SLSP

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Re: SLSP

Príspevok od používateľa jogo »

martinpa napísal:
Ne 24 01, 2021 7:08 pm
Vseobecne je asi lepsie mat nastavene nizke limity a pri mimoriadnych platbach ich zvysit. To by museli naburat IB a to je kus narocnejsie ako cucnut niekde PIN kod.

Ano, limity mám nastavené proklate nízko. :)
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.

Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Príspevok od používateľa Rado »

Ak sa používa karta, tak ako má tak nie je problém, ten nastane, ak sa zadajú údaje z karty na pochybnej stránke. Bezpečnejšie je zadávať kreditku. Človek príde max. o limit a nie celý účet. V obchodoch je lepšie platiť mobilom alebo hodinkami ako kartou. Bezkontakntne sa dá platiť 5x potom to chce PIN kvôli bezpečnosti.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India

pokus
Gold Member **
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 7:11 pm

Príspevok od používateľa pokus »

Základ je mať na účte, z ktorého platím kartou, iba minimálnu sumu. Asi toľko, koľko by som nosil aj v peňaženke.
Väčšina bánk ponúka rôzne podúčty, z ktorých sa nedajú financie vytiahnuť kartou, takže keď mať rezervu poruke, tak tam.
A potom limity. Denný, dočasný a aj počet výberov. Zvlášť pri cestovaní, viď kamarát na Balkáne. (mbank má výborne možnosti https://www.mbank.sk/blog/post,643,neda ... mitov.html)
Kartu ti okopíruje skimmer na bankomate (aj s pinom), na platobnom terminály obchodníka, alebo zle zabezpečený či fake eshop. Spoliehať sa, že veď si ju chrániš je ilúzia.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

tiez mam mBank a aj ked ich internetbanking je z tych zlozitejsich, tak zase ponukaju moznosti ktore ine banky v IB vzdy nemaju. Takze napr mam standardne internetove platby uplne vypnute. Takze aj keby prislo k uniku udajov o karte u nejakeho obchodnika, tak pachatel nedokaze z mojej karty zaplatit nic. Vzdy to odblokujem az tesne predtym ako idem nieco cez net platit. Ano je to trochu nesikovne, ale clovek ziskava za to vysoku bezpecnost. Takto som urobil uz stovky platieb debetkou cez rozne aj dost pochybne eshopy a ani jeden podvod.

rastislaf
Dátum registrácie: Ut 21 10, 2014 10:07 pm

Príspevok od používateľa rastislaf »

Na online platby (a najma tie viac pochybne, ked niekde nakupujete prvy krat v zivote) je najlepsie pouzivat docasne virtualne karty - vytvoris v appke virtualnu kratu, zaplatis, kartu zmazes. Super to ma vyriesene Revolut, ale aj u nas to ponuka myslim Tatrabanka a teraz uz aj 365ka.

Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"