Slovenská politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

to ze sa Sulik v roku 2010 stretol s Kocnerom ma byt teraz dokazom coho konkretne? Kocner si tie stretnutia nahraval a neskor aj zverejnil a nepostrehol som ze by z nich vyplyvalo pre Sulika nieco negativne. Sulik predsa nie je jasnovidny, aby vtedy vedel co bude Kocner robit v buducnosti za veci..
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Rado , na zmenu v sposobe politiky potrebujes politikov, ja u nas nepoznam ani jedneho politika. U mna politik ma politicke vzdelanie , tak ako doktor ma medicinske, vypracuje sa v standartnej politickej strane, teda ma skusenosti, a je majetny najlepsie zdedenim majetku po bohatych rodicoch po 3-4 generacii, aby bola mensia sanca byt lahko korumpovatelny.
Nasi kvazi politici nemaju politicke vzdelanie, nevedia jazyky, su to povacsine podnikatelia,ktorym sa zadaril ich biznis a uz si myslia ze rozumeju vsetkemu.A navyse skoro vsetci, kym sa dostali k bohatsvu si musili zaspinit ruky. Je to ako ked uspesny, zubar, notar, ponikatel si mysli, ze zarabat peniaze na burze je jednoduche , lebo ved oni zarabat peniaze vedia. Ubohost a malost Slovenska je v tom, ze do vedenia krajiny sa dostavaju politicki amateri, ktorych si tento narod zvoli, lebo aj narod je este nevyspely. Napr. Kollar ma nazov strany, sme rodina a ma cez 10 nemanzelskych deti a ludia ho volia. Proste musime si tie roky co ma uz zapadna demokracia za sebou odzit ...skratky neexistuju.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Vidíme to rovnako.

Trumpeta1978 napísal:to ze sa Sulik v roku 2010 stretol s Kocnerom ma byt teraz dokazom coho konkretne? Kocner si tie stretnutia nahraval a neskor aj zverejnil a nepostrehol som ze by z nich vyplyvalo pre Sulika nieco negativne. Sulik predsa nie je jasnovidny, aby vtedy vedel co bude Kocner robit v buducnosti za veci..

V čase kedy sa Sulík stretával s Kočnerom som už vedel, že je to minimálne nie košér chlap. To ešte z celej kauzy okolo Markízy. A celé to dostáva Sulík vyžrať dodnes a nemôže s tým robiť nič.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

a ktory uspesny podnikatel na Slovensku je kóšer? Vela ich asi nebude, mnoho z nich ma nieco za ušami. A Kočner sa stretaval skoro s kazdym kto nieco znamenal ci uz v politike alebo podnikani,to sa teraz maju vsetci kvoli tomu zahrabat do kuta? Iba media to cele ucelovo nafukli aby mali titulky..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Konečne sme na to došli. Každý má niečo za ušami :) A ked nemá teraz, tak sa vyťahujú veci z pred 20-30 rokov.
Keby mal každý odstupovať - tak odstúpia všetci a túto republiku by viedol hádam Šeliga..pokial by na neho nenašli, že pretiahol nejakú spolužiačku, alebo sa niekde opil a pozvracal...

Ja vravím jedno: nech média kádrujú politikov pri moci, ale nech to súvisí s tým čo robia. Kádrovačky spred 20 rokov sa robia pred voľbami a pri nových politikoch, nie účelovo teraz, ked sa to hodí len niekomu v pozadí.

Na Kollára vytiahol veci Beblavý s denníkom N, na Matoviča denník N...to boli veľkí bojovníci za zmenu, za vyšetrenie káuz, za odchod Smeru atd...a teraz keď sa robí zmena, tak idú rozvracať vládu? Komu slúžia? Veď logika vraví, že zase len nahrávajú Smeru, Pellegrinimu. A to nevravím o tom, že nasratí voliči by z trucu volili Kotlebu..tak ako už raz volili v BB.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Nemyslím, že treba hneď povaliť vládu. Stačí, že odstúpi ako v každej normálnej krajine. Môže si za to sám. Ak by to bolo opačne tak by kričal a možno až plakal.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa martinpa »

JUGGLER napísal:Na Kollára vytiahol veci Beblavý s denníkom N, na Matoviča denník N...to boli veľkí bojovníci za zmenu, za vyšetrenie káuz, za odchod Smeru atd...a teraz idú keď sa robí zmena idú rozvracať vládu? Komu slúžia? Veď logika vraví, že zase len nahrávajú Smeru, alebo Pellegrinimu.
Poloz si ale otazku, je toto ta zmena, na ktoru ludia cakali? Ktora odstrani korupciu, klientelizmus, amaterstvo v riadeni, zvysi transparentnost, zlepsi stav krajiny, da mladym dovod zostat na Slovensku?

Podla mna sa stale viac ukazuje ze nie, tato vlada nie je ta zmena, aj ked sa tak chce tvarit. A to este nestihli mat ani poriadny skandal. Okrem tych amaterskych preslapov ako napr. nevysvetlene povinne karanteny + hranice, divne personalne nominacie, slaba pomoc podnikatelom, rozhadzovanie na nejake autobusy zadarmo v case, ked tu vlastne kolabuje ekonomika, atd...

A ked sa vzdam tychto podstatnych veci, potom mi uz fakt moze byt jedno, ci je tu nejaky Pelle alebo Matovic a spol. Ja som cakal viac.

Ad premierova diplomovka: to ze podvadzal pred X rokmi pri pisani diplomovky, okej. Ale on o tom klamal este x tyzdnov dozadu, az kym nedostal pod nos nespochybnitelne dokazy.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal:Nemyslím, že treba hneď povaliť vládu. Stačí, že odstúpi ako v každej normálnej krajine. Môže si za to sám. Ak by to bolo opačne tak by kričal a možno až plakal.


Jasne, liberálne media budú spokojné až vtedy, keď budú mať premiera liberála bez ohľadu na to, čo chce väčšina ľudí a aký bude jeho morálny profil....Pri Kiskovi alebo Trubanovi im nevadili oveľa väčšie prešlapy...

p.s: Podľa dnešných kritérii bol Albert Einsten tiež plagiator, lebo keď roku 1905 publikoval špecialnu teoriu relativity, tak v tej práci vraj nikoho necitoval, aj keď veľa vecí z tej práce už pred ním odvodil Lorentz a pred Lorentzom iní fyzici. Ten profesor v danom videu dokonca povedal, že dnes by Einsteinovi už takýto článok bez citácii nezverejnili. Tak som zvedavý, kedy liberálne media navrhnú Eisteinovi posmrtne odobrať nobelovú cenu. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Ja si nemyslím, že to je o tom, aby tu bol premiér liberál, ale je to o tom, že tu bola od voličov objednávka na zmenu kultúry v politike...a ona neprišla. Neviem, či by nám liberál toľko vadil. Jogo dosť si tu vystupoval voči terajšej prezidentke ešte pred voľbami, ale nezdá sa, že by to pre teba bola teraz katastrofa.
Pele ako premiér je všetko len nie konzervatívny politik. Skôr by som povedal, že je doteraz najviac dúhový premiér akého sme kedy mali.

Martin našu terajšiu vládu by som veľmi nekritizoval. Napraviť dvanásť rokov za tri mesiace sa nedá a robia sa pritom chyby, to určite. Bez toho sa to nedá alebo tu taký je, čo nerobí chyby? V investičnej hitparáde ani jeden! :D Chyby posúvajú ďalej a iba na nich sa dá učiť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Tu bola od ľudí hlavne objednávka, aby sa prestalo kradnúť. Aspoň voliči SMERU z mojej rodiny, ktorí odišli k Matovičovi, udávali ako dôvod rozkrádanie za vlády SMERU a nie Dankové alebo iné plagiaty.
A preto by mal Matovič postupovať oveľa razantnejšie a začať viac trestne stíhať zlodejov z predošlých vlád. Aby potom, keď zas vyhrá voľby FICO, alebo jeho následník, začal na oplátku on trestne stíhať zlodejov z tejto vládnej garnitúry. Len tak očistíme spoločnosť od zlodejov.

Rado napísal: Jogo dosť si tu vystupoval voči terajšej prezidentke ešte pred voľbami, ale nezdá sa, že by to pre teba bola teraz katastrofa.


Na naše šťastie(konzervatívne zmýšľajúcich ľudí) vyhral voľby Matovič a nie PS-Spolu, to by naša prezidentka nikdy nevypovedala Istanbulský dohovor.

Dalšia perla z liberalneho tábora:

Cigániková - matka dvoch detí si po rozvode vyberia za "otca" svojich detí chlapa, s takouto pochybnou minulosťou.

https://najky.sk/zasnuby-ako-z-filmu-se ... il-gigola/

A ona tu bude poučovať ľudí o morálke ohľadom novelizácie interupčného zákona:

www.youtube.com/watch?v=P50JCVXg6UA
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jogo

na burze sa vacsina ludi sprava viacej emocionalne ako racionalne, pretoze je to nasa biologicka prirodzenost.

A Ciganikova je presne ten isty pripad- on sa paci jej, ona jemu,maju pocit ze si rozumeju, obaja zjavne myslienkovo liberali- tak preco nie? Skor ma prekvapuje ze to teba dokaze tak rozhodit, ci mal si zaujem o nu ty? :D

Ja som myslienkovo v podstate ked nad tym tak teraz rozmyslam tiez liberal, neviem preco by mali konzervativci mat pravo hovorit do zivota inym ludom.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rokosák »

Trumpeta1978 napísal:j neviem preco by mali konzervativci mat pravo hovorit do zivota inym ludom.


Do zivota inym ludom hovoria papalasi. Medzi nich zaradujem spickovych politikov ( podruci oligarchov), media, firmy a podnikatelov. Bezny clovek tiez, ale obycajne ma minimalny vplyv na inych.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal: A ona tu bude poučovať ľudí o morálke ohľadom novelizácie interupčného zákona:

http://www.youtube.com/watch?v=P50JCVXg6UA


Zatiaľ som si prešiel diskusiu pod videom na na Záborskú tam nič pozitívne nebolo.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal:A Ciganikova je presne ten isty pripad- on sa paci jej, ona jemu,maju pocit ze si rozumeju, obaja zjavne myslienkovo liberali- tak preco nie?


Zase ten istý liberálny argument: "Ona má právo".
A čo jej deti, tie nemajú žiadne práva?


Rado napísal:Zatiaľ som si prešiel diskusiu pod videom na na Záborskú tam nič pozitívne nebolo.


Hádam nečakáš na videu dúhového SME konzervatívnych diskutujúcich. Ja som si len pozrel, čo to je ta Cigániková zač, keď tak zanietene vystupuje za potraty. A hneď prvý odkaz v Googli mi vyhodil tento článok.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jogo

moj nazor je, ze o tom, ci moze alebo nemoze byt vykonana interupcia ma rozhodovat iba daná žena. Nie farár, nie pápež, nie Zaborska.. Ty mas na tom samozrejme iny nazor, co je v poriadku a akceptujem to. Netvrdim ze interupcia je spravna, ale z mojho pohladu je to vec volby zeny.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta

raz, ešte za komunizmu, som si vypočul pribeh. Kolega v práci rozprával(ja som tam brigadoval), ako jeho žena priviedla do ich bytu svoju 14 ročnú sesternicu, aby strážila ich deti. On prišiel domov, deti zamkol do izby a sesternicu znásilnil. Potom sa ešte aj svojej žene s tým priznal. Dokonca sa s tým priznal aj nám, kolegom a kolegyniam v práci. Pustil by si si takého človeka vôbec na svoj dvor? Ja teda nie...
Aj preto som taký obozretný voči zvrhlíkom dnešnej doby...lebo podobných príbehov "z prvej ruky" som si vypočul priveľa na to, aby som riskoval...

O ukončení svojho života môže rozhodnúť len človek sám. To právo sa neodníma ani beštialnym vrahom, len nenarodeným ďeťom sa berie...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jogo

1/neviem, ale nezda sa ti trochu zvlastne, ze ti ten dotycny len tak hovoril take veci za ktore sa chodi do basy na peknych par rokov a nebal sa? Neoznamil si to?
2/co ten pripad ma spolocne s otazkou slobodnej volby interupcie ktoru tu rozoberame?
3/logicky, zabit mozes iba tvora ktory sa musel najprv narodit-moj nazor.
4/nie som proti trestu smrti u napr vrahov a pod. zvysilo by to bezpecnost v spolocnosti a znizilo naroky na statny rozpocet
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Ne 19 07, 2020 6:17 pm, upravené celkom 1 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal:jogo

1/neviem, ale nezda sa ti trochu zvlastne, ze ti ten dotycny len tak hovoril take veci za ktore sa chodi do basy na peknych par rokov a nebal sa?



V tom čase spolužiaci vo vš klube opili stredoškoláčku a štyria si to z ňou "rozdali". A tiež nemali problém o tom rozprávať...že to dievča chodilo potom ako bez duše, to ich očividne netrápilo...

Neoznamil si to?


Snáď to mala oznámiť ta dievčina nie?

2/co ten pripad ma spolocne s otazkou slobodnej volby interupcie ktoru tu rozoberame?


My tu rozoberáme hlavne morálne profily našich politikov.

3/logicky, zabit mozes iba tvora ktory sa musel najprv narodit-moj nazor.


Kvôli takýmto pomýleným názorom je zabitých ročne na Slovensku 6000 nenarodených detí.
V minulostí kvôli podobným pomýleným názorom zomrelo 6 mil. židov.
Naposledy upravil/-a jogo v Ne 19 07, 2020 6:23 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

A teraz z toho vsetkeho co pises, ma viest ake ponaucenie? Ze liberali su zodpovedni za vsetko zlo sveta a konzervativci su vsetci svatci a moralna obroda naroda?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Odpoviem ti citátom z Biblie: https://svatepismo.sk/suradnice.php?sur ... %206,39-42
"42 Ako môžeš povedať svojmu bratovi: "Brat môj, dovoľ, vyberiem ti smietku, čo máš v oku," keď vo svojom vlastnom oku brvno nevidíš? Pokrytec, vyhoď najprv brvno zo svojho oka! Potom budeš vidieť a budeš môcť vybrať smietku, čo je v oku tvojho brata."

Tak nech konečne dajú pokoj s tými plagiatmi a začnú trestne stíhať veľkých zlodejov a korupčníkov. Stále ich po slobode behá na Slovensku dosť až priveľa...
Naposledy upravil/-a jogo v Ne 19 07, 2020 6:39 pm, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

nemam sice pravnicke vzdelanie ale: znasilnenie maloletej osoby spada do kategorie trestnych cinov s hornou hranicou trestu 10 a viac rokov tj uz je tam aj povinnost nahlasenia podozrenia na tento trestny cin.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Ja tiež nemám právnicke vzdelanie, ale viem, že trestný čin(ak sa aj skutočne stal), je po 30 rokoch už dávno premlčaný.
Navyše sa na súde berie len priame svedectvo a nie že som niekde niečo počul. To by potom každá klebetnica behala s trestnými oznámeniami na podozrenie zo zneužívanía maloletej osoby na políciu každý deň. Stačí si prečítať bulvár...

Inak pozri si toto video a zamysli sa, prečo polícia neodchytáva takýchto "predátorov" na webe takýmto jednoduchým spôsobom?

https://www.youtube.com/watch?v=yeK6NB74Zng

A tuna od 18 minuty do 23 minuty:

https://www.youtube.com/watch?v=kbTRwirogt8
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jogo
1/preco potom otvaras nieco co sa stalo ako pises pred 30timi rokmi?
2/jednak policia na to nema kapacity a potom je tu pravna otazka ci by mohla takto postupovat. Ja v ramci zamestnania obcas spolupracujem s policiou a viem od nich, ze castokrat maju zviazane ruky legislativou ci zakonmi.
Apropo poznam jeden realny pripad z nedavnej doby ked bol chlapik, zahojeny podnikatel, obvineny presne z tychto veci.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal:1/preco potom otvaras nieco co sa stalo ako pises pred 30timi rokmi?


Aby si rodičia uvedomovali riziko, ktoré hrozí ich deťom, upozorňovali a hlavne nevystavovali zbytočne svoje deti podobným rizikám.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal:Aby si rodičia uvedomovali riziko, ktoré hrozí ich deťom, upozorňovali a hlavne nevystavovali zbytočne svoje deti podobným rizikám.

Až taká osveta to z tvojej strany nebola. Celé to vzniklo ako reakcia na Cigánikovej partnera. O ktorom si ty z diaľky rozhodol, že sa nehodí za druhého otca jej deti a pritom ho vôbec nepoznáš iba z médií o ktorých nemáš veľkú mienku.
jogo napísal:Cigániková - matka dvoch detí si po rozvode vyberia za "otca" svojich detí chlapa, s takouto pochybnou minulosťou.

Po vojne sa ku kolaborantom najhoršie správali tí, ktorí počas vojny zo strachu neurobili nič. Možno pocit, že sú niečo dlžní a treba to odčiniť, neviem. Keď ty si s tým nič neurobil pred 30 rokmi, tak by si to mal nechať už tak a nehľadať ďalšieho podobného chudáka lebo by si mohol niekomu prílišnou snahou ublížiť. Tak ako si poznamenal, už je to premlčané.

Väčšina chorých ľudí je na prvý pohľad bez chyby a možno číta sväté písmo na omši ako tento "pán". (Byť kresťan neznamená byť automaticky pedofil! Aby nedošlo k omylu.)
https://www.tvnoviny.sk/krimi-s-kristinou-kovesovou/1979112_udajny-pedofil-zo-sabinova-skoncil-za-mrezami-pocet-jeho-obeti-narasta
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Vela veci je ovplyvnenych dobou, kulturou. Napr. az do stredoveku bolo bezne ze dievcata vstupovali do manzelstva uz vo veku 14-15 rokov,/k tomu si treba uvedomit ze vtedy priemerne dievca toho veku bolo menej vyvojovo zrele ako su dnesne dievcata, mozem blizsie vysvetlit/naviac nikto sa ich na ich nazor na zenicha nepytal a nikto to vtedy nevnimal ako nieco problematicke. Dnesne pojatie partnerskej lasky je vysledok posobenia romantizmu, predtym nic take nebolo bezne. Vsetko je relativne.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal:Až taká osveta to z tvojej strany nebola. Celé to vzniklo ako reakcia na Cigánikovej partnera. O ktorom si ty z diaľky rozhodol, že sa nehodí za druhého otca jej deti a pritom ho vôbec nepoznáš iba z médií o ktorých nemáš veľkú mienku.


Ciganikovej partner mi je ukradnutý aj Cigánikovej rodinný život, keby tak vehementne neobhajovala a tým nepodporovala zabíjanie nenarodených detí. Tak som sa pozrel na jej morálny profil. Lebo človeka poznáš podľa jeho skutkov a nie rečí.

Rado napísal:Po vojne sa ku kolaborantom najhoršie správali tí, ktorí počas vojny zo strachu neurobili nič. Možno pocit, že sú niečo dlžní a treba to odčiniť, neviem. Keď ty si s tým nič neurobil pred 30 rokmi, tak by si to mal nechať už tak a nehľadať ďalšieho podobného chudáka lebo by si mohol niekomu prílišnou snahou ublížiť. Tak ako si poznamenal, už je to premlčané.


Keď máš také silné reči, nože mi prezraď, koľko trestných oznámeni si doteraz podal ty?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal:Keď máš také silné reči, nože mi prezraď, koľko trestných oznámeni si doteraz podal ty?

Ani jedno. Nemal som zatiaľ príležitosť resp.v decembri som chcel za pokašľaný zákrok hasičov v Prešove, ale predbehla ma rodina.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal:. Nemal som zatiaľ príležitosť


Párkrat si tu písal o krádežiach SMERÁKOV, stačilo nabrať odvahu a svoje podozrenia podať na políciu. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rado »

Nikto zo Smeru sa mi nechválil a nepopisoval ako kradne. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal:3/logicky, zabit mozes iba tvora ktory sa musel najprv narodit-moj nazor.


Polypa (tvora podobneho malej chobotnicke) mozes rozseknut na polovicu a vzniknu ti 2 zivotaschopne polypy. Ak jedneho z nich hodis do ohna, zabijes ho - hoci sa nenarodil.

V matke moze byt zivy plod jej druhu alebo aj mrtvy plod jej druhu - to ti potvrdi kazdy doktor mediciny alebo veteriny. Urcujuce atributy, ci je plod v matke zivy alebo mrtvy su ine, nez ci ho uz z matky vybrali alebo este nie. Zivot plodu v matke sa da ukoncit trebars rozsekanim ho, otravenim ho. Ludsky plod sa da vynat z tela matky a vystavit vonkajsim podmienkam, v ktorych neprezije, podobne ako polrocne dieta mozes vystavit bez opatery beznemu vonkajsiemu prostrediu a ono neprezije.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hanba na Slovensku, aká zjavne svojho druhu nemá v Európe obdobu. Veľa z peňazí určených pre žijúce obete holokaustu sa podľa donora k adresátom nedostalo.

Sprenevera za vyše pol milióna na východe Slovenska. Som zvedavý ako to budú rozpitvávať Sme a Denník N.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... Pufa0VNjLA
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Na Slovensku uplne normalne. Jedine co ma prekvapuje je ze sa na to prislo.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rokosák »

Urcite okradania si urcite media nevsimaju. Volakedy sa tomu hovorila CENZURA.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Media vacsinou niekomu patria a ten nechce mat problemy. Tomu niekedy nerozumeju idealisticki novinarski novici a potom ale aj tak castokrat skoncia. Vsetko je podvod a nic nie je pravda. Klamu politici, klamu firmy, klamu jednotlivci. Statistiky, vystupy, to si kazdy upravuje a optimalizuje ako sa mu hodi.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Taka otazka pre ludi obhajujucich potraty (na klúč).
Mate deti, alebo aspon dieta? (poznamka: nepocitam tie, o ktorych sa rodic dozvie davno po porode)
Ciganikova ich ma dve.
Ono, ti co maju deti a su za slobodne potraty (bez udania dovodu), mam taku otazku.. Ti co su proti, to ani necitajte.. Budem pisat sialenosti a hnus.. Ak ste niekedy boli na ultrazvuku,dnes je moderny aj ten 3D, celkom slusne obrazky to pluje, a teda to dieta ste si nechali, dnes je z neho ci nej jedno dvoj troj..18+ rocne dieta, ci clovek. Rozdrvili by stem u lebku, len tak?
nejak takto https://youtu.be/f3EDRm_vDjU?t=330
Pytam sa preto, lebo pokial "to sa neda porovnat" - akekolvek zabite nenarodene dieta, ktore by prezilo, mohlo prezit zivot taky, ako prezivaju vase deti, no nemoze, lebo mu to nebolo umoznene, kde je demokracia a jeho hlas?
Neobtieram sa teraz o mozno chore deti,ktore by trpeli, tam si netrufam.. (resp ani znasilnenie)
Pisem to len ako uvahu,debatu.. z ktorej aj tak nic nebude, lebo kazdy razi svoj nazor, no mozno sa navzajom obohatime o iny uhol pohladu. Ono ja to vidim tak, ze ludska slovna komunikacia ma slabinu, ktoru napr matematika ci fyzika nema, a to, slova sa daju rozne ohybat a vnasat do nich emocie. I ked obcas aj ta fyzika mi pride relativna :) Pointa je, ak je plod v matke este nie clovek, odkedy je clovek? Od odobratia z maternice? Niekto hovori, ze presne na XY. den, no co sekundu pred tym? Btw neviem co je na tom pravdy, ze v Belgicku je legalne rozbit hlavu ked je na polovicu vonku - ehm, o tomto pisem, clovek si hybe slova vo svoj prospech. Pozical som si autosa povozit, neukradolsom ho, pan policajt.. Suhlasim aj s tym, aby sa zena slobodne rozhodla, no jedna vec ma mata.. Aj vrah sa slobodne rozhodne, aj alkoholik za volantom, sa slobodne rozhodne.. Moze sa chirurg slobodne rozhodnut dormtvit oepraciu a zabit? Ved je to jeho telo, co drzi skalpel, jeho ruka. Nemoze si snad jeho ruka robit co chce s jeho rukou? Ono aj rodic sa moze zabit, sam seba, tj samovrazda. Kto mu v tom brani? Zakon? A co dostane pokutu? Moct moze a ak sa rozhodne, vykona, OK, ale co jeho dieta deti? Co jeho rodicia? Podla mojho skromneho nazoru urcite rozhodnutia neovplyvnuju len toho kto rozhoduje ale aj okolie. Pustim si plyn v byte a zapalim zapalku, ved som v mojom byte sam. Mozno ako zena by som to videl inak. Ale som clovek, co sa snazi byt zodpovedny a nespoliehat sa na externu "vyssiu moc" alebo "stat" alebo cokolvek. Akcia-reakcia. AKsa vytrepem na ceste o strom lebo som prepiskol rychlost,moja a moja smola. Nic mi proti fyzike nepomoze. A to som zastanca neobmedzenej rychlosti, pre ktoru som isiel na vylet na Autobahn. Neobmedzena sloboda s neobmedzenou zodpovednostou. Mam sex, splodim? Platim (vychovavam = zmenim si zivot). Trn ani brvno v oku nenam, na potrat som nikdy nikoho nenutit, ani neasistoval, skor by som odhovaral, hoci aj bezodplatne financne pomohol (blizsiemu okruhu ludi, nie som miliardar), ale zas, ono clovek je vynaliezavy a po prvom by to druhy vyuzil a zbankrotoval by som. Ale tak, co viac mozem urobit, ako zit tak, ako by som chcel, aby zili aj ostatni, vsakze.. A to si plne uvedomujem rozsiahlost problemu, ako napr, plot ohrozuje matku, vyberte si. Bud lose-lose, alebo dieta, alebo matka, no ale obcas kto riskne zachrani oba zivoty. Mam v sirsej rodine niekoho, kto ma geneticky problem donosit dieta.. A po troch (najskor jedno, potom dvojicky) samovolnych potratoch najst silu o dalsie pokusy, zatial co cas plynie a plynie.. No zivoty su jedinecne a tazko bude spolocnost jednomyselne mysliet :)
PS: poznam zeny, co su za slobodne potraty so slovami "zena nech rozhodneo sebe" ale nikdy na potrate neboli...
Neviem preco mi to pride ako keby pocujem "ved kto chce nez zabije(alebo len okradne) svoju rodinu a potom aj seba, ved ja to aj tak neurobim" - neviem tam, aspon u seba, najst taku pevnu moralnu hranicu.. Zaroven nemam rad prikazy
, lebo nikdy nezadefinuju ani 90% pripadov a tych 10% co.....
Jedno co ma ale mrzi je, ...1,48 narodených detí na 1 ženu (2017)... A to som kritik "preludnenia" (konkretne hustota v BA, co je v porovnani s nedalekou viednou oxymoron). Pride mi to neudrzatelne, pochabe,degresivne, upadajuce, ponure a jednoducho smutne. Nuz, ale kto chce kam, pomozme mu tam. Otazne je, kto chce toto.. Workoholizmus az do hrobu.. Nejde mi ani o dochodky, nechcem dochodok od statu ani deti, ale kto mi bude sluzit za tie workoholicke prachy v starobe? Roboti?
Len moj nazor, nech ho pouzije kto chce, co chceako chce v argumentacii inde.. Takze toto je skor rant/vykrik nazoru v krcme (tym nechcem urazit temu ze je krcmova)..
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Pokus, koľko tvojich nenarodených detí už bolo potratených? Môžeš uviesť aj dôvody týchto potratov?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal:Dve, tri mozno viac. Dovody netusim, boli to prirodzene potraty.


Nevykrúcaj sa, pýtal som sa na umelé potraty, ináč povedané interupcie, ktorých sa tak vehementne zastávaš.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

pokus napísal:antikoncepcia je rovnaka vrazda ako potrat


Ono su v principe dva druhy antikoncepcie. Jeden typ sa snazi zabranit pocatiu dietata a druhy typ sa snazi uz pocate dieta nejakym sposobom zlikvidovat. Moralne horsi je ten druhy typ a zrejme by sa dal zrovnavat s cielenym umelym potratom pocateho dietata a s cielenym usmrtenim narodeneho dietata.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Ci je moralne horsia ta tableta po alebo ta tableta pred, to je individualne podla nazoru kazdeho cloveka a jeho nazoroveho ovplyvnenia.
Predstavme si, ze by zakon o absolutnom zakaze interupcii bol schvaleny. Co by boli dalsie ciele nabozenskych radikalov? Pravdepodobne zakaz akehokolvek predaja v nedelu. Dalej? Vystupenie z Nato, Eu?. Pripojenie k Rusku v ramci nejakeho zvazu? Alebo k Vatikanu?Potom by uz boli ambicie naplnene alebo by sa pokracovalo dalej? Dakujem za odpovede
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Ne 13 09, 2020 8:52 am, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"