podnikani v usa . com

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: podnikani v usa . com

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pozicky v USA su cim dalej lacnejsie:
Od roku 2008 kdy jsem kupoval prvni sklad jsem cekal, ze kazdym rokem pujdou uroky nahoru. Myslelo si to tak dost lidi. Prece uroky nemuzou zustat tak dole navzdy. Tehdy kdy jsem dostal urok 5-6% tak jsem si myslel, ze to je super deal. Kazdy rok se to snizuje. Predloni jsem mel radost z uroku 4.4%. Loni z 3.8%. Ted jsme na 2.75% na posledni realitni transakci co jsem uzavrel. Dokonce to vypadalo, ze urok bude jen 2.5%, ale nakonec to trosku zvedli.
http://www.podnikanivusa.com/2013/03/15 ... o-zadarmo/" onclick="window.open(this.href);return false;
Plutonium
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 24 09, 2021 4:11 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: podnikani v usa . com

Príspevok od používateľa Plutonium »

Prave som docital knihu od Johna/Jana Vanharu. Je plna informaci ,inspirujuca a je neuveritelne co dokazal. Ale nemozem sa zbavit trochu skepticizmu. V roku 1999 ked zakladal prvu firmu v USA mal "len" 27 rokov. V Cesku studoval na Masarykovej univerzite odbor ucitelstva telesnej vychovy a ceskeho jazyka, tuto skolu vsak nedokoncil. V knihe pise ze ked prisiel do USA tak zistil ,ze s anglictinou ma velke problemy. Priznam sa ,ja si osobne neviem predstavit zalozit firmu v USA v roku 1999 s obmedzenymi informaciami, literaturou, tutorialmi na internete o podnikani v USA pre cudzinca , mat profit a byt konkurencieschopny v takom prostredi. Nakoniec tie firmy mal dokopy 3 a vsetky uspesne, dnes maju hodnotu niekolko desiatok milionov dolarov. Vzhladom na statisiku uspesnosti startupov kde 95 percent do 5 rokov zakape. Zrejme to bolo velke usilie, vytrvalost a este vacsia porcia stastia. Asi to vsetko napisal prilis zjednodusene ,ze to znie az rozpravkovo dokonale. Viem si vsak predstavit ,ze mozno niektore informacie vynechal a kniha by kludne mohla mat 500 stran a nie 130. Kazdopadne je to obdivuhodne.
Korelácia nieje kauzalita.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: podnikani v usa . com

Príspevok od používateľa glengoolie »

pokial viem zacinal ako realitny makler v las vegas. takze pekne od podlahy. inak okrem blogu ma aj telegram kanal, totozny s nazvom blogu, kde sa ho mozes opytat na co chces. dnes uz riesi len sklady myslim. vsetky firmy popredaval. naposledy pizzouna myslim dva roky dozadu.
for the best of times
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: podnikani v usa . com

Príspevok od používateľa Tango »

John jede poslední mesice ve velkem v Bitcoin miningu
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: podnikani v usa . com

Príspevok od používateľa rmaly »

Plutonium napísal: So 25 12, 2021 6:25 pm Prave som docital knihu od Johna/Jana Vanharu. Je plna informaci ,inspirujuca a je neuveritelne co dokazal. Ale nemozem sa zbavit trochu skepticizmu. V roku 1999 ked zakladal prvu firmu v USA mal "len" 27 rokov. V Cesku studoval na Masarykovej univerzite odbor ucitelstva telesnej vychovy a ceskeho jazyka, tuto skolu vsak nedokoncil. V knihe pise ze ked prisiel do USA tak zistil ,ze s anglictinou ma velke problemy. Priznam sa ,ja si osobne neviem predstavit zalozit firmu v USA v roku 1999 s obmedzenymi informaciami, literaturou, tutorialmi na internete o podnikani v USA pre cudzinca , mat profit a byt konkurencieschopny v takom prostredi. Nakoniec tie firmy mal dokopy 3 a vsetky uspesne, dnes maju hodnotu niekolko desiatok milionov dolarov. Vzhladom na statisiku uspesnosti startupov kde 95 percent do 5 rokov zakape. Zrejme to bolo velke usilie, vytrvalost a este vacsia porcia stastia. Asi to vsetko napisal prilis zjednodusene ,ze to znie az rozpravkovo dokonale. Viem si vsak predstavit ,ze mozno niektore informacie vynechal a kniha by kludne mohla mat 500 stran a nie 130. Kazdopadne je to obdivuhodne.
Tak ten blog mam vcelku nacitany a zase s tymi firmami to nie je take ruzove. Teda co myslis pod "vsetky uspesne"... Zahojilo ho vlastne az shipito. To zakladanie firiem mu islo a nieslo zisk (aj tu uz predal), ale asi strasny milionar by z toho nebol. XYZ bikes vlastne nevyslo (teoreticky, chapem, ze aj tam "zarobil" milion)... ale vlastne to zavrel a pretavil do shipito...
Este viac do minulosti - reality... tam mu to asi slo v zmysle, ze mohol nakoniec ostat v USA a zacat robit dalsie projekty... A ten uplne prvy projekt - nejaky software ci co... tak to mu praveze vobec nevyslo ak si spominam...
Pizzoun tiez nic moc...
To je prave na tom blogu to super, ze riesil realny zivot, nie len chrumkave uspechy, ale vsetko (prakticky online v case)... Som zvedavy, ako dopadne s tym miningom, lebo to zrovna nie je moja salka kavy, ale rad si precitam, ako to inemu dopadne (co ho to nebude boliet ak to aj nebude fungovat) :)
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: podnikani v usa . com

Príspevok od používateľa glengoolie »

Tango napísal: So 25 12, 2021 11:47 pm John jede poslední mesice ve velkem v Bitcoin miningu
ide kupovat farmu v amerike. lol. ale ked mu to ide tak preco nie. ja sa krypta v zivote nechytim.
A ten uplne prvy projekt - nejaky software ci co.
Fazole.cz
for the best of times
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: podnikani v usa . com

Príspevok od používateľa Tango »

glengoolie napísal: Ut 04 01, 2022 7:57 pm ide kupovat farmu v amerike. lol. ale ked mu to ide tak preco nie. ja sa krypta v zivote nechytim.
Nekupuje farmu, nakoupil fyzicky postupne spoustu mineru. Nyni to hostuje v datacentrech ale chce asi sam neco postavit a nebyt zavisly na tech datacentrech.

A delas chybu, ze se krypta v zivote nechces chytit...Tohle jsem si myslel pred dvema roky take a trosku lituju, ze jsem se o to hloubeji nezacal zajimat drive ... ;)
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: podnikani v usa . com

Príspevok od používateľa glengoolie »

Ked si otvoris jehlo blog tak hend prvy clanok "Pisu nabidku na bitcoin farmu (drzte palce)".

...preco by som vedome vstupoval do bubliny? BTC nie je nic ine len ponzi kde sa musia stale nahanat nove ovecky aby to nezdochlo lebo to nema nic cim by to bolo zabezpecene. Ale nejdem to tu riesit. Kazdy ma svoj nazor a nech si dava svoje peniaze kam chce. Bitcoin je ako covid a ludia sa nikdy nezhodu.
for the best of times
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: podnikani v usa . com

Príspevok od používateľa Tango »

glengoolie napísal: Ut 04 01, 2022 9:34 pm ...preco by som vedome vstupoval do bubliny? BTC nie je nic ine len ponzi kde sa musia stale nahanat nove ovecky aby to nezdochlo lebo to nema nic cim by to bolo zabezpecene. Ale nejdem to tu riesit. Kazdy ma svoj nazor a nech si dava svoje peniaze kam chce. Bitcoin je ako covid a ludia sa nikdy nezhodu.
Tak tohle je hodne mimo :D ale OK, kazdej ma svuj nazor... :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"