JELLYFISH o.c.p.

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

JELLYFISH o.c.p.

Príspevok od používateľa hokaido »

Pred par dnami som narazil na https://www.jellyfishocp.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; a dnes sa objavila o nich zmienka aj tu na fore. Tak som si povedal, ze by mohli mat samostatnu temu.
Zvlastne je, ze dost dlho posobia na slovenskom trhu, no este som o nich nepocul. A ani tu na fore sa o nich vela neda najst.

Zda sa, ze je to white label pre introducing brokera od interactive brokers ako je napr lynx. Ale maju pristup aj na SK Burzu cennych papierov.
Poplatky maju vyssie ako lynx, ale navyse ponukaju aj aktivne spravovane portfolio:

1,0% +DPH je ročný poplatok za správu prostriedkov.
25% + DPH z dosiahnutého zisku. Ak zisk nedosiahneme poplatok neinkasujeme.

Co mi nepride zrovna nizke.

Okrem toho sa pysia tym, ze od roku 2003 porazaju S&P500 priemerne o skoro 3% rocne. O com mam trochu pochybnosti, najma ked tam maju uvedene
2644€ už zarobil klient, ktorý v januári investoval 100.000 EUR
cize YTD 2.6%
pricom S&P 500 (EUR ACC) YTD : 25%

Mozno len stranku neaktualizuju.
Mate s nimi niekto skusenosti?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: JELLYFISH o.c.p.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Je to bývalý RMS Systém, ktorý ako jeden z prvých na Slovensku pôsobil ako online broker. Dlho bol známy pod názvom finport.
Úplne prvý, ešte pred rokom 2000 bol jeden online broker, čo skrachoval. A tento potom dlho kraľoval na našom trhu. Lenže to bol ešte internet v plienkach...len firmy mali siete. Doma sa obchodovalo cez modemy, to sa obsadila telefónna linka a nadväzovalo spojenie. Drahé a pomalé...padalo to furt. Večer som nakupoval, ale predával až na druhý deň vo firme, kde bola pevná sieť. Prvý vysokorýchlostný internet zaviedli až v 2004 (ADSL ). Neviem prečo zmenili názov na taký bizardný.

https://www.jellyfishocp.sk/o-nas/o-spolocnosti/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: JELLYFISH o.c.p.

Príspevok od používateľa capitalcapital »

hokaido napísal: Št 21 11, 2019 10:09 pm 2644€ už zarobil klient, ktorý v januári investoval 100.000 EUR
2644€ je platné aj pre rok 2021 :D
13567930€ v správe (ten údaj sa asi nemení, ale zaarchivujem ho sem)
marxx
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 10:05 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: JELLYFISH o.c.p.

Príspevok od používateľa marxx »

Podľa mojich informácií, idú cez IBCE.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: JELLYFISH o.c.p.

Príspevok od používateľa Coudy »

Ja sa cez nich snažím za 0,01€ zbaviť posledného kusu CP SES Tlmače, čo mi ostal z kupónovej privatizácie, ale nik ho nechce. 😥 Poplatok za burzový pokyn slabých 15,90€. Pôvodne som ho chcel bezodplatne previesť, ale priamy predaj je vraj lacnejší. No v tomto prípade ani nie. 😅
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: JELLYFISH o.c.p.

Príspevok od používateľa Glogol »

Coudy napísal: Pi 22 10, 2021 7:51 am Poplatok za burzový pokyn slabých 15,90€
Vacsina poplatku je tam CDCP a burze ...ale koncovemu je to jedno, vidi ze obchod ze 1 cent ho stoji 15,90. :shock:
Este mozes byt rad ze je tam vobec nejaky dopyt - aj za ten jeden cent.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"