Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Betruger
Active Member
Príspevky: 92
Dátum registrácie: St 07 03, 2018 10:50 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Betruger »

Iba formou fondu.

Som technologický nadšenec s čo najviac nestranným pohľadom.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Linky na PT:
Škoda len, že tejto stránke trvá aj viac ako deň obnovenie PT, v skutočnosti ich je viac ako tu vidíte.
https://www.marketbeat.com/stocks/NASDA ... stRecent=0
https://www.marketbeat.com/stocks/NASDA ... stRecent=0

Začiatočníci by tie ceny pri price targetoch mali brať ,,z rezervou", napríklad vidieť na AMD. Cena presiahne PT a analytici obnovia PT s tým, že je prekonaný a dajú vyššie číslo. No je to presne aj naopak. Napríklad Goldman Sachs má na Intel SELL 46. Povedzme, že cena bude padať a príde na 43 a ak sa vyhliadky firmy nezlepšia alebo sa zhoršia tak ho posunú dole napríklad na 40. Tie čísla nie sú nikdy konečné!

Dnes bol rozhovor s Lisou Su na CNBC:
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 76,30 (BUY 33,45)
Zisk: +21.425,- USD (+128,10%)

Rozhodol som sa nakoniec predať. Mám stále z trhov taký pocit, že to ešte pôjde dole. A už som z toho AMD aj dosť psychicky unavený. Asi mi viac vyhovujú tie spodné fázy, keď ešte skoro nič nie je v cene a ja som prakticky 5 rokov v jednom kole, skrátka chcem byť chvíľu asi bez veľkej pozície a trošku si oddýchnuť. :)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

GRATULUJEM k super trejdu :!:
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
dobrunoc
Active Member
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 27 11, 2011 8:53 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa dobrunoc »

Martin7 napísal:OUT 500 AMD @ 76,30 (BUY 33,45)
Zisk: +21.425,- USD (+128,10%)



Pekný trade... btw. splnil si daňový test?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Investovanie do akcii - začiatočník

Príspevok od používateľa Rado »

Martin7 napísal:
Moje váhanie ma stálo veľa potenciálnych ziskov. Pamätám si ako som vo februári sledoval klesanie akcií AMD a tam som si hovoril, že prvý malý nárast a kupujem.
Pri 1,75, keď stúpli k 1,8 som si povedal, že idem kúpiť. Toto by bolo skôr o šťastí, o TA som vtedy nemal ani páru. Mal som už papiere z českého LYNX-u. Ale som to ešte začal riešiť na internete, neskôr aj tu na fôre a nakoniec som kúpil až za 4,02. Koncom roka by som mal zisk cca 550%.


Nesledujem a úplne nerozumiem všetkému v tomto vlákne, ale je veľká škoda, že si sa rozhodol AMD obchodovať. Máš o spoločnosti prehľad investora, tak si mal nakúpiť a sadnúť si na ruky.
Keď obchodujem opcie, tak stále pozerám, či daná stratégia porazila vo výnosoch samotné držanie podkladu. Našiel som niečo aj na AMD, tak to možno zaradím medzi ostatné obchody.

Je celkom úsmevné pozrieť si komentáre na začiatku. Ladisové rady na nezaplatenie. Martin držím ti palce, aby sa ti darilo aj naďalej.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dobru noc: nie, daňový test som nesplnil. AMD som síce kúpil minulý rok v júni a predal teraz v júli, ale medzi tým som ho raz predal za 41,00 a na druhý deň som ho kúpil späť za 40,80, ale nehlásil som to, lebo sa v tom období sem nedalo 2-3 týždne prihlásiť. Predal som aj TQQQ a potom ho o málo lepšie kúpil späť. To preto, lebo som sa rozhodol predať AMD deň pred úplným spodkom (čo som vtedy nevedel). :evil: V podstate ten obchod bol o 100,- USD lepší, ale bol raz jeden deň rozdelený :( . Tak veľmi som volil stratégiu špeciálne aj na dane, trejdovanie a investovanie, ale nakoniec mi to vôbec nevyšlo a úplne som vygumoval zisky. Rozhodol som sa, že nič nepredám počas poklesu a len dole nakúpim. Ale padalo to oveľa rýchlejšie ako som čakal. Mal som jeden deň, 12. 3. mi účet padol o viac ako 10k za jeden deň. Ja ale nekončím, len sa budem teraz viac snažiť brať tú rastovú fázu bez zbytočných veľkých poklesov. Nebudem sa veľmi naháňať a viac čakať na lepšie príležitosti. Štvalo ma, že mi ušlo strašne veľa príležitostí počas toho pádu, tiež som čakal, že dno bude o tisícku SPY nižšie a tam som chcel naplno kúpiť TQQQ, ale ušlo mi to (skoro 30k USD zisku :( ). O tom niekedy inokedy aj na Rada zareagujem, ale to bude na dlhšie. Intel aj AMD budem stále sledovať a dôležité veci komentovať. Nedávam si pauzu v najlepší čas, lebo AMD má teraz najlepší potenciál ísť hore bez poklesu, ale ak budú dobré vstupy nižšie tak sa vrátim späť. No budem sledovať aj iné príležitosti. Na konci roka dám opäť výpis, bude všetko vidieť, aj čo som robil počas tých dvoch týždňov. Aj keď som tento polrok zbabral (ale účet mám za tento rok v zisku zhruba +10k, nebojte), nabral som dosť skúseností a videl veľa príležitostí.
Ostatné pozície mám stále otvorené.

...vyskakujem teraz pred zajtrajším hlásením nezamestnanosti...

Vďaka Rado.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal:OUT 500 AMD @ 76,30 (BUY 33,45)
Zisk: +21.425,- USD (+128,10%)

Rozhodol som sa nakoniec predať. Mám stále z trhov taký pocit, že to ešte pôjde dole. A už som z toho AMD aj dosť psychicky unavený. Asi mi viac vyhovujú tie spodné fázy, keď ešte skoro nič nie je v cene a ja som prakticky 5 rokov v jednom kole, skrátka chcem byť chvíľu asi bez veľkej pozície a trošku si oddýchnuť. :)


Blahoželám ! :D
Pekný trejd. Chce to extra psychiku vsadiť na jedného koňa....držať a vydržať... zvlášť keď si nemal pred sebou ani ten daňový test. Škoda, že to nevyšlo v kuse 12 mes.

Druhá vec je, že AMD je tvoja osudová akcia. Trejdíš ju od ceny 4 a teraz ide po 76. Poznáš ju od bábetka..vsadil si na svoju analýzu, vedomosti a presvedčenie...hral si a vyhral si. Pritom ešte nie je koniec hry.

Rozmýšlam, že je úžasné to, čo sme videli. Prišiel si a dal target, ktorému nikto vtedy neveril. Myslím, že to bolo 50..to už nie je teraz podstatné...len to, že sa to naplnilo. Pritom si dnes predal ešte o 50% vyššie. Uvažujem, že keby si to so svojím pevným presvedčením zahral cez opcie...riskoval by si to isté a mohol si na tom navždy zbohatnúť = dostať sa za vodu.

Držím palce Martin !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

uprimne Martinovi7 ticho zavidim, ked bolo Amd v 2015 okolo 3Usd tak som silno uvazoval do toho dat velku sumu dlhodobo, ale technicky som nebol taky fundovany aby som tomuto kroku dostatocne veril.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Hehe, ja som nakúpil 5000 akcií za 15usd. Preckal rôzne pády k 10usd, chaosil. No jo, keby, keby :cry:
Moje vlákno je v začiatočníckej sekcii pre poučenie
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Pozeral som ze AMD dostalo dost vela PT upgrades

Rosenblatt Securities raises PT to $120 from $70
BofA Global Research ups objective to $100 from $77
Cowen and Company raises target price to $90 from $65
Jefferies raises price target to $86 from $63
Susquehanna raises target price to $85 from $64 to positive from neutral
Wedbush raises target price to $85 from $75
RBC raises target price to $84 from $71
Piper Sandler raises target price to $82 from $60
Northland Capital Markets raises target price to $80
Mizuho raises price target to $77 from $59
Credit Suisse raises target price to $75 from $33
Deutsche Bank raises target price to $75 from $70
Wells Fargo raises price target to $72 from $55
BMO raises price target to $70 from $50
UBS raises target price to $70 from $52
Craig-Hallum raises target price to $66 from $60 cuts to hold from buy
JP Morgan raises target price to $62 from $52
Citigroup raises price target to $9 from $8
Exane BNP Paribas analyst Jerome Ramel upgraded AMD to Outperform from Neutral with a $110 price target.

Priemerny PT na Tip Ranks je aktualne na urovni 79 usd.

--
Je neuveritelne ze ta akcia presla taku dlhu cestu az k 75usd a max PT ma uz 120usd.
Pamatam si ako sme s kamaratom debatovali a nerozumeli preco je AMD akcia za ~3usd ked feedback na Ryzen1 vyzeral podla recenzii velmi dobre, bol konkurencieschopny resp. len o malicko horsi nez vtedajsie Intel-y 6th gen. Ja som vtedy reagoval ze v tom bude nejaka finta a ako spravny Intelak som vravel ze Intel je istota =). Tak som pomaly zacal sledovat situaciu.

Tiez som nemal ziadne skusenosti a kym som sa dokopal ist do toho tak uz bola uplne inde. Skoda, ale nevadi snad sa najde niekde nejaka ina prilezitost.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

AMD sa dobre drží, čakal som dnes zlé správy na trhoch. Je šanca, že príde po 84,70 a odtiaľ príde pullback niekde k 70, možno len 74,60. Tam sa potom vrátim späť. Ale riskujem, že mi utečie hore. Keď príde k osemdesiat, môžu prísť nové správy a začnú znova dvíhať PT s označením prekonaný (tí, čo ich majú nižšie).

Mesačný graf AMD, ale som to zle ufikol, žiaľ bez čísel. :) (tie čiary predstavujú vždy 10 USD)
Naposledy upravil/-a Martin7 v Št 30 07, 2020 5:11 pm, upravené celkom 1 krát.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Betruger
Active Member
Príspevky: 92
Dátum registrácie: St 07 03, 2018 10:50 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Betruger »

Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Áno videl som ten Kodak, aj cca dva roky dozadu tak vyletel, chcel robiť vlastnú kryptomenu (už sa úplne presne nepamätám).

Betruger, ale mal si pravdu, ten AMD podiel v serveroch som nakoniec našiel a sú to stále len odhady analytikov, prešiel som všetko na AMD stránke a Lisa to spomína len všeobecne ale nie presné čísla. Ale to sa zlomí. :D

Edit: pred týždňom som sa tu ,,vytešoval " ako je AMD o pár centov vyššie nad Intelom a zajtra bude cena možno dvojnásobná :D
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

toto je z callu
We accelerated our server and mobile processor businesses significantly in the quarter, resulting in Ryzen and EPYC processor revenue more than doubling year over year. Importantly, we met our double-digit server processor market share goal as data center products accounted for more than 20% of our second-quarter revenue.

A urcite sa to zlomi ked pocuvas nieco ako toto ( tiez z callu )
Harlan Sur -- J.P. Morgan -- Analyst

Yes, absolutely. And then as a follow-up, we do an annual CIO survey here at JPMorgan. For the past three years, we've been asking global CIOs, are they thinking about or planning to use EPYC-based platforms for on-prem. And then the most recent survey that we did in June, we actually saw a 60% year-over-year increase in the number of CIOs that are thinking about using EPYC for on-prem.

Our interpretation is that interest level and mind share is growing quite rapidly. ...
Betruger
Active Member
Príspevky: 92
Dátum registrácie: St 07 03, 2018 10:50 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Betruger »

Neviem, ako často vychádzajú štatistiky od známych agentúr, ale myslím, že už je to nejaký čas, tak možno čoskoro...

Ono v tých serveroch, Intel výkonovo nestačí na AMD, ale keby už išlo do tuhého, tak má obrovský manévrovací priestor, čo sa týka ceny. Každopádne sa ten podiel AMD zvyšuje, ale stále slimačím tempom. Nikto z nás nevie, aké ma s kým Intel popodpisované zmluvy o odbere svojich procesorov.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Áno viem Lukáš, presne preto a tie analýzy analytikov som si to myslel, ale to je medzikvartálne, ale oproti minulému roku to nie je lepšie. Ona tú vetu spojila s mobilnými čipmi. Ale čo som zachytil nejaké grafy (neviem či sú pravé), tak v desktope retail je AMD 49% oproti Intelu 51%.

Dávam screeny, ale nezaručujem pravosť. Vývoj je podľa kvartálov za niekoľko rokov.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Intel ma urcite este nejake karty v rukave
http://www.dsl.sk/article.php?article=24135
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 76,25 (napájam sa, vyskakoval som pri 76,30)

Mal som pokyn na 75,30, ale low bolo 75,36 :cry:
Nechcem riskovať, pravdepodobnosť, že koncom roka bude AMD cez 100, 120 je výrazne vyššia ako že bude nižšie.
Tiež sa cez víkend zvyknú naakumulovať pozitívne správy a je veľká šanca, že bude predpredaj v pondelok vyššie.
Opäť som sa utvrdil v tom, že nedržať AMD je horšie ako držať počas poklesov :) .
Takže späť v AMD.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Ako budes riesit dane? Nepripravujes sa zbytocne o 20% ziskov?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 77,65 (chytený večerný SL, kúpené 76,25)
Zisk: +700,- USD

Vyzerá, že bude konsolidovať pár dní, alebo o niečo klesne, vrátim sa k nej asi o pár dní.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 77,60 (napájam sa, predané 77,65)
Sa mi to dlho nakupovalo, pokyn som zadával pred close a od 22:00-22:15 bola cena aj 77,51 a vtedy sa mi nedá kúpiť napriek tomu, že pokyn bol doručený. Kupovalo sa mi to na 3x 45 minút.

V závere sa cena pekne vrátila a nie som úplne presvedčený, či nepôjde zajtra hore, tak som radšej kúpil späť. Ale nie je volume, ak neprídu nejaké správy alebo obnova PT asi pôjde dolu. Zaujímavé je, že ešte insideri po tomto raste nepredávali.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 77,68 (kúpené 77,60 pred chvíľou v AH)
Zisk: +40 USD, ale 21 USD sú poplatky

Rozmyslel som si to, aj QQQ-čka sú na vrchole, môže prísť pullback na trhoch a to strhne teraz aj AMD. Myslím, že bude predsa len AMD potrebovať skonsolidovať a ak by išlo vyššie, tu by sa ešte malo dať kúpiť.

Edit: ale MACD (pri QQQ) je pekne ,,nabité", takže zajtra by vedeli trhy pekne vystreliť hore. AMD je tiež na hodinovom grafe pekne vyklesaná :? Technicky by vedelo ísť zajtra AMD hore, ak by bolo volume.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Tak mi dnes, resp. včera (píšem po polnoci) AMD ušlo. Nemal som dnes veľa času, predpredaj AMD bol vyšší a trhy ako som predpokladal v mínuse. Sranda, keď som ju v AH predal, ešte pred 0:30 išla znova po 77,60 a rozmýšľal som ju znova kúpiť späť, ale tam už nie je volume. Že dnes dostala dva vyššie PT som zaregistroval až neskôr, predsa len vyletela na ne a mala dobré technické hodinové vyklesanie. Skúsil som zadať pokyn pred otvorením trhov, ale hneď letela hore. No smola. Dnes mi to pokazilo deň. 4000 USD zisku ušlo. :( Dnes sa mi celkovo nedarilo, čakám 5 akcií, že postupne klesnú na úroveň kde chcem kúpiť (čakám už niekoľko dní, týždňov) a dnes 2 vystrelili hore (desiatky percent) a 3 stúpali a pravdepodobne zmena trendu.

AMD má 100-billion market cap.
https://finance.yahoo.com/m/c48b226e-9b ... 1596582292
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ja som rozmyslal ci predat na 85+.
Mam v grafe nakreslene dve rising wedges. Jedna uz nie je platna tym pohybom nad 70+. A teraz je na cene 85+ na hornej hrane tej druhej. Stale si myslim ze sa este musi pozriet k 59 alebo mozno az k 50. To stupanie je brutalne, to podla mna nemoze udrzat alebo ja uz neviem. Nejaky nazor?

Pre a proti
+ dva nasledujuce kvartaly by mali byt pozitivne.
+ nove produkty, Zen3, grafiky, PS5 a Xbox
+ Intel zatial nic moc neukazal ( a nemal by min do konca roka )
+ AMD by mohlo benefitovat z moznej druhej vlny ( Predaj CPU, Grafik, Konzol, Notebookov, Servery kvoli ratu DC a Cloudovych sluzieb ) => a to by sa mohlo prejavit v cislach pocas nadchadzajucich ER

Na druhej strane
- Bliziace a prezidentske volby
- Trhy takmer na ATH, Nasdaq ATH
- Mozna druha vlna covid19 ( panicke predaje by ju mohli strhnut vyrazne nizsie )
- Valuacia akcie
- vysoke buduce ocakavania - lepsi vyhlad vid. posledny ER call ( moze byt dost negativum ak nesplni ocakavania )

Terajsia situacia mi pripomina rok 2018 ked nahle vyskocila z 15/16 na 34 a nasledne sla opat na 16.
Tiez rovnako silny pohyb hore a nasledna korekcia trhov ju stiahla velmi rychlo dole.

Mozno by nemuselo byt zle pozriet outlook DC hracov ako MS, Amazon, Google, Tencent a pod.
Kazdopadne vsetky nazory su vitane.

Vdaka L.
Naposledy upravil/-a lukas-svk v St 05 08, 2020 1:53 am, upravené celkom 1 krát.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukáš, akurát som dočítal článok od Cramera:
https://finance.yahoo.com/m/ef3c24a7-d6 ... 1596583897

kde píše, že dnes AMD pumpli Jefferies na tie isté informácie ako pred tým. Nechcem veľmi radiť čo robiť, ale treba začať byť opatrný. V AMD je teraz až príliš veľa očakávaní a celkovo trh sa ,,zbláznil", trochu mi to pripomína ten extrémny rast začiatkom roka pred covidom, preto som aj ja zvolil trejding-mód a nie držať za každú cenu. Tá 59-ka by bola reálna len s väčším pádom trhov, AMD má veľmi dobré vyhliadky, nebude padať tak rýchlo ako iné akcie, iba z vrchu. Ak by ale trh len skorigoval, tak príde len pullback na min. 65, ale viac pravdepodobné je nad 70. Nvidia takto tiež prudko vyletela z 80-ky. Na druhej strane čo som pozeral všetky teraz silné a veľké akcie mali po obrovských rastoch cca 50% poklesy (aj Nvidia mala 50%). Skôr alebo neskôr taký príde aj na AMD, ale to môže ešte trvať. Priznám sa, že na investície teraz hľadám viac firmy imúnne všeobecnej situácii na trhoch.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Len pozeram ze Jefferies navysovali PT povodne zo 63 na 86 a dnes az na 95.
Kto bol ten druhy kto navysoval PT?

Skoda ze som si neulozil tie PT ze cim tam argumentovali ci to je naozaj rovnake len zvysili cenu.

Edit: tak sa mi to nejako podarilo dohladat

Jefferies analyst Mark Lipacis said AMD’s results were a “watershed” quarter for the company as it takes market share from rival Intel (INTC) in processors for personal computers and servers. AMD is benefiting from Intel’s stumbles in building 7-nanometer scale chips, he said. Circuit widths on chips are measured in nanometers, which are one-billionth of a meter.

Lipacis reiterated his buy rating on AMD stock and raised his price target to 86 from 63.

vs

Jefferies analyst Mark Lipacis raised the firm's price target on AMD (AMD) to $95 from $86 and keeps a Buy rating on the shares. Following Intel's (INTC) recent announcement that its 7nm transistor would be delayed, he thinks AMD share gains will accelerate, particularly in the server market, Lipacis tells investors. He believes that the bull case for AMD, largely based on the company capturing 30% share from Intel over the next two to three years, will "morph" to a bull case of 50% market share capture in four to five years, the analyst added.

Skor to vo mne evokuje ze prvy PT dali na zaklade tej spravy od Intelu a druhe zvysenie po nejakej hlbsej analyze(?)
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ten druhý PT som nenašiel. Niekto to ale spomínal.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Informacie o trhovom podiele AMD udajne od Mercury research

https://www.hardwaretimes.com/amd-consu ... ince-2013/
Betruger
Active Member
Príspevky: 92
Dátum registrácie: St 07 03, 2018 10:50 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Betruger »

"Krásnych" necelých 6 percent v serveroch.

Ale v ostatných segmentoch hlavne v tom mobilnom to nevyzerá zle. Tam ani v minulosti AMD nezožínalo veľké úspechy.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 100 INSG @ 11,80

Edit: ak budem mať to šťastie a AMD klesne kde som predal, tak kúpim späť. Korona pomaly na ústupe, vyhliadky firiem na Q3 sa zlepšujú + voľby v USA a Trumpova jediná malá šanca aby trhy stúpali.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Martin, ako myslis, ze korona na ustupe? Ved je na rekordnom raste a stale pridava.
INSG malo slusny pad po ER, to uz je tak rychlo dovod na rast par dni po ER?
AMD myslis, ze nebude mat tendenciu vyplnit gap v 70-75 aspon knotom?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Buggy, korona rastie na Slovensku a pár štátov, aj americké média to prezentovali ako pokles. Alebo presnejšie by som mal povedať, že momentálne nerastie. V USA potom dôjde k veľmi rýchlej obnove pracovných miest (majú iný soc. systém). Tiež všeobecne vyhliadky firiem sú na Q3 výrazne lepšie.

Tu sú grafy:
https://www.worldometers.info/coronavirus/

INSG som kupoval, lebo jednak technicky a jednak som zachytil, že budú mať konferenciu po ktorej sa opäť rozpíšu analytici, konkrétne som zachytil, že tam bude Canacord a ten je dosť optimistický na INSG. INSG som chcel kúpiť už oveľa dávnejšie ale pre money manažment a situáciu na trhoch som do toho nikdy nešiel. Ešte keď ho Milankos spomínal, najskôr pod 4, nedávno za 9. V súčasnosti je to dobrá kúpa len pod 12.

AMD by mohlo urobiť to čo píšeš. Ja som ale predal od vrcholu o dosť nižšie, takže veľmi chytať dno nemôžem. Práve, že to môže byť len ,,knot". Pravdepodobne teda naskočím na 77,63.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

A aj to, ze uz bude siroko dostupna vakcina
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

A to uz vieme, ze vakcina bude taka efektivna a ucinna po dlhu dobu? Nevraviac, ze vobec dostupna? Testuje sice dost spolocnosti, ale kazda na trochu inom zaklade a boh vie, ako ucinna a ako dlho ucinna bude a pri kolkych vyrobcoch. Ak nahodou pri par, nemaju sancu stihat vyrobit dostatok vakcin este dlllllho. Medzitym pomrie este dost ludi vo svete.
Samozrejme moj nazor a nikomu ho nevnucujem.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

buggy

takymto pristupom mozes spochybnit ale cokolvek nielen vakciny proti Covidu. Nikto nevie co sa naozaj udeje o rok, o mesiac, zajtra, o minutu. Ale moze predpokladat vyvoj buducnosti na zaklade vstupov ktore ma teraz k dispozicii. Vakciny budu u niekoho zaberat lepsie a u ineho horsie, ale urcite to bude lepsia situacia ako ked nebola vakcina ziadna.

----
Zaujimave
https://www.fool.com/investing/2020/07/ ... stors.aspx
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

To je pravda. Ja to myslim tak, ze o vyvoji na trhu rozhoduje nalada vacsiny a myslim si, ze tam, kde je kapital, je teraz aj korona a to dost razantne. Takze ak bude v strachu american a kopa dalsich silnych statov, tak sa to prejavi.
Ale chapeme sa, OK, nema zmysel dalej rozoberat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"