Bitcoin ฿

Zberateľstvo a investovanie: mince, umenie, starožitnosti, fyzicky držané komodity
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Prieskum BTC sentiment do budúcnosti MÁJ 2021

1. Raz bude stáť milión USD (ako predpovedá Jim Cramer)
2
6%
2. Raz bude stáť 500 000 USD (ako to vidí Cathie Wood - Ark Investment )
9
26%
3. Raz dosiahne 100 000 USD ( Goldmani a kopa ďalších )
9
26%
4. Bublina praskla - nový rekord už nebude, udrží sa však nad 25 000 USD
0
Žiadne hlasovania
5. Bublina praskla - nový rekord už nebude, rok skončí v pásme 10 000-25 000 USD
4
11%
6. Bublina praskla - do konca roka pôjde pod 10 000 USD
3
9%
7. Som pesimista - BTC je bezcenný a nemá budúcnosť.
8
23%

Celkom hlasov: 35

Adammd
Platinum Member ***
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Ved kludne niekto na to mohol zarbit velke peniaze, ale nie retail. Kolko si zarobil v absolutnych cislach? Recnicka otazka....
Lahko sa zarobi 250% za den, ked do toho niekto da1000€. Horsie ked 100 000€

wolf25
Gold Member **
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Príspevok od používateľa wolf25 »

ja mam rovnaky money managment aj keby som mal 1k ako ked 100k. A ako pišem včera nebolo preblem vyplnat instatne niekolko milionove objednavky. Čiže momtantle spraviš tak isto 250% na 1k ako na 100k

Adammd
Platinum Member ***

Psychika uplne inak reaguje, ak vlozim 100k alebo 1k do nejakeho PnD shitcoinu, mi nehovor, ze by si to rovnako obchodoval, tomu sa mi nechce verit, ze by clovek nevyskocil skor pri 100k ako pri 1k, napr. uz pri naraste 100% .... Ale pisem to z mojho pohladu a pri prepokladu retailu, ktora ma ucet (ako ma dost clenov tu na fore) okolo 100k.

Ale opat, ak ide o percentulany prepocet, kto ma 10mega, tak si dokazem predstavit, ze 100k(1%) do toho vcera vrazil a zviezol sa....ja by som nedal ani to 1%, ale kazdy sme iny

wolf25
Gold Member **

Ano obchodoval by som to rovnako a moja psychika by na veciach nič nemenila. Ja už pred trejdom viem kolko zarobim a kolko prerobim. Koniec koncov su to stale len čisla na obrazovke a ja netrejdujem tyžden. S peniazmi pracujem už takmer 10 rokov, za ten čas sa človek dokaže odosobniť. Prisť za den o 5 cifier so mnou nič nerobi lebo vždy sa nato pozeram z pohladu % ktore som vedome riskoval a bol pripraveny na ich stratu

george1
Silver Member *
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 7:44 pm

Príspevok od používateľa george1 »

Wolf25 , ja to mám podobne. Ako píšeš, hodne robí či človek bez problémov akceptuje stratu, alebo nie.Ak robím riskantný obchod, naučil som sa nevkladať do toho veľa emócií, roky ma naučili brať to ako čísla. Ja už ale risk robím oveľa menej ako pred rokmi, je to pre mňa hra. Samozrejme poteší, ak mi risk vyjde. Môj spánok ale neovplyvňuje. Základom mojej psychiky sú roky + nie riskantné investície ktoré mám. Ak stratím riskantný obchod, nijako to neovplyvňuje môj príjem. Pre človeka,ktorému ale na výsledku riskantného tradingu záleží budúcnosť (a ktorý ešte len buduje si svoj majetok) samozrejme je psychika tradingu ťažká. Mám skutočne rešpekt pred tradermi, ktorí robia risk a z výsledkov risku roky žijú.

pokus
Gold Member **
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 7:11 pm

Príspevok od používateľa pokus »

wolf, george, môžete sa trochu rozpísať o tom money manazmente? Dávate si pevné targety a stoplossy?

george1
Silver Member *

pokus, ak som išiel long, tak som používal stoploss pod trhovú cenu. Ak išiel obchod do plusu, tak som stoploss posunul. Pred otvorením obchodu som si dal cieľ aký zisk chcem. Pokiaľ kúpim priamo riskantnú akciu tak si taktiež poviem kedy chcem vybrať zisk. Toto zmením iba ak sa vyskytnú výrazné kurzotvorné správy. Ja už ale v súčastnosti trading robím veľmi málo. Na začiatku som riskoval viac, mal som nervy. Od rizika som sa presunul k pasívneho príjmu. Do rizikových obchodov som dával max 1/10 svojho kapitálu určeného na investovanie. Teraz ešte menej, nakoľko riskujem už málo.

wolf25
Gold Member **

pokus napísal:
So 17 04, 2021 11:27 pm
wolf, george, môžete sa trochu rozpísať o tom money manazmente? Dávate si pevné targety a stoplossy?
Ano, vždy je to nastavené ešte pred tym ako vobec otvorim trejd. Takiež viem kde mam druhy order, kde mam cenu ktora pri ktorej pojdem radsej von BE, atd. V podstate ja ked mam objednavky nahodene na burze už len nastavim alerty a sledujem ako sa hybe cena. Nemusim byt ani na PC stači cez mobil. Kazdy trejd ma viacero podmienok a risk sa pohybuje od 2-5% zavyslosti od rangu

wolf25
Gold Member **

Bitcoin sa nadherne vysypal škoda že som spal. Bolo to nevyhnutné čo si budeme klamať. Nieje to ani bullish ani bearish, tento pohyb sa očakaval. Normies zlikvidovaní, kludne mozme pokračovat dalej. Uvidime reakcie na rezistanciach. Na altoch budu dobre shorty

toto je 1 minutovy graf pre predstavu čo sa dialo :D

Obrázok
Obrázok

Adammd
Platinum Member ***

Z coho je ten screenshot, kde mas dane info o likv? Je to nejaka platena verzia TW?

wolf25
Gold Member **

george1
Silver Member *

Zosyp ceny btc z 64k na 52k mal viac príčin:
Problémy a nehody uholných elektrární (Xianjiang) v Číne sa preniesli na čínskych minerov, ktorí ovládajú vysoké percento ťažby bitcoinu.
Dôsledkom je pokles hashrate, vyššie transakčné poplatky. K tomu treba prirátať čerstvé rozhodnutie tureckej centrálnej banky o zákaze platieb kryptomenami za tovar a služby v Turecku kvôli tureckej líre. Aby toho nebolo málo, posledné hodiny sa objavili správy o praní špinavých peniazov v USA niektorými finančnými inštitúciami. Táto správa akcelerovala pokles, ktorý nastal už po poklesoch HR.
Myslím, že už aj ortodoxní zástancovia btc vo vnútri v sebe dobre vedia, že bitcoin nikdy nebude nejakou svetovou menou. Namiesto toho bitcoin sa pretransformoval do špekulácií. Whales si urobili z bitcoinu dojnú kravu.Zásah Turecka ukazuje, že krypto má svoje limity. A o nejakej nezávislosti btc nemôže byť ani reč, súčasné dianie okolo čínskych minerov je pre bitcoin signifikantné.
Kto chce, nech do krypta kľudne investuje. Mňa nijako neláka riskovať v tomto cirkuse, kde slovo "nezávislosť" je už iba fráza.

https://www.fxstreet.com/cryptocurrenci ... 2104180359
https://cryptobriefing.com/bitcoin-cras ... operation/

Adammd
Platinum Member ***

Flash crash v 15 min candle ma uplne ine priciny, ako pises, ale lepsie ti to vysvetlia trejderi.

(objavili spravy (o polnoci na nedelu US time)....jeden neozdrojovany tweet...ktory prebrala jedna sajta(uz dve)....valid af... /s)
(po dvoch dnoch katastrofy v lokalnej elektrarni sa konecnce niekto zobudil a predal BTC, lebo lebo ... /s )
(turecky BAN....uz som myslel, ze zostane len na indickom)

george1
Silver Member *

Adammd, navrhol som ti už skôr, aby si svoje rozumy si nechal pre iných. Ako vidím, nevydržal si. U teba som si totižto istý, že tvoje reakcie smerujú inam. Tak ako keď si sám seba usvedčil vlastnými vetami o Grayscale. Ja som písal o príčinách prečo posledné dni nastal pokles na btc, ktorý akcelerovala posledná správa z USA. Odporúčam ti tvoje rozumy adresovať FXstreet Team, ktorí doslova napísali k dnešnej noci:
"This crash comes after rumors of the US treasury charging several financial institutions for money laundering using cryptocurrency emerge."
Môžte podebatovať o sviečkach, o likvidácii longov a môžeš ich poučovať.
Názor že pokles ceny btc súvisí s poklesom hashrate/ problémami minerov v Číne vyjadril zakladatel ťažobného poolu SlushPool,s ním môžeš predebatovať toto. Mňa zo svojich meditácií vynechaj, inak sa dopracujeme opäť k copy tvojich viet ku Grayscale. Pochop, že u mňa si svojimi príspevkami na mňa sa zaradil niekam, a nemienim toto meniť.
pekný víkend ti prajem

Adammd
Platinum Member ***

Nenavrhuj mi nic, staraj sa o seba, mozem pisat reakcie na co chcem, je neslusne diskutovat ad hominem z tvojej strany.

Napisal si ze pokles z 64k na 52 mal priciny - nemas ziadne dokazy. To je demagogia, ak by si napisal, ze MOZNO, ty to pises ako fakt("Zosyp ceny btc z 64k na 52k mal viac príčin")

Flash crash bol z cca 60k na 52k(opat pises demagogicky "Zosyp ceny btc z 64k na 52k"), urcite nie koli blackoutu v Cine z pred 2 dni alebo kedy to bolo. Pricina flash crashu behom 15 minut bola ina, nebudem ti to vysvetlovat, strata casu

"Dôsledkom je pokles hashrate" v akom casovom horizonte? V akej suvislosti
hash.png
hashy.png

FXstreet to prebral z jedneho random tweetu bez zdroja.
https://twitter.com/Fxhedgers/status/13 ... 7144730626

S tym Grayscale je to traparna, k tomu uz nebudem pisat nic.
Nepraj mi pekny vikend, nebud falosny pokrytec.

george1
Silver Member *

Adammd, adresuj svoje rozumy FXstreet Team a Marekovi Palatinusovi zo SlushPool. S FXstreet Team môžeš predebatovať prečo napísali čo napísali/ a čo som napísal aj ja: "This crash comes after rumors of the US treasury charging several financial institutions for money laundering using cryptocurrency emerge."
Zakladateľovi SlushPoolu zase môžeš prezentovať svoje čiary a grafy na jeho slová o poklese dnes v noci.

Mňa si začal nevhodne komentovať (použil si na mňa slová dojmológia,demagógia,nevedomosť,atď.), vraj neviem ako funguje Grayscale, že nemôžu predávať btc ako chcú (pričom som vysvetlil, že Grayscale kupuje btc podľa nákupov podielov investorov GBTC v pomere 1 podiel GBTC sa rovná približne 0,0001 BTC (presnejšie 0,00094789). Evidentne si zabudol, že iba pár tvojich príspevkoch predtým si sám napísal - "Ked zacne predavat Grayscale, zacnem predavat aj ja"
Adammd napísal:
So 16 01, 2021 5:02 pm
Ked zacne predavat Grayscale, zacnem predavat aj ja, zatial pokracuju v nakupoch, tento tyzden cez 10 000BTC. Nebudem snad bojovat s miliardovymi fondami :wink:
Adammd napísal:
Ne 14 02, 2021 6:23 pm
GBTC- potvrdil si mi, ze nevies ako funguje(nemozu predavat kedy sa im zachce, cenu preto nemozu manipulovat)

Názor na tieto tvoje vety nech si každý utvorí podľa svojho uváženia. Začal si ma posmechovať za tvrdenie, ktoré si pritom použil ty sám. Jednoducho si zabudol čo si napísal a preto tvoj posmech sa obrátil na tvoje vlastné slová. Nepamätám si, že by niekto daľší si takto strelil do vlastného kolena v diskusii, ako si to spravil ty. Sebareflexia ale u teba nie je žiadna

Copy týchto tvojich viet sme sa mohli vyhnúť, ak by si dnes nezačal opäť komentovať ma svojimi prívlastkami. Odo mňa sa ale dočkáš iba takej reakcie, ako teraz. Odporúčam ti preto obrátiť svoju pozornosť na iných, ktorí ocenia tvoj prístup. Dvoch kandidátov (s ktorých tvrdeniami nesúhlasíš) som ti napísal aj v tomto príspevku. Marekovi nezabudni aj poslať svoje otázky na detaily. On totiž doslova napísal že pokles ceny o ktorom je reč( dnes v noci) súvisí s poklesom hashrate a problémami minerov v Číne.
Pokiaľ samozrejme nebude to pre teba strata tvojho času .
Na nové prívlastky v tvojej predošlej reakcii nad touto mojou reagovať nebudem, porušuješ nimi ale pravidlá diskutovania na ako-investovať .

Adammd
Platinum Member ***

nemam co uz napisat...bye

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ALL: rešpektujme slobodu slova a slobodu názoru. Prosím, snažme sa rešpektovať názor toho druhého aj keď s ním nemusíme súhlasiť.
Prosím, neútočme na iných za to, že majú iný názor. Nebuďme vzťahovační, pripusťme, že sa môžeme mýliť, resp. že iní majú právo vidieť veci inak ako my. Nebuďme paranoidní - nikto nás neprenasleduje, nezosmiešňuje, len to proste vidíme každý inak. Keby sme to nevideli rozdielne a nemali rôzne názory, celá diskusia by stratila zmysel.

ALL: sledujem crypto ceny na portáli finviz: https://finviz.com/crypto.ashx

Otázka: sú to real time ceny? Ak nie, kde sa dajú vidieť real-time ceny?
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

wolf25
Gold Member **

Najlepšie cez tradingview, tam si nahadžeš tickery ktore chceš sledovať.

Binance bude v noci robiť udržbu. 2 hodiny bude pozastavene obchodovanie a výbery. Dajte si pozor ak ste v pozící. V minulosti ked vypla nejaka major burza robili divoke pobyby cez ine burzy aby vytalčili/dumpli index price a zlikvidovali instatne pozicie na vypnutej burze. Fakt pozor nato, už sme videli aj 20% pohyby počas tohto času

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

wolf25 napísal:
Po 19 04, 2021 7:51 pm
Najlepšie cez tradingview, tam si nahadžeš tickery ktore chceš sledovať.

Dík. Bitstamp 55750 a Binance 56 000...BinanceUS 55750...prečo sú rozdiely ked sa zdá, že likvidita nechýba?
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

SomPanko
Silver Member *
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm

Príspevok od používateľa SomPanko »

wolf25 napísal:
Po 19 04, 2021 7:51 pm
Binance bude v noci robiť udržbu. 2 hodiny bude pozastavene obchodovanie a výbery. Dajte si pozor ak ste v pozící. V minulosti ked vypla nejaka major burza robili divoke pobyby cez ine burzy aby vytalčili/dumpli index price a zlikvidovali instatne pozicie na vypnutej burze. Fakt pozor nato, už sme videli aj 20% pohyby počas tohto času
Ako by zlikvidovali pozicie zavretej burzy, ked je zavreta? Tomuto velmi nerozumiem

wolf25
Gold Member **

JUGGLER napísal:
Po 19 04, 2021 8:17 pm
Dík. Bitstamp 55750 a Binance 56 000...BinanceUS 55750...prečo sú rozdiely ked sa zdá, že likvidita nechýba?
Bitstamp je spotová burza obchodovaná voči USD. Binance je väčšinou USDT, čo je Tether, stablecoin krytý dolárom. Malo by to byt 1:1 ale kurz poskakuje par desatin percent hore dole preto ten rozdiel medzi burzou kde je čisty dollar a tether.
SomPanko napísal:
Po 19 04, 2021 8:29 pm
Ako by zlikvidovali pozicie zavretej burzy, ked je zavreta? Tomuto velmi nerozumiem
Pozicie na odstavenej burze sa riadia podla takzvanej Index price. To je cena ktora je priemerom roznych burz. Na zaklade nej sa likviduju pozicie. Je tam ešte takzvana Mark Price, ktora sa označuje ako ferova cena ale to je na dlhšie vysvetlovanie. Čiže ak je nejaka burza vypnuta, veleryby začnu pumpovat alebo dumpovat cenu o velke percentá na ostatných burzach ktore sa zartavaju do tej Index ceny. Kludne aj 20% čiže Index price je o dost rozdielna hned v čase ako opat spustia burzu a ludia nemaju šance reagovat. Je to komplikovanejšie ale v minolosti tieto udalosti boli velmi divoké. Hlavne ked sa zatvaral Bitfinex. Možno sa nič nestane, uvidime

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

British finance minister Rishi Sunak told the Bank of England on Monday to look at the case for a new “Britcoin”, or central bank-backed digital currency, aimed at tackling some of the challenges posed by cryptocurrencies such as bitcoin.

No one wants China to be the first.

Takže sa chystajme sa na digitálne Euro,USD,Libru, juan a SDR

SomPanko
Silver Member *
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm

Príspevok od používateľa SomPanko »

Wolf, vdaka za vysvetlenie :)

george1
Silver Member *

JUGGLER napísal:
Po 19 04, 2021 9:16 pm
Takže sa chystajme sa na digitálne Euro,USD,Libru, juan a SDR
Článok na túto tému, ktorý predpovedá moc pre centrálne banky,kooperáciu medzi digitálnymi štátnymi menami a možnú väčšiu dôležitosť coinov viazaných na štátne meny:
Citácia "Central banks will hold the power as interoperability between national tokens — and private ones — takes priority"
https://www.bloomberg.com/opinion/artic ... currencies

Fund
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 3:46 pm

Príspevok od používateľa Fund »

pri tarbavosti a spomalenosti uradnikov EU sa digitalneho eura tak lahko nedockame...

Rokosák
Guru Member ****
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Príspevok od používateľa Rokosák »

Fund napísal:
Ut 20 04, 2021 7:20 am
pri tarbavosti a spomalenosti uradnikov EU sa digitalneho eura tak lahko nedockame...
a opatrnosti. Nie sme v Čine, kde komunistická strana rozhoduje, ani v USA kde hlava štátu, predseda vlády a vrchný veliteľ armády je jedna osoba, s právom vydať zákony. Takisto vláda a byrokracia je kontrolovaná jednou politickou stranou. Tam to ide rýchlejšie rozbehnúť aj zrušiť.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

cryptotrader
Silver Member *
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 12:27 pm

Príspevok od používateľa cryptotrader »

Kto este stale drzite BNB?

tnk0
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 1:45 pm

Príspevok od používateľa tnk0 »

ja som do toho siel iba v ramci vzdelavania, kedze transakcie eth su strasne drahe a chcel som si skusit rozne defi produkty. Extrem co som videl bolo ze odomna eth chcelo 100$ za zavolanie smart contractu a vramci binance smartchain to je ramcovo okolo 0.5$. Co som skusil tak to je zaujimavy svet, stakovanie, launchpooly, decentralizovane zmenarne, decentralizovane appky, liquidity providing, lending. Pasivny prijem z tychto produktov je zaujimavy ale aj rizikovy. Asi najvacsi extrem co som skusil bol pancakeswap vault na wault.finance ktory zo zaciatku daval 300% apy, cize za rok. Postupom casu ale klesol na 185% no stale pekne vyplaca. Zaujimavy mi pride aj liquidity providing kde sa poskytuje liquidita pre decentralizovanu zmenaren, a urcite percento podielu sa vyplaca kazdemu ucastnikovy. Nikomu by som to neodporucal robit lebo v tych smartcontractoch mozu byt rozne chyby ale mna to bavi skusat. Pekne na tych decentralizovanych zmenarnach a appkach je to ze si neziadaju povolenie od nikoho kedze su to iba aplikacie a aj ked kazdy stat sveta zakaze kryptomeny tak oni budu fungovat rovnako aj nadalej + ziadne kyc/aml

Hracik
Dátum registrácie: Ne 09 09, 2012 4:50 pm

Príspevok od používateľa Hracik »

Mimo temu, v com ma byt to nove digitalne euro ine oproti aktualnemu euru? Ved aj dnes je digitalne.

Fund
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 3:46 pm

Príspevok od používateľa Fund »

Hracik napísal:
St 21 04, 2021 9:34 pm
Mimo temu, v com ma byt to nove digitalne euro ine oproti aktualnemu euru? Ved aj dnes je digitalne.
:like:

wolf25
Gold Member **

Pravdepodobne myslené na štýl krypomien. Digitalne euro je momentalne len čislo v banke. Zatial čo napriklad stablecoin USD držiš vo svojej penazenke a narabaš snim ako ty chces

tnk0
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 1:45 pm

Príspevok od používateľa tnk0 »

pre priklad - internet banking neodosiela digitalne eura z uctu na ucet, je to iba zjednodusenie posielania prikazov banke. Rovnako davas banke prikaz fyzicky na ich pobocke, alebo postou sekom. Pri digitalnom eure by si uz mal moznost odosielat peniaze priamo niekomu inemu a nie iba zadavat prikaz banke. Kedze to bude pod zastiou statu tak samozrejme bude mat kontrolu nad vsetkymi transakciami. Nedavno co chceli v parlamente schvalit sledovanie zostatkov na uctoch kazdeho, bude pri digitalnom eure samozrejmost

george1
Silver Member *

doplním, pri digitálnom eure by mali mať vlády a finančné úrady kompletný prehľad platieb a históriu platieb.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

GBTC fair value -16%. Kto chce kúpiť bitcoin, môže ho mať o 16% lacnejšie zakúpením akcií fondu. Došlo na inštitúcie, ktoré kupovali za NAV a predávali po pol roku za tučnú prémiu +30 až +50%. Teraz predávajú v strate -16% a ťahajú do strát aj retail.

There Ain't No Such Thing As A Free Lunch :wink:

MartinPillar
Platinum Member ***
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 5:07 pm

Príspevok od používateľa MartinPillar »

JUGGLER napísal:
Št 22 04, 2021 9:01 pm
GBTC fair value -16%. Kto chce kúpiť bitcoin, môže ho mať o 16% lacnejšie zakúpením akcií fondu. Došlo na inštitúcie, ktoré kupovali za NAV a predávali po pol roku za tučnú prémiu +30 až +50%. Teraz predávajú v strate -16% a ťahajú do strát aj retail.

There Ain't No Such Thing As A Free Lunch :wink:
Tak bude dobrý trejding.
3.5.2021 začína e-micro bitcoin na CME, čo je 1 contract 0,1 BTC (doteraz velký contract na CME bol 5 BTC). Takže budeme robiť opačnú stranu.
Pod 50k to bude nakladacka na BTC.

wolf25
Gold Member **

Ludia ktorí vedia zahýbať trhom si možu dovoliť otvoriť 5BTC+ poziciu, nemyslim že sa niečo zasadne zmení, akurat sa bude viac likvidovat aj na tradičnych trhoch

wolf25
Gold Member **

Obrázok

Adammd
Platinum Member ***

Takze uz nie ban? Odlahlo mi :-D
Este ze je na SK iba 39% a v CR 23% :na_zdravie:

Tango
Silver Member *
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 8:49 pm

Príspevok od používateľa Tango »

To bude zase nejakej scam tweet jako pred tydnem o tom vysetrovani US fin.. instituci kvuli prani spin. penez pres krypto...

Napísať odpoveď

Návrat na "Alternatívne investície, umenie, starožitnosti, mince, fyzické komodity"