XTB - CFD obchody

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MiB
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 24 03, 2021 11:21 pm

XTB - CFD obchody

Príspevok od používateľa MiB »

Zdravím,

prečítal som si pozitívne recenzie na nete o XTB, potom som zabrúsil na toto fórum a sklamaný čítal o XTB, čo sú zač. Neskôr som si všimol, že sú to väčšinou staršie komentáre.

Tak by som mal otázku. Ako je na tom XTB v súčasnosti?

Moja situácia je taká, že by som chcel skúsiť "aktívne" investovanie, ale len na malom pieskovisku - ako zábavka namiesto počítačových hier. Zaujali ma CFD produkty a skúšam scalping obchody.

Mám u nich demo účet(opakovane, už tretí mesiac) - na začiatku hotovosť 10000 a celkom sa mi darí (aké prekvapivé). Robím len krátke obchody cez 10 - 30 minút, denne cca 8 -10 (zisk alebo strata okolo 10-15 eur - nastavujem si Take profit a Stop lose), zvyčajne CFD indexy US, DAX a pod., väčšinou sa trafím, denne orientačne +50 euro.

Ja by som tam dal cca 5000 v ostrej prevádzke, takže aj obchody samozrejme nepôjdu tak intenzívne.
Čo som pozeral ich poplatky, tak väčšinou sa nakŕmia cez spread. Pri cfd som toho veľa nenašiel.

Moja otázka smeruje k tomu, či je možné niečo takéto udržať aj v reálnej prevádzke a ak áno (asi to bude smiešne) či nie je u nich problém s výberom výnosu, prípadne či nemáte znalosť o tom, že robia problémy s ukončením prevádzky a stiahnutím zostatku z účtu (ak samozrejme neprehrám aj gate)
Robo
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 17 05, 2010 10:08 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: XTB - CFD obchody

Príspevok od používateľa Robo »

Ahoj,

ja XTB mám a poznám dosť dobre aj ich podporu a ich tím.
XTB je hlavne broker pre Forex, CFD, Indexy, Komodity
Poplatky majú vcelku fajn

Krátke zhrnutie výhod:
+ regulovaný broker (EÚ)
+ dobré poplatky
+ dobré vzdelávacie materiály v slovenčine a češtine
+ lokálna Slovensko-Česká podpora

Krátke zhrnutie nevýhod
- keďže sú regulovaní, vysoké páky (nad 1:30) u nich nehľadaj
- nie sú vhodní úplne na každú stratégiu (Najmä nie sú napríklad vhodní na niekoľkominútové obchody kvôli vyšším prvotným spreadom - pre minútové obchody treba hľadať iného brokera. Pre obchody hodinové aj výrazne dlhšie je XTB často fajn)
- nemajú copytrading a asi nemajú ani PAM účty
- na obchodovanie kryptomien sú drahší a málo flexibilní

Špeciálne výhody XTB
- Majú Indexy bez Swapu (Poplatky cez noc)
teda môžeš si zobrať index na páku (Napr. S&P500), pričom neplatíš nič za požičanie peňazí

XTB organizuje online konferenciu o tradingu v slovenčine / češtine, konferencia bude už túto sobotu 28.3.2021 (Záznam bude k dispozícii).
Táto konferencia je zároveň najväčšia trading konferencia v Slovensku a Česku a nájdeš na nej ľudí, čo vedú najznámejšie portály o obchodovaní a tradingu
Viac nájdeš tu:
https://www.bluenumbers.sk/tipy-na-bezp ... -tradingu/


Kratší návod ku XTB nájdeš tu (Aj keď návod je zameraný najmä na nákup akcií a ETF)
https://www.bluenumbers.sk/oplati-sa-ku ... f-cez-xtb/
Róbert Ďurec, šéfredaktor BlueNumbers.sk
MiB
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 24 03, 2021 11:21 pm

Re: XTB - CFD obchody

Príspevok od používateľa MiB »

Ďakujem za odpoveď,

tie výhody-nevýhody som prešiel, ale skôr ma zaujímajú reálne skúsenosti s nimi. Hlavne keď porovnám demoúčet a reálny klasický STANDARD účet. Som to hľadal, ale ak si dobre pamätám sľúbujú také isté podmienky, hlavne ma zaujíma spread. Lebo niekde je naozaj veľký, ale pri niektorých inštrumentoch je pre mňa akceptovateľný -- tí čo majú viac skúseností asi nesúhlasia.
Robo
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 17 05, 2010 10:08 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: XTB - CFD obchody

Príspevok od používateľa Robo »

Ja osobne som s nimi spokojný, keďže skôr investujem trendovo (hodiny, dni, týždne) a stačí mi max. páka 1:30 (resp. často využívam iba reálnu páku 1:3)

Spread (Počiatočný poplatok) majú mierne vyšší
Swap (Poplatok cez noc) majú dosť nízky

Výnimky sú napríklad Forex, či zlato, kde je aj Spread dosť nízky
+ Indexy (S&P500, NASDAQ, VIX a pod), kde je swap nulový.

Zároveň XTB je medzinárodný broker a využíva úspory z rozsahu, preto je často výrazne lepší a lacnejší ako lokálne alternatívy

Príklady spreadov a swapov pri najmenšej výške kontraktov
---
Index US500, objem 0,01 lotu, kontrakt 1950 USD, spread cca 0,4€, swap nula
Gold, objem 0,01 lotu, kontrakt 1730 USD, spread cca 0,4€, swap 0,11 až 0,13 € za deň
Silver, objem 0,01 lotu, kontrakt 1250 USD, spread cca 1,7€, swap 0,10 za deň
EURUSD, objem 0,01 lotu, kontrakt 1000 Eur, spread cca 0,07€, swap 0,01 až 0,10€ za deň

Krypto:
Bitcoin, minimálny objem 0,1 lotu, minimálny kontrakt 4500 €, spread cca 43€, swap 1,3 až 4€ za deň, preto crypto cez nich neobchodujem


Pre mňa s mojou stratégiou (trendové držanie akcií, indexov a komodít) mi XTB vyhovuje.

Ľudia okolo mňa (Traderi), používajú často aj iných brokerov kvôli iným stratégiám (Buď hľadajú vyššiu páku alebo copytrading)

Nižšie máš článok o XTB, čo som písal. Asi tam nebudeš mať všetko (Ten článok je hlavne na obchodovanie akcií a ETF), ale určite tam nájdeš dosť zaujímavých vecí o XTB

https://www.bluenumbers.sk/oplati-sa-ku ... f-cez-xtb/
Róbert Ďurec, šéfredaktor BlueNumbers.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"