ThomasLloyd - Infraštruktúra

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Čo si myslíte o investícii do Thomas Lloyd v 2021?

1. Myslím, že je to Ponziho schéma a skončí bankrotom
20
56%
2. Je to pochybná investícia s vysokým rizikom straty.
12
33%
3. Neviem. Mám neutrálny postoj.
3
8%
4. Je to zaujímavá investícia
0
Žiadne hlasovania
5. Je to výborná investícia
1
3%
 
Celkom hlasov: 36

Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Rado »

V zisku sú len relatívne. Ja nespochybňujem, že klient dostal na účet 10 441 EUR a že by som ti neveril.
Investoval však 15 000 EUR. Nič zlé mu neprajem ani tebe, ale ak sa zajtra stane, že sa dostane TL do problémov a prestane vyplácať, tak sa zisk 10 441 EUR zmení na stratu - 4 559 EUR a na rozdiel od tradera, investora s tým nevie spraviť nič. (spomínaný STOP LOSS) A takto sú na tom všetci traja klienti. V tom prípade by ťa hneď označili za podvodného sprostredkovateľa aj keď ťa dnes ťapkajú po pleci. To sú také životné paradoxy.
Ešte raz, verím, že to čo doteraz dostali skončí ako zisk a vráti sa im aj istina, ale kričať hop je lepšie až po preskoku.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Ano pardón zabudol som odpočítať nominál - výnos. Pokiaľ by ThomasLloyd rachol, tak odídem z finančného biznisu, pretože už veriť ničomu takmer nebudem.... .

Podvodný Poradca nie je "dobrá vizitka" ja riešim 2 Produkty - Energetiku a Drahé Kovy. 3 produkt si overujem - Reality.

1.

www.goldengate.cz - Fyzické Zlato, Striebro, Platina / Drahé kovy

2.

www.thomas-lloyd.cz - Energetika, Obnoviteľné zdroje / Private Equity

3.

www.salutemfund.cz - Český Realitný Fund / SICAV - ten si teraz prelúskavám, naštudujem si ich štatúty fondu a stretnem sa s Boardom. Ak bude všetko OK doporučím ho pre 3 - 5 TOP stávajúcich klientov. Je tam garancia min. výnosu pre klientov fondu ku investičným akciám fondu ak fond nedosiahne min. ročný výnos 6% p.a. - to ma tam zaujalo.

Doporučoval som z FKI fondov pre TOP klientov - Nova Green Energy Fund, ale na 2 mesiace sa zastavil od REDSIDE podľa rozhodnutia ČNB vklady aj výbery klientov kvôli problémom ARCY Capital a stabilizovaniu ich situácie.- v prílohe

www.redsidefunds.com/cs/funds/nova-green-energy

Chcel som mať Finax v ponuke, ale v ČR nemá priame tipérske zmluvy pre ambasádorov - je tu prísna legislatíva a nie je Finax zazmluvnený pod žiadnym Invest. zprostredkovateľom.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Jarty si úplne bežný poradca, ktorý povie všetko, čo si vie zistiť klient aj sám. Tým ťa nechcem uraziť.
Mňa by ako potenciálneho klienta zaujímalo v prípade TL prečo sú ochotní platiť úrok 11 až 15% retailu, keď môžu mať úver za 6%, ktorý dostávajú klienti, ktorí sú na WorkOute v banke.
Nevadia im náklady s evidenciou, vyplácaním? Všetko to niekto musí robiť a prejavuje sa to v mzdách. A ešte viac ako dvojnásobný úrokový náklad. Musí to byť fantastický biznis model a oni musia mať sklony k dobročinnosti smerom k svojim investorom.
Písal som ti už skôr, že vo výkazoch majú pôžičky medzi vlastnými firmami a sú aj zdrojom celých tržieb. Nie je to také čisté ako si myslíš.
Zatiaľ sa nič nepotvrdilo a vôbec by som sa netešil, aby som v budúcnosti mal pravdu, lebo ty budeš nešťastný. Tvoji klienti však podľa mňa obchodujú rovnaký produkt ako ja. Majú v rukách opcie, ale na rozdiel od nich, ja viem presne kedy je expirácia. Nech sa však dočkajú tej na ich kontraktoch.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jarty: tie linky čo si tu dal ohľadom hajzlov a šmejdov v tradingu nemajú nič spoločné s tradingom na burze ani s cennými papiermi. Sú to podvodníci, šmejdi a falošní brokeri, ktorí ani nie sú brokermi, len robia podvody s derivátmi zvanými CFD.
Aby si tomu rozumel, CFD je v Anglicku vymyslený derivát, kde sa kopírujú ceny s reálnej burzy. Nie je to zlý nástroj, aj my ho vieme obchodovať cez originálneho anglického prime brokera ( ako súčasť IB ).Časom však vo svete vznikli CFD ,,KASÍNA,, ..tak nazývam sekundárnych , tercialnych a často aj falošných CFD pseudobrokerov.

Linky čo si dal a ktoré sú vraj z tradingu v ktorom sa my pohybujeme sú linky ohľadom podvodníkov a šmejdov, ktorých tu my rozoberáme už dlhé roky. Máme o tom celú jednu tému: Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty. Nájdeš tam vyše 100 podozrivých, alebo podvodných subjektov.

P.S. Predtým som váhal, či tam nezaradiť aj Thomas Lloyd. Zatiaľ síce nejde o podvod, ale vykazuje znaky pyramídy, netransparetnosti, vysokého rizika a podozrení. Takisto ich fond som po analýze označil za krajne nevýhodnú investíciu.

Ja som ten fond analyzoval ako poplatkovú zlodejinu, ale aj na burze ide dolu vodou. To znamená, že investori prerábajú a ešte sú holení na poplatkoch. To niečo hovorí o dôvere k TL. Od vzniku fondu, čo je niečo nad 1 rok sa fond prepadol takmer o -30% (modrý graf ). Benchmark, teda porovnateľné investície do zelenej infraštruktúry sú za rovnakú dobu v zisku (hnedý graf ).

Stav je k 30.9. tak ma hneď napadlo, či ho nepridať do našej hitparády. Koľko krásnych článkov sme čítali a koľko rečí sme sa napočúvali o ziskovosti zelenej infraštruktúry v podaní Thomas Lloyd.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Jarty si úplne bežný poradca, ktorý povie všetko, čo si vie zistiť klient aj sám. Tým ťa nechcem uraziť.
Mňa by ako potenciálneho klienta zaujímalo v prípade TL prečo sú ochotní platiť úrok 11 až 15% retailu, keď môžu mať úver za 6%, ktorý dostávajú klienti, ktorí sú na WorkOute v banke.
Nevadia im náklady s evidenciou, vyplácaním? Všetko to niekto musí robiť a prejavuje sa to v mzdách. A ešte viac ako dvojnásobný úrokový náklad. Musí to byť fantastický biznis model a oni musia mať sklony k dobročinnosti smerom k svojim investorom.
Písal som ti už skôr, že vo výkazoch majú pôžičky medzi vlastnými firmami a sú aj zdrojom celých tržieb. Nie je to také čisté ako si myslíš.
Zatiaľ sa nič nepotvrdilo a vôbec by som sa netešil, aby som v budúcnosti mal pravdu, lebo ty budeš nešťastný. Tvoji klienti však podľa mňa obchodujú rovnaký produkt ako ja. Majú v rukách opcie, ale na rozdiel od nich, ja viem presne kedy je expirácia. Nech sa však dočkajú tej na ich kontraktoch.


Poradca - Obchodník / Predajca - vôbec si ma neurazil, ja sa za nič výnimočne ani nepovažujem. Podotknem, len tak obyčajný Poradca Rado - nenaťahá a nespravuje klientom niekoľko desiatok mil. CZK. Ja poznám Obchoďákov čo nevedeli uzavrieť Deal ani za 250.000 CZK / za rok.

K tomu som sa už niekde vo vlákne ThomasLloyd rozpisoval Rado, pretože retail je pre ThomasLloyd výhodný - ich distribučné siete im generujú 200 mil. EUR ročne. Je to pre nich východný biznis. Ak banky vidia aký majú dobrý príliv cash flowu a účtovné výkazy firmy za niekoľko rokov, požičajú im o dosť viac na projekty v Indii.

Dobročinnosť k investorom ? Skôr by som povedal pravidelný príjem Cash Flowu do ThomasLloyd zo strany retailu.

Rado to pochopila napr. JT Banka v r. 2012. Pred r. 2012 to bola banka len pre pár vyvolených TOP klientov - (ktorá s retailom nechcela mať v živote nič spoločné), ktorým v rámci Consierge zabezpečila všetko - chlast, kurvy, koks a výlety s tryskáčmi do Švajčiarskych Álp a po r. 2012 pochopili, že bez retailu v ČR a na Slovensku neprežiju a vznikli rôzne ich fondy a iné produkty... .

Ano máš pravdu Opcie sú tam vypísané.
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Ut 27 10, 2020 11:39 am, upravené celkom 1 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Jarty: tie linky čo si tu dal ohľadom hajzlov a šmejdov v tradingu nemajú nič spoločné s tradingom na burze ani s cennými papiermi. Sú to podvodníci, šmejdi a falošní brokeri, ktorí ani nie sú brokermi, len robia podvody s derivátmi zvanými CFD.
Aby si tomu rozumel, CFD je v Anglicku vymyslený derivát, kde sa kopírujú ceny s reálnej burzy. Nie je to zlý nástroj, aj my ho vieme obchodovať cez originálneho anglického prime brokera ( ako súčasť IB ).Časom však vo svete vznikli CFD ,,KASÍNA,, ..tak nazývam sekundárnych , tercialnych a často aj falošných CFD pseudobrokerov.


CFD - Contract for Diference :) - v ČR to dosť fachčí u podvodných brokerov a firiem - www.pkfcr.cz/2019/11/29/varovani-ohledn ... deniku-cr/

Aj bývalí premiér ČR Paroubek im naletel :)

Linky čo si dal a ktoré sú vraj z tradingu v ktorom sa my pohybujeme sú linky ohľadom podvodníkov a šmejdov, ktorých tu my rozoberáme už dlhé roky. Máme o tom celú jednu tému: Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty. Nájdeš tam vyše 100 podozrivých, alebo podvodných subjektov.


Ja viem čítal som ich a prechádzal som si ich, a sú Vás zaujímavé informácie a Poradca si cez Vás vie overiť info z prvej ruky... . Potom budem mať ešte otázku ku WSM / prečo Kubíček stále nie je odsúdený a nesedí v base... .

P.S. Predtým som váhal, či tam nezaradiť aj Thomas Lloyd. Zatiaľ síce nejde o podvod, ale vykazuje znaky pyramídy, netransparetnosti, vysokého rizika a podozrení. Takisto ich fond som po analýze označil za krajne nevýhodnú investíciu.


Som rád, že si ThomasLloyd neoznačil za podvodnú firmu. Mne funguje 6,5 rokov od mája 2014. Pyramída neviem, vyššie riziko tam je...nepopieram.

SICAV Fond neponúkam, je poplatkovo nevýhodný, nad 1 mil. CZK im radšej ponúknem Realitný fond s 3% vstupom a po
3 rokoch 0% výstup, s výnosom 6% - 6,3% - www.salutemfund.cz

Ja som ten fond analyzoval ako poplatkovú zlodejinu, ale aj na burze ide dolu vodou. To znamená, že investori prerábajú a ešte sú holení na poplatkoch. To niečo hovorí o dôvere k TL. Od vzniku fondu, čo je niečo nad 1 rok sa fond prepadol takmer o -30% (modrý graf ). Benchmark, teda porovnateľné investície do zelenej infraštruktúry sú za rovnakú dobu v zisku (hnedý graf ).

Stav je k 30.9. tak ma hneď napadlo, či ho nepridať do našej hitparády. Koľko krásnych článkov sme čítali a koľko rečí sme sa napočúvali o ziskovosti zelenej infraštruktúry v podaní Thomas Lloyd.


SICAV Fond neponúkam...a nikdy ho ponúkať nebudem.

Juggler v prílohe máš aktuálne produkty / Platformu TL

- Dlhopisovú emisiu ThomasLLoyd od 50.000 CZK s prospektom ČNB . Ten za 6,5% ešte sa dá, ale vzhľadom k tomu, že sa inflácia určite zvýši som k ponuke Dlhopisov pre klientov opatrný...

Ešte sú v ponuke Green Bondy, ale tie tiež neponúkam...

Dlhopisy, Green Bondy aj ten SICAV si môže vyplniť a nakúpiť on-line cez Investičný účet

Odkaz na web - www.thomaslloyd-investicni-ucet.com/domovska-stranka

- Digitálna Platforma ThomasLloyd / 5 investičných strategií Likvidita +, Stabilita +, Renta +, Rust +, Dynamika + / strana 14 až 19 - od 250.000 CZK, 10.000 EUR a iné meny.

Z nich tak Dynamika a Rast sa oplatí, príp. ak ma klient 10 - 20 mil. CZK a chce si na 6 - 9 mesiacov aj s výstupom cash otočiť aj tá Likvidita s výnosom 1,75% max. čo je niečo viac nad terminovaný vklad v banke... .

Strategie si klienti môžu vyplniť a nakúpiť on-line cez Správu aktiv:

Odkaz na web - www.thomas-lloyd.com/cs/investori/sprav ... strategie/

Ale napr. Dynamika Plus na 10 rokov je dosť drahšia - vstup aj max. 7%, klientovi by sa poplatok mal vrátiť za tri kvartály ak sa vygeneruje výnos 9% - 12% p.a., správa aktív 2% - takže dohromady 9 mesiacov..., ak sa vygeneruje výnos nad 12% p.a. berie sa ešte 15% z novo-dosiahnutého zisku

- po 2 rokoch je možná výpoveď a každým rokom sa klientovi o -1% výstup znižuje, 10 rokov 0% výstup. Dynamika je skôr vhodná nad 10 rokov a viac ako rodinná investícia... .

- klient si tam môže sám on-line nastaviť výplatu úrokov kvartálne, pol ročne, ročne. Nad 1 mil. CZK aj mesačne podobne ako v minulosti pri Komanditných fondoch... .

- DB - priama účasť v matke ThomasLloyd v Nemecku od 6 mil. CZK, 200.000 EUR a iné meny - TOP produkt / vstup 0% Jedna varianta je s akumulačným efektom, druhá varianta s kvartálnou výplatou úroku do 7,25% max. čo si klient môže nastaviť, ale o to sa mu z nominálu zníži ďalšia hodnota nárastu v budúcnosti...

Tak ako sme sa spolu bavili, zo mojej strany je všetko transparentné- poplatky aj produkty, nič sa nezatajuje.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Report za 1 a 2 kvartál 2020
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Solárne portfolio na Filipínach 06/2020 - ThomasLLoyd Cleantech Infrastructure Holding GmbH
Prílohy
TL_Portfolio_Special_PH_CZ.pdf
(1.16 MiB) 237 stiahnutia
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Prehľadné Informácie 2020 - Filipíny a India
Prílohy
TL_Prehledne_Informance_Indie_CZ.pdf
India 2020
(3.18 MiB) 280 stiahnutia
TL_Prehledne_informace_filipiny_CZ.pdf
Filipíny 2020
(2.87 MiB) 246 stiahnutia
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Muzu se zeptat jak to mate s ThomasLloydem? Podle zprav na nemeckych webech byly v 10/2020 zastaveny vyplaty, podavaji se zaloby a v nekolika pripadech uz soudy rozhodly ve prospech investoru a umoznily jim odstoupit od smlouvy s vyplatou vstupniho kapitalu...

https://www.test.de/ThomasLloyd-Gruppe- ... 5515856-0/

https://cdr-legal.de/thomaslloyd/

https://www.anwalt.de/rechtstipps/thoma ... 84563.html

In October 2019, the ThomasLloyd Gesellschaft was placed on the warning list of investments by Stiftung Warentest due to the high risks and the hardly comprehensible presentation of the results to investors .
No distributions have been paid for the four funds CTI 20, CTI Vario D, CT 5 D and CTI 9 D since the end of October 2020.
Failing distributions in 2020 confirmed this warning, many residents stayed away empty-handed. Other alarming incidents were the merger of the companies, a request to the federal government, fonsplitting and suspension of interest payments
On December 23, 2021, among others, the investors of Fifth Cleantech Infrastrukturgesellschaft mbH & Co. KG (CTI 9 D) received a letter asking them to make a far-reaching decision. First of all, they were confronted with the "reversible" fact that a fund split should take place on 01.01.2021. You would have the choice between the option “Income” - immediate interest payments and lower - or “Growth” - later payment and higher.
our research revealed an irritatingly small number of current assets from the infrastructure sector in Asia from the group's publications (see graphic). We found returns that were calculated in an unusual way and hard-to-understand key figures. Also worrying: In 2019, investors should only receive a repayment amount of 0 euros after cancellations.
A lot of money - very few projects in Asia. Large numbers of investors have subscribed to offers from the ThomasLloyd Group. The group invested significantly less.
When investors terminated profit participation rights, profit participation certificates or silent partnerships of two ThomasLloyd companies, they should only be entitled to “0.00” as repayment in February 2019. The two companies merged to form CT Infrastructure Holding (CTIH) from London. The contract showed "0 euros" as the value of the investor's shares for March 2019.
In connection with the conversion of profit participation rights into shares, courts have already ruled in favor of investors on several occasions. According to these rulings, investors do not have to put up with the devaluation of their shares, especially not if the capital investment was terminated or a corresponding revocation in accordance with consumer protection standards prior to the conversion resolution. Here, some courts grant investors a right to repayment of the nominal amount of the profit participation rights.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Harry napísal: Št 04 03, 2021 9:30 pm Muzu se zeptat jak to mate s ThomasLloydem? Podle zprav na nemeckych webech byly v 10/2020 zastaveny vyplaty, podavaji se zaloby a v nekolika pripadech uz soudy rozhodly ve prospech investoru a umoznily jim odstoupit od smlouvy s vyplatou vstupniho kapitalu...
Máme málo informácii. Dúfam, že Jarty, veľký propagátor tejto super investície nechodí po kanáloch , ale príde vysvetliť.
Prílohy
cumil.jpg
cumil.jpg (8.01 KiB) 9202 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry:

Príčina omeškania pravidelných výplat:

1) ThomasLloyd potreboval nečakane skôr peniaze na kúpu solárnej elektrárne Islasol na Filipínach. Uprednostnil rast hodnoty klientských portfólií a zabezpečenie pravidelného príjmu pred dodržaním pravidelných výplat.

www.thomas-lloyd.com/cs/portfolio-item/islasol-i-a/


2) Zníženie prísunu kapitálu vďaka zavádzaniu nového produktov - Digitálne investičnej platformy-

www.thomas-lloyd.com/cs/investori/sprav ... strategie/.


Počiatočné technické problémy a Covid situácia zapríčinila, že obchodná sieť nezabezpečila, tak veľký kapitál ako je bežné.


3) Vďaka Covid situácii a omeškania financií, ktoré prichádzali od ázijských bánk na základe refinancovania už hotových projektov.


Kedy budú oneskorené zálohy na zisk vyplatené ?

Zálohy za 3.kvartál a 4. kvartál 2020 / Komanditných podielov a Priamych účasti do Nemeckej matky budú vyplatené do konca prvého kvartálu 2021 - do konca marca 2021. Od apríla 2021 by už výplaty mali chodiť ako predtým a ThomasLloyd sa vracia starých koľají.

Harry máš nepresné info !

České produkty = Dlhopisové emisie sú klientom (aj mojím) už od 10/2020 vyplácané v plnej výške - kvartálne. Čaká sa len na doplatenie úrokov na nemecké produkty. SICAV neviem, ten neponúkam, je nevýhodný poplatkovo pre klientov....

Čo je dôležité si uvedomiť ?

To kam investovali klienti ThomasLloyd peniaze nie je Dlhopis ani bežný finančný produkt či finančný produkt ktorý vypláca pravidelnú "rentu", ale Komanditný podiel.

Jedná sa o zálohu na zisk. Investori vlastnia podiel na spoločnosti, kde zisk investorov závisí na tom ako sa bude spoločnosti v podnikaní dariť. A ako každé iné finančné spoločnosti môžu byť časy, kedy sa firme darí a vypláca sa a sú časy kedy to tak nemusí byť, a kedy je treba viac investovať do ďalších aktív, ktoré zisk prinesú.

Napriek tomu ma samozrejme celá situácia mrzí aj to, že komunikácia okolo výplat bola značne oneskorená. Ale verím, že to čo ThomasLloyd robí je natoľko zmysluplné a potrebné, že to bude podporené a všetky prekážky, ktoré v tejto neľahkej dobe prišli a asi ešte prídu budú zvládnuté.


Pozitívne správy:

Zo solárnej elektrárne Islasol na Filipínach, ktorú TL kupuje do portfólia bude príjem z prevádzky 25 mil. USD/rok.

www.thomas-lloyd.com/cs/portfolio-item/islasol-i-a/

Do konca minulého roka 2020 bola dokončená elektráreň v Indii Uttar Pradesh I a od Nového roka 2021 generuje ďalšie príjmy. 7.1.2021 bola zapojená do siete.

www.thomas-lloyd.com/cs/portfolio-item/uttar-pradesh-i/

V Septembri 2020 sa podarilo získať schválenie pre stavbu Rajasthan I na severozápade Indie. Táto 150 MW elektráreň bude zatiaľ najväčším solárnym projektom v portfóliu ThomasLLoyd.
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Pi 05 03, 2021 8:28 pm, upravené celkom 1 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Pi 05 03, 2021 1:22 pm Máme málo informácii. Dúfam, že Jarty, veľký propagátor tejto super investície nechodí po kanáloch , ale príde vysvetliť.

Juggler bohužiaľ Ťa musím sklamať..., "určite na 100% sa skrývať po kanáloch nemusím"... :lol: ponúkam klientom kvalitné produkty, ktoré mám v portfóliu a chvalabohu ani 1 môj klient od r. 2014 nezahučal a dodnes to funguje... . Mám to vybudované.

Fyzické Cenné kovy

www.twicz.com - Fyzické Zlato, Striebro, Platinu, Investičné mince a medaile, Numizmatiku (Pamätné mince, medaile) / TrustWorthy Investment CZ

Investície - hlavne prvé 2 firmy

www.thomas-lloyd.com/cs/projekty/aktualni-projekty/ - Energetika, Obnoviteľné zdroje / ThomasLloyd

https://dcapital.eu/ - alokácie Akcie, Private Equity, Reality, Cash / Diversity Capital

www.ervoeco.com/cs/investice - Projekt na Recykláciu odpadu / Technológia ERVO Eco


Čau
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Pi 05 03, 2021 7:15 pm, upravené celkom 1 krát.
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Tango »

JartyGulak napísal: Pi 05 03, 2021 7:05 pm Juggler "určite na 100% sa skrývať po kanáloch nemusím"... :lol: ponúkam klientom kvalitné produkty, ktoré mám v portfóliu a chvalabohu ani 1 môj klient od r. 2014 nezahučal a dodnes to funguje... . Mám to vybudované.

Fyzické Cenné kovy

www.twicz.com - Fyzické Zlato, Striebro, Platinu, Investičné mince a medaile, Numizmatiku (Pamätné mince, medaile) / TrustWorthy Investment CZ
Jarty, proč změna u drahých kovů z dosud Tebou vychvalovaného Zlato.cz na TrustWorthy? Dík za info
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Tango napísal: Pi 05 03, 2021 7:14 pm Jarty, proč změna u drahých kovů z dosud Tebou vychvalovaného Zlato.cz na TrustWorthy? Dík za info
Zlato.cz bude vždy pre mňa kvalitná firma, -2% pod burzu do 1 kg výkup a nad 1 kg výkup do -1% oproti TrustWorthy -3% výkup. Len majú agresívnejší predaj po telefóne a napálené marže i keď chápem, že Rafinéria PAMP je najdrahšia na svete na Fyzické Zlato.

Ale o výkup až, tak nejde ako o širší sortiment v portfóliu pre klientov - Zlato, Striebro, Platinu, Investičné mince a medaile, Numizmatiku / Pamätné mince a medaile a nízke ceny... . On-line semináre a prezentácie pre klientov, a na slovo vzatých odborníkov... .

2 Rafinérie na výber / Argor Heraeus, Heimerle Meurle a 3 rafinéria v ponuke sa pripravuje (možno Perth Minth)

Taktiež je vo firme TrustWorthy pohodová atmosféra, nenávidím stress v obchode... .
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Pi 05 03, 2021 6:42 pm Harry:

Príčina omeškania pravidelných výplat:

1) ThomasLloyd potreboval nečakane skôr peniaze na kúpu solárnej elektrárne Islasol na Filipínach. Uprednostnil rast hodnoty klientských portfólií a zabezpečenie pravidelného príjmu pred dodržaním pravidelných výplat.

www.thomas-lloyd.com/cs/portfolio-item/islasol-i-a/
Toto jsou pohadky pro naivni klienty...Proc by mel TL kupovat Islasol ktery postavil a prodal uz v roce 2016? Ikdyby ho z nejakeho duvodu kupoval nazpet, tak tato elektrarna stala €30mil, coz je kapka v mori v celkovem objemu ThomasLloyd, ktery cini pres €800mil...

Realita je takova ze kdyz si otevres z nemeckeho obchodniho rejstriku (napr na www.firminform.de) financni vykazy Fünfte Cleantech Infrastrukturgesellschaft mbH & Co. KG (coz je CTI9D), tak se doctes k 31.12.2019 vklady (Einladen) €432mil, vyplaty (Kapitalkonto III) €97mil, ztrata hospodareni (Kapitalkonto II) €69mil, cista ucetni hodnota €266mil, jinymi slovy CTI9D doposud nevydelalo ani euro, vyplaty nejsou zadne zisky ale lidi si zpatky vybiraji svuj vlastni zakladni kapital a i tyto vyplaty ted byly zastaveny a je velke riziko ze lide nedostanou zpet ani svoje vlastni vklady.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Pi 05 03, 2021 11:54 pm Toto jsou pohadky pro naivni klienty...Proc by mel TL kupovat Islasol ktery postavil a prodal uz v roce 2016? Ikdyby ho z nejakeho duvodu kupoval nazpet, tak tato elektrarna stala €30mil, coz je kapka v mori v celkovem objemu ThomasLloyd, ktery cini pres €800mil...

Realita je takova ze kdyz si otevres z nemeckeho obchodniho rejstriku (napr na www.firminform.de) financni vykazy Fünfte Cleantech Infrastrukturgesellschaft mbH & Co. KG (coz je CTI9D), tak se doctes k 31.12.2019 vklady (Einladen) €432mil, vyplaty (Kapitalkonto III) €97mil, ztrata hospodareni (Kapitalkonto II) €69mil, cista ucetni hodnota €266mil, jinymi slovy CTI9D doposud nevydelalo ani euro, vyplaty nejsou zadne zisky ale lidi si zpatky vybiraji svuj vlastni zakladni kapital a i tyto vyplaty ted byly zastaveny a je velke riziko ze lide nedostanou zpet ani svoje vlastni vklady.
To sú 2 roky staré informácie. Došlo k rozdeleniu tzv. splittingu fondov od 15.1.2021 do 5.2.202 čo schváli Valná hromada, a doplatia sa omeškané úroky investorom do 31.3.2021

Prečítaj si čo ThomasLLoyd bude rozosielať v prílohe všetkým Investorom " tie pohádky pre naivných klientov" sa Ti potvrdia čo som písal v príspevkoch vyššie.

Nikto tu nič nezatajuje... .
Prílohy
TL_Informace_pro_investory_Vzor_Fondssplitting_CZ.pdf
(537.96 KiB) 55 stiahnutia
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

Jarty, nepáči sa mi, že sa ľudia na tomto fóre dozvedia o problémoch TL s vyplácaním v Nemecku od nového diskutujúceho Harryho a nie od teba, ktorý tu TL už roky propaguješ. Pritom, podľa tvojich reakcii usudzujem, že si o týchto problémoch TL v Nemecku vedel...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Pi 05 03, 2021 6:42 pm Harry máš nepresné info !
Ne moje informace jsou zcela presne a pravdive. Vyplaty vsech CTI produktu zastaveny byly a obnoveny do dnesniho dne nebyly. O dluhopisech jsem nic nezminoval.

Dale:
1) neodpovedel jsi jak muze nakup elektrarny za €30mil ohrozit vyplaty koncernu v hodnote €800mil. Ani proc TL udajne kupuje elektrarnu kterou postavil a prodal v roce 2016
2) tim ze se rozdeli firma CTI9D ktera je 6 let ztratova na dve firmy se penize zazracne nevygeneruji. Businessmodel TL je tezce ztratovy, zisky neexistuji (pokud nejake male ano, tak se "ztrati" v retezci fondu a spolecnosti (napr Cleantech SICAV ma performance fee 50%). To co klienti 5 let dostavali nebyly uroky ani zisky, ale vybery z jejich vlastnich vkladu. Na toto jsi taky neodpovedel. Pises ze SICAV nenabizis, protoze je nevyhodny poplatkove, s tim souhlasim, ale uz nezminujes ze zisky do CTI tecou (nebo spis netecou) prave pres SICAV (jak vyplyva z prospektu k CTI9), tj. na tech nevyhodnych poplatcich krvaci i klienti CTI.
3) k rozdeleni fondu podle dokumentu co jsi poslal nedojde, protoze rozdeleni vyzaduje souhlas 75% podilniku na valne hromade, coz podle odhadu TL nebude splneno.
4) kde ctes v dokumentu o Fondsplittingu, ze zpozdene vyplaty budou doplaceny do 31.3.2021? Ja tam ctu ze zpozdene vyplaty budou vyplaceny v lepsim pripade 2022, v horsim pripade 2023.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

jogo napísal: So 06 03, 2021 9:18 am Jarty, nepáči sa mi, že sa ľudia na tomto fóre dozvedia o problémoch TL s vyplácaním v Nemecku od nového diskutujúceho Harryho a nie od teba, ktorý tu TL už roky propaguješ. Pritom, podľa tvojich reakcii usudzujem, že si o týchto problémoch TL v Nemecku vedel...

Jogo, ja tu nechodím ako Vy 365 dní v roku Nonstop aj moderátori... . Prišli mi do mailu notifikácie na diskusiu, tak som reagoval.

ThomasLLoyd aspoň už platí úroky na Dlhopisoch klientom od 10/2020 (pretože tam veritelia musia byť prvotne uspokojený) a nemecké produkty sa doriešia. K ostatnému sa pozdejšie vyjadrím... . Je víkend, krásne slnečno, tak sa venujem rodine... .

Vieš koľko mne sa vecí nepáči ? :D Príde poriadna kríza a 70 - 80% známych firiem a produktov, ktoré poznám ide do kopru a jebnú "ako zhnité hrušky zo stromu" . Každý Portfolio Manager sa usmieva, len ak je Konjuktúra... .




Blažek / insolvencia - www.idnes.cz/ekonomika/domaci/blazek-in ... nomika_bro

Pietro Philippe / insolvencia - https://forbes.cz/michal-micka-po-krach ... upina-c2h/

WSM roboti - súdy, zmrazenie výberov financií klientom, tam je to konečná

www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jiri-kubic ... 012105_gak


ARCA Capital - takmer pred bankrotom. Myslím si, že Velič odovzdá všetko do J&T banky a klienti dostanú za 5 rokov 50-60% z istiny a dovidenia... . Môžu byť radi.

https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trh ... z3AkEJBBAw


Charles Bridge Global Macro Fund - Február 2020 = - 48,6%, veľmi zlá výkonnosť, aj keď v r. 2020 boli 8 mesiacov v pluse ako šli akciové trhy hore do 4. kvartálu 2020. 3 - 4 roky sa z tej korekcie budú spametávať... - www.chbigroup.com/fond/
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Hahaha:) To zni jako priznani ze ThomasLloyd je ve srackach s vysvetlenim "Ale nekteri jini jsou ve srackach taky" :)

Rozdil je, ze ti ostatni vydelavali alespon v konjunkture, zatimco CTI9 bylo ve ztrate od zalozeni a vyplaty nebyly vyplaty zisku ale pouhe vybery z vlastniho vlozeneho kapitalu.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: So 06 03, 2021 11:01 am Hahaha:) To zni jako priznani ze ThomasLloyd je ve srackach s vysvetlenim "Ale nekteri jini jsou ve srackach taky" :)

Rozdil je, ze ti ostatni vydelavali alespon v konjunkture, zatimco CTI9 bylo ve ztrate od zalozeni a vyplaty nebyly vyplaty zisku ale pouhe vybery z vlastniho vlozeneho kapitalu.
Ty si kto ? Nejaký provokatér z konkurenčnej firmy ?

Ostatné firmy mohli v konjuktúre zarábať, ale potom hneď jebli a zosypali sa ako domček z karát (okrem WSM, to je podvod)... .

HAHAHA :lol: ThomasLLoyd funguje od r. 2010 čo prišiel do ČR aj pre Slovensko, nestalo sa nič až do Júna 2020 kedy sa zastavili výplaty úrokov z Nemeckých produktov aj Dlhopisov. S tým, že výplaty úrokov z Dlhopisov sa obnovili už v 10/2020 aj počas ťažkej krízi... .

To už počúvam ako obohraná gramofonová platňa 11 rokov od iných Poradcov, že to celé rachne....už ma vyslovene nudíte :)

www.thomas-lloyd.com/cs/projekty/aktualni-projekty/

K ostatnému sa Ti potom vyjadrím.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

ThomasLloyd vznikl premenou DKM coz byl dalsi zkrachovaly produkt pana Siega kde lidi prisli o vsechno a ThomasLloyd nevydelaval NIKDY. Ani desetinu castek ktere planoval/sliboval. Ukaz mi jediny auditovany dokument kde je videt zlomek zisku ktere slibovali v prospektu. Porad dokola se posilaji portfolio reporty (kde je par elektraren co se daji postavit za desitky milionu eur a pritom TL vybral skoro miliardu). Zisky nikde. Ano pak je jeste Leistungreport/Vykonova bilance kde jsou nejdriv financni ztraty (ktere odpovidaji auditovanym dokumentum) a pak jakesi pseudorezervy alias potencial zhodnoceni, ktery ovsem neni auditovany a neodpovida jakemukoliv financnimu vykazu z oficialnich zdroju (obchodni rejstrik). Vsechny zisky jsou vymyslene. Mas prilezitost prokazat opak a poslat auditovane financni vykazy, ktere ty zisky ukazuji.

TL nekrachl ted, TL nevydelaval nikdy, zisky ve financnich vykazech nebyly nikdy, to co dostavali klienti byly vybery z jejich vlastniho kapitalu.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: So 06 03, 2021 11:17 am ThomasLloyd vznikl premenou DKM coz byl dalsi zkrachovaly produkt pana Siega kde lidi prisli o vsechno a ThomasLloyd nevydelaval NIKDY. Ani desetinu castek ktere planoval/sliboval. Ukaz mi jediny auditovany dokument kde je videt zlomek zisku ktere slibovali v prospektu. Porad dokola se posilaji portfolio reporty (kde je par elektraren co se daji postavit za desitky milionu eur a pritom TL vybral skoro miliardu). Zisky nikde.

Ano pak je jeste Leistungreport/Vykonova bilance kde jsou nejdriv financni ztraty (ktere odpovidaji auditovanym dokumentum) a pak jakesi pseudorezervy alias potencial zhodnoceni, ktery ovsem neni auditovany a neodpovida jakemukoliv financnimu vykazu z oficialnich zdroju (obchodni rejstrik). Vsechny zisky jsou vymyslene. Mas prilezitost prokazat opak a poslat auditovane financni vykazy, ktere ty zisky ukazuji.

TL nekrachl ted, TL nevydelaval nikdy, zisky ve financnich vykazech nebyly nikdy, to co dostavali klienti byly vybery z jejich vlastniho kapitalu.
Toto sú veľmi ťažké slová... . Tvoje pochybnosti predám na vedenie a firma sa Ti k tomu vyjadrí. Harry každé Ponzi rachne do 3 - 5 rokov., tak si dávaj pozor na ústa čo píšeš... .

Kontaktuj centrálu pre ČR a Slovensko od pondeka do piatku:

ThomasLloyd Cleantech Infrastructure (Czech) a.s., Klimentská 46, Praha - 1 poschodie a Referentky Ti vydajú Auditované Výkonové Bilancie za r. 2017 a r. 2018. Za r. 2019 sa Výkonová bilancia dokončuje, bola opoždená Koronakrízou... . Tam máš všetky čísla. Sú veľmi veľké dajú sa poslať len mailom.

PS: Mojím klientom chodili pravidelné výnosy od mája 2014 až do Júna 2020 kedy sa zastavili a výplaty úrokov z českých Dlhopis. emisií ThomasLLoyd sa už obnovili od 10/2020, ostatné sa dorieši... .
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Takže elektrárne napadol COVID...hmm. Ja som si myslel, že to má vplyv len na kontaktný biznis ako obchod, reštaurácie, služby... Toto je pre mňa novinka.
Skôr si myslím, že sa prejavilo to, čo som o bilancii TL písal 16.2.2019. COVID zastavil prísun nových komanditistov a tak je problém s likviditou. Teraz sa prejaví to, že spoločnosť nevlastní žiadne aktíva a bude vymaľované. (TL podľa bilancie vlastní iba podiely v ostatných spriaznených spoločnostiach)
Teraz sa ukazuje ako málo vedeli tí, ktorí sa stali komanditistami, čo to vlastne znamená. Škoda. :(
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: So 06 03, 2021 11:45 am Takže elektrárne napadol COVID...hmm. Ja som si myslel, že to má vplyv len na kontaktný biznis ako obchod, reštaurácie, služby... Toto je pre mňa novinka.
Skôr si myslím, že sa prejavilo to, čo som o bilancii TL písal 16.2.2019. COVID zastavil prísun nových komanditistov a tak je problém s likviditou. Teraz sa prejaví to, že spoločnosť nevlastní žiadne aktíva a bude vymaľované. (TL podľa bilancie vlastní iba podiely v ostatných spriaznených spoločnostiach)
Teraz sa ukazuje ako málo vedeli tí, ktorí sa stali komanditistami, čo to vlastne znamená. Škoda. :(
Čau Rado jasne, že problémy sú, to v tejto diskusii nikto nikdy nezpochybnil, veď im Obchodná sieť Poradcov vo svete generovala ThomasLLoyd prísun kapitálu 200 mil. EUR / ročne... .

Naberá sa nový kapitál na Investičných strategiach Digitálnej Platformy - sú nové produkty cez Správu aktív:

https://thomaslloyd-spravcovska.com/domovska-stranka

www.thomas-lloyd.com/cs/investori/sprav ... strategie/

Dlhopisy, SICAV sa dá kúpiť cez Investičný účet priamo, ale s menšími poplatkami je vždy lepšie IZ v ČR (napr. SAB Servis):

https://thomaslloyd-investicni-ucet.com ... ka-stranka

Pevne verím, že sa firma s krízou vysporiada... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v So 06 03, 2021 12:03 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Isto, ale keď z toho kapitálu vyplácaš zálohy na výnosy, tak sa to raz zastaví. Také spoločnosti budujú neprehľadné štruktúry...dúfam, že sa mýlim, ale COVID akceleroval to, čo by sa stalo možno o pár rokov.
Situácia sa nevyrieši lebo už je tu správa o nevyplácaní...tzn., že noví investori už nebudú a tak príbeh končí. Zisk sa negeneruje a ak, tak nebude stačiť na to, aby pokryl všetky podiely.
Ale uvidíme či to tak bude.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 11:20 am Kontaktuj centrálu pre ČR a Slovensko od pondeka do piatku:
Se slecnou Baresovou i panem Kovarem a ostatnimi jsme to zdlouha resili, bez vysledku.

Ja financni vykazy za 2019 uz mam, z nemeckeho obchodniho rejstriku, prikladam je i zde, mam je driv nez jak pises je vyda TL z duvodu koronakrize (na kterou se svede vsechno).
Ale znova opakuju, Vykonova bilance obsahuje auditovana cisla (ztraty), a neauditovana cisla (sliby zisku). Auditovane skutecne financni vykazy (takove co se davaji na rejstrik) ktere by ukazovaly zisky, ti nikdo neda, protoze neexistuji. Ptali jsme se na centrale nekolikrat.

Jeste jednou te navedu konkretne: Financni vykazy Fünfte Cleantech Infrastrukturgesellschaft mbH & Co. KG (coz je CTI9D), k 31.12.2019, prilozene vyse, strana 4 nahore: vklady (Einladen) €432mil, vybery (Kapitalkonto III) €97mil, ztrata hospodareni (Kapitalkonto II) €69mil, cista ucetni hodnota €266mil, jinymi slovy CTI9D doposud nevydelalo ani euro, vyplaty nejsou zadne zisky ale lidi si zpatky vybiraji svuj vlastni zakladni kapital a i tyto vyplaty ted byly zastaveny.

Ze kapitalkonto II je ztrata hospodareni a kapitalkonto III jsou vybery se doctes v prospektu k CTI9 v kapitole §12. V kapitole 8.2.7.2 se pak popisuje ze vybery ve vysi 11.04% u CTI9 probihaji ikdyz je spolecnost ve ztrate, v takovem pripade klienti vybiraji ze svych vlastnich vkladu.

Prospekt zde:
CTI 9 D_Verkaufsprospekt_cz.pdf
(3.54 MiB) 557 stiahnutia
Toto vse neni jen muj vymysl, jak jsem daval odkazy vyse, situaci v TL se venuji renomovane nemecke advokatni kancelare, klienti podavaji zaloby a soudy jim davaji za pravdu, protoze klienti byli uvedeni v omyl.

Potom jeste vytah z vykonove bilance, v zelenem ramecku:
K 31.12.2018, CTI9D mel plan vynosy €183.5mil, naklady €152.0mil, zisk €31.6 mil.
Skutecnost: auditovane vynosy €23.9mil, naklady €66.0mil, ztrata €42.0mil.
Dale pak NEAUDITOVANE vynosy alias "potencial zhodnoceni/tiche vynosy" €42.8mil, ale tyto nejsou dohledatelne ani zauditovane, je to pouze cislo na papire.
Bilance v2.jpg
Naposledy upravil/-a Harry v So 06 03, 2021 12:14 pm, upravené celkom 1 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: So 06 03, 2021 12:01 pm Isto, ale keď z toho kapitálu vyplácaš zálohy na výnosy, tak sa to raz zastaví. Také spoločnosti budujú neprehľadné štruktúry...dúfam, že sa mýlim, ale COVID akceleroval to, čo by sa stalo možno o pár rokov.
Situácia sa nevyrieši lebo už je tu správa o nevyplácaní...tzn., že noví investori už nebudú a tak príbeh končí. Zisk sa negeneruje a ak, tak nebude stačiť na to, aby pokryl všetky podiely.
Ale uvidíme či to tak bude.
V istom smere s Tebou súhlasím Rado. Áno Komanditné spoločnosti majú ťažšie štruktúry. Ja verím, že sa to rozdelením / splittingu fondov na strategie RENTA a RUST vyrieši.

Na Digitálnej Platforme sa už cash flow spoločnosti generuje aj na nákupe nových Dlhopisov.

OK napíšeme si správu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 10:55 am Jogo, ja tu nechodím ako Vy 365 dní v roku Nonstop aj moderátori... . Prišli mi do mailu notifikácie na diskusiu, tak som reagoval.
JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 11:20 am PS: Mojím klientom chodili pravidelné výnosy od mája 2014 až do Júna 2020 kedy sa zastavili a výplaty úrokov z českých Dlhopis. emisií ThomasLLoyd sa už obnovili od 10/2020, ostatné sa dorieši... .
Takže v juni 2020 prestali chodiť výnosy tvojim klientom a ty si nás o tom neinformoval ani v jednom z desiatok tvojich príspevkov, ktoré si tu dal?
search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=6605

Mam už len dve otázky: Kedy si predal posledný produkt TL a či ich ešte plánuješ predávať.
Naposledy upravil/-a jogo v So 06 03, 2021 12:18 pm, upravené celkom 4 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 12:11 pm Ja verím, že sa to rozdelením / splittingu fondov na strategie RENTA a RUST vyrieši.
Kde nic neni ani rozdeleni nepomuze. Navic v tom dopise co jsi psal vyse jsi psal ze TL neocekava ze komanditiste rozdeleni schvali, protoze se nenajde 75% vetsina.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: So 06 03, 2021 12:06 pm Se slecnou Baresovou i panem Kovarem a ostatnimi jsme to zdlouha resili, bez vysledku.

Ja financni vykazy za 2019 uz mam, z nemeckeho obchodniho rejstriku, prikladam je i zde, mam je driv nez jak pises je vyda TL z duvodu koronakrize (na kterou se svede vsechno).

Jahresabschluss-Fuenfte-Cleantech-Infrastrukturgesellschaft-mbH-Co-KG-Langen 2019.pdf

Ale znova opakuju, Vykonova bilance obsahuje auditovana cisla (ztraty), a neauditovana cisla (sliby zisku). Auditovane skutecne financni vykazy (takove co se davaji na rejstrik) ktere by ukazovaly zisky, ti nikdo neda, protoze neexistuji. Ptali jsme se na centrale nekolikrat.

Jeste jednou te navedu konkretne: Financni vykazy Fünfte Cleantech Infrastrukturgesellschaft mbH & Co. KG (coz je CTI9D), k 31.12.2019, prilozene vyse, strana 4 nahore: vklady (Einladen) €432mil, vybery (Kapitalkonto III) €97mil, ztrata hospodareni (Kapitalkonto II) €69mil, cista ucetni hodnota €266mil, jinymi slovy CTI9D doposud nevydelalo ani euro, vyplaty nejsou zadne zisky ale lidi si zpatky vybiraji svuj vlastni zakladni kapital a i tyto vyplaty ted byly zastaveny.

Ze kapitalkonto II je ztrata hospodareni a kapitalkonto III jsou vybery se doctes v prospektu k CTI9 v kapitole §12. V kapitole 8.2.7.2 se pak popisuje ze vybery ve vysi 11.04% u CTI9 probihaji ikdyz je spolecnost ve ztrate, v takovem pripade klienti vybiraji ze svych vlastnich vkladu.

Prospekt zde:
CTI 9 D_Verkaufsprospekt_cz.pdf

Toto vse neni jen muj vymysl, jak jsem daval odkazy vyse, situaci v TL se venuji renomovane nemecke advokatni kancelare, klienti podavaji zaloby a soudy jim davaji za pravdu, protoze klienti byli uvedeni v omyl.

Potom jeste vytah z vykonove bilance, v zelenem ramecku:
K 31.12.2018, CTI9D mel plan vynosy €183.5mil, naklady €152.0mil, zisk €31.6 mil.
Skutecnost: auditovane vynosy €23.9mil, naklady €66.0mil, ztrata €42.0mil.
Dale pak NEAUDITOVANE vynosy alias "potencial zhodnoceni/tiche vynosy" €42.8mil, ale tyto nejsou dohledatelne ani zauditovane, je to pouze cislo na papire.
Bilance.jpg
55 ročná dáma "slečna Barešová" :lol: ? Pani Barešová v najlepších rokoch :)... .

Ak sa tie výnosy nedoplatia, tak dúfam, že si klienti vyberú svoj nominál... . Ale verím, že sa všetko Harry dorieši.

ThomasLLoyd aspoň platí klientom úroky na Dlhopisoch a snaží sa problémy s nemeckými produktmi vyriešiť. :like:
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: So 06 03, 2021 12:16 pm Kde nic neni ani rozdeleni nepomuze. Navic v tom dopise co jsi psal vyse jsi psal ze TL neocekava ze komanditiste rozdeleni schvali, protoze se nenajde 75% vetsina.

To uvidíme, či to Valná hromada schváli. To si dáme vedieť, ak rozdelenie schvália... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v So 06 03, 2021 12:25 pm, upravené celkom 1 krát.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Nominal zadny neni, otevri si ty financni vykazy. CTI 9D ma vklady 423mil ale aktualni ucetni hodnotu jen 266mil, tj. 40% nominalu je pryc z duvodu vyberu a ztrat.
Verit ze se to vyresi muzes a veri i stovky klientu ale cim dal vic z nich ma strach, vetsina prodejcu v Cesku co TL delalo uz ho nedela, podavaji se zaloby, podle me to nevypada vuuubec dobre.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

jogo napísal: So 06 03, 2021 12:15 pm Takže v juni 2020 prestali chodiť výnosy tvojim klientom a ty si nás o tom neinformoval ani v jednom z desiatok tvojich príspevkov, ktoré si tu dal?
search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=6605

Mam už len dve otázky: Kedy si predal posledný produkt TL a či ich ešte plánuješ predávať.
Ja tu nie som informátor Jogo... .

Určite budem do budúcna produkty ThomasLLoyd distribuovať - Dlhopisy aj Digitálnu Platformu. To nie sú komanditné podiely.

Akurát najprv počkám ako to celé dopadne so splittingom / rozdelením fondov.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 12:23 pm Ja tu nie som informátor Jogo... .
Kto propaguje mal by aj informovať...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 12:20 pm To uvidíme, či to Valná hromada schváli. To si dáme vedieť, ak rozdelenie schvália... .
cituji dopis co jsi prilozil vyse:"Lze tedy predpokladat, ze rozdeleni fondu by v soucasne dobe pri hlasovani jednoznancne postradalo pozadovanou vetsinou 75% komanditistu"
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Navic pisou ze valna hromada musi byt prezencni a to vzhledem ke COVIDu neocekavaji driv nez v roce 2022.

Cetl jsi vubec ten dopis?
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

jogo napísal: So 06 03, 2021 12:26 pm Kto propaguje mal by aj informovať...
Ano propagujem, ale túto diskusiu som Ja nezaložil ! To maj na pamäti.
Naposledy upravil/-a JartyGulak v So 06 03, 2021 12:38 pm, upravené celkom 1 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: So 06 03, 2021 12:28 pm Navic pisou ze valna hromada musi byt prezencni a to vzhledem ke COVIDu neocekavaji driv nez v roce 2022.

Cetl jsi vubec ten dopis?
Ano čítal a prečítaj si poriadne čo sa píše na stránke 3/6 v dopise... .
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"