Zlato + Gold

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa MartinPillar »

pokus napísal:
Mam presne opacny nazor. Peniaze nie su vsetko a mam hranice, ktore neprekrocim. Nevidim rozdiel medzi kradnutim a investovanim do kradnutia. A kedze jedine, co mozem proti hajzlom spravit je nevolit ich a nepodporovat, snazim sa aspon o to. Aj ked mam viziu zriadit online databazu firiem a mafianov, ktori ich vlastnia,aby ludia mohli ignorovat ich produkty...
Ja by som teda o Pentu tiež neoprel ani bicykel.

Ale ono to má aj iný rozmer.
Ak dokážu Haščákovi Kuciaka a firmy majú tiež trestno-právnu zodpovednosť, tak potom veľa šťastia so 7-ročnými nezaistenými dlhopismi Penty.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa amalfi »

Juggler,Jogo...........Ano Penta ma vylepene reklamy po pobockach Privatbanky s urokom teraz 5,05 percenta mily personal a ziadne problemy s hotovostou a asi tri pobocky Privatbanky co nie je zle.Akurat neponuka dlhopisy v ramci fondu ako to robi jej nevlastna sestra z druhej bandy z River Parku a nema takmer ziadne benefity .Keby nebola situacia s Gorilou aka je iste by bola dalej v pripade dlhopisov zaujimava. Ja mam dlhopisy v River Parku v ramci fodnu J xT Bond.....Vyhoda je ze sa tam da vstupovat hocikedy a vystupovat rychlo likvidne aj ked najlepsie je tam vstupit po kratkodobom mensom poklese.Kedy je poplatok 0,60 percenta menej bolestivy.Podla mna je to najvyhodnejsia forma kratkodobeho drzania penazi ked mate aspon dva ci tri mesiace. Z poplatku mate naspät polovicu penazi v partnerskych myslim skor predrazenych prevadzkach v ramci klubu Magnus. Ale co sa tyka Goopasu v Tatrach kredit sa neda dobyt bodmi ale listky na lanovky ci vleky ano ale len online . Ak by niekto siel do prevadzky kde je oznacenie Gopas by s Magnusom nepochodil .Skor by ho mali zamestnanci za chudobneho milionara co sa potrebuje zbavit bodov ked ich uz ma.A potom predrazene hotely so zlavou.Podla najväcsi benefit je VIP zona na letiskach od urcitej hodnoty v produktoch tusim nad 300 v ramci privatnej kleintely.Osobne si ale myslim ze vacsina klientely JxT ci Privatbanky su skor stredna vrstva alebo co su ludia co robia v zahranici ci predali nehnutelnosti pripadne lekari,menej uspesni pravnici a nemaju dostatok skusenosti v ekonomike no vedia ze Penta a JxT su dve jedine banky ktore maju najlepsie uroky na vkladoch z ktorych presedlaju alebo presedlali do dlhopisov no preferuju kamenne banky.No a ja ak by som aj riesil uver tak som si to predstavoval tak ze keby mi peniaze pracovali vo fonde Bond od JxT tak by mi to dalo viac percent ako by som platil uver.Pamätam si ked dlhopisy Jojky mali okolo 8 percent.podobne aj TMR neskor prisla Euroveia.To su hlavne zlozky portfolia fondu Bond. No ruku na srdce vsetci pozname verejnu mienku aj na Pentu aj na JxT Takze na 10 rokov ci 20 by som iste ani JxT neriesil.Ktovie co bude D. Rozhodne z pohladu klienta mozem povedat ze su slusni a vazia si klientov .....Ale hlavne vdaka tomuto foru som sympatizant indexovych ETF aj ked skorej na jednoduchej baze a akumulacnych. Takze ak dlhopisy od JnT zraloka skor ako bezpecny pristav vyckania na pad indexov a potom nakup.No riziko je samozrejme aj u zraloka....................Co sa toho zlata tyka jeden z prognoz robila Goldmann Sax....Jogo to video pozriem neskor cele.Ale dakujem Ti za ochotu.Takze to u mna vyzera skor dat si so zlatom spiatocku................Jugler vies ta myslienka je pekna s lacnymi peniazmi je pekna len problem je aj tlak rodiny aby som do uveru nesiel.A ide o moju prvu nehnutelnost v zivote .Obcas mi v hlave prebehne myslienka akeby to bolo ziskat lacno peniaze na indexovy fond ktory by hodil desat percent .No a zacat podnikat veru lahke nie je ked nie je dobra myslienka a organizacny talent.Aj ked skor by to slo podla manualu ale nie doslovnou formou fransizy.Su ludia co ani maturitu nemaju a dokazu upratovanim zarobit trochu lepsi zisk ako keby boli zamestnani za minimalku v susednych statoch eu.A su ludia co zarabaju okolo troch tisic v Ba ako zamestnanci a otvoria si nejaky obchod ci restiku a su par rokov v minuse maju dobry pocit ze su majitelia firmy no nakoniec podnik po par rokoch straty zavru.
Naposledy upravil/-a amalfi v Pi 25 10, 2019 9:09 pm, upravené celkom 2 krát.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa amalfi »

Martin Pillar a Pokus............Tak z moralneho hladiska ako aj z hladiska obavy Vase nazory su samozrejme prirodzene na mieste. Ale mnohi klienti si zarobili peniaze ulozene v Privatbanke ci v JxT tvrdou pracou a zasluzene.Alebo to mozeme tak brat co nas okradnu v zdravotnictve to si vezmememe v inej forme spät. Mnohi ludia co chodia na protesty mozno ani sami nevedia ze protestuju voci ludom co pod nich spada Prima Banka a su jej kienti alebo kupuju noviny Sme a pod ci pozeraju radi Jojku ale majitel tv im nehovori nic alebo su klienty Postovky.Tuzia po socializme a znarodneni a sami sa odstahovali par kilometrov za hranice a nadavaju ako je na Slovensku zle.Pricom si neuvedomili co ich caka v cuzdej krajine. Okrem toho zamestnanci firiem spadajucich pod fin skupiny su obycajni pesiaci podobne ako v inych firmach kde vyssie struktury taktiez siahaju do politky. Rozhodne pripad Gorila je z mojho pohladu v sucasnosti memento nad uvazovanim vstupit aj kratkodobo do dlhopisov Penty.Aj ked pred rokom by som ju vedel odporucit.Alena druhej strane nase sudnictvo je pomale a preco by mali na problemy vyssich struktur doplatit bezni obcania co cely zivot tazko setrili.Ved nejedna sa o BMG ci Horizont alebo Drukos.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Rokosák »

JUGGLER napísal: Treba sa odosobniť od politiky a nemiešať city do biznisu.
Takisto, je uzitocne mat spolahlive informacie. Nase media zasadne kritizuju domacich podnikatelov. Pritom u nas posobia zahranicne subjekty, ktore financovali Hitlera, zarobili na otrokarstve ci kolonializme a dnes financuju zabijanie milionov. Podla mna vsetci bankari su rovnaki.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Keď máme pliesť city do biznisu, tak môžem napísať x prípadov kde Penta podniká s požehnaním Smeru. Napr. ako sa smerácky minister zdravotníctva Čislák uhniezdil v Pro care..ako primátor Raši presmeroval celý magistrát do Pro Care...ako sa šéfka Smeru stala riaditeľkou penťáckej nemocnice...atd, atd. a to všetko popritom ako vládne Smer a Fico kričí chytte zlodeja..

Len si treba uvedomiť, že ryba smrdí od hlavy. Veľký biznis sa všade na svete robí s požehnaním politikov a to ako sa robí, závisí od nich. Podnikateľ bude vždy zameraný na to, aby robil biznis ,ale politik je ten, čo robí pravidlá. Ak sa tu rozkrádalo zdravotníctvo, tak to bolo predovšetkým zo strany politikov (štátu ) - cez paškovcov, tety Anky, maséra Kostku a pod. Tendre s predraženými prístrojmi sa neudejú v penťáckej nemocnici, iba v štátnej. Štát je najhorší hospodár a vždy to bude tak, lebo s cudzieho (rozumej verejného ) krv netečie. Ruku na srdce - vždy bude rozpor, či súkromné, alebo štátne..ale ani jedno, ani druhé sa nedá robiť poriadne, ked nie sú dobrí politici a silná verejná kontrola.

Nechcem obhajovať Pentu, ale ich podnikanie v zdravotníctve má dlhodobé pozitíva a je to iný level ako smerácke rozkrádanie .
Ináč málo sa pretriasa rozkrádanie a tunelovanie za Dzurindovej vlády. Zajacové reformy a ,,privatizácia,,. kedy sa vyberali hrozienka zo zdravotníctva - napr. ziskové labáky a diagnostika, záchranky a pod. Naši žraloci museli prežiť za mečiara, za dzurindu i za fica. A prežijú aj ostatných.

Penta zamestnáva 40 tisíc ľudí a môžeme ju nenávidieť kolko chceme - spolu s ostatnými žralokmi tvoria podstatnú, možno najdôležitejšiu časť našej ekonomiky. Ja som rád, že máme aj nejakých domácich podnikateľov, že nie sme závislí len od zahraničných. Akí sú, takí sú, ale sú naši.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa mm1809 »

Tak to je masaker co tu citam. Nakoniec sa zda ze na fore ako-investovat su tu ludia co im vadia praktiky firiem az natolko ze o nu neopru bicykel. Ta liberalna propaganda je naozaj zhubna.
Vazeni, to mozete rovno prestat uzivat 90% produktov ktore kupujete, lebo kazda jedna firma co produkuje alebo spotrebovava, tu v konecnom dosledku drancuje planetu a tym vlastne smeruje ludstvo ako take do zahuby.
Od posranych taziarov ropy az po posledneho blbca co niekde struha drevene hracky na predaj kvoli ktorym v konecnom dosledku rubu lesy.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak mas ale na obale napisane BIO, tak mozes ten produkt kludne pouzivat, lebo vznikol poctivou pracou, prirode pomohol k regeneracii a kupujes ho za primeranu cenu a na modrom konikovi pisali este ze aj 2% z ceny davas na detsku onkologiu.
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Milankos »

Nechcem zakladat novu temu ale viaceri ste sa tu bavili o zlate a o tom ci je lepsie vlastnit fyzicke alebo papierove zlato.
Rozhodnut sa musi kazdy sam(podla vlastnych predstav a potrieb) ale tu je velmi pekne vysvetlene od odbornika aky je rozdiel medzi fyzickym a papierovym zlatom a ako funguje jeho obchodovanie.

https://machochlapovic.com/fyzicke-alebo-papierove-zlato-co-je-doma-to-sa-pocita
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa jogo »

Medzi 11 a 12 minutou hovorí:
cena papieroveho striebra na burze je 12.70€ za uncu
cena fyzického striebra na Ebuy je 28-35€ za uncu
a po striebre je veľký dopyt, že sa nedá fyzicky kúpiť.

Ak je to pravda a mal by som fyzicke striebro, tak ho hneď dnes predám za 28€/unca a v tom istom okamihu kúpim papierové striebro za 12.70€/unca. A keď sa situácia ukľudní a premium klesne na normálnu úroveň pár percent, tak papierové striebro by som predal a kúpil zase fyzické striebro.
Len či by som ako bežný človek dokázal teraz predať fyzické striebro s takým 100% prémiom. Moc tomu neverím... :roll:

Najlepšia ochrana proti veľkej ale fakt veľkej kríze, keď už hrozí hladomor je vrece zemiakov a vrece ryze alebo obilia na osobu v dobrej pivnici + plat slaniny alebo bravčovej masti v komore + sudok kyslej kapusty. A človek rok hladom nezomrie. :)
A na dlhodobú drastickú krízu vlastniť nejaký pozemok tak 10arov na osobu, aby si človek tie zemiaky a obilie vypestoval.
Komu by som teraz predal zlatu mincu, keď všetky záložne a mincovne sú zatvorené.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Milankos »

cena papieroveho striebra na burze je 12.70€ za uncu

podla toho kedy natacali video - nevidim v tom problem: https://finviz.com/futures_charts.ashx?t=SI&p=d1

cena fyzického striebra na Ebuy je 28-35€ za uncu

ked som dal na ebay.com vyhladat 1oz wiener philhamoniker silver tak to tiez sedi: https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=silver+coin+1oz+wiener+philharmoniker&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=silver+coin+1oz

a po striebre je veľký dopyt, že sa nedá fyzicky kúpiť.

ked si das tu namahu a prescrollujes niekolko ponuk z ebay tak si vsimnes ze niektore obchody uvadzaju aj pocet predanych kusov - su radovo v stovkach...

Ak je to pravda a mal by som fyzicke striebro, tak ho hneď dnes predám za 28€/unca a v tom istom okamihu kúpim papierové striebro za 12.70€/unca. A keď sa situácia ukľudní a premium klesne na normálnu úroveň pár percent, tak papierové striebro by som predal a kúpil zase fyzické striebro.

Neviem ci si pozeral cele video, ale rozprava tam o tom co vsetko je zahrnute v premium - napr. strach z toho ze situacia sa neukludni alebo aj casovu hodnotu penazi. Inak nieco taketo samozrejme mozes spravit - ak mas tych minci naozaj vela mozno skus kontaktovat aj priamo Macho & Chlapovic - podla mna by ich radi odkupili

Najlepšia ochrana proti veľkej ale fakt veľkej kríze, keď už hrozí hladomor je vrece zemiakov a vrece ryze alebo obilia na osobu v dobrej pivnici + plat slaniny alebo bravčovej masti v komore + sudok kyslej kapusty. A človek rok hladom nezomrie. :)
A na dlhodobú drastickú krízu vlastniť nejaký pozemok tak 10arov na osobu, aby si človek tie zemiaky a obilie vypestoval.

Toto je urcite pravda ale iba do urcitej velkosti tvojho majetku - ak mas napr. milion eur, tak asi tvoja jedina zaloha nebude platok slaniny a sudok kyslej kapusty....

Komu by som teraz predal zlatu mincu, keď všetky záložne a mincovne sú zatvorené.

Toto nie je dobry argument, pretoze 1. zalozne nadalej vykupuju, len to posielas postou 2. takisto ako teraz "nepredas" mince teraz "nepredas" ani sudok kapusty alebo 10 arovu zahradu


Asi tolko moj nazor. To video som sem dal hlavne ako vzdelavacie - myslim ze to vysvetlil velmi dobre a pochopitelne aj pre ludi ktori s drahymi kovmi nemaju vela skusenosti.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa jogo »

Milankos napísal:Asi tolko moj nazor. To video som sem dal hlavne ako vzdelavacie - myslim ze to vysvetlil velmi dobre a pochopitelne aj pre ludi ktori s drahymi kovmi nemaju vela skusenosti.


Ako vzdelávacie je to ok, ale aj v dobrých časoch som stretaval držiteľov zlatých tehál, ktorí si predstavovali nereálne prémia, za ktoré ich môžu fyzicky predať. A teraz, keď ich možno môžu predať s veľkým prémiom, tak ich nechcú predať.
Kto ma milion Eur, tak sa mal zabezpečiť fyzickým striebrom a zlatom už dávno a nie teraz, keď je také prémium na fyzických drahých kovoch.
Lenže koľko dať do drahých kovov? 100 000€ by mu znížilo životný štandart na 1/10 pôvodného štandartu(ak by o zbytok prišiel) a ak da 1 milion do drahých kovov, tak bude participovať len na raste ich ceny, čo je dlhodobo na úrovni inflácie.
Akcie sú podľa mňa lepšie, lebo majú podstatne vyšší výnos ako drahé kovy.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Milankos »

Kto ma milion Eur, tak sa mal zabezpečiť fyzickým striebrom a zlatom už dávno a nie teraz, keď je také prémium na fyzických drahých kovoch.

uplne suhlasim ze kupovat za tak vysoke ceny premium nie je velmi dobre. Ale poznam osobne ludi, ktori si napr. sporia na dochodok postupnym dokupovanim zlata - nieco ako dollar cost averaging ktory pouzivaju mnohi na akciach. Napr.: kazdy mesiac dokupia 1 mincu. A na dochodku to planuju postupne predavat na prilepsenie. Pre takych moze byt zvlastne ze sa zlato predava za o dost vyssiu cenu ako je spotova - z videa pochopia preco.

Lenže koľko dať do drahých kovov? 100 000€ by mu znížilo životný štandart na 1/10 pôvodného štandartu(ak by o zbytok prišiel) a ak da 1 milion do drahých kovov, tak bude participovať len na raste ich ceny, čo je dlhodobo na úrovni inflácie.

na toto neviem odpovedat - podla mna sa musi rozhodnut kazdy sam ci chce investovat do drahych kovov a ak ano tak v akej sume

Akcie sú podľa mňa lepšie, lebo majú podstatne vyšší výnos ako drahé kovy.

nie som velmi kompetentny na takuto diskusia a nechcem tu pisat bludy. Ale myslim ze fyzicke zlato ma aj iny vyznam ako vynos - mozno skor uchovanie hodnoty, ktore je pri akciach velmi otazne. Vid napr. moja investicia do INSG ktore som predal uplne na dne za 4$ a teraz uz znovu ide takmer po 7$ (tym sa nestazujem, iba chcem upozornit na vysoku volatilitu)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3823
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ak by som aj akceptoval zlato ako uchovavatel hodnoty, v momente ked bude zle, vlada zakaze pod trestom vazenia, drzbu fyzickeho zlata a donuti obcanov ho predat za statom urcenu vykupnu cenu, vid USA 1930 a z drzitelov zlata sa vytvori triedny nepriatel ved niekto musi byt za krizu zodpovedny :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa jogo »

Ešte sa nad tým zlatom vers. akcie zamyslím z iného uhla pohľadu.
Najprv mala odbočka, pod pojmom akcie myslím ETF na akciové indexy SP500 prípadne svetový akciový index MSCI world prípadne Vanguard a nie jednotlivé akcie.

Vyrástol som za komunizmu a párkrat som bol na nákupy alebo prázdniny v Poľsku, NDR, Bulharsku. Viem, aké som mal nervy, keď som cez hranice prenášal zakázanú hotovosť buď v Kčs alebo Nemecke marky alebo Americke doláre. Boli to smiešné sumy tak v hodnote jednej vtedajšej výplaty (100USD), ale aj tak mal človek strach, že ich u neho nájdu a vyhodia ho zo školy.
Zažil som, že colnici na hranici demontovali aj strop cupé vo vlaku...

Význam zlata vidím ako ochranu proti komunizmu. Lebo podnik mi znárodnia, nehnuteľnosť zoberú, ale ku fyzickému zlatu sa nedostanú.
Len ako to zlato potom speňažiť. U vekslákov... mohol by som písať nepríjemné zážitky s nimi za komunizmu v zahraničí aj u nás pred Tuzexom.
Vyviesť ich von zo štátu je v dnešnej dobe detektorov kovov dosť riskantné. Držať ich v zahraničí v trezore, môže mi na nich siahnúť vláda, ako píše vyššie OCH. A je to finančne nákladné.
Ak však vlastním akcie a mam ich na účte IB, tak sa k ním komunisti nedostanú. Potom, podľa stupňa totality, si môžem z USA posielať na účet peniaze, ktoré obdržím za predaj akcii, lebo aj za komunizmu dostávali ľudia dôchodky zo západu. Štát im tvrdú menu konvertoval na Bony, ale na čiernom trhu tie Bony mali taký kurz, že USD vyšiel na 33Kcs a zapadonemecka marka na 22Kcs.
Ak by totalita bola tvrdšia, tak pri úteku z nej mi stačí PAS a k svojim akciám sa dostanem aj ako emigrant. Neviem si predstaviť prechádzať legálne alebo ilegálne hranice so zlatými tehlami v hodnote celého majetku.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Milankos »

Najskor reakcia na vase prispevky:
@osamely chodec:
ak by som aj akceptoval zlato ako uchovavatel hodnoty, v momente ked bude zle, vlada zakaze pod trestom vazenia, drzbu fyzickeho zlata a donuti obcanov ho predat za statom urcenu vykupnu cenu, vid USA 1930 a z drzitelov zlata sa vytvori triedny nepriatel ved niekto musi byt za krizu zodpovedny

ano je pravda ze v naozaj kritickych situaciach nikto nevie co sa stane a pravdepodobne nikto sa nebude mat dobre. Ale v takom pripade ta nezachrania ani akcie, ani dlhopisy, ani poda(ktoru nebude mat za teba kto obrabat)

@jogo:
urcite to dava zmysel - ale preco sa zamyslat iba nad tymi najkritickejsimi situaciami? Ako vies ze v takej kritickej situacii IB nezavru - do kolko ti garantuju vratenie penazi? Ako vies ze hodnota tvojho portfolia neklesne o polovicu akurat ked budes potrebovat peniaze na dochodok? Atd. samozrejme nikto nepozna buducnost. Ja akcie nezavrhujem, ale ani ostatne typy aktiv nesmieme opominat.

@all:
vacsinou sa tu riesia rozne katastroficke scenare v spojeni so zlatom. Ale skusil si niekto prepocitat sporenie do zlata so sporenim do "aktualnej meny"?
Na stranke https://www.opytajsauctovnika.sk/historia-vyvoj-priemernej-mzdy/ su prepocitane priemerne mzdy na slovensku od roku 1993 do EUR. Na stranke https://www.macrotrends.net/1333/historical-gold-prices-100-year-chart su uvedene historicke ceny zlata ku koncu roku. Skusil som si prepocitat ako by uspel priemerny slovak ktory si odklada 10% z kazdej vyplaty v banke v lokalnej mene a ako by uspel jeho kolega ktory si odklada 10% z kazdej vyplaty a na konci roka za to nakupi zlato (zaokruhlene nadol na 1g, kedze zlomok gramu by asi nedokazal kupit)
Vysli mi nasledovne cisla: sporenie do meny vyslo na 19 631.63EUR a sporenie do zlata na 787g. Pri aktualnej cene zlata je to cez 42 000EUR.
A teraz to mozme skusit dat na akcie - ak do nich priemerne vlozim rovnaku sumu(ako keby som ich sporil do banky) tak musim mat vynos vyse 100% aby som bol na tom rovnako ako so zlatom.
Je rozumne si rozlozit riziko z akcii a riziko zo zlata? To uz si musi kazdy rozhodnut sam.
Ak som spravil nejaku chybu v prepoctoch bol by som rad ak ma opravite.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Adammd »

Z historickeho hladiska je viacmenej istota iba poda(nehnutelnosti), drahe kovy, brilianty, historicke artefakty(obrazy, atd). Co sa dedi z generacie na generaciu, ved sa staci pozriet do vlastnej rodiny. Hlavne by som vyzdvihol podu, aj ked vam ju nejaky diktarorsky rezim skonfiskuje, je velka pravdepodobnost, ze sa vam raz vrati(ak preziju potomci).
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Kos3
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 5:52 pm

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Kos3 »

Ahojte,

zaujimalo by ma, ake mate skusenosti s kupovanim/predavanim fyzickeho zlata. Pohravam sa s myslienkou kupit 1kg tehlicku, kde by ten spread mal byt % najmensi. Co tak pozeram, mam pocit ze z blizkeho/relativne dostupneho okolia mi vychadza Munzen Osterreich vo Viedni ako adept s najlepsou cenou, nasledne z komfortneho hladiska asi mincovna Kremnica. Nakup by teda mohol byt ako-tak vyrieseny. Na problem narazim skor co sa predaju tyka. Pozeram ze taka Kremnica si pyta pri tejto tehlicke 4%, co sa mi zda teda viac nez dost. Mate skusenosti s lepsim/lacnejsim odkupcom zlata?

Otazka c. 2, ak by som sa vykaslal na cele fyzicke zlato, ake mate skusenosti s ETFkami pripadne inymi sposobmi nakupu papieroveho zlata, ake su napr. rocne naklady s drzbou takehoto zlata?

Otazka c. 3, aka je najlepsia cesta na nakup, dlhodobejsiu drzbu a nasledny predaj zlata? (lets say 3-5r)
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa polovnik »

Kos3 napísal:Ahojte,

zaujimalo by ma, ake mate skusenosti s kupovanim/predavanim fyzickeho zlata. Pohravam sa s myslienkou kupit 1kg tehlicku, kde by ten spread mal byt % najmensi. Co tak pozeram, mam pocit ze z blizkeho/relativne dostupneho okolia mi vychadza Munzen Osterreich vo Viedni ako adept s najlepsou cenou, nasledne z komfortneho hladiska asi mincovna Kremnica. Nakup by teda mohol byt ako-tak vyrieseny. Na problem narazim skor co sa predaju tyka. Pozeram ze taka Kremnica si pyta pri tejto tehlicke 4%, co sa mi zda teda viac nez dost. Mate skusenosti s lepsim/lacnejsim odkupcom zlata?

Otazka c. 2, ak by som sa vykaslal na cele fyzicke zlato, ake mate skusenosti s ETFkami pripadne inymi sposobmi nakupu papieroveho zlata, ake su napr. rocne naklady s drzbou takehoto zlata?

Otazka c. 3, aka je najlepsia cesta na nakup, dlhodobejsiu drzbu a nasledny predaj zlata? (lets say 3-5r)


ja som laik ale asi by som nekupoval celu 1kg kup si mensie vahy a potom ked sa budem chciet zbavit tak by som skusil aukro bazos .... otazka ci mas na to cas a vyplati sa ti stym srat , predat to zaberie nejaky cas

myslim ze tu uz niekto spominal ze dopyt po papierovom zlate pocas krizi upada naopak vsetci chcu fyzicke
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Kos3 - 1 kg tehly nakupujú Bonitný klienti a profi kupci, ktorí držia 3 kg - 5 kg portfólia, nakúp si 4x250 g, alebo 2x250 g a 500 g, prípadne 2x250 g a 5x100 g alebo posledná kombinácia 6x31,1 g, 2x50g a 1x100g, 2x250 g a máš celú kolekciu.

Ja mám skúsenosti so Zlatom.cz., a.s., ale Tí sú drahší ešte viac ako Kremnica, 8% marža nad LondýnFix. Ale poradím Ti rafinériu PAMP SA - razené tehličky s najvyššou kvalitou. Takže doporučujem určite na 100% priamo Obchodníkov so Zlatom vo Viedni... .

www.zlato.cz

www.zlato.cz/obchod/?shop_type=eshop
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Tango »

Z mé dlouholeté zkušenosti (od 2009) s fyzickými drahými kovy bych klientům radil doporučovat koupi vybraných investičních mincí (zlato i stříbro).
Lépe se managerují jak nákupy tak i prodeje, s růstem kovu rostou srovnatelně s kovem, při pádu kovu ovšem mnohem lépe drží hodnotu.
Je to na delší koment ale kilové zlaté cihly apd. rozhodně nedoporučuji a profíci (jak píše Jarty) je zcela jistě nekupují.
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Milankos »

Ahoj Tango,
nebol by som proti tomu dlhsiemu komentu :)
Ako clovek s dlhorocnymi skusenostami nakupujes mince cisto kvoli ich obsahu draheho kovu, alebo aj mince s numizmatickou hodnotou?
Vdaka za pripadnu odpoved
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Tango »

Ahoj Milan,

mám nakoupeno z dřívějších let, nyní naopak pomaličku uprodávám.

Nakupoval jsem dříve vše, slitky malé, slitky větší, klasické investiční mince, investičně-sběratelské mince, některé známé základní historické mince (desetikoruny FJ např,..). Zažil jsem osobně (aktivní obchodování) se svými kovy zlatou a stříbrnou rally 2011 i následný pád a plácání a nyní nový růst.

Z těchto zkušeností bych zájemcům o fyz.kovy doporučil nakupovat především ty investičně-sběratelské mince - čili investiční mince, které každý rok mění design při zachování základního motivu (čínský lunární kalendář, australská Kookaburra atd atd. ).

K nim řadím i ty známe klasické historické investiční mince jako ty rakouské desetikoruny FJ, kdy držíš jak kvalitní zlato tak i současně kus historie... ;). A všechny tyto věci jsou nádherné a doporučuji všem aspoň pár kousků mít.

Je to opravdu něco úplně jiného než datové záznamy na účtech brokerů... ;)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa jogo »

Tango napísal:mám nakoupeno z dřívějších let, nyní naopak pomaličku uprodávám.



Predával si aj teraz počas korona krízy? Ak áno, môžeš prezradiť aké vysoké prémium si získal na fyzickom kove oproti papierovému kovu?

Chcem si overiť informácie z tohto videa, či bežný človek sa môže dostať k takým prémiam a zarobiť na nich.

https://machochlapovic.com/fyzicke-aleb ... -sa-pocita

Medzi 11 a 12 minutou hovorí:
cena papieroveho striebra na burze je 12.70€ za uncu
cena fyzického striebra na Ebuy je 28-35€ za uncu
a po striebre je veľký dopyt, že sa nedá fyzicky kúpiť.

Ak je to pravda a mal by som fyzicke striebro, tak ho hneď dnes predám za 28€/unca a v tom istom okamihu kúpim papierové striebro za 12.70€/unca. A keď sa situácia ukľudní a premium klesne na normálnu úroveň pár percent, tak papierové striebro by som predal a kúpil zase fyzické striebro.
Len či by som ako bežný človek dokázal teraz predať fyzické striebro s takým 100% prémiom. Moc tomu neverím..
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Z mé dlouholeté zkušenosti (od 2009) s fyzickými drahými kovy bych klientům radil doporučovat koupi vybraných investičních mincí (zlato i stříbro).
Lépe se managerují jak nákupy tak i prodeje, s růstem kovu rostou srovnatelně s kovem, při pádu kovu ovšem mnohem lépe drží hodnotu.
Je to na delší koment ale kilové zlaté cihly apd. rozhodně nedoporučuji a profíci (jak píše Jarty) je zcela jistě nekupují.


Tango opravím Ťa - ja som písal profesionálny kupci - resp. profesionálni klienti držia v portfóliu 1 kg tehly min. 1 kus do kolekcie, ale len vo veľkých nakúpených portfóliach fyzického zlata min. 3 kg - 5 kg, 10 kg a viac... . Zlato som distribuoval v r. 2013 - 2014 a viem veľmi dobre aké chodili objednávky... . Kolega mal 1x napr. 4 kg objednávku 8x250 g, 4x500 g a 1 kg.

Aj, tak 80% predaja všetkých obchodníkov robia 250 g tehličky a zo zliatkov hlavne 31,1 g - trójske unce. Ale v tom súhlasím, že kilové tehly sa nedoporučujú + zdĺhavá likvidita v prípade výkupu.
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Tango »


Predával si aj teraz počas korona krízy? Ak áno, môžeš prezradiť aké vysoké prémium si získal na fyzickom kove oproti papierovému kovu?

Chcem si overiť informácie z tohto videa, či bežný človek sa môže dostať k takým prémiam a zarobiť na nich.

https://machochlapovic.com/fyzicke-aleb ... -sa-pocita

Medzi 11 a 12 minutou hovorí:
cena papieroveho striebra na burze je 12.70€ za uncu
cena fyzického striebra na Ebuy je 28-35€ za uncu
a po striebre je veľký dopyt, že sa nedá fyzicky kúpiť.

Ak je to pravda a mal by som fyzicke striebro, tak ho hneď dnes predám za 28€/unca a v tom istom okamihu kúpim papierové striebro za 12.70€/unca. A keď sa situácia ukľudní a premium klesne na normálnu úroveň pár percent, tak papierové striebro by som predal a kúpil zase fyzické striebro.
Len či by som ako bežný človek dokázal teraz predať fyzické striebro s takým 100% prémiom. Moc tomu neverím..


Ano, prodávám postupně i během koronakrize. U zlata se při obchodech nedosahuje žádná zajímavější marže než v jiných dobách oproti spot ceně /papír.ceně, naopak se dají dokonce koupit zlaté mince i pod spot.cenou kovu.

U stříbra se povedlo nedávno pár věcí prodat s hodně velkou marží. 1 oz (jednouncové) investiční věci (slitky, US eagle mince,..) se prodaly i za ceny u 1.000 Kč+-/ks (cena stříbra na trhu byla cca 13,30€/1 oz = 380 Kč +22% dph = 460 Kč+-).
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Tango »

JartyGulak napísal:Tango opravím Ťa - ja som písal profesionálny kupci - resp. profesionálni klienti držia v portfóliu 1 kg tehly min. 1 kus do kolekcie, ale len vo veľkých nakúpených portfóliach fyzického zlata min. 3 kg - 5 kg, 10 kg a viac... . Zlato som distribuoval v r. 2013 - 2014 a viem veľmi dobre aké chodili objednávky... . Kolega mal 1x napr. 4 kg objednávku 8x250 g, 4x500 g a 1 kg.

Aj, tak 80% predaja všetkých obchodníkov robia 250 g tehličky a zo zliatkov hlavne 31,1 g - trójske unce. Ale v tom súhlasím, že kilové tehly sa nedoporučujú + zdĺhavá likvidita v prípade výkupu.


Neviem, čo je to také "profesionální klient", Kefalín...

Já profíkem rozumím někoho, kdo dobře rozumí tomu, co kupuje či obchoduje a zná výhody a nevýhody. A takový by prostě kilové, půlkilové či 250 gramové zlaté slitky nekupoval. A je zcela jedno jaké chodily v nějakém roce objednávky... ;)
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Neviem, čo je to také "profesionální klient", Kefalín...

Já profíkem rozumím někoho, kdo dobře rozumí tomu, co kupuje či obchoduje a zná výhody a nevýhody. A takový by prostě kilové, půlkilové či 250 gramové zlaté slitky nekupoval. A je zcela jedno jaké chodily v nějakém roce objednávky... ;)


My sa bavíme o fyzickom zlate. A prečo by tango 250 g tehličky - www.zlato.cz/obchod/zlata-cihla-250g/ (nie slitky ! Major Terazky...slitky = 31,1 g, 50 g, 100 g) klient nekupoval? :)

Ak sa zaujímal klient o odber 1 kg zlata, tak si 85% z nich zvyčajne brali 4x250 g (diverzifikácia nákupu), mal som objednávku aj na 10x100 g aj na 20x50 g., ale výnimočne. Robil som fyzické zlato 2 roky, tak mi tu prosím Ťa netrep nezmysli... .

Profesionálny klient = častý nákupca - klient, ktorý vlastní 3 kg, 5 kg a 10 kg a väčšie portfólia fyzického zlata aj takých sme mali a prikúpili si občas aj 1 kg tehlu.
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Milankos »

Tango napísal:...
K nim řadím i ty známe klasické historické investiční mince jako ty rakouské desetikoruny FJ, kdy držíš jak kvalitní zlato tak i současně kus historie... ;). A všechny tyto věci jsou nádherné a doporučuji všem aspoň pár kousků mít.

Je to opravdu něco úplně jiného než datové záznamy na účtech brokerů... ;)


100% suhlas
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Tango »

JartyGulak napísal:
My sa bavíme o fyzickom zlate. A prečo by tango 250 g tehličky - http://www.zlato.cz/obchod/zlata-cihla-250g/ (nie slitky ! Major Terazky...slitky = 31,1 g, 50 g, 100 g) klient nekupoval? :)

Ak sa zaujímal klient o odber 1 kg zlata, tak si 85% z nich zvyčajne brali 4x250 g (diverzifikácia nákupu), mal som objednávku aj na 10x100 g aj na 20x50 g., ale výnimočne. Robil som fyzické zlato 2 roky, tak mi tu prosím Ťa netrep nezmysli... .

Profesionálny klient = častý nákupca - klient, ktorý vlastní 3 kg, 5 kg a 10 kg a väčšie portfólia fyzického zlata aj takých sme mali a prikúpili si občas aj 1 kg tehlu.


Jsme stále u toho, co se Ti snaží vysvětlovat Juggler a další. Správný poradce má klientovi správně poradit, argumentovat a ne jen tupě splnit jeho přání a výmysly...

Chce nesmyslné fondy? OK, může mít, ale ještě mu ukážu mnohem lepší možnost = ETF investing.
Chce kilo zlata? Chce cihly/ slitky? OK, musí je ale bezpečně uskladnit, trezor, banka, nějaké náklady, horší prodejnost,... To je lepší papírové zlato, třeba zlaté ETF. Nemusí nic řešit, skladovat a kdykoliv to prodá během pár sekund. Vydělá/prodělá na pohybu kovu stejně jako na slitku /cihle ale s daleko pohodlněji. A na chlubení a hraní si v ruce si může koupit 1 oz slitek...

Naopak dobře zvolené 1 oz zlaté mince mu zvýší výnos a sníží riziko..

Btw, 2 roky někomu kupovat zlaté cihly je opravdu skvělá kvalifikace ;)
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Jsme stále u toho, co se Ti snaží vysvětlovat Juggler a další. Správný poradce má klientovi správně poradit, argumentovat a ne jen tupě splnit jeho přání a výmysly...

Chce nesmyslné fondy? OK, může mít, ale ještě mu ukážu mnohem lepší možnost = ETF investing.
Chce kilo zlata? Chce cihly/ slitky? OK, musí je ale bezpečně uskladnit, trezor, banka, nějaké náklady, horší prodejnost,... To je lepší papírové zlato, třeba zlaté ETF. Nemusí nic řešit, skladovat a kdykoliv to prodá během pár sekund. Vydělá/prodělá na pohybu kovu stejně jako na slitku /cihle ale s daleko pohodlněji. A na chlubení a hraní si v ruce si může koupit 1 oz slitek...

Naopak dobře zvolené 1 oz zlaté mince mu zvýší výnos a sníží riziko..


JA som písal Tango, že klientovi neukážem ETF? neviem o tom.., vždy sa s nimi o tom bavím. Finax mám mať v máji v ponuke napriamo. Nezmyselné fondy? Franklin Templeton je skoro už 100 rokov na trhu, jedna z TOP fondových spoločností na svete.

Uskladnenie fyzického zlata v sejfoch je už to najmenšie... . Na papierové zlato Ti kašle Biely tesák, ja ho preferujem fyzické. Inak, ale mince sú pre numizmatikov, tu je debata o fyzickom investičnom zlate.

Klienti na "chlubení" zlato nekupujú - iba ak blb... . Aj klienti vedia ak by im zbankrotovala firma, stratili na rok prácu alebo manželka, tak na zlato sa siahne a majú cashovku na ruke 100 - 200.000 CZK a viac okamžite do 3 dni s cenou výkupu. A kupujú fyzické zlato pre svoje deti, vnukov, aby im niečo nechali v dedičstve.

Jeden dědeček bral objednávku 3x1000 g pre 3 narodených vnučkov, to mu schvaľujem.


Btw, 2 roky někomu kupovat zlaté cihly je opravdu skvělá kvalifikace ;)


100 krát radšej som riešil fyzické zlato a dodnes mám spokojných klientov, s ktorími riešim iné produky aj Franklin Templeton. Zlato.cz (Fidea Metal Import bol super job...). Máš premýšľanie tradera tango ako vačšina diskutujúcich... . Pre OCP som pracoval aj pre On-line brokera ako Account Manager...NIKDY viac v živote, s väčším svinstvom som sa nestretol v živote... :

a) Klient investoval do derivátov 4 mil. CZK a zaplatil 4 mil. CZK na poplatkoch v r. 2011...tak ho vytočili na churningu makléri / OCP

a) Výbúchaný PMAM účet -300.000 EUR a sprosté nadávky od klientov v tel. / On-line broker

b) Blázon, ktorý za pouhých 10 minút si vymazal -5000 EUR účet / On-line broker, (5000 EUR mi dávala mamka z úspor nech si to uložím)... . Ľudia, ktorí si peniaze absolútne nevážia v živote.

c) Forexová správa portfólia, kde jeblo - 300 mil. CZK ako bolo posilnenie CHF ako intervenovala Švaj. národná banka v 01/2015 a pani, ktorá vrieskala na kolegov na office s celoživotnými životnými úsporami - 400.000 CZK...

d) Rýchlo prehodiť klienta z STP účtu, kde zarábal na MarketMArkera účet, pretože klient pre manažera bol "čur..", ktorý si zarobil v obchodovaní + 10.000 EUR / On-line broker


Posledná TOP pikoška, ktorú mi vravel bývali kolega tento mesiac:

- jeden z On-line brokerov v ČR mal 100 mil. CZK klienta. Ten blázon - gambler nakupoval 100 lotov ropy dennodenne a ako potom ropa jebla všetko si vymazal. Strašne si ľudia nevážia peniaze....toto je už absolutne choré a sila prísť o takéto peniaze. To už mohol poslať radšej 100 mil. CZK niekde deťom do Afriky.... .

Btw...IB partner 60% provízia zo STRÁT klienta.

Ty si bežkaj klikať za platformu tango a nakupuj si papierové ETF na zlato, ja si budem riešiť svoje produkty.... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v St 22 04, 2020 10:53 am, upravené celkom 6 krát.
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Tango »

Je to marný, je to marný, je to marný.... :)
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Súhlasím s Tebou je to určite marné, tak tu debatu ukončíme... .
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Tango »

Člověka, co se neustále brání novým informacím, poučení, jiným pohledům, dalšímu vzdělání a posunu vpřed bych tedy nechtěl za finančního poradce. Titul obyčejný Prodejce tomu plně odpovídá...

Ok, konec diskuse, nemá to cenu, je to jen házení perel sviním :)
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Člověka, co se neustále brání novým informacím, poučení, jiným pohledům, dalšímu vzdělání a posunu vpřed bych tedy nechtěl za finančního poradce. Titul obyčejný Prodejce tomu plně odpovídá...

Ok, konec diskuse, nemá to cenu, je to jen házení perel sviním :)


:lol: :lol:

Moji klienti milý tango majú tieto výnosy / 3 ukážky... a v portfoliu 2 / 3 odlišné produkty:

Investícia komand. fond 15% p.a. s mes. výplatou úroku - 5.5.2014 / 15.000 EUR

Úroky, výplaty na mes. bázi: dodnes 9750 EUR


Investícia 4 r. Dlhopis s kvart. výplatou kupónu 7% p.a. - 7.4.2017 / 1,5 mil. CZK

Úroky, výplatky na kvart. bázi: dodnes 317.237 CZK


Investícia 4 r. Dlhopis s kvart. výplatou kupónu 7% p.a. - 15.8.2017 / 320 tis. CZK

Úroky, výplatky na kvart- bázi: dodnes 62.469 CZK

Ak budeš mať Tango ako trader STABILNE po sebe 3 aj 5 rokov výnosy - 7%, 8%, 11% p.a. (a zhodnotíš klientom financie, tak kvalitne, že si splatia takmer 1/2 hypotéky), tak sa môžme spolu aj osobne pobaviť. Trading a Poradenstvo sa nedá veľmi porovnávať...u mňa sú to odlišné segmenty. Potom mňa s odbornou skúškou môžeš si dovoliť nazývať "obyčajným Predajcom" :lol:


ETF sú pre mňa nový produkt, preto som ich zobral do portfólia pre klientov - a mám vo Finaxe aj svoj účet, kde som investoval jednorázovo, prihadzujem si do Finaxu z Rytmusu a pravidelne si investujem to som na napr. dozvedel tu od Jugglera - doporučil mi to..., na margo ku novým informáciám, pohľadom aj posunu vpred (inak by som zostal pri podielových fondoch). Predtým som o ETF zbežne vedel... . O Zlate sme si svoje povedali, to považujem za ukončené.

Pekný slnečný deň prajem :), maj sa. som sa dnes super pobavil... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v St 22 04, 2020 11:37 am, upravené celkom 1 krát.
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Tango »

Pěkný den aj tobě ;)
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Milankos »

JartyGulak napísal:
...
Uskladnenie fyzického zlata v sejfoch je už to najmenšie... . Na papierové zlato Ti kašle Biely tesák, ja ho preferujem fyzické. Inak, ale mince sú pre numizmatikov, tu je debata o fyzickom investičnom zlate.
...


Ahoj Jarty,
neobhajujem ani fyzicke ani papierove zlato ale tato veta ma celkom zaujala z 2 dovodov:
1. kde je podla najvyhodnejsie uskladnenie fyzickeho zlata? Podla mojich (neviem ci najaktualnejsich) informacii maju banky v bezpecnostnych schrankach limit do akej vysky je schranka poistena. Napr. Slovenska sporitelna ma 25 000EUR. Neviem ci bonitnejsi klienti ako ja maju nejake "zvyhodnenia" ale mne ponuknute neboli. Urcite uznas ze kilovu tehlicku v takom sejfe by asi nikto nechcel mat ulozenu...
https://www.slsp.sk/content/dam/sk/slsp/www_slsp_sk/documents/sadzobnik/sadzobnik-obyvatelstvo.pdf
Na strane 21 dole..

2. "Mince su pre numizmatikov" - asi by bolo dobre rozlisovat numizmaticku hodnotu mince (ktora do tohto vlakna nepatri) a hodnotu kovu. Zlate investicne mince Wiener Philharmoniker pravdepodobne mnohych numizmatikov nicim nezaujmu...
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Ahoj Jarty,
neobhajujem ani fyzicke ani papierove zlato ale tato veta ma celkom zaujala z 2 dovodov:
1. kde je podla najvyhodnejsie uskladnenie fyzickeho zlata? Podla mojich (neviem ci najaktualnejsich) informacii maju banky v bezpecnostnych schrankach limit do akej vysky je schranka poistena. Napr. Slovenska sporitelna ma 25 000EUR. Neviem ci bonitnejsi klienti ako ja maju nejake "zvyhodnenia" ale mne ponuknute neboli. Urcite uznas ze kilovu tehlicku v takom sejfe by asi nikto nechcel mat ulozenu...
https://www.slsp.sk/content/dam/sk/slsp/www_slsp_sk/documents/sadzobnik/sadzobnik-obyvatelstvo.pdf
Na strane 21 dole..

2. "Mince su pre numizmatikov" - asi by bolo dobre rozlisovat numizmaticku hodnotu mince (ktora do tohto vlakna nepatri) a hodnotu kovu. Zlate investicne mince Wiener Philharmoniker pravdepodobne mnohych numizmatikov nicim nezaujmu...


1. 24SAFE - https://www.24safe.cz/cs/about-us skúsil by som aj nepametám si na jej meno na Příkopě bola spoločnosť, ktorá tiež prenajímala Sejfy klientom. Na Slovensku spoločnosti, ktoré prenajímajú sejfy klientom nepoznám, skús strýka Google.

Osobne bankám veľmi nedôverujem, ale mám v jednej uloženej časť cenných kovov v bezp. schránke. Určite by som využil spoločnosť, ktorá sa na prenajímanie sejfov a schránok špecializuje - veľmi dobre preverenú a do nej by som si 1 kg fyz. zlata uložil.

2. Na numizmatiku kontaktuj odborníkov v Českej mincovni alebo na Slovensku Kremnicu, nie nejakých šmejdov ako "Národní Pokladnica", aj Silverum - http://www.silverum.cz nie sú špatný, pôsobia aj pre Slovensko... . Wiener Phiharmoniker a iné vydania rôznych minci konkrétne neviem, na mince a medaile nie som odborník.:) . Do tohto vláka nepatria, to som sa vyjadril len na okraj.
Naposledy upravil/-a JartyGulak v St 22 04, 2020 2:12 pm, upravené celkom 2 krát.
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Tango »

Milankos napísal:
2. "Mince su pre numizmatikov" - asi by bolo dobre rozlisovat numizmaticku hodnotu mince (ktora do tohto vlakna nepatri) a hodnotu kovu. Zlate investicne mince Wiener Philharmoniker pravdepodobne mnohych numizmatikov nicim nezaujmu...


To je právě těžké s ním diskutovat, když zná jen úplně nejzákladnější věci k prodejům (fondy, cihly/slitky) a neví vůbec nic o dalších věcech, jejich výhodách a nevýhodách (ETF, investiční mince) .

To o čem píšu já nemá nic společného s numismatikou, jde o sofistikovanější přístup k budování kovového fyzického portfolia ze správně vybraných investičních mincí se spoustou výhod a nejen tupým kopírováním ceny kovu na burze (cihly, slitky). To je pak prostě už jednoznačně lepší papírové zlato (ETF apd..), které ti udělá to samé (kopíruje cenu jako cihly/slitky) ale při nesrovnatelně lepší likviditě a bez starostí...Jen to někteří prodavači stále nechápou a nepochopí. To by totiž museli trošku zapnout mozek... :)
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa JartyGulak »

To je právě těžké s ním diskutovat, když zná jen úplně nejzákladnější věci k prodejům (fondy, cihly/slitky) a neví vůbec nic o dalších věcech, jejich výhodách a nevýhodách (ETF, investiční mince) .

To o čem píšu já nemá nic společného s numismatikou, jde o sofistikovanější přístup k budování kovového fyzického portfolia ze správně vybraných investičních mincí se spoustou výhod a nejen tupým kopírováním ceny kovu na burze (cihly, slitky). To je pak prostě už jednoznačně lepší papírové zlato (ETF apd..), které ti udělá to samé (kopíruje cenu jako cihly/slitky) ale při nesrovnatelně lepší likviditě a bez starostí...Jen to někteří prodavači stále nechápou a nepochopí. To by totiž museli trošku zapnout mozek... :)



Ahoj Jarty,
neobhajujem ani fyzicke ani papierove zlato ale tato veta ma celkom zaujala z 2 dovodov:

1. kde je podla najvyhodnejsie uskladnenie fyzickeho zlata? Podla mojich (neviem ci najaktualnejsich) informacii maju banky v bezpecnostnych schrankach limit do akej vysky je schranka poistena. Napr. Slovenska sporitelna ma 25 000EUR. Neviem ci bonitnejsi klienti ako ja maju nejake "zvyhodnenia" ale mne ponuknute neboli. Urcite uznas ze kilovu tehlicku v takom sejfe by asi nikto nechcel mat ulozenu...
https://www.slsp.sk/content/dam/sk/slsp ... elstvo.pdf
Na strane 21 dole..


Tango diskutér sa pýtal v 1. otázke úplne na niečo iné, tak prečo mu odpisuješ, že je lepšie papierové zlato? Vôbec čítaš čo diskutujúci píšu a čo písal v 1 vete ?, či ty len odpisuješ okamžite ako robot na baterky ?.... :lol:

Ja osobne chcem kovy výhradne vlastniť fyzicky - zlato, striebro aj mince, pamätné medaile a môžem to nechať svojim deťom, rodine :wink: ... . Kvalitný obchodník s Cennými kovmi Ti odkup garantuje do 3 dní za 0% - www.zlato.cz/nase-vyhody/ - Garance zpětného odkupu s 0% poplatkem, peníze ihned / prečítaj si to... . Tiež je tu likvidita celkom rýchla, len musíš vedieť, kde zlato nakupuješ a ztrafiť sa do ceny nákupu a predaju...aj na fyzickom zlate sa dá prerobiť.

ETF preferujem na pravidelné investície mesačne... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v St 22 04, 2020 1:59 pm, upravené celkom 1 krát.
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: Zlato + Gold

Príspevok od používateľa Tango »

neumíš číst, Jarto?

Milan ti správně v bodě 2 objasnil, co vůbec neznáš, v čem máš chaos a nikdy nepochopíš, jako spoustu dalších věcí. Mince totiž nejsou jen numismatika... ;)

JJ, a uložení fyz. zlata u nebankovní s.r.o. společnosti je rada prodavače k nezaplacení ... :D :D

Lituju už zbytečného ošoupání písmen na klávesnici, kua...
Naposledy upravil/-a Tango v St 22 04, 2020 1:52 pm, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"