otazka zaciatocnika - mozem kupit tieto ETF a po roku budem oslobodeny od dane?

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
bohatysockar
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ne 22 03, 2015 2:32 pm

otazka zaciatocnika - mozem kupit tieto ETF a po roku budem oslobodeny od dane?

Príspevok od používateľa bohatysockar »

vid obrazok. je to cez saxo bank. je to USA burza a niesom si isty ako to funguje ale pri predaji ETF ktore drzim viac ako rok by som nemal platit ziadnu dan, vsak?
Prílohy
etf.png
bohatysockar
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ne 22 03, 2015 2:32 pm

Re: otazka zaciatocnika - mozem kupit tieto ETF a po roku budem oslobodeny od dane?

Príspevok od používateľa bohatysockar »

uz mi poradil kamarat ze budem platit dan lebo je to americka burza a nie slovenska aj ked budem drzat viac ako rok tak aspon to tu necham nech vedia aj ostatny
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: otazka zaciatocnika - mozem kupit tieto ETF a po roku budem oslobodeny od dane?

Príspevok od používateľa andre »

Tak to ti poradil zle. Na burze nezalezi. Ako na to prisiel? Ktory § zakona by to mal byt?

Otazka je ci to saxo dovodli kupit us etf, lebo pokial si retail investor by nemal podla v eu platnej legislativy..
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: otazka zaciatocnika - mozem kupit tieto ETF a po roku budem oslobodeny od dane?

Príspevok od používateľa Rado »

bohatysockar napísal: St 01 09, 2021 12:27 pm uz mi poradil kamarat ze budem platit dan lebo je to americka burza a nie slovenska aj ked budem drzat viac ako rok tak aspon to tu necham nech vedia aj ostatny
...akých mám kamarátov. :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
bohatysockar
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ne 22 03, 2015 2:32 pm

Re: otazka zaciatocnika - mozem kupit tieto ETF a po roku budem oslobodeny od dane?

Príspevok od používateľa bohatysockar »

andre napísal: St 01 09, 2021 12:36 pm Tak to ti poradil zle. Na burze nezalezi. Ako na to prisiel? Ktory § zakona by to mal byt?

Otazka je ci to saxo dovodli kupit us etf, lebo pokial si retail investor by nemal podla v eu platnej legislativy..
ahoj to fakt? cize nakoniec tam dan nieje? a inak ked ich vidim v menu tak ich mozem kupit asi - inak by ich tam saxo neukazovalo nie? mozno maju vynimku ako prastara danska banka alebo nieco take
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: otazka zaciatocnika - mozem kupit tieto ETF a po roku budem oslobodeny od dane?

Príspevok od používateľa Substance242 »

Základ je pri zakladaní investičných účtov klamať v otázkach o predchádzajúcich skúsenostiach, keďže vzťahy začínajúce klamstvom sú vždy najlepšie.
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
bohatysockar
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ne 22 03, 2015 2:32 pm

Re: otazka zaciatocnika - mozem kupit tieto ETF a po roku budem oslobodeny od dane?

Príspevok od používateľa bohatysockar »

tak nic z toho :( nechapem preco este v 21 storoci su rasisticke obmedzenia na krajiny povodu..
Prílohy
Screenshot 2021-09-01 at 13.17.44.png
Screenshot 2021-09-01 at 13.17.44.png (13.14 KiB) 2734 zobrazenia
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: otazka zaciatocnika - mozem kupit tieto ETF a po roku budem oslobodeny od dane?

Príspevok od používateľa andre »

To neni obmedzenie US. To nam zakazala nakupovat nasa "milovana" EU, s odovodnenim, aby sme nekupovali rizikove instrumenty.. :roll:

Ale kludne mozme kupovat pakove CFD..
bohatysockar
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ne 22 03, 2015 2:32 pm

Re: otazka zaciatocnika - mozem kupit tieto ETF a po roku budem oslobodeny od dane?

Príspevok od používateľa bohatysockar »

andre napísal: St 01 09, 2021 1:29 pm To neni obmedzenie US. To nam zakazala nakupovat nasa "milovana" EU, s odovodnenim, aby sme nekupovali rizikove instrumenty.. :roll:

Ale kludne mozme kupovat pakove CFD..
tak toto je cele zle.. tak otvoril som tam ucet, presunul peniaze, zistil ze sa neda kupit ziaden vanguard, tak mozem zavriet ucet.. pecka.. ostatne etf ako keby debilko z ciernej nad tysou spravoval alebo je nieco schopne aj v europe?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: otazka zaciatocnika - mozem kupit tieto ETF a po roku budem oslobodeny od dane?

Príspevok od používateľa andre »

potrebujes brokera v US napr. Tastyworks viewtopic.php?f=9&t=24454
bohatysockar
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ne 22 03, 2015 2:32 pm

Re: otazka zaciatocnika - mozem kupit tieto ETF a po roku budem oslobodeny od dane?

Príspevok od používateľa bohatysockar »

andre napísal: St 01 09, 2021 1:52 pm potrebujes brokera v US napr. Tastyworks viewtopic.php?f=9&t=24454
dakujem. idem precitat ten roman tam ze co a jak :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"