Hacknuty web

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Hacknuty web

Príspevok od používateľa andre »

chalani niekto Vam hackol web. Ked prichadzate z google zadaj napr. "ako-investovat.sk diskusia" tak Vas to presmeruje na nejaku "vyhernu stranku" zrejme s virusom..

S minimalnym potrebnym casom by to chcelo web aspon obnovit zo zalohy a nastavit prava v adresaroch, tak ay sa nedali menit subory.
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Hacknuty web

Príspevok od používateľa miroslav12 »

O tomto problému se tu ví, celé toto fórum je bezpečnostně nasračku, majitel se o něj už několik let nestará.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Hacknuty web

Príspevok od používateľa hokaido »

Nejake dobracisko, nahral cez dieru v phpbb script, resp pozmenil niektory z existujucich, aby pre prichadzajucich navstevnikov z vyhladavacov, vykonal presmerovanie na http://julikapes.cf/index/?Bkm9gr" onclick="window.open(this.href);return false;
Chybu sa mi podarilo nasimulovat cez vsetky hlavne vyhladavace, ale cez zoznam.sk uz nie.

Ako pisal Andre, je potrebne obnovit web zo zalohy, alebo este lepsie, urobit upgrade kde je tato chyba opravena.
Ak sa tato chyba neopravi, prakticky to znamena, ze novy navstevnici, ktori prichadzaju z googlu, sa k tejto diskusii vobec nedostanu. A predpokladam, ze casom ho vyradia aj samotne vyhladavace, kvoli tomu presmerovaniu.

Vsetky prispevky co si tu vypisujeme, su dostupne len pre komunitu, ktora zadava adresu rucne, alebo cez oblubene/favorites. Obavam sa, ze s tymto a so zablokovanou registraciou sa zrychli tempo umierania tohto fora.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hacknuty web

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahojte.

Asi pred týždňom som kontaktoval Petra Cmoreja , že máme problémy.
Napísal mi, že web získal nového majiteľa a že mu dal vedieť.

Web bol vtedy spomalený a mňa vyhadzovalo z prihlásenia. Musel som sa logovať odznova a preto som pojal podozrenie, či touto cestou útočníci nemôžu získavať prihlasovacie údaje.

Teraz som prihlásený, no zdá sa, že viacerí ľudia nie a že nemôžu ani prispievať.
Napísal som Petrovi, či platí, aby sme problémy hlásili na admin@ako-investovat.sk

Ozvem sa, keď budem mať odpoveď.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hacknuty web

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter poslal odpoveď: mozete pisat na admin@ako-investovat.sk
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hacknuty web

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter poslal aj email na nového majitela...je to osobný email, tak nebudem tu zverejňovať.

Ak máte niečo dôležité, prípadne nemáte feedback s podpory a chcete na neho kontakt, tak napíšte mne na juggler@post.sk

P.S. Mne je najlepšie písať priamo tu cez súkromnú správu, ale to teraz nefunguje.

Stále mi tu svieti, že mám novú SS, ale ked na to kliknem tak sa objaví:

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /ucp.php on line 19: require(./includes/functions_module.php): failed to open stream: No such file or directory

Keď kliknem na hociktorý nickname tak mám hlášku:
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /memberlist.php on line 561: include(./includes/functions_module.php): failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /memberlist.php on line 561: include(): Failed opening './includes/functions_module.php' for inclusion (include_path='.:/usr/php56/lib/php')
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
DavidSK
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 31 07, 2019 5:31 pm

Re: Hacknuty web

Príspevok od používateľa DavidSK »

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /ucp.php on line 19: require(./includes/functions_module.php): failed to open stream: No such file or directory
Tiez pise, ked chcem pozriet spravy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hacknuty web

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Riešia to:

aktualna situacia je taka, ze nasi programatori riesia problemy. Uz sa im podarilo vycistit nejake subory od virusu, situaciu riesia aj priamo s Websupportom. Verim, ze sa nam to podari v kratkej dobe sprevadzkovat. Nasledne chceme dat celu stranku updatovat na novsiu technologiu so zachovanim diskusneho fora.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Hacknuty web

Príspevok od používateľa wolf25 »

konečne opravili prihlásenie, nedalo sa na nič reagovat len čítat
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Hacknuty web

Príspevok od používateľa hokaido »

Opravili prihlasenie, ale presmerovanie, ked prides z vyhladavaca, je stale aktivne :roll:
Mohli by aspon nastavit prava, aby sa php subory nedali menit z weboweho procesu, kym urobia upgrade na phpbb, kde su tieto diery zaplatane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"