COVID VAKCÍNA

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Juanko
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 30 03, 2021 3:15 pm
Been thanked: 1 time

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Juanko »

Az podla mna zozrali media, hold čo sa dá robiť... ale tak zachvilku už tu bude podľa ,na oveľa viac vakcín, keď prejdu kontrolou
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Shares of Moderna, Pfizer, BioNTech, and other vaccine makers were sliding Wednesday after the CDC found evidence of myocarditis in young men who had taken mRNA vaccines, but still said that the rewards outweigh the risks.

The numbers are small, just over 1,200 cases out of 300 million people given the vaccine, but enough..

3 týždne ma bolí rameno..už rozmýšlam že prvýkrát v živote mám zápal kĺbu... Dúfam že to nesúvisí s Pfitzerom. V USA potvrdili zápaly srdcového svalu u mladých...,,iba 1200 prípadov,, z 300 miliónov. Toto ,,iba,, sa mi u nich páči, hlavne ked čítam už aspoň piaty krát, že niečo nie je v poriadku...

Tak nič. Pri očkovaní deti nebudem za...nevieme na čo všetko budú mať vplyv geneticky modifikované vakcíny nasledujúce roky...Trebalo by mať za sebou pozorovania aspoň 3 roky.

Na seba kašlem, ale vyvíjajúci sa mladý organizmus, ked má byť niekolkokrát preočkovaný...no neviem. Ten Sputnik asi fakt bude najlepší...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa rmaly »

JUGGLER napísal: St 23 06, 2021 10:53 pm .no neviem. Ten Sputnik asi fakt bude najlepší...
Myslis, ze ako placebo :) :) :)

Ale nie vazne... ja tiez citim trosku obavy ako ty (mam AZ), lenze problem je, ze u deti sa dost casto objavuje ten PIMS (post covid nejaky syndrom ci ako)... a zatial to asi je castejsie ako nejake riziko z ockovania (dlhodobe)...
Ja by som bol na mieste vsetkych tych optimistov o "ziadnych dlhodobych negativnych ucinkoch" tiez trosku zdrzanlivejsi, ale proste maleho po prazdninach do skoly pustit budem musiet a vsade na okolo su dezolati bez rusok a tak... tak proste "lesser evil"...
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Danisk »

Ja som druhu davku Pfizeru tiez znasal celkom blbo,2 dni teplota,rameno bolelo aj na 5ty den este.Teraz uz je tomu tyzden a uz rameno necitim ale celkovo citim taku unavu vacsiu. Na druhe ockovanie by som sa uz asi nehrnul,hlavne ked citam ze pri tej delta mutacii to je este horsie ked ma clovek pichnuty Pfizer.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Adammd »

Sice lahko sa mi to hovori, kedze som mal covid, ale ak nie ste nejak velmi rizikova osoba, tzn, ze nemate cukrovku, vysoky krvy tlak a vacsiu obezitu a vek nad 70r, ockovat by som sa nenechal...
Sice musime znasat diskriminaciu, ale rizoko, ze umrete na covid je mensia ako ze dostanete trombozu mozgovych splavov. A ako pojde cas, postupne sa budu objavovat dalsie a dalsie neziaduce dlhodobe nasledky(IMHO), vakciny presli klinickymi skuskami strasne rychlo, normalne vyvoj vakcin trva roky a nie mesiace...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa polovnik »

Adam a jak budes "normalne " fungovat , si myslim ze ta nikde nepustia divadlo , fitness, bazen, kancel ? a system ta donuti sa ockovat
alebo si vybavis u doktora papier ze ta akoze ockoval ? inak poznam zopar ludi ktory to tak maju , kua clovek sa da ockovat si mysli ze je safe a pobehuju tu ludia ktory maju ockovaci preukaz a neboli nikdy ockovani , len tak na okraj
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Lex »

Adammd napísal: Št 24 06, 2021 8:18 am Sice lahko sa mi to hovori, kedze som mal covid, ale ak nie ste nejak velmi rizikova osoba, tzn, ze nemate cukrovku, vysoky krvy tlak a vacsiu obezitu a vek nad 70r, ockovat by som sa nenechal...
Sice musime znasat diskriminaciu, ale rizoko, ze umrete na covid je mensia ako ze dostanete trombozu mozgovych splavov. A ako pojde cas, postupne sa budu objavovat dalsie a dalsie neziaduce dlhodobe nasledky(IMHO), vakciny presli klinickymi skuskami strasne rychlo, normalne vyvoj vakcin trva roky a nie mesiace...
A nesere ta, ze to mozes roznasat a niekomu potom zomrie babka, alebo decko s oslabenou imunitou? Apropo kamoska z antolskej by ti povedala ake mas riziko ako "mlady a zdravy" clovek, ze to v pohode prekonas ... po takych mladych a zdravych prezliekali postel aj tri krat za den v najvacsej spicke.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Adam :ale rizoko, ze umrete na covid je mensia ako ze dostanete trombozu mozgovych splavov toto tvrdenie mas aj podlozene nejakymi datami? Aj tie cisla mortality na covid su vselijake. V mojej blizkosti umreli v dosledku covidu dvaja veku primerane opotrebovany muzi,tesne nad 60 r.. A podla mna sa do covidovej statistiky nedostali , covid z nich za par tyznov urobil leziace bezvladne tela... Takze skuste sa poinformovat v okoli kto mal rozvinutu plucnu formu a v akej kvalite zivota zostal...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Adammd »

Kazdy mame ine skusenosti, ja mam okolo seba ludi, ktori mali covid a prechodili ho v pohode, ziadne problemy.
A preto su "objektivne" iba statisticke data.
V CR 90% vsetkych exitov tvoria seniori nad 65r.
polovnik napísal: Št 24 06, 2021 8:33 amAdam a jak budes "normalne " fungovat , si myslim ze ta nikde nepustia divadlo , fitness, bazen, kancel ?
Preto pisem o diskriminacii. Dokonca tych, ktori prekonali covid. Mozem byt lepsie imunny ako ti zaockovani...Prebiehajuce studie su jednoznacne. I ked nie su detekovatelne protilatky, bunkova imunita bola dostatocna a ludi chrani az rok po prekonani(zatial), je to viac ako po ockovani(pretoze je malo dat)
Zahranicne dovolneky budem riesim testom a domace podmienky - v praci sa testujeme na tyzdennej baze(ja zatial nemusim koli 180 ochrannej lehote po prekonani covid), to plati i pre ostatne sfery zivota.

Lex napísal: Št 24 06, 2021 9:00 am A nesere ta, ze to mozes roznasat a niekomu potom zomrie babka, alebo decko s oslabenou imunitou? Apropo kamoska z antolskej by ti povedala ake mas riziko ako "mlady a zdravy" clovek, ze to v pohode prekonas ... po takych mladych a zdravych prezliekali postel aj tri krat za den v najvacsej spicke.
Uprimne, kazdy sa musi starat o svoje zdravie. Vsetkym starym a chorym v rodine som odporucil ockovanie a aj tak urobili. Deti zaockovat nedam, nie je dovod. Ohladne kamosky z Antolsej, vid hore, statistiky nepustia, takze trochu zvelicuje(3x30=90 za mesiac - v CR mladi zomierali ti, ktori boli chori-nadorove choroby, po transpantaciach, poruchy imunity, obezity(od zaciatku 03/2020 presne 59 ludi do veku 45r, 0,2%)...a tych "zopar" zdravych , vynimka potvrdzuje pravidlo, na chripku tiez vynimocne zomieraju mladi zdravi ludia, proste smola( i ked sa postmortem vacsinou zisti nejaka skryta imunodificiencia nejak zlozky imuninity, najcastejsie bunkovej)

Kazdy musi zvazit svoje rizika a benefity a rizika z ockovania. Kazdy musi rozhodnutie zobrat na seba a znasat konzekvencie.
U mna a mojich deti prevazuju rizika ockovania viacej ako potencialna nakaza Covidom. Moji drahi stari a chori pribuzni sa zaockovali.
Naposledy upravil/-a Adammd v Št 24 06, 2021 10:25 am, upravené celkom 1 krát.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Danisk »

Hm,
nechcem tu sirit strach,donedavna som bol zato ze moji 68 rocni rodicia by sa mali dat zaockovat no akurat som si pisal s kamaratom ktoreho mama dostala pfizer prvu davku a dostala trombozu nohy,isla za doktorom a vraj v ten den tam bolo takych ludi 5 uz. Pocuvat taketo informacie,som teraz fakt na vazkach,obavam sa co bude na jesen.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V tej diskriminácii, že vakcinovaní ľudia môžu všetko a iní nie sa prikláňam k názoru Adama.

Ano, treba priznať, že väčšina lekárov a politikov chce aby bola zaočkovaná väčšina populácie. To je najistejšia cesta ako čeliť ďalším vlnám.

Ale zároveň treba povedať, že vakcinácia nechráni pred nákazou. Chráni len pred ťažkou formou nákazy - teda tým, čoho sa boja všetci - ťažšej pľúcnej formy ( naruší aj iné orgány, dokonca mozog) , preplnených nemocníc a vysokej úmrtnosti.

K tomu, že my vakcinovaní teraz nemusíme chodiť na testy a môžeme VŠETKO, napr. cestovať alebo chodiť na hromadné podujatia poviem toľko, že môžeme nákazu kedykolvek chytiť a prenášať ju rovnako ako nevakcinovaný človek s ľahkým priebehom, alebo deti.

Ako dôkaz poviem, že naši lekári boli vakcinovaní ako prví a kedže ide o exponovaných ľudí, mnohí chodili ďalej na PCR testy. A dochádzalo k situáciám kedy aj po vakcinácii boli pozitívni - teda nakazení, samozrejme s ľahkým priebehom, že o tom ani nevedeli a preto radšej ostávali v karanténe až kým PCR nebol neg.

Ja som vakcinovaný, ale som na tom tak isto ako Adam, ktorý prekonal Covid a takisto ako normálny zdravý nevakcinovaný človek, ktorý prekoná covid s ľahkým priebehom. My vakcinovaní máme len vyšší titer protilátok, takisto tí čo prekonali covid by ho mali mať ( ale nemusia ! - treba si ho dať odmerať ! ). Rozhodujúcim faktorom pri tretej vlne by malo byť to, aby všetci ktorí boli v zahraničí sa po návrate dali otestovať.

Takisto, ked budeme v tretej vlne, nemôžeme deliť ľudí na vakcinovaných a nevakcinovaných. Tam kde môže dôjsť k nakazeniu sa budeme musieť dávať testovať. Bude to zvláštna situácia, lebo nikto už nechce zažiť plošné testovania...bude to musieť byť selektívne...napr. pre prácu v kolektíve, pre hromadné podujatia, pre prácu so starými a deťmi, alebo podľa covid automatu.

Ja som zato, aby sa väčšina populácia dala vakcinovať, ale hlavner tí rizikoví: starí, chorí, slabí. Ostatní dobrovoľne ! Deti pod 15 by som neriskoval.

Ešte vám poviem k tým trombózam (krvným zrazeninám čo upchajú cievky ).

Každý starší a cievne rizikový človek ( nadváha, vysoký cholesterol, vysoký tlak, cievne problémy, poinfarktové stavy atd ) by mal pravidelne a na dennej báze brať protizrážavé lieky ako Trombex 75mg alebo Anopyrin 100mg.

Je to ako ked do starého auta dávate kvalitný olej. Proste tieto látky neškodia, ale chránia. Starému , alebo obéznemu človeku sa stačí udrieť a už sa mu krvným riečišťom ( nepružnými a cholesterolom zúženými cievami ) plaví nejaká krvná zrazenina. Má problém sa rozpustiť a na to slúžia práve tie lieky.

Takže kto je rizikový a idete na vakcináciu, kludne si kúpte Anopyrin 100mg (je bez predpisu a stojí centy ) a užívajte aspoň niekolko dní. Samozrejme, prečítajte si príbalový leták.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Danisk »

Dobre info JUGGLER s tymi trombozami! Dik
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Zdravím, tu su celkom zaujimave info k teme:

https://www.bbc.com/news/uk-wales-56764182

Ja osobne som sa nechal ockovat hned ako sa dalo, dokonca AZ, lebo na inu som v tej dobe nemal narok. Ale som toho nazoru ze by nemala existovat plosna povinnost pre kazdeho ale malo by to zostat na vlastnom rozhodnuti kazdeho cloveka.
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa laty »

juggler, par detailov tam mas zle.
JUGGLER napísal: Št 24 06, 2021 6:16 pm Ale zároveň treba povedať, že vakcinácia nechráni pred nákazou. Chráni len pred ťažkou formou nákazy - teda tým, čoho sa boja všetci - ťažšej pľúcnej formy ( naruší aj iné orgány, dokonca mozog) , preplnených nemocníc a vysokej úmrtnosti.
nechrani na 100%, ale podstatne znizuje pravdepodobnost nakazy (70-90%).
JUGGLER napísal: Št 24 06, 2021 6:16 pm K tomu, že my vakcinovaní teraz nemusíme chodiť na testy a môžeme VŠETKO, napr. cestovať alebo chodiť na hromadné podujatia poviem toľko, že môžeme nákazu kedykolvek chytiť a prenášať ju rovnako ako nevakcinovaný človek s ľahkým priebehom, alebo deti.
vakcinovany clovek a clovek s lahsim priebehom ma mensiu naloz virusu, preto aj pravdepodobnost, ze niekoho nakazi je nizsia.

toto su podstatne details, ktore stazuju virusu jeho sirenie.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ak by si niekto predstavoval, že dalšia vlna sa bude týkať len nevakcinovaných:

UK health advisor Patrick Vallance says around 60% of people being admitted to hospital are double vaccinated. He says this is not surprising because UK has a high percentage of population that are vaccinated. He expects to continue to see higher percentages being admitted to hospital that are double vaccinated because the share of vaccinated group is becoming larger and larger.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa andre »

Z US zas reportuju "More than 99% of recent COVID deaths in US involve unvaccinated people, a 'sad and tragic' situation"
https://eu.usatoday.com/story/news/heal ... 856564002/

V UK moze byt problemom vakcinacia astrou, ktora ma vyrazne nizsiu ucinnost na novsie mutacie. Cize bez uvedenia vakciny, ktorou si ty hospitalizovany zaockovany je ta informacia o nicom ..



The Pfizer vaccine was found to be 88% effective at stopping symptomatic disease from the Indian variant two weeks after the second dose, compared with 93% effectiveness against the Kent variant. The AstraZeneca jab was 60% effective against the Indian variant, compared with 66% against the Kent variant.

https://www.bbc.com/news/uk-57214596
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Substance242 »

Pamätáte Soňu Pekanovú? Nedávno som pozeral na kanáli "svědomí národa" zaujímavý rozhovor s ňou, ako vírus vyzerá ako uniknutý z laboratória, že vakcinácia je super biznis, že mRNA je obrovský neoverený pokus, ja pravdaže si nie som istý ako sú veci naozaj ale alternatívne názory ma bavia, ale že bolo video https://www.youtube.com/watch?v=X6V5rvmY-QA odstránené "pretože porušuje pokyny pre komunitu služby YouTube" sa mi teda vôbec nepozdáva (hoci uznávam aj že majiteľ služby si môže rozhodnúť že u seba niečo nechce). Uvidíme, ako dlho vydrží tu https://www.youtube.com/watch?v=bQNm03YouIA (keby dačo mám u seba zálohu heh).

(ja osobne mám obe dávky očkovania a považujem to za správne)

Btw, v Izraeli sa potvrdzuje že ešte ozaj nie je koniec... ach jo.
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Britská vláda sa rozhodla pozastaviť očkovanie väčšiny detí a dospievajúcich
https://www.trend.sk/spravy/britska-vla ... ievajucich
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa andre »

JUGGLER: uz tu tvoju news stihli aj opravit:

"Correcting a statistic I gave at the press conference today, 19 July. About 60% of hospitalisations from covid are not from double vaccinated people, rather 60% of hospitalisations from covid are currently from unvaccinated people.

https://twitter.com/uksciencechief/stat ... wsrc%5Etfw



Substance242: dopozerat som to nezvladol :) Ked je dnes stat (policia, prokuratura, sudy) schopne riesit a odsudit Kotlebu za 1 cislo na seku s odovodnenim, ze on predsa vedel co znamena (nechcem ho tym nijak obhajovat), tak s odbornikom co verejne siri taketo bludy by sa tiez mali vediet vysporiadat.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa andre »

Este k tomu UK, som sa na to blizsie pozrel. Ked sa porovnaju nove pripady a hospitalizacie, tak vidno ze vakcinaciou sa rozbila korelacia tychto 2 udajov.
https://www.google.com/search?client=fi ... ovid+cases

Tie pocty hostpitalizovanych su len zlomok poctu pred vakcinaciou pri rovnakom pocte nakazenych.

The analysis suggests:
- the Pfizer-BioNTech vaccine is 96% effective against hospitalisation after 2 doses
- the Oxford-AstraZeneca vaccine is 92% effective against hospitalisation after 2 doses

https://www.gov.uk/government/news/vacc ... ta-variant
Cize tych 40% co uvadzal min. zdravotnictva Vallance bude v ramci ucinnosti vakcin a preockovanosti rizikovych skupin.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

Konečne uznali, že prekonanie covidu je rovnocenné očkovaniu.
NÁRODNÁ RADA SLOVENSKEJ REPUBLIKYVIII. volebné obdobie___________________________________________________________________________614VLÁDNY NÁVRHZÁKONz ......... 2021, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisovNárodná rada Slovenskej republiky sa uzniesla na tomto zákoneČl. IZákon č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 140/2008 Z. z., zákona č. 461/2008 Z .z., zákona č. 540/2008 Z. z., zákona č. 170/2009 Z. z., zákona č. 67/2010 Z. z., zákona č. 132/2010 Z. z., zákona č. 136/2010 Z. z., zákona č. 172/2011 Z. z., zákona č. 470/2011 Z. z., zákona č. 306/2012 Z. z., zákona č. 74/2013 Z. z., zákona č. 153/2013 Z. z., zákona č. 204/2014 Z. z., zákona č. 77/2015 Z. z., zákona č. 403/2015 Z. z., zákona č. 91/2016 Z. z., zákona č. 125/2016 Z. z., zákona č. 355/2016 Z. z., zákona č. 40/2017 Z. z., zákona č. 150/2017 Z. z., zákona č. 289/2017 Z. z., zákona č. 292/2017 Z. z., zákona č. 87/2018 Z .z., zákona č. 475/2019 Z. z., zákona č. 69/2020 Z. z., zákona č. 119/2020 Z. z., zákona č. 125/2020 Z. z., zákona č. 198/2020 Z. z., zákona č. 242/2020 Z. z., zákona č. 286/2020 Z. z., uznesenia Ústavného súdu Slovenskej republiky č. 318/2020 Z. z., zákona č. 319/2020 Z .z. a zákona č. 220/2021 Z. z. sa mení a dopĺňa takto:

1.V § 48 ods. 4 sa za písmeno y) vkladá nové písmeno z), ktoré znie:„z) dočasné podmieňovanie vstupu do prevádzkových priestorov zariadení, v ktorých dochádza k zhromažďovaniu osôb a vstupu na hromadné podujatia preukázaním sa vstupujúcich osôb
potvrdením o absolvovaní očkovania proti ochoreniu COVID-19, alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 alebo potvrdením o negatívnom výsledku testu na ochorenie COVID-19,“.Doterajšie písmeno z) sa označuje ako písmeno aa)
https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Documen ... cID=497391
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2007/355/
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ja by som sa v pripade ak by som prekonal Covid19 aj tak nechal ockovat, lebo nasledne vznikla imunita je vyssia ako v pripade bez ockovania.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal: Ne 25 07, 2021 7:28 pm ja by som sa v pripade ak by som prekonal Covid19 aj tak nechal ockovat, lebo nasledne vznikla imunita je vyssia ako v pripade bez ockovania.
Treba si dať otestovať protilátky. Nie každý ich má dostatočne vysoké po prekonaní covidu.
Samozrejme, aj po vakcinácii budú protilátky postupne upadať. Bude sa treba dať preočkovať - zatial nevieme kedy, ale asi bude stačiť jedna dávka.
Po 3 vlne sa hádam tej pliagy natrvalo zbavíme...resp.nezbavíme sa celkom, ale už nebude treba opatrenia.

Ja si dám pichnúť ešte tretiu dávku, ale ďalej sa už neplánujem vakcinovať. Nechcem mať príliš veľa geneticky modifikovaného materiálu v tele.
Vôbec nevieme aké to bude mať následky po rokoch. Ináč, mne sa vidí, že sa moje zdravie dosť zhoršilo...vyskočili mi veci, ktoré som v živote nemal...Možno je to tým, že som počas covidu menej športoval a pribral...možno nie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Juggler
som tiez za tretiu davku, aktualne mam v sebe 2 davky AZ a nejaku extra fyzicku zmenu necitim. V Nemecku myslim mali pripady ze omylom podali niekolkym ludom ockovanie v mnozstve ktore je 10x nasobne a nic zavazne sa im nestalo.
Suhlasim s nazorom antivaxerov ze ockovanie obsahuje aj urcite riziko. Ale riziko existuje vzdy, aj ked ideme rano po ulici po rozky alebo sedime doma za pc, vzdy, len malokedy si to uvedomujeme..
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Ne 25 07, 2021 10:16 pm Treba si dať otestovať protilátky. Nie každý ich má dostatočne vysoké po prekonaní covidu.
Osobne nepoznám človeka, ktorý by 2x prekonal covid a to robím vo firme, kde minimálne 80% ľudí prekonalo covid.
Ale minule mi kamarát vravel, že pozná človeka, ktorý 2x prekonal covid(dôkaz 2x stratil čuch). Ten človek mal však nízke protilátky aj po prekonaní covidu.
Tie vakcíny neprešli časovým testom, lebo bežne sa vakcíny testujú roky, kým sa naplno začnú používať, tak dúfajme, že nemajú nejaké dlhodobé skryté účinky. Preto by som aspoň s očkovaním detí bol opatrný a netlačil ich do toho kvôli covid pasu a dovolenke v zahraničí...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Prezentácia Dr. Davida Martina ktorý preskúmal cez 4000 patentov, ktoré boli vydané v spojení so SARS koronavírusmi.

https://rumble.com/vk7pvy-dr.-david-mar ... ivn-r.html

Všetky prezentované dáta je vraj možné overiť z verejných zdrojov.
Napríklad patent na antivirálne prostriedky pre liečenie z 28.4.2003 som našiel rýchlo: https://patentimages.storage.googleapis ... 151163.pdf
https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/patent/US-7151163-B2

Ak by ste vedeli niekto rýchlejšie overiť prepojenia firiem ktoré uvádza, zachytil som tieto:
Sequoia Pharmaceuticals
Ablynx (Sanofi to acquire Ablynx)
Pfizer, Crucell, Johnson & Johnson

Kanadské firmy s patentom na obal ktoré získala Moderna:
Arbutus Pharmaceuticals
Acuitas Pharmaceuticals
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Nishin »

capitalcapital napísal: Ne 01 08, 2021 6:04 pm Prezentácia Dr. Davida Martina ktorý preskúmal cez 4000 patentov, ktoré boli vydané v spojení so SARS koronavírusmi.

https://rumble.com/vk7pvy-dr.-david-mar ... ivn-r.html

Všetky prezentované dáta je vraj možné overiť z verejných zdrojov.
Neznižujme úroveň tohto fóra šírením hoaxov...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nemusia to byť hoaxy. Nenálepkujme. Ja si na to neviem nájsť čas - na pozretie celého videa a na preverenie niektorých patentov. Lebo fakt sa to dá. ja som svojho času prezrel všetky patentové práva na plastové zubné špáradlo a preveril som si tie v USA i v EU. Chcel som to vyrábať.

Takže v tomto prípade, vo videu sa tvrdí, že zhruba pred 20 rokmi bol patentovaný SARS vírus s deštruktívnym účinkom na pľúcne tkanivo. Aspoň ten patent by stál za preverenie. Nie je tajomstvom, že je stále velké podozrenie, že Covid bol vyvinutý ako biologická zbraň. Možno unikol Číňanom, možno ho vyrobil niekto iný. Z genetického hľadiska však nájdete vyjadrenia expertov, že vo volnej prírode sa takéto spojenie corona - sars a niečo myslím aj z HIV ťažko vytvorí. Ale nechcem o tom polemizovať, lebo si to žiada čas na research a dôkladnú analýzu. A samozrejme, odborné vedomosti - najlepšie špecializáciu.

Prišiel som napísať inú vec.

Došla mi rodina z Anglicka. Lietadlom. Prekonali velký stres, pretože naši vyžadujú PCR test so 72h platnosťou. Pritom v Anglicku výsledky posielajú do 48 hodín. Takže dali sa pred cestou otestovať (treba sa objednávať ), zaplatili cca 300 GBP a čakali celých 48 hodín v napätí. Nespali noc pred letom, lebo nevedeli, či let nebudú musieť zrušiť. Obaja dospelí sú plne zavakcinovaní, ale dieťa nie. Nakoniec sa to, že sú všetci negatívni dozvedeli menej ako 3 hodiny pred letom. To už boli na ceste na letisko a let sa dá zrušiť najneskoršie 3 hod pred odletom.

Čo chcem však napísať: ani na letisku v Anglicku, ani na letisku v SR od nich nikto žiadny dôkaz o PCR neg.teste teste nepýtal !

Lietadlo bolo plné naších počernejších spoluobčanov a nemyslím si, že oni všetci boli PCR testovaní, zaplatili 100 e za test a splnili 72h limit.

Píšem to preto, lebo je to od naších ORGÁNOV nezodpovedné ! Naša druhá vlna bola preto taká silná ( a boli sme pár dní najhorší na svete), lebo u nás sa rýchlo rozšíril britský variant. Preto iné krajiny čakajú štvrtú vlnu a my tretiu...lebo sme v druhej vlne prešli z klasického covidu rovno do britského variantu, ktorý bol donesený logicky z Británie. A hádajte kto ho doniesol, ked pred Vianocami pristávali v SR lietadlá plné pasažierov od ktorých nikto nepýtal PCR test?

Myslel som, že sa na tieto hriechy prišlo a že si dávame pozor. Ked nedávno odlietala dcéra môjho priatela do Škótska (z Krakova ), nepustili by ju do lietadla, keby nemala negatívny PCR test. Briti to proste majú zariadené a nielen oni..SR to nevie zariadiť?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

Ako to majú Briti zariadené, keď nechajú nastúpiť cestujúcich bez kontroly negativity alebo očkovania? Nerozumiem.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal: Ne 08 08, 2021 12:54 pm Ako to majú Briti zariadené, keď nechajú nastúpiť cestujúcich bez kontroly negativity alebo očkovania? Nerozumiem.
Briti majú zariadené, že do Británie nepriletí nikto bez PCR neg.testu. Ale prečo by sa Briti mali starať o tých, čo od nich odlietajú?
Nijaká krajina sa nepotrebuje starať o tých čo ODCHÁDZAJÚ. Potrebuje mať pod kontrolou tých, čo PRICHÁDZAJÚ.

SR (asi velvyslanec ) má zariadiť s Britmi, aby oni kontrolovali PCR testy pred letom do SR. Tak ako Briti majú zariadené, že do lietadiel smerujúcich do Británie nepustia nikoho bez PCR testu.

A ked to nie je zariadené, tak v SR by mali kontrolovať PCR pri prílete! A kto ho nemá, ten by mal ísť do izolácie a potom z izolácie až z neg. testom.

Všetky tie šašky čo robia na hraniciach sú zbytočné, ked leteckú dopravu nekontrolujeme. Ved pandémia sa rozšírila práve cez leteckú dopravu.

Ja nie som na to expert, len sedliacky rozum mi vraví, že to nie je OK.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Substance242 »

...každopádne, nezabudnite že:
https://bytzdravyjevyhra.sk/
:-)
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
Jari
Platinum Member ***
Príspevky: 780
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 6:01 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Jari »

https://mediweb.hnonline.sk/spravy/6769 ... sia-studia
Zaujimave :wink:
Kto ma pristup na odomknutie, tak by mohol dat cely clanok.
Time in the market beats timing the market…
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Nishin »

JUGGLER napísal: Ne 08 08, 2021 12:08 pm Nemusia to byť hoaxy. Nenálepkujme. Ja si na to neviem nájsť čas - na pozretie celého videa a na preverenie niektorých patentov. Lebo fakt sa to dá. ja som svojho času prezrel všetky patentové práva na plastové zubné špáradlo a preveril som si tie v USA i v EU. Chcel som to vyrábať.

Takže v tomto prípade, vo videu sa tvrdí, že zhruba pred 20 rokmi bol patentovaný SARS vírus s deštruktívnym účinkom na pľúcne tkanivo. Aspoň ten patent by stál za preverenie. Nie je tajomstvom, že je stále velké podozrenie, že Covid bol vyvinutý ako biologická zbraň. Možno unikol Číňanom, možno ho vyrobil niekto iný. Z genetického hľadiska však nájdete vyjadrenia expertov, že vo volnej prírode sa takéto spojenie corona - sars a niečo myslím aj z HIV ťažko vytvorí. Ale nechcem o tom polemizovať, lebo si to žiada čas na research a dôkladnú analýzu. A samozrejme, odborné vedomosti - najlepšie špecializáciu.
Ja som si ten čas pozrieť toto video v minulosti našiel, keďže mi bolo už podsúvané niekoľkokrát od ľudí, ktorí dnes protestujú na uliciach za.... Ak niekto chce reverzne nájsť svoju "praudu", ľahko si ju nájde aj medzi faktami. Stačí ich zopár odignorovať a vyskladať si vlastný alternatívny príbeh.
Len pre predstavu kto je Dr. Martin: https://www.reuters.com/article/uk-fact ... SKBN2AM0SS

Moje osobné očakávania od tohto fóra sú trochu vyššie ako polemizovať o tom, či vakcíny vpravia mikročipy do tela a spustia operačný systém, alebo nie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nishin napísal: Po 09 08, 2021 4:29 pm Ja som si ten čas pozrieť toto video v minulosti našiel, keďže mi bolo už podsúvané niekoľkokrát od ľudí, ktorí dnes protestujú na uliciach za.... Ak niekto chce reverzne nájsť svoju "praudu", ľahko si ju nájde aj medzi faktami. Stačí ich zopár odignorovať a vyskladať si vlastný alternatívny príbeh.
Len pre predstavu kto je Dr. Martin: https://www.reuters.com/article/uk-fact ... SKBN2AM0SS
OK. To mi stačí. Dr. Martin ako fake postava ma tým pádom už nezaujíma.

Kto hľadá pravdu narazí na kadečo. Veci okolo covidu sú zaujímavé, ale treba oddeliť zrno od pliev. V normálnych médiách som napr. opakovane narazil na info, že prítomnosť covidu bola dodatočne preukázaná v EU a myslím, že aj v USA už v 2019 - pred vypuknutím nákazy v Číne.
Táto téma akosi zmizla...pritom je jednoduché preveriť staré vzorky, lebo dovtedy nikto covid nehľadal.

Ďalej ma zaujímajú veci okolo mRna vakcíny. Darmo, je to prvá geneticky modifikovaná vakcína použitá na ľudstve a je to tak trochu desivé po tom, čo sa za celé desaťročia nezistilo, či sú génové manipulácie bezpečné ( napr. v EU sú obmedzené alebo zakázané GMO potraviny ).
Nuž a napr. Modernu som sledoval od začiatku pandémie a bola tam kopa vecí neuveritelných, ktoré by stáli za preverenie. Prepojenia politické, majetkové účasti, prepojenie na Fauciho atd.

Mám v sebe 2 dávky geneticky modifikovanej vakcíny, aj celá moja rodina...takže je úplne normálne, aby som mal čo najviac relevantných info kým sa nechám napichať tretím boosterom. Verím, že sa to teraz nezneužíva, ale kto v budúcnosti bude vedieť preveriť, či sa génová manipulácia nemôže zneužívať aj k iným účelom. Nemám na mysli mikročipy a softy..to je zbytočný extrém...ale GMO sa robí za účelom kopy pozitívnych cielov, ktoré môžeme vymenovať. Dá sa v budúcnosti zabrániť, alebo odkontrolovať, či tam nebudú aj isté negatívne ciele?

Poviem jednoduchý príklad. Smartfón je vynález, ktorý nám pomáha. Ale sa zároveň aj zneužíva na špionáž, odposluchy, sledovanie atd. To nie je konšpirácia, to sú fakty. Samozrejme ja ako obyčajný človek sa nemám čoho obávať, ale chcem mať o tom prehľad, poznať pravdu a to nielen so správ mainstreamu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Lex »

Juggler - si si istý, že dobre rozumieš princípu mRNA vakcíny? Ja im rozumiem tak, že sa použije len malá časť vírusu - jeho RNA, ako inštrukcia pre bunky, aby začali vyrábať to čo im RNA povie - nejakú časť vírusu, nejaký proteín. V prípade covidu ten slávny spike proteín. Keď ho bunky vyrobia spustí sa imunitná odpoveď. Nedochádza k modifikácii buniek na báze DNA, len sa im povie čo majú robiť a RNA sa po krátkom čase vylúči z tela prirodzene. Ku genetickej modifikácii - zmene v DNA - v tomto procese nikde nedochádza.

Prípadne hoď zdroj kde to vysvetľujú inak.
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa samuel »

ja by som len upresnil, ze mRNA vakcina predsa nie je geneticky modifikovana (ani nemodifikuje DNA), takze sa to s GMO da porovnavat naozaj len obrazne. ale teda chapem your point.
edit: Lex ma predbehol 👍
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa SomPanko »

Potom uz je len otazne, ake vsetky instrukcie sa tymito mRNA vakcinami budu naraz davat. Na jendu stranu fajn, ze sa takto da naraz ockovat proti viacerym chorobam/virusom, no napriek tomu, ze nie som konspirator, tak mam dost obavy z toho, ci tam sem-tam nesupnu aj nieco naviac... Predsalen napriklad taka rakovina je pekny biznis pre farmaceuticke spolocnosti, ktory by si takto vedeli teoreticky este zlepsit.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Rado »

Minule mi pán vysvetľoval ako jeho pes chovaný na granulách si zobral od jeho kamaráta malú kostičku a dostal z toho rakovinu na ktorú pošiel. Sústrastne som pokýval hlavou.

Každý má nejakú svoju pravdu, ktorá je relatívna. Podstatné sú reakcie na aktuálny stav podobne ako v tradingu. To rozhoduje o zisku alebo strate.
Osobne nemám nič ani proti čipu. Keď som nechal čipovať auto, tak malo vyšší výkon a klesla spotreba. Mne by sa to zišlo tiež. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: COVID VAKCÍNA

Príspevok od používateľa Nishin »

Je úplne logické, že majoritná časť verejnosti bez vzdelania v odbore genetiky a medicíny je podozrievavá k tejto novej technológii. Ak niečomu nechápeme, máme tendenciu zjednodušovať si to na pre nás pochopiteľnú verziu. Mali by sme si ale uvedomovať, že nikto z nás tu nemá dostatočnú kvalifikovanosť odborne diskutovať o RNA, DNA, vakcínach. Sme tu odborníci na investovanie, trading, ekonomické vedy a zvládame obstojne viesť diskusie v týchto inštanciách.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"