Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

Uz mi prisiel oficialny mail ze rusia inactivity fee.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hej. Už chodia maily:

While many of our clients actively trade or maintain substantial equity in their account, we have decided to eliminate our monthly inactivity fee so there are no impediments to maintaining an account with IBKR.

Effective July 1, 2021, you will no longer be charged USD 10 for not maintaining a minimum balance or transaction activity for account XXXX. This change will be reflected in your August 2021 account statement.

Our decision to remove inactivity fees aligns us with industry standards and reflects our ongoing commitment to provide clients with low-cost trading solutions.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa martinpa »

Parada, skoda, ze mam Lynx
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rmaly »

A da sa cez IB kupit US ETF? Respektive moze si europan zalozit ucet v US (ak to nebudu predavat cez IB CE?)
silverko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 03 01, 2011 7:08 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa silverko »

Nie neda jedine cez opcie nechapem tu regulaciu lebo aj ked niesu acc tak by som koli likvidite a volume radsej kupoval spy a qqq, teraz sa na ucte len pozeram na tie co mam nakupene viac ako 3 roky :-)
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

Zaujimave, ze napr TQQQ mi nájde ticker, aj ponúka možnosť kúpiť (teda nie len options chain)...nákup som už nedával, ale asi by to teda nešlo.
silverko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 03 01, 2011 7:08 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa silverko »

No ak mas ucet ako pravnicka osoba tak kupovat mozes to len drobnym investorom alebo etf z usa hodili eu regulacie poleno pod nohy, spy aj qqq maju nizsie komisie aj ter sa daju najst nizsie na us alternativy a este su aj vykonnejsie, treba odocitat dan z dividend ale aj tak predbiehaju sxr8 a sxrv
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

silverko: nemoze ani PO z EU, musis splnit rovnake podmienky ako FO aby bol ucet preklasifikovany ako profesional client - ucet vacsi ako 500t., prax alebo financne vzdelanie.. UZ sa to tu riesilo viac krat.

Lex: vidiet vidis vsetko len tam mas "ikonku", ze to nevies kupit. A nedovoli ti vytvorit order.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

S firemným účtom nad 100K, skúsenosťami a nejakou trading históriou by to nemal byť problém. Aj dáta musí firma platiť ako profi inštitúcia, tak nie je ťažko obhájiť , že nejde o retail. V account manažmente je voľba na zmenu stavu z retail na professional. Treba však správne povyplňať tie ich dotazníky, lebo im to všetko musí sedieť s kritériami EU. To znamená pohrať sa s tým a vygoogliť správne odpovede.

Na firmu neplatí investičné oslobodenie od daní, takže výhoda je len v tom, že sa dá obchodovať celá škála amerických ETFs, vrátane pákových a inverzných. Nemožnosť obchodovať americké ETFs pre retail je najväčšia byrokratická hlúposť s akou som sa stretol v EU. Prekonáva ju iba slávne zakrivenie banánov, ktorým chcela EU uprednostniť banány s bývalých francúzskych kolónii.

Zoberte si, že ako retail môžete trejdiť všetko a vymazať účet za niekolko dní, ale EU vás chráni pred diverzifikovanou investíciou do indexového fondu, lebo američania nemajú letáčiky KIID. Ešte šťastie, že sa dá nakupovať cez opcie a klobúk dole pred brokerom ako je FIO.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rado »

JUGGLER napísal: So 10 07, 2021 12:16 am Ešte šťastie, že sa dá nakupovať cez opcie a klobúk dole pred brokerom ako je FIO.
Potrebuješ však kupovať 100ks.
Pozrel som si ako by vyzeralo namiesto vypísania put opcie urobiť risk reversal a výsledky ma prekvapili. Porozmýšľam, či to nezaradím do portfólia. Skúsim ešte iné ETF príp. akcie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

Možno niekoho zaujme ešte
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=48129

Ak správne rozumiem, niektoré špecifické ETFs sa nakupujú zadarmo, resp. po 30 dňoch držania sa fee/commission vráti. Ako tak pozerám, nie je tam ale žiadne "mainstream" buy and hold etf.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

JUGGLER: no od nas chceli aby sme mali u nich ucet >500t. + splnili aspon 1 dalsiu podmienku - bud vzdelanie alebo objem obchodov a tak to maju pisane aj na webe:
To obtain such re-categorisation, Retail Clients must provide evidence that they satisfy at least two (2) of the following criteria:
1. Over the last four (4) quarters, the Client conducted trades in financial instruments in significant size at an average frequency of ten (10) per quarter.
2. The Client holds a portfolio of financial instruments (including cash) that exceeds EUR 500,000 (or equivalent);
3. The Client is an individual accountholder or a trader of an organisation account who works or has worked in the financial sector for at least one year in a professional position which requires knowledge of products it trades in.
https://ibkr.info/tag/regulatory-agencies

Inak ako pises je totalny nezmysel, ze v EU nemozes obchodovat najlikvidnejsie svetove ETF ako SPY, QQQ.. ale kludne si mozes kupit ich CFD s pakou 1:30...

Rado: da sa to spravit tak, ze opciu das hned "exercise" a odpredas prebytocne akcie. napr. chces kupit 20, tak cez opciu kupis 100 a hned predas 80. Vies si opciu nechat aj do expiracie, ale riskujes gap kym budes moct prebytocne akcie po vysporiadani odpredat. Samozrejme to neni idealne, a na poplatkoch zaplatis o nieco viac a musis mat vacsi ucet kvoli kupe 100ks.
silverko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 03 01, 2011 7:08 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa silverko »

JUGGLER nieje tam este vyhoda koli daniam, firme sa asi daju pripadne straty odpisat zo zisku aj v inom ako len aktualnom roku?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

silverko napísal: So 10 07, 2021 9:39 pm JUGGLER nieje tam este vyhoda koli daniam, firme sa asi daju pripadne straty odpisat zo zisku aj v inom ako len aktualnom roku?
Ano dajú sa.

Z obchodovania na burze je možné vykázať stratu a je ju možné započítať voči ostatným príjmom (ak je splnená podmienka podľa § 19 ods. 2 písm. f) bodu 1. č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov). Úhrnná strata z derivátov nie je daňovým nákladom.

https://www.companyconsulting.sk/blog-6 ... icke-osoby
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V novej tws mi začalo ukazovať v SIZE miesto lotov skutočné počty akcií.
Hrozný nezvyk, ked to takto surovo zmenili a som 20 rokov zvyknutý na loty.

Chcem so zmeniť na loty, ale neviem nájsť ako. Neviete ako ? Nemáte s tým problém?

Našiel som akurát toto:

US Stock "Size" Quotes Displayed in Shares

Previously, US stock size quotes were displayed in round lots (of 100 shares). Effective with TWS release 985 and above, the bid, ask, and last size quotes are displayed in shares instead of lots.

API users have the option to configure the TWS API to work in compatibility mode for older programs, but we recommend migrating to "quotes in shares" at your earliest convenience. To use compatibility mode, from the Global Configuration > API > Settings page, check "Bypass US Stocks market data in shares warning for API orders."
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

Nejde to nastavit. Změnili to a máme se s tím smířit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaja napísal: Št 15 07, 2021 10:16 pm Nejde to nastavit. Změnili to a máme se s tím smířit.
Smutné. Poslednú dobu sa zo všetkým len zmierujem...salámovou metódou ide všetko dolu vodou. Aspoň že news obnovili...
Na starej verzi to ide po starom...zrejme na ,,stable,, verzii a to kde ide po novom je ,,latest,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

Kdyby jenom poslední dobou. Zhoršuje se to posledních 10 let. Začalo to price cap, přes osekání API, osekání F&F advisora až po IBCE a jeho omezení. A spousta dalších věcí mezitím.
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

IBKR meni poplatkovu strukturu na europskych burzach. Pri Fixed rate su obchody do 6000,- eur/gbp za 3,-€/£. Nad 6000 by tl malo byt 0,05% z objemu.

Tiered zda sa ze ostava na 1,25,-€ resp. 0,05%.

Nerozumiem ale preco by niekto volil fixed ked je aj po zlacneny tiered stale lacnejsi.

https://www.interactivebrokers.eu/en/in ... &p=stocks1
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

...zacina sa to menit jak na pase,mohol by to niekto upresnit ako to teda je?
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ATHena »

Vyzerá to, že sa celkovo snažia expandovať na malý retail, aj ich web updatujú do viac user friendly podoby, je cítiť aj posilnený support.
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ATHena »

JUGGLER napísal: St 14 07, 2021 11:19 pm V novej tws mi začalo ukazovať v SIZE miesto lotov skutočné počty akcií.
Hrozný nezvyk, ked to takto surovo zmenili a som 20 rokov zvyknutý na loty.

Chcem so zmeniť na loty, ale neviem nájsť ako. Neviete ako ? Nemáte s tým problém?
Asi to len tak nepôjde, ževraj je to kvôli tomuto https://www.sec.gov/rules/final/2020/34-90610.pdf
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

Aky je rozdiel pri vybere z IB SEPA a Bank Wire?
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hm, cize tento IB je lepsi nez lynx? (pre zvacsa ETF/akcie buy and hold and sell sometimes)
(ak este nemam lynx)

EDIT:
ak dobre chapem, nemaju ziadny fee, ak nic nekupim. ani nepredam. A bezne nakupy smrtelnika stoja 3EUR/GBP alebo 4USD a vyssie pre obchody nad 6-8K
Cize ak chcem kupit akcie/ETF za 2K 4x za rok, tak to mam za 12EUR-16USD...
To je cela poplatkova politika, ktora by ma mala zaujimat?
Este mozno 8EUR za vyber prostriedkov cez WIRE.. Resp 1 EUR za SEPA prevod.

A ako to je s daňou za dividendy? Strhnu 30% a musim vyplnit tlacivo, aby mi vratili 15% ?
Odoslané z počítača
locke
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 20 10, 2014 3:22 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa locke »

tiered su lacnejsie - europa burzy 1.25 EUR, 1.7 USD, akcie 0.35 USD
https://www.interactivebrokers.com/en/i ... &p=stocks2

tax treaty s US mame takze 15%
If you are a non-US person or entity, Interactive Brokers is required to have a valid form W8 certifying your country of tax residence at the time of application. You may update your W8 form at any time in Account Management.
https://ibkr.info/article/861

cash movements - one monthly free, inak sepa EUR 1E
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=14718
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

mate niekto skusenost,ked chcem vybrat vsetko z uctu IB,tak mi vypise hlasku,ze na ucte musi ostat minimum 10€,inak sa ucet uzavrie,je teda povinny minimalny zostatok?Nikde som info o povinnom minimalnom zostatku na IB stranke nenasiel.Nieco podobne sa riesilo aj na reddite
https://www.reddit.com/r/interactivebro ... _minimums/
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

locke napísal: St 04 08, 2021 4:44 pm
tax treaty s US mame takze 15%
If you are a non-US person or entity, Interactive Brokers is required to have a valid form W8 certifying your country of tax residence at the time of application. You may update your W8 form at any time in Account Management.
https://ibkr.info/article/861

Hm, a toto je plne automaticke pri registracii, resp. po zakliknuti, ze som Slovakia resident a mam treaty s USA ? (pocas registracie je tam taka moznost, USA a potom aj Canada a Australia)
Alebo musim vyplnit W8 formu alebo ine tlacivo, podpisat a poslat im to? :)
Odoslané z počítača
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa samuel »

Minule som otváral účet na portu a dal som sem na fórum ponuku, nech sa mi ozve niekto, kto chce referal bonus. Je to škoda nevyužiť a keďže to vyšlo a teraz by som chcel založiť účet na IB, tak sa mi pokojne ozvite (či už sem alebo do PM). Ak sa vás náhodou ozve viac, bude asi náhodný výber.
Používateľov profilový obrázok
PEPP.SK
Príspevky: 56
Dátum registrácie: St 14 04, 2021 8:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa PEPP.SK »

CHápem správne, že hľadáš referal na IB?

Nech sa páči: https://ibkr.com/referral/roland153
Na finančných trhoch profesionálne aj súkromne od roku 1994. :mesec: :graf: :dolar: :like:
Rád pomôžem a poradím s investovaním. https://www.pepp.sk/
Otvorím a nastavím stratégiu na účte v EIC. Vstupný poplatok od 0.4% do 0.8% podľa typu účtu.
Používateľov profilový obrázok
PEPP.SK
Príspevky: 56
Dátum registrácie: St 14 04, 2021 8:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa PEPP.SK »

iceberg8 napísal: St 04 08, 2021 3:23 pm A ako to je s daňou za dividendy? Strhnu 30% a musim vyplnit tlacivo, aby mi vratili 15% ?
Ano, ak vyplníš W8 formulár (online) tak ti strhajú 15% z dividend.
Na finančných trhoch profesionálne aj súkromne od roku 1994. :mesec: :graf: :dolar: :like:
Rád pomôžem a poradím s investovaním. https://www.pepp.sk/
Otvorím a nastavím stratégiu na účte v EIC. Vstupný poplatok od 0.4% do 0.8% podľa typu účtu.
Používateľov profilový obrázok
PEPP.SK
Príspevky: 56
Dátum registrácie: St 14 04, 2021 8:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa PEPP.SK »

Fund napísal: Št 29 07, 2021 6:20 pm Aky je rozdiel pri vybere z IB SEPA a Bank Wire?
Ahoj
SEPA je myslená na prevody v rámci SEPA priestoru, wire na prevody mimo (klasické SWIFT platby)

Ako Slovák s účtom v EUR určite použi SEPA platbu.
Wire je násobne drahší.
Na finančných trhoch profesionálne aj súkromne od roku 1994. :mesec: :graf: :dolar: :like:
Rád pomôžem a poradím s investovaním. https://www.pepp.sk/
Otvorím a nastavím stratégiu na účte v EIC. Vstupný poplatok od 0.4% do 0.8% podľa typu účtu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rado »

Je jedno aký druh použiješ. Jedna platba v mesiaci je free. Rozdiel je pri ďalšej platbe. Sepa 1€, Wire 8€.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa samuel »

pepp.sk, ano, dobre si pochopil;)
dakujem vsetkym, moja ponuka prave konci. ohlasilo sa mi 6 ludi, z ktorych som nahodne vybral jedneho 👏 🎉.
Kufor
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 12 12, 2020 12:53 pm
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Kufor »

Zdravím, tiež si plánujem otvoriť v najbližších dňoch účet na jednorazovú investíciu, chcel by som poprosiť o referral link do súkromnej správy ;-) Vďaka!
Sleepy
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 9:12 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Sleepy »

Moj IB referral je:

https://ibkr.com/referral/martin601

Mozno sa niekomu hodi. Som bezny uzivatel fora, ziadny sprostredkovatel...
Screenshot_20210805_210717_atws.app_edit_1331588826425457.jpg
Kufor
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 12 12, 2020 12:53 pm
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Kufor »

Ďakujem všetkým za linky, po samuelovom vzore tiež náhodne vyberiem :-) Vďaka ešte raz!
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

...mal by som otazku ohladom Free Trial uctu u IB,ak ho nepouzivam,zrusi sa sam alebo treba poziadat o zrusenie?Tu pisu,ze pokial to nezrusim,bude nieco uctovane,mate s tym niekto skusenost?
https://ibkr.info/node/1993
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Fund

bez ohladu co pisu, by som v pripade, ak dany ucet by som uz nechcel pouzivat, emailom by som poziadal o trvale zrušenie aby som bol do buducna krytý
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

Trumpeta1978 napísal: Ne 08 08, 2021 10:22 am Fund

bez ohladu co pisu, by som v pripade, ak dany ucet by som uz nechcel pouzivat, emailom by som poziadal o trvale zrušenie aby som bol do buducna krytý
...len som zabudol meno-heslo,da sa to vyriesit cez email alebo chat?
este som nasiel info ohladne free trial:
While there is no set time limit for use of the free trial account, it's purpose is to offer prospective clients the ability to operate the trading system in a simulated environment before making any commitment to open and fund a live account. IBKR, however, will periodically review and close trial accounts that have not been logged into over an extended period of time. In the event this occurs, prospective clients are invited to apply for a new trial account.
tak teraz neviem co plati a co nie...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Fund napísal: Ne 08 08, 2021 10:05 am ...mal by som otazku ohladom Free Trial uctu u IB,ak ho nepouzivam,zrusi sa sam alebo treba poziadat o zrusenie?Tu pisu,ze pokial to nezrusim,bude nieco uctovane,mate s tym niekto skusenost?
https://ibkr.info/node/1993

IB píše, že to ponúka svojím klientom, aj neklientom. Si klient? Máš normálny účet u IB?.

Lebo ak si klient a máš normálny účet, tak si myslím, že IBIS je súčasť trading platformy.
V takom prípade sa pred uplynutím doby trialu treba prihlásiť do account manažmentu a tam v platených dátach, či službách zrušiť túto službu.
https://www.interactivebrokers.co.uk/ss ... cale=en_US

Pokial sa pametám, IBIS research tam je zvlášť. Napríklad po prechode do IBCE, táto funkcia chýbala, ale potom ju pridali.
Ak to nezrušíš, tak píšu jasne, že za každý nový mesiac ti budú účtovať, čo si objednal. Je to podobné ako s dátami.

Ja som si to niekedy platil, ale je to súčasťou TWS a funguje to aj zadarmo. Aspoň tie základné news, ktoré slúžia ako linky do servisov ako seekingAlpha, Benzigna, Briefing, Reuters, Dow Jones a podobne. Normálny research si vieš urobiť zadara s iných zdrojov a news má IB iba jednoduchý soft...mňa tankovalo, že pri earning som nedostal ani zvukové znamenie, ani som sa nemohol spolahnúť na kvalitu výcucu. Pri earnings totiž všetkým ide o rýchlosť a tie zverejnenia neumožnujú 100% kvalitu. Ale bolo to lepšie ako nič a ich news ZADARA sú dobré aj bez subscriptions.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"