Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Zdravím Vás,

posielam v prílohe - staré porfólio, úplne som naňho zabudol, dnes som si robil poriadok v dokumentoch v notebooku, tak som naňho natrafil. Rád sa s Vami o to so všetkými podelím... . Píšte svoje akékoľvek názory.

Zostavovali sme to 3 Poradci medzi r. 2013 a r. 2014, v tej dobe som robil cca 2 roky Fyzické Zlato - Ja som tam dal Fideu.

Fidea / Zlato.cz, a.s. - www.zlato.cz
www.zlato.cz/obchod/?shop_type=eshop

- premenovala sa a fúzovala s IBIS Gold = dodnes funguje distribúciou Fyzického zlata zo zlievarne PAMP SA v ČR aj pre Slovensko ako jeden z najvýznamnejších obchodníkov s Drahými kovmi

ThomasLLoyd - www.thomas-lloyd.com
www.thomas-lloyd.com/cs/projekty/aktualni-projekty/

- dodnes funguje a investície do Obnoviteľných zdrojov - elektrárni, aj ked sú naňho rôzne názory... . V tej dobe ponúkal vyššie výnosy, potom prišli
do portfólia od r. 2014 verejné produkty = Dlhopisové emisie pre český trh a Green bondy pre slovenský trh s menšími výnosmi + prvé SICAV fondy... .

Venture Plus - www.venture-plus.de

- tieto špeciálne V+ fondy museli byť legislatívou ukončené v Nemecku, viem sa pohrabať v dokumentoch čo presne za nabúchané firmy vyvíjájuce patenty mali fondy v portfóliu... . Mali by všetky firmy v portfóliu V+ fondov dodnes fungovať.

Produkt v tej ponúkaný veľmi úzkej skupine investorov, ktorá sa firmám v portfóliu veľmi dobre rozumela, patentom, ktoré dané firmy vyvíjali a mala ich preverené... .

ICM - www.i-c-m.li
https://cfi.co/awards/europe/2016/inter ... rope-2016/

- Asset Management cez ICM bol ukončený a vedenie založilo novú firmu. Neviem náhodou či sa produkt ICM neponúkal cez nejakú slovenskú spoločnosť a nebol spolumajiteľ danej firmy aj Spoluzakladateľ tohto portálu Ako-Investovať. Zistím to... .

- Produkty od ICM (Manažované portfólio a Private Banking) bol zo začiatku ponúkaný cez rakúsky Ertrag, ale na ICM sme mali byť priamo napojený.

- ICM mali ofiko office pre Slovensko tuším pri Carltone v Bratislave. Sedeli tam 2 slovenský manažeri.
Prílohy
Prezentacia-portfolia.docx
(34.33 KiB) 332 stiahnutia
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Ne 07 11, 2021 2:16 pm, upravené celkom 11 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Venture Plus - www.venture-plus.de

- posielam do prílohy o nich viac info
Prílohy
Vplus4_zakladni info_CZ.pdf
Vplus 4 - základné info
(221.72 KiB) 324 stiahnutia
V+3 zakladni info.pdf
v+3 - základné info
(66.64 KiB) 326 stiahnutia
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Našiel som to..., spoločnosť ICM a produkt Manažované portfólio, Private Banking :

- ponúkala Sophistic Pro Finance, majú ho dodnes medzi správcovskými spoločnosťami - www.spfinance.sk/partneri.html

p. Radoslav Valko ak sa nemýlim je Spolumajiteľ tohto webu Ako-investovat.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čo my máme spoločné v SP Finance? NIČ.

Čo chceš povedať tým svojím portfóliom?
Vyhodnoť koľko klienti zarobili, resp. o koľko prišli, ked vravíš že polovica tvojho portfolia už nefunguje.
Zaujíma nás výnos netto, lebo máš v tých papieroch veľké návnady: že zlato od 2001 +14% p.a., pri ICM sľuby 2-4% mesačne a samozrejme to všetko klientov stálo nemalé poplatky, keďže vy veľkí poradci nerobíte zadarmo.

Ak polovica portfolia skrachovala, alebo už nefunguje..treba počkať kým prestane aj TL a ostane Ti už iba to fyzické zlato.
To bolo v roku 2012 na tej istej cene ako teraz, takže s vašimi poplatkami + maržami a nákladmi do fyzického zlata sú klienti v istej strate.
Samozrejme, raz budú v zisku...Len aby sa toho dožili. :roll: Vtedy už ostatné 3 zložky portfolia nebudú existovať.

Uvedomuješ si vôbec, že toto čo tu prezentuješ je finančné nešťastie? Nezabudni takisto, že si predával aj Charles Bridge fond.
Ich performance od 2012 nebije ani infláciu ( výnos +11% doteraz ), kým klienti zažili volný pád -50%. )

P.S. Naši sedliaci v indexových ETFs sú od 2012 v zisku: +390% v ETF USA 500 a +260% v ETF SVET. Vďaka tomu, že si ,,poradili sami,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Po 08 11, 2021 12:27 am Čo my máme spoločné v SP Finance? NIČ.

Čo chceš povedať tým svojím portfóliom?
Vyhodnoť koľko klienti zarobili, resp. o koľko prišli, ked vravíš že polovica tvojho portfolia už nefunguje.
Zaujíma nás výnos netto, lebo máš v tých papieroch veľké návnady: zlato od 2001 +14% p.a., pri ICM 2-4% mesačne a vy veľkí poradci nerobíte zadarmo.

Ak polovica portfolia skrachovala, alebo už nefunguje..treba počkať kým prestane aj TL a ostane Ti už iba to fyzické zlato.
To bolo v roku 2012 na tej istej cene ako teraz, takže s vašimi poplatkami + maržami a nákladmi do fyzického zlata sú klienti v istej strate.
Samozrejme, raz budú v zisku...Len aby sa toho dožili. Vtedy už ostatné 3 zložky portfolia nebudú existovať.

Uvedomuješ si vôbec, že toto čo tu prezentuješ je finančné nešťastie? nezabudni takisto, že si predával aj Charles Bridge.
Ich performance od 2012 nebije ani infláciu ( výnos +11% doteraz, kým klienti zažili volný pád -50%. )

P.S. Naši sedliaci v indexových ETFs sú od 2012 v zisku: 390% v ETF USA 500 a +260% v ETF SVET.
. Nič som ním konkrétne nechcel povedať. Ste web o investovaní, tak som ho tu prezentoval ako rozklad majetku do niekoľkých aktív-produktov...

- SP finance Ti môže ako adminovi dať spätnú väzbu napr. na produkt ICM... .

- Juggler ak čítaš pozorne videl si, že je to 7 - 8 rokov staré. Určite sa tento rozklad neposielal mailom, ale prezentoval sa len osobne pred klientom na schôdzke. Tie čísla sú z roku 2014 - 2015 ak si spočítaš v daných rokoch výnos na Zlate, ale nikdy som Fyzické Zlato neponúkal ako Investíciu... . To je jasné, že nerobíme ZADARMO :), zadarmo ani kura nehrabe :), každého niečo živí... .

- Polovica portfólia neskrachovala....v produkte ICM bol 1 klient a ten si nominál vybral v miernom zisku - produkty ICM sa ponúkajú cez novú spoločnosť v Lichtenštajnsku normálne bežia ďalej..., V+fondy Venture+ museli byť ukončené pri zmene legislatívy v Nemecku a klienti si vybrali svoje financie... . ThomasLLoyd dodnes funguje a s distribúciou fyzického Zlata sa nič stať nemôže... .

- každému klientovi hovorím nech si financie a majetok rozkladá (podľa vlastného uváženia) rizík, svojich cieľov, averzií k riziku a voľného cashu = naprieč aktívami pri cykloch bohatstva a niečo si prikúpi + odkúpy: Nehnuteľnosti a Pozemky sa držia dlhodobo, Akcie, Drahé kovy, Podiely vo firmách, ETF, Bitcoin, Podielové fondy, Start-upy, Byty na prenájom ...atď príp. špecifická klientela investuje do automob. veteránov, numizmatiky, kupuje investičné vína, sochy a obrazy... + ďalší si to spravujú sami a obchodujú si Forex, Akcie, Indexy, Komodity, Opcie, Binárne Opcie... . A nech si klient nezabudne niečo nechať aj na termínovanom účte a 20% až 30% cashu v banke na bežné výdavky... .

- A čo, že som ponúkal Charles Bridge ? Čo to tu stále omielaš v diskusiách neustále ako gramofónová platňa, že jebli o -50% 02/2020 ? Z Vás NIKDY v živote na Ako-investovat.sk nikto nejebol na tradingu a nevybúchal si v minulosti svoje peniaze, keď ste sa roky učili trading ? Na to by som sa pozrel... . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

- ThomasLloyd spravujem sú tam vyťažený klienti a nemôžem 1 spoločnosť v portfóliu ponúkať celý život... . Drahé kovy budem riešiť dlhodobo, o to je vždy záujem.... (Zlato, Striebro, Platinu, Investičné mince, Pamätné mince - Numizmatiku). Mám však nové produkty v ponuke.
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Po 08 11, 2021 1:38 am, upravené celkom 6 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Veď nech si sedliaci investujú do ETF... . To by si mal vedieť Juggler, tiež, že nie každý klient chce ETF príp. nie je s nimi stotožnený... . Stačili im aj zisky s ThomasLLoyd, zmienim 3 zhodnotenia klientov:

1. Nepriama investícia do ThomasLLoyd = 1,5 mil. CZK 04/2017
Produkt: 4 ročný CTI4 Dlhopis s úrokom 7% p.a. a výplatou kvartálne
Vyplatené úroky - dodnes: 476.011 CZK

2. Nepriama investícia do ThomasLLoyd = 15.000 EUR 05/2014
Produkt: 9 ročný komanditný podiel CTI 15 s úrokom 9% p.a. a výplatou mesačne
Vyplatené úroky - dodnes: 12.253 EUR

3. Priama investícia do matky ThomasLLoyd = 10 mil. CZK 12/2018
Produkt: 4 ročná priama účasť - DB s úrokom 8% p.a. a výplatou kvartálne
Vyplatené úroky - dodnes: 2 mil. 036 tis. CZK

Maj sa
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Čau Juggler,

ešte som portfólio 1x zaktualizoval po 7 rokoch, kedy naša skupina rozklad aktív zostavila (v r. 2014), pretože údaje boli 7 rokov staré, neaktuálne... .

1. Fidea / Zlato.cz - www.zlato.cz

- kvalitne zabehaná firma v ČR aj pre Slovensko, ale s nákupnými maržami Fyzické Zlata veľmi drahá = cca 8 - 9% nad Londýn Fix

- oceňujem zmluvnú garanciu výkupu Zlata

- distribujú však len 1 zlievareň PAMP SA, čo je z dlhodobého hladiska pre niektorých Obchodníkov možná nuda...

- viac sa vo Fyzických komoditách / Drahých kovoch prikláňam v širokej ponuke pre klientov ku Golden Gate CZ - https://eshop.goldengate.cz/ , kde si klienti môžu nakúpiť Zlato, Striebro, Platinu, Investičné mince a Numizmatiku / Pamätné mince + distribúcia je normálnym Poradenstvom (žiaden agresívny predaj...) + výkupnú cenu majú zmluvne garantovanú lepšiu = tesne nad Londýn Fix a sú priamo napojený na 7 - 8 svetových zlievarní

2. ThomasLloyd - www.thomas-lloyd.com / Obnoviteľné zdroje

- tento produkt som hlavne aktualizoval, pretože po roku 2014 prišli na český trh prvé verejné Dlhopisové emisie + SICAV Fondy regulované českou ČNB a Green Bondy v EUR regulované slovenskou NBS = výnosy sa verejnými produktmi pochopiteľne znížili...

- Komanditné podiely sa už neponúkajú a ich distribúcia sa skončila, ani šporiace produkty + prišla do ponuky Digitálna Platforma = Wealth Management/ Investičné strategie - www.thomas-lloyd.com/cs/investori/sprav ... strategie/

- výnosy sa pohybujú min. 1,25% ročne Investičná strategia Likvidita+ na 6 mesiacov (lepšie úročenie než termiňák v banke...) do poslednej strategie Dynamika 12% ročne na min. 2 roky, Dlhopisy a Green Bondy ponúkajú fixné výnosy aj Priama účasť, SICAV Fund ponúka pohyblivý výnos... .

3. Venture Plus - www.venture-plus.de

- špecializoval sa na tento typ produktu Obchodný partner...

- ako som sa už zmienil ťažký produkt na pochopenie pre klientov, preto do V+ fondov (zahŕňajúce v portfóliu firmy vyvijajúce patenty) investovala veľmi úzka klientela (hlavne z oboru medicíny...), ktorá sa tomu segmentu výborne rozumela, mala ho vo fachu a kvalitne preverené firmy v portfóliu V+ fondov

- na svojom webe píšu v nemčine - Wir sind bald wieder für Sie Online! 70%, tak prepokladám, že sa tento typ produkt do budúcna opäť obnoví :wink: ešte si to overím...

- mrzelo ma to, že sa v Nemecku v r. 2014 a 2015 zmenila legislatíva (neviem už presný dátum...) a distribúcia V+ fondov cez Venture Plus musela byť ukončená. Dával som v tejto diskusii v druhom príspevku čo za firmy boli držané v portfóliu V+fondov, normálne fungujú ďalej...dá sa to ľahko overiť

4. ICM - www.i-c-m.li - web už nefunguje, škoda bol kvalitný...

- špecializoval sa na tento typ zprávy portfólia druhý Obchodný partner

- Správcovská spoločnosť v Lichtejnštajnsku, jedna z tých kvalitnejších (môj názor...) určená pre bonitnú klientelu

- LinkedIn / www.linkedin.com/company/international- ... -ag/about/ Instangram / www.instagram.com/icm_ag/?hl=cs

- mali oficiálne zastúpenie pre Slovensko v Bratislave pri Carltone

- aké mám info, tak CEO / p. Walker založil novú spoločnosť a produkt Manažované portfólio, Privátne Bankovníctvo (rizikovejší produkt doporučený na 6 - 8 ročný horizont...) bežia ďalej - https://wcs-ag.ch/

- do budúcna ak to bude aktuálne sa ku tejto zpráve portfólia vyjadrím čo sa tam obchoduje, nakupuje a akými strategiami to spravujú

Ak budem mať cez Bratislavu cestu do Viedne, tak sa Vám ozvem - môžme dať kafé, pivo a dať reč, čo z toho funguje, v čom sme sa mýlili... . Nič podobné už zostavovať v profesnej kariére nebudeme... .

Tvoj názor Juggler na ETF beriem, že z dlhodobého hľadiska prekonávajú výkonnosťou veľa produktov, ale sú klienti, ktorí preferujú fixné, stabilné výnosy a nič iné ich nepresvedčí, žiaden argument... .

Držte sa, nech sa darí... .
Prílohy
Prezentacia portfolia r. 2015.docx
Prezentácia portfólia r. 2021
(34.24 KiB) 321 stiahnutia
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Po 08 11, 2021 12:27 am Čo my máme spoločné v SP Finance? NIČ.

Čo chceš povedať tým svojím portfóliom?
Vyhodnoť koľko klienti zarobili, resp. o koľko prišli, ked vravíš že polovica tvojho portfolia už nefunguje.
Zaujíma nás výnos netto, lebo máš v tých papieroch veľké návnady: že zlato od 2001 +14% p.a., pri ICM sľuby 2-4% mesačne a samozrejme to všetko klientov stálo nemalé poplatky, keďže vy veľkí poradci nerobíte zadarmo.

Ak polovica portfolia skrachovala, alebo už nefunguje..treba počkať kým prestane aj TL a ostane Ti už iba to fyzické zlato.
To bolo v roku 2012 na tej istej cene ako teraz, takže s vašimi poplatkami + maržami a nákladmi do fyzického zlata sú klienti v istej strate.
Samozrejme, raz budú v zisku...Len aby sa toho dožili. :roll: Vtedy už ostatné 3 zložky portfolia nebudú existovať.

Uvedomuješ si vôbec, že toto čo tu prezentuješ je finančné nešťastie? Nezabudni takisto, že si predával aj Charles Bridge fond.
Ich performance od 2012 nebije ani infláciu ( výnos +11% doteraz ), kým klienti zažili volný pád -50%. )

P.S. Naši sedliaci v indexových ETFs sú od 2012 v zisku: +390% v ETF USA 500 a +260% v ETF SVET. Vďaka tomu, že si ,,poradili sami,,.
Juggler čo píšeš za nezmysli, že s SP Finance nemáte nič spoločné ? Podľa výpisu OR SR platných je to Majoritný vlastník Ako-investovat.sk s.r.o. a pán Ing. Vokurek je Váš druhý Konateľ !

https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=428263&SID=5&P=0

To je asi aj z dôvodu aké máte ako s.r.o. výsledky..., ale k tomu sa vyjadrovať bližšie nebudem, nenáleži mi to a vlastne ani nezaujíma, len som sa nad tým pozastavil na chvíľu... - https://www.finstat.sk/48086681

My "veľký Poradci" nerobíme zadarmo, ale keď už si sa o tom zmienil = hlavne, že Vy, Tvoji kolegovia či Obchodní partneri "ponúkate klientom všetko zadarmo" a "žijete zo vzduchu" :)

https://finstat.sk/premium

K ostatnému som sa už bližšie vyjadril - od r. 2013 čo sa to poskladalo funguje dodnes 75% portfólia = Zlato.cz, a.s., ThomasLloyd a Venture Plus - ten má len vypnutý web, pretože sa v Nemecku zmenila legislatíva a produkty Venture+ bolo zakázané distribuovať, boli kvalitné... "tak o finančnom nešťastí" by som momentálne pomlčal.

Nejaký investor si nastaví portfólio z amerických - nemeckých - českých a ázijských akciových titulov, ďalší z Forexu - Bitcoinu a Kryptomien, iný z ETF... no a my sme ho skladali z Fyzických komodít / Drahých kovov, Private Equity, Veture Invest a niečo na správu Portfólia skúseným Asset Managerom... . Názory sú rôzne, OK beriem.

Ako fungoval produkt ICM Ti dá spätnú väzbu SP finance - mali ho v portfóliu pre klientov na Slovensku. Produkty Manažované portfólio a Private Banking bežia ďalej cez novú spoločnosť... . Vo firme ICM sa interne udiali nejaké problémy bohužiaľ, ich produkty avšak nerachli... .
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Ut 07 12, 2021 7:50 pm Juggler čo píšeš za nezmysli, že s SP Finance nemáte nič spoločné ? Podľa výpisu OR SR platných je to Majoritný vlastník Ako-investovat.sk s.r.o. a pán Ing. Vokurek je Váš druhý Konateľ !
Oprav si Váš, za Náš. Tiež tu chodíš prispievať.

Nevedel som, že ak chodím niekde do diskusie, tak už mám vzťah k nejakej firme. Ako poradca, ktorý poskytuje svoje služby by si mal mať prehľad v bežných ekonomických veciach. Každá právnická osoba má konečného užívateľa výhod, ktorou je vždy fyzická osoba. Zisti si kto to je a uvidíš, že ich v tomto prípade nie je toľko, koľko je ľudí zapojených do tejto debaty. Za tie roky si pozbieral veľa informácií, ale nemáš v nich poriadok a ani sa v nich neorientuješ. Toto je jasný príklad toho, prečo si nepochopil moje výhrady k TL.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

JartyGulak napísal: Ut 07 12, 2021 7:50 pm To je asi aj z dôvodu aké máte ako s.r.o. výsledky..., ale k tomu sa vyjadrovať bližšie nebudem, nenáleži mi to a vlastne ani nezaujíma, len som sa nad tým pozastavil na chvíľu... - https://www.finstat.sk/48086681

My "veľký Poradci" nerobíme zadarmo, ale keď už si sa o tom zmienil = hlavne, že Vy, Tvoji kolegovia či Obchodní partneri "ponúkate klientom všetko zadarmo" a "žijete zo vzduchu" :)
@ JartyGulak: toto je verejné diskusné fórum. Opakujem, verejné diskusné fórum. Žiaden jeho užívateľ nemá s firmou, ktorá toto fórum prevádzkuje nič spoločné (užívateľov je takmer 5.000 vrátane aj Jugglera). Iba na ňom diskutuje, ak dovolíš :) Môže?

Mimochodom, vitaj aj Ty na diskusnom fóre ako-investovat.sk. :pivko:

Čo sa týka tvojich analýz cez finstat.sk, nechcem Ťa nijak uraziť, ale zrejme nie si pravidelným návštevníkom fóra, okrem momentov, kedy chceš niečo ponúkať alebo obhájiť ;) Tam sa názorovo stretávaš s Jugglerom - najväčším a najstarším mozgom všetkých diskutérov tohto fóra.

K téme "zo vzduchu": My (teda cháp Ako-investovať.sk s.r.o. a nie fórum) tento problém, ale nemáme. Nebolo prvoradé, aby bol tento projekt ziskový. Prvoradé bolo, aby bolo zachované fórum, na ktoré píšeš dnes aj Ty. Mimochodom SP Finance je v tomto projekte až od roku 2020, skús si lepšie naštudovať dáta :)

PS: Ak máš záujem o reklamu, neváhaj sa ozvať, spravím Ti cenu.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

tomáš virdzek napísal: Ut 07 12, 2021 10:04 pm @ JartyGulak: toto je verejné diskusné fórum. Opakujem, verejné diskusné fórum. Žiaden jeho užívateľ nemá s firmou, ktorá toto fórum prevádzkuje nič spoločné (užívateľov je takmer 5.000 vrátane aj Jugglera). Iba na ňom diskutuje, ak dovolíš :) Môže?

Mimochodom, vitaj aj Ty na diskusnom fóre ako-investovat.sk. :pivko:

Čo sa týka tvojich analýz cez finstat.sk, nechcem Ťa nijak uraziť, ale zrejme nie si pravidelným návštevníkom fóra, okrem momentov, kedy chceš niečo ponúkať alebo obhájiť ;) Tam sa názorovo stretávaš s Jugglerom - najväčším a najstarším mozgom všetkých diskutérov tohto fóra.

K téme "zo vzduchu": My (teda cháp Ako-investovať.sk s.r.o. a nie fórum) tento problém, ale nemáme. Nebolo prvoradé, aby bol tento projekt ziskový. Prvoradé bolo, aby bolo zachované fórum, na ktoré píšeš dnes aj Ty. Mimochodom SP Finance je v tomto projekte až od roku 2020, skús si lepšie naštudovať dáta :)

PS: Ak máš záujem o reklamu, neváhaj sa ozvať, spravím Ti cenu.
Tomáš jasne verejné diskusné fórum...nech si každý diskutuje a píše názory aké chce, mne je to jedno... . Preto sme sa bili v Novembri 1989 v uliciach, či nie ?

Na ako-investovat.sk som NIKDY od registrácie nikomu nič neponúkal (je to pod moju úroveň na verejných fórach) to už si zaplatím marketing..., ale robím to výhradne poradenským prístupom (call, video cally, face to face, referencie a odporúčania..)

Ďakujem za privítanie :pivko: , ale som Gold Member ak si si všimol, už tu nejaký piatok chodím...ani reklamu nepotrebujem = Žijem v Prahe, nie na Slovensku (i, keď som z Košíc) a Robím Sales - Predaj - Obchod - Poradenstvo cca 12 rokov v živote.

Prídem na Vašu stretávku ak bude... . Drž sa.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Ut 07 12, 2021 9:32 pm
Oprav si Váš, za Náš. Tiež tu chodíš prispievať.

Nevedel som, že ak chodím niekde do diskusie, tak už mám vzťah k nejakej firme. Ako poradca, ktorý poskytuje svoje služby by si mal mať prehľad v bežných ekonomických veciach. Každá právnická osoba má konečného užívateľa výhod, ktorou je vždy fyzická osoba. Zisti si kto to je a uvidíš, že ich v tomto prípade nie je toľko, koľko je ľudí zapojených do tejto debaty. Za tie roky si pozbieral veľa informácií, ale nemáš v nich poriadok a ani sa v nich neorientuješ. Toto je jasný príklad toho, prečo si nepochopil moje výhrady k TL.
1. Váš Rado Váš :) - môj ani náš tento web nikdy nebude. Som iba užívateľ, ale dedukujem podľa Tvojho krstného mena a člena Veteran member :) či nebudeš - 2 Konateľ z SP Finance, ktorého som našiel v OR SR..., ale to je jedno. Avšak si mi tu už veľmi chýbal :)

2. Veľmi dobre vieš, že každý kvalitný Poradca rozloží počas dlhodobej spolupráce s klientmi ich financie aspoň do 2 - 3 či 4 finančných produktov - napr. Portfólio, ktoré som prezentoval v 1 a 7 príspevku (upravené po 7 rokoch...) tejto celej diskusie... .

3. Tvoje výhrady som bral na vedomie, ale chápať sa mi ich nechcelo

- spoločnosť ThomasLLoyd funguje od r. 2003 na svete a od r. 2009 investuje do energetických projektov. Je 7.12.2021 a nestalo sa dodnes nič... .

www.thomas-lloyd.com/cs/spolecnost/

a) Rado čo sa týka ThomasLLoyd jeho elektrárne sú vybudované za desiatky a stámiliony USD, kde sa len zo dňa na deň nemôže niečo stať alebo, aby to len tak rachlo o "-30 či -60% dole ako Forex, Bitcoin...atď" . To je diametrálne iný typ investičného produktu.

www.thomas-lloyd.com/cs/projekty/aktualni-projekty/

- pokiaľ by vyskytlo zemetrasenie, výbuch sopky, povodne, tornáda či iné živelné pohromy..., tak sú elektrárne veľmi kvalitne poistené

b) Tvoje výhrady boli k distribúcii a konceptu ThomasLLoyd či jeho Výkonovým bilanciám a číslam, v ktorom sa motal aj diskutér Harry...

- od r. 2014 - v prílohe prišli na český a slovenský regulované produkty České Dlhopisové emisie schválené ČNB a Green Bondy pre Slovensko schválené NBS.

Sorry Rado, ale označiť ThomasLLoyd s výnosmi 3,075%, 5,075% či 6,525% za "Ponzi schéma v jeho diskusii" je smiešne, úbohé a trápne... . S týmito priemernými výnosmi by nepokryl ani 5% - 10% či 15% výberov ďalších jeho investorov z nových vkladov "ak by to mala byť Pyramída"... .

Ponzi schéma boli VŽDY ! spoločnosti s nereálnymi výnosmi cca 20% - 30% - 40% p.a. a viac. (Bernie Madoff, BMG Invest, Horizont, Next Level Factory, WSM roboti, Growing Way...atď)

4. Ja som ThomasLLoyd predával, pretože má regulované a normálne finančné produkty ! Dlhopisové emisie, Green Bondy, SICAV Fund či Investičné strategie / Wealth Management tiež považujem za kvalitne rozložený produkt - www.thomas-lloyd.com/cs/investori/sprav ... strategie/

Nie sú to napr. Zmenky (neregulovaný produkt), ktoré búchali napr. Predajci ARCA Investments ako "Baťa cvičky" a vieme všetci ako sa to s ňou skončilo... .

- momentálne ThomasLLoyd už len zpravujem z dôvodu vyťaženosti klietských portfólii v ňom a počkám na 100% stabilizáciu celého Holdingu ThomasLLoyd po Koronakrízi

5. Budem Vás informovať

- o doplatení záloh ThomasLLoyd na Komanditné podiely do 31.12.2021. Prvý kvartál 2022 by sa mal vrátiť TL do starých koľají... .

- budem publikovať jeho zprávu za 3. kvartál 2021 ako prebieha výstavba elektrárni v Indii

- taktiež moji klienti podali výpovede na Dlhopisy do 06/2021, tak kľudne napíšem či im v Januári 2022 prišiel bez problémov späť investovaný nominál

Drž sa :like:
Prílohy
TL_Productbriefinformation_EUR_3-075_31_and_5-075_31_CZ.pdf
(689.02 KiB) 292 stiahnutia
TL_Productinformation_CZK_3-075_und_6-525_DE_2020-11.pdf
(711.8 KiB) 311 stiahnutia
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Ut 07 12, 2021 11:48 pm 3. Tvoje výhrady som bral na vedomie, ale chápať sa mi ich nechcelo
To je rozdiel medzi poradcom a predajcom. Ja som poradcu ešte nestretol, predajcov mrte.


JartyGulak napísal: Ut 07 12, 2021 11:48 pm a) Rado čo sa týka ThomasLLoyd jeho elektrárne sú vybudované za desiatky a stámiliony USD, kde sa len zo dňa na deň nemôže niečo stať alebo, aby to len tak rachlo o "-30 či -60% dole ako Forex, Bitcoin...atď" . To je diametrálne iný typ investičného produktu.

www.thomas-lloyd.com/cs/projekty/aktualni-projekty/

- pokiaľ by vyskytlo zemetrasenie, výbuch sopky, povodne, tornáda či iné živelné pohromy..., tak sú elektrárne veľmi kvalitne poistené
Tvojich klientov to trápiť nemusí. Nemajú žiadny podiel na elektrárňach. Majú peniaze vo firme, ktorá má pohľadávky voči firme v skupine. Ak pohľadávky nebudú uhradené, tak nedostanú nič. Ak sa majetok predá a uhradia sa iné záväzky, tak znova nedostanú nič. To je to, čo sa ti pochopiť nechcelo.

Tak ako si myslíš, že tvoji klienti vlastnia nejaké elektrárne, tak som ja ako diskutujúci spoluvlastníkom tohto fóra.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: St 08 12, 2021 9:08 am To je rozdiel medzi poradcom a predajcom. Ja som poradcu ešte nestretol, predajcov mrte.

Tvojich klientov to trápiť nemusí. Nemajú žiadny podiel na elektrárňach. Majú peniaze vo firme, ktorá má pohľadávky voči firme v skupine. Ak pohľadávky nebudú uhradené, tak nedostanú nič. Ak sa majetok predá a uhradia sa iné záväzky, tak znova nedostanú nič. To je to, čo sa ti pochopiť nechcelo.

Tak ako si myslíš, že tvoji klienti vlastnia nejaké elektrárne, tak som ja ako diskutujúci spoluvlastníkom tohto fóra.
To nie je rozdiel medzi Poradcom a predajcom.... . Nezúčastnil si sa NIKDY žiadneho školenia ThomasLLoyd, Tvoje závery sú iba z dedukované bilancií a asi informácii, ktoré si sám vypočítaš... .

To neviem odkiaľ máš, či si si vycucal Rado ", že Ja si myslím, že klienti ThomasLLoyd vlastnia elektrárne" ??? :) Klienti investujú do spoločnosti / holdingu, ktorá sa spolupodieľa na výstavbe a prevádzke výhradne udržiavateľných projektov v infraštruktúrnom, poľnohospodárskom a realitnom sektore.

Ako som prezentoval Dlhopisy - ThomasLloyd na 12 stránke celej diskusie, tak na 2 strane Dlhopisu máš alokáciu portfólia v %, v akých elektrárňach sú vyzbierané financie od klientov - naštuduj si to... . Produkt regulovaný ČNB a NBS.

Priamy podiel v holdingu matky ThomasLLoyd bol od 200 tis. EUR / 6 mil. CZK, tam bol už klient akcionár holdingu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa Rado »

Jarty ja nič nededukujem. To je proste fakt. Celý svoj profesijný život sa pohybujem vo financovaní firiem. Ja som počul veľa podnikateľských plánov, pekných rečí a ideí. Pre mňa sú fakty v súvahe a výsledovke.

viewtopic.php?f=6&t=7588&hilit=Thomas&start=80 Tu som ti 16.2.2019 vysvetlil aj s obrázkom súvahy a výsledovky z prospektu prečo nemajú klienti žiadny podiel na elektrárňach. 61% vtedajších aktív tvorili pohľadávky voči spoločnostiam v skupine. Na tých spoločnostiach sú možno napísané tie elektrárne, ale klienti si kupovali dlhopisy spoločnosti, ktorá financie prelievala do skupiny.

Môžeš mi hovoriť, že vlastnia elektrárne, ale súvaha hovorí niečo iné. Ak tam nájdeš hmotný investičný majetok, tak mi ho prosím ukáž. Ja som tam našiel iba finančný majetok. Ak by tam bol nejaký majetok v podobe elektrární, tak vo výsledovke nájdeš položku odpisy. V tomto prípade tam nič nie je. 270 mil. hodnota celkových aktív, snáď preklep alebo, že by to bola hodnota tak veľkých elektrární???

Jarty, prosím fakty nie omáčky okolo typu regulovaný produkt NBS, ČNB. To možno stačí klientom na to, aby pustili financie, fakt je, že za svoje peniaze nedostali, čo im bolo prezentované inak by mali peniaze vo firme, ktorej výsledovka a súvaha by vyzerali úplne inak.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: St 08 12, 2021 1:04 pm Jarty ja nič nededukujem. To je proste fakt. Celý svoj profesijný život sa pohybujem vo financovaní firiem. Ja som počul veľa podnikateľských plánov, pekných rečí a ideí. Pre mňa sú fakty v súvahe a výsledovke.

viewtopic.php?f=6&t=7588&hilit=Thomas&start=80 Tu som ti 16.2.2019 vysvetlil aj s obrázkom súvahy a výsledovky z prospektu prečo nemajú klienti žiadny podiel na elektrárňach. 61% vtedajších aktív tvorili pohľadávky voči spoločnostiam v skupine. Na tých spoločnostiach sú možno napísané tie elektrárne, ale klienti si kupovali dlhopisy spoločnosti, ktorá financie prelievala do skupiny.

Môžeš mi hovoriť, že vlastnia elektrárne, ale súvaha hovorí niečo iné. Ak tam nájdeš hmotný investičný majetok, tak mi ho prosím ukáž. Ja som tam našiel iba finančný majetok. Ak by tam bol nejaký majetok v podobe elektrární, tak vo výsledovke nájdeš položku odpisy. V tomto prípade tam nič nie je. 270 mil. hodnota celkových aktív, snáď preklep alebo, že by to bola hodnota tak veľkých elektrární???

Jarty, prosím fakty nie omáčky okolo typu regulovaný produkt NBS, ČNB. To možno stačí klientom na to, aby pustili financie, fakt je, že za svoje peniaze nedostali, čo im bolo prezentované inak by mali peniaze vo firme, ktorej výsledovka a súvaha by vyzerali úplne inak.
Rado to sú otázky do hĺbky na Reg. Riaditeľov... . Už mesiace sme o tomto dookola bavili (Juggler, Ty, Harry a iný...) vo vlákne ThomasLLoyd, mňa už to nebaví vysvetlovať dookola ako kolotoč.

Na webe máš kontakty na českých Raditeľov a Relationship Managerov daj si Praha - https://www.thomas-lloyd.com/cs/spolecnost/tym/

Posielam do správy.

Prajem pekný deň.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Ut 07 12, 2021 7:50 pm Juggler čo píšeš za nezmysli, že s SP Finance nemáte nič spoločné ? Podľa výpisu OR SR platných je to Majoritný vlastník Ako-investovat.sk s.r.o. a pán Ing. Vokurek je Váš druhý Konateľ !
https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=428263&SID=5&P=0
Jarty. Ja nemám nič spoločné ani z SP Finance, ani z Ako-investovat s.r.o. ani s pánom Vokurkom.
Ani som nevedel, že tento portál je pod eseročkou. Nikdy som to nezisťoval, lebo na tom nezáleží.

Vlastne som aj rád, lebo ked je to pod firmou, tak bude snaha udržať to pri živote. Jarty, ja som dobrovoľník a charizmatický filantrop. Ja viem, že nemôžeš uveriť, že robím niečo zadarmo, ale je to tak. Chcem ľuďom dobre a nemôžem sa nečinne prizerať ako ich inštitúcie a agenti odrbávajú. Česť výnimkám, lebo poznám aj dobrých agentov a fair inštitúcie.

Čo sa týka teba, sám si nám tu nechal info, podľa ktorého môže hocijaký analyticky obdarený človek za 5 minút zistiť, kto si ty a pre koho robíš.
Nie si poradca, si viazaný agent ( vázaný zástupca) a môžeš ponúkať iba produkty finančno-poradenskej firmy s ktorou máš zmluvu.

Takže ked náš portál patrí pod SP Finance, čo je mne úplne jedno, lebo som nezávislý, ty Jarty patríš pod BT a si od nich závislý.
A pokiaľ dobre čítam oni sú natoľko seriózni, že produkty TL neponúkajú.
JartyGulak napísal: St 08 12, 2021 10:08 am To nie je rozdiel medzi Poradcom a predajcom.... . Nezúčastnil si sa NIKDY žiadneho školenia ThomasLLoyd, Tvoje závery sú iba z dedukované bilancií a asi informácii, ktoré si sám vypočítaš... .
Je to rozdiel Jarty. Poradca musí pozerať na veci objektívne. Musí chrániť klienta pred rizikom straty !

Predajca chce klientovi predať produkt, aby zhrabol províziu. Je to konflikt záujmov. Ty to však nevidíš, lebo robíš hlavne pre seba.
Riziko, ktoré podstupuje klient ospravedlňuješ tak, že aj tak by dotyčný niekde riskoval viac, napr. u konkurencie typu ,,vlkov z wall street,, alebo by predrbal peniaze vo forexe. Ale tak to nie je Jarty. Ľudia sú investične negramotní aj vďaka armáde nekompetentných agentov, ktorí im predávajú rizikové, alebo nevýhodné produkty

Školenie inštitúcie, ktorá chce predať svoje produkty je pre PORADCU bezcenné. POradca musí byť nezávislý a neviazaný.
Školia sa len PREDAJCOVIA a provízia je ich odmena za lojálnosť.
JartyGulak napísal: St 08 12, 2021 10:08 am Ako som prezentoval Dlhopisy - ThomasLloyd na 12 stránke celej diskusie, tak na 2 strane Dlhopisu máš alokáciu portfólia v %, v akých elektrárňach sú vyzbierané financie od klientov - naštuduj si to... . Produkt regulovaný ČNB a NBS.
Už len zato by si nemal mať licenciu, že opakuješ klamstvo, že dlhopisy sú regulované ČNB.
To je lož. A my to vieme. To isté platí v SR:

Role ČNB jako orgánu dohledu nad finančním trhem
Informace, že ČNB schválila emisi dluhopisů, znamená pouze to, že ČNB ověřila, zda prospekt příslušné dluhopisové emise splňuje všechny zákonem stanovené formální náležitosti.

U tzv. soukromých emisí dluhopisů (tj. emisí, které není možné nabízet investorům veřejně a u nichž je počet investorů zákonem omezen na 150) a u veřejných emisí dluhopisů do objemu 1 mil. EUR (či jejich ekvivalentu v Kč) ČNB prospekt cenného papíru neschvaluje!

ČNB není ze zákona oprávněna při emisi dluhopisů prověřovat bonitu jejich emitenta.

https://www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochra ... opisy.html
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: St 08 12, 2021 7:36 pm Jarty. Ja nemám nič spoločné ani z SP Finance, ani z Ako-investovat s.r.o. ani s pánom Vokurkom.
Ani som nevedel, že tento portál je pod eseročkou. Nikdy som to nezisťoval, lebo na tom nezáleží.

Vlastne som aj rád, lebo ked je to pod firmou, tak bude snaha udržať to pri živote. Jarty, ja som dobrovoľník a charizmatický filantrop. Ja viem, že nemôžeš uveriť, že robím niečo zadarmo, ale je to tak. Chcem ľuďom dobre a nemôžem sa nečinne prizerať ako ich inštitúcie a agenti odrbávajú. Česť výnimkám, lebo poznám aj dobrých agentov a fair inštitúcie.
Ty to možno robíš zadarmo Juggler, tak "ako Matka Tereza v Kalkate či Armáda Spásy" :), ale Tvoji kolegovia a Obchodný partneri služby neponúkajú zadarmo tak ako my Poradci :) na to som narážal včera = víno piješ Juggler a vodu kážeš - https://finstat.sk/premium
JUGGLER napísal: St 08 12, 2021 7:36 pmviazaný agent[/u] ( vázaný zástupca) a môžeš ponúkať iba produkty finančno-poradenskej firmy s ktorou máš zmluvu.

Takže ked náš portál patrí pod SP Finance, čo je mne úplne jedno, lebo som nezávislý, ty Jarty patríš pod BT a si od nich závislý.
A pokiaľ dobre čítam oni sú natoľko seriózni, že produkty TL neponúkajú.
Broker Trust nezakazuje svojim Poradcom tipérske zmluvy s inými :) spoločnosťami a de facto ma ich Produktová ponuka absolutne nezaujíma... a to si navždy zapamätaj Juggler ! = LEN JA rozhodujem aké produkty a produktových partnerov budem mať v produktovej ponuke a v portfóliu !! NIKTO iný, Žiadna spoločnosť iba Ja SÁM ! Ja pracujem pod svojou vlastnou značkou. V BT je dlhodobo vybudovaný kmeň, tak som pod nimi zostal a chodia tam nejaké slušné mgm. fee. z Franklin Templeton... .
JUGGLER napísal: St 08 12, 2021 7:36 pm Je to rozdiel Jarty. Poradca musí pozerať na veci objektívne. Musí chrániť klienta pred rizikom straty !
Neviem o tom čo od r. 2013 robím Poradenstvo, aby u mňa ztratil financie nejaký klient :) (či to robím zle, dobre nech vyhodnotia klienti...), ale Tebe je to vysvetľovat zbytočné "ako by som hrach na stenu hádzal"...vždy si budeš mlieť iba svoju pesničku... .
JUGGLER napísal: St 08 12, 2021 7:36 pm Predajca chce klientovi predať produkt, aby zhrabol províziu. Je to konflikt záujmov. Ty to však nevidíš, lebo robíš hlavne pre seba.
Riziko, ktoré podstupuje klient ospravedlňuješ tak, že aj tak by dotyčný niekde riskoval viac, napr. u konkurencie typu ,,vlkov z wall street,, alebo by predrbal peniaze vo forexe. Ale tak to nie je Jarty. Ľudia sú investične negramotní aj vďaka armáde nekompetentných agentov, ktorí im predávajú rizikové, alebo nevýhodné produkty
Predajca áno :), Ja to rieším tým spôsobom, že klientom rozkladám financie do 2 - 3 -4 aj 5 finančných produktov... . Riziko si ospravedlním tým, že som ich varoval, aby do produktu neinvestovali všetky volné financie a vždy si portfólio rozkladali, prikupovali a odpredávali produkty ako sa trhy hýbu, podľa svojich investičných cieľov a investičného horizontu. Ak sa niečo niekde podozrivé deje, tak v rámci starostlivosti klientov včas kontaktujem, aby si svoje financie vybrali napr. 2 klienti, ktorí mali nakúpený Nova Green Energy Fund a Nova Real Estate Fund cez REDSIDE boli varovaný včas pred insolvenciou ARCA Capital a boli veľmi radi, že si financie vybrali... .

Čo sa týka otázok na finančné ciele nového aj stávajúceho klienta, averziu k rizikám, majetkovým pomerom, skúsenosťami s finančnými, investičnými produktmi, aby sa (klientom správne doporučili a nastavili jednorázové, pravidelné investície alebo portfólio produktov)...atď, tak to hádam tu ani písať nemusím... .
JUGGLER napísal: St 08 12, 2021 7:36 pm Školenie inštitúcie, ktorá chce predať svoje produkty je pre PORADCU bezcenné. POradca musí byť nezávislý a neviazaný.
Školia sa len PREDAJCOVIA a provízia je ich odmena za lojálnosť.
Nepíš tu voloviny prosím Ťa... . Školia sa aj Poradci, veľa som ich videl na školeniach ThomasLLoyd aj známych v ČR. Nikto "učený z mesiaca" nepadol a musí / mal by do hĺbky poznať ! a byť preškolený na finančný produkt, ktorý ma Poradca v portfóliu pre svojich klientov a niektoré finančné spoločnosti bez absolvovených školení proste k distribúcii Poradcov, Obchodných zástupcov či Agentov nepustia... .
JUGGLER napísal: St 08 12, 2021 7:36 pm Už len zato by si nemal mať licenciu, že opakuješ klamstvo, že dlhopisy sú regulované ČNB. To je lož. A my to vieme. To isté platí v SR:

Role ČNB jako orgánu dohledu nad finančním trhem
Informace, že ČNB schválila emisi dluhopisů, znamená pouze to, že ČNB ověřila, zda prospekt příslušné dluhopisové emise splňuje všechny zákonem stanovené formální náležitosti.

U tzv. soukromých emisí dluhopisů (tj. emisí, které není možné nabízet investorům veřejně a u nichž je počet investorů zákonem omezen na 150) a u veřejných emisí dluhopisů do objemu 1 mil. EUR (či jejich ekvivalentu v Kč) ČNB prospekt cenného papíru neschvaluje!

ČNB není ze zákona oprávněna při emisi dluhopisů prověřovat bonitu jejich emitenta.

https://www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochra ... opisy.html
Na posledné správu nebudem reflektovať. Moju licenciu prosím Ťa ty nerieš a daj si facku ráno pred zrkadlom... . Možno ty dôjde, že som sa zle vyjadril...sú to verejné produkty, tak to neprehadzuj do klamstiev, to sa stane každému. Dlhopisy ThomasLloyd majú schválený Emisný prospekt od ČNB aj NBS.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Majú emisný prospekt ktorý splňuje formálne záležitosti. Tak ako WC papier musí spĺňať normu, aby z neho netŕčali triesky. To je všetko.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: St 08 12, 2021 11:22 pm Majú emisný prospekt ktorý splňuje formálne záležitosti. Tak ako WC papier musí spĺňať normu, aby z neho netŕčali triesky. To je všetko.
Nech sa páči Juggler "WC papier" na 126 a 130 strán na úrovni Emisný prospekt, si môžeš naštudovať :)

Príjemný zbytok dňa prajem.
Prílohy
TL_Anleihe_CZK_6-525_30_CZ.pdf
(5.46 MiB) 47 stiahnutia
TL_Anleihe_EUR_5-075_31_prospectus_CZ.pdf
(5.15 MiB) 40 stiahnutia
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal: St 08 12, 2021 9:02 pm Ak sa niečo niekde podozrivé deje, tak v rámci starostlivosti klientov včas kontaktujem, aby si svoje financie vybrali napr. 2 klienti, ktorí mali nakúpený Nova Green Energy Fund a Nova Real Estate Fund cez REDSIDE boli varovaný včas pred insolvenciou ARCA Capital a boli veľmi radi, že si financie vybrali... .
Jarty, to ti môžem veriť, aj nemusím. Viem, že si tu niečo také písal, ale nemám čas tu prechádzať všetky tvoje príspevky a zistiť, kedy si napísal, že si tých klientov varoval. Či si to tu napísal pred krachom ARCY alebo po krachu ARCY. Lebo viem, že o problémoch Thomas Lloyda sme sa nedozvedeli od teba....
Preto aj pre teba, tak ako pre všetkých ostatných, by malo platiť, že len real-time ohlásené "obchody", majú nejakú vypovedaciu hodnotu.
Ja tiež môžem teraz napísať, že som varoval svojich kamarátov pred krachom ARCY a že všetci včas vybrali peniaze. :)

Preto ti doporučujem, ak ťa mam brať vážne, zverejni si tu svoje "fiktívne" portfólio tebou doporučovaných produktov a potom nám napíš, keď prídu výnosy, respektíve vyberieš z danej investície peniaze a budeme sledovať, aký budeš mať výnos vers. riziko.
Ja si myslím, že času bude dosť. Po problémoch fóra, si tu veľa ľudí uvedomilo, čo by stratilo, ak by sa toto fórum rozpadlo. Tak už tu pravidelne diskutujú. Pretože sa tu človek bezplatne dozvedá cenné informácie. Sam som mal už párkrat pokušenie toto fórum opustiť kvôli prevážne liberálnemu osadenstvu, ale žiadne rovnocenné investičné fórum, čo sa týka kvality, som nenašiel.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

jogo napísal: Št 09 12, 2021 10:13 am Jarty, to ti môžem veriť, aj nemusím. Viem, že si tu niečo také písal, ale nemám čas tu prechádzať všetky tvoje príspevky a zistiť, kedy si napísal, že si tých klientov varoval. Či si to tu napísal pred krachom ARCY alebo po krachu ARCY. Lebo viem, že o problémoch Thomas Lloyda sme sa nedozvedeli od teba....
Preto aj pre teba, tak ako pre všetkých ostatných, by malo platiť, že len real-time ohlásené "obchody", majú nejakú vypovedaciu hodnotu.
Ja tiež môžem teraz napísať, že som varoval svojich kamarátov pred krachom ARCY a že všetci včas vybrali peniaze. :)

Preto ti doporučujem, ak ťa mam brať vážne, zverejni si tu svoje "fiktívne" portfólio tebou doporučovaných produktov a potom nám napíš, keď prídu výnosy, respektíve vyberieš z danej investície peniaze a budeme sledovať, aký budeš mať výnos vers. riziko.
Ja si myslím, že času bude dosť. Po problémoch fóra, si tu veľa ľudí uvedomilo, čo by stratilo, ak by sa toto fórum rozpadlo. Tak už tu pravidelne diskutujú. Pretože sa tu človek bezplatne dozvedá cenné informácie. Sam som mal už párkrat pokušenie toto fórum opustiť kvôli prevážne liberálnemu osadenstvu, ale žiadne rovnocenné investičné fórum, čo sa týka kvality, som nenašiel.
Mne je absolútne jedno či mi veríš alebo nie - to bolo na okraj spomenuté. Ja tu chodím diskutovať o finančných produktoch, nie o sebe a svojej práci "ako niekde na spovedi v kostole"... .

Btw REDSIDE funguje dodnes s 4 FKI bývalej ARCY Capital, pretože sú prísne regulované ČNB a stále majú slušné AUM pod správou - https://www.redsidefunds.com/cs/portfolio-fondu

Už som tu jedno portfólio zverejnil Jogo (1 - 7 príspevok a prečítaj si prosím názov tohto vlákna) a 3 Produkty dodnes fungujú - Zlato.cz, ThomasLLoyd, Venture Plus, zverejnil som to po 8 rokoch čo sa poskladalo r. 2013 do r. 2014 , pretože toto je najväčší česko-slovenský web o investovaní... .

Nie som informátor, aby som zakaždým písal o problémoch nejakých finančných produktoch.... . O problémoch fóra som vôbec nevedel.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa Rado »

Jarty, ak mám použiť tvoj slovník, tak čo to tu píšeš za voloviny?

Načo sem dávaš prospekt emitenta? Juggler písal, že ČNB a NBS povedali, že spĺňa všetky náležitosti ako má. To je všetko. Nevyjadrili sa k obsahu, ktorý ani nebol predmetom skúmania. Tým, že sa povie, že to schválila NBS alebo ČNB, tak je to "akože" seriózny projekt? Bullshit. To je rovnaké ako keď súd rozhodne o zmenke. Má všetky náležitosti zmenky.

Písal si mi, že sa mám obrátiť na nejakých riaditeľov, ale nerozumiem prečo? Ty tu diskutuješ a obhajuješ investíciu do TL. Ak idem do hĺbky, tak už sa mám obrátiť na niekoho iného? Tak si predajca alebo poradca? V čom je vlastne rozdiel keď si robil u borkera a teraz? Ja žiaden nevidím. Stále predávaš, čo nepoznáš.

Dostal si do ruky obrázky elektrární a tvrdil si klientom, že investujú do elektrární. Prečítaj si prospekt a uvidíš, že to tak nie je. Nie je ani podstatné, čo sa s elektrárňami deje. Jediná vec na ktorej záleží, či spoločnosť ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Holding GmbH spláca dlhopisy do ktorých emitent dlhopisov investoval. Zjavne nesplácajú a prílev nových vkladov sa zastavil, tak nie je žiadna likvidita z ktorej by sa dali vyplatiť záväzky. Taký malý ponzi. Ľudia nakúpili dlhopisy spoločnosti, ktorá za tie peniaze tiež nakúpila dlhopisy. Tie nevyrobia ani kW elektrickej energie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Št 09 12, 2021 10:59 am Jarty, ak mám použiť tvoj slovník, tak čo to tu píšeš za voloviny?
Neopakuj po druhých... .
Rado napísal: Št 09 12, 2021 10:59 am Načo sem dávaš prospekt emitenta? Juggler písal, že ČNB a NBS povedali, že spĺňa všetky náležitosti ako má. To je všetko. Nevyjadrili sa k obsahu, ktorý ani nebol predmetom skúmania. Tým, že sa povie, že to schválila NBS alebo ČNB, tak je to "akože" seriózny projekt? Bullshit. To je rovnaké ako keď súd rozhodne o zmenke. Má všetky náležitosti zmenky.
ČNB a NBS nezvykne schvaľovať "vždy Bullshity" Rado :) - tam pracujú inteligentní ľudia.
Rado napísal: Št 09 12, 2021 10:59 am Písal si mi, že sa mám obrátiť na nejakých riaditeľov, ale nerozumiem prečo? Ty tu diskutuješ a obhajuješ investíciu do TL. Ak idem do hĺbky, tak už sa mám obrátiť na niekoho iného? Tak si predajca alebo poradca? V čom je vlastne rozdiel keď si robil u borkera a teraz? Ja žiaden nevidím. Stále predávaš, čo nepoznáš.
Som niečo medzi Predajcom / Poradcom. Uistím Ťa, že veľmi dobre vieme čo predávame, veľmi dobre... :) :) na Riaditeľov som Ťa odkázal, pretože sa Ti miešajú čísla z Výkonových bilancií, a sú z toho nepresné a úplne iné závery.

Hlavne v prvom rade hodnoť sám seba, svoju kariéru, úspechy, neúspechy a nie iných Obchoďákov, Poradcov na tomto fóre čo Ti nenáleží a hraničí už s drzosťou.... . Ty všetko vo finančnom sektore poznáš Rado, všade si bol a všetko vieš :)
Rado napísal: Št 09 12, 2021 10:59 am Dostal si do ruky obrázky elektrární a tvrdil si klientom, že investujú do elektrární. Prečítaj si prospekt a uvidíš, že to tak nie je. Nie je ani podstatné, čo sa s elektrárňami deje. Jediná vec na ktorej záleží, či spoločnosť ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Holding GmbH spláca dlhopisy do ktorých emitent dlhopisov investoval. Zjavne nesplácajú a prílev nových vkladov sa zastavil, tak nie je žiadna likvidita z ktorej by sa dali vyplatiť záväzky. Taký malý ponzi. Ľudia nakúpili dlhopisy spoločnosti, ktorá za tie peniaze tiež nakúpila dlhopisy. Tie nevyrobia ani kW elektrickej energie.
To je slovíčkarenie Rado tvrdiť, že "klienti investujú do elektrární". Klienti investujú cez Dlhopisy, SICAV Fund (v minulosti Komanditné podiely) nepriamou investíciou do spoločnosti ThomasLloyd, ktorá sa SPOLUPODIEĽA na výstavbe a prevádzke výhradne udržateľných projektov v infraštruktúrnom, poľnohospodárskom a realitnom sektore. Jediná priama investícia do nemeckej matky ThomasLLoyd bola priama účasť nad 200 tis. EUR / 6 mil. CZK - tam je klient už akcionár spoločnosti.

Kto nespláca prosím Ťa Dlhopisy ? Klientom sa vyplácajú pravidelne od r. 2016 kvartálne výplaty úrokov...ak by sa nevyplácali, tak logicky ThomasLloyd ide do insolvencie.

Všetky produkty ThomasLLoyd v Česko - Slovensku / Dlhopisy, SICAV Fund, Priama účasť, Investičné strategie a v minulosti aj Komanditné podiely sa umiesťňovali aj umiesťňujú do velkého MakroFondu v Luxembursku a z toho sa financovali dané energetické projekty spoločnosti v Ázii (Filipíny, India). Tak nám to bolo vysvetľované na školení.

Prílev nových vkladov sa nezastavil, iba zmenšil... .
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal: Št 09 12, 2021 10:49 am Už som tu jedno portfólio zverejnil Jogo (1 - 7 príspevok a prečítaj si prosím názov tohto vlákna) a 3 Produkty dodnes fungujú - Zlato.cz, ThomasLLoyd, Venture Plus, zverejnil som to po 8 rokoch čo sa poskladalo r. 2013 do r. 2014 , pretože toto je najväčší česko-slovenský web o investovaní... .

Nie som informátor, aby som zakaždým písal o problémoch nejakých finančných produktoch.... .
To sa snaď nebudeme baviť o 7 rokov starom finančnom portfóliu, ktoré si nikde nezverejnil.
Ja som mal ku koncu roka 2007 kúpený AAPL a Volkswagen za 1/2 vtedajšieho účtu a nič viac. Tak si spočítaj, koľko by mi vtedajšie portfólio zarobilo. :)

Nepotrebujem, aby si písal o problémoch spoločnosti. Jednoducho napíš, vybral som vklad z daného produktu. Reálne obchody v jednom vlákne je taký rating člena na tomto fóre. Ak tu niekto predvedie takú jazdu ako Martin7, tak už ma teda jeho názory riadne zaujímajú. Ale ľudia, čo tu roky len píšu, kde by bolo dobre investovať, ale nie su schopní si tu so svojimi tipmi založiť fiktívne samovyhodnocovacie vlákno, nemajú u mňa rating. Darmo mi spätne ukážu, ako vtedy a vtedy dobre radili, keď viem o x prípadoch, kde radili zle a neviem, či zisky z dobrých rád prekonavajú straty zo zlých rád. Preto moc vážne ich názory neberiem, lebo ani oni sami nevedia, či by investovanie podľa ich názorov bolo ziskové...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

jogo napísal: Št 09 12, 2021 1:21 pm To sa snaď nebudeme baviť o 7 rokov starom finančnom portfóliu, ktoré si nikde nezverejnil.
Ja som mal ku koncu roka 2007 kúpený AAPL a Volkswagen za 1/2 vtedajšieho účtu a nič viac. Tak si spočítaj, koľko by mi vtedajšie portfólio zarobilo. :)

Nepotrebujem, aby si písal o problémoch spoločnosti. Jednoducho napíš, vybral som vklad z daného produktu. Reálne obchody v jednom vlákne je taký rating člena na tomto fóre. Ak tu niekto predvedie takú jazdu ako Martin7, tak už ma teda jeho názory riadne zaujímajú. Ale ľudia, čo tu roky len píšu, kde by bolo dobre investovať, ale nie su schopní si tu so svojimi tipmi založiť fiktívne samovyhodnocovacie vlákno, nemajú u mňa rating. Darmo mi spätne ukážu, ako vtedy a vtedy dobre radili, keď viem o x prípadoch, kde radili zle a neviem, či zisky z dobrých rád prekonavajú straty zo zlých rád. Preto moc vážne ich názory neberiem, lebo ani oni sami nevedia, či by investovanie podľa ich názorov bolo ziskové...
Jogo zverejňovať sme naše Know How v tej dobe nechceli, keď ThomasLloyd ponúkal v začiatkoch výnosy od 9,8% do 18% p.a. na prvých Komanditných podieloch a Venture Plus cca 18% p.a. z firiem vyvíjajúcich výnimočné Patenty. Fidea / Zlato.cz je fajn firma, len robia najdrahšiu zlievařen PAMP SA s kvalitnými ochrannými prvkami technológiou Veriscan a sú veľmi drahý, ale v odkupe, analýzach, profesionalite a stabilite firmy majú svoju pridanú hodnotu.

Ty by si Jogo prezradil svoje kvalitné produkty alebo Know How v portfóliu ? Každý Obchoďák si drží svoje tajomstvá a portfólio, tak isto ako hubár Ti neprezradí najlepšie svoje lokality na zber húb... .

Martin7 je borec nepopieram, ale za týmito TOP tradermi je v minulosti veľmi veľa vypálených peňazí v tradingu kým sú tam, kde sú... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Št 09 12, 2021 2:06 pm, upravené celkom 1 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal: Št 09 12, 2021 1:33 pm Jogo zverejňovať sme naše Know How v tej dobe nechceli, keď ThomasLloyd ponúkal v začiatkoch výnosy od 9,8% do 18% p.a. na prvých Komanditných podieloch a Venture Plus cca 18% p.a. z firiem vyvíjajúcich výnimočné Patenty. Fidea / Zlato.cz je fajn firma, len robia najdrahšiu zlievařen PAMP SA s kvalitnými ochrannými prvkami a sú veľmi drahý, ale v odkupe, analýzach, profesionalite a stabilite firmy majú svoju pridanú hodnotu.

Ty by si Jogo prezradil svoje kvalitné produkty alebo Know How v portfóliu ? Každý Obchoďák si drží svoje tajomstvá a portfólio, tak isto ako hubár Ti neprezradí najlepšie svoje lokality na zber húb... .

Martin7 je borec nepopieram, ale za týmito TOP tradermi je v minulosti veľmi veľa vypálených peňazí v tradingu kým sú tam, kde sú... .
Tak načo nam tu potom píšeš o TL, keď je to taká špičková investícia, o ktorú sa není vhodné podeliť? Veď ju začnú ponúkať aj iní poradcovia.

To je rozdiel medzi nami-burzianmi a tebou poradcom. Ja keď nájdem dobrú akciu a ju nakúpim, tak ju bez problémov zverejním. Veď nákupy danej akcie inými investormi len poženú cenu akcie vyššie, ak už by som mal strach, že z tohto fóra sa informácia dostane do celého sveta.

Ok, nikoho nenútim zverejňovať, ak tu chce debatovať. Niektoré tipy ma tu zaujali aj od ľudí, ktorí nevyhodnocujú svoje tipy, veď si ich viem zobchodovať s vlastným money managementom.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JartyGulak »

jogo napísal: Št 09 12, 2021 1:58 pm Tak načo nam tu potom píšeš o TL, keď je to taká špičková investícia, o ktorú sa není vhodné podeliť? Veď ju začnú ponúkať aj iní poradcovia.

To je rozdiel medzi nami-burzianmi a tebou poradcom. Ja keď nájdem dobrú akciu a ju nakúpim, tak ju bez problémov zverejním. Veď nákupy danej akcie inými investormi len poženú cenu akcie vyššie, ak už by som mal strach, že z tohto fóra sa informácia dostane do celého sveta.

Ok, nikoho nenútim zverejňovať, ak tu chce debatovať. Niektoré tipy ma tu zaujali aj od ľudí, ktorí nevyhodnocujú svoje tipy, veď si ich viem zobchodovať s vlastným money managementom.
Jogo aj makám - pracujem nemám stále čas odpisovať... . No medzi burzou a poradenstvom je rozdiel, Ja som Predajca - Obchoďák / Poradca.

Ak začne, tak kvalitnú spoločnosť ako je ThomasLloyd ponúkať kadejaký poisťovák čo bude kydy a hovadiny hovoriť klientom na schôdzkach, tak to pôjde do kopru a zničí to kvalitu spoločnosti, produktov... . To je dôvod prečo sme si ho chránili v portfóliu.

Musím povedať Jogo, že práve ThomasLloyd mal veľmi prísne školenia a vedenie k iným produktom (Komanditné podiely, Priama účasť) len tak nepustilo úplne každého Obchodého zástupcu, Agenta či Poradcu = okrem verejných produktov - Dlhopisy, SICAV Fund, ktoré sa ponúkali cez IZ ako Broker Trust (ten potom ukončil Dlhopisové emisie aj SICAV fund od ThomasLloyd) alebo SAB Servis ich má v ponuke.

Na Slovensku ponúkal Green Bondy a SICAV Fund v EUR = RM-S Market (Jellyfish - premenovali sa ak sa nemýlim...) - https://rmsmarket.sk/

Inak Ja som vlákno ThomasLloyd nezakladal na Ako-investovat.sk, ale iný Obchodný zástupci v SR... .

Btw..."špičková investícia" neexistuje... . ThomasLloyd považujem za kvalitný produkt v oblasti energetiky - Private Equity.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Staršie portfólio - info / Zlato, Obnoviteľné zdroje, Patenty, Štrukturované produkty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Št 09 12, 2021 3:19 pm
Na Slovensku ponúkal Green Bondy a SICAV Fund v EUR = RM-S Market (Jellyfish - premenovali sa ak sa nemýlim...) - https://rmsmarket.sk/

Inak Ja som vlákno ThomasLloyd nezakladal na Ako-investovat.sk, ale iný Obchodný zástupci v SR... .

Btw..."špičková investícia" neexistuje... . ThomasLloyd považujem za kvalitný produkt v oblasti energetiky - Private Equity.
Zaujímavé je, že TL zakladá rôzne entity ako huby po daždi. len v 2021 ich SEC registruje okolo 20.
TL fillings.png

Zdá sa, že na Slovensku TL už neponúka nikto. Ani na jellyfish žiadna zmienka.
Pozeral som jednu českú emisiu dlhopisov z 2015...firma z majetkom 2 mil. CZK emituje dlhopisy za 500 mil. CZK s úrokom 9,8% p.a. a splatnosťou v 2034. Predmet podnikania: účelovo založená spoločnosť za účelom získania peňazí s nimi vydaných dlhopisov. Rating: nebyl pridelený

Ked sa zamyslím nad touto ,,špičkovou investíciou,, tak ľudia vložili peniaze do úplne neznámej firmy, verejne neobchodovanej na regulovanom trhu, takže žiadne dokumenty o hospodárení nie sú verejnosti prístupné , okrem tých, čo prezentuje TL, vrátane nádherných obrázkov a donekonečna opakujúceho sa slovíčka RAST, RAST RAST...dokonca vraj trojciferný rast.

Hlavná entita kde smerujú všetky peniaze, cez ktorú sa realizujú všetky projekty a ktorá ma byť super rastová a zisková ( to je tá, kde som pred 2 rokmi robil analýzu, že účtujú rekordné poplatky ) je TL Cleantech Infrastructure Fund.

Táto vlajková loď TL sa však akosi potápa. Od založenia v 2018 je v strate -40%, kým priemer konkurenčných fondov je zisk okolo +25%.

Nevie mi to niekto vysvetliť? Tento obrázok nie je s prospektov TL, ale so skutočného kapitálového trhu:
Prílohy
TL Cleantech Funf Bear .png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"