Holy Grail

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

no jo :) dík. Proč to maj ty kaštani takhle debilně (asi protože je to zadarmo)
důležitý je, že je to krásný zelený den a já jsem na svých, od teď bych potřeboval aby to tak jelo denně (skoro bych řekl, že tomu pomohl Bufet svým vyjádřením o inflaci)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

ricmund napísal:
tak jsem se na to koukal a šance na úspěch je řekl bych 99% akorát měním brokera takže mám smůlu :(
myslím, že dopředu můžu gratulovat k tutovce, ale to bych nebyl já musím si rejpnout :twisted: ten dobytek nejde dolu a nejde co :mrgreen:
S plynom este uvidime ako dopadneme, ale je pravda ze staci mala korekcia na plyne a tento spread krasne narastie :)
S dobytkom som v pohode, ten ma maly multiplier a mam v nom len 30 kontraktov. Preto rollujem cely obchod do augustoveho kontraktu pri aktualnej cene 104.625 a pridavam dalsich 30 kontraktov cize spolu 60.

S tym zlatom to mas asi preto tak ze mas zobrazene iba pitove obchodovanie a chyba tam elektronika pred open a po close trhu.

Obrázok
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

KUPUJEM S&P500 na 1285.
kuky969
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2008 8:54 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kuky969 »

Ahoj GURU
dik za typ na knihu uz som ju prebehol je fajn. Nemas typ kde by som na webe nasiel grafy so vsetkymi indikatormi ktore autor spomina v knihe .....ano ak by som googloval tak by som urcite nieco nasiel .....ale predsa kedze sa v tom uz asi niejaky ten rok vrtas ta popprosim ci mi neusetris cas dik
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Ahoj Kuky,

neviem, ktore konkretne mas teraz na mysli.
Ja pouzivam plateny software, free veci preto nepouzivam a nemam o nich velky prehlad, musis googlovat. Kde sa da najst nieco free moc neviem, hlavne ak neviem co konkretne hladas.
%Williams je napriklad bezne vo vsetkych softoch a myslim aj na free grafoch na nete.
Ak napriklad nejaky indikator nemam a velmi ho potrebujem a mam k nemu vzorec viem si ho naprogramovat v platforme.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3870
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 354 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

BGuru napísal:KUPUJEM S&P500 na 1285.
prikupujes? aky mas SL?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Nie Kocinavi neprikupujem.
SL pevny nemam.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3870
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 354 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

BGuru napísal:KUPUJEM S&P500 na 1285.
Aky mas dalsí plan?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Live Cattle (dobytok) exit na 99.1
Zisk $1220 na kazdy kontrakt. Celkovy zisk 1220 x 60 = $73200


Obrázok
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

kocinavi napísal: Aky mas dalsí plan?
Zatial ziadny. Mam proti tomu nakupene bondy a mam este aj spread na plyne, ktory je vo velmi slusnom zisku. Ak sa rozhodnem dokupovat, napisem sem.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Kupujem Pšenicu a Ryžu

Obrázok

Obrázok
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Bobikpp »

Nie je to trosku risk, kedze sa caka tento rok skor bohatsia uroda nez slabsia? Nevyznam sa do toho ani to moc nesledujem, ale zda sa mi, ze som v nejakom clanku narazil na to, ze uroda bude tento rok lepsia nez minulorocna... :?:
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Bobikpp napísal:Nie je to trosku risk, kedze sa caka tento rok skor bohatsia uroda nez slabsia? Nevyznam sa do toho ani to moc nesledujem, ale zda sa mi, ze som v nejakom clanku narazil na to, ze uroda bude tento rok lepsia nez minulorocna... :?:
Fšak Guru často nastupuje jen na několik dní. A to fundament nehraje až takovou roli. Jestli chápu dobře, Guru plně důvěřuje (své) technické analýze.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Bobikpp ved to je to o com nie je trading. Precitat si nieco niekde nestaci, na veci treba mat aj vlastny nazor a vlastny obchodny plan :)
To ze bude trochu viac psenice ako pred rokom este neznamena, ze dopyt vyrazne klesne.
Ako Ferin vravi je to vsak obchod na par dni-tyzdnov, ale nie je pravda, ze je na zaklade technickej analyzy. Je v tom viac fundamentalnych ako technickych faktorov. ;)

Kupujem Spread na Lean Hogs December-Oktober => 100 kontraktov!

Obrázok
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Tak tomu říkám střelba jak z praku. Patnácti i pětiletý graf ukazuje v tomhle obdobý snad nejmenší možnost pro pohyb. Snad jediné, že se pohybuje v min. rozpětí a tudíž je velká pravděpodobnost k růstu. Pokud máš ty "nohy" napsané dobře tak spekuluješ na pokles. Tak to nechápu :shock: . Jinak ten spread plynu se ti pěkně hejbnul dolu takže na tom vyvaříš pěkně.
p.s 100 kontraktů se mi nechce počítat, ale musíš mít brutální účet 8)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Nie Ricmund, spekulujem na vzostup. Je to bear spread cize near leg dole far leg hore, je to tak aj na grafe zobrazene.

Na calendar spready je reduced margin ;)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3870
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 354 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Uvažoval si aj zmenu open interest v COT?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Kocinavi, pri com ci som s tymto uvazoval? Neviem presne k comu smerovala tvoja otazka.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

BGuru napísal:Kupujem spread na PLYNE Marec 2009/Oktober 2008 --> 40 kontraktov!


Obrázok
Predavam spread na PLYNE Marec 2009/Oktober 2008 --> Zisk $12310 na kontrakt !!!. Celkovo za 40 kontraktov $492400 za jeden mesiac!

Obrázok
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

já to říkal, že ten plyn byl tutovka :) gratuluju
kuky969
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2008 8:54 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kuky969 »

Ahoj Guru
GRATULATION
tvojich zopar rad ohladom COT ma po prestudovani dvoch knih na tuto temu posunulo pekny kus vopred. Teraz zhanam-googlujem- vsetky mozne -nemozne informacie ohladom procesov accumulation-distribution ale pravdu povediac je toho dost malo dostupneho .Okrem jednej zohnanej eBook (celkom fajn) a knihy Techniques of tape reading kde sa tomu autor tiez venuje som nic slusne nenasiel. Takze ako vzdy ...prosim ta poradis ???? :)
kuky
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Dokupujem Spread na Lean Hogs December-Oktober => dalsich 100 kontraktov!

Obrázok
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

kuky969 napísal:Ahoj Guru
GRATULATION
tvojich zopar rad ohladom COT ma po prestudovani dvoch knih na tuto temu posunulo pekny kus vopred. Teraz zhanam-googlujem- vsetky mozne -nemozne informacie ohladom procesov accumulation-distribution ale pravdu povediac je toho dost malo dostupneho .Okrem jednej zohnanej eBook (celkom fajn) a knihy Techniques of tape reading kde sa tomu autor tiez venuje som nic slusne nenasiel. Takze ako vzdy ...prosim ta poradis ???? :)
kuky
Kuky, dalsiu knihu ti asi zial neporadim. Musis sa v tom zacat vrtat sam => skusat a laborovat s datami, najlepsie v nejakom solidnom softe, ako tradenavigator alebo tradestaion. Iba tak to najlepsie pochopis. :)
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Coudy »

BGuru, chcel by som sa spýtať, pri spreadoch zadávaš každú nohu zvlášť, čiže ako klasické futures? Videl som, že používaš viacej brokerov, ktorého na spread? Niekde som čital, že IB platforma vie rozoznať, keď zadáš obe nohy zvlášť, že ide o spread (keď ide dajme tomu o rovnakú komoditu) a podľa toho zníži margin. Dík.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Coudy,

Niekedy legujem a niekedy zadavam order ako spread a niekedy len volam brokerovi nech to zada ako chce , ako kedy.
Margin sa ti znizi vzdy, aj ked to zadas postupne.
Na spread vacsinou pouzivam Man Financial.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3870
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 354 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

BGuru napísal:Dokupujem Spread na Lean Hogs December-Oktober => dalsich 100 kontraktov!

Obrázok
Pri tomto obchode ak som spravne pochopil hras na pokles LH.Pri rozhodovaní si uvazoval aj zmenu spravania sa commercial v COT v poslednom reporte z 25.7.08, alebo viac TA ?Prečo je lepšie isť do spreadu, ako si len kupiť danu komoditu ?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Ne pochopil jsi to špatně, spekuluje na růst. Pokud "udrží" pozice ještě cca 7-10dnů bude náležitě odměněn (na základě historických grafů!) na můj vkus do toho šel moc brzo viz. můj příspěvek výše. Já ho mám také v merku, ale počkám ještě zhruba týden, ale těch kontraktů nebude ani 10 :) i přesto, že je nižší margin tak je to fuuurt hromada na 100 kontraktu. Hlavně zatím má Guru ztrátu cca 500 dolarů na obchod x 100 fůůůůj :twisted: to nemám ani na účtu :?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3870
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 354 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

preco ma stratu ked cash od 17.7. islo hore
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

ricmund napísal:já to říkal, že ten plyn byl tutovka :) gratuluju
S investici do plynu uz nějakou dobu koketuju (asi přes certifikát), ale od realizace investice mě zatím odrazuje, že se dá investovat asi do 20 různých "druhů" ZP. Mám v tom zkrátka trochu hokej a nerad bych se felil. Je mi jasný, že tam bude asi téměř 100% korelace, ale stejně. Dá mi někdo tip na ten "správnej"?
Zlatá ropa, kde si člověk vystačí v podstatě se dvouma druhama. :mrgreen:
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

kocinavi: koukám za kolik napsal, že nakoupil a na graf který přikládá (jsem línej se podívat fyzicky jak si vede mě to začne zajímat až koncem týdne)

ferin: NG - to je zemní plyn
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

ricmund napísal: ferin: NG - to je zemní plyn
To jo, ale zemního plynu je asi 20 druhů. Asi podle kvality.
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Jo tak to já nevim, ale určitě se tady nějaký odborník najde. Mimochodem ty kupuješ nebo uvažuješ o futures na plyn? Já jenom, že je to dost šílený trh a na poziční obchod je pořeba velký balík!
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

ricmund napísal:Jo tak to já nevim, ale určitě se tady nějaký odborník najde. Mimochodem ty kupuješ nebo uvažuješ o futures na plyn? Já jenom, že je to dost šílený trh a na poziční obchod je pořeba velký balík!
Teď zrovna ne. Ale několikrát jsem o tom uvažoval. Hlavně, když začala stoupat ropa. Normálně má plyn s ropou docela velkou korelaci, ale tady nějak trochu zaspal, tak jsem toho chtěl využít.
Nechtěl jsem přímo futures, ale přes nějakej certifikát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Guru: Dnes som nahodou narazil na toto forum a som celkom prekvapeny, ako ti vychadzaju obchody.Pre mna je dolezite, ze obchody zverejnujes hned a nie az ked sa ukazu uspesne. A ich vysledky vydim radove o par dni az tyzdnov.
27.6 si kupil s&P a nie je zverejnene, co s nim dalej robis.Nemas tam pevny SL takze neviem,ci si ustal prepad alebo si vystupil.Aky velky SL pouzivas? Ja pouzivam 1% z uctu, az si budem istejsi tak planujem tych 5%.
Tento prepad Dowa na 10820 si nevyhodnotil ako rozbalancovany trh? Pocitas, ze Dow zbehne na 10000?
Ja som dnes uzavrel eurusd s 240 bodovym ziskom, uzavrel pozicie v akciach, lebo komoditne akcie znova prepadaju takze tam som na nule. Cakam na zajtrajsi FOMC a uvidi sa co dalej.
P.S:22 a 23.1 som tiez nakupoval indexove certifikaty na uplnom dne. Tak to tu bola vtedy riadna panika,ked som cital vtedajsiu debatu dnes. Spoludiskutujuci ti dali riadne zabrat.To by mohol byt novy indikator dna. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Coudy »

jogobela napísal:Ja pouzivam 1% z uctu, az si budem istejsi tak planujem tych 5%.
5% je tooooooooo much. Odporúčam maximálne 1%. Ochrana kapitálu je priorita č.1.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Naspät z dovolenky (ale nie na dlho)

kocinavi: ten LH to je spread, kedze ho kupujem (v style near short far long) zarobim ked pojde ten spread hore cize ked lajna na grafe pojde hore :) Ci ide samotny LH hore alebo dole prilis neriesim a na spread ako taky to vplyv velky nema. Stratu mam teda preto lebo spread siel este dole a nie hore i ked samotny podklad ako si poznamenal siel hore. Snad som to vysvetlil v pochopitelnej forme. :)

Pri rozhodovani som na COT vobec neprihliadal. Pri spreadoch vobec neprihliadam na COT ani na TA.

Ferin007: ja robim iba plyn cez futures na Nymexe/Globexe. Co sa roznych certifikatov na plyn tyka moc ti asi neporadim. :(

jogobela: S&P co som nakupil stale drzim. Mam vsak proti nemu ako som uz raz spominal nakupene tiez bondy. SL nepouzivam. Snazim sa riesit risk management prostrednictvom diverzifikacie na roznych trhoch. Teraz je to napriklad bondy versus SP500. :) Nepouzivam risk management typu 1% z uctu alebo 5% z uctu atd.
Prepad DOW Jonesa na 10820 zatial nepovazujem za rozbalancovany trh. Nepocitam s tym kam zbehne DOW, ale priestor smerom dole samozrejme ma.
Ano 22. a 23 januara boli vyborne dni na nakup. Kto zariskoval zarobil. Kto nezariskoval nezarobil. Co kto vravel alebo tvrdil je z mojho pohladu nepodstatne. Podstatne je to, co kazdy z nas na trhu vytazil z danej situacie. Ty si ako vravis nakupil a urobil si dobre. Teoretizovanie a kritizovanie nam peniaze na trhu nezarobi. Ja sa preto drzim jednoduchej teorie. Vstup -> Vystup :mrgreen: Preto sem niektore moje obchody aj napisem a kritiku beriem iba ako vedlajsi efekt toho, ze mam vlastny nazor.
Ano ako vravis "panika" je urcity indikator dna ;) Doteraz tomu vzdy tak bolo. Na trhu mame v podstate dva stavy nerovnovahy a tym je complacency - uspokojenie a panic cize panika.
Vela stastia pri dalsich obchodoch :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Guru: Pises,ze S&P mas poisteny bondami. U Larryho Williamsa som cital nieco v tom zmysle, ze rastuci trend na 10 rocnych dlhopisoch predurcuje rastuci trend na S&P. Na tom ma postavene niektore svoje strategie. Podla toho by pri pade dlhopisov mal prist pad S&P a to by si nemal zaistene. Ale ked som si pozeral grafy tak sa mi zda, ze je to opacne ako to pise Larry.Potom by si to mal zaistene. Ale ak ti rastie S&P a zaroven klesaju 10 rocne papiere, aky je potom zisk? Co zarobis na s&P prerobis na dlhopisoch.Mozes mi to trochu blizsie vysvetlit? Diky.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

tak si tipnu, že ten Lean Hogs oct08-dec08 až teprve teď začne padat (v tvém případě růst)
osobně kupuji oct08-feb09
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

jogobela: dole ti prikladam graf korelacie SP500 a bondov.

Ano ak mi jedno zarobi druhe zrejme prerobi, ale nemusia rovnkao zarobit/prerobit obe strany. Cize zisk bude rozdiel medzi nimi. :) Ale mozu kludne zarobit i obe nohy takehoto hedgu. :)
Tak ako som obe nohy oddelene kupoval mozem ich oddelene aj predavat. ;)

Obrázok
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Guru: Takze je to vlastne taky spred medzi s&p a bondami. No chce to mat fakt vysoku mieru odolnosti voci riziku. Tiez som zistil, ze vecsimi SL by som ovela viac zarobil tohto roku, ale este si moc malo verim. Obchodujem asi rok a to je este moc malo.
Diky za odpoved.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"