POLITICKÁ HÁDKA

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pretlacanie LGBT agendy do struktur statu a legalizaciu umelych potratov nepovazujem za neexistujuce alebo marginalne problemy.
Pytam sa Ta teda pokojne, ake podstatnejsie problemy podla teba Slovensko ma.


BTW to o cukrarovi bol pravoplatny rozsudok z USA. Podla niektoreho z masmedii, nepamatam si ktoreho.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Airmike napísal: pretoze normalny clovek neutoci na nevinnych ludi a nesprava sa ako dement.
Prečo potom na Slovensku zomrie ročne 6000 nevinných deti pri potratoch?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pokus napísal:Milujem, ked faskovia nemaju gule ani nazvat sa faskami. Juggler aka inakost? Faskovia vedia len prikazovat, zakazovat a vyhladzovat. Vecne sa iba starat do zivotov inych, lebo vsetci su zli len oni su ti naj.
A toto mam akoze respektovat a nevyhranovat sa voci tomu? No way.
Dúfam, že môj posledný príspevok do tohto vlákna dnes. Určený aj ako odpoved Airmikovi

Môžeme sa vyhraňovať, ale nikto nám nič neprikazuje. Máme slobodu názoru i slobodu slova. Za komunizmu, ked boli potláčané všetky ľudské práva človek nemohol prezentovať iný názor. Ľudia dokonca vraveli, že komunizmus je horší ako fašizmus, lebo komunisti sa správali v duchu hesla: kto nejde z nami - ten ide proti nám. Bol si proti - skončil si do konca života ako kurič, tvoje deti nemohli študovať...Ľudí, čo mali iný názor trestali tak, že trestali celú ich rodinu.

Dnes tieto zločiny už nikto nerieši, lebo by sme asi museli riešiť veľa ľudí a čo je najhoršie - vlastných známych, či rodiny.

Pre mňa sú Kotlebovci len veľké huby, ktoré sa zašpinili rasistickými výrokmi a poniektorí aj činmi. Taká istá veľká huba je aj napríklad bývalý predseda SNS - Slota.

Čo sa týka nálepky fašista, pozor na to - lebo to môže byť hocikto, možno aj ty:

Oxfordský profesor Roger Griffin v roku 2002 vyhlásil existenciu školy tzv. „Nového Konsenzu,“ ktorý všeobecne akceptuje, že fašizmus je:

„druh modernej politiky, ktorej ašpiráciou je vytvorenie totálnej revolúcie v politickej a spoločenskej kultúre určitého národného alebo etnického spoločenstva. Zatiaľ čo je extrémne heterogénny v špecifickej ideológii rôznych svojich permutácií, spoločenskej podpore, forme organizácie, ktorú príjme ako antisystémové hnutie, a i v type politického systému, režimu či domova, ktorý plánuje vytvoriť, obecný fašizmus čerpá svoju internú kohéziu i citovú hnaciu silu z mýtického jadra, podľa ktorého vnímané obdobie dekadencie a degenerácie bezprostredne alebo časom ustúpi a dá priestor obdobiu znovuzrodenia a regenerácie v post-liberálnom novom svetovom poriadku.“ (Griffin, Primacy of Culture, 2002)

Čo táto komplikovaná a ťažko čitateľná definícia vôbec znamená?

V princípe, a veľmi zjednodušene teda ide o to, že fašisti sú presvedčení, že žijú v úpadkovom období, v dekadentnej a degenerovanej spoločnosti. Namiesto rezignácie však podľa svojho vlastného presvedčenia bojujú v „očistu“ a vytvorenie novej, alternatívnej (a hádam ani netreba dodávať – utopickej) spoločnosti alebo spoločenského usporiadania. Demokracia ako forma vlády podľa nich zlyhala a je absolútne nevyhnutné nastoliť nový spoločenský systém – fašizmus. Pri tomto nastoľovaní je podľa nich nevyhnutné (v princípe vždy násilím) odstrániť všetky prekážky, vrátane príčin zodpovedných za „neblahý“ stav vecí.

https://dennikn.sk/blog/176563/co-je-to-fasizmus/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Airmike »

jednym z obrovskych problemov Slovenska je skolstvo. deti nie su schopne kriticky mysliet a riesit realne problemy. zaostavaju za svojimi rovesnikmi a su v principe odsudene na priemernost a podpriemernost. velmi vysoke percento deti po dokonceni zakladnej skolskej dochadzky je negramotnych. neovlada matematiku a su odsudene prezit zivot v chudobe. z takychto deti sa rekrutuju nespokojni mladi ludia. ktori dalej destruuju krajnu a prehlbuju problem, pravdepodobnost, ze ich deti skoncia rovnako je velmi vysoka. odliv mozgov - z toho mala talentu, ktore vyprodukuju nase skoly drviva vacsina odide do zahranicia a uz sa nechce vratit. pozri si statistiky. a aj dovody preco odchadzaju. urcite to nieje extremna miera tolerancie establishmentu


zdravotnictvo - je na tom este horsie, ludia sa boja ist do nemocnice, aby im tam este viac neublizili. je skrz na skrz skorumpovane. mame jednu z najvacsich mirumrtnosti zavinenych chybami hoci na pacienta miname dramaticky viac penazi ako okolite staty.

mam pokracovat ? justicia, prokuratura, zivotne prostredie, podnikatelske prostredie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Airmike, vsetko co si spomenul, kazda jedna strana ktora kandiduje do volieb bude slubovat, ze bude prioritne riesit. Samozrejme kazda strana ma o tom rieseni nejake vlastne predstavy.

Niektore strany ale navyse slubia, ze pretlacia LGBT agendu do statnych struktur a upevnia legalizaciu potratov.
A zopar malo stran naslubuje, ze LGBT agendu nedovolia a tiez ze sa pokusia o postavenie umyselnych potratov mimo statny zakon.

No a potom podstatne rozdiely medzi stranami tu mame v postoji voci USA/UK a voci Rusku/Cine. A dalsie podstatne rozdiely v postoji voci Bruselu.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Pi 08 11, 2019 9:42 pm, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:
Pre mňa sú Kotlebovci len veľké huby, ktoré sa zašpinili rasistickými výrokmi a poniektorí aj činmi. Taká istá veľká huba je aj napríklad bývalý predseda SNS - Slota.
za toto som rad, ze to hovoris, pretoze po dnesnej diskusii som zacinal mat pocit, ze ludia zo starsej generacie su presvedceny o tom ze prave Kotlebovci su ludia , ktorych budeme volit aby tu urobili poriadok.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav80 napísal:Airmike, vsetko co si spomenul, kazda jedna strana ktora kandiduje do volieb bude slubovat, ze bude prioritne riesit. Samozrejme kazda strana ma o tom rieseni nejake vlastne predstavy.

Niektore strany ale navyse slubia, ze pretlacia LGBT agendu do statnych struktur a upevnia legalizaciu potratov.
A zopar malo stran naslubuje, ze LGBT agendu nedovolia a tiez ze sa pokusia o postavenie umyselnych potratov mimo statny zakon.

No a potom podstatne rozdiely medzi stranami tu mame v postoji voci USA/UK a voci Rusku/Cine. A dalsie podstatne rozdiely v postoji voci Bruselu.

a prave pretopotrebujeme tie mudre deti, aby vedeli kriticky zanalyzovat, kto ma realne aj sancu tieto problemy vyriesit.

co sa tyka tou tvojou LGBT temou, podla mna si tak 5 rokov dozadu ani nevedel , co ten buzword je. a nepoznam jedinu stranu , ktora by dnes tak extremisticky tlacila tuto agendu tak ako to popisujes. a to sa na sledovanie extremov celkom sustredim.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vies Pokus, statny zakon, ze trebars mozes zabit Zida, by sa mal odstranit bez ohladov na to, ake by boli dovody na to zabitie a bez ohladov na to, ci by pocet zabiti Zidov stupal alebo klesal alebo bol nulovy.

Inak dovody umelych potratov su dost jasne - vo vyse 80% konzumny sposob zivota nasledkom coho vznikaju neocakavane deti a su povazovane za pritaz, ktorej najlahsie je zbavit sa. Ty si mal evidentne na mamu stastie, kedze ta nenechala odstranit.

Cukrar - ak aj bol z Hlavnych sprav, tak iste bol uvedeny az zdroj a precital som si aj americku verziu na americkom webe.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

Jaroslav to si len myslíš, že za 80% potratov môže konzumný spôsob života. Podľa ľudí, ktorí pomáhajú na linke takým ženám, je to tretie dieťa v rodine. Podľa mňa je sila, že sa pre taký zákrok rozhodne žena, ktorá už má skúsenosť s prvým úsmevom, krokom, slovom....u predchádzajúcich detí. Do istej miery za to môže súčasné nastavenie nášho života...hypotéka, nutnosť mať peniaze, aby sa dalo prežiť. Ja nie som zástancom zákazov lebo to vyrieši problém ľuďom, ktorí ho presadzujú, ale nevyrieši to podstatu pre ktorú sa tie ženy na to dali. My ako väčšina im to zakážeme, ale viac nás nezaujímajú...to je smutné. Radšej ako zakazovať by som aktivistom odporúčal ponúknuť pomoc takým ženám. Hoci aj finančnú. Potom by sme tu nemuseli písať o 6000 deťoch zabitých ročne. Bola by to dlhá a zložitá cesta, ale mala by väčší zmysel ako skratka v podobe zákazu. (nie som zástancom interupcií. Doma nám interupciu lekár nepriamo naznačoval, my sme ju neabsolvovali.)

Na Slovensku ma udivuje ako sa zástupné problémy dostávajú do popredia pred tými skutočnými. Z môjho pohľadu sú zástupné problémy migranti, práva homosexuálov, interupcie. Migrantov nemáme žiadnych a ani Slovensko nie je pre nich cieľ. Tých ktorých sme priali do týždňa zdrhli. Homosexuálom ktorí tu boli a budú lebo to tak je neposkytnú informáciu o ich partnerovi v nemocnici lebo nemôžu. Ja nerozumiem prečo to tak je a prečo by sa to nemohlo zmeniť? Čoho sa ako väčšina bojíme? Ak dostanú práva, tak to neznamená, že sa zo mňa alebo z mojich synov zajtra stane homosexuál. To nie je otázka módy. K potratom som sa už vyjadril. Ich počet stále klesá.

Ja za skutočné problémy, ktoré ohrozujú mňa a moju rodinu považujem to, čo hýbe Slovenskom posledné dva roky. Prehnitá justícia, korupcia, ľudia vo vedení štátu, ktorým nie je cudzie podvádzať už pri takej primitívnej veci ako je napísať vlastnú prácu, ale ju radšej okopírujú od iného (teraz počúvam v rozhlase, že v zahraničí učia deti v škole, že je to krádež a vraj kresťan je ten chudák, ktorý šéfuje parlamentu), aby získali titul, nárast extrémizmu, ktorý pre mňa symbolizujú myšlienky ľudí ako Harabin, Kotleba a pod. To sú reálne problémy, ktoré nás dostali tam, kde aktuálne sme. Súhlasím, že kritické myslenie nie je silná stránka Slovákov. V podstatne máme iba takú vládu, akú si zaslúžime. Tolerujeme zlodejov lebo sami kradneme. BTW v Dubaji si môžete zabudnúť peňaženku na stole a po pár hodinách tam budú všetky peniaze aj doklady. Dubaj nie je práve kresťanská krajina. :lol: (mrzí ma to lebo ja ním som)

Sám seba považujem za konzervatívneho človeka, ale na druhej strane vyznávam, že moja sloboda končí, tam kde začína sloboda toho druhého, takže liberalizmus v tomto duchu mi nie je cudzí.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaro: keby konzumný život mohol za potraty, tak ich počet by stúpal.

Ich počet rapídne klesá: z 20 855 v roku 1997 na 7 350 v roku 2018.

Ja som o tom už písal môj názor. Stojím pri matkách. Je to ich voľba, zákon je podľa mňa nastavený dobre. Aj z biogického hľadiska súhlasím, že je dobre stanovená hranica medzi tým, čo je plod a čo je živý človek. Nesúhlasím s tým, že tu zabíjame nevinné deti...

Jogo ty si tiež uvedom, že tu niečo pretláčaš o čom si presvedčený, že je to dôležitý problém..ale v skutočnosti to nie je problém. Ved ked nám počet potratov rapídne klesá, tak poďme riešiť aby klesal ešte rapídnejšie...zamerajme sa na vzdelávanie a osvetu tých, čo plodia nechcené deti. Poviem na rovinu, že ja som žil dosť promiskuitne, ked som bol mladý, ale bol som zodpovedný a nikdy som nijakú babu nepriviedol do nechceného tehotenstva. Zakazovať sex mladým nemôžeme, ale môžeme predchádzať nechceným tehotenstvám.

Ďalej s čisto štatististického hľadiska. Riešiš 6000 ,,zabitých detí,, ktoré sú nechcené a z toho hľadiska nepripravené na život.LGBTI komunitu odhadujem na 200 000 až 400 000. A tu konzumný život a vývoj v spoločnosti zariadi, že to bude stúpať.
Treba urobiť kompromis, dať im práva na život v partnerstve, pričom samozrejme manželstvo muža a ženy zostane najvyššou prioritou. A bodka. Nerobiť z toho agendu, populizmus...všetci musia urobiť kompromis a ideme ďalej...netreba rozdelovať spoločnosť, ale spájať ju, aby sme šli dopredu.

Počet potratov klesá aj vdaka tomu, že dnes už máme anonymný pôrod, takisto hniezda záchrany...ale ani toto nie je ideálne riešenie. Väčšinou to ostane na pleciach štátu a deti bez rodičov trpia.

Koľko manželských párov by si rado adoptovalo dieťa, ale detí niet. Tak nahraďme 6000 nechcených detí tak, že dajme šancu náhradným matkám cez umelé oplodnenie vynosiť dieťa pripraveným adoptívnym rodičom. Nech to robia za peniaze, potom sa k nim možno pridajú aj nechcené tehotenstvá, ktoré dnes idú na potrat. Ale základ je, že matka rozhodne, nie je to na úkor jej slobody a utrpenia a to dieťa má pred sebou budúcnosť...6000 potratov ktoré ty považuješ za detí tak vieme nahradiť naozajstnými deťmi pre všetkých pripravených a zodpovedných rodičov.

Súhlasím s tým, že táto téma je zástupná. Nepotrebujeme ju riešiť, lebo situácia sa zlepšuje. Pozrite sa aká špina sa vyplavuje z Kočnerovej komunikácie, to potrebujeme riešiť ! Všetci vieme ako Smer za tri vlády zastabilizoval Slovensko: v korupcii, rozkrádaní...akurát Černákovú mafiu nahradila mafia v najvyšších kruhoch...Vedeli sme, že je to zle, ale neverili sme, že až tak sa to zhoršilo...veď to zašlo do extrémov.. To treba riešiť. Tu treba očistu, zmeny, nastoliť spravodlivosť, nové pravidlá a kontrolu. Tu súhlasím z Airmikom a Radom... je zbytočne to ďalej rozvádzať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: Mna pri potratoch v prvom rade zaujima, ake dovody na ne tie zeny mali. Takze, ake? Lebo logicky ked ich odstranime, zmiznu aj potraty. .
Definícia genocídy:

https://sk.wikipedia.org/wiki/Genocída_(právo)
Genocída alebo genocídium je čiastočné alebo úplné vyvraždenie skupiny osôb alebo jej ťažké duševné či telesné poškodenie s cieľom zničiť ju, zvyčajne z náboženských, rasových, jazykových, národnostných, niekedy aj kultúrnych či politických príčin. Známa je napríklad genocída židovského obyvateľstva počas druhej svetovej vojny. Je tým najťažším zločinom proti ľudskosti. Podľa medzinárodného práva je genocída nepremlčateľný medzinárodný zločin.
Na genocídu sa vzťahuje Dohovor o zabránení a trestaní zločinu genocídy (1948) a Dohovor o nepremlčateľnosti vojnových zločinov proti ľudskosti (1968).
Podľa týchto dohovorov je genocída akýkoľvek z nasledujúcich činov, ak sú páchané s úmyslom zničiť národnú, etnickú, rasovú alebo náboženskú skupinu:
a) usmrtenie príslušníkov skupiny
b) ťažké telesné alebo duševné ublíženia členom skupiny
c) úmyselné uvedenie ktorejkoľvek národnej, rasovej, etnickej, alebo náboženskej skupiny do takých ekonomických a sociálnych životných podmienok, ktoré vedú k jej čiastočnému, alebo úplnému fyzickému zničeniu
d) opatrenia na zabránenie rodenia detí skupiny
e) násilné prevádzanie detí z jednej skupiny do druhej
Všimni si bod d) opatrenia na zabránenie rodenia detí skupiny

Potraty spľňajú túto definíciu genocídy, lebo zabíjajú ľudí na základe ich veku. Určite by si nesúhlasil, aby ľudí napr. nad 80 rokov usmrcovali na základe rozhodnutia ich rodiny. Raz sa ľudstvo bude hanbiť za túto etapu svojich dejín, ako sa teraz hanbí za iné genocídy.
Naposledy upravil/-a jogo v So 09 11, 2019 8:03 am, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Ved ked nám počet potratov rapídne klesá, tak poďme riešiť aby klesal ešte rapídnejšie...zamerajme sa na vzdelávanie a osvetu tých, čo plodia nechcené deti.
A čo tu práve teraz podľa teba robim? :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Na Slovensku ma udivuje ako sa zástupné problémy dostávajú do popredia pred tými skutočnými. Z môjho pohľadu sú zástupné problémy migranti, práva homosexuálov, interupcie. Migrantov nemáme žiadnych a ani Slovensko nie je pre nich cieľ. Tých ktorých sme priali do týždňa zdrhli. Homosexuálom ktorí tu boli a budú lebo to tak je neposkytnú informáciu o ich partnerovi v nemocnici lebo nemôžu. Ja nerozumiem prečo to tak je a prečo by sa to nemohlo zmeniť? Čoho sa ako väčšina bojíme? Ak dostanú práva, tak to neznamená, že sa zo mňa alebo z mojich synov zajtra stane homosexuál. To nie je otázka módy. K potratom som sa už vyjadril. Ich počet stále klesá.
Múdry sa učí na chybách druhých, hlúpy na vlastných.
Vidíme, aké problémy majú s migrantami vo Švedsku a Nemecku a nechceme ich mať aj na Slovensku. Aj tak máme dosť problémov s našimi 500 ročnými migrantami. Netreba nám ďalšie.
Ak uzákoníme registrované partnerstvá pre homosexuálov, nabehne nam tu právo EU a nanutí nám adopcie detí homosexuálmi a celú LGBTI agendu. Viď Rakúsko.
https://www.etrend.sk/ekonomika/rakusky ... -deti.html" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal:
Všimni si bod d) opatrenia na zabránenie rodenia detí skupiny

Potraty spľňajú túto definíciu genocídy, lebo zabíjajú ľudí na základe ich veku. Určite by si nesúhlasil, aby ľudí napr. nad 80 rokov usmrcovali na základe rozhodnutia ich rodiny. Raz sa ľudstvo bude hanbiť za túto etapu svojich dejín, ako sa teraz hanbí za iné genocídy.
Nemôžeš z definície genocídy vybrať to, čo sa ti hodí a na základe toho prehlásiť, že ide o genocídu. To, že sa na Slovensku nenarodí ročne 6000 deti z dôvodu interupcie je počet, ale nie je to skupina, ktorá by mala znaky:

"Podľa týchto dohovorov je genocída akýkoľvek z nasledujúcich činov, ak sú páchané s úmyslom zničiť národnú, etnickú, rasovú alebo náboženskú skupinu"

Potrat je individuálny čin nešťastnej ženy a nie čin väčšiny na menšine, ktorá má spoločný znak, ktorý je definovaný vyššie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado, niekde som videl statistiku o potratoch na SK a zastupenie prvorodiciek tam bolo rovnake alebo vyssie nez zastupenie tretorodiciek. Musim to niekde vyhladat. A bud si isty, ze kopa tych zien ani nemala financne problemy.

Podporil by si teda zakaz potratov aspon pre zeny, ktore nemaju financne problemy? Ked nie, aky by ti ostaval argument potom?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Potrat je individuálny čin nešťastnej ženy a nie čin väčšiny na menšine, ktorá má spoločný znak, ktorý je definovaný vyššie.

Fašisti usmrcovali postihnuté deti aj nemeckej rasy, to tiež nespľňa horeuvedenú definíciu genocídy, lebo to nebola národnostná menšina. Takže to nebola genocída? Bolo to ok?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tu je ten graf.
Samozrejme na tieto statistiky sa mi uz neda dobre pripojit. Ked budem mat viac casu, najdem starsiu verziu toho webu narodneho centra zdravotnickych informacii a stiahnem im ho v plnej podobe.

Zltu krivku na grafe mas zeny, ktore podstupili interupciu a nemali ziadne zive dieta. Graf je od 1997 po 2018.

Inak to, ze tieto udaje nie su lahko dostupne je istotne nahoda. V dnesnej Europe.
Prílohy
graf.jpg
graf.jpg (10.49 KiB) 9738 zobrazenia
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Dobry graf, ktorý dokazuje, že dôvodom interupcii je sebecký konzumný spôsob života a nie neschopnosť uživiť viac detí. Inak by počet potratov s počtom detí stúpal.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

Jaroslav...nepodporil. Nepodporujem interupcie, ale v zákaze nevidím riešenie. Ja to mám tak, že Boh nám dal slobodnú vôľu a možnosť rozhodovania. Za to, aké v živote rozhodnutia spravíme sa budeme raz zodpovedať. Zákaz je pre mňa ako vynesenie rozsudku nad ženou, ktorá má pre mňa neznáme dôvody na taký skutok. Ja jej život nežijem a neviem, či to robí preto, že ju doma bije manžel alebo je to len tak "z rozkoše". Myslím, že keď sa rozhodla, tak ju nič nezastaví. Mne to príde, ako keby som ju odsúdil a čo som ja?
Mne je len divné, že všeobecne vadia len interupcie. A čo umelé oplodnenie? Tam sa to tela ženy dá 5 až 6 embrií a prežijú možno dve. Podstata rovnaká a nikto nič.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal: Vidíme, aké problémy majú s migrantami vo Švedsku a Nemecku a nechceme ich mať aj na Slovensku. Aj tak máme dosť problémov s našimi 500 ročnými migrantami. Netreba nám ďalšie.
Jogo....ty si veľký manipulátor. :D Na tvoju smolu ja mám na to školenie. Ak vyjadruješ svoj názor, tak to píš v jednotnom čísle a nerob ramená za imaginárnou skupinou. Veď sa nehanbíš za svoj názor, že? Možno tvoja krátkozraká skupina problémy vidí, ale moja, ktorá vidí do diaľky dobre, ich nevidí. :D

Uvádzaš tu definíciu genocídy a o príspevok neskôr tu segreguješ skupinu 500 ročných migrantov. Tak ako to máš? Keď sa Ježiša pýtali na najdôležitejšie prikázanie, tak ako druhé uviedol toto: ,Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!‘ Iného, väčšieho prikázania, ako sú tieto, niet“ (Mk 12,29-31). Je to veta všeobecná. Ak by to malo platiť inak, tak by bol blížny definovaný ako biely, slovenský, heterosexuálny... Na jednej strane bojuješ za práva 6000 nenarodených detí, čo ti nevyčítam a som na tvojej strane (nepáči sa mi prostriedok - zákaz) a na druhej ti vedia migranti. V Stredozemnom mori sa však topia aj deti, ktorých rodičia sa rozhodli dať im lepší život. Ja im veľmi dobre rozumiem lebo sa snažím o to isté. Na moje šťastie som sa narodil v Európe a nie v Afrike. Inak by som možno tiež sedel na nafukovacom člne a plavil sa sem. Myslím, že by si mal mať pochopenie lebo pochádzaš z kraja z ktorého na začiatku minulého storočia putovali naši migranti do Ameriky.

Prosím odpovedz mi na otázky (za seba nie za skupinku my) ako by sa podľa teba zachoval Ježiš k migrantom? Postavil by plot?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Mne je len divné, že všeobecne vadia len interupcie. A čo umelé oplodnenie? Tam sa to tela ženy dá 5 až 6 embrií a prežijú možno dve. Podstata rovnaká a nikto nič.
Takticky ťah ako ešte viac rozdrobiť diskusiu, lenže ja som sa po včerajšej diskusii s Airmikem, ktorý ju takticky z témy presadzovania genderu opozíciou previedol na tému LSNS poučil a k tejto tvojej téme sa (takticky) nevyjadrím.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Prosím odpovedz mi na otázky (za seba nie za skupinku my) ako by sa podľa teba zachoval Ježiš k migrantom? Postavil by plot?
Vidím, že máš školenie na manipuláciu. :)
Náboženske témy tu nebudem rozoberať, nie som kňaz ani prorok. Môžem ti však povedať, ako odpovedal farár Kuffa na podobnú otázku.
Povedal niečo v tom zmysle: Mladého migranta by som sa opýtal, kde nechal svoju matku, sestru, ženu, dcéru, keď ušiel sam do Európy.
A ja dodávam: Keby takto rozmýšľali naši otcovia počas 2 svetovej vojny ako títo migranti, tak všetci pred fašistami ujdú a nechajú svoje rodiny napospas osudu.
Vidíme, aké problémy majú s migrantami vo Švedsku a Nemecku a nechceme ich mať aj na Slovensku. Aj tak máme dosť problémov s našimi 500 ročnými migrantami. Netreba nám ďalšie.
Tu som samozrejme zabudol napísať slovo časťou, lebo predpokladám, že spoludiskutujúci si automaticky to slovo tam doplní.
Takže pre istotu, aby to bolo presné, to znova napíšem:

Vidíme, aké problémy majú s časťou migrantov vo Švedsku a Nemecku a nechceme ich mať aj na Slovensku. Aj tak máme dosť problémov s časťou naších 500 ročných migrantov. Netreba nám ďalšie.

Ak sa však v bežných diskusiách budeme musieť takto "právnicky vyjadrovať", tak tie diskusie začnú byť nezrozumitelné.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado napísal:Jaroslav...nepodporil. Nepodporujem interupcie, ale v zákaze nevidím riešenie. Ja to mám tak, že Boh nám dal slobodnú vôľu a možnosť rozhodovania. Za to, aké v živote rozhodnutia spravíme sa budeme raz zodpovedať. Zákaz je pre mňa ako vynesenie rozsudku nad ženou, ktorá má pre mňa neznáme dôvody na taký skutok. Ja jej život nežijem a neviem, či to robí preto, že ju doma bije manžel alebo je to len tak "z rozkoše". Myslím, že keď sa rozhodla, tak ju nič nezastaví. Mne to príde, ako keby som ju odsúdil a čo som ja?
Mne je len divné, že všeobecne vadia len interupcie. A čo umelé oplodnenie? Tam sa to tela ženy dá 5 až 6 embrií a prežijú možno dve. Podstata rovnaká a nikto nič.
Rado bez urazky, ale tato argumentacia je demagogia. Je to rovnake ako dovolit kradeze a ze potom dodatocne by si isiel zistovat, kto bol chudobny a ak bol chudobny, ze smel kradnut a tak. Tiez neskumas zivotny pribeh kazdeho zlodeja - ale statny zakon proste celoplosne odsudi kradez a polahcujuce okolnosti maju uz len vplyv na vysku trestu pri sude.

Samozrejme interupcia, tablety "den potom", umele oplodnenia, pri ktorych uhynu ostatne embria - maju rovnaku podstatu a samozrejme statnym zakonom by malo byt vsetko z toho zakazane. Ako ale vidis, sucasni ludia nie su schopni zakazat ani len najzjavnejsiu cast toho - zakaz zabit trebars 10 tyzdnove dieta.

Co sa tyka odkladanie riesenia interupcii recami ""mame dolezitejsie problemy" - pokladam za ciry alibizmus. Dolezitejsie problemy by sme mali, ak by tu prebiehala vojna a pozabijalo by za na SK kazdy den >20 ludi samopalmi a granatmi.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal:jaro: keby konzumný život mohol za potraty, tak ich počet by stúpal.
Juggler, tomuto nemozes verit ani sam. Dobre vies ze ist na potrat v nemocnici volia az ked uz zlyhali predchadzajuce sposoby zabitia toho dietata. A tie su zrejme zdokonalene.

Mohli by sme teda mladym zenam dat pravo aj zabijat starych ludi z rodiny, ktori sa im zdaju pritazov a su ekonomicky neprinosni. Pripadne, len ak by ta zena bola vo "financnej nudzi" (= nemohla sa realizovat podla jej predstav; v tomto zdegenerovanom nazvoslovi), kedze sa vam to zda take podstatne. Preco zatial moze dat zabit len vlastne dieta??
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

Jaroslav demagógia? To snáď nemyslíš vážne! Pýtal si sa, či by som podporil zákaz interupcií a ja som ti odpovedal aj s vysvetlením. Takto to mám nastavené ja vo svojej hlave, ale svojim poostojom nikoho nemanipulujem ani mu ho nevnucujem.To si vyprosím. Na budúce sa ma radšej nepýtaj.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal: Vidím, že máš školenie na manipuláciu. :)
Nie iba som sa ju naučil rozoznávať. Najčastejšie je to cez množné číslo...my vieme, my vidíme...ak to nespravíš, tak na nás bude zle a podobne. Ja vždy používam jednotné číslo a hovorím za seba. Nepotrebujem nikoho nikam tlačiť. Preto môžeš uvádzať časť migrantov alebo všetkých, ale stále ste to vy, ktorí vidíte a pritom hovoríš za seba.

Neodpovedal si priamo lebo odpoveď je jasná. Bol by to šok pre viacerých veriacich, ale správal by sa rovnako ako v dobe v ktorej žil. Tiež bol nepochopený a skončil ukrižovaný. Nemyslím, že by dnes bol výsledok iný...aj keď už nie sme takí barbari.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado, ohladom demagogie som narazal na tvoj argument - ak sa uz raz rozhodla tak aj tak ju nic nezastavi a nepoznam vsetky jej polahcujuce okolnosti. Snazil som sa ti vysvetlit, ze vsetky zakony ktore mas v statnom zakone by si tymto sposobom mohol zrusit. A ze to je demagogia.
Ak sa niekto rozhodne neplatit dane, tak aj tak ho nikto neprinuti. A mozno bol v nudzi a ja by som ho odsudil. Zrusme teda zakon o plateni dani.
Ak sa niekto rozhodol vlamat do chatky a vykradnut ju, aj tak by ho nikto nezastavil a mozno bol v nudi. A preto by to nemalo byt v zakone zakazane.
Naozaj cira demagogia.

Ak sa fifleny rozhodnu ze pojdu na potrat aj tak do vedlajsieho statu tak to predsa nie je dovod aby v tomte state boli dovolene umele potraty.
Co sa tyka chirurgov ktori robia umele potraty, tak tam sa vobec nie je o com bavit ze patria rovno do basy. Vacsina z nich ma na svedomi viac vrazd nez Kocner, tak sa prosim konecne spamatajte. A ak aj daval vrazdit, tak istotne nie za par drobnych ako su oni ochotni to robit - takze ma v podstate viac rozumu v hlave nez oni.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Neodpovedal si priamo lebo odpoveď je jasná. Bol by to šok pre viacerých veriacich, ale správal by sa rovnako ako v dobe v ktorej žil. Tiež bol nepochopený a skončil ukrižovaný. Nemyslím, že by dnes bol výsledok iný...aj keď už nie sme takí barbari.
Ty nedáš pokoj s náboženskými otázkami, však? :)
Ak chcem vedieť, aký názor ma Ježiš na nejaký problém, tak sa opýtam svojho spovedníka. Ty sa koho pýtaš na Ježišov názor?
Rado napísal: Nie iba som sa ju naučil rozoznávať. Najčastejšie je to cez množné číslo...my vieme, my vidíme...ak to nespravíš, tak na nás bude zle a podobne. Ja vždy používam jednotné číslo a hovorím za seba. Nepotrebujem nikoho nikam tlačiť. Preto môžeš uvádzať časť migrantov alebo všetkých, ale stále ste to vy, ktorí vidíte a pritom hovoríš za seba.
Rado, poučky sa netreba bifliť, ale pochopiť.
Nemôžem predsa napísať "vidím, aké problémy ma Švédsko s časťou migrantov", lebo som tam nikdy nebol. Viem to iba z tlače. Tak podľa teba mam písať "videl som v tlači, aké problémy majú vo Švédsku s časťou migrantov"? A druhí to v tlači nevideli?
Keď som sa zúčastnil pochodu za život v Bratislave a bolo nás tam 50 000 ľudí, tak mám hovoriť, že ja som tam vystupoval proti interupciam? A tí ostatní tam vystupovali proti čomu?
V mojej príručke zas píšu, že človek, ktorý často používa slovo ja a vystupuje len za seba je egoista.
To chceš viesť so mnou debatu v takomto štýle?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jogo napísal: Ak chcem vedieť, aký názor ma Ježiš na nejaký problém, tak sa opýtam svojho spovedníka. Ty sa koho pýtaš na Ježišov názor?
Nas kedysi ucili, ze v takom pripade by si mal v prvom rade otvorit Bibliu a skusit sa pouvazovat nad textom v prvom rade zakladnou logikou a sedliackym rozumom.

Z mojho pohladu, "liberali" sa snazia obhajit neobhajitelne, pravdepodobne to aj sami chapu, podobne ako ked nacisti ked sa snazia obhajovat holokaust, ale aj tak v tom budu pokracovat pseudoargumentami a polopravdami a nejako sa tak sami medzi sebou uspokojovat.

Teraz ked takyto nazor ma na SK na veci okolo potratov otec 4 deti zijuci v usporiadanom manzelstve, co asi tak mozem ocakavat od 20 rocnych slecien a aku mam mat asi motivaciu zucastnit sa na nejakych volbach. Mozem sa na to akurat tak vykaslat, alebo si zbalit tie kufre a postavit si chatrc na okraji Gronska aby som sa na to nemusel pozerat.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

V state je kopa veci, ktore su len a len tvoja vec, ale statne zakony ti do nich aj tak hovoria. Povinna skolska dochadzka, stavebne povolenia, dane, ... Nezijes v anarchii. Stat zakazuje trebars aj polygamiu. A ked slecna zabije dieta po 12 tyzdni, uz jej do toho stat odrazu cosi hovori - asi by ju aj zavreli a tam uz by to zrazu nebola len a len jej vec.

Tvoja argumentacia je na urovni:
Ked sa chlap ozeni, nech mu stat nekeca do toho, s kolkymi manzelkami alebo ci nejaku z nich zabije, lebo je to len a len jeho vec.

Dostavame sa k bodu "co z 13 tyzdnoveho dietata robi cloveka plne chraneneho statom pred vrazednymi umyslami jeho matky oproti 11 tyzdnovemu dietatu". Ako chapem, ze aj mlade stenata je lahsie zabijat kym maju zalepene oci, nez ked sa na teba pozeraju.

Mimochodom, nebavime sa tu o zakone, ktory by slecnam prikazoval a zakazoval s kym, kedy, kolko a akych deti maju mat. Zrejme si nepochopil, ze zakon o interupciach jedna o zakaze zabijat vlastne deti (a v pripade chirurga cudzie) a nie o tom, ako to prekrucas.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Este nech niekto z vas znovu zahlasi, akych mame na SK sikovnych a inteligentnych ludi. Ak by som nemal slusne vychovanie, napisem vam sem, ze banda primitivna to je, ktora si nevie spocitat ani ze 2+2 je 4 a ktorej som zial sucastou. Ale kludne si fandite dalej. Je zazrak, ze atomovku hodili na Hirosimu a nie sem.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: A ked slecna zabije dieta po 12 tyzdni, uz jej do toho stat odrazu cosi hovori - asi by ju aj zavreli a tam uz by to zrazu nebola len a len jej vec.

Dostavame sa k bodu "co z 13 tyzdnoveho dietata robi cloveka plne chraneneho statom pred vrazednymi umyslami jeho matky oproti 11 tyzdnovemu dietatu". Ako chapem, ze aj mlade stenata je lahsie zabijat kym maju zalepene oci, nez ked sa na teba pozeraju.

Mimochodom, nebavime sa tu o zakone, ktory by slecnam prikazoval a zakazoval s kym, kedy, kolko a akych deti maju mat. Zrejme si nepochopil, ze zakon o interupciach jedna o zakaze zabijat vlastne deti (a v pripade chirurga cudzie) a nie o tom, ako to prekrucas.
Výborné argumenty Jaro. Podpisujem sa pod nich. :wink:
Ja som vždy atgumentoval tým, že nech mi niekto napíše rozdiel anatomický alebo psychický medzi narodeným a nenarodeným dieťatkom. Ty si tu argumentáciu vylepšil na popis rozdielu medzi 11 a 13 týždňom vývoja dieťatka v matkinom lone. :idea:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tato debata nie je o argumentoch. S narkomanom, fajciarom, nacistom mozes vytahovat kolko chces argumentov, nich aj tak neprevratis. Najpohodlnejsie riesenie vzdy ostane najpohodlnejsim a teda preferovanym. Ekonomicky neprinosnych dochodcov zakon zatial neumoznuje odstranit, ale aj k tomu casom mozno dojde, pri tomto systeme smerovania. Ochrana deti pred porodom ide ruka v ruke s ochranou starych ludi. Ved to je snad zjavne zo zapadu. Ak mozeme zabijat deti pred porodom, tak aj starych ludi. Cire pravo silnejsieho v tom pripade.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:Tato debata nie je o argumentoch. S narkomanom, fajciarom, nacistom mozes vytahovat kolko chces argumentov, nich aj tak neprevratis.
Jasné, že presvedčeného liberála nepresvedčím, ale na neho ani nesmerujem svoje argumenty. Argumenty smerujem na tzv. nerozhodnutých voličov, ktorí nakoniec vždy rozhodnú voľby podľa toho, na ktorú stranu sa pridajú.
Navyše je rozdiel, či bude volič opozície voliť ZA ĽUDÍ, kde má silnú pozíciu Remišová, ktorá vždy hlasovala proti potratom, alebo PS-SPOLU, ktorého členovia, pokiaľ viem, vždy hlasovali za potraty.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Cize keby bola zena ochotna riskovat negativny vplyv na jej telo aby sa zbavila 4 mesacneho dietata v jej tele, tak statny zakon by nu a chirurga za to odsudil a potrestal ju ako za vrazdu.

Problemom Slovenska je, ze ludia ktori maju v hlavach piliny maju rovnaku vahu volebneho prava ako ludia s mozgom. Potom pri pomere 10 idiotov na jedneho normalneho mame idiotske statne zakony a niektori sa tomu este aj divia.
Riesenim by bolo bud znizit pomer idiotov (ako sa domnievam ze navrhoval aj Airmike) alebo zvysit vahu volebneho prava pre normalnych. Lenze opytaj sa idiotov - kto z Vas je normalny - a vsetci zdvihnu ruku.

Pokus, mohol by si niekedy skusit ist na porodne oddelenie kde budu matky v 8 mesiaci a zahlasit im - pocujte matky, v bruchach mate plody a nie deti. No a uvidis, ze tam budes za idiota ty a nie ja. Dokonca este aj medzi ateistkami.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nemam vysoku mienku o volicoch Harabina/Kotlebu/Danka, ale tolerujem ich existenciu. Niektore body ich programu a ideologie mi vyhovuju, vacsia vacsina zrejme nie.
Ak pripustis, ze 8 mesacne dieta pred porodom je clovek hodny zakonnej ochrany a s pravom na zivot, na podobnom principe by si mal pripustit ze aj 7, mesacne, aj 4 mesacne, aj 3 mesacne, aj jedno mesacne, aj jednodnove.
Ak ho ma matka pravom silnejsieho a z dovodu zavislosti na nej pravo zabit, tak podobnym pravom by mali ludia v produktivnom veku pravo zabit stare/chore tetky zavisle na ich opatere, manzel zabit choru manzelku alebo dieta a podobne nezmyselne pripady. Z dovodu "lebo ich obmedzuju v sebarealizacii". Tak ako pocate deti obmedzuju v sebarealizacii tie fifleny, ktore ich idu zlikvidovat.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

Jogo, mne vadí ak niekto hovorí svoj názor a vystupuje ako, že je väčšina. Hovor za seba. Ja napríklad nevidím že by boli len problémy, ale netvrdím, že mi ich nevidíme. Potom zavádzaš a tváriš sa, že hovoríš za všetkých, ale nie je to tak.

Medzi migrantami nie sú len mladí muži, ale aj celé rodiny. Často s malými deťmi. Nedá sa na jednej strane chrániť nenarodené deti a na druhej nepodať ruku topiacemu sa dieťaťu lebo nie je "naše". To nie je kresťanské, ale pokrytecké.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Myslel som, ze v SR su zavedene nejake mechanizmy na legalne pristahovalectvo. Ak sa obcan z cudzej krajiny (trebars aj s celou rodinou) rozhodne pristahovat a zit v SR. Ak sa ja rozhodnem s rodinou prestahovat a zit trebars v USA, Kanade, Cine, Rusku, ..., tipujem, ze budu vyzadovat, aby som sa podriadil kadejakym ich proceduram v ich zakone.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal:Jogo, mne vadí ak niekto hovorí svoj názor a vystupuje ako, že je väčšina. Hovor za seba. Ja napríklad nevidím že by boli len problémy, ale netvrdím, že mi ich nevidíme. Potom zavádzaš a tváriš sa, že hovoríš za všetkých, ale nie je to tak.
K tomuto sa už nevyjadrím, nebudem tu dookola riešiť tvoje amatérske psychoanalýzy.
Medzi migrantami nie sú len mladí muži, ale aj celé rodiny. Často s malými deťmi. Nedá sa na jednej strane chrániť nenarodené deti a na druhej nepodať ruku topiacemu sa dieťaťu lebo nie je "naše". To nie je kresťanské, ale pokrytecké.
Ešte si nevyriešil problémy s bývaním, sociálnym zabezpečením a prácou časti našich rómov, a už tu chceš sťahovať migrantov.
Kde chceš tých migrantov ubytovať?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nie som si isty, ci spominani pani mali ako prioritu v programe riesenie bytovej otazky casti nasich romov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"