Holy Grail

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Jogobela nezabúdaj, že mať skoro stále zisk je vždy na úkor velkej straty a k tomu sa približuje guruov systém ämôj názor). Toto sa dá urobiť v trhoch, že si zmeníš win faktor na úkor efektivity. Možno poznáš kellyho formulu K=w*EF, každý systém sa dá ohodnotiť v akom pásme leží. AK máš HG tak to číslo je veľmi vysoké.
http://www.ron-sk.com/MM/Kelly/practicability.htm
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

singularita napísal:Konečne som pochopil v čom spočíva gurov HG.
Kedze si asi necital celu tuto diskusiu od zaciatku, tak len pripominam ze HG sa tyka hlavne casoveho urcenia dna. Nie konkretnych obchodov.
To znamena, ze ked signalizujem dno tak maju investori sancu na dobre nakupy a velmi vysoku sancu, ze spravia priblizne +1000 bodov hore na Dow Jonese aj v medvedom trhu. V bycom je potencial zisku este vacsi. Toto vsak nastava asi len 3-4 krat do roka. Niekedy su tie dna strme a hlboke ako toto co prave vidime, a niektore su velmi plytke.
Cize HG sa netyka kazdeho jedneho obchodu co sem davam. To som povedal uz na zaciatku, ze sem obcas dam aj nejaky iny obchod kedze su medzi dnami na trhoch velke intervaly.

P.S. Nakupovat dole a nie hore je HG
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

No však kedy? to je určenie S/R a teda vidím, že naďalej budeš tvrdiť, že maš zaručený spôsob na určenie S/R úrovne a to jest HG.

No dúfam, že ten Hg nie je v sklone trhu. :)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Urcenie casoveho ramca nie je urcenie support urovne.
Ak poviem, ze investori by mali v najblizsich 4 tyzdnoch kumulovat a postupne nakupovat tak tym nevravim, ze maju nakupovat na support urovni DJ 10000 alebo nieco v tomto duchu. Asi to len zle chapes.
Znamena to iba, ze pocas oktobra maju nakupovat a mozu si sami urcit aky kluc k nakupom zvolia, ci budu kupovat iba a vyhradne na support urovniach, alebo po vacsich poklesoch alebo zacnu nakupovat az v druhej polovici tohto obdobia ked trh zacne rast avsak asi uz na vyssich cenach.
Kto chce moze nakupovat sofistikovane na s/r urovniach, kto nie moze nakupovat len tak z brucha vacsie poklesy. Obaja maju sancu, ze o par tyzdnov/mesiacov budu predavat vyssie ! To je podstata HG.
kuky969
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2008 8:54 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kuky969 »

Bguru
DIKY ZA PRISPEVKY ( ochotu ,trpezlivost a cas ) Aj ked sa nepovzujem za niejakeho totalneho zaciatocnika ale skromnosti nie je nikdy dost a myslim ze sa z nich dalo zase priucit novym veciam a som o nieco mudrejsí.dik
maros
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 06 10, 2008 11:05 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa maros »

BGuru napísal:Urcenie casoveho ramca nie je urcenie support urovne.
Kto chce moze nakupovat sofistikovane na s/r urovniach, kto nie moze nakupovat len tak z brucha vacsie poklesy. Obaja maju sancu, ze o par tyzdnov/mesiacov budu predavat vyssie ! To je podstata HG.
BGuru, ja sa len chcem spytat ... spominal si analyzu opcneho trhu, pokial som toto forum spravne cital ... Mozes len blizsie upresnit, ktore ukazovatele opcneho trhu analyzujes?
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Najmä implied volatilitu a objemy.
Toto som vsak povedal velmi jednoducho, pretoze nemam v plane zachadzat do podrobnosti. ;)
Používateľov profilový obrázok
kadu
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 10:06 pm
Bydlisko: Prague
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kadu »

BGuru napísal:Najmä implied volatilitu a objemy.
Toto som vsak povedal velmi jednoducho, pretoze nemam v plane zachadzat do podrobnosti. ;)
BGuru a mas nejaky soft na analyzu opci? Simulaci potencionalnich vynosu apod?.. Todle bych ocenil.. A pokud mozne free :D Nebo ne prilis drahe a overene..
Jsem aktivni prevazne na nasem webu v sekci - forum pro-investory.cz
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1459 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BGuru:

Dobré čítanie.

Keďže si už dvakrát dokupoval a s 240 kontraktami ES si včera na intraday low bol v strate -840 000 $ (a dnes sa tam znova blížime), tak som dnes plánoval mať k tebe otázky ohľadom riadenia rizika.

No po prečítaní ,,hypotetického príkladu,, už nemám otázky.

Nemám vo zvyku rozoberať sumy, ale keď už prezentuješ počet kontraktov a načrtol si riadenie rizika, tak som si zo zvedavosti vypočítal, že trejduješ s kapitálom 6-7 miliónov USD (cca 150 mil. SKK).

Nemám prehľad o trejderoch najvyššej slovenskej ligy, ale na futures som poznal jedného, čo už skončil (na nezvládnutí rizika) a viem o jednom, čo trejduje zhruba 1 miliardu SKK na forexe.

Keďže si na trhu dlho a asi aj z fin. fachu, máš prehľad, alebo odhad, či sú v SR nejakí dlhodobo úspešní profíci na derivátoch?
Zaujímajú ma len takí s kapitálom niekoľko miliónov USD a len trejderi derivátov. Ostatných je ako hadov.
Mená a miesta ma nezaujímajú.
Len odhad stavu.
Dík za názor.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1459 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BGuru:
Jedna otázka predsa len , keď už ES rachol ku tisícke.

Ja dokupujem pri supporte, ale najviac 2x.
Ale ak sa to vráti k rezistencii a na ,,break even,, tak znova znížim pozíciu na cenu prvého nákupu.
Tak som schopný znova priemerovať cenu dole, ale zároveň sa vyhnúť viac ako dvom dokupovaniam (exponenciálnemu efektu).
Pri prehupnutí do zisku považujem za správne podobným spôsobom dokupovať. Bohužial, k tomu som si ešte nevytrénoval kuráž.

Mám len jednu otázku:
Nenapadlo ťa dnes, keď sa to blížilo k 1078 (teda break-even) znížiť pozíciu na pôvodných 80 kontraktov?

Dík za odpoveď.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
maros
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 06 10, 2008 11:05 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa maros »

BGuru napísal:Najmä implied volatilitu a objemy.
Toto som vsak povedal velmi jednoducho, pretoze nemam v plane zachadzat do podrobnosti. ;)
Dik za odpoved ... analyzujes este teda nieco? Ked pises ze najma implied vol a objemy?

a ked uz sme pri volatilite tak nieco prikladam, bohuzial, graf nejako neviem skopirovat ... samozrejme ze VXO nie je implied vol, ale myslim, ze toto je celkom zaujimava analyza ... od jednej nemenovanej banky a ich timu TA ... su dost sikovni ...


While we would love to find a silver lining in today's cloud...but there isn't one

We have started looking at the VXO more closely, which still has price levels, quoted.
Today it closed for the first time in this move above the 1998 high of 60.63%. The only other time in the almost 23 year history of this index that we had a close above 60% on this was during the stock market crash of 1987.
Today's close (If sustained) would give a target of a move to over 110%.
We therefore do not think it is an exaggeration to say that the stock market now sits at its most precarious point since that 1987 period and that the next 48 hours may be hugely important in that respect.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Zatím to vypadá spíš na anti-HG! :cry:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1459 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES in 966
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

kadu napísal:BGuru a mas nejaky soft na analyzu opci? Simulaci potencionalnich vynosu apod?.. Todle bych ocenil.. A pokud mozne free :D Nebo ne prilis drahe a overene..
Na analyzu samotnych opcii mas mnozstvo softov napr thinkorswim alebo tradestation a dalsie.
Analyza opcneho trhu ako celku je ina vec ako analyza opcie.
Ak mas vsetky data tak analyzu opcneho trhu ako aj samotnej opcie vies robit aj v exceli.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

JUGGLER napísal:BGuru:

Dobré čítanie.

Keďže si už dvakrát dokupoval a s 240 kontraktami ES si včera na intraday low bol v strate -840 000 $ (a dnes sa tam znova blížime), tak som dnes plánoval mať k tebe otázky ohľadom riadenia rizika.

No po prečítaní ,,hypotetického príkladu,, už nemám otázky.

Nemám vo zvyku rozoberať sumy, ale keď už prezentuješ počet kontraktov a načrtol si riadenie rizika, tak som si zo zvedavosti vypočítal, že trejduješ s kapitálom 6-7 miliónov USD (cca 150 mil. SKK).

Nemám prehľad o trejderoch najvyššej slovenskej ligy, ale na futures som poznal jedného, čo už skončil (na nezvládnutí rizika) a viem o jednom, čo trejduje zhruba 1 miliardu SKK na forexe.

Keďže si na trhu dlho a asi aj z fin. fachu, máš prehľad, alebo odhad, či sú v SR nejakí dlhodobo úspešní profíci na derivátoch?
Zaujímajú ma len takí s kapitálom niekoľko miliónov USD a len trejderi derivátov. Ostatných je ako hadov.
Mená a miesta ma nezaujímajú.
Len odhad stavu.
Dík za názor.
Juggler:
Ku konkretnym sumam sa na fore sa vyjadrovat moc nebudem ale je to viac nez si si vyratal. :)
Ani ja nemam uplny prehlad o vsetkych traderoch na slovensku, ale tazko tu nieco povazovat za prvu alebo druhu ligu. Vyska kapitalu o tom urcite nerozhoduje. Vyborni obchodnici mozu byt aj ludia s daleko nizsim kapitalom a naopak poznam aj viacerych s velkym kapitalom co su velmi zli obchodnici.
Ale su na slovensku aj uspesni profici aj na derivatoch ako sa pytas. Ja poznam niekolko asi do 15 ludi s naozaj velkymi uctami ale nie vsetci robia iba derivaty, niektori robia aj akcie a niektori len meny. Kolko ich je vsak celkovo na slovensku to netusim, ale myslim ze ich je viac. Moj odhad je do 50 ludi. Kolki su uspesni to naozaj netusim. O niektorych viem, ze su uspesni lebo ich poznam, tak ako poznam aj niektorych neuspesnych.
Podla mna nie je podstatne ci niekto obchoduje derivaty alebo akcie ci meny. Podstata zlyhavania alebo zarabania je tam vzdy rovnaka.
Preco sa pytas ?
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

JUGGLER napísal:BGuru:Mám len jednu otázku:
Nenapadlo ťa dnes, keď sa to blížilo k 1078 (teda break-even) znížiť pozíciu na pôvodných 80 kontraktov?
Ano napadlo, ale nespravil som tak. Nepotreboval som znizovat objem pozicie. Moja priemerna nakupna nie je az tak hrozne daleko. Ak si clovek zoberie fakt, ze sucasna volatilita je naozaj VYSOKA a ak si vezmes, ze average true range na ES je takmer 50 bodov je to otazka zopar dni kym som na break-even.
Ak by bolo avg.true range nizsie napriklad iba 10-20 bodov, bol by som naozaj daleko od nakupu a cakal by som dlho.
Ako som povedal nabojov mam naozaj dost a toto je len panika. Ludia moc citaju noviny a predavaju ti co nestihli predat hore tak predavaju dole nizsie a nizsie. Myslim, ze tato panika uz zacina hranicit s nekontrolovanou hysteriou. Investori, ktori na tuto chvilu cakali a nakupuju musia byt v raji. Keby som nakupoval na 1500 alebo na 1300 mozno by som mal tiez paniku. Kedze ja som zacal nakupovat na 1130 a predpokladal som aj nizsie ceny, som zatial absolutne ok. Dokonca aj do kina chodim :mrgreen:
Jednoducho tento trh iba pracuje daleko rychlejsie ako zvykol. Ma vysoku volatilitu a velke avg.true range.

Dokupil som SP500 na 968.5 => 80 kontraktov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1459 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BGuru napísal:Preco sa pytas ?
Len zo zvedavosti.

Sú dve možnosti ako trejdovať milióny dolárov:

1. začať trejdovať , keď už sme bohatí
2. vypracovať sa z menšieho kapitálu, teda zbohatnúť na burze

Šanca, že sa z nejakého boháča stane profík je malá.
Skôr tí, čo zbohatnú poctivým trejdením majú tendenciu sa udržať, prípadne si dovoliť trejdiť kapitál iných ľudí.
A preto ma zaujíma, či sa ich už na Slovensku vypracovalo viac.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1459 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

hm. je 10,57 hod a ES futures sú 985
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1459 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

dnešnú situáciu v preopen vidím tak, že mnoho trejderov malo stopky pod 1000. Pri tejto magickej hranici zrejme aj včera viac ludí vstúpilo do trhu.
Keďže nevidím signifikantné správy a amíci ešte spia, predpokladám, že tie dve prudšie poklesy až k hranici 965 spôsobilo zatváranie pozícii na stop lossoch a zatváranie pozícii u brokerov z dôvodu prešvihnutia marginu. Brokeri teraz dosť zvýšili margin požiadavky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

No čo vravím väčšie riziko na úkor menších ziskov. Inak trh je mimoriadne hektický, panika včera pokračovala a dnes to asi vyvrcholí, takže podľa môjho názoru je vždy lepšie si počkať na nejaký solídny náznak na otočku ako riskovať závratné poklesy. Takže aj investor by mal radšej počkať ako zbytočne predpokladať.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

maros napísal: Dik za odpoved ... analyzujes este teda nieco? Ked pises ze najma implied vol a objemy?

a ked uz sme pri volatilite tak nieco prikladam, bohuzial, graf nejako neviem skopirovat ... samozrejme ze VXO nie je implied vol, ale myslim, ze toto je celkom zaujimava analyza ... od jednej nemenovanej banky a ich timu TA ... su dost sikovni ...


While we would love to find a silver lining in today's cloud...but there isn't one

We have started looking at the VXO more closely, which still has price levels, quoted.
Today it closed for the first time in this move above the 1998 high of 60.63%. The only other time in the almost 23 year history of this index that we had a close above 60% on this was during the stock market crash of 1987.
Today's close (If sustained) would give a target of a move to over 110%.
We therefore do not think it is an exaggeration to say that the stock market now sits at its most precarious point since that 1987 period and that the next 48 hours may be hugely important in that respect.
VIX a podla stareho vzorca stale kotovany VXO ma vela spolocneho s implied volatilitou :)
Ano tento index sledujem a v tej analyze co si sem dal maju absolutnu pravdu.
VIX aj VXO su na absolutnych vrcholoch. Tento index sa kotuje od roku 1993. Avsak to co by nastalo na tomto indexe v roku 1987 len spätne vypocitali.
VIX vtedy pocitali z indexu SP100 opcii, od roku 2003 ho kvoli zvysujucim sa objemom zacali pocitat z indexu SP500 opcii.
To kde sa nachadza teraz VIX len potvrdzuje extrem a paniku v akej sa nachadzame.
V 1987mom stratil SP500 maximalne to co za posledne 2 roky rastol. Teraz stratil SP500 uz tolko co rastol posledne 4 roky !!!
V 1987 sme sa dostali na predchadzajuce high uz o 2 roky a defacto uz po roku bola naspät polovica tej straty.
Znamena to len tolko, ze kto sa vtedy nebal a nakupil v tej extremnej panikeuz uz o rok mal velmi slusny zisk. :mrgreen:

Napodobne tak tomu bude aj teraz.

Obrázok
Obrázok
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

JUGGLER napísal:hm. je 10,57 hod a ES futures sú 985
Kym som mal rozpisany tvoj prispevok tak som to nakupil.
Kym som ho dopisal a vybavil 4 telefonaty medzi tym tak to poskocilo hore.
Mame velku volatilitu, za to ja nemozem :mrgreen:
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Guru ak pojde do ďalších miním trh tak ja osobne by som dal teraz väčšiu pozíciu aby sa ti cena dobre spriemerovala, toto je narez a nestáva sa bezne takýto prepad, príde poriadna trampolina asi už dnes
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Pači sa mi metóda postupného dokupovania, inak matematicky sa dá nájsť nejaký najoptimálnejší postup pozícií s čo najmenším rizikom a s čo najlepšou cenou niekde pri S/R úrovní. Treba však dostatočný kapitál na takéto veci.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1459 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

singularita napísal:No čo vravím väčšie riziko na úkor menších ziskov. Inak trh je mimoriadne hektický, panika včera pokračovala a dnes to asi vyvrcholí, takže podľa môjho názoru je vždy lepšie si počkať na nejaký solídny náznak na otočku ako riskovať závratné poklesy. Takže aj investor by mal radšej počkať ako zbytočne predpokladať.
Súhlasím.
Ale nesúhlasím s tým ako v ďalších príspevkoch meníš názor a si za ďalšie dokupovanie.
To je znak gamblerstva.
A ten vývod, že treba dosť kapitálu je tiež zcestný.
Samozrejme, že ked tu BGuru bude dokupovať do aleluja a tvrdiť že vždy má ešte dostatok kapitálu, tak sa to raz obráti.
Ale to mi pripomíma ruletu, keď sa stále zdvojnasobujú vklady.

Zatial BGuru vyberal pekné zisky a išlo to jeho smerom.
Tento trejd sa už prešvihol do straty cez 1,2 milióna USD.
100 bodov dole na ES z 320 kontraktami - to je riziko oproti ktorému by mal stáť target zisku viac ako 1,2 milióna USD.
Na tejto úrovni je k tomu treba zisk 75 bodov.
Ak to však pôjde opačne, tak pri ES 900 by už účet 7 mil. USD mal dostať od brokera margin call a začať uzatvárať stratu.
Vychádzam z výpočtov riadenia rizika, ktoré tu on sám navrhol.
BGuru však tvrdí, že má k dispozícii viac.

Ak sa však burza zrúti ako to bolo za velkej hodpodárskej krízy, tak by všetko mohlo padnúť o 50% (teraz sme zhruba -35%).
Podľa grafov môže byť dno kludne aj na úrovni 750.
Nechcem strašiť. Je to malá pravdepodobnosť.
Ale je tu.
Preto ja preferujem menej agresívne riadenie rizika a menšie zisky.

Napr. v trejde v ktorom som teraz (ES long 966) mám target pod 1000. A keď odídem od PC tak stopku dám na break-even, teda na vstup. Keď to pôjde proti mne, tak už nebudem dokupovať.
Pri volnom páde ako je teraz sú korekcie len krátkodobé. Ak idem proti trendu, tak preferujem zobrať zisk a trpezlivo čakať na ďalšiu mimoriadnu príležitosť .
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

jugler
Vieš poviem ti jedno,
V tradingu zarába risk manažment a position sizing. Iba to dokáže urobiť z mála veľa.

Žiadne sklapovanie a intraday obchody – to som vyhodnotil za strátu času.

No a všetko sa tak trocha podoba na hazardne hry, to sa iba tebe zda, že to nema nič spoločné. A rozmiestnenie investícií nie je gamblerstvo, tak sa nerozčuľuj.

a vitaj akurat taku krizu tu mame.
Naposledy upravil/-a singularita v St 08 10, 2008 12:29 pm, upravené celkom 1 krát.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

singularita napísal:No čo vravím väčšie riziko na úkor menších ziskov. Inak trh je mimoriadne hektický, panika včera pokračovala a dnes to asi vyvrcholí, takže podľa môjho názoru je vždy lepšie si počkať na nejaký solídny náznak na otočku ako riskovať závratné poklesy. Takže aj investor by mal radšej počkať ako zbytočne predpokladať.
1. sucasne trhy to je mimoriadna situacia, nie kazdodenna zalezitost a treba to tak aj brat. Este o tom v knihach budeme dlho citat. Pocas poslednych tyzdnov vzniklo urcite vela dalsich milionarov a mnohi vela prerobili. Uplne normalna vec.

2. ja fajn co vravis ale ja v tomto obchode zatial riskujem iba priblizne 20% toho co som tuna LIVE zarobil. Ak si prejdes tuto temu zistis, ze iba cisty celkovy zisk vsetkych obchodov, ktore tuna boli uverejnene live je okolo $5M.

3. cize ja som v absolutnej pohode, dokonca premyslam nad dovolenkou :mrgreen:
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Ja viem, že si v pohode pokiaľ máš nazarábané, no nedá ti zarobiť aj teraz, vieš za teba tu prežívajú tie straty prizerajúci :)
A ja viem, že dokúpiš pokiaľ pôjde trh dole :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Zdravim vospolok.
Cely rok som snival o takom prepade a ked prisiel tak vaham nastupit do neho naplno.Proste na taky prepad som mal vycleneny SL 10% uctu, ale tu fakt neviem, ci to este 1000 bodov na Dawovi neprepadne, a nevyrazi ma.Mohol by som dokupovat, ale....este si na to netrufam.Asi by som tie emocie este neuniesol. No co, 2000 bodov na Dawovi sa da zarobit aj v kludnejsich casoch len to dlhsie trva. Prajem vela stastia vo vasich trejdoch. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1459 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

singularita napísal:juggler
Vieš poviem ti jedno,
V tradingu zarába risk manažment a position sizing. Iba to dokáže urobiť z mála veľa.

Žiadne sklapovanie a intraday obchody – to som vyhodnotil za strátu času.

No a všetko sa tak trocha podoba na hazardne hry, to sa iba tebe zda, že to nema nič spoločné. A rozmiestnenie investícií nie je gamblerstvo, tak sa nerozčuľuj.

a vitaj akurat taku krizu tu mame.
Ja sa nerozčulujem.
Len chladnokrvne konštatujem.
To, čo si ty vyhodnotil ti bude na úžitok, len keď ty sám na tom zarobíš.
Mne fungujú aj trpezlivé intraday obchody a dlhodobo som na nich urobil stovky %
Ale uznám, že dobré pozičné obchodovanie môže byť efektívnejšie: menej prácne pri velkom zisku.
Len podstata je v tom, že velké zisky sa väčšinou robia, keď chytíš víťazný trend a dokupuješ do ziskov. Nie opačne.

P.S. Trhy dostali pozitívnu správu. Angličania ohlásili akciu, ktorá vyzerá väčšia ako tých 700 mld. z USA.
Takže zatial nevyberám zisk ani pri 1000. Počkám.

Prime Minister Gordon Brown announces bank bailout worth hundreds of billions - NY Times. .... "the global financial market has ceased to function." He depicted the British measures as far more radical than had been forecast and farther reaching than America's $700 bln bailout.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

JUGGLER napísal:Zatial BGuru vyberal pekné zisky a išlo to jeho smerom.
Tento trejd sa už prešvihol do straty cez 1,2 milióna USD.
100 bodov dole na ES z 320 kontraktami - to je riziko oproti ktorému by mal stáť target zisku viac ako 1,2 milióna USD.
Na tejto úrovni je k tomu treba zisk 75 bodov.
100 bodov v strate je to s 240 kontraktami. tych dalsich 80 som dokupil na 968.5 :) To len aby sme sa nemylili.
Ak to však pôjde opačne, tak pri ES 900 by už účet 7 mil. USD mal dostať od brokera margin call a začať uzatvárať stratu.
Vychádzam z výpočtov riadenia rizika, ktoré tu on sám navrhol.
BGuru však tvrdí, že má k dispozícii viac.
Jasne, k dispozicii mam dalsich minimalne 3000 kontraktov.
Ten vypocet bol iba priklad ako asi treba rozmyslat pri rozlozeni kontraktov. Ale i podla toho vypoctu je zatial vsetko v poriadku. Uvedeny CFD ucet s $5000, ktory som pouzil v priklade ma teraz nakupenych 12 kontraktov na priemernej cene 1050 a stale ma volne dalsie kontrakty. Priebeznu stratu ma priblizne 13-14%.
Polozme si otazku aku asi stratu ma priemerny investor, ktory nakupoval na 1500-1400, alebo ten co zabudol pred rokom predat? Urcite ma stratu okolo 30-40%. Sanca, ze zarobi ten co zacal nakupovat v okoli 1100 je o velky kus vyssia ako sanca toho investora, ktory si pocka par rokov. :?
k sa však burza zrúti ako to bolo za velkej hodpodárskej krízy, tak by všetko mohlo padnúť o 50% (teraz sme zhruba -35%).
Podľa grafov môže byť dno kludne aj na úrovni 750.
Nemyslim, ze sme v hospodarskej krize. Myslim, ze sa na tuto temu len velmi v mediach prehana.
Napr. v trejde v ktorom som teraz (ES long 966) mám target pod 1000. A keď odídem od PC tak stopku dám na break-even, teda na vstup. Keď to pôjde proti mne, tak už nebudem dokupovať.
Pri volnom páde ako je teraz sú korekcie len krátkodobé. Ak idem proti trendu, tak preferujem zobrať zisk a trpezlivo čakať na ďalšiu mimoriadnu príležitosť .
Drzim palce ;)
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

jugller

a to je presne to, že dokupovaním nikdy neprehráš, tak môžeš tvrdiť na fore, že maš HG. pravda je však vždy trocha iná ako vyzerá.

Pozri dá sa to robiť aj rozumnejšie a opatrnejšie, terajšia situácia je pre gura "iná" podcenil to a možno uvažuje prijať stratu v určitom %.

Lenže jemu stačí vyčkať keĎ dokúpi na 150 bodov nárast (to je iba maličká korekcia k tomuto trendu ) a môže nám oznámiť, že zase zarobil, takže je to na vážkach :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 362 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

som out. Ucet nevydrzal.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

jogobela napísal:Zdravim vospolok.
Cely rok som snival o takom prepade a ked prisiel tak vaham nastupit do neho naplno.Proste na taky prepad som mal vycleneny SL 10% uctu, ale tu fakt neviem, ci to este 1000 bodov na Dawovi neprepadne, a nevyrazi ma.Mohol by som dokupovat, ale....este si na to netrufam.Asi by som tie emocie este neuniesol. No co, 2000 bodov na Dawovi sa da zarobit aj v kludnejsich casoch len to dlhsie trva. Prajem vela stastia vo vasich trejdoch. :wink:
Ale nejaky ten mensi trejd z dokupovanim rozbehnem urcite, to aby som dakedy vnukom mohol rozpravat, ked sa ma budu pytat:
Dedo co si robil, ked tu bola kriza roku 2008.
Poviem: Joj dietky moje, siel som proti prudu na radu Bgurua a dokupoval som, dokupoval. :wink:

Kocinavi: Co boli to preboli.Zivot ide dalej.Moj kamarat uz zaraba na druhy ucet v Anglicku. Neviem, kolkorocne uspory si stratil, ale vsetko sa da napravit.(kamarat stratil asi 2 rocne uspory za pracu v Anglicku)
P.S: Preco si ma nepocuvol, ked som ti radil mesiac neobchodovat?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1459 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:ES in 966
ES out 1028. Zisk 70 bodov :) :)

Môj najrýchlejší zisk na futures :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1459 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Fed cuts Fed Funds rate 1/2 point to 1.5%
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Znizili sadzby skor ako mne dovoli broker obchodovat. Nuz co mam smolu. Nebudem dokupovat v prepade, mozno v raste. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1459 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

oprava: zarobil som len 62 bodov :).

P.S. K zníženiu úrokov pristúpili aj ďalší: ECB, BOE, Bank of Canada SNB, RiskBank also cut rates
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1459 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kocinavi napísal:som out. Ucet nevydrzal.
Kocinavi:
Chlapče. Čo to robíš?
Celý čas tu rozoberáme riadenie rizika a aké sú deriváty nebezpečné a ty sa necháš vygumovať.
Kazí mi to radosť z dnešného dňa a je mi ťa ľúto.
Ale na druhej strane ak neprehodnotíš svoj prístup, tak toto je lekcia, ktorá sa vždy bude opakovať.
Väčšina z nás cez to prešla.
Vieme aký je to hnusný pocit zamotať sa do veľkej straty.
Si ako zbitý pes a radosť z tradingu sa premenila na peklo.

Hlavu hore, chlapče!
Život je o pádoch a o vstávaní.
Trading detto.
Len , keď si nabiješ držku, tak sa treba s toho poučiť.

Daj si pauzu.
Netráp sa s tým.
Rob niečo iné, zaneprázdni svoj mozog nejakou príjemnou činnosťou.
Bolesť ustúpi, optimizmus sa ti vráti.
Chce to čas. Čím viac času, tým lepšie.

A potom začni odznova.
Nechci ihneď zbohatnúť.
Najprv sa nauč hrať a vyhrávať.
Robiť dobré rozhodnutia.
Mať dobré riadenie rizika.
Mať radosť z tradingu - a nie stres.

Hlavu hore, Kocinavi.
Prídu aj lepšie časy.

Držím Ti palce.

P.S. ES znova dole na 990.
Neuveritelné, čo sa deje.
Keď niekomu nevonia daytrading, tak ja som šťastný, že som vybral zisk.
V troch trejdoch na ES a v jednom na zlate mám zisk viac ako 100 bodov.
Babka k babce budú kapce.
To je moja filozofia a spím pokojne ako bábetko.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v St 08 10, 2008 2:58 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Long dax 5080
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"