Wuhan Coronavirus

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Glogol »

2 tyzdne po 1.testovani a vcera 1770 pozitivnych a vyse 16 percent. Neexistuje ze sa tych 1770 nakazilo od neotestovanych. Zial treba povedat pravdu ze antigenove testy su vysoko nepresne. Daco malo to pomohlo ale za prilis vysoku cenu. Klasicky kanon na muchu. Ale tesime sa ze sme muchu zabili.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

deti do 10 rokov to absolvovat nemuseli, ale tym padom to znacne stratilo na ucinnosti, lebo deti z dovodu ze dodrziavaju hygienu menej ako dospely su aj vacsimi roznasacmi. Zaroven som si vsimol ze samotny vyter z nosa netrval ani 5 sekund, pritom by mal aspon 10.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Rado »

pokus napísal: Po 16 11, 2020 7:19 am A to prave ti najrizikovejsi a najdementnejsi popieraci.
Ja som na prvom testovaní nebol a nie som najdemetnejší popierač COVID. Život nie je čiernobiely a tak ten, kto sa nedal testovať hneď nemusí byť popierač.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Glogol »

Ak pri tak vysokej ucasti sa mienime vyhovarat na tych co neboli tak potom je to cele zle. Nikto nemohol cakat este vyssiu ucast. Sam som 2x bol dobrovolne ale premier zariskoval ked isiel na vlastne triko s antigenom. https://hnonline.sk/svet/2244030-cesi-p ... egativnych.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Rado »

Mne vadí rozdeľovanie ľudí na zodpovedných a nezodpovedných podľa toho, či boli alebo neboli na testovaní. Nie z tvojej strany, ale zo strany premiéra, ktorý si zodpovedne "napísal" svoju diplomovú prácu sám. Vymyslel blbosť, ktorá mohla byť užitočná, ale predal to svojim amatérskym spôsobom. Na záver "dobrovoľného" testovania sa ospravedlnil za to, že ľudí prinútili ísť na testovanie. Po testovaní sa nezmenilo nič iba sa šírenie trochu spomalilo a už sa uvoľňujú opatrenia. Do konca roka bude lockdown. Takže asi tak na to pozerám ja.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Kazdy dopredu vedel ze efektivita toho testovania bude nizka. Iba co sa "niekto" napakoval na predaji testov- firma ktora podla zakona nemalo o zakazku ani ziadat.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Rado »

Ja to nevnímam, že sa chcel niekto napakovať. Kombinácia opatrení s testovaním vo vybraných oblastiach fungovať mohla a nakoniec aj zafungovala. Celé to však bolo amatérsky komunikované a výsledok je...že nikto z toho nie je nadšený ani premiér.
Testy mala byť jedna z ciest ako potlačiť vírus a z testov sa stal cieľ. Dostali sme výsledky a okrem malých uvoľnení sa nič nedeje. Mr. Bean tak počítal ovečky pred spaním. Namiesto únavy pri počítaní zobral kalkulačku a dostal výsledok. Okamžite zaspal. Podobne je to aj s naším testovaním. Zistili sme počet nakazených a čo ďalej? Vírus si pokračuje ďalej, my nestíhame trasovať, ľudí v karanténe nikto nekontroluje...
Treba viac počúvať tých, ktorí to majú naštudované a venujú sa tomu celý svoj kariérny život. Skratky v živote nefungujú ani v obchodovaní na burze.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa JUGGLER »

2 týždne po plošnom testovaní ( u mňa jedna tyčinka v nose ...nemám dôvod plakať ):

Stúpajúcu krivku nákazy sme zlomili. To je hlavné. Situácia sa zlepšuje. Otvárame sa, kým kopa krajín zavádza tvrdé lockdowny.
Epidemiologicky sme na tom lepšie ako okolité krajiny, EU, či USA.
V prepočte na 100 tisíc obyvateľov máme zhruba 3 x menej nakazených ako Česko, 2x menej ako Rakúsko.
Máme 530 mŕtvych, čo je zhruba 6 x manej na 100 tisíc obyvatelov ako Česko (6200 mrtvych ) a 4 x menej ako rakúsko ( 1900 )
Máme v nemocniciach 1500 hospitalizovaných, kým Česi 6200..to je zhruba 2 x menej na 100 tisíc obyvateľov.
Čechom to už klesá, ale prežili si svoje ked mali preplnené nemocnice a transportovali pacientov naprieč krajinou. Už sa chystali prevážať aj do Nemecka. Česi používajú 3 druhy antigénových testov od rôznych výrobcov a nerobia okolo toho vedu.
Pri covide, podobne ako pri chrípke nejde o nič iné ako sa vyhnúť najhoršiemu scénaru, keď musíte nechať ľudí zomierať doma, lebo nie je miesto v nemocnici, ani kyslík, ani ventilácia...

Rakúsko ide robiť plošné testovanie, lebo vidia, že to malo u nás efekt. Prinajmenšom sme sa zatial vyhli tvrdému lockdownu, ktorý by stál ekonomiku 100 miliónov € denne. Obchody, úrady sú otvorené, v obmedzenom režime sa idú sa otvárať divadlá, kostoly, fitka atd.
Mesiac pred Vianocami nie sme na tom tak zle ako v iných krajinách....
Covid cases 16.11.JPG
Covid deaths 16.11.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Glogol »

JUGGLER napísal: Po 16 11, 2020 6:15 pm . Situácia sa zlepšuje.
dnes mame rekordne percento infikovanosti - 28,7 percent z testovanych ....
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Paly »

Glogol napísal: Po 16 11, 2020 7:44 pm dnes mame rekordne percento infikovanosti - 28,7 percent z testovanych ....
Trefnejšie trasovanie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To ma neteší, ale na to sa neumiera... Vraví sa, že by to malo byť pod 5%, ale ked sa nad tým zamyslíš je dôležité koho testujú a koľko testujú.
V Anglicku predtým testovali len ľudí s príznakmi. V Amerike sa spočiatku Trump nafukoval, že nemajú nákazu, pričom takmer vôbec netestovali.
My sme testovali len ľudí z okolia nakazených a v prvej fáze sme boli vždy pod 5%. V druhej vlne to stúplo, teraz ani neviem kto všetko ide na PCR.

Tak ako sa množia varovania ohľadom nepresnosti antigenových testov, tak je už jasné, že ani 15 x drahší PCR nie je žiadny zlatý štandard.

Zachytí každý fragment koronavírusu a hodí do pozitivity ľudí, ktorí nie sú chorí, ani infekční. Je možné, že časom každý z nás bude mať v tele fragmenty vírusu , neinfekčné, alebo mŕtve, ktoré proste vdýchneš a oni ti ich vytrú z nosa... Len teoretizujem...ale vidím, že všetko sa schvaluje skôr ako je to dôkladne preskúmané. Zlatý štandard bude pre mňa situácia, keď počet nakazených, hospitalizovaných a mŕtvych udržíme ako pri chrípke.
V tretej vlne predpokladám, že vírus bude už taký slabý, že všetky tie genetické vakcíny, ktoré sa tak oslavujú stratia na význame. Možno budú stačiť práve také, čo vyvinú na podporu slizničnej imunity ( ALT, VXRT ) a bude nám stačiť vstrek do nosa, alebo tabletka.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Paly »

Skôr ako začnú trasovať antigenne pozitívnych, mali by si ich overiť na tom "zlatom" PCR.. aj keď z mojich skúseností sa už nespolieham ani na jeden. Konkrétny príklad: kolega bol vo štvrtok na Pcr, boli sme všetci, výsledok negatívny. V nedeľu bol na antigen, negatívny. V utorok už neprišiel do roboty, dostal vysoké teploty..a v stresu na PCR pozitívny. Podotkol by som že kolega bol z tých čo sa maximálne chránili. Po prvom pozitívnom v robote sa neukázal v robote týždeň...
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Rado »

Inkubačná doba. Nie nepresnosť testu.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

pokus napísal: Po 16 11, 2020 7:19 am Nehovoriac o tom, ze tisice ludi na test ani nesli. A to prave ti najrizikovejsi a najdementnejsi popieraci.
No ja som ale dement, ze som od jari v izolacii, tj, nebeham ako dement medzi ludi, na party, ba dokonca som nebol ani u rodiny tak casto, ako bezne, to som ale dement, ze som chranil tych, ktori sa o seba nevedia starat (ruskofilovia v exterieri huciaci na dementov bez ruska v exterieri).
pokus,divim sa, ze prave TY, schopny clovek, ktory nieco v zivote dosiahol, sa ides ohanat akousi zodpovednostou voci inym cez rusko. Tj. ako mozem byt ja zodpovedny za stav ineho cloveka? Je to snad moja vina ze sa boji alebo ze je rizikovy? Je tvoja vina, ze mam nedoplatok na elektrine? Zaplatis to ZODPOVEDNE za mna, prosim ?
Ale k veci, na co pojdem na test, ak viem, ze koronu nemam, pretoze som nikde nebol ?
Nie som popierac korony, ale pre strom nevidime les.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Rado »

iceberg8 napísal: Ut 17 11, 2020 1:00 pm Ale k veci, na co pojdem na test, ak viem, ze koronu nemam, pretoze som nikde nebol ?
Nie som popierac korony, ale pre strom nevidime les.
To bol aj môj prípad.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ale musim uznat ze napad to nie je zly, samozrejme ale treba vediet pouzit tie vysledky. Mohli to urobit tak, ze rozoslu testy do domacnosti. Kazdy si urobi test presne v nedelu o 12.00 napr. No ale par ludi zabudne, napise falosny vysledok atd.. Preferoval by som skor krvne testy (ak take vobec su so slusnou presnostou), nez vyter. Neverim na cipovanie/ockovanie vyterom, ale kvapka krvi z prstu, tak ako diabetici, mi pride menej "invazivne"..
Ale som velmi zvedavy,kedy (celosvetovo) zrusia ruska.. Ci par tyzdnov po nakupe/zaplateni vakcin, alebo pride najaka "dalsia kriza" / "kolobeh".. A ci o 3-5 rokov bude cestovanie tak ako kedysi, tj.bez strachu, ze jeden z rodinnej dovolenky nemoze ist domov a bude nuteny byt 7-14 dni v karantene, oddeleny od rodiny/skupiny s ktorou cestoval, na vlastne naklady (resp. vznikne akesi koronove PZP).
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

suhlasim, rúško je uplny základ a ludia by ho mali nosit bez debaty. Staci sa pozriet co sa dialo v Cechach: na jar pekne vsetci povinne rúškovali tak počty nakazenych boli nízke,tak na leto uplne skoncila povinnost nosit ruska a nasledne na jesen počty rapidne vyleteli až im dekel nadvihlo. Rúško je "must have".
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Paly »

iceberg8 napísal: Ut 17 11, 2020 1:00 pm Ale k veci, na co pojdem na test, ak viem, ze koronu nemam, pretoze som nikde nebol ?
Nikde nebol?? V mojej reči nikde nebol znamená, že si v dome, a bol si akurát tak na dvore, nebol si ani v obchode na nákup a nemal si ani návštevu a určite si na žiadnej nebol. V opačnom prípade tvrdiť ze som zdravý, resp nemám, alebo nemal som koronu he hlúpe. Môžeš sa s tým nakaziť všade, a zároveň nikde. Všade preto, lebo ak máš slabú imunitu a stačí fň aby si sa nakzil, a nikde preto ak tvoja imunita pracuje perfektne, a koronu zožuje ako všetko ostatné.
A určite vieš že sú aj takzvaný bezpríznakoví, ktorí sú pozitívny, ale sú zdravý ako ty vravíš.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Paly napísal: St 18 11, 2020 5:57 pm Nikde nebol?? V mojej reči nikde nebol znamená, že si v dome, a bol si akurát tak na dvore, nebol si ani v obchode na nákup a nemal si ani návštevu a určite si na žiadnej nebol. V opačnom prípade tvrdiť ze som zdravý, resp nemám, alebo nemal som koronu he hlúpe. Môžeš sa s tým nakaziť všade, a zároveň nikde. Všade preto, lebo ak máš slabú imunitu a stačí fň aby si sa nakzil, a nikde preto ak tvoja imunita pracuje perfektne, a koronu zožuje ako všetko ostatné.
A určite vieš že sú aj takzvaný bezpríznakoví, ktorí sú pozitívny, ale sú zdravý ako ty vravíš.

presne tak, ano,bol som len doma, na dvore, nakup som nemal (kurier vyhodil nakup za branu), navstevy tiez nie. jednoducho som nestretol cloveka. Jedine, kde som bol, bol les, auto-les, nikto medzi tym, a auto ma rusko, ma filter kabinovy ;)
pokus napísal: St 18 11, 2020 8:35 am
Ice co som v zivote dosiahol? Rusko je v pomere cena/vykon bezkonkurencne. Je empiricky dovod, preco ho nosi personal pri operaciach a dnes aj miliony ludi po svete. A nie, nenosia ho preto, aby chranili seba...

Akceptujem tvoj nazor, ale.. ja nemozem nicit svoje zdravie ruskom, preto, ze niekto iny nie je schopny sa o svoje zdravie postarat vramci svojich moznosti. Beriem rusko v interieri, tam si ho dam. Ale aby som na ulici mal rusko, to je nenormalne. Pytal som sa, dokedy budeme takto nosit rusko? Logicky si odpovedam - do vakciny. Hm. Je otazne ale,rusko niekde vo velkomeste kde je 6ludi na m2 na chodniku. Ale opakujem sa... interier.. dokedy? je z prirody neprirodzene mat rusko vonku "cely den". A nie z dovodu nejakeho CO2.. Priroda a clovek ziju v symbioze. Ludia jednoducho nemozu hacknut system tak, ze budeme nosit rusko a vyriesene, do srmti rusko, od narodenia.. Uz tento rok, co ludia nosia rusko vsade ich bude stat vysoku dan- stratia cas ktory je nutny na prisposobenie sa. Priklad - alergia na pel, dam si rusko.Rusko nikdy neriesi pricinu, len mozny dosledok.
Odoslané z počítača
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hovori sa, ze ruska potlacili chripku (lebo ludia ich nosia a kvapocky sa jednoducho nesiria). Pokial je to pravda, preco nepotlacili aj koronu?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iceberg8 napísal: Ne 22 11, 2020 2:26 pm Hovori sa, ze ruska potlacili chripku (lebo ludia ich nosia a kvapocky sa jednoducho nesiria). Pokial je to pravda, preco nepotlacili aj koronu?
Ja som žiadne respiračné ochorenie toho roku nemal. Predpokladám, že vďaka opatreniam, hlavne rúškam. Rúška potlačili prvú vlnu korony a ostatné respiračné ochorenia, takisto alergie. Najčastejšie bývajú chorí rodičia, ktorí majú malé deti ..tie im to donesú zo škôlok a prvého stupňa ZŠ.
Preto sa pri chrípke zatvárajú škôlky a následne školy. Teraz sme v druhej vlne a chrípková sezóna ešte len príde. Kto sa bojí chrípky , ten sa ešte stále môže dať vakcinovať.

Korona je nateraz relatívne pod kontrolou. Vďaka testovaniu, opatreniam a rúškam. V čase poriadnej chrípkovej epidémie by týždenne pribúdali desaťtisíce až státisíce chorých ( nie pozitívnych, ale chorých, ktorých hlásia lekári ). Silná a nepotlačená epidémia by mohla znamenať aj 10% obyvateľstva na péenke. Aj silnejšia chrípková sezóna vie naplniť nemocnice. V Taliansku je to bežná vec. Teraz máme v nemocniciach 1500 covid pacientov - môžeme byť spokojní, že to nestúpa. Sranda je, že slovač je za každých okolností v určitom zmysle nespokojná...

Aktuálna téma, ktorá čochvíľa príde bude geneticky modifikovaná vakcína, ktorou nás budú chcieť napichať. Toto treba študovať, či to nie je riziko.
Ja som sledoval vývoj vakcíny moderna, ked som od februára trejdil ich akcie ( MRNA ). Bohužiaľ, nemám dôveru k ich vakcíne a budem si musieť urobiť research ako sú na tom tie ostatné.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Rado »

iceberg8 napísal: Ne 22 11, 2020 2:26 pm Hovori sa, ze ruska potlacili chripku (lebo ludia ich nosia a kvapocky sa jednoducho nesiria). Pokial je to pravda, preco nepotlacili aj koronu?
Lebo chrípka má vždy rovnaké príznaky. Corona vírus nie. Niekto má pľúcnu formu, ktorá je podobná chrípke, ale iný nie. S tým som sa stretol našťastie nie osobe. Potom sú aj bezpríznakoví a to je tiež srada, keď potom zistíš, že bol kolega pozitívny. Mne zatiaľ ROR pomáha a držím sa toho aj naďalej.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

http://www.dsl.sk/article.php?article=24494

Strana SaS chce kvôli koronavírusu plošne sledovať polohu mobilov
"Po zaevidovaní pozitívne testovanej osoby do systému, tento vyhľadá všetky mobilné čísla, ktoré boli za posledných 7 dní v menšej ako kritickej vzdialenosti k mobilu pozitívne testovanej osoby po dobu viac ako 15 minút. Na tieto mobilné čísla bude automatizovane poslaná SMS správa s výzvou na testovanie a s unikátnym kódom, ktorý bude zadaný do systému, ak sa oslovená osoba dostaví na test," popisuje riešenie strana.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Rado »

Tie sa sledujú už teraz, ale okrem toho, že viem z google maps kde sú zápchy som zatiaľ nevidel úžitok. Ja nemám problém, aby mi prišla taká sms. Teraz som sa to dozvedel mailom a som zasa v dobrovoľnej karanténe.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No,mne skor ide o to, ak byvas v bytovke s vyse 100 ludmi, ako budu vediet, kto s kym a kde ?
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ved preto si myslim, ze by bolo lepsie dat do lockdownu celu bytovku, je to efektivnejsie ako riskovat, ze z 200 ludi budu 4 false negative a roznesu to po celom meste.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Rado »

Je celkom zábavné ako sa niektorí boja sledovania a pritom dajú súhlas napr. Googlu. Zdieľajú na soc. sieťach veci z osobného života, ale dostať sms v čase pandémie je problém. Asi to bude v tom, že zdieľajú viac ako svoju polohu, ale dobrovoľne. :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Rado, kto dava suhlas napr Google a soc sietiam ? Kto si dava osobny zivot na net ? Napr, ja osobne nepoznam cloveka, ktory by zdielal svoj zivot na nete..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Rado »

Ja poznám aj keď nie som užívateľom soc. sietí. Napr. náš premiér komentuje všetko ako malé decko. Zjavne si niečo kompenzuje.
Informácie o dopravnej situácii na google maps sú výsledkom sim kariet. Ak ich je veľa na jednom mieste, tak je tam zápcha. To je celkom užitočné sledovanie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Rado »

:lol: to mapobavilo.
Mimo tento experiment je to však výborný nápad. Už mi viackrát pomohol.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

https://akw.sk/covid-19/breaking-news
BREAKING NEWS
NapísalPeter Weis
25 novembra, 2020
Čas čítania: 2 min.

Kompetentné orgány štátnej správy zrejme nemajú informácie o parametroch RT-PCR testov

Dňa 16.11.2020 sme požiadali Úrad verejného zdravotníctva SR, Ministerstvo zdravotníctva SR a Štátny ústav pre kontrolu liečiv, aby nám zodpovedalo základné otázky ohľadne parametrického nastavenia používaných RT-PCR testov. Z ich odpovedí nám obrazne „padla sánka“. Ministerstvo a aj jeho Úrad na seba navzájom ukázali prstom v ten istý deň. Ústav nás odkázal na stránku, kde okrem všeobecných informácií, nie je uvedené nič, na čo sme sa pýtali.

Čo sme sa teda pýtali? Vzásade veľmi jednoduché a základné legitímne otázky: čo konkrétne test testuje, aby sme vylúčili, že testuje, čo testovať nemá a najmä na koľko cyklov je nastavený, aby sme vedeli posúdiť jeho presnosť.

Prečo? Lebo sme chceli vylúčiť všetky tzv. konšpiračné teórie, ktoré sa v hojnom počte objavujú na internete. Tie hovoria spravidla buď o tom, že testy sú nepresné pre vysoké nastavenie cyklov multiplikácie alebo že vôbec netestujú RNA vírusu COVID-19.

Ani jeden z horeuvedených štátnych orgánov však takýmito informáciami evidentne nedisponuje. Inými slovami, štátne orgány SR na úseku verejného zdravia asi iba tušia, čím sa obyvateľstvo SR testuje a čo sa testuje, avšak bez vedeckého základu. Nevieme teda vôbec vyhodnotiť funkčnosť, či použiteľnosť testov, vlastne ani ich mieru falošnej pozitivity a ani to, čo vlastne testujú. To nás privádza k myšlienke, že si táto téma zaslúži oveľa väčšiu pozornosť ako fakt, že nariadenie povinného plošného testovania je v úplnom rozpore s platným právnym stavom a medzinárodnými záväzkami SR. Keďže RT-PCR testy sú akousi modlou – meradlom správnosti všetkého v tejto „pandémii“, je teoreticky možné, že dospejeme aj k záveru, že tento stav je výlučne pandémiou testov. Bude to mať o.i. kľúčový vplyv na potrebu vakcinácie.

Za textom sú pripojené relevantné dokumenty. O vývoji situácie Vás budeme informovať.

-pw-/
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Rado »

Iceberg8 ďakujem. Weis&Partners je ešte zábavnejšie ako tie mobily. Od čias JUDr. Husáka cez JUDr. Mečiara až po JUDr. Fica mám k právnikom veľmi vyhranený postoj. Túto advokátsku kanceláriu si radím k JUDr. Adriane Krajníkovej. :lol: :like:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Rado, nuz, advokati, tak isto ako bankari, budu prvi koho nahradia stroje/roboti/AI, takze nie je za co.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Rado »

...u právnikov mám vážne pochybnosti
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Glogol »

Zvlastne ako je vsetko relativne. Taliansko ma vacsi pocet umrti ako na jar ale teraz je relativny pokoj oproti jari. Ludia si zvykli.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Taffix - nosný sprej.

Vyzerá ako rozumné riešenie popri dezinfekcii rúk, keď sa ide do obchodu, na návštevu, medzi ľudí.

Certifikovaný sprej s dvojitou ochranou proti covidu a iným patogénom. Účinok 5 hodín.
Predávajú to renomované lekárne ako Dr. Max a pod.

https://www.benulekaren.sk/taffix-nosov ... -sprej-1-g

...pri kontakte s nosovou sliznicou mení na tenký ochranný gélový mikrofilm, ktorý chráni bunky nosovej sliznice pred infekciou vírusmi prenášanými vzduchom, ako aj rôznymi alergénmi. Dostatočným okyslením prostredia až na úroveň pH=3,5 sa zároveň vytvárajú podmienky, v ktorých neprežíva až 97% všetkých respiračných vírusov.

...Výsledky laboratórnych testov potvrdili vysokú, takmer 99% účinnosť Taffixu proti rôznym druhom respiračných vírusov (vrátane koronavírusu SARS-CoV-2), ako aj samotné zníženie možnosti ochorenia na COVID-19.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pelle schytal covid. V nedelu mal v TV so Sulíkom hodinovú debatu..uvidíme ako rúška fungovali.

https://www.facebook.com/pellegrini.peter/
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Wuhan Coronavirus

Príspevok od používateľa Glogol »

pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"