JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2075. Dnes to išlo do boku zhruba v pásme 2070-2080. Nebudem to komplikovať komentármi, ale vytvorilo sa viac signálov na short. Uvidíme čo prinesie víkend (IMF, OIL meeting) a ďalší týždeň.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

VYHODNOTENIE PRIEBEŽNÉHO STAVU v 2016 (kapitál 100 000 USD, up to date)

1. JUGGI - TRADER: zisk + 13307 USD ... + 13,3 % ...100% cash
2. BUFFETT americký (Warren Buffett) + 10 203 USD ...+10.2%
3. AKTÍVNY INVESTOR by Juggler: zisk +8339 USD... +8,34%... v hre 2/3 kapitálu
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. PASÍVNY INVESTOR v etf SPY: zisk +3637 USD. +3,64%..v hre 100% kapitálu ( = BENCHMARK !!! )
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5. BUFFET český (Daniel Gladiš): zisk + 1900 USD ... +1,9% (výsledok k 30.3. 2016)
6. JOGO – POSTUPNÝ INVESTOR: zisk +1483 USD ...+1,48% ... zainvestované 24% kapitálu
7. BUFET nemecký (Ladisové portfólio): strata – 1798 USD ... -1,8%
8. Ján Hájek - fond Top Stocks: strata -5700 ... -5,7%

P.S. Vzdávam hold Warrenovi Buffetovi ! Neuveriteľne bije trhy. Jeho akcie v turbulenciách menej klesajú a ked sa trh vracia naspäť, tak ho prekonávajú. Možno to spôsobujú hráči na trhu (že ho držia prevážne inštitúcie ), ale výsledok je výsledok a niečo také som v investingu nikdy nevidel. U mňa Warren Buffett zatiaľ zlatá medaila !

Zlepšil sa aj Daniel Gladiš. Je možné, že s výsledkom ku dnešnému dňu dokonca prekonáva trhy. Výsledok k 15.4 však nemám. V porovnaní s Jánom Hájekom treba uviesť, že k 30.3 bol Hájek v strate -10%. To je v porovnaní s Gladišovými +1,9% veľký rozdiel.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

Doplnim drawdowny od zaciatku obchodovania tj od 1.1.2016, lebo je to tiez dolezity parameter. Vyhodnotenie som robil naposledy 20.2.2016, odvtedy trhy len rastu, tak by nemala byt zmena v DD. Drawdowny od maxima uctu nebudem vyhodnocovat, dovody som uz uviedol.

jogo napísal:"I tak še da, i tak še da". :)

Kazdy rozumny burzian si tieto vysledky vyhodnoti sam, ale ak ti nespocitam DD tak, ako pocitam, ozvu sa tu ini investori, ze to "neni s kostolnym poriadkom".

Ok, na konci roka uvedieme obidva drawdowny a kazdy nech si vyberie sam, ktory mu lepsie vyhovuje.

Juggi pozicny trader
Zisk: 6.42%
Drawdown od zaciatku obchodovania: 3.62%
Drawdown od maxima uctu: 6.58%



jogo napísal:Musim upravit DD aj pre investicne strategie, ako som upravil pri pozicnom tradingu:

DD-ZO....drawdown od zaciatku obchodovania
DD-HU...drawdown od high cize maximalnej hodnoty uctu

SPY 181.02 - Low z 20.1.2016, SPY 201.90 - High z 5.1.2016
Jednorazovy: SPY /nakup: 200.49/ velkost:100% uctu /DD-ZO:-9.71%/ DD-HU: -10.34%

SPY 181.02 - Low z 20.1.2016, SPY 201.90 - High z 5.1.2016
Postupny....: SPY / nakup: 195.68/ velkost:..24% uctu / DD-ZO:-1.79%/ DD-HU: -1.90%

SPY 181.09 - Low z 11.2.2016, SPY 194.58 - High z 1.2.2016
Aktivny.....: SPY / nakup: 184.70/ velkost:...2/3 uctu /DD-ZO:-1.32%/ DD-HU: -4.62%

p.s: Kedze som zle odhadol, ake je to narocne pocitat DD od maxima uctu pri priebenych dokupoch (a mozno este nejakych predajoch casti pozicii), tak uz dalej nebudem pocitat drawdown od maxima uctu. To, co som spocital "jogovskou matematikou" je hore a mozno su tam aj nejake chyby, lebo kontrolne sucty mi presne nesedia.A to sa mi nepaci, lebo neviem, ci nerobim niekde chybu a nechce sa mi to hladat.
Ako som uz raz napisal, "neni som ja plateny zamestnanec" a toto robim ako zabavu. A pre zabavu urcite nebudem vyplnovat excelovske tabulky, aby som to exaktne spocital pripadne aj s grafom. :) .
Takze DD od maxima uctu, pripadne ine parametre si bude musiet kazdy vyhodnotit sam, ak ho to bude zaujimat. :)




VYHODNOTENIE PRIEBEŽNÉHO STAVU v 2016 (kapitál 100 000 USD, up to date)

1. JUGGI - TRADER: zisk + 13307 USD ... + 13,3 % ...100% cash
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -3.62%
2. BUFFETT americký (Warren Buffett) + 10 203 USD ...+10.2%
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -5.52%
3. AKTÍVNY INVESTOR by Juggler: zisk +8339 USD... +8,34%... v hre 2/3 kapitálu
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -1.32%
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. PASÍVNY INVESTOR v etf SPY: zisk +3637 USD. +3,64%..v hre 100% kapitálu ( = BENCHMARK !!! )
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -9.71%
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5. BUFFET český (Daniel Gladiš): zisk + 1900 USD ... +1,9% (výsledok k 30.3. 2016)
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -5% (k 30.1 )
6. JOGO – POSTUPNÝ INVESTOR: zisk +1483 USD ...+1,48% ... zainvestované 24% kapitálu
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -1.79%
7. BUFET nemecký (Ladisové portfólio): strata – 1798 USD ... -1,8%
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -8 %
8. Ján Hájek - fond Top Stocks: strata -5700 ... -5,7%
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -21.9% - pocitane z day-cloce ceny

Juggler, ak vies najst DD Gladisa(nikde neviem najst graf toho jeho fondu), tak ho tu uved a ak ti portfolio simulator
ukazuje DD Ladisa, tak ho uved tiez. (alebo nam ho Ladis uvedie sam? :wink: )

S hodnotenim Buffetta suhlasim. BRKA sice neni ciste podielovy fond(v akciach ma zainvestovanych asi 60-70% majetku), je to v podstate holding firiem raspektive poistovna. Napriek tomu som este nenasiel v USA firmu, ktora by sa dlhodobou vykonnostou aspon priblizila k BRKA vysledkom. Hladal som na Yahoo-finance korparatorom grafov od roku tusim 1984 a aj take firmy ako Microsoft, Aplle, IBM daleko zaostavaju za BRKA v tomto casovom intervale od roku 1984.
Preto je Buffett taka legenda aka je.

p.s: Zapocitava ti portfolio simulator aj dividendy?

p.p.s: Mohol by si do vyhodnotenia zakomponovat aj Radvanove vlakno, ma tiez velmi pekne vysledky od zaciatku roka. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2829
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Rokosák »

BRK je ustredne kontrolovany konglomerat firiem co je rozdiel od portfolia. Buffett vplyva na riadenie firiem a presuva investcie medzi firmami. To drzitel portfolia nedokaze lebo na to nema ani pravo ani paky.
Kupit BRK z hladiska investovania je vsak to iste ako kupit fond ci ETF.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:Juggler, ak vies najst DD Gladisa(nikde neviem najst graf toho jeho fondu), tak ho tu uved a ak ti portfolio simulator
ukazuje DD Ladisa, tak ho uved tiez. (alebo nam ho Ladis uvedie sam? :wink: )


Gladiš: Graf nenájdeš. Musel by si mať prístup k Bloomberg, alebo Reuters terminálu. Na webe je záverečná cena za mesiac, takže DD som vypočítal len podla ceny k 30.1.

Ladis: portfolio simulátor ukazuje len aktuálny stav. História, alebo equity krivka sa nedá zobraziť. Pri DD si musíme vystačiť u hrubým odhadom, alebo to musíš sledovať. Pametám si, že Ladisove portfolio za 10 rokov vykazovalo v januári najväčšiu stratu 20% a teraz je -12%...preto odhadujem DD tohto roku na -8% a teraz je -2%..takže spolu -10%.

jogo napísal: S hodnotenim Buffetta suhlasim. BRKA sice neni ciste podielovy fond...


Nám môže byť jedno v akej podobe funguje Buffett. Do BRK sa dá investovať rovnako ľahko ako do SPY, len to nevypláca dividendy.

jogo napísal: Zapocitava ti portfolio simulator aj dividendy?
Nie. Pri SPY ukazuje, že YIELD je 2,2 a pri Ladisovom prtfoliu yield za každú akciu. Dividendy pripočítame na konci roka. Pre SPY je na to online kalkulačka a pri Ladisovi urobíme priemer a na konci roka pripočítame. Nedá sa to hodnotiť detailne. Mne stačí orientačná výkonnosť v porovnaní s benchmarkom.

jogo napísal:p.p.s: Mohol by si do vyhodnotenia zakomponovat aj Radvanove vlakno, ma tiez velmi pekne vysledky od zaciatku roka. :)


Zakomponujem. Ale kontrolu a audit nechávam na teba. U Radvana sa spolieham na to, čo napísal: 22,55% + nový obchod 180% TLT čiže pozícia za 220 590 USD (122 550 x 1,80) a simulátor ukazuje zisk 1440 USD. Takže 122 550 + 1440 = 123 990 USD = +24% Ak náhodou 180% = 180 000 USD, tak dajte vedieť. Opravím.

Teraz urobím novú tabuľku, dám tam aj DD a starú vymažem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

VYHODNOTENIE PRIEBEŽNÉHO STAVU v 2016 (kapitál 100 000 USD, do 15 apríla 2016)

1. RADVAN - TRADER: zisk + 23990 USD ... + 24 % ...krátkodobo zainvestovaných 180% kapitálu.
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: - ? %

2. JUGGI - TRADER: zisk + 13307 USD ... + 13,3 % ...100% cash
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -3.6%

3. BUFFETT americký (Warren Buffett) + 10 203 USD ...+10.2%
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -5,5%

4. AKTÍVNY INVESTOR by Juggler: zisk +8339 USD... +8,34%... v hre 2/3 kapitálu
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -1,3%

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5. PASÍVNY INVESTOR v etf SPY: zisk +3637 USD. +3,64%..v hre 100% kapitálu ( = BENCHMARK !!! )
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -9,7%
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. BUFFET český (Daniel Gladiš): zisk + 1900 USD ... +1,9% (výsledok k 30.3. 2016)
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -5%

7. JOGO – POSTUPNÝ INVESTOR: zisk +1483 USD ...+1,48% ... zainvestované 24% kapitálu
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -1,8%

8. BUFET nemecký (Ladisové portfólio): strata – 1798 USD ... -1,8%
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -10%

9. Ján Hájek - fond Top Stocks: strata -5700 ... -5,7%
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -22%

P.S. Hodnotenie Daniela Gladiša je k 30.3. Je možné, že s výsledkom k 15.4 prekonáva trhy, ale NAV fondu poznám iba ku koncu mesiaca. V porovnaní s Jánom Hájekom treba uviesť, že k 30.3 bol Hájek v strate -10%, kým Gladiš v zisku +1,9%.

Celkové hodnotenie.

Trejderi bijú investorov. Aktívny investor bije pasívneho. Warren Buffet bije všetkých investorov, vrátane pseudobuffetov a bufeťákov. Všetko ide ako má... :)

Daniela Gladiša hodnotím za prvý kvartál slovíčkom ,,priemer,,. Táto investorská legenda, autor bestsellerov je dlhodobo hlboko pod priemerom trhov. Za celú svoju existenciu neporazil ani infláciu a za posledných 5 rokov prekonal trh iba 1 rok. Je neuveriteľné, že verejnosť o tom ani netuší...A finančná negramotnosť sa netýka len pospolitého ľudu...

Ladis, autor ,,jedinej knihy ktorú potrebuješ,, v 4 jazykoch :wink: . Jeho portfólio je katastrofálne nevyvážené a výsledky vyjadrujú jeho posadnutosť bankami. Banky na ľudí pôsobia ako najlepšia investícia, ale v skutočnosti sú najrizikovejšie. A môžu dlho, veľmi dlho stagnovať... Uvidíme, ale nedávam mu veľa šancí . Tipujem, že rok skončí na poslednom mieste...

Ján Hájek tento kvartál zlyhal. Neviem čo presne drží, ale predpokladám, že vsadil na technológie...a ostal v nich zaseknutý. Smola. No na to, že spravuje verejný akciový fond sú jeho dlhodobé výsledky fenomenálne. Zrejme ani nemá veľa možností ako sa brániť pullbackom.

Joga hodnotím tak, že prepásol príležitosť vraziť do trhov viac v poklese. Bola to prehnaná opatrnosť, ktorá sa môže vypomstiť ak by trhy dlho stagnovali, alebo pomaly rástli. Myslel som, že chce byť postupný investor v tom, že bude budovať pozície v poklesoch a na vrcholoch postupne vyberať zisk...no je možné, že som sa mýlil. Možno nám chce predviesť to, čím sa oháňajú finanční poradcovia.. efekt priemerných nákladov ...Cost-Average-Effekt. To však podľa mňa nebude mať efekt...Je to šialene dlhodobé a aj tak to závisí len od toho ako sa budú správať trhy v závere.

Seba hodnotím neutrálne. Pokazil som jeden trejd a minul jeden veľký vstup, no na druhej strane som s výsledkom spokojný. Annualizovane je to nad 40%, target mám 30% p.a. Pri väčšej páke je potencia zisku väčšia, ale mne o veľkosť zisku nejde. Ja chcem poskytnúť dôkaz, že kvalifikovaný trading prekonáva každý typ investingu. A že ten najkvalifikovanejší investing o ktorom sa píšu knihy je v skutočnosti neefektívny - slabé výnosy/veľké riziko a pre obyčajného človeka prehnane nákladový. Pravda je taká, že obyčajný človek môže kopírovaním indexového etf, alebo Warrena Buffetta nákladovo i výnosovo poraziť fondy, banky, čiže takmer všetkých portfólio manažérov sveta.

Radvan je víťazom kvartála. Vysoký výkon, nízke riziko. U mňa si získal rešpekt kurážou vsadiť na dobrý trejd. Nečakal som, že bývalý bankár sa takto odviaže z reťaze. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa radvan »

sakra juggler, si ma nemal pridavat do tabulky :) ... akurat som sa chystal skoncit s reportingom po tom poslednom trade na TLT :) ... kedze pomaly pustam nieco s vyssou frekvenciou tradov a to sa mi uz nechce/neda reportovat ... a teraz neviem co s tym vlaknom ... no nic, skusim mozno aspon raz za cas nejaky discretionary trade hodit, ale nebudu to ziadne zazracne setupy/insights ...

inak dik za pochvalu, ta perf je nahoda mimo statistiky, nahodou sa trhy otocili z malej korekcie ... pre mna je sila sledovat tvoje analyzy a to ako citas trh a psychologiu ... pre mna to je spanielska dedina, nechapem ako to robis, ze tomu tak rozumies a sa tak triafas ... klobuk dole ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík Radvan. Aj ja sa od teba učím. Toto vlákno bude predovšetkým o aktívnom investingu, ale keď som už pridal trading, tak treba vydržať minimálne jeden rok. Ani mne sa nechce reportovať, ale 2016 dokončím.

Zober to z druhej strany. Ak nebude prispievať nikto, nebudem ani ja. Ak nebudeme aktívni všetci, zmrzne výmena informácii, odovzdávanie skúsenosti, učenie a pozitívne vzory. Ľudia ostanú žiť v predstave, že sa o svoje peniaze nedokážu postarať sami. My môžeme ukázať, že neexistujú len banky, fondy a poisťovne a že investičný svet je vo svojej podstate zvrátený: inštitúcie ťahajú peniaze z ľudí, nevedia ich ťahať z trhov.

Vydržme 1 rok. Ty a ja tu reprezentujeme TRADING. Rozprášme pochybnosti o tom, že trading je gambling. Ak vydržíme do konca roka, budem spokojný...trading bude obhájený. Ja budem následne pokračovať v aktívnom investingu...možno aj dlhodobo. Veď čo mi bráni popri mojej práci vyjadriť sa k trhom raz za čas.

Základom tohto vlákna bude myšlienka, že jednoduchá investícia do SPY, alebo BRK (cez brokera) + úplne jednoduché riadenie rizika (možno len niekoľko transakcií za dlhé roky) = oveľa vyšší individuálny výnos ako cez akékoľvek inštitúcie.

P.S. Skús tých pár diskrečných trejdov, ako píšeš. Veď ide len o to. Máš už solídny vankúš. Treba len dokončiť rok. Podebatíme na stretku, ale verím, že ked sa púšťaš do AOS, v budúcnosti dospeješ k tomu, že žiadny program neprekoná tvoj rozum a skúsenosti. :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3853
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Mozem sa pridat?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa radvan »

Jugg : ok, ukecal si ma :) ... par discretion tradov dam ...

Osamely chodec: jasne, cim viac tym lepsie ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

osamely chodec napísal:Mozem sa pridat?


Samozrejme! Šaliem od radosti :D :D :D

Každý je vítaný. Stačí reportovať real-time a transparentne. Tak aby to uznali ľudia a náš hlavný auditor Jogo :wink:

Rád by som zahrnul aj PePeho, ale prestal tu nejak chodiť...Prepočítal by som jeho pozície na 2016...ale treba aby spolupracoval a bol aktívny.

Čím viac ľudí od nás sa pridá, tým lepšie. Stačí reportovať vo svojom vlákne a vyhodnocovať.

Aj ľudia, či si to chcú skúsiť ako demo a nemajú skúsenosti sú vítaní. Obyčajní ľudia, nadšenci, všetci nech si vyskúšajú či vlastným rozumom dokážu poraziť trhy ( indexy )...takisto fondy, banky, investorské legendy.

ALL: tí, čo sa orientujete vo verejnom investovaní cez inštitúcie, navrhnite najviac obľúbený a najúspešnejší investičný fond, sporiaci program atď. Pridám do vyhodnocovania, aby bola väčšia sranda. Podmienkou je, aby bol výnos ľahko sledovateľný, najlepšie očistený od nákladov (alebo náklady budú odčítané na konci roka).

V mojej rodine som narazil na šetrenie cez AXU..vraj sa dá NAV pozrieť online...tak to prešetrím. Takisto ďalšie investičné hviezdy ako Gladiš a Hájek sú vítané....Najviac by potešilo niečo ,,made in Slovakia,,...ak máme vôbec nejaké investičné hviezdy a fondy... Nemám prehľad, tak kľudne dajte tipy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Juggler, Radvan, Osamely chodec, Ladis, Gladis, ... kazdy z vas sa zaobera financnymi produktami a obchodovanim uz vyse 10-15 rokov.
Ak aj nahodou urobite profitabilny rok, nebolo by dobre keby vsedni ludia padli do iluzie ze podobne jednoducho mozu na buduci rok z financych trhov vybrat peniaze aj oni.

>80% z amaterov co to skusia skoncia v hlbokom minuse.

Taka je realita. Zisk jedneho obchodnika je stratou ineho obchodnika. Zisk velkych korporacii je ukratenim mzdy ich radovych zamestnancov. Atd... Burza ziadne bohatstvo netvori. Nie je tam dostatok bohatstva pre vsetkych. Uz to ze je otvorena aj pre retail a je retailu umoznena paka jasne naznacuje ze sa vopred pocita s tym ze vacsina retailu pojde do minusu.

Je mozne aby mi v realnom zivote niekto pozical peniaze na bezucelovu vysoko rizikovu casovo neobmedzenu pozicku s takmer nulovym urokom a ako zaloha mu stacila stotina pozicanej sumy? Je to mozne len na burze. Z dovodu ze sa pocita so stratou tej stotinovej zalohy.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Každý je vítaný. Stačí reportovať real-time a transparentne. Tak aby to uznali ľudia a náš hlavný auditor Jogo :wink:


Fiha, nakoniec budem predsedom dozornej rady nasho buduceho hedge fondu. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

Ja to mam takto po I.Q
Tim rozhodne nezadam o zarazeni do fondu :)
A samostatne vlakno s povinnym zverejnovanim mi taky nejak nejde po kuzi.
Jsem swing - daytrader .
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

A dnes jsem vstoupil do shortu ES 82,5
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Peter Em »

Vidím, že s futurerom sme na tom rovnako :D Máme rovnakú performance za kvartál začali sme shortovať SP500.

Ale to nie je podstatné.

Zaujal ma Jaroslavov príspevok. S niečím súhlasím a s niečím nie.
"Burza žiadne bohatstvo netvorí".

Firmy podnikaním tvoria bohatstvo a to bohatstvo smeruje k akcionárom cez dividendy a rast akcií daných firiem.

"Zisk obchodníka je stratou iného obchodníka".

S týmto by sa už dalo súhlasiť, najmä ak sa bavíme o forexe, či derivátoch.

Jaro - myslím, že tvoj problém bol v tom, že si skočil rovno do tých najhlbších , najzradnejších vôd s najsilnejším prúdom. (forex)
Príde mi to, ako keby niekto pocvičil mesiac vo fitku a potom celý sebavedomý vliezol do klietky k tigrovi.
Ok, ja viem, že aj pri akciách je väčšina (najmä v začiatkoch) v strate. Ale zase na druhej strane, ja to vidím tak, že v dnešnom svete je to často o tom, že buď podstúpiš nejaké riziko, alebo máš ISTOTU, ale priemerného, alebo dokonca mizerného života".


P.S.
All: čo stálo za dnešným rastom trhov? Zverejnenia firiem ? (MS, PEP, ...)? Lebo vidím, že ropná "nedohoda" na (US) trh veľký vplyv nemala.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

OK. Pripustam ze firma ked emituje akcie a ziska tak peniaze za ktore moze nakupit vybavenie, tak existencia burzy jej pomohla k vytvoreniu zisku.
Bez forexu by zase zrejme medzinarodny obchod nefungoval alebo len v ubohej miere. Bez obchodu by bolo treba niektore vyrobky produkovat za cenu velmi velkych nakladov.

Cize zrejme financny sektor nejaky zmysel ma. Ale iste je nezmyslom predstava ze by 90% populacie mohlo profitovat full-time spekulaciami na financnych trhoch. A zaoberat sa trhmi len okrajovo a dufat v stabilny zisk je nebezpecne.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

Velky problem jaroslava je, ze naletel na lakani FX brokeru a jejich marketingu - her ,dohazovacu, atd atd
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som si FX vybral preto, lebo o firme s kapitalizaciou povedzme 50-mil USD som si hovoril ze tu mozu bohatsi ludia manipulovat, velku rolu tam mozu hrat insider-infos. O EURUSD som si namyslal ze ani samotny Obama ho nemoze ovplyvnit.
Bol to zrejme velky omyl. Ked sa dozadu pozriem napr. na SNB event tak mi je jasne ze aj na FX insider infos mozu existovat a hrat vyznamnu rolu. Tak ako na kazdom inom trhu.

Voci marketingu som vcelku rezistentna osoba. Uz som vam hovoril ze mam Nokiu 6300 a nikdy som v ruke nedrzal nic od Apple.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vymazané na vlastnú žiadosť. Ráno je múdrejšie ako večer. Nevhodný obsah :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2086. Najdôležitejší signál 2082 padol. A s ním aj najvyššia pravdepodobnosť ďalšieho pohybu hore. Samozrejme v krátkodobom horizonte. Dnes to vyzeralo tak, že trhy sa zosypú. Opak bol pravdou. Býk je silný, veľmi silný. Nemieni sa vzdať. Dnes sa mi nechcelo trejdiť, veľmi som trh nesledoval. Ale môžem povedať toľko, že teraz je trh vo fáze, kedy nezvykne klesať. Toto je začiatok i vrchol earnings sezóny. Zverejňujú kľúčové firmy. Najväčšie obavy sú za nami - veľké banky. Teraz prídu veľké technológie, najdôležitejší je Apple. Ten bude na budúci pondelok. Proste tento a budúci týždeň sa bude predvádzať pýcha Ameriky. Ak zverejnenia budú dobre - bude to úľava. A ďalší pohyb hore. Preto sa trhom nechce klesať. Na výpredaj treba dôvod. Buď je to presvedčenie, že sme na vrchole (sell the news), alebo dôvod na pesimizmus a strach. Keď sa pozrieme na earnings očakávania, tak najhoršie by sme mali mať za sebou a najlepšie pred sebou. Aspoň také sú predpovede analytikov: dva slabé kvartály a potom oživenie v druhej polovici roka. To by malo byť kľúčové pre prognózu, že toho roku dosiahneme new high. Aby sme to nemali jednoduché, tak tento týždeň bude ECB a na budúci týždeň Fed. To môže posunúť trhy ešte vyššie, ale zároveň sa vynorí ďalšia hrozba: vyberanie ziskov pred letom... Sell in May and go away... Tu si pripomeňme, že leto môže byť horúce...koncom júna hrozí BREXIT... :roll:

Obchodovanie bude teraz ťažké, ale pripomínam...TA ukazuje, že príde ešte veľký pád. Preto budem trpezlivo čakať na dobré príležitosti. Keď prídu, tak prídu. Keď nie, tak nie.

TA. Signály hore 2095 a 2105. Teda kľúčový level 2100. Signály dole..písal som, že nejaké mám: dnes padol 2063, ostali 2056 a dobrý 2032. Tam čakám s príkazom na buy. S rastom trhov sa rysuje šanca aj na short..ale zo shortami opatrne...radšej počkám na lepší súbeh okolností, technických i psychologických.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:TA. Signály hore 2095 a 2105. Teda kľúčový level 2100. Signály dole..písal som, že nejaké mám: dnes padol 2063, ostali 2056 a dobrý 2032. Tam čakám s príkazom na buy. S rastom trhov sa rysuje šanca aj na short..ale zo shortami opatrne...radšej počkám na lepší súbeh okolností, technických i psychologických.


ES 2097. Signál 2095 padol. Útočime na 2100 - psychologickú hranicu. Ďalšia zastávka by mala byť 2105 - možno v podobe false breakout (big boys vyberú stopky a navodia krátky short squeeze do ktorého vyberú zisky ).

Uvidíme. Pozerám kde by bolo new high ...na júnovom ES vidím > 2134. Ale smerodatný bude asi index.
OK. Na indexe je 52Wk High 2,134.71...takže cez trading hours pozriem aký je teraz rozdiel medzi indexom a ES.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2097,50.
Pre priaznivcov na short: nový signál dole 2085. Tak uvidíme, či sa vyplní.
Zastavil som doma len nakrátko, takže netrejdím.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:ES 2097,50.
Pre priaznivcov na short: nový signál dole 2085. Tak uvidíme, či sa vyplní.
Zastavil som doma len nakrátko, takže netrejdím.


Tie signaly ti dava stale Rain Man, alebo uz ta "naucil", ako sa pocitaju?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
Zakomponujem. Ale kontrolu a audit nechávam na teba. U Radvana sa spolieham na to, čo napísal: 22,55% + nový obchod 180% TLT čiže pozícia za 220 590 USD (122 550 x 1,80) a simulátor ukazuje zisk 1440 USD. Takže 122 550 + 1440 = 123 990 USD = +24% Ak náhodou 180% = 180 000 USD, tak dajte vedieť. Opravím.

Teraz urobím novú tabuľku, dám tam aj DD a starú vymažem.


Checkol som to, je to ok, dokonca som napocital asi o 0.5% viac ako Radvan. Prve obchody sice nie su realtime, ale to moc vysledok nemoze ovplyvnit a u Radvana by som taketo veci neriesil. :)
Jeden obchod na TLT bol trocha mimo range mojho grafu, ale islo len asi o 0.4% obchod, tak to tiez netreba riesit. Pisem to len preto, aby tu niekto na nas ten obchod nevytiahol a netvrdil, ze som Radvana necheckol, ked uz som, co sa da robit :roll: , ten auditor. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jogo: Začala mi sezóna na akcie. Nestíham. Vynechám teda debaty teoretického rázu.

K tým akciovým trhom len tolko, že trhová kapitálizácia USA je neuveritelných 18 700 miliárd dolárov. Pre porovnanie, náš akciový trh má 5 miliárd, ruský 875 miliárd. Velké ekonomiky EU po 1500 a viac sa k Amerike približujú Čína a Japonsko, ktoré majú po 3700 miliárd. Tieto veci ale nesúvisia s tým kolko zisku si môžu rozdeliť obyvatelia. Rozdiel medzi Amerikou a nami je taký, že v Amerike má takmer každý človek časť majetku v akciách a takisto dôchodkové sporenie. Na Slovensku je to len nepatrná časť. Ked sa k tomu pridá hlúposť naších politikov ako napr. Fico zastavil investovanie do akcií po kríze 2009, čím sporitelia minuli rast cien o niekolko stoviek %, alebo to v akom stave je u nás burza....my sme proste Kocúrkovo. Nevieme burzu využiť ani k zhodnocovaniu úspor obyvatelstva, ani k tvorbe dôchodkov, ani k financovaniu podnikania...

K Radvanovi. OK. Pohoda.

K Rain Manovi. Platí to, čo som už písal. V obchodovaní futures konzultujem TA s ním. Rešpektujem jeho pohľad a genialitu. Každý je v niečom talentovaný a to sa nedá len tak naučiť. A ja to ani nechcem vedieť, nebudem mu brať jeho know-how. Chcem len to, aby jeho talent nevyšiel nazmar. Ja mám svoje know-how, on má svoje a tak som mu ponúkol, že v obchodovaní futures budeme tvoriť tím. Má veľmi talentované deti, bude musieť financovať ich štúdium na zahraničných univerzitách, tak si môžeme navzájom pomôcť. Ja sa viem uživiť akciami, mám úžasné know-how. Futures ma až tak nebavia.. :roll: Lenže ES je iný level, s tým sa dá trejdiť neobmedzený kapitál, posunúť vyššie. Uvidíme...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:ES 2097,50. Pre priaznivcov na short: nový signál dole 2085. Tak uvidíme, či sa vyplní.


Signál 2085 vyplnený. Pokles skončil presne tam.

TA: nové signály hore: 2097 a 2015.
FA + PA: platí včerajší komentár...

Býk je teda naďalej v akcii. Upozornenie pre shorterov: nechytajte býka za gule... :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

1 x ES long 2093,75

PT predbežne 2114,25 ( možno zmením na 2104.25..uvidíme zajtra)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2095. Pohoda.

Je určitý tlak na trhy ( Čína, ropa ) ale to by mali trhy rozchodiť. Giganty budú pokračovať vo zverejnovaní (Google, MSFT, Visa, GM atd ) , tak nevidím dôvod na vyberanie ziskov.

Musím odísť. Nebudem doma ani večer tak posúvam PT na 2104.25
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jpeg »

klobúk dole, Rain Man a ty, to je úžasné, ako viete predpovedať trh.
Máte môj obdiv. Fakt , super.

ES zatiaľ max.2105.25

podobnosť čiste náhodná (text):

https://www.youtube.com/watch?v=LN7PA05ztsc

Fakt si veľmi vážim , že tu prispievaš.

Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík. :) Ale pozor. Nie vždy to tak bude. Až na konci roka môžeme hodnotiť. :roll:

1 x ES out 2104,25 ( +10,5 b )

- out na PT
- zobchodovalo sa to samo. Bol som preč. U mňa exit na 2104,50

TA: signál 2105 padol. Pametáte sa, čo som písal ?:

Útočime na 2100 - psychologickú hranicu. Ďalšia zastávka by mala byť 2105 - možno v podobe false breakout (big boys vyberú stopky a navodia krátky short squeeze do ktorého vyberú zisky ).

OK. Hore máme ešte signál 2015 a potom hádam new high..to by bolo nad 2030.

Býci by mali vydržať do konca týždňa, zajtra večer budú Google a Microsoft. Ak zverejnia dobre, signál 2015 by mohol padnúť v piatok. Zajtra je i ECB. Čiastočnú nervozitu a výpredaj tipujem na budúci týždeň v súvislosti s Apple (pon) a Fedom (str).Nemám prehlad aké sú u Apple očakávania...to budem musieť ešte pozrieť.
Ak Fed v stredu nezvýši, tak new high je už blízko...Nechytajte býka za gule. Až po Fede uvidíme, či sa rysuje nejaký pekný short. Takisto v noci po Fede bude BOJ. Čiže vo štvrtok na bud. týždeň môže byť väčší pohyb, na viac ako 50% rally. Štatistika: Fed je na 75% market pozitívny! Trhy sú síce vysoko a prekúpené, ale nikdy nie tak vysoko, aby nemohli ísť ešte vyššie. To je moja skúsenosť. Zdesení predčasní shorteri pohybu hore napomáhajú...(nútený short covering).Ja som k ním kedysi patril, takže viem o čom píšem :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Tilbur »

Tohorocne pohyby dokazuju, ze je velmi tazke trejdit vlastne presvedcenie. Vela bykov vybralo prve dva mesiace, teraz z medvedov tecie krv. A to sme nemali nejau superkorekciu. Vela hedge fondov zahucalo. Vcera som cital o HF Senfina od Blackstone. Minuly rok +20%, tento rok -15%. Hviezda poslednej doby - Ackman je tusim tiez niekde okolo -16% YTD.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3853
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Tie dlhe medvedie bary na konci, vo mne nevzbudzuju velku doveru...https://www.youtube.com/watch?v=dDEsj5QEWwY ... ja pol roka az rok.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Tilbur »

Juggler,

ked si zahrnies do SPY dividendy a do ESka rolovanie, tak uz sme na novom high.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal:Juggler, ked si zahrnies do SPY dividendy a do ESka rolovanie, tak uz sme na novom high.


Ahoj. Neuveriteľné. RainMan tvrdí to isté. :roll:

Dnes sme boli z RainManom športovať a v náhľade na trh sme sa dostali do konfliktu.

Môj pohľad som včera písal: long ku 2115 a New High som definoval nad 2134.
RainMan vraví, že pre neho rast skončil na 2105 a New High vyššie mu TA neukazuje. Normálne som ho dostal do rozpakov. Povedal, že nech škrtnem signál 2115 a už nelongujem.

Update: ES 2099

Chcel som dnes nastúpiť do ďalšieho longu , ale budem sa držať RainMana. Proste jeho TA je fenomenálna, nadradená mojej a takisto stojí nad mojou psycho a fundo analýzou (PA a FA)

Takže pohľad mením na NEUTRAL a budem vyčkávať. Vyzerá to tak, že v dohľadnej dobe sa vyformujú podmienky na short ku 2032.

TA: signály hore žiadne. Dole 2056 a 2032.

Sumár:

1. výhľad dnes-zajtra : NEUTRAL... býk je stále v akcii, takže zatial neshortovať... môžeme ísť vyššie
2. výhľad next week: NEUTRAL ...býk môže kulminovať a možná otočka do shortu (short by mal target 2032 ..možno nebudem hrať short, ale čakať na long na 2032)
3. výhľad na leto: BIG SHORT do pásma 1800-1850 !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pozerám čo nové na trhu a hromadia sa negatívne výhľady pre Čínu. Vyzerá to na zatajovanú korporátnu dlhovú krízu.
Proste peniaze, čo idú z bánk do firiem len plátajú ich straty a zakrývajú neschopnosť splácať dlhy...

Takže páni, potencionálny Big Short ku 1800 bude súvisieť s Čínou, alebo Brexitom. Možno obidva naraz.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGI - TRADER: celkovy zisk +13307.50$ ... +13.30%
celkovo zobchodovanych 17 kontraktov


1 x ES out 2104,25 ( +10,5 b )

zisk 10.5x50= 525$


JUGGI - TRADER: celkovy zisk +13832.50$ ... +13.83%
celkovo zobchodovanych 18 kontraktov
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES long 2089,50. PT 2103 ... SL 2083

- signál hore 2104. Tak uvidíme.
- psychologicky by to korešpondovalo s tým, že dnes večer GOOG a MSFT zverejnia dobre
- pozeral som aj FB...ten vyzerá tiež na long a zverejní v stredu ah..rovno po Fede..to bude týždeň !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2086.

SL 2083 deaktivovaná - budem to mať pod kontrolou až do zverejnenie Googla krátko po 22,00.
Počítam s dobrým zverejnením. Nebol by som rád, aby ma vyhodilo z hry odpalovanie stopiek pod 2085.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update: ES 2082,75. Prestávka.

Google, Microsoft , Starbucks, Visa zverejnili slabo.. všetky sú dole (V -6.6%, GOOG -6.2%, SBUX -4.1%, MSFT -3.9%) . Venoval som sa akciám, nestihol som to zavrieť. Zmeškal som pár sekúnd...

Nevadí. Po prestávke o 22,30 to zavriem. Zajtra asi nebude dobrá nálada... :(
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"