoviem aj tvrdsie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa Adammd »

Nechce sa mi hladat, informovali mainstream SK presstitutky(sme, dennikn), ze je vyhlaseny vynimocny stav v Ottawe a ze chcu "povolat armadu"?(eufemizmus pre obciansku vojnu)
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

To, ze v sprave zvyraznili fakty, ktore sa im hodili a co najviac obisli tie, ktore sa im nehodili - to je zle, ale praktikuje sa to zial skoro vsade. Ak by o vyraznych "antiwaxerskych" nepokojoch v Ottawe neinformovali vobec, formalnost demokracie v SR by vtedy dosiahla v mojich ociach uroven formalnosti demokracie v KLDR.
Vtedy si tu uz ale pisat nebudeme.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Zamyslel sa nad tym niekto, ze by stacilo dat vakcinu ako DOBROVOLNU a nic z tohto by sa nedialo ?
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Iceberg, ked vakcina bola v prvej polovici 2021 dobrovolna, zaockovat sa postupne dalo kolko? 40%? Aj to uz s pomocou poriadnej medialnej masaze, ze nezaockovani nebudu smiet chodit tam a tam a tam a zaockovani vraj budu smiet.
EU dala prikaz, aby zaockovanost bola trebars 80% a tak ostavali nepriame formy nutenia a zlaty kliniec by bol stav ako v Rakusku. Kde mozes chytit pokutu par tisic EUR aj ak byvas sam doma, si nezamestnany asocial a nie si zaockovany.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Preto casto hovorim, "follow the money"
Zaujimalo by ma, ak by namiesto agresivnej reklamnej kampane tieto peniaze dali do niecoho ineho, nez reklamu na produkt, ktory ludia nechcu, kolko zivotov by to zachranilo..
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

pokus napísal: Po 07 02, 2022 2:33 pm PS: ja netusim kolko ma kto rokov a je mi to dost jedno. Ak sa niekoho dotklo slovo blbosti, tak sa mu ospravedlnujem. Ale nic to nemeni na fakte, ze dotycny necita blbosti. On necita nic... a na zaklade toho sem blbost napisal.
Sam si tu raz pisal o slusnosti k zenam. Do toho isteho sudku patri, ze ked je nieci vodicak starsi nez tvoj rodny list, ze sa mas k nemu spravat ohladuplnejsie aj ak ti to je dost jedno a nechce sa ti.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Na ulici ludia tiez nemaju na cele vylepeny vek a podla vzhladu tiez len odhadujes. Podla toho co pisavas, ak by si mal viac nez 35, tak by to bol velmi smutny stav.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2217
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 625 times
Been thanked: 369 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Pokus, Jaroslav. Vy ste never ending story, však už prestaňte jeden do druhého vŕtať. Za chvíľu začnete preberať už aj svoju gramatiku?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tomas, myslim, ze sa tu zase az tak strasne nehadame a posledne dni som pocul ovela hrubsie slova od najvyssich politikov povedane do medii s daleko vyssou sledovanostou nez je "ako-investovat".
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa iceberg8 »

https://www.theguardian.com/world/2022/ ... rs-protest
GoFundMe removes donation page for Canadian trucker protest

s BLM nebol problem
https://www.gofundme.com/f/h2tqv-black- ... os-angeles

pekna demokracia
Odoslané z počítača
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa Adammd »

Ocenujem tento topic, tu sa mozu trolit navzajom do aleluja, hlavne, ze si nenadavuju
https://youtu.be/De0kqPoOoRY
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Aby rec nestala, dnes som po velmi dlhom case bol v LIDL - hovorim si, tu ani nezaparkujem, a rozmyslam, preco ti ludia nosia svoje prachy nemcom?
Potom doma rozmyslam, kde inde by si ti ludia nakupili?

Takze, okrem armady, a ciest, ani potraviny nemame.. Ako sme sem dospeli? Ved sme 3 dekady v kapitaizme a co to sme mali vybudovane aj predtym, nie ?
Odoslané z počítača
dodojanik
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 29 08, 2021 6:36 pm
Has thanked: 1 time

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa dodojanik »

Dospeli sme tu tak, ze vacsina slovakov funguje este stale tak ako fungovali za socializmu, ich jedina povinnost ja rano vstat do prace, takze ani nemas kde nakupit, iba u Nemca.

Mal som tu cest zit 7rokov v DE na vidieku, prvy rok ma islo porazit z toho smradu, ono ked kazda 3tia domacnost zije s polnohospodarstva(chov svin a krav), tak potom sa nemozme cudovat ze slovensko ma od potravinovej sebastacnosti veeelmi daleko a nedostane sa tam ani za dalsich 100rokov, praveze na tom budeme uz len horsie.
Priemerny slovak na pracu v polnohospodarstve nepomysli ani vo sne, kdezto vo vyspelom Nemecku velke percento populacie preziva prave z polnohospodarstva.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Komoditním trhem otřásl velký podfuk s niklem za půl miliardy dolarů | Týdeník pro ekonomiku, politiku a byznys
https://www.tydenikhrot.cz/clanek/podvo ... .sznhp.box
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Trumpeta1978 napísal: Št 02 03, 2023 8:43 pm Komoditním trhem otřásl velký podfuk s niklem za půl miliardy dolarů | Týdeník pro ekonomiku, politiku a byznys
https://www.tydenikhrot.cz/clanek/podvo ... .sznhp.box
Liberty steel teraz kupila madarsku hutu ISD Dunaferr, tiez sa tam objavuje kontroverzne meno Gupta. Ze by sa madari dostali z blata do kaluze?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Trvalý pobyt v Paraguaji a Uruguaji - Práva a povinnosti | HOSŤ : Pavol Lupták - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=S8_5DwE ... =Trader2.0
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

World sa postupne meni.
2005.jpg
2005.jpg (21.49 KiB) 1652 zobrazenia
2007.jpg
2007.jpg (90.4 KiB) 1652 zobrazenia
2011.jpg
2011.jpg (78.17 KiB) 1652 zobrazenia
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

2012.jpg
2021.jpg
2021.jpg (79.53 KiB) 1649 zobrazenia
2022.jpg
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

2023.jpg
Konecne dalsia era odchadza ... podobne ako v 1989...
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

:: OSEL.CZ :: - Mantis nabízí převratný 3D tisk kovových objektů neomezené velikosti
https://www.osel.cz/12791-technologie-m ... d=20042849
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: offtopic odkazy

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Čo by sa stalo, keby každý skutočne veril, že všetko je Jedno? - Scientific American Blog Network
https://blogs.scientificamerican.com/be ... ng-is-one/

[spoiler]"Prežívame seba, svoje myšlienky a pocity ako niečo oddelené od zvyšku. Akýsi optický klam vedomia." -- Albert Einstein

/edit: celý text pôvodnej myslienky od A.E:
„Prežívame svoje myšlienky a pocity ako niečo oddelené od ostatných. Akýsi optický klam vedomia. Tento klam je pre nás akýmsi väzením, ktoré nás obmedzuje na naše osobné túžby a na náklonnosť k niekoľkým ľuďom, ktorí sú nám najbližšie.“
- Albert Einstein
/

"V našej snahe o šťastie a vyhýbanie sa utrpeniu sme všetci v podstate rovnakí, a teda rovnakí. Napriek vlastnostiam, ktoré nás odlišujú - rasa, jazyk, náboženstvo, pohlavie, bohatstvo a mnohé iné - sme si všetci rovní z hľadiska naša základná ľudskosť." -- Dalajláma (na twitteri )

Viera, že všetko vo vesmíre je súčasťou toho istého základného celku, existuje v mnohých kultúrach a filozofických, náboženských, duchovných a vedeckých tradíciách, ako to vystihuje fráza „všetko, čo je“. Nositeľ Nobelovej ceny Erwin Schrodinger raz poznamenal, že kvantová fyzika je kompatibilná s predstavou, že skutočne existuje základná jednota vesmíru . Preto, aj keď sa zdá , že svet je plný mnohých rozdielov, mnohí ľudia v priebehu ľudskej histórie a dokonca aj dnes skutočne veria, že jednotlivé veci sú súčasťou nejakej základnej entity.

Napriek prevládaniu tohto presvedčenia chýba v psychológii dobre overené opatrenie, ktoré by toto presvedčenie zachytávalo. Zatiaľ čo určité miery spirituality existujú , viera v otázky jednoty sa zvyčajne kombinuje s inými otázkami, ktoré hodnotia iné aspekty spirituality, ako je význam, účel, posvätnosť alebo vzťah s Bohom. Čo sa stane, keď sekularizujeme vieru v jednotu?

V nedávnej sérii štúdií sa to Kate Diebels a Mark Leary rozhodli zistiť. Vo svojej prvej štúdii zistili, že iba 20,3 % účastníkov premýšľalo o jednote všetkých vecí „často“ alebo „mnohokrát“, zatiaľ čo 25,9 % ľudí „zriedkavo“ premýšľalo o jednote všetkých vecí a 12,5 % ľudia o tom "nikdy" nepremýšľali.

Výskumníci tiež vytvorili 6-položkovú „Škálu viery v jednotu“ pozostávajúcu z nasledujúcich položiek:

Okrem vzhľadu povrchu je všetko v podstate jedno.
Hoci existuje veľa zdanlivo oddelených vecí, všetky sú súčasťou toho istého celku.
Na najzákladnejšej úrovni reality je všetko jedno.
Oddelenie medzi jednotlivými vecami je ilúzia; v skutočnosti je všetko jedno.
Všetko je zložené z rovnakej základnej substancie, či už to niekto považuje za ducha, vedomie, kvantové procesy alebo čokoľvek iné.
Tá istá základná podstata preniká všetkým, čo existuje.

Tí, ktorí dosiahli vyššie skóre v tejto škále, mali oveľa väčšiu pravdepodobnosť, že budú mať identitu, ktorá presahuje jednotlivca, aby zahŕňala širšie aspekty ľudstva, života, prírody a dokonca aj vesmíru . V skutočnosti viera v jednotu silnejšie súvisela s pocitom spojenia so vzdialenými ľuďmi a aspektmi prírodného sveta ako s ľuďmi, s ktorými sme si blízki ! Aj keď viera v jednotu súvisela so skutočnými zážitkami jednoty („mystické skúsenosti“), neexistoval žiadny vzťah medzi vierou v jednotu a pocitom bližšieho k Bohu počas duchovnej skúsenosti.

Vo svojej druhej štúdii sa výskumníci zamerali na hodnoty a sebanázory, ktoré by mohli súvisieť s vierou v jednotu. Zistili, že viera v jednotu súvisí s hodnotami naznačujúcimi všeobecný záujem o blaho iných ľudí, ako aj väčší súcit s ostatnými ľuďmi. Viera v jednotu bola tiež spojená s pocitom spojenia s ostatnými prostredníctvom uznania našej spoločnej ľudskosti, spoločných problémov a spoločných nedokonalostí. Zároveň neexistoval žiadny vzťah medzi vierou v jednotu a mierou, do akej ľudia podporovali hodnoty zamerané na seba, ako je hedonizmus, sebariadenie, bezpečnosť alebo úspech. To znamená, že ľudia môžu mať vieru v jednotu a stále majú veľkú dávku starostlivosti o seba, zdravé hranice a sebasmerovanie v živote.

Dôsledky viery v jednotu

Ľudia, ktorí veria, že všetko je v podstate jedno, sa v zásadných veciach líšia od tých, ktorí neveria. Vo všeobecnosti tí, ktorí zastávajú vieru v jednotu, majú inkluzívnejšiu identitu, ktorá odráža ich zmysel pre spojenie s inými ľuďmi, neľudskými zvieratami a aspektmi prírody, o ktorých sa predpokladá, že sú súčasťou tej istej „jednej veci“. Má to niekoľko dosť širokých dôsledkov.

Po prvé, toto zistenie je relevantné pre našu súčasnú roztrieštenú politickú scénu. Je veľmi zaujímavé, že tí, ktorí hlásili väčšiu vieru v jednotu, tiež častejšie považovali iných ľudí za členov svojej vlastnej skupiny a stotožnili sa s celým ľudstvom . V súčasnosti existuje množstvo politiky identity, ľudia veria, že ich vlastná ideológia je tá najlepšia, a veria, že tí, ktorí nesúhlasia s vlastnou ideológiou, sú zlí alebo v niečom menej ako ľudia.

newsletter promo

Pre ľudí naprieč celým politickým spektrom by mohlo byť prospešné rozpoznať a mať na pamäti vieru v jednotu, aj keď presadzujú svoje hodnoty a politické presvedčenie. Iba „súcit“ s tými, ktorí sú vo vašej skupine, a hanobenie alebo dokonca násilie voči tým, ktorých vnímate ako externú skupinu, je nielen v rozpore so svetovým mierom v širšom zmysle, ale je to aj kontraproduktívne voči politickému pokrok, ktorý podporuje väčšie dobro všetkých ľudí na tejto planéte.

Tiež si myslím, že tieto zistenia majú dôležité dôsledky pre vzdelávanie. Aj keď niektorí dospelí môžu byť beznádejní, pokiaľ ide o zmenu ich presvedčenia, väčšina detí nie je. Iné presvedčenia – ako napríklad presvedčenie, že inteligencia sa môže učiť a rásť („ rastové myslenie “) – sú v súčasnosti vo vzdelávaní mimoriadne populárne. Zaujímalo by ma však, aké by to malo dôsledky, ak by všetci študenti boli tiež výslovne vyškolení, aby verili, že všetci sme súčasťou tej istej základnej ľudskosti, aktívne ukazuje študentom prostredníctvom skupinových diskusií a aktivít, ako všetci máme neistotu a nedokonalosti a ako sa skrýva pod povrchom Rozdiely v názoroch a politických presvedčeniach, všetci máme rovnaké základné potreby spojenia, účelu a hmoty v tomto obrovskom vesmíre.

Možno by sme teraz, viac ako kedykoľvek predtým v priebehu ľudskej histórie, viac profitovali z jednotného myslenia.[/spoiler]
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"