REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
admin_ako_investovat
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 23 01, 2020 10:22 am

REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa admin_ako_investovat »

Vážení diskutujúci, čitatelia a moderátori.

Sme veľmi radi, že sa Vám dnes môžeme prihovoriť už z nového diskusného fóra.
Keď sme sa do tohto projektu púšťali, pevne sme verili, že Vám tieto dobré správy prinesieme čo možno najskôr. Našou prioritou bolo vždy to, aby sme obsah webu a hlavne obsah diskusného fóra zachránili a postupne ho aj s webom inovovali.

Verte nám, nebola to vôbec ľahká úloha a museli sme mať neraz aj my kopu výdrže a nervy zo železa. Ako už isto viete, náš web už v minulosti takmer pravidelne atakovali rôzne útoky. Nie raz sa stalo, že web vôbec nešiel, inokedy zaplavovali diskusné fórum kvantá spamu a podobne. Problémom bola celkovo zastaralá technológia ako aj deravý zdrojový kód, ktoré umožnili vírusom postupne rad za radom ničiť všetko, na čo ste boli kedysi zvyknutí ako na bezproblémové a funkčné.

Ako noví majitelia od mája 2020 sme si uvedomili, že na rad musia prísť oveľa ráznejšie opatrenia ako len predchádzajúce odstavenie diskusného fóra od možnosti nových registrácií (ktoré bolo tak či tak len dočasným, aj keď na vtedy asi jediným riešením).

Museli sme ísť cestou reštartu, teda vytvorenia kompletne nového webu a diskusného fóra a následne zabezpečiť migráciu celého obsahu (ktorého je tu za tie roky „na tony“) do úplne nového a čistého prostredia. Nešlo teda technicky len o nejaký update fóra, či vytvorenie nejakého nového, ale úplne prázdneho fóra. Celá misia bola v takto zavírenom prostredí o to zložitejšia. V poslednom mesiaci sa ukázala ako problematická práve migrácia obsahu diskusného fóra. Problém bol veľký, ale našťastie nie neriešiteľný a sme preto veľmi radi, že naša misia sa nám nakoniec aj podarila. Veríme, že s výsledkom budete aj Vy spokojní.

Ak čítate túto správu, verte nám, že sme sa snažili ako sme len vedeli, aby ste diskusné fórum mohli opätovne používať komfortne a bez problémov.
Ďakujeme za Vašu trpezlivosť. Špeciálne tiež ďakujeme moderátorom, ktorí sa aj napriek všetkým problémom o toto diskusné fórum neustále starali a mohol tak vďaka nim prebehnúť vôbec nejaký reštart.

Vitajte na „staro novom“ diskusnom fóre. Pevne veríme, že sa opäť stretneme v živých a plodných diskusiách a želáme Vám všetko dobré.

Za ako-investovat.sk s pozdravom,
Tomáš Virdzek
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zatial to vyzera slusne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ďakujeme, neustále na tom pracujeme a budeme pracovať. Snáď to časom ocenia viacerí :)
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa SomPanko »

Skvela praca, uz sa tu da dostat aj priamo z googlu a nehadze to ludi na pochybne stranky :)
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Glogol »

fuu, klobuk dole, pani. pekna robota.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

je super ze sa to podarilo, dakujem! :D
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ďakujeme. Snažili sme sa, snažíme sa a budeme aj naďalej snažiť. V pláne máme toho určite viac, teraz je ale prioritou web a fórum (funkcionalita + obsah). Verte, že upratovania je tu dosť, čo sa obsahu týka... Cez 1000 článkov, ktoré treba prejsť jeden po druhom "ručne" + potom aj celé diskusné fórum, kde je toho 100 násobne viac...
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa martinpa »

parada, uz som neveril. nech sa dari
Betruger
Active Member
Príspevky: 92
Dátum registrácie: St 07 03, 2018 10:50 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Betruger »

Výborná robota, dúfam, že sa to postupne rozbehne aj s článkami na webe a začnú pribúdať nejaké nové zaujímavé.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa kolega »

super, dobra praca.
veru bol som sa sem pozriet pred mesiacmi a bud to neslo alebo tu bol nejaky nezmysel...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pecka! skvela praca, klobuk dole
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Toto pochvalne slovo si vážime extra Peťo, a veľmi, drž sa aj ty!
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Aurelio »

Ahojte,

vcera som dostal email, ze je nove forum :-) Chcem sa opytat, bude forum konecne moderovane ako je napr Reddit alebo Quora? Lebo najvacsim zabijakom tohto fora ani nebola tak jeho zastaralost ako retardovanost uzivatelov typu Ladis alebo Rokosak, ktori odtialto skor ci neskor vyzenu kazdeho.

Na Reddite by mali pravidelne prispevky mazane a davno konto bloknute ... nie je nahodou preco je z toho #1 forum na internete.

Vdaka vopred za (dufam pozitivne) info.

Aurelio
Power of Knowledge
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ahoj a ďakujeme za správu a info :)

V krátkej dobe určite chceme spísať pravidlá fóra a podmienky používania. Snáď budú tiež nápomocné a stačiť :) Každopádne moderovaniu sa budem venovať aj ja sám, nakoľko budem na webe a fóre denne po večeroch. Tak snáď to nejak zvládneme k spokojnosti všetkých. Určite nechceme, aby sa fórum na niekom ničilo či rozkladalo...
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Aurelio »

Super, tak to sa velmi tesim :-) Chyba mi toto forum, chodil som tu rad :-)
Power of Knowledge
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Dobra praca, gratulujem.
Aurelio, co robil Rokosak retardovane?
Odoslané z počítača
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Aurelio »

Off topic k tejto teme, ale odpisem. Keby si mal dalsi dotaz, tak prosim do spravy.

Ladis i Rokosak pravidelne porusuju pravidla fora. Spamuju svoje dristy (Ladis pcha vsade svoju knizku a forum, Rokosak zase svoju "temu" kam napisal nejakych 20 a viac bodov o jeho investicnej filozofii). Nevadi mi, ked ma niekto iny nazor, ale tito dvaja maju potrebu pchat tie svoje do kazdej temy a brutalne to tu spamovat (keby kvalita ich obsahu bola ako taka, tak by to vadilo menej).

Dalej je to hate speech. Ladis raz napisal nieco v style ze Jugglerovi nikto nepojde ani na hrob kvety polozit. Dokonca sa hlasovalo aj o jeho vyluceni z fora, ktore dopadlo takmer jednohlasne a admini to odignorovali. Rokosak k normalnej teme o realitach napisal velmi kvalitny prispevok "Praha je ohavne mesto" (alebo nieco na ten styl) - ano to bolo vsetko, prispevok s vysokou "pridanou" hodnotou. Podotykam, ze zakladatelom temy bol myslim Mike (nepamatam na 100%), ktory sa na otrasnu kvalitu fora viackrat stazoval a viackrat tu prestal chodit kvoli tymto primitivom. Pre mna osobne toto bola posledna kvapka a odvtedy tu nechodim.

Inak ked chces vidiet ako vyzera premyslanie cloveka s nizkym IQ, tak si pozri Rokosakove prispevky k teme Panama Papers - ti garantujem, ze sa tu tiez neukazes poriadne dlho :-)

Suma sumarum: ked tu budu spamovat a trollovat taki ako tito dvaja, tak tu nikto nikdy chodit nebude. Zostanu len ludia s hrosou kozou, ktorych je asi 15-20, co tu chodia cele roky pravidelne a to je vsetko. Komunitu na toxickom fore nikdy nevybudujes.
Power of Knowledge
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Už dávame dokopy sľúbené a nové podmienky a pravidlá používania diskusného fóra a predpokladám, že budú dostupné už začiatkom týždňa. Po prečítaní niektorých starších príspevkov, by boli niektorí užívatelia po "novom" určite vyzvaní a neskôr aj vylúčení z fóra. Spätne ale nebudeme robiť žiadne kroky, teda mazanie príspevkov či nejakého užívateľa...

Počkajme si na nové podmienky a pravidlá. Verím, že potom budete spokojní a diskusia oveľa viac sledovaná a moderovaná :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Aurelio to ze nejaky clovek sa Ti nepaci je vcelku ok ,je to normalne, ale preco si myslis, ze Tvoj nazor je spravny?
Vynasat taketo tvrdenia : ked tu budu spamovat a trollovat taki ako tito dvaja, tak tu nikto nikdy chodit nebude. Je dost odvazne tvrdenie . Mne osobne Rokosak vobec nevadi a dokonca si jeho prispevky aj precitam. Ved ked ti niekto vadi tak necitaj jeho odpovede a prispevky.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa mm1809 »

Tak ak sa tu bude zavadzat nieco v zmysle tychto komunistickych praktik v zmysle Aurelia tak toto forum bude stratene. To je nejaky bot alebo ako moze taku snusku konfidentsko udavacskych totalitnych nezmyslov napisat clovek pri zmysloch - prispevok So 11 14, 2020 1:24 pm

Fakt toto myslis vazne? to je snad sarkazmus alebo co, nie?

Tak ja to zduplikujem uz len s principu. PRAHA JE OHAVNE MESTO :D bez udavat :)

Som za vyhodenie totalitnych zivlov a za zachovanie Ladisa a Rokosaka.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Žiadne komunistické praktiky určite neplánujeme, každopádne nejaké tie pravidlá určite treba, aby bola cieľom diskusia, na ktorú je fórum určené.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ani mne Rokosák nevadí. Ani Ladis. Mali by sme sa vzájomne rešpektovať a ctiť si slobodu slova a názoru.

Každý z nás je niečím prínosný a zároveň v niečom otravný. Ladis mi často dvíha krvný tlak, ale prináša svoj štýl investovania, z ktorého sa mnohí vedia poučiť. Keby nebolo Ladisa, v živote by som nezistil, že stockpicking zvučných mien large caps a hranie sa na value investora môže dopadnúť tak žalostne. Pre mňa sú Ladis a Gladiš najväčším investičným poučením života (čo sa týka value investingu) a tým sú pre mňa obrovským prínosom.

Sloboda tohto diskusného fóra bola vždy to, na čom mi najviac záležalo.
Mnohí z nás, vrátane mňa si občas vojdeme do vlasov, pohádame sa, použijeme slová, ktoré sú ostrejšie. Hoď kameňom kto si bez viny.
Česť tým, čo sú na takej vysokej úrovni, že nikdy nikoho neurazili, alebo nenaštvali. Ja to nie som. Preto nechcem súdiť , ani cenzúrovať.

Ja si myslím, že práve v tejto oblasti bolo fórum posledné roky OK.
Nešiel by som cestou represií a cenzúry..ale skôr motivovať ľudí, aby písali prínosnejšie, prehľadnejšie a samozrejme kultivovanejšie.

Aj keď nám média často vymývajú mozgy, že treba mať korektné názory a kto ich nemá je outsider, konšpirátor, alebo šíri hoaxy - opak je zvyčajne pravdou. V spoločnosti, aj u nás na fóre sa ľudia často zbytočne nálepkujú. Pritom majú len iný názor . Iné názory než tie, čo máme my treba rešpektovať. To je absolútny základ slobody a demokracie.

Sloboda slova a zmýšlania patrí medzi základné ľudské práva. Aurelio, len tak zo srandy sa ťa spýtam, čo si myslíš kto porušuje základné ľudské práva? Rokosák, ktorý vyjadril svoj názor, že Praha je ohavná? Alebo ty, keď ho označíš za retarda a žiadaš cenzúru?

Neber to vážne, len sa zamysli a odpoveď si daj sám. Ja ti tu dám pár citácii z najvyššieho právneho predpisu SR - Ústavy:

Každý má právo verejne prejavovať svoje zmýšľanie.
Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.
Cenzúra sa zakazuje.
Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Adammd »

Ked mozem prispiet, nesuhlasim s akoukolvek cenzurou(okrem skrytej reklamy tzv. smejdov), pokial dany uzivatel nediskutuje ad hominem. Kazdy si moze vytvorit sukromny blacklist. Dufam, ze sa z fora nestane tzv. korektne medium, pretoze ma klepne :-D

Je velmi dolezite vediet ako premysla "nepriatel" :wink:
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Juggler to napísal úplne presne a trefne: "Sloboda tohto diskusného fóra bola vždy to, na čom mi najviac záležalo." "Každý z nás je niečím prínosný a zároveň v niečom otravný. " "Mnohí z nás, vrátane mňa si občas vojdeme do vlasov, pohádame sa, použijeme slová, ktoré sú ostrejšie. "

Máme tu slobodu slova a mali by sme byť za to radi. Naučiť sa rešpektovať názor toho druhého a takisto tolerovať aj ľudí, ktorí nám tak povediac nesadnú alebo lezú na nervy... Ak mi niekto vadí a nezhodnem sa s ním, neznamená to hneď, že sa s ním musím naďalej naťahovať a diskutovať štýlom, kto bude mať úplne posledné slovo alebo ho označovať za blba. Ako píše Adammd, rozumný človek si radšej povie, že s týmto alebo s týmto radšej nediskutujem, lebo je to predchádzanie zbytočných konfliktov, ktoré diskusii nijak nepomôžu a navyše aj škoda času, ktorého je v dnešnej dobe tak málo.

Každopádne, citujem už z doterajších podmienok a pravidiel používania fóra: "Ďalej súhlasíte s tým, že nebudete odosielať žiadne urážlivé, obscénne, vulgárne, ohováracie, nenávistné, výhražné, sexuálne orientované príspevky alebo posielať akýkoľvek iný materiál, ktorý môže porušovať ktorékoľvek zákony..."

Tieto pravidlá sú podľa podľa môjho názoru celkom legitímne, lebo diskusia pod anonymným nickom môže kľudne dopadnúť potom aj tak, že predžalobná výzva na zmazanie a odstránenie príspevku príde nám a nie vám (a stalo sa už). Potom celý problém nemusí riešiť toto fórum a ani jeden jeho člen/užívateľ, ale musíme ho riešiť my ako prevádzkovatelia. Nechceme žiadnu cenzúru, chceme ale presne a dopredu definované pravidlá, aby sme takejto situácii predchádzali, a keď nastane, na ňu diskutujúceho najskôr upozornili. Pri handrkovaní môžeme max zasiahnuť ako správcovia či moderátori jedine tak, že diskutujúcich poprosíme, aby sa držali témy a podstatou ich "témy" sa nestalo len osobné a anonymné škriepenie sa, ktoré nikdy nevedie k ničomu. Na to nech si vymenia cez súkromnú správu telefónne čísla.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Aurelio »

Ako ja tiez beriem vase nazory, ale majte na pamati, ze toto je krasna ukazka "survivorship biasu" - tzn nazor tych, ktorym tieto individua neprekazaju a stale sem chodia. Chodili sem masy ludi, ktore to zabalili a ich nazor si tu neprecitate. Ja osobne povazujem za obrovsku stratu, ze napr taky Jonathanus sem v zivote uz neprispeje - aby ste boli v obraze, je to zakladatel finvizu. Z ladisa mu stavali vlasy dupkom. Tak sa tu majte pekne zatial a uzivajte si prinosne diskusie :-)
Power of Knowledge
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Rado »

Nemyslím, že Ladis bol pravý dôvod, že sem prestal chodiť a ani si nemyslím, že nejaký diskutujúci môže takto odradiť. Skôr malá aktivita a prínos diskusie môže byť to, čo odradí. Ja o obchodovaní, ktoré praktikujem tu tiež nemám s kým pokecať. :D O politike, potratoch a víruse hej. :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Aurelio napísal: Po 16 11, 2020 1:09 pm Chodili sem masy ludi, ktore to zabalili a ich nazor si tu neprecitate. Ja osobne povazujem za obrovsku stratu, ze napr taky Jonathanus sem v zivote uz neprispeje - aby ste boli v obraze, je to zakladatel finvizu. Z ladisa mu stavali vlasy dupkom.
Juraj, Filip, Radvan a iní sú dnes zaneprázdení podnikatelia..finviz a finstat sú veľké projekty..To že tu nevypisujú súvisí aj s tým, že nemajú čas na investovanie, na trading, a už vôbec nie na pokec. Takisto predtým boli slobodní, bezdetní..mali kopec času..priority aj psychika človeka sa časom menia.

Tomuto fóru najviac poškodilo, že dlhé roky nemalo pána. Boli sme odrezaní od sveta...cez odkazy na Googli sa k nám vôbec nedalo dostať.
Každé fórum funguje tak, že jedni prichádzajú, iní odchádzajú...so zaujímavým obsahom by mala návštevnosť stúpať. My sme však fungovali naopak. Prílev nových sa zastavil a pri živote to držalo iba pár skalných...nechýbalo veľa a fórum by skolabovalo. Pred rokom na stretku sme si už vymieňali kontakty...nevedeli sme, či sa vôbec ešte niekedy stretneme. Hrozná situácia, v ktorej som si povedal, že musíme mať plán B - náhradné fórum. Nezávislé a slobodné. To sme už dali dokopy, len zatiaľ ho netreba. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, ale bez fóra nezostaneme.

Čím viac bude prispievajúcich, tým viac bude príspevkov, ktoré ťa nebudú zaujímať. Ja nepoznám ani noviny, kde by som čítal všetko.
Keď ma Ladis nebaví, nečítam ho. Inokedy si ho prečítam a zamyslím sa nad dividendami, výsledkami jeho stockpickingu a pod. Aký význam by to malo, keby sme ho nepustili na fórum? Mne vadil iba istý čas, kedy išiel nad čiaru a bol vyslovene vulgárny. Ked sme vtedy urobili hlasovanie, viac ako 1/3 z hlasujúcich nechcela jeho vylúčenie. Dostal ultimátum a odvtedy sa správa normálne. Kto ho nechce čítať, má veľmi ľahkú voľbu - nemusí ho čítať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Pokiaľ si pamätám jonathanus sem chodieval hlavne v čase, keď rozbiehal finviz. Po tom ako jeho projekt dosiahol svoj úspech, by som ho tu dnes popravde ani neočakával. Nevidím z jeho strany dôvod. Môj názor...

A čo sa týka odchádzajúcich a prichádzajúcich... Tam mám takýto jednoduchý názor... Koľko z tých čo sa venovali tradingu a investingu pred napr. 10 rokmi a chodili sem doslova každý deň (mladí, slobodní, bezdetní, s kufríkmi dolárov v očiach), sa aj dnes naďalej venujú tradingu a investingu?

Dovolím si predpokladať, že úplné minimum, lebo trh melie rýchlejšie ako mlynček na mäso...

Podľa mňa je teda logika jasná, koľko % sa tomu venuje aj po x rokoch naďalej, tak jedine oni sa budú aj po x rokoch pravidelne vracať. Problémom je len to miesto, kde sa môžu vracať - musí existovať. Potom to miesto prežije x milión odídencov a aj x milión nových nadšencov... A len zopár skalopevných ostane a prežije kadečo a kadekoho.

Mimochodom, koľko z nás tu vôbec zažilo cinkanie vínkom či pivkom v diskusii či chate ešte kedysi na traders.cz?
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

A ešte jedna vec...

Kým si tu tak klábosíme. Ukážem vám, čo všetko až musíme riešiť podstatné a nevyhnutné pre zachovanie fóra (o väčšine ani neviete):

Dobrý deň,
>
> podľa návodu na
> https://support.eset.com/sk/kb141-ako-m ... mitWebsite
>
> posielam nasledovné údaje:
>
> blokované alebo podozrivé URL adresy: https://ako-investovat.sk/
>
>
> - Priblížte, prečo si myslíte, že sa jedná o nesprávnu detekciu (falošný
> poplach). Prosím, uveďte čo najviac informácií o zdroji softvéru, vrátene
> jeho tvorcu, celý názov a verziu.
>
> Dňa 9.11.2020 sme spustili na uvedenej podozrivej adrese úplne nový web a
> aj na úplne inom serveri, práve kvôli problému zavírenia našej web stránky
> v minulosti. Web je tak dnes už niekoľko dní nový a čistý, a ESET aj
> naďalej zbytočne blokuje používateľov, ktorí majú nainštalovaný Váš antivír.
>
>
> - Ak nahlasujete blokovanú webovú stránku, uveďte, prosím, celú URL
> adresu takejto stránky. Odporúčame priložiť aj snímku obrazovky so
> zobrazeným oznámením o blokovaní.
>
> Posielam v prílohe.
>
> PS: Vľavo dole (viď, príloha) máte možnosť kliknutia a vyplnenia formulára
> "Nahlásiť nesprávne blokovanú stránku". To som už urobil a aj náš užívateľ
> už túto sobotu 14.11.2020, ale žiaľ bez akejkoľvek odozvy od ESET-u.
>
> Momentálne blokujeme našu reklamu na FB iba kvôli tomuto problému, keďže
> nás o ňom upozornil jeden z našich návštevníkov.
>
> Poprosím Vás teda aj touto cestou o nápravu.
>
> Ďakujem.
>
> *S úctou a pozdravom,*
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Na traders.cz chodil Ladis, ale mal iný nick. Honzajs, Tango , Coudy.. Myslím, že aj Jonatanus chodil - vtedy ešte trejdoval. Z daytrejding.sk tu stále chodí pár chlapcov..partia bebe, fero , buffet chodia aj na stretka.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Airmike »

forum upadlo koli dvom veciam

technologiskej zaostalosti - mladsi ludia s potencialom sa presunuli na modernejsie platformy a komunikuju inak

degradacii obsahu - ten, kto realne robi trading alebo biznis s tradingom spojeny sa o tychto veciach neprestane rozpravat. akurat sa chce bavit z ludmi, ktori v tomto svete realne ziju. rovnako ako on. no a toto forum rozhodne nie je platforma, kde takychto ludi najde. to je bohuzial kruta realita.
navyse tu dramaticky vzrastli prispevky o plitike, mediach, hoaxoch, ktore sa skryvaju za slobodu slova. kriticke myslenie 0. na zaklade tychto rozdielnych nazorov sa este aj stari uzivatelia zacali na fore trollit.

@rado - naozaj si myslis, ze z fora nikto neodide koli inemu diskutujucemu? ked som naposledy napisal prispevok k tomu, ako nejaky dement trollil radovu Quantpediu, tak sa zacal dotycny navazat aj do mna. clovek, ktory ani neobchoduje, zacal kritizovat moj post o progrese v tradingu.
ked som napisal, ze ma dost vytaca take rozmetavanie sr....k po fore , tak som este ja bol ten zly. za....a politicka korektnost :)

takze tolko.

myslim si, ze forum nema sancu ist kvalitou hore, pretoze kazdy, kto realne robi biznis sa nebude vykecavat tu, ale na platformach, kde to ma vyznam.
vdaka refreshu ma sancu forum aj web dostat novy traffic zaujimavy pre novych ludi, ale obsahovo ostane presne tam, kde bolo pred 10 rokmi. akurat sa zdvihne koncentracia toxickych prispevkov. prave tym trafficom.

inac ja viem, ze je to dost pesimisticky vyhlad, ale na to, aby si ludia dokazali kriticky zhodnotit ci im forum realne pomaha, resp pomohlo v minulosti staci uplne jednoduchy benchmark test. ak vam diskusia sluzi ako zdroj informacii, pozrite sa na svoj trading account balance za posledne roky. vidite hokejku?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Rado »

No fakt je ten, že o tradingu sa tu veľmi hovoriť nedá. Čo som si prešiel aj iné diskusné skupiny napr. k opciám, tak tiež je to často o odpovedaní začiatočníkom a stále dookola rovaký scenár. Aj to má však niekedy svoj prínos.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Na Slovensku sa vacsina beznych ludi o obchodovanie na burze,forex, akcie, komodity, nezaujima.
Jeden znamy to dobre vystihol- ze je to take nudne- aspon v ponimani obycajnych ludi.
Mnoho z tych co sa aj zo zaciatku zaujimaju to beru pasivne, nakupia nejaky index ci idu do podielovych fondov, ale dlhodobo problematiku nesleduju, je to pre nich jednorazova vec.
A ten kto ma o tieto temy vazny zaujem, ten cerpa aj tak prioritne zo zahranicnych zdrojov. Existuju na svete desiatky, stovky diskusnych for ktore su podstatne vacsie ako nase forum, takze je pochopitelne sa im neda konkurovat. Pre mna osobne to ale nie je zasadne minus, su tu ludia ktori prinasaju pre mna zaujimavy obsah a myslienky takze za mna ok.

Co som ale nepochopil, je, ze niekto tu myslim spomenul, ze mu vadia temy ako politika, ci media a pod. a podla neho to degraduje cely web. To ma zarazilo, lebo toto som vzdy vnimal ako plus na forach, ze sa tam da diskutovat o skoro vsetkom. Ved ked ma nezaujima nejaka tema, tak ju proste ignorujem a venujem sa iba tej ktora je pre mna prioritnejsia.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Adammd »

No dobre, ale ktore su to tie "platformy", ktore maju vyznam, v SK/CZ prostredi? Nepoznam lepsie SK/CZ forum ohladom tejto problematiky.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Airmike: ale si nas zaklincoval :)


degradacii obsahu - ten, kto realne robi trading alebo biznis s tradingom spojeny sa o tychto veciach neprestane rozpravat. akurat sa chce bavit z ludmi, ktori v tomto svete realne ziju. rovnako ako on. no a toto forum rozhodne nie je platforma, kde takychto ludi najde. to je bohuzial kruta realita.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Airmike »

@osamely chodec

ja som samozrejme nikoho nechcel urazit. je jasne, ze individualne sa aj tu najdu ludia, ktori sa maju chut o biznise bavit, ale treba si na rovinu priznat, ze sa o nom nebavia tu. na tomto fore sa o tradingu dozvie citatel skutocne pramalo. ak tu nejaka hodnotna informacia je, zapadne medzi toxickymi prispevkami skoro okamzite. nikto tu skratka nie je na tolko zapaleny, ze by to prenho bol kazdodenny biznis, v ktorom by sa neustale zlepsoval a prinasal stale kvalitnejsie informacie. preco by to asi robil. ked ti tu potom trolkovia na egotripoch poskacu po hlave. skutocna edukacia funguje len tak, ze je to obojstranne vyhodny obchod, a hlavne bez ega a emocie.

@rado

ano, mas pravdu. urcity prinos to ma, lenze tiez je to dvojsecna zbran. vzdy zalezi na tom kto ti radi. osobne si myslim, ze pre nepobozkaneho cloveka je forum najrychlejsia cesta ako sa dostat k informaciam, ale zaroven musi pocitat s tym, ze nemusia byt vobec validne. v podstate to mozu byt take hoaxy, ktore ked zacnes implementovat do tradingu, tak ti to zozerie peknych par rokov zivota. a presne na tom kazdy wanabe trader padne. cas a peniaze
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Airmike »

Adammd napísal: Ut 17 11, 2020 3:40 pm No dobre, ale ktore su to tie "platformy", ktore maju vyznam, v SK/CZ prostredi? Nepoznam lepsie SK/CZ forum ohladom tejto problematiky.
nic take ako CZ/SK prostredie neexistuje. uplne zabudni na nieco take, ako lokalne geograficke zamierenie, ked hovoris o tradingu.
v prvom rade musis vediet, co je tvoj topic, a ked to budes vediet, tak si najdes 10 najlepsich ludi na svete, ktori ho komunikuju a od tych sa mas sancu nieco naucit. no a platformy su dnes vacsinou socialne siete. spominal som ze ta traderska je hlavne twitter. a velmi okrajovo linkedin
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Môžem jednu otázku Airmike? Mňa dosť fascinuje jedna vec... Frfleš tu, ale príspevkov tu máš od 2010 roku za seba 2180, čo nie je vôbec málo... Čo ťa tu teda ťahá, keď tu nič ako píšeš nenájdeš? Prepáč trochu tomu nerozumiem...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Airmike napísal: Ut 17 11, 2020 11:50 am
.. ten, kto realne robi trading alebo biznis s tradingom spojeny sa o tychto veciach neprestane rozpravat. akurat sa chce bavit z ludmi, ktori v tomto svete realne ziju. rovnako ako on. no a toto forum rozhodne nie je platforma, kde takychto ludi najde. to je bohuzial kruta realita.
Obsah diskusného fóra robíme my. Takže je to tak trochu kritika do vlastných radov a začal by som od sebakritiky.
Ty si dával vynikajúce príspevky, hlavne čo sa týka forexu, ale skús sa pozrieť na to, čím si prispel ohľadom tradingu za posledné roky.

Ja to vnímam naopak. Práve tu nachádzam ľudí, ktorý ma inšpirujú v tradingu a posúvajú vpred. Môžem kľudne vymenovať všetkých, čo našli odvahu podeliť sa s real tradingom - so svojími úspechmi i neúspechmi: Rado, Tilbur, Martin7, Tango, Jogo, Adam, Cico, MartinPillar atd...alebo reportujú investície ako Marty, Ondro, Rokosák. Alebo na stretkách, ked sme mali prezentácie o hotových stratégiách, systémoch..napr. breakouty, komoditné spready, opčné špekulácie v podaní bebeho, kedy kasíroval marketmakerov na ich vlastných chybách...

Fórum je o nás a pre nás. Ja nečakám, že ľudia prídu a ja si len budem čítať...

Airmike napísal: Ut 17 11, 2020 11:50 am inac ja viem, ze je to dost pesimisticky vyhlad, ale na to, aby si ludia dokazali kriticky zhodnotit ci im forum realne pomaha, resp pomohlo v minulosti staci uplne jednoduchy benchmark test. ak vam diskusia sluzi ako zdroj informacii, pozrite sa na svoj trading account balance za posledne roky. vidite hokejku?
Hmmm. Za 20 rokov som prešiel desiatkami portálov, kde som hľadal inšpirácie na trading. Takisto platené služby, signal trading, analýzy, set-upy atd.Našťastie som nestratil veľa času (ani peňazí) hľadaním toho, čo neexistuje. Človek sa môže vzdelávať, inšpirovať, skúšať kadečo...ale skutočný úspech v tradingu, či investingu závisí len od toho, čo má vo vlastnej hlave.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: REŠTART 2020 - NOVÝ WEB A DISKUSNÉ FÓRUM SPUSTENÉ!

Príspevok od používateľa Airmike »

samozrejme ze mozes.

takze odpoved je, ze nefrflem, odpovedam na otazku, ktoru si tu kladiete. preco to tu umrelo. a kedze sa moje meno objavilo v diskusii, tak odpovedam.
2180 prispevkov za 10 rokov je pomerne dost. treba si pozriet, kedy som ich napisal. teraz na forum chodim z jedneho jedineho dovodu, sledujem Rada ako sa mu dari. nic viac a nic menej.

no a samozrejme ma zaujimalo, ako sa webu, na ktory som tych 10 rokov daval skutocne specificky obsah (okrem sraciek, hadiek a flamu) bude darit, ked ho preberie novy majitel. to ma skutocne zaujimalo, ako sa zmeni ksicht webu a obsah
Naposledy upravil/-a Airmike v Ut 17 11, 2020 9:29 pm, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"