Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jan7925 »

JOGO- podobne to mam aj ja,,bola by to danova pohroma pre mna,,ale slubili ze to nespravia
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa embe »

Ja som tiez este nedal suhlas a dnes rano mi odisiel trvaly prikaz z CSOB do IBUK, tak som zvedavy ci to tam dojde. Moje investovanie 1x rocne sa blizi, tak som zvedavy, ci sa mi to koncom januara podari.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tí, čo ste nedali súhlas, vám neposielali min. týždeň, že trading skončí 17.1.2021?

Our records indicate that you have not yet responded to an invitation to transfer your accounts from Interactive Brokers (U.K.) Limited (“IBUK”) to iBrokers Central Europe Zrt. (“IBCE”) (“Proposed Transfer”). As we advised you, at the end of the year, IBUK is expected to lose its financial services passport which allows the provision of services across Europe, and Interactive Brokers Group (“IBKR”) plans to do business with you through IBCE, a European Union based entity, beginning 1 January 2021. If you would like to accept the Proposed Transfer and continue to do business with IBKR, please click here.

Please note that if you do not accept the Proposed Transfer, IBUK will not be able to fully service your account, as of 17, January 2021, which will include a restriction limiting you to position-reducing or closing orders. We value you as a customer, and we hope that you decide to continue your relationship with IBKR through consenting to the Proposed Transfer to IBCE.

As we have previously advised you, you also have the option of declining the Proposed Transfer. If so, our personnel can assist with the transfer of your assets to another broker outside the IBKR Group, but please be aware that this transfer may take longer than usual. You also have the option of closing out your positions and transferring the cash to another account outside the IBKR Group. Please make sure your banking information is up to date.

Again, if you decline the Proposed Transfer, you will not be able to enter any orders at IBUK, other than position-reducing or closing orders, as of 17, January 2021.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jaja »

Něco podobného mi přišlo 31.12. s platností k 1.1., ale nic se nestalo (krom podúčtu manželky).
K 17.1. nepřišlo nic.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jan7925 »

"Again, if you decline the Proposed Transfer, you will not be able to enter any orders at IBUK, other than position-reducing or closing orders, as of 17, January 2021."

doslo to aj mne, ale verim ze robia na dohode a ze si UK nieco vybojuje.
Lebo stratia kopu klientov...Ja z principu nenecham v EU a dam do USA.

Mali sme drzat spolu a mozno by dali Lloyds aj na EU pobocky. Teraz im zbytocne davat 1mil poistku ,,, naco ,,,vacsina ludi presla...vzdala sa, nevybojovali sme nic , ani sme sa nepokusili. Ludia su vyteseny z toho ze idu do isrka a nie madarska..To je mi uz vyhra.Spadnut z 1mil poistky na 20,000eur a este sa z toho vytesovat , ze to nie je madarko ktore ma 100K...

IBUK by bola nutena nieco s tym spravit,,,kebyze 90% odmietnu, treba im predsa poplatky z tradingu.

To ozaj radsej nebudem investovat cez brokera ako mam stratit svoje uspory.
Ked sa nebude dat cez USA, tak radsej priamo skusim ziskat stock certifikaty od firiem , pokial sa to stale da ako za starych cias.
Vacsina mojich $ je v 10-15 firmach a nove uz aj tak neposielam.

Ked ma EU a UK taky pristup k investorom , radsej dam $ za vystavenie stock certifikatu , mozno sa to da aj na ETF ,nie som si isty.
majciak1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Št 31 05, 2018 7:10 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa majciak1 »

Ja som u Lynx toto mi prislo:
Tento e-mail je poslednou pripomienkou k udeleniu vášho súhlasu. Ak váš súhlas nedostaneme do 17.1.2021, budú sa na váš účet od 18.1.2021 vzťahovať obmedzenia. Znamená to, že od tohto dátumu budete môcť iba zadávať príkazy na uzavretie alebo zníženie svojich existujúcich pozícií.

Som Buy and Hold v marci aprili som nakupil toho dost nemam v plane tento rok kupovat nechal by som si zmrazeny ucet cca do konca roka myslite ze je nejaka sanca ze sa UK a EU dohodnu a nebudem musiet do Irska ?
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jan7925 »

to nikto nevie ci sa dohodnu.
Je to biznis.
EU vlada chce svoje prachy
UK chce svoje prachy

Pokial prejde rukami dost uplatkov pre nenazrancov na kazdej strane tak sa dohodnu.

Nehladaj logiku v EU zakonoch . Jednym prikladom totalneho zlyhania logiky su UCITS. Ich odovodnenie na ich existenciu je totalnym nezmyslom.
Pockajme a uvidime....Aj ked ucet zmrazia, mozno sa stane zazrak a vo feb 2021 odstrania obmedzenia a najdu nejaky sposob tam ludi nechat.
Podla mna zmigruje 95% ludi...
Potom IBUK mozno , zabojuje za tych 5% lebo im tam bude sediet kopu $ v akciach a pohyb nabude ziadny...
Mozno vybojuju nieco pre tych co odmietnu.
Naposledy upravil/-a jan7925 v Ut 12 01, 2021 9:06 am, upravené celkom 1 krát.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jan7925 »

Ale idealne by bolo keby IB dali sukromne poistenie pre ucty , ale boja sa.
Maju taku vieru v madarsko a irsko ako my vsetci.
Inak by ho uz davno dali...

Verim ze dostali quote od Lloyds a sa im zatocila hlava z tej sumy .
WIrecard skandal je stale prilis cerstvy , aj ked neboli brokerom ale boli vo fin. industry.
alebo chceli aby IBUK rucilo nejakymi prostrietkami a IBUK im povedalo,,kasleme na to.. Nech si EU zvysi na 500K ako ma SIPC, ale to zase EU vlada nespravi. Naco chranit obcanov...DO UK nemozeme , do USA je problematicke (ale mozno sa nieco dotiahne) a v EU mas 20K ochranu...

IBUK si povedalo,,ked EU kasle na svojich obcanov a zabranuje im slobodny pohyb po fin.trhoch , nech budu radi ze im vobec ponukame madarsko a irsko.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa hokaido »

Ak nedate suhlas, beriete na seba riziko, ze Vam ten prevod do IB EU po 17.1. nebudu akceptovat.
Oni si mozu povedat, ze v UK nechcu mat EU rezidentov, aby nemuseli vynakladat v IB UK extra zdroje na nich.

Tiez je tam sanca, ze to skonci tak ako v USA ked zaviedli FATCA a ostatne povinnosti: Presunte si assety inam, alebo vam ich zatvorime my o 2 mesiace. Cash vam nasledne posleme na ucet z ktoreho ste robili depozit.

Vsetko su to ale domnienky. Cas ukaze.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jan7925 »

"Ak nedate suhlas, beriete na seba riziko, ze Vam ten prevod do IB EU po 17.1. nebudu akceptovat."

To si nemyslim . Ako by to mohli logicky zdovodnit?
Zamietnut presun zakazkinovy a stratit zakaznika na cely zivot len preto ze nesuhlasim s ich blbimy podmienkami ?
To sa nestane. Keby to spravili , tak to by som v zivote nechcel nic robit s IB lebo by to bol dokaz, ze managmantu v IB uplne preskocilo.
Plus, IB EU je uplne iny broker ktory po pravnej stranke nema s IBUK nic spolocne.
Takze ked by zamietli presun do IB EU zamietli by aj presun do ineho EU brokera a to uz asi bude porusovanie nejakeho zakona.
Z biznis hladiska to pre nich nedava zmysel eventualne zamietnut urobit presun do EU.

Pokial mi napisu , mate 2 mesiace a potom vam zatvorime pozicie, tak si to presuniem niekde inde.
Rozhodnem sa potom , ale myslim ze nie je stale dovod robit predcasne rozhodnutia .
majciak1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Št 31 05, 2018 7:10 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa majciak1 »

Dnes rano som pisal do Lynx:

Budem moct migrovat aj po 17.1.2021 ?
Pokial neudelim suhlas budu mi zatvorene pozicie a ucet zruseny ?

ODPOVED:
Ano, souhlas můžete udělit i později, Váš účet bude v mezidobí zmražen pro otevírání nových pozic a zasílání dalších finančních prostředků.
Pozice Vám uzavřeny nebudou, budou nadále drženy na zmraženém účtu.

Takze ja asi nemam co stratit (nakupovat tento rok asi nebudem) pockam par mesiacov a uvidim
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa embe »

Tak ja som teraz nakupil v pohode, i ked ked som zadal prikaz mi tam v prikazovom okne pisalo velkym cervenym ze moj prikaz bol zamietnuty. Ale vedla bolo dalsie okno kde bol pokec o tom prechode a moznosti ze ignorovat a pripomenut o 2 dni. Tak som to zaklikol a prikaz preniesol.

Detske poducty kde je hlboko pod 20kEUR som dnes dal suhlas na prenos do IE.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jaja »

Jo v TWS mi to už taky nadává. Včera ještě nenadávalo.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa Adammd »

Trochu OT, IB umožňuje mať detské podúčty?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa embe »

Adammd napísal: Ut 12 01, 2021 4:49 pm Trochu OT, IB umožňuje mať detské podúčty?
No, tie ucty su pisane na mna samozrejme, nepamatam sa ze ako som to zakladal ale viem ze som to s Lynx riesil, myslim, ze su ale realne len moje. Su to poducty, ale bolo mozne ich previezt do IE samostatne kazdy zvlast.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa Adammd »

Aha tak, lebo som myslel, že je to nejako aj právne upravené, ako pri stavebnom sporení napríklad,že môžem investovať aj v mene dieťaťa.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa Rado »

U IB môžeš mať pod sebou viac účtov. Všetko je pod jedným menom a heslom. To čo má jaja je advisor. Tam máš účty iných vlastníkov, ktoré spravuješ ty. V TWS ich potom vidíš všetky naraz. Je to jednoduchšie ako sa prihlasovať na všetky na viacerých zariadeniach. Užil som si s tým svoje. :?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Goembi
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št 08 06, 2017 9:13 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa Goembi »

Nový e-mail od IB:

"Without this consent, IBKR will need to restrict your account to closing-only transactions and as of 31 January 2021, and may need to consider closing your account entirely."

Takže už nie je posledný dátum 17.1, ale na druhej strane už hrozia s zatvorením účtu! :palec_dole:
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Oni to tasi fakt chcu rozdelit medzi IBIE,IBCE a IBLUX. Takze nebudu robit vynimky, lebo potom by celili reklamaciam zo strany tych co dobrovolne migrovali a ktori by tiez chceli zostat v IBUK. S Brexitom ako takym to uz asi vela nema.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jan7925 »

Goembi napísal: St 13 01, 2021 7:05 am Nový e-mail od IB:

"Without this consent, IBKR will need to restrict your account to closing-only transactions and as of 31 January 2021, and may need to consider closing your account entirely."

Takže už nie je posledný dátum 17.1, ale na druhej strane už hrozia s zatvorením účtu! :palec_dole:
to doslo asi kazdemu z IBUK,,,takze to presunuli na 31.jan
Tym padom , asi nemame na vyber a migracia tym padom vyzera ako nutena zalezitost...
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa hokaido »

Necakal som, ze sa jedna z mojich predpovedi naplni. Povazoval som ich za mozne, ale nepravdepodobne.

Na reddite sa objavuju problemy po migracii.
V IBIE sa udajne nedaju robit konverzie EUR -> USD. Vypisuje to CFD risk warning, pricom dotycny robil len obycajny FXConv. Odpoved z IB bola, ze to zatial nie je mozne robit. Dufam, ze pojde o bug.

Dalsi sa stazoval, ze v IBCE je na EUR cash poziciu urok -0.8% od 1 Eura. To mi pride podozrive, na strankach IBCE som nasiel, ze je to az od 100k. Mozno pojde tiez o bug.

A jednemu este pri migracii omylom zmenili typ uctu z typu cash na margin. Ale on komunikoval so supportom a asi sa len zle pochopili.

Ste uz niekto premigrovany, ze by ste vedeli potvrdit alebo vyvratit tieto problemy? Mali ste nejake ine problemy po zmigrovani uctu?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

tie chyby ktore spominas nemaju este asi vychytane, je to urcite docasne, treba im to hlasit.
U mna zatial nic, velke ticho. Mal som im poslat doklad totoznosti, ten som poslal uz davnejsie. Povodny ucet funguje normalne.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jan7925 »

Takze , dobojovane, cakate co bude po 31.jan??? Ja asi pockam ,,,pokial ja nevyjadria ako normalny ludia
Ten ich jazyk je velmi zastrasujuci a opatrny....WE MAY NEED TO CONSIDER CLOSING .....
Tak uz nech napisu jak normalny ludia ,,aspon raz....WE WILL CLOSE YOUR ACCOUNT...
Jednaju s nami jak idiotmi....presuvaju datumi, zastrasuju...
peki
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 12:10 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa peki »

já myslím, že to už dost zrozumiteľne napísali... ja som tiež dodnes čakal, ale už ma to nebaví a potvrdil som migráciu. tento účet si nechám v IBIE a budem hľadať aj iného brokera kvôli rozloženiu rizika....
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa hokaido »

emeight napísal: St 13 01, 2021 1:27 pm Maly update, prave jsem uspesne prenesl cely ucet, vcetne otevrenych pozic na akciich a opcich z IBUK do Tastyworks. Zatial velmi dobra komunikace ze strany podpory, na co jsem u IB nebyl zvykly - ale aj tak jsem byl spokojeny, rozsah produktu, trhu ci nabizenym urokem na margin zkratka nemaji moc konkurenci, no popdpora byla vzdy jejich dost slaba stranka.

Kedze ucet uz mam opet kryty SIPC, IBUK pravdepodobne zmigrujem do IBCE a budem vyckavat, ci neponuknu nejake extra poistenie casom, ked nie, v poriadku a bohuzial.

emeight, Ďakujeme, že si sa s nami podelil o tuto informáciu :palec_hore:
Mohol by som ťa ešte požiadať, či by si mohol vo vlákne o tastyworks, doplniť aj ako to prebiehalo?
Napr odkiaľ si prenášal (Lynx/IB), kolko to trvalo, čo si musel doložiť, koľko to stálo, čo ti nepreniesli (napr cash pozicie?) atď
Myslím si, že mnohí z nás nie sú spokojní so novými podmienkami v IB EU a niektorí budú nasledovať tvoj príklad. Určite by nám to mohlo v rozhodovaní.
Ďakujem
stryko_drzgros
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 11 01, 2021 10:30 pm
Has thanked: 1 time

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa stryko_drzgros »

majciak1 napísal: Pi 13 11, 2020 10:44 pm V com je lepsie mat bankovy dohlad ?
Druha vec je u fia garancia portfolia vacsia ako 20000 ?
https://www.fio.sk/docs/sk/sk_informacie_gfi.pdf

FIO je 50 000 ak dobre chapem, ale Slovensku by som to nebral jadna ku jednej. Kym sa k peniazom dostanes znici ti ich inflacia. Aj s Devinbankou bolo podobne.
Naposledy upravil/-a stryko_drzgros v St 13 01, 2021 6:06 pm, upravené celkom 1 krát.
stryko_drzgros
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 11 01, 2021 10:30 pm
Has thanked: 1 time

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa stryko_drzgros »

Ja teraz tiez vo velkom riesim z co dalej, moznosti je niekolko:
1) mat viac brokerov
- nepaci sa mi to, je s tym vela hassle a aj viac poplatkov.
2) dufat ze v Interactive bude vsetko fajn a nerobit nic.
3) Menit na niekoho so slusnou garancnou schemou a aspon porovnatelnymi poplatkami.

Spominal sa tu Tastyworks, ale ako citam ten je skor pre traderov a v USD. Vie niekto o dobrej alternative pre buy and hold (akcie, ETF)? Idealne s moznostou mat ucet v Eurach, ale kludne aj bez.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa hokaido »

stryko_drzgros napísal: St 13 01, 2021 5:44 pm https://www.fio.sk/docs/sk/sk_informacie_gfi.pdf

FIO je 50 000 ak dobre chapem, ale Slovensku by som to nebral jadna ku jednej. Kym sa k peniazom dostanes znici ti ich inflacia. Aj s Devinbankou bolo podobne.
Tento informačný materiál o Garančnom fonde je účinný od 17.5.2012.
Asi to uz nie je aktualne, lebo na zozname subjektov Garancneho fondu nie su.
Goembi
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št 08 06, 2017 9:13 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa Goembi »

Možno veľmi hlúpa otázka/nápad. Môže byť riešenie takto?

1. Založit USD účet v SLSP. (Prípadne v inej domácej banky podla preferencie, ja mám v SLSP zatiaľ nulové poplatky)
2. Založiť účet u Tastyworks (účet v USD). Napojené na SLSP-USD účet.
3. Preniesť (ACAT) čast pozícií nad 100k USD z IBUK do novozaloženého Tastyworks-účtu.
Takto zostáva vedenie IB účte zadarmo a HU garancia vkladov do 100k EUR by bola postačujúca.
4. Schváliť migráciu IBUK => IBCE

Pre optimalizovanie konverzie EUR=>USD, ďalšie vklady by mohli byť riešené takto:
1. Posielať EUR na IBCE účet
2. Urobiť konverziu Idealpro EUR=>USD
3. Preniesť (ACAT) cash z IBCE do Tastyworks-účtu. ACAT u IB je zadarmo.

Výbery z Tastyworks v USD posielať na SLSP-USD účet. Poplatok: Outgoing Foreign Wire 45USD.

Výbery z Tastyworks v EUR:
1. Preniesť cash z Tastyworks do IBCE. Poplatok: Outgoing ACAT Transfers 75USD.
2. Urobiť konverziu Idealpro USD=>EUR
3. Výber z IBCE. Jeden výber/mesiac je zadarmo.
Goembi
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št 08 06, 2017 9:13 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa Goembi »

Ešte som našiel inú možnosť:

1. Založiť účet u Tastyworks
2. Založiť účet u Currencyfair
3. Prevod z EUR-ového osobného účtu na USD-ový Tastyworks-účet cez Curerncyfair

Poplatky sú lepšie ako cez SK banku, horšie ako cez IB: https://www.currencyfair.com/how-it-wor ... ange-fees/

V angličtine podrobné informácie a postupy dostupné na stránke europoor.com
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa hokaido »

Goembi napísal: Št 14 01, 2021 9:16 am Pre optimalizovanie konverzie EUR=>USD, ďalšie vklady by mohli byť riešené takto:
1. Posielať EUR na IBCE účet
2. Urobiť konverziu Idealpro EUR=>USD
3. Preniesť (ACAT) cash z IBCE do Tastyworks-účtu. ACAT u IB je zadarmo.
Nad tymto som tiez uvazoval, len som nevedel, ze je mozne aj cash presuvat. Tiez je otazne ako dlho to bude v IB zadarmo, ked to takto zacneme pouzivat :D

Dalsou moznostou k Currencyfair je pouzit Revolut ucet. Pri oboch este ale budes platit poplatok na strane prijemcu, 20+ USD.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jogo »

Goembi napísal: Št 14 01, 2021 9:16 am 3. Preniesť (ACAT) cash z IBCE do Tastyworks-účtu. ACAT u IB je zadarmo.
Neviem, či sa ti to podarí, IB posiela peniaze len na bankový účet majiteľa, ktorý musí mať uvedené v názve účtu meno majiteľa.

Pochybujem, že budeš mať v Tastyworks bankový účet vedený na tvoje meno pre vklad finančných prostriedkov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa hokaido »

ACAT mozes iniciovat len ak oba ucty brokerov su pisane na rovnakeho majitela. vid info od emeight
Ak by islo o joint account, znova oba ucty musia byt joint a na rovnakych majitelov.

https://www.investopedia.com/terms/a/acat.asp
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa rasto800 »

Ani v IB nie je ucet na meno(teda je nejaky len virtualny ale nie ze “naozajstny” ako ma clovek v SLSP napriklad) a peniaze tam poslat idu aj z uctu ineho brokera. Mam vyskusane taketo presuvanie usd od ineho us brokera do IB. Minimalne tym smerom to funguje. Tak tipujem ze iny brokers to maju podobne ako IB. Tj prevody medzi brokermi by nemali byt problem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ACAT funguje len medzi americkými a kanadskými brokermi. Zoznam členov je na www.dtcc.com.

Nebude to fungovať medzi IBCE a Tastyworks. Len medzi americkým IBUK ( = IB LCC + IB UK ) a Tastyworks atd.
V IBCE budeme mimo americkej regulácie. Americký IB je IB LCC..teraz budeme IB KFT. Nebude tu platiť SIPC, ani PDT, ani rozdvojenie brokera kvôli CFD a určite ani ACAT.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ra100
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2021 2:38 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa ra100 »

Tak toto je velmi zla sprava ohladom nefungovania ACAT pre IBCE. Ale na to sme si uz v suvislosti s IB (rozumej IBCE) v poslednej dobe zvykli. Co este postupne zistime, ze nebude fungovat :mrgreen: ??
Cize moznost presunu $ resp. pozicii k akemukolvek americkemu brokerovi po migraci pada.. :palec_dole:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Treba to skontrolovať po nalogovaní sa k IBCE. Ja to súdim podľa toho, čo písalo IBUK...oni potvrdili, že idú priamo cez americkú IB LLC.
Jednu výhodu IBCE už máme: možnosť neobmedzeného daytrejdenia s účtami pod 25K. Pre malých trejderov doležitá vec.

Pozriem, keď ma premigrujú. Zatial som v takom stave, že sťahovacie auto odišlo do Maďarska, ja sedím v UK v prázdnom dome. Snáď zajtra...

P.S. po migrácii sa nalogujem ako po starom a ocitnem sa v Maďarsku?
Pozeral som, že IB magyar má svoju stránku ale nem tudok magyarul..ja nevedieť po maďarsky :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jpeg »

Pozriem, keď ma premigrujú. Zatial som v takom stave, že sťahovacie auto odišlo do Maďarska, ja sedím v UK v prázdnom dome. Snáď zajtra...
:like:
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jan7925 »

ra100 napísal: Št 14 01, 2021 8:04 pm Tak toto je velmi zla sprava ohladom nefungovania ACAT pre IBCE. Ale na to sme si uz v suvislosti s IB (rozumej IBCE) v poslednej dobe zvykli. Co este postupne zistime, ze nebude fungovat :mrgreen: ??
Cize moznost presunu $ resp. pozicii k akemukolvek americkemu brokerovi po migraci pada.. :palec_dole:
Mohol, by si vysvetlit preco? Vdaka
long
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 10:34 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa long »

JUGGLER napísal: Št 14 01, 2021 8:25 pm P.S. po migrácii sa nalogujem ako po starom a ocitnem sa v Maďarsku? :roll:
Ano alespon u me to tak bylo. Migrace IBUK-IBCE. Pokud by se nezmenilo cislo uctu, vubec bych to nepoznal, jen mi zacaly vyskakovat pri zadavani prikazu okna Price Cap Confirmation a Order Confirmation. Po aktualizaci TWS, ktera prisla vcera, je mozne okna zakazat. U cisla uctu se mi zmenilo jen prvni cislo, U1xxxxxx na U7xxxxxx. S tim vznikla dalsi perlicka, ktera me nejdriv zaskocila. Prisel mi v noci mail, ze nemohu otevirat nove pozice, protoze mi klesly prostredky pod 25k.PDT Rano ovsem vse fungovalo, jak ma. Email se totiz tykal uctu IBUK,na kterem jiz nebyly zmigrovane prostredky a z emailu nepoznate, ktereho uctu se to tyka, protoze misto prvniho cisla uctu je hvezdicka. Nechapu, proc tento email posilaji, kdyz se stejne do stareho uctu uz nenalogujete. Asi tak. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"