Danova reforma 2022/23

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa jogo »

osamely chodec napísal: Št 25 11, 2021 11:27 am Jogo, ved ty si prave vymyslel perpetum mobile na peniaze. Takze jeden mesiac fakturujes kolegovi a druhy on tebe. A kto Vam zaplati?
Samozrejme, že firma, pre ktorú robíme. Ja tu nebudem riešiť veci, čo bude, keď bude. V Prahe sme z tohto dôvodu robili pre dve firmy a tak u žiadnej firmy som nemal 80% faktúr a malo to aj iné výhody(šefovia tých firiem nevideli, koľko mesačne zarabáme, aby nám nepritvrdili úkol).
Jedna vec je taká, že či robím ako zamestnanec alebo robím ako živnostník, stále robím so svojim vercajkom, ktorý vozím vo svojom aute. Ja si nemienim ničiť nervy s firemným vercajkom, ktorý nie je zlý, keď je nový, ale je pre všetkých. A po mesiaci používania ho niektorí kolegovia v práci tak zničia, že sa s ním 5x toľko narobíš, ako keď máš svoj vercajk.
Ale keď robím so svojim vercajkom ako živnostník, jazdím svojim autom ako živnostník a bývam ako živnostník, tak si tie veci a služby kupujem za nezdanené peniaze a v primeranej kvalite. Nie ako zamestnávatelia, ktorí nás boli schopní ubytovať v Bratislave v maringotkách na firemnom dvore, kupovať najlacnejší vercajk v Lidli, len aby ušetrili. Keď som zamestnanec, tak ich musím kupovať za zdanené peniaze. Preto radšej pracujem ako živnostník.
Čiže ak Matovič zavedie tie svoje reformy, zase začnem účtovať náklady a nebudem platiť viac ako teraz, a to budem všetko poctivo priznávať a účtovať. Čiže asi tak.
Naposledy upravil/-a jogo v Št 25 11, 2021 12:30 pm, upravené celkom 3 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Nezaplatim
Príspevky: 23
Dátum registrácie: St 27 10, 2021 1:17 pm
Been thanked: 3 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa Nezaplatim »

jogo napísal: Št 25 11, 2021 10:22 am Presne tak. Jeden mesiac by som fakturoval ja kolegovi a druhý mesiac kolega mne. V práci mam 30 kolegov so živnosťou, bolo by z čoho vyberať. A mam plnú dedinu živnostníkov, to by nikto neukontroloval. :)
Pokus, pozerám, že koľko máme spoločných názorov na svet, len v tých liberálno-konzervatívnych oblastiach sme na opačnej strane barikády. :?
Tym by si si spravil velky obrat a prisiel by si o moznost mat pausalne vydavky, lebo by si sa stal platcom DPH. A vela stastia vystavovat si navzajom fiktivne faktury na sumy väcsie ako par stovak €.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa jogo »

Nezaplatím: Nerozumieš tomu a ja ti to tu nebudem vysvetľovať.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Nezaplatim
Príspevky: 23
Dátum registrácie: St 27 10, 2021 1:17 pm
Been thanked: 3 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa Nezaplatim »

jogo napísal: Št 25 11, 2021 12:28 pm Nezaplatím: Nerozumieš tomu a ja ti to tu nebudem vysvetľovať.
Jasne, vsetci su hlupi, len ty si odbornik :roll: . A aj vo vsetkych vyspelych statov su padnuti na hlavu, ze takyto zakon prijali, lebo podla teba to je tak uplne jednoduche si to uctovat cez 30 roznych zivnostnikov navzajom :lol:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa jogo »

Nezaplatim napísal: Št 25 11, 2021 2:20 pm Jasne, vsetci su hlupi, len ty si odbornik :roll: . A aj vo vsetkych vyspelych statov su padnuti na hlavu, ze takyto zakon prijali, lebo podla teba to je tak uplne jednoduche si to uctovat cez 30 roznych zivnostnikov navzajom :lol:
Asi ovládaš tu problematiku lepšie ako ja, tak načo ti budem niečo vysvetľovať. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
nesta
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Pi 17 09, 2021 12:09 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa nesta »

jogo napísal: Št 25 11, 2021 9:14 pm Asi ovládaš tu problematiku lepšie ako ja, tak načo ti budem niečo vysvetľovať. :)
A pritom clovek by si myslel ze sa ocitol na diskusnom fore... :|
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa jogo »

nesta napísal: Št 25 11, 2021 9:31 pm A pritom clovek by si myslel ze sa ocitol na diskusnom fore... :|
Komu niet rady, tomu niet pomoci. On tu rieši, ako nezdaňovať svoje IT príjmy a chce si otvoriť českú živnosť. Tak to ovláda asi lepšie ako ja. Českú živnosť som si netrúfol otvoriť ani ja, aj keď ma v Prahe a podľa českých zákonov do toho tlačili(bol som tam viac ako 183 dni v roku). Lebo som Slovák a dane a odvody chcem platiť Slovensku. Keď ochoriem, liečim sa na Slovensku a nie na českej ubytovni. A keď prídem na dôchodok, zas sa o mňa bude starať len Slovensko. Asi tak.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Nezaplatim
Príspevky: 23
Dátum registrácie: St 27 10, 2021 1:17 pm
Been thanked: 3 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa Nezaplatim »

jogo napísal: Ut 23 11, 2021 8:24 am Sám som živnostník od roku 1991 a dane som neplatil skoro nikdy, odvody som tiež niekoľko rokov neplatil a preto som na burze, aby som si zabezpečil normálny dôchodok z úspor.
jogo napísal: Št 25 11, 2021 10:00 pm Lebo som Slovák a dane a odvody chcem platiť Slovensku. Keď ochoriem, liečim sa na Slovensku a nie na českej ubytovni. A keď prídem na dôchodok, zas sa o mňa bude starať len Slovensko. Asi tak.
Najprv sa dozviem, ze si takmer nikdy neplatil dane, zaroven ako lahko obides zakony a teraz je z teba lokalpatriot, ktory nechce ani legalne optimalizovat dane a chce mat dobry pocit, ze sa bude liecit na Slovensku a bude financovat nas stat :D . Okej, toto nema cenu dalej rozvijat :roll: .
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa jogo »

Nezaplatim napísal: Št 25 11, 2021 10:20 pm Najprv sa dozviem, ze si takmer nikdy neplatil dane, zaroven ako lahko obides zakony a teraz je z teba lokalpatriot, ktory nechce ani legalne optimalizovat dane a chce mat dobry pocit, ze sa bude liecit na Slovensku a bude financovat nas stat :D . Okej, toto nema cenu dalej rozvijat :roll: .
Ale platil som odvody, čiže som podporoval zdravotníctvo a dôchodcov. A 2-3 roky, čo som ich neplatil, som nemohol, lebo som vtedy z rodinných dôvodov nemohol chodiť na turnusy a doma v okrese som si prácu nenašiel. A zákony som neobchádzal, lebo ak by som zamestnal zamestnanca namiesto seba a dal mu všetky socialne výmoženosti, ktoré mu dáva zákonník práce a iné zákony, tak by tiež mal na výplate minimálnu mzdu a zbytok by bolo vreckové, stravné, dovolenka, marodky, P-čka , platené sviatky, príplatky za nadčasy, príplatky za prácu v sobotu, firemné auto, ubytovanie, vercajk, benzín atď a dane by platil minimálne. A ja by som ako jeho zamestnávateľ mal nulový zisk.
Ale znova sa to opakuje, napíšem reálne príbehy zo svojho života, resp. ako sa to v praxi robí a nie len teoretické rozumovanie a je to znova použité voči mne.
Ok. Za mňa debata v tomto vlákne skončená.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nezaplatim napísal: Št 25 11, 2021 9:23 am Toto je velmi podstatne. Je to u nas zakazane a napriek tomu sa to pouziva ako hlavny argument, preco zivnostnikov je nutne poriadne zdanit. Lebo vraj su to v skutocnosti zamestnanci a nie podnikatelia.
Ja uznavam, ze takychto ludi je vela. Ale to nie je problem zivnosti, ale zakonov a ich vymozitelnosti. Na to by sa mal Matovic a spol zamerat, ked uz tak.

Ako to teda spravit? Nie je nutne vymyslat koleso. Tento problem vyriesili uz davno v zahranici. Zakony na to najdete napriklad v Nemecku, USA alebo dokonca aj Madarsku. Ak takmer vsetky tvoje trzby plynu od jedneho subjektu, tak je to tvoj de facto zamestnavatel. Je to definovane napriklad tak, ze 80 % tvojich prijmov je od jedneho jedineho subjektu. Velmi lahke na odhalenie a nasledne sa taketo pripady dodatocne dodania 40% a viac sadzbou. Tak to je tusim v Madarsku.

Ostali by nam tu len zivnostnici, ktori skutocne podnikaju.
Ja si myslím, že toto je hlavná príčina, prečo Matovič hľadá kladivo na živnostníkov.
Zažil som to kedysi v Amerike. Mal som firmu. Nechcel som zamestnancov. Spravil som zmluvy so živnostníkmi a vyplácal som ich cez šeky.
Tam sa to volá ,,selfemloyed,, a cez zmluvu sa robí ako ,,independent contractor,,. Myslím, že Rokosák to spomínal...on tiež žil roky v USA.
Fungovalo to dlho, ale po čase som mal problémy s úradmi. Lebo začali šprtať do toho, či povaha práce za ktorú platím živnostníkom nie je zamestnanecká. Tam išlo hlavne o to, že či prácu robia ako úkol a kontrolujem iba výsledok, alebo či ich pritom riadim, vyžadujem od nich kedy majú pracovať a pod. A že či robia pre viacerých, alebo len pre mňa.

Ked som skúmal z koho má najväčší príjem štát, zistil som , že nie z firiem, nie z korporácii, ale práve zo zamestnancov. Zamestnanci tvoria možno 75% daňového príjmu štátu. Ale múdry štát si najviac váži podnikateľov a firmy...lebo hoci z nich nemá velký príjem, práve oni zamestnávajú ľudí, dávajú im mzdy a z toho idú štátu najväčšie dane, odvody, dph, + o zamestnaných ľudí sa štát nemusí starať. Štát sa musí starať o nezamestnaných. Superhrubá mzda je o 100% vyššia ako čistá mzda zamestnanca. Čistá mzda 1000 stojí zamestnávateľa cca 2000. V USA Trump znížil dane korporáciám..ja som sa divil prečo....ale potom som pochopil, že aby sa im darilo, aby zamestnávali čo najviac ľudí. Takisto živnostník nie je na krku štátu, štát z neho nemá velký príjem..ale ked sa mu darí, tak začne zamestnávať ľudí. Štát však chce, aby každý podnikateľ ľudí zamestnával a nie aby živnostníci fungovali namiesto zamestnancov.

Riešenie, ktoré navrhol Matovič nie je správne a ,,zabudol vôl, že teľaťom bol,,. Matovič zabudol, že sám bol celý život živnostníkom ( aj ked už mal miliónové tržby ) a nepochopil, že daný problém netreba riešiť vyšším zdaňovaním ( naopak, trebalo zdaňovanie živnostníkov ešte znížiť na úroveň ČR a Maďarska ), ale treba kontrolovať, aby živnostníci nenahrádzali zamestnancov. Sám s praxe chápem, že je výhodnejšie niekoho zobrať na živnosť, ale ako podnikateľ si to dovolím len vtedy, ked mi to dovolí štát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Jirka Scobak
Active Member
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ut 16 03, 2021 10:58 am
Been thanked: 7 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa Jirka Scobak »

Dnes (včera) večer jsem odmoderoval zřejmě první velkou diskusi na Slovensku o reformách Igora Matoviče. Podařilo se mi dosáhnout, aby byla věcná, konstruktivní a neřešily se na ní nepodstatné věci a to, kdo komu rozšlapal bábovičku 8) . Přitom dva z hostů mají dnes (pátek) schůzku s Igorem Matovičem, takže, co zaznělo, dostane se tam, kam má.
https://youtu.be/N7-MZ0q2Bhw

Hosté: ✅ Marián Viskupič, predseda Výboru NR SR pre financie a rozpočet, ✅ Martin Barto, bývalý viceguvernér NBS, ✅ Mikuláš Peksa, europoslanec za ČR, a člen hospodářského a měnového výboru EK, ✅ Michal Mešťan, proděkan pro rozvoj a digitalizaci Ekonomické fakulty Univerzity Mateja Bela, ✅ Roman Scherhaufer, European Investment Centre.

❧ Obsah:
02:47 - Reformu Ivana Mikloša charakterizovala jednotná sadzba 19%, rušenie výnimiek a zjednodušenie. Ako sa dá charakterizovať Matovičov návrh?
11:11 - Čo považujete za jednoznačne pozitívne a čo za jednoznačne negatívne?
20:25 - Keďže reforma tak zdôrazňuje spravodlivosť, bude aj daňové zaťaženie poslancov a ministrov na úrovni bežného zamestnanca?
22:43 - Za ľudí navrhlo rozložiť reformu do viacerých fáz. Má to podľa vás logiku?
25:25 - Bude sa po matovičovej reforme daňovým poradcom dariť lepšie alebo horšie?
27:35 - Aký by reforma v tejto podobe mala vplyv na lokálne samosprávy?
30:31 - Paralely v tvorbe reforiem na Slovensku a v Českej republike.
37:30 - Je 29% daň pre živnostníkov férová?
40:36 - Ako sa tvorcovia reformy dostali ku konkrétnym číslam? Nakoľko je naša spoločnosť rovnostárska?
48:24 - Poznámky k živnostníkom. Aké by malo byť optimálne zdanenie živnostníkov?
59:01 - Čo zvýši alebo nezvýši pôrodnosť?
1:02:52 - Daň zamestnanca 19 %, odvod zamestnávateľa 39 %. Čo vy na to? Ste za zavedenie superhrubej mzdy?
1:10:12 - Príklad JC Penny a prístupu zákazníkov k férovej cene.
1:11:12 - Prezident Konfederácie odborových zväzov uviedol, že po reforme stúpne mzda len tým, ktorí zarábajú viac ako 2 000 eur, ostatným čistá mzda klesne. Má pravdu?
1:13:33 - DPH pre reštaurácie 10%: Súhlasíte? Prečo chce daňový systém podporovať iba niektoré sektory?
1:23:32 - Eduard Žitňanský na Sme napísal: "Na otázku, kto to všetko zaplatí, dáva návrh reformy celkom jednoznačnú odpoveď. Ministerstvo financií sa spolieha na zvýšenie daní pre monopoly, oligopoly, banky." Bude to fungovať? Je zdaňovanie majetku krok správnym smerom?
1:25:04 - Od bánk chce Igor Matovič získať 100 miliónov navyše. Je to reálne?
1:35:49 - Ktoré dane by podľa vás mali tvoriť ťažisko príjmov rozpočtu? Niekedy sa razila téza, ze ťažisko má byť na DPH a spotrebných daniach. Dnes je to ako?

Otázky pomáhali tvoriť Pavel Vrábik, správca FB skupiny Menovite o mene a Peter Csernák, šéfredaktor Finsider.sk.
pedrito
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Po 28 12, 2020 9:23 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa pedrito »

https://e.dennikn.sk/2626326/matovic-su ... ov-vyssie/

Dennik N: "Chcete zrušiť daňové a odvodové výnimky, ale na prezentácii ste neukázali ich zoznam. Zruší sa napríklad aj odpočítateľná položka na nepracujúcu manželku alebo manžela, zvýhodnenie dlhodobého investovania cez ETF fondy, zvýhodnenie v treťom pilieri, či ZŤP pri zdravotných odvodoch?"

I. Matovic: "Chceme zrušiť čo najviac daňových a odvodových výnimiek po prvé preto, že potrebujeme reformu aj z niečoho financovať, a po druhé preto, že naozaj mimoriadnym systémom krivili systém. Takže doba je zrelá na to, aby sme 90 percent výnimiek zrušili a myslím si, že to dokážeme spolu spraviť."

Dennik N: "Výnimky, ktoré som menovala, sa zrušia všetky, alebo niektoré necháte?"

I. Matovic: "Naozaj nevidím teraz nejaký dôvod komentovať konkrétne výnimky. Na to, aby sme pridali zamestnancom, potrebujeme porušiť aj nejaké výnimky."
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Niekto tie socialne vydavky (testy, lockdowny, blackouty) musi zaplatit. Vieme ze milionari to nebudu, tak hold, stredna trieda, otvarajte penažienky.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 961
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa wladas »

Pochybujem ze tie vynimky prejdu cez SAS
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa samuel »

Pripadám si ako hodinár, ktorý s lupou na očiach, tenučkým šrobovákom a klieštikami v rukách vytvoril skvost jemnej mechaniky a tesne pre nasadením krytu príde Igorko s kladivom a stovkou klincom v ruke a odsunie ma so slovami “nechaj ma to vylepšiť”.
Teraz vážne: odvodový bonus neobsahuje ošklbanie živnostníkov, ani milionársku daň, ani zvýšenie dane z dividend, ani 100 eur na dieťa tým, čo nič nerobia, ani zrušenie stropu pre platenie odvodov.
zdroj: richard sulik, FB

zase bude ten zly, co nechcel dat detom
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa rmaly »

samuel napísal: So 27 11, 2021 12:44 pm zdroj: richard sulik, FB

zase bude ten zly, co nechcel dat detom
no jo, no... asi sa musi citit ako otec zneuctenej dcery :) :)
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 961
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa wladas »

Fun fact - koalicny partneri (Kolar hadam hej) a dokonca ani Institut fin.politiky ktory spada pod min.financii nevideli ziadny z navrhov ktore nam Matelko predstavil na divadelnom predstaveni.
Takze cele to je len zbozne zelanie cloveka ktory nevie narabat s financiami tak ich radsej zveri manzelke.

Za mna nema vobec zmysel sa nad tymto pozastavovat a je extremne miziva sanca ze schvalia co i len jeden bod.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Podla narcistu matovica su zivnostnici podvodnici
https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/mato ... u-madarsku
.
Minister Matovič živnostníkom síce poďakoval za to, že tu vôbec sú, no zároveň ich nazval podvodníkmi a do štátnej kasy chce od nich vyberať vyššie dane. Buď si nebudú účtovať reálne výdavky a zaplatia iba jednu 29-percentnú daň alebo si budú účtovať výdavky a následne zaplatia z príjmu odvody vo výške 29 percent a daň z príjmov vo výške 19 percent.
Ekonómovia INESS upozornili, že slovenský živnostník s ročným obratom 30 000 eur, ktorý dnes zaplatí na daniach a odvodoch 3 843 eur, bude po Matovičovej revolúcii platiť až 8 700 eur!
No co, nebudem menovat, ale ti co si myslite, ze protesty v uliciach su pre dezolatov, co idete urobit, zivnostnici?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 961
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa wladas »

Troska sa zvysi cernota :) (nie, nie nemam zivnost)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Tak o par rokov budeme ako v Hlave 22 - vyber dani 120% :)
Odoslané z počítača
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa Glogol »

Pomaly ale isto pada do zabudnutia ( zaheslovane ale podnadpis staci)
https://www.trend.sk/trend-archiv/vsetk ... ra-zarodku
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Danova reforma 2022/23

Príspevok od používateľa rmaly »

bol aj rozhovor so Sulikom na sme vcera alebo dnes... tiez spominal, ze su tam 4 temy no-go, tak bud sa tie vypustia alebo to neprejde ako celok...
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"