JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vitusus napísal:Já do toho nechci zbytečně vrtat, ale 439 % celkem za 10 let je průměrně 15.94 % (geometrický průměr, desátá odmocnina z 4.39 - 1), jak jsi spočítal těch 29.76 %?


Podľa mesačného priemeru. Ked sa vyberajú zisky, základom je koľko % urobíš každý rok.

Keby si každý rok začal s 39461 USD a urobil +30%, získal by si každý rok 11 838 USD.
Keby si zisk vyberal, za 10 rokov máš spolu 118 380 USD.

Ja na tom účte mám zisk 173 193 ( z 39 461 na 212 653 a výber 56 160 ). Keby sa tam vyberalo všetko, tak tých 173 193 USD by som zarobil až za 14 a pol roka. Za 10 rokov by som pri výbere všetkých ziskov musel mať performance okolo +40% p.a.

Keby som však vôbec nevyberal zisk (ale celý ho reinvestoval), tak to isté by som dosiahol pri 18,35% p.a.
Nato môžeš použiť kalkulačku annualizovaných výnosov:
https://investinganswers.com/calculator ... lator-1262

Áno, v tom je najväčšia sila investingu, preto odporúčam obyčajným ľuďom dlhodobo investovať do indexov. Nevýhodou však je, že zisk si môžeš užívať až na koniec (dôchodok ). Keď chceš míňať a zarábať ako trader, musíš dosahovať výnos aspoň 30% p.a.

Broker to počíta dobre. Berie do úvahy skutočnú performance každý rok. Môžeš zarobiť 10 000 z kapitálom 10 000 a vypočíta ti +100%.... Keď zarobíš tých istých 10 000 z kapitálom 100 000, vypočíta ti 10% p.a.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Rokosák »

Mam dojem, ze broker pocita casovo vazeny vynos. Conceptualne vyber penazi zvysi vynos k vyslednemu stavu a pridanie penazi ho znizi. Geometricky priemer sa robi z casovych obdobi ked sa stav nemenil.

Priklad:
Zaciatocny stav 1/1/2018 100
Stav 30. Jun 2018 200
Vyber 100 1. Jul 2018
Stav 1. Jul 2018 100
Konecny stav 31.Dec.2018 100

Aky je casovo vazeny vynos? 100% - zacal so sto ma na konci spolu s cashom 200? 0% stav sa nemenil, stale je 100? Odpoved je 50%. Prvy polrok 100% druhy polrok 0%. (100 + 0) / 2 = 50. Zlozitejsi vypocet by bol, keby sa vyber nestal presne v polovici obdobia.

U investicnych fondov sa prepocitava vynos denne, lebo vyska jednotkovej ceny sa obycajne meni denne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

radvan napísal:Juggler - mas moj velky respekt, ze si dal vypis z uctu ... skladam klobuk ... ale tak vies, ze moj respekt si mal vzdy :)

ak dovolis, tak len malu odbocku si dovolim ... na tychto long term datach (10 rokov vypis a v podstate 18 rocna historia od 2000) je vidiet, podla mna, hornu hranicu toho co sa da dosiahnut ... drawdowny ku p.a. performance je niekde na urovni 1:1 ... da sa kratkodobo mat ovela lepsie cisla, ale ked sa dostavame na 10-20 rocne grafy, tak to je takmer nemozne ...

https://mebfaber.com/2009/12/03/where-h ... er-1-gone/



Dík Radvan. :D
To je už pre mňa ťažké rozmýšlanie. Ale prax ukazuje, že áno, čím dlhšia doba, tým je to s tradingom ťažšie. Nikto nie je tak geniálny, aby dlhodobo výrazne outperformoval večne meniaci sa trh. Ani najväčšie hviezdy ako Steinhardt, alebo Soroš to nedokázali. Čas je nepriateľ tradingu. A priateľ investingu. To čo povedal Buffett je čistá pravda. Dal som si to aj do podpisu:

,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Jeho stávku popisuje článok od Norberta Nepelu. Škoda že to neaktualizoval:

https://www.papucovyinvestor.sk/stavka- ... nvestorov/

Samozrejme, pri fondoch je to aj o fees...

V tradingu je problém uživiť sa dlhodobo. Najlepšie je zbohatnúť a skončiť. Alebo zbohatnúť a prejsť na menej výnosný štýl, ale s väčším kapitálom.

Väčšina trejderov, ktorí urobili dieru do sveta zbohatli v horizonte 5-10 rokov. Každá zisková stratégia má svoje dobré a zlé obdobia. Aj keď trafíš dobré obdobie, tak záleží na agresivite, aby si z toho vyťažil maximum. Viď Zanger: z 11 tisíc na 42 miliónov za 3 roky. A potom zbytok života desiatky % p.a. Alebo príklad z môjho života: kým ja som robil 70-100% p.a , tak iný človek vložil všetko do tej istej stratégie a bežne robil 200-300% p.a. Také momenty môžu trejdera dostať za vodu a potom sa môžeš pinkať s 10% p.a. až do dôchodku. :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

Vitusus napísal:Já do toho nechci zbytečně vrtat, ale 439 % celkem za 10 let je průměrně 15.94 % (geometrický průměr, desátá odmocnina z 4.39 - 1), jak jsi spočítal těch 29.76 %?


Dík, že si sa začal v tom vŕtať. Ja som včera nechcel byť prvý, kto sa do toho zavŕta. Teraz mi je ľahšie napísať svoj názor, keď vidím, že Juggler netrvá na brokerom udavanom zhodnotení 1246%. Lebo mne sa už nechce hádať.:)

Najprv opravím tvoj výpočet.
Zhodnotenie 439% je 5.39 násobok pôvodného vkladu, čiže musíš vypočítať desiatu odmocninu z 5.39 a to je niečo medzi 1.18 až 1.19, čiže 18% až 19% p.a. Neviem to presne spočítať, lebo teraz pracujem v Nemecku a rátam to iba na mobile.

Teraz poďme ďalej-
Môj názor je, že Juggler vybral tých 56 160 USD na zaplatenie daní 19% a zdravotného poistenia 14% z dosiahnutých ziskov v tradingu. Čiže čistý zisk bol 156,492/39,460=3.96 čiže 496%
SP 500 rastlo za tu dobu 2.79x čiže 379% bez dividend. Po započítaní zdanených dividend to môže byť tak 410-420%.
Keďže dlhodobý investor zisky nezdaňuje, je to zisk po zdanení.
Z toho vyplýva, že Juggler porazil dlhodobého investora do SPY aj po zdanení.(Ktovie ako by to dopadlo v porovnaní s NASDAQOM) :)

A teraz ta hlavná pointa nakoniec.

Pozrime si teraz, keď už vieme, aký velký účet mal Jugg v 2009 roku, koľko zainvestoval do ES-ka v tom istom roku.
viewtopic.php?f=48&t=1613
Boli to 3 kontrakty ES v nominalnej hodnote 840x50x3=126 000USD. čiže mal v tej dobe paku 126000/40000 =3.
Teraz si predstavme, že Jugg by tu pozíciu držal dlhodobo doteraz.
Pozícia by vzrástla 2.8 násobne, čiže by mal zisk 2.8x 126 000USD=352 000USD. Po zdanení a zodvodnení by to bolo stále 240 000USD čiže dvojnásobne viac, ako Jugg zarobil daytradingom.

p.s: Jogo v tom čase bol tiež na burze, mal všetko cash a nezarobil doteraz nič. :)
V tomto poslednom prepade indexov som na dne bol na chvíľu znova v strate počítajúc od začiatku investovania v roku 1991, ale teraz som už zainvestovaný reálne cez 80% DF(vrátane pozícii so SL, ktoré vo svojom vlákne nezverejňujem) a toho roku odídem do súkromného dôchodku, nakoľko výnos prekročí priemernú úroveň dôchodku na Slovensku. Teda ak neprídu ďalšie prepady pod minuloročné low.Do Nemecka som si odišiel zarobiť na tohtoročné zdravotné a socialné odvody. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Rokosák »

JUGGLER napísal: Najlepšie je zbohatnúť a skončiť. Alebo zbohatnúť a prejsť na menej výnosný štýl, ale s väčším kapitálom.



Suhlasim az na to skoncenie. Skoncit mozes, ale aj nemusis. Ak sa pozrieme na akciovy trh dlhodobo, tak obdobia rapidneho rastu sa prepletaju s obdobiami padu a obdobim dobiehania. Cize ak vyuzivas obdobia rastu, teda kde zaraba kazdy idiot s odvahou a vyvarujes sa padom, kedy aj geniovia dostavaju na frak tak mozes prestat.

Alebo mozes si najst inu investiciu kde takisto kazdy idiot zaraba, napriklad zlato ci nehnutelnosti, pripadne dlhopisy a krypto.

Musis sa vyvarovat od zalubenia sa do konkretnej investicie. Ak uz aj vrabce cvirikaju a stado uhana v danom druhu investicie treba sa rychlo pridat. Nemusis nic studovat. Potrebujes vediet iba jedinu vec, nebude to trvat vecne. Sleduj iba moment ked treba vyskocit z elektricky a prestupit na inu.
Naposledy upravil/-a Rokosák v Št 17 01, 2019 10:31 pm, upravené celkom 2 krát.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Vitusus
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: So 09 07, 2016 10:00 pm
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Vitusus »

Díky všem za ta vysvětlení, podle mě nejférovější by bylo asi vzít počáteční stavy jednotlivých let a spočítat, kolik v tom kterém roce Juggler vydělal (bez ohledu na to, kolik toho vybral). A potom z toho udělat asi normální aritmetický průměr. Ono se to asi nejvíc bude blížit tomu časově váženému průměru zmíněnému výše, ale myslím, že nemá smysl brát období kratší než jeden rok, takhle o tom stejně všichni uvažujeme.

jogo, díky za upřesnění výpočtu, samozřejmě máš pravdu, je to 5,39 a jo, je to nějakých 18.35 % p.a. při klasickém složeném úrokování bez výběrů.

Ad Juggler, já ze svojí pozice DGI dlouhodobého investora, který třikrát za rok vstoupí do nové pozice na pořád, strašně obdivuju tu disciplínu a rutinu, kterou do toho při tak dlouhé době tradingu musíš dávat, těch skoro 20 let je mazec, já bych byl dávno na psychiatrii. Respekt.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

TEAM short 100ks za 103

- technici povedia, že pekný breakout...ja tipujem, že to bude false breakout
- nakupujú breakoutisti, squeezujú to shorteri, ale tipujem, že nakoniec pôjde dole, lebo cena je prehnaná.

Toto zverejnenie bolo dobré, ale outlook je len in line. Ročný je up len o toľko čo sa prekonali teraz.

- Firma má ročný zisk 0,82 a cenu 103 ....cena odráža prehnané očakávania čo sa týka rastu ziskov
- mám UIS: to isté odvetvie, 2 x väčší zisk, 2x väčšie tržby a cena je 13 ..odhad rastu ziskov cca ako u Team
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Debata o performance donekonečna.. Dal som výpis a už ľutujem. Vymazávam ho. Zareagujem ešte na Joga + poviem pár viet a za mňa končím. Unavuje ma to. Chcem sa venovať tradingu.

jogo napísal:1.Môj názor je, že Juggler vybral tých 56 160 USD na zaplatenie daní a 14% odvody...
2.SP 500 rastlo za tu dobu 2.79x čiže 379% bez dividend. Po započítaní zdanených dividend to môže byť tak 410-420%.
3.Keďže dlhodobý investor zisky nezdaňuje, je to zisk po zdanení.
4.už vieme, aký velký účet mal Jugg v 2009 roku
5.Pozícia by vzrástla 2.8 násobne, čiže by mal zisk 2.8x 126 000USD=352 000USD.
6.Po zdanení a zodvodnení by to bolo stále 240 000USD čiže dvojnásobne viac, ako Jugg zarobil daytradingom.


1. dohad, ktorý nesúvisí s tým, že aj tých 56K bolo súčasťou zisku. Zdaňovanie do toho netreba pliesť, lebo bolo vtedy povinné aj u investorov. Možnosť nezdaňovať pri držaní akcií nad 1 rok zaviedli len nedávno...Odvody firmy nikdy neplatili a u fyzických osôb bol ročný strop, myslím že 6000. Aj to sa dalo zredukovať výplatou podielu na zisku raz za pár rokov...

2. SPY cena k 29.12.2008 bola 93 a k 31.12.2018 bola 263. Výnos +182%, total return cca 220%. Polovica toho, čo si vypočítal.

Lenže realita je rovnako skreslená ako u Gladiša. SPY počítaš po páde zo 140 na 93 v roku 2008. To bola strata -37%.
Na vyrovnanie takej straty treba urobiť zisk +58%. To pasívnym investorom trvalo viac ako tri roky.

Porovnaj to s tým, že ja som v 2008 mal spolu +61% . V 2009 +68% (SPY -38% a +26,4%).

Gladiš urobil v 2009 +201%, ale po páde v 2008 o -85% tým len znížil stratu na - 55% ! ( po páde zo 100 na 15 potrebuješ +550% aby si bol na nule ! )

Toto sú obrovské rozdiely, jak medzi tradingom a investingom, tak v performance. Ked trhy letia dole, trejderi idú hore. Ked investori roky doháňajú straty, trejderi robia zisky.

3. To platí 2 roky. Uznávam, že odvtedy je to ďalší velký plus v prospech investingu.

4. Vždy som trejdil mnoho účtov. Ukázal som jeden, ktorý som zhodou okolností založil práve k začiatku 2009. Nesúviselo to s krízou.Už som výpisy vymazal, ale napr. od januára do marca 2009 trh padol -25% no ja som išiel po celý rok hore . A tak to bolo aj v 2008.

5. Hej. teoreticky sa to pekne pozadu hodnotí. keby nebolo keby. Zarobil som vtedy na tom okolo 25 000, zavrel ked SPX dosiahol 1000... tak nejak. Dnes je SPX 2500...Ťažko povedať či je reálne držať a rolovať 3 x ES...na to treba kamennú tvár.
Takto z ľútosťou môžem hladieť aj na akcie...že som nedržal FB po 20, AAPL, Google...alebo zlato som mal 10 kontraktov po 392 a vyšplhalo sa ku 1900.. Ja sa neobzerám po premrhaných šanciach, lebo vtedy som to videl ináč...

6. Teoretizuješ nad jedným účtom. Trejdil som aj 6-7 naraz. V jednej veci máš pravdu. Trading na fyzickú osobu sa dnes neoplatí. Kvôli odvodom, kvoli zrušeniu stropu na odvody, kvoli nemožnosti započítať stratu. To zrušenie zdaňovania a odvodov je obrovské plus v prospech investovania. V súčasnosti. Z minulosťou to však nemá nič spoločné.

Na konci zopakujem ešte raz.

1. Ked trader zhodnotí 100 000 na 130 000 desať rokov po sebe, každý rok musí urobiť +30%. Spolu zarobí 300 000.

Keď mu dáte otázku akú má performance, dá vam odpoveď, že robí 30% p.a. A má pravdu, lebo vyberá zisky. Darmo mu budete počítať iné...on musí trejdiť tak, aby urobil 30%.

2. Ked investor zhodnotí 100 000 na 400 000 za 10 rokov, zarobí tiež 300 000 ale stačí mu na to menej %.

Investor je v štatistickej výhode, lebo zhodnocuje stále vyšší kapitál... preto mu stačí menej %...počítajme +15% ročne:
100 - 115 - 132 - 152 - 175 - 201 - 231 - 266 - 305 - 351 - 404 ...a má zisk 300 000 po 10 rokoch

Zoberme však trejdera, ktorý robí +30% , ale celý zisk by nechával na účte ako ten investor:
100 - 130 - 169 - 220 - 285 - 371 - 482 - 626 - 814 -1058 - 1376...zisk 1 276 000..teoreticky, ale je to iné kafé...

Z toho vyplývajú určité plusy a mínusy. Pre každú stranu.

Nevýhody tradingu: nevyhnutnosť robiť vyššie ročné zhodnotenie, keď sa vyberajú zisky (minimálne dvojnásobné ako investor)
nevýhoda zdaňovania a odvodov...tragické u fyzickej osoby je nemožnosť započítať straty (vždy zdaňuje zisk, aj keď doťahuje stratu ).

Výhody: sloboda, možnosť užívať si zisky... možnosť míňať skôr ako ich zožerie inflácia, tá dlhodobo žerie desiatky %
- trader aj ked riskuje viac, paradoxne po dlhých rokoch už nemôže skrachovať tak že by prišiel o velku časť zisku...vždy príde len o kapitál...Investor môže zo 100 000 urobiť milión a ked mu trh padne o polovicu v kríze tesne pred penziou, tak má smolu a ešte si môže započítať znehodnotenie infláciou...

Výhody investingu: bezprácny, ale neuživí ťa. Vhodný na dôchodok, alebo ako nutnosť spravovať volné peniaze...Výhoda reinvestovania ziskov, kapitál stúpa...velká nová výhoda: nezdaňovanie, žiadne odvody

Nevýhody: v kríze poklesy...dlhé doťahovanie strát...riziko krízy pred koncom investovania...vplyv inflácie...

To je asi všetko.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Vitusus
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: So 09 07, 2016 10:00 pm
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Vitusus »

Jugglere, nedělej si z té debaty těžkou hlavu, on prostě jenom ten výpis není dobře udělaný a nevypovídá nic o tom, jaký jsi měl skutečný výnos. Jak jsem psal, ideální přehled by byla tabulka ve tvaru:

Počáteční stav účtu na začátku roku - vybrané peníze v průběhu roku - Konečný stav na konci roku.
V příkladu třeba:

PS: 100,000 - vybráno 25,000 - KS 125,000

No a každý si z toho už dokáže spočítat, že tvůj výnos by za ten rok 50,000, tedy 50 %

Když si takhle uděláš tabulku posledních 10 let, vyjde ti pořád v průměru (klasickém aritmetickém) výnos 29 %?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pozriem. Ty urob svoje vyhodnotenie od 2018 a od 2016 a daj si to do vlákna. Už mi chýbaš iba ty a Charles Bridge.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Vitusus
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: So 09 07, 2016 10:00 pm
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Vitusus »

JUGGLER napísal:Pozriem. Ty urob svoje vyhodnotenie od 2018 a od 2016 a daj si to do vlákna. Už mi chýbaš iba ty Charles Bridge.


Aha, já myslel, že ti to generuje to simulované portfolio samo :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:TEAM short 100ks za 103


TEAM out po 98...+500 USD

- minimum po open bolo 97,40
- tipujem, že ešte pôjde dole.. potom dám graf
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
lagy182
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po 31 10, 2016 10:35 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa lagy182 »

po 93,50 sa teraz obchoduje paradny trejd fakt obdivujem ako dokazes toto odhadnut max high tych 103 si trafil. Inak ja len ze ten vypis z uctu co si zverejnil tak niektorych to motivuje teda aspon ak hovorim za seba ze co vsetko sa da tradingom dosiahnut a ze je to realne. takze dik
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

lagy: high som neodhadoval..pozoroval som to a pri tej cene to už bolo vysoko. Odhadoval som reakciu, že big boys budú vyberať zisky. Na cc sedelo 11 análov , priemerný tgt majú 91 a čerstvé ratingy targetujú 100 -110.

Vitusus: znova som sa šprtal vo výpise a našiel som zhodnotenia za jednotlivé roky. Urobil som aritmetický priemer a ten je 44% p.a.

Už som z toho fakt jeleň. Broker to počíta po mesiacoch, čiže zhodnotenie za každý mesiac osobitne ( time weighted ) a potom cumulative, ked po mesiacoch kumuluje výnos. Napr. Time weighted za jan09 je +4,5%... feb +16,8%... mar +8,6%..to potom kumulatívne vyhodnocuje : jan 4,5%... feb 22,1% ...mar 32,5%...tak dôjde až k tým 1300%. Pripojím obrázky.

Z toho účtu beriem za smerodatnú performance za mesiac. Broker udáva na konci všetkých mesiacov, že priemer za 1 mesiac je 2,5%. Preto som stanovil, že ročne je to zhruba +30% . Bez plnej výhody reinvestovania ziskov.

Ja kašlem na 44% p.a. i na 1300%...chcem vedieť kolko mám naozaj za celú kariéru...Toto je iba jeden účet, ktorý som založil v 2009 a ktorý stále trejdím. Pozerám, že som na ňom spravil v 2009 +250% a v 2010 +105%. Nemám záujem sa tu chvastať...na celom kapitále, ktorý som vtedy trejdil (cca 200 000) som urobil v 2009 +67,7% a v 2010 +33,2%...teda moja performance za posledných 10 rokov je určite menšia. Na tom účte som spočiatku trejdil agresívne, na iných viac konzervatívne a to, čo mne treba vyhodnotiť je zhodnotenie celého kapitálu po jednotlivých rokoch za celú kariéru, čiže za 18 rokov. A to číslo si potom s pokojným svedomím môžem zapisovať do dlhodobého vyhodnotenia. Počítam, že za 18 rokov to bude plus/mínus 30% p.a., lebo hlavne prvú polovicu som mal fantastickú. V 2009 vyvrcholilo mojích 5 najlepších rokov. Sadnem si na to cez víkend a pozriem sa.

Obrazky zajtra vymažem. Nechcem aby to tu bolo večne.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Debata o performance donekonečna.. Dal som výpis a už ľutujem. Vymazávam ho. Zareagujem ešte na Joga + poviem pár viet a za mňa končím. Unavuje ma to. Chcem sa venovať tradingu.


Ja už tiež ľutujem, že som sa ozval....vzdávam sa práva na odpoveď. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:Otvorené pozície k 1.1.2019 zo započítaným P/L a cenou k 31.12.2018:
NNDM long 4000 ks , cena 1,11
UIS long 300ks , cena 11,63


UIS out po 13,09 ( +438 USD )

Zbavujem sa zadýchaného koňa. Nechcem ho držať a každý deň na neho pozerať...
NNDM mi takisto lezie na nervy. Každý deň sledujem správy a či nebude pumpa...Je to unavujúce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: TEAM out po 98...+500 USD

- minimum po open bolo 97,40
- tipujem, že ešte pôjde dole.. potom dám graf


Tu je graf (možno zväčšiť kliknutím ). Tu sa ten pokles dal ako-tak predvídať, ale nie vždy to vyjde. Vraví sa, že ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku! V tradingu je to naopak.

P.S. Teší ma, že nejaký dobrák sa poctivo stará o close cenu NNDM. V rámci svojích možností nakupuje tak, aby v závere dvihol cenu. Boli na nej 2 pumpy ...začali vždy v preopen a vyhasli po open. Ani jedna však neudržala cenu hore...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Konečne som poriešil svoje dlhodobé p.a. Riešenie nebolo zložité , len som sa musel vyspať. Nenadarmo sa vraví, že ráno je múdrejšie od večera. Mal som dilému ako zapracovať stovky % z menších účtov, aby vyhodnotenie sedelo na 6 ciferný kapitál.Chcel som odfiltrovať fakt, že do 2003 som trejdil iba 5 ciferný kapitál. Až od 2004 nad 100K.
Riešenie bolo sedliacky jednoduché: dal som dokopy všetko čo som spolu trejdil za každý rok, potom som to zrátal a delil počtom rokov. To isté som urobil z výnosom. Vyšiel mi priemerný kapitál na 1 rok a priemerný zisk. V ňom sa stratili i stovky % z niektorých účtov.Najväčšia rarita bola , ked som raz urobil +933% na plný margin a pomohol kamarátovi.. za ten rok to ale takmer neovplyvnilo celkový výsledok, lebo na ostatných účtoch som mal nad 100% a celkovo za rok +104,7%.
Vyriešil som aj záhadu prečo mi na 10 ročnom výpise ukazuje +1300%: najprv som totiž vyhodnotenie robil tak, že som počítal zhodnotenie celého kapitálu za jednotlivé roky a to od 2004, teda odkedy som trejdil 6 cifier.. Performance som potom nahadzoval do kalkulačky tak, ako nahadzujem v hitparáde, teda 2004: 100 000 x 0,68 = 68 000 (strata -32% v 2004)....2005: 68 000 x 1,502 = 102 136 (zisk +50,2%)...atď, atď. Na konci mi vyšlo 1 314 624, takže zhodnotenie cez +1200%. Ale toľko som reálne nevytrejdil...Vtedy mi svitlo, že tých 1200-1300% mi ukazuje aj v 10 ročnom výpise ! O tom je teda kumulatívne hodnotenie! Broker to vyhodnocuje na základe skutočných %, neberie do úvahy výbery ziskov, ani zmeny kapitálu. Počíta to z mesiaca na mesiac, z roka na rok, čiže tých 1,3 milióna z každých 100 tisíc kapitálu by dosiahol iba investor, keby všetky zisky reinvestoval. Ja som však vyberal zisky, preto mi to na tom výpise sedí iba podľa dlhodobej mesačnej performance ...cca 2,5% x 12 = 30% p.a. Keď to mám už ,,sedliacky,, zrátané, tak celkovú performance viem teraz určiť rovno z excelu. Za celých 18 rokov je to presne 29,13% p.a. Dlhodobým investorom do indexových etefiek však musím povedať, že to isté by dosiahli pri+18,74% p.a. Toto je obrovská skrytá výhoda investovania ! Pripomínam, že dalšiu výhodu majú v tom, že sa netreba zdaňovať. A tretia výhoda je, že keď človek investuje sám cez indexové etefká, tak má extrémne nízke poplatky. Poplatky majú tiež obrovský dlhodobý kumulatívny efekt:

Našiel som na to kalkulátor. Pozrite sa na ten rozdiel:

1. investovaných 100 000 cez indexové etf (10% p.a) za 30 rokov = 1 700 000 €
2. investovaných 100 000 cez fond s poplatkom 2% (10%p.a.) za 30 rokov = 950 000 €

Už chápete, prečo nás banky stále nahovárajú na fondy?

Takže na záver ešte raz zistenie ku ktorému som dospel až po 20 tich rokoch:

Sila dlhodobého investovania je v dlhodobom kumulovaní ziskov!
Trader,ktorý vyberá zisky potrebuje na dosiahnutie rovnakého výnosu zhruba dvojnásobnú performance !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jaja »

Hele, to vůbec nemá smysl se výpočtem p.a. zabývat, většinu času velká část prachů ležela na účtu bez užitku a zisk naprosto nezávisel na kapitálu. Mnohem důležitější je, jestli zisk odpovídal času nad tím strávenému a nebo bylo užitečnější/výnosnější dělat něco jinýho. A tak to bude i u ostatních traderů.
Proto je podle mne naprosto nesmyslný porovnávat fulltime trading s investingem, jsou to úplně jiné disciplíny. Jako kdybys srovnával houbaření s profesionálním tenisem.
Něco jiného je, pokud má někdo prachy u tradera a za trading mu platí provizi. Pak ten člověk nad tím nestráví žádný čas navíc a jen počítá, zda se mu to vyplatí proti pasivnímu investingu. Ale tou provizí se profit výrazně sníží, čím lepší trader, tím víc.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaja napísal:Hele, to vůbec nemá smysl se výpočtem p.a. zabývat, většinu času velká část prachů ležela na účtu bez užitku a zisk naprosto nezávisel na kapitálu.


Pre mňa to zmysel má. Súhlas, že v daytradingu väčšinu času kapitál leží bez úžitku, ale je to relatívne - bez neho nemôžeš pracovať. Ked sa darí, nikdy ho nie je dosť...a ešte horšie, keď ho nemáš, aby si mohol ísť naplno.

jaja napísal:Mnohem důležitější je, jestli zisk odpovídal času nad tím strávenému a nebo bylo užitečnější/výnosnější dělat něco jinýho.


To ale nikdy nevieš dopredu. Keby som vedel, tak pár rokov by som vôbec netrejdil.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

XLNX short 106,37 100ks
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

XLNX out 105,37 ( +100 USD )

- minimum bolo 103,70...ale bol som preč
- je tam potencia ďalšieho poklesu, tipujem, že zajtra smerom ku close
- ale nechcem ju držať, aj tak som ju držal dlho
- firma výborne zverejnila...nechystal som sa ju shortovať...ale vyrástla priveľa, aspoň na prvý moment
- je nadhodnotená, nové ratingy análov sú 100-110, ale prekvapila silným outlookom
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SBUX dobrá, ale INTC zlý guide next Q:

Co issues downside guidance for Q1, sees EPS of $0.87, excluding non-recurring items, vs. $1.01 S&P Capital IQ Consensus; sees Q1 revs of ~$16.0 bln vs. $17.38 bln S&P Capital IQ Consensus.

Zaujímavé, že ročný guide dal dobrý....no i tak INTC je -7%, lebo nič dobré ho další kvartál nečaká. Tržby idú dole...

Co issues guidance for FY19, sees EPS of $4.60, excluding non-recurring items, vs. $4.54 S&P Capital IQ Consensus; sees FY19 revs of $71.5 bln vs. $73.22 bln S&P Capital IQ Consensus.

Ku XLNX som povedal, že je tam potencia ďalšieho poklesu, tipujem, že zajtra smerom ku close... tak to je už temer isté, že zajtra klesne. Pretože včera pár čípových firiem navodilo optimizmus, že končí slowdown v sektore....lenže Intel to nepotvrdzuje. Som zvedavý na AMD (budúci utorok ah)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AMD nákup 9 x PUT Feb12019, strike 19 po 0,39

- vsadil som 351 USD na to, že po zverejnení sa AMD zosype ( PT nastavený na 4,00 )
- Intel má slabý outlook, ale AMD vyrástlo...trh to berie tak, že AMD berie tržby Intelu
- ja si však myslím, že celkove dopyt po procesoroch a grafike zmrzol...aj pokles predaja iPhonov a áut to naznačuje
- ak nie a AMD milo prekvapí, tak stratu skúsim vykompenzovať longom akcií po zverejnení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Ku XLNX som povedal, že je tam potencia ďalšieho poklesu, tipujem, že zajtra smerom ku close... tak to je už temer isté, že zajtra klesne.


Dobre že je piatok a nechcelo sa mi trejdiť. Lebo by som stavil na tú istotu... :lol: ..takhle básnici přicházejí o iluze...

P.S. Neuveriteľné ako vehementne sa indexy šplhajú hore...len aby mali odkiaľ spadnúť?..tipujem, že vo februári bude Syzifos - dejstvo prvé..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Otvorené pozície k 1.1.2019 zo započítaným P/L a cenou k 31.12.2018:
NNDM long 4000 ks , cena 1,11


NNDM out po 1,26 ( +600 USD )

- vzdávam to. Dnes pri open vyskočila na 1,32...keby som bol pritom, predám skôr
- retail zobral pozitívne správu, že reportovala predbežné výsledky roka: tržby 5,1 mil a predaj 30ks 3D printerov
- ale na asku sa hromadia ordre a vidím že predajný tlak narastá
- dôvod: preliminary T 5,1 mil. v 2018 sú oproti tržbám 860 tisíc pekný medziročný nárast, ale potvrdzuje sa moje podozrenie, že za Q4 (ktorý bude reportovať) nepredala dosť printerov.
- pozrel som na stav tržieb po Q3 a mala tržby 3,395...čiže 5,1 - 3,395 = 1,7 mil. Toľko bude mať za Q4.
- odhady análov na Q4 sú 1,85..takže 1,70 znamená, že sklame v tržbách za Q4.
Od začiatku roka (teda Q1..vyšla len jedna správa, že predala 1 printer a to len resellerovi, ktorý ju bude zastupovať pre SR a CZ. Nepáči sa mi, že nie je toho viac... Nebudú správy, nebude rast ceny...
- tých 5 mil. za celý rok je oproti trhovej kapitalizácii 115 mil hrozne biedne číslo. Náklady má takmer také vysoké ako tržby a kvartálna strata 3,77 mil za Q3 je dosť vysoká. Firma predala 30 printerov za celý rok. Na budúci rok sa odhadujú tržby 11,7 mil. takže ich musí predať aspoň 70 ks...a to nikto nevie, či sa realizuje. Kašlem na ňu...možno ju budem pozorovať...ešte uvidím.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:AMD nákup 9 x PUT Feb12019, strike 19 po 0,39


Predaj 9 x PUT po 0,90 ( +460 USD )

- AMD ide po 19,65...akcia padla -10% odkedy som kúpil opcie. Opcie sú teraz +130%.
- expirácia je v piatok, po zverejnení prakticky zmizne prémium
- uvažujem, že keď po zverejnení AMD padne na 18,10(-8% ), tak cena opcií bez prémia bude 0,90. Taká istá ako teraz.
- aj to by platilo iba vtedy, keby bolo open -8%, dovtedy môže vymazať straty (to sa mi stalo pri brexite i zvolení Trumpa )
- čiže vyšší zisk mám istý iba ked padne pod 18. Ak opcie expirujú bezcenné, prídem o 810 USD ( dnešný zisk + cena opcií )
- lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Budem pri zverejnení, môžno ju ztrejdím napriamo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:- čiže vyšší zisk mám istý iba ked padne pod 18. Ak opcie expirujú bezcenné, prídem o 810 USD ( dnešný zisk + cena opcií )
- lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Budem pri zverejnení, môžno ju ztrejdím napriamo.


Tak padla ku 18, ale iba na 20 sekúnd. Potom letela hore. Zverejnenie bolo ,,úľavové,, ...popísal som vo vlákne AMD
Chytal som pri 18...nevedel som všetky čísla...big guys reagujú rýchlejšie...majú tímy a AOS priamo nastavené na čísla z press release...a z agentúry to cez optiku majú rýchlejšie ako public... Skrátka od 18 išla rýchlo hore nad 20...až ku 20,70...potom pullback...Až v druhej vlne, ked som mal všetky čísla a videl, že zverejnenie AAPL je OK (že nestiahne trh)...až potom som vstúpil po 20,07. Nestihol som zahlásiť, to ma ani nenapadlo..ale automaticky som nastavil PT pod vrchol 20,70... potom som sa ďalej venoval zverejneniu a písaniu...Predalo sa to samo.

Dnes som trejdil pár minút po open a pár minút po close. Analýza AMD, kedže ju dobre poznám mi zabrala 3 min.
Najviac ma teší rozhodnutie predať opcie. Zobrať menší zisk sa oplatilo, zajtra budú opcie bezcenné...tých 810 USD by ma mrzelo..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MSFT in 100ks po 106,20. PT 109,90
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MSFT out 103,80 ( -240 USD )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MSFT short 104,90 200ks
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MSFT cover 103,62 ( +256 USD )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

- nachytal som sa na hruškách, lebo som zobral pred zverejnením

- zverejnil slabšie: Microsoft misses by $0.01, reports revs in-line (106.38 +3.44) :
Reports Q2 (Dec) earnings of $1.08 per share, $0.01 worse than the S&P Capital IQ Consensus of $1.09; revenues rose 12.3% year/year to $32.47 bln vs the $32.53 bln S&P Capital IQ Consensus.

- druhá smola: vyskočil som po 103,80 ale šiel späť ku 105

- short som vstúpil dobre..to zatlačila druhá vlna výpredajov ( tí ku ktorým sa news donieslo opozdene )

- zaskočený som bol poklesom ceny pred press release...bolo to preto, lebo najprv filoval SEC 10-Q na Edgare

- u seba mám -56 USD lebo som pri tom poklese ešte dokupil 100 ks

TIP: nehrám, len predpovedám, že pôjde nižšie. Na tlačovke totiž povedia guide tržieb na Q3 a tie budú asi slabšie.

Koniec tradingu. Som unavený a je koniec mesiaca.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

CTRL short 500ks po 19,45
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

- zverejnil Gúgeľ...striedavo -2 až -3%...viac menej in line..ale ohlasil buyback 12,5 mld..čo nie je veľa,len vyzerá veľa...
- uvidí sa, čo povedia na cc
- tak gigantov z Faang máme za sebou...pol earnings sezóny je preč. február môže byť k investorom milý iba ked sa Trump dohodne s Čínou. Ináč od marca clá dalších 25% a to si neviem predstaviť. To je však len malá šanca...Trump ako správny narcis potrebuje byť obdivovaný...

CTRL dávam PT na 18,05 a uzatváram na dnes trading

- u seba som doložil po 19,79...shorteri sa boja skvízu...cca 2,5 mil. shares je short a cena je nízko (análi majú targety 32)
- zverejnila in line, ale další Q vidia slabo a nový rok slabšie o 20% ako odhady. Mala by padnúť medzi 15-20%..teraz -7,5%
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:CTRL short 500ks po 19,45


CTRL out to cover po 18,23 ( +610 USD )

- ako lavína. Prešli tri minúty a už je 17,88. Nevadí. Spokojnosť. Večer dám graf.
- aha. Needham to katalyzoval: Needham downgraded Control4 (CTRL) to Hold...Previous rating: Buy
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:Večer dám graf.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SKX short 32,38... 200ks
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MTW long 300 ks po 17
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SKX cover po 31,55 ( +166 USD )
MTW out 15,80 ( -360 USD )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"