Liberty All-Star Equity Fund a pod

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Liberty All-Star Equity Fund a pod

Príspevok od používateľa miso.dca »

Ahojte,
nasiel som tento fond (https://finance.yahoo.com/quote/USA?p=USA), ktory vyplaca aktualne 10,9% divi (v cistom 9,26%) a chcem sa opytat, ze kde je hacik? :D pretoze ked by som mal len tento fond, tak sice aktualne neprekonam za 2021 napr. iShares World ale celkovo by som ho myslim porazal a najma kazdy mesiac chodi divi .. a nehrozia zase ani az take velke poklesy ako nedavno co trh padol o 10% .. investujete niekto do niecoho takehoto?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 227 times

Re: Liberty All-Star Equity Fund a pod

Príspevok od používateľa andre »

Sak si pozri graf od zaciatku tj. 1986 a snad pochopis. Dalsi expert co vybera investicie podla vykonu za posledny rok :roll:

Porovnanie so SPY, ktory vznikol az v 1993 https://finance.yahoo.com/chart/USA#eyJ ... FydCJ9fX19
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: Liberty All-Star Equity Fund a pod

Príspevok od používateľa miso.dca »

ano, pozeram graf od zaciatku .. prave preto sa pytam, na divi za ten cas zaplatili celkom slusne peniaze a divi platia pravidelne .. predpokladam, ze to porovnanie je v jednom pripade bez divi a v druhom su reinvestovane, nepozeraj sa len na hodnotu toho fondu
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 227 times

Re: Liberty All-Star Equity Fund a pod

Príspevok od používateľa andre »

Sak v tom yahoo mas aj info k tomu ETF, co si to tak pozret? :idea:

Oba grafy su bez dividend. SPY vyplaca dividendu v priemere problizne 2% rocne, za poslednych 20rokov.
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: Liberty All-Star Equity Fund a pod

Príspevok od používateľa miso.dca »

ok, spy zarobilo 500% a usa -40% :) divi ratat nebudeme :D ale divi dostanes, takze .. nechcem teraz vyzniet nevdacne, ale mohol by sa prosim k tomu vyjadrit aj niekto iny? pretoze ja sa nepozeram vobec na vykonnost za posledny rok, ale sp500 ma priemerne zhodnotenie cca 8% a toto je sice v strate (no .. ), ale ma vyssie divi a dostavat take pekne divi za rok tiez nie je zle
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 227 times

Re: Liberty All-Star Equity Fund a pod

Príspevok od používateľa andre »

miso.dca napísal: Št 27 01, 2022 7:06 pm ok, spy zarobilo 500% a usa -40% :)


Spy zarobilo od 1993 > 880% + divi.

Presne porovnanie ti nikto z grafu neodcita. Ale da sa za par minut spravit v exceli.. staci spocitat price data a dividendy, ktore si vies stiahnut z yahoo: https://finance.yahoo.com/quote/USA/his ... Close=true

Mne je aj bez toho uplne jasne, ze SPY jasne vyhra.
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: Liberty All-Star Equity Fund a pod

Príspevok od používateľa miso.dca »

nejaky zmysel ten fond ma, takze ja sa snazim na to prist aky :D
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 227 times

Re: Liberty All-Star Equity Fund a pod

Príspevok od používateľa andre »

Vyznam to ma, len ked chces vysoku divi bez ohladu na total return. Vela ludi tu logiku nechape a inym to psychicky vyhovuje..
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"