bitcoin a jeho hranice

Odkazy na články, weby, portály o investovaní
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

moj nazor je, ze vacsinu Btc drzi /asi/ pomerne malo subjektov, takze staci aby jeden z nich zacal velky vypredaj a spusti to lavinu aj u ostatnych
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JPM a GS vždy hrajú na tú stranu ktorá im zarobí peniaze. Takže ked sa v nejakej forme dostali dnu, teraz budú ospevovať a vymýšľať targety kým na tom nezarobia peniaze. Smiešna argumentácia ten target 146 000 - lebo inflows, lebo GOLD...v ich hlavách ked sa vyrovnajú investície do digitálneho zlata s investíciami do BTC..tak to je nový target :lol:

Roky im ľudia žerú každú blbosť čo vypustia z úst... takže tak to treba aj brať.

Môj názor je taký, že nikto nevie kam dôjde cena BTC. Každý dnes strieľa od pásu a nikto nevie prečo je cena 35 000 a nie 10 000, alebo 1000.
Ja si myslím, že len jedno je isté: kým insideri vedia, že sa nebude robiť nič proti BTC tak môžu zarobiť na raste. Keď budú vedieť, že sa proti crypto niečo chystá, tak vedia zarobiť na poklese. Zarobiť na poklese je vždy najväčšia tutovka pre insiderov. Pokles sa ľahko odštartuje negatívnou správou. Býva rýchly, vie ľahko prejsť do paniky. Pre insiderov sú to vždy rýchle a veľké zisky... prakticky bez rizika.

Veľa som rozmýšlal o BTC keď jeho cena bola okolo 10 000. To bolo tuším do leta 2020. Keďže žiadne fundamenty okolo BTC nevidím, do longu ma ťahala TA ( graf bol na breakout pásma 10 000 ) a PA ( nadšenie ľudí a dôvera voči BTC ).

Keď už BTC prelomil 10 000 a útočil na old high..už som nevidel dobrý risk/reward. Teraz už nevidím žiadny edge..Je to podľa mňa fifty/fifty, že taká investícia má zhruba rovnaké riziko veľkého poklesu ako aj rewardu , že urobí nejaký zisk. Lenže 1:1 je pre mňa málo na to , aby som gambloval.

A prečo málo? Lebo mám k dispozícii 10 000 akcií na US trhu a medzi nimi je kopec takých, čo robia také isté pohyby ako BTC.

BTC padol na jar na cenu 5000 a teraz stojí 35 000. Nikto nevie kam ďalej pôjde cena.

Odmyslím si tri nuly a je to pre mňa to isté ako ked nejaká akcia s cenou 5 USD vyrastie na cenu 35.

1. mali sme tu NIO ktoré na jar malo cenu 3 USD a dnes stojí 54 USD....nie je to lepšia investícia než BTC?
NIO je firma, viem čo vyrába, poznám tržby, môžem ju donekonečna analyzovať a veriť dôvodom prečo by cena akcie mala ďalej rásť...

2. mali sme tu AMD na ktoré nás upozornil Martin pri cene 2-3 USD. Dnes je cena 90. Tiež je to pre mňa zmysluplnejšia investícia ako do BTC.

3. máme tu INSG, ktoré nám niekolko rokov dávalo šancu vstúpiť po 2 USD...posledné 2 roky po 4USD a naposledy bol výborný risk/reward po 8 USD.Tiež to nikto nevyužil a cena sa nedávno vyšplhala k 18...teda relatívne rýchlych +100%.

Ak by som mal teraz zvážiť či hrať na zisk 100% z BTC pri cene 35 000, alebo na rovnaký zisk s INSG pri cene 14..tak beriem INSG.

A posledný aspekt je, že si vravím, prečo by som mal investovať do BTC len preto, lebo o ňom retail rozpráva ako o super investícii?... teda ked mám k dispozícii jediný edge: presvedčenie investorov, že cena musí rásť = pozitívna psychologická analýza.
TA pri BTC je pre mňa negatívna ( na pullback ) a FA je pre mňa veľká neznáma...

...ked môžem investovať do spústy akcií, kde môžem staviť práve na to, že raz ich predám vo veľkom zisku, ked o nich bude rozprávať retail...(PA), keď ich môžem kúpiť podľa TA ( v lepšom risk/rewarde ) a predikovať rast na základe FA (všetky parametre sú k dispozícii, navyše komunikácia s manažmentom na CC kde do detailov preberajú každý aspekt ohľadom budúcej prosperity.. )

Prajem všetkým investorom do BTC veľa šťastia.

Mojím vzorom a krvnou skupinou zostávajú takí investori ako Martin7 (objav potenciálu AMD ), alebo Rado ( objav stratégie, ktorá mu prináša zisky v danom trhu ), alebo Jogo ( objavil, že trh má edge na long...hoci to ešte považuje za gambling, ja už tam vidím skill )...alebo Tilbur a Tango ( disciplinovaná stratégia s riadením rizika ). Najlepšie však bude inšpirovať sa z každého rožka trošku, veľa rozmýšlať, veľa hľadať a analyzovať a popritom zostať sám sebou.

:beer:
.
Prílohy
BTC middle finger up pattern.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ešte k tej absurdnej analýze s targetom ,,valuácie,, 146 000 USD.

The researchers also said that they expect interest in bitcoin to come largely from younger investors.

Súčasná kapitalizácia 575 miliárd má narásť 4,6 x na 2 645 miliárd ( pre mňa 2,64 T ).

Nebude ťažké obrať o peniaze ,,mladých,,. Vyhoja sa. Majú čas. Dostanú lekciu a potom budú investovať do akcií - do podnikania.
Peniažky sa prelejú od horúcich hláv k chladným. Tak to bolo vždy v histórii investovania. To je moja predikcia ako raz skončí BTC.
Prílohy
BTC sizyfos pattern.gif
BTC sizyfos pattern.gif (4.94 MiB) 13295 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: St 06 01, 2021 7:35 pm

Súčasná kapitalizácia 575 miliárd má narásť 4,6 x na 2 645 miliárd ( pre mňa 2,64 T ).

Nebude ťažké obrať o peniaze ,,mladých,,. Vyhoja sa. Majú čas. Dostanú lekciu a potom budú investovať do akcií - do podnikania.
Peniažky sa prelejú od horúcich hláv k chladným. Tak to bolo vždy v histórii investovania. To je moja predikcia ako raz skončí BTC.
Je veľmi otázne, koľko FIAT meny bolo reálne vložených do Bitcoinu. Lebo Bitcoin sa obchoduje za USDT a ten není FIAT mena. Som zvedavý, akú odpoveď mi da Paf, prečo potrebuje sprostredkovaciu firmu na zmenu Bitcoinov na FIAT menu, prečo mu FIAT menu nevyplatí rovno Bitcoinová burza. :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa Adammd »

Ale tether je +- peggovany na USD...musi byt kryty dolarom. Myslim, ze minimalne z 80%
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa jogo »

Adammd napísal: Št 07 01, 2021 8:56 am ..musi byt kryty dolarom. Myslim, ze minimalne z 80%
Tomu neverím, ukáž mi kurzový lístok FEDU, kde je kurz USD/USDT tzn. že pošlem do banky USDT a vyplatia mi USD..
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa Adammd »

Nejak som to neskúmal, ale co bola žaloba na bitfinex, ktorú zamietli, tak to tak z toho vyplynulo, že to kryté je +aktíva firmy.
Samozrejme usdt na Fiat premenis len na daných burzách.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: St 06 01, 2021 7:35 pm Nebude ťažké obrať o peniaze ,,mladých,,. Vyhoja sa. Majú čas. Dostanú lekciu a potom budú investovať do akcií - do podnikania.
Peniažky sa prelejú od horúcich hláv k chladným. Tak to bolo vždy v histórii investovania. To je moja predikcia ako raz skončí BTC.
Mozno by sme mali byt radi, ze kryptotraderom vymyslaju tak krkolomne dane. V podstate mladym nadsencom idu zobrat peniaze za nic a aspon cast z tych penazi idu dat na dochodky starym. Mladi zabili par rokov nezmyslom, vacsina z nich prisla o peniaze, niektori zarobili, z coho im podstatnu cast zobrali poplatky na obchodovanie a polovicu zisku zoberu dane. Ked sa clovek pozrie, ako nezmyselne ludstvo funguje, tak sa nad tym az rozum pozastavuje.

Je to ako tazenie zlata tisicky rokov, zlievanie ho do tehliciek, budovanie podzemnych betonovych sarkofagov a strazenie ich, medzitym zabijanie sa o tie tehlicky. Kopa zmarnenej energie ludmi, ale vo svete to tak proste chodi.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa jogo »

Adammd napísal: Št 07 01, 2021 9:28 am Nejak som to neskúmal, ale co bola žaloba na bitfinex, ktorú zamietli, tak to tak z toho vyplynulo, že to kryté je +aktíva firmy.
Samozrejme usdt na Fiat premenis len na daných burzách.
A teraz si predstav zjednodušený príklad, že počas rastu Bitcoinu do 1000USDT ľudia nakúpili Bitcoiny povedzme za 10 mld USD. Bitcoin narástol na 30 000USDT, burzy však majú len 10mld reálnych USD, 290MLD majú v USDT, za ktoré nikto neručí resp. ručia len tie burzy. Ak 10% ľudí sa rozhodne previesť zisk do reálnych USD, tak treba vyplatiť 30mld USD. Odkiať vezmú tie burzy 20 mld USD?
A neverím, že noví malí investori, so svojimi stovkami až tisíckami USD, vložili do bitcoinových búrz počas rastu na 30 000USDT, takú veľkú sumu reálnych USD. A inštitúcie, ktoré išli do BTC to majú dobre premyslené...čosi sme tu už o tom písali rozdiely v NAV ap.
Tato ponzi bitcoinová hra skončí, keď podobne ako Paf si malí investori uvedomia, že lepší "reálny byt v katastri nehnuteľnosti" ako "bitcoinová jachta na bitcoinových burzách".

p.s: Mimochodom ETN na Bitcoin, ktoré trackujem v mojej hitparáde je už v režime CLOSE ONLY, ako som pozeral na platforme IB. Žeby už začínal byť problém s prevodom USDT na USD?
To obmedzenie u Krakena na 500 000€ mesačne tomu nasvedčuje...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa polovnik »

jogo napísal: Št 07 01, 2021 10:05 am A inštitúcie, ktoré išli do BTC to majú dobre premyslené... .
Jogo jak to maju poriesene ? nejak ti nerozumiem
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa jogo »

Bavili sa tu chlapi niekde o tom, inštitúcie majú na predaji nejakých produktov okolo crypta tučnú maržu, ale neviem to teraz nájsť. Určite sa o tom bavil JUGGLER, tak si možno spomenie, kde to bolo.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa jogo »

Adammd napísal: Št 07 01, 2021 9:28 am Nejak som to neskúmal, ale co bola žaloba na bitfinex, ktorú zamietli, tak to tak z toho vyplynulo, že to kryté je +aktíva firmy.
Samozrejme usdt na Fiat premenis len na daných burzách.
Vieš si previesť USDT z jednej crypto burzy na druhú? Respektíve existujú peňaženky resp. účty na USDT mimo crypto búrz?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa Adammd »

Áno vies,je to token. A ako písal,minimálně 80% je likvidnych do usd. To máš ako kebyže niekto chce vybrať usd z bánk, tam je likvidnych možno 20%.

Kraken ma obmedzenie 500k mesačne na druhom stupni overenia, tzn bankový výpis a pas. Tretí stupeň, daňové priznanie, tzn že dokážeš z čohosi nakúpil tých 100btc, máš withdrawal unlimited.....
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa wolf25 »

jogo napísal: Št 07 01, 2021 9:02 am Tomu neverím, ukáž mi kurzový lístok FEDU, kde je kurz USD/USDT tzn. že pošlem do banky USDT a vyplatia mi USD..
Tether nieje regulovaný FEDom, do banky USDT nepošleš. Ale možeš ho poslat na burzu kde ho za kurz 1:1 vymeníš. To že Tether je sam o sebe nebezpečný a smrdí scamom a len čakam kedy to cele praskne a crypto na par rokov pochová. Ale to je na inú debatu. Máš však stablecoin USDC alebo Paxos, ktorý je regulovaný New York State Department of Financial Services (NYDFS). Už som o tom písal, každý mesiac majú pravidelné audity s tým že držia realny počet USD s tým ktorý vydali vo forme PAX tokenu. Je to jediná centralizovaná inštitúcia ktorej v crypte dôverujem. Audity najdeš tu:

https://www.paxos.com/attestations/

Okrem iného majú aj stablecoin krytý fyzickým zlatom. Audit taktiež vyššie.

Inak crypto marketcap dosiahol 1T
jogo napísal: Št 07 01, 2021 10:42 am Vieš si previesť USDT z jednej crypto burzy na druhú? Respektíve existujú peňaženky resp. účty na USDT mimo crypto búrz?
Samozrejme ze ano. USDT je normalny token na ETH sieti. Teda presuvaš ho kam chceš tak isto ako bitcoin a kazdu inu cryptomenu to vieš uchovat na svojej hardwareovej penazenke
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa jogo »

wolf25 napísal: Št 07 01, 2021 11:14 am Tether nieje regulovaný FEDom, do banky USDT nepošleš. Ale možeš ho poslat na burzu kde ho za kurz 1:1 vymeníš. To že Tether je sam o sebe nebezpečný a smrdí scamom a len čakam kedy to cele praskne a crypto na par rokov pochová. Ale to je na inú debatu.

Samozrejme ze ano. USDT je normalny token na ETH sieti. Teda presuvaš ho kam chceš tak isto ako bitcoin a kazdu inu cryptomenu to vieš uchovat na svojej hardwareovej penazenke
Z toho mi vyplýva, že USDT je vlastne krytý majetkom cryptoburz(cash + nehnuteľnosti + iné aktíva). Bolo by zaujímavé vedieť, aký je ten majetok veľký. Lebo potom reálna trhová kapitalizácia cryptomien bude rovná veľkosti tohto majetku.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa Adammd »

Pisal som, ze min. 80% je krytych realnym usd
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa wolf25 »

jogo napísal: Št 07 01, 2021 1:41 pm Z toho mi vyplýva, že USDT je vlastne krytý majetkom cryptoburz(cash + nehnuteľnosti + iné aktíva). Bolo by zaujímavé vedieť, aký je ten majetok veľký. Lebo potom reálna trhová kapitalizácia cryptomien bude rovná veľkosti tohto majetku.
Nie kryptoburz ale ich vydavatelom, neviem ako sa vola oficialne ta firma ale je to Tether. A patri rovnakej spoločnosti ktora prevadzkuje burzu BitFinex, ktora už má pár žalob na krku. Ak sa chces pobaviť vygoogli si niečo o ich kryptomene LEO. Až pod nátlakom priznali a potichu upravili svoj web že USDT je kryty už len 80% a aj to su v tom všetky aktíva nie hotovosť. A dalšia zaujímavosť len za posledny tyžden "vytlačili" 2 miliardy tokenov.

Tether je jednoznačne najväčšia slabina celeho bitcoinu a cryptosveta pretože celé to je postavené na nom a na sľube spoločnosti Tether, ktora nevie a ani nechce dokazať že tých vymyslených 20 miliard majetku skutočne má
Naposledy upravil/-a wolf25 v Št 07 01, 2021 2:31 pm, upravené celkom 1 krát.
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa tnk0 »

nerozumiem asi uplne tomu problemu s tetherom. Chapem tomu ze to je slaby bod celeho systemu lebo sa nanho spolieha viacero krypto burz, ale zdaleka nie vsetky. Ked padol MtGox tak to bol velky problem pre bitcoin pretoze to bola burza kde pretieklo 90+% celkoveho obchodu, ale teraz taky Coinbase alebo Kraken nepouzivaju tether a z mojho pohladu mozu kludne zastupit binance alebo bitmex ak by sa objavili problemy. Dalsia vec je ze firmy/institucie ako Grayscale, Paypal, Square, Microstrategy nepouzivaju tether vobec a podla mna oni tahaju momentalny rast ceny a nie obycajni ludia co kvoli hypu nakupuju na burzach
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa Adammd »

S poslednou vetou suhlasim, CME futures burza je aktualne najvacsia, koli institucionalnym investorom. Pred rokom boli objemy 222mil USD, teraz 2mld. Inak hovori sa ohladom akcioveho trhu, ze s big boys by sa nemalo bojovat , ale zviest sa snimi. Nemyslite, ze nastal cas?

CME Becomes Biggest Bitcoin Futures Exchange as Institutional Interest Rises
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Št 07 01, 2021 10:35 am Bavili sa tu chlapi niekde o tom, inštitúcie majú na predaji nejakých produktov okolo crypta tučnú maržu, ale neviem to teraz nájsť. Určite sa o tom bavil JUGGLER, tak si možno spomenie, kde to bolo.

Info doniesol Zakňaktel..tušim v tomto vlákne na začiatku.
Ľudia čo nechcú kúpiť BTC investujú cez Grayscale Bitcoin Trust ( ticker GBTC ).
Trhová cena sa v dôsledku silného dopytu od začiatku odtrhla od NAV a vzniklo predraženie.
Podobný prípad som zažil aj ja na pákovom ETFs na volatilitu niekedy pred 8 rokmi...odvtedy kontrolujem NAV
Teraz je NAV GBTC 33 a trhová cena 45.
Ten fond je štruktúrovaný tak, že ho môžu isté inštitúcie kúpiť za cenu NAV. Okrem iných podmienok musia držať minimálne pol roka.
Investujú milióny a majú z toho nehorázny zisk. Pri danom stave je to možnosť kúpiť za 33 a predávať za 45 ( marža 36% ).
ked sme sa o tom bavili, bola marža 47%. A ked to tie inštitúcie objavili...tak dlhú dobu zarábali istých 40% p.a ( 2 x 20% ročne ) aj ked BTC cena nestúpala. Proste inštitúcie mali z BTC zlatú žilu aj ked cryptohráči hodlovali :lol:

Každá ponzi schéma funguje, kým má prítok nových peňazí. Jeden odtok v prospech inštitúcii máme definovaný. Samozrejme, kopa inštitúcii robí aj prítoky, ked kupujú , aby mohli na cryptotrhu robiť biznis. Stále vyššia cena sa však obvykle v nejakom bode zastaví... ved aj tu vidíme, že ľudia, čo roky čakali a dočkali sa rastu začínajú predávať. Pri akciách sa tento jav prejaví poklesom, ale v istom bode sa kupci vždy vrátia. Pri bitcoine si ľudia kladú otázky..nemajú sa velmi o čo oprieť. Pri akciách máme análov, ktorí búšia do ľudí zvyšovaním targetov. Tu skúšajú inštitúcie to isté, ale je to len také strieľanie od pásu bez skutočných argumentov...Som zvedavý ako to všetko dopadne. Pre tých, čo sú dnu palec hore...ale skutočná dráma skončí až vtedy, ked svoje crypto vymenia za fiat peniaze.

BTC 40K:
Prílohy
BTC 40K.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa Adammd »

f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa Glogol »

Treba to brat tak, ze su to len predpovede a tipy. Aj pri 1/5 sucasnej ceny ( a mozno este mensej) Tesly sa vacsina z nas mylila. V lepsom pripade len pasivne v horsom aj aktivne shortovanim.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ak niekoho zaujima pripadna černota okolo Tetheru celkom fajn čítanie:
"This was consistent with the possibility that, as Tether Ltd.’s various legal challenges failed one after another in the New York courts, Tether Ltd. was choosing to issue Tethers faster and faster to maximize the amount of value it could extract from the crypto ecosystem before being shut down. The pace accelerates closer to Tether Ltd.’s final disclosure deadline — January 15th, 2021."
https://crypto-anonymous-2021.medium.co ... dcf78a64d3
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa Adammd »

15. januar jaksik presiel a ....nic....FUD

Ked zacne predavat Grayscale, zacnem predavat aj ja, zatial pokracuju v nakupoch, tento tyzden cez 10 000BTC. Nebudem snad bojovat s miliardovymi fondami :wink:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa wolf25 »

ked nabuduce niečo komentuješ aspon si otvor dany članok aby tvoj komentar nebol totalne odveci
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa tnk0 »

ja som si to precital cele a je to slabe. Celkovo obchodovany objem bitcoinov na vsetkych burzach klesa, institucie nakupuju cez otc, legitimne burzy co nepouzivaju tether rastu. Stranky ako coinmarketcap alebo bitcoinity uz davno ignoruju burzy ktore si umelo zvysuju objem obchodov. Vcera dali z tetheru to posledne podanie na sud, uvidime ako sa to doriesi ale ja osobne by som bol za pad tej firmy nech sa cely system ocisti (aj za cenu napr 60% padu ceny btc). Idealne by bolo ak by burzy zacali pouzivat stablecoin ako DAI kde sa robi audit nepretrzite kedze to je cele na blockchaine
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa wolf25 »

PAX, DAI, USDC maju pravidelné audity a sú pod dohľadom. Dokonca Binance má vlastný stable coin BUSD, ktorý je len rebrandovaný PAX. Otázka je prečo ťa nútia napriek tomu používať Tether ( na trading futures )
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa tnk0 »

ze preco ta nuti binance tradovat futures cez tether? to fakt netusim, ale tu sa to tiez posunulo dobrym smerom. najvacia futures burza je uz CME
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa Adammd »

f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Adammd napísal: So 16 01, 2021 8:02 pm Konkurencia pre GBTC prichadza

Osprey Set To List Bitcoin Trust At 1/4 The Cost Of GBTC
Same shit, different day..

The Osprey REX Bitcoin Trust (OBTC) is set to start trading over-the-counter sometime next week.

Pre američanov to znamená 0,49% p.a. oproti GBTC 2%.p.a.
Pre nás žiadna zmena...akurát máme protistranu keby sme chceli robiť arbitráž na prémium nad NAV.

Európa v tomto predbehla Ameriku. Tu vznikajú Bitcoinové fondy obchodované na regulárnych burzách ...xetre a pod...
Pre nadšencov to znamená oslobodenie od daní a odvodov. :potlesk:

https://youtu.be/buygQ1C2GFs
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Juanko
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 30 03, 2021 3:15 pm
Been thanked: 1 time

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa Juanko »

AKo rýchlo vyletel, tak aj padol, ale verím tomu, že to pôjde zase na mesiac :D
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa JanH »

Som zvedavy, ako to s tym bitcoinom pojde dalej. Stale mi to pride, ako tulipanova horucka. Ked BTC rastie, 4/5 investorov su spekulanti.
Zaujimavy je aj postoj Buffetta a Mungera. Oni to proste nechnu ani za 16kEur.
Ale koho to prekvapuje, To co povedal o zlate sa da aplikovat aj na bitcoin.

„Zlato sa ťaží z podzemia v Afrike alebo inde. Potom ho roztavíme, vykopeme ďalšiu dieru, skryjeme ho tam a zaplatíme ľuďom aby stáli okolo a strážili ho. Zlato nemá žiaden úžitok. Každý, ktorý to sleduje z Marsu by sa škrabal za hlavu.“
----Warren Buffet
Zdroj: https://finance.yahoo.com/news/warren-b ... 00034.html
https://citaty-slavnych.sk/autori/warren-buffet/
stary gambler
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2022 10:37 am
Been thanked: 21 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa stary gambler »

pre priaznivcov bitcoinu odkaz na jedno video https://www.youtube.com/watch?v=poMRKaZkHBU, hrozostrassne pozeraani videa, od Igora Pauera, ovplvynenie ceny bitcoina sa da pri bilionovom trhu vykonat aj so smiesnou sumou 300.000 dolarov, inak hodnotu bitcoina na rok odhaduuje od 20.0000 do 100.000 dolarov- no neobchoduj, nastastie tam nemam ani fenig
bce
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 23 06, 2023 8:56 am
Been thanked: 1 time

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa bce »

stary gambler napísal: Št 13 07, 2023 7:39 pm pre priaznivcov bitcoinu odkaz na jedno video hrozostrassne pozeraani videa, od Igora Pauera, ovplvynenie ceny bitcoina sa da pri bilionovom trhu vykonat aj so smiesnou sumou 300.000 dolarov, inak hodnotu bitcoina na rok odhaduuje od 20.0000 do 100.000 dolarov- no neobchoduj, nastastie tam nemam ani fenig
Zavadzajuce video - nebol to Binance, ale BinanceUS - kde je nulova likvidita.

US vlada predava BTC na Coinbase, staci si pozrriet SPOT volumes, 300k USD nie je ziaden problem.
Posledny predaj - 14 marca, 9,861.17 bitcoin (BTC) za takmer $216 millionov. Pozeram denny graf, uplne v pohode.

Kto sa chce bat - satoshi ma asi milion BTC. Zatial ich nepresunul z adries, ktore su zname. Moze ich kedykolvek predat ;)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa iceberg8 »

To by bolo velmi zaujimave, predat ~1/19-tinu celeho BTC :)
Odoslané z počítača
uhlikova_stopa
Silver Member *
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Ne 12 06, 2022 8:14 am
Has thanked: 53 times
Been thanked: 31 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa uhlikova_stopa »

Bitcoin fans stale hovoria o platidle buducnosti…ja neviem…este som nikoho kto ma bitcoin nevidel s nim platit…takze vsetci len drzia a drzia…naco mi je take platidlo?a hlavne vsetkych mata predstava ze vystupi do nebies, takze nikto s nim nebude logicky chciet platit, lebo sak zajtra moze mat dvojnasobnu hodnotu … tak nelupim si dnes pizzu lebo zajtra by som mohol mat aj tri pizze za to.. a takto dokola
Používateľov profilový obrázok
BudFox
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2022 1:05 pm
Bydlisko: Bratislava
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times
Kontaktovať používateľa:

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa BudFox »

Tvoj point je asi trošku validný, ale napríklad ja BTC bežne platím (samozrejme hlúposti ako kávičky, pečivo, lístky na koncert a pod...). Pre zábavu mi ale napadlo trochu tvoju odpoveď parafrázovať a preformulovať:

Gold fans stale hovoria aby sme investovali do zlata….ze to je udržiavateľ hodnoty a vo vojne ním predsa môžeme aj platiť, lebo peniaze stratia hodnotu.....ja neviem…este som nikoho kto ma zlato nevidel s nim platit…vsetci len drzia a drzia…naco mi je take platidlo? A hlavne vsetkych mata predstava ze vystupi do nebies, takze nikto s nim nebude logicky chciet platit, lebo sak zajtra moze mat dvojnasobnu hodnotu … tak nekupim si dnes pizzu lebo zajtra by som mohol mat aj tri pizze za to.. a takto dokola. :beer: :beer: :beer:
I don't know. I guess I realized that I'm just Bud Fox... and as much as I wanted to be Gordon Gekko, I'll always be Bud Fox.
www.niesomporadca.sk - ja fakt nie som poradca :D
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa Olala »

uhlikova_stopa napísal: Pi 28 07, 2023 6:49 pm Bitcoin fans stale hovoria o platidle buducnosti…ja neviem…este som nikoho kto ma bitcoin nevidel s nim platit…takze vsetci len drzia a drzia…naco mi je take platidlo?a hlavne vsetkych mata predstava ze vystupi do nebies, takze nikto s nim nebude logicky chciet platit, lebo sak zajtra moze mat dvojnasobnu hodnotu … tak nelupim si dnes pizzu lebo zajtra by som mohol mat aj tri pizze za to.. a takto dokola
poznam vela ludi, ktori maju rozne krypto debetne karty typu binance a poodobne. drzis krypto a platis hocikde kartou, automaticky sa ti krypto premeni na fiat pri platbe. nie je to samozrejme uplne platenie bitcoinom, ale je to lahke, rychle a zaplatis tak vsade. vela ludi zije z krypta, drzia stables a platia nim vsetko. take ze kupit bitcoin a drzat dlho u mladych hlavne vobec neplati uz. nielen preto ze preferuju ether :)
uhlikova_stopa
Silver Member *
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Ne 12 06, 2022 8:14 am
Has thanked: 53 times
Been thanked: 31 times

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa uhlikova_stopa »

Uorimne som prekvapeny ze niekto pouziva btc na platenie
bce
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 23 06, 2023 8:56 am
Been thanked: 1 time

Re: bitcoin a jeho hranice

Príspevok od používateľa bce »

Platenie s btc je rovnake ako platenie zlatom za zmrzlinu. Preco? Plus, stale su v platnosti zdravotne odvody pri vymene btc za tovar alebo sluzbu.

Btc nie je virtualna mena, je to digitalna komodita s unikatnymi vlastnostami - hodnota cyklicky rastie v case. Jeden z najlepsich assetov z hladiska nevyuziteho potencialu.

Na platenie su elegantnejsie stablecoins, pripadne fiat. Ludia su na fiat zvyknuti, nie je potrebne im komplikovat zivot. Ak je niekto up 100ky% - vie si zobrat pozicku na svoje krypto, ktore bude tvorit kolateral. Pri pozicke sa neplatia dane, dolezite je neklesnut pod hranicu likvidacie.

Btc a kvalitne krypto sa akumuluje, nepredava sa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Odkazy na webe a investovanie"