Moje portfólio = doživotné dividendy

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Schweinehund
Príspevky: 52
Dátum registrácie: St 17 11, 2021 11:02 pm
Been thanked: 4 times

Moje portfólio = doživotné dividendy

Príspevok od používateľa Schweinehund »

Dobrý večer,
Rád by som vám predstavil svoje portfólio. Kupujem len akcie, ktoré vyplácajú aj dividendy. Je pre mňa dôležité, aby dividenda bola stabilná a dlhodobo sa zvyšovala. Keď investujem do nejakej spoločnosti, vždy sa pozerám na to, ako sa správala v čase krízy. Vyplácala spoločnosť v rokoch 2002 a 2003 dividendy? Platilo to v rokoch 2008 a 2009? Platilo to aj v roku 2020? Čím dlhšia a stabilnejšia história, tým je pravdepodobnejšie, že si akciu kúpim. Neverím spoločnostiam, ktoré nikdy nedosiahli zisk. Preto som nikdy nemal vo svojom portfóliu spoločnosti ako Lemonade alebo Peloton.
Z dlhodobého hľadiska chcem, aby mi dividendy pokryli všetky životné náklady, aby som už nemusel pracovať. Z tohto dôvodu nemám v pláne svoje akcie nikdy predať. Naopak, chcem si ich udržať do konca života. Keď pravdepodobne vo veku 96 rokov zomriem, chcem, aby portfólio zdedil môj syn.
Tu sú akcie:

Evropa
Belgie
Anheuser Busch InBev

Dánsko
Novo Nordisk

Německo
Allianz
BASF
Bayer
Baywa
BMW
Deutsche Telekom
Dic Asset
Henkel
LEG Immobilien 
Linde
Munich RE
SAP 
Schaeffler
Siemens
TAG 
Talanx
Vonovia

Francie
Air Liquide
AXA
Danone
LVMH
Pernod Ricard
Total 

Velká Británie
BAT
BP
Diageo
GlaxoSmithKline
Imperial Brands
National Grid
Reckitt Benckiser
Rio Tinto
Shell
SSE
Unilever
Vodafone

Rusko
Gazprom

Švýcarsko
ABB
Nestle
Novartis
Roche

Španělsko
Red Eléctrica

Severní Amerika
Kanada
Canadian National Railway
Royal Bank of Canada

Spojené státy americké
3M
Abbvie
Altria
Amgen
Apple
AT&T
Blackrock
Bristol-Myers-Squbb
Church&Dwight
Cisco Systems
Coca Cola
Colgate Palmolive
Exxon
Fastenal
General Mills
Gilead Sciences
Gladstone Commercial
Hormel Foods
Intel
Johnson & Johnson
Kimberly Clark
KraftHeinz
MainStreetCapital
McDonalds
Merck
Microsoft
Mondelez
NextEra
Omega Healthcare
PepsiCo
Pfizer
Philip Morris
Procter&GAmble
Realty Income
Sabra Health Care
Texas Instruments
Union Pacific 
WP Carey
Waste Management

Asie / Pacifik
Austrálie
BHP 
Commonwealth Bank of Australia
Wesfamers

Čína / Hongkong
China Construction Bank
ICBC
Ping An Insurance
Jardine Matheson

Japonsko
Itochu
Japan Tobacco
Mitsubishi Corp.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Moje portfólio = doživotné dividendy

Príspevok od používateľa Adammd »

Pre antikrypto sa zivotne naklady pokryvaju vyhradne z ETF USA a SVET, kde sa pri predaji platia dane 0%. Zbytocne sa ochudobnovat o min 34%.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: Moje portfólio = doživotné dividendy

Príspevok od používateľa Danisk »

cryptotrader napísal: Po 07 02, 2022 9:12 pm Ladis, zabudol si si zmenit nazvy krajin. Ostali ti po cesky. Rychlo to zmen, nech na to ostatni nedojdu.
:mrgreen:
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: Moje portfólio = doživotné dividendy

Príspevok od používateľa Tilbur »

Pán Schweinehund, je tiež z Mníchova. Možno Ladisov slovenský sused :)
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3763
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje portfólio = doživotné dividendy

Príspevok od používateľa Ladis »

Schweinehund, vlastním jménem Jakob, má lecjaký drek v portfoliu a celkem 100 různých akcií.
Ladislav má 28 veřejných akcií a 2 akcie tajné.
V Mnichově žije 100.000 akcionářů. Tisíce zaplní Olympiahalle, při shromáždění akcionářů Allianz, BMW, Siemens.
Německý text se snadno s Guglem přeloží slovensky nebo česky, bohužel ''Aktien'' se přeloží na ''zásoby'' a žádné ''akcie''.
Nelze akcionáře z Mnichova podezřívat, že je to jeden člověk s různými registracemi ve fóru.
Foto: malá část ze 100.000 akcionářů z Mnichova.
Prílohy
Stammtisch-Minga-2018-5.jpg
My28stocks.jpg
My28stocks.jpg (45.81 KiB) 2557 zobrazenia
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Schweinehund
Príspevky: 52
Dátum registrácie: St 17 11, 2021 11:02 pm
Been thanked: 4 times

Re: Moje portfólio = doživotné dividendy

Príspevok od používateľa Schweinehund »

Ladis napísal: Ut 08 02, 2022 6:36 am Schweinehund, vlastním jménem Jakob, má lecjaký drek v portfoliu a celkem 100 různých akcií.
Ladislav má 28 veřejných akcií a 2 akcie tajné.
V Mnichově žije 100.000 akcionářů. Tisíce zaplní Olympiahalle, při shromáždění akcionářů Allianz, BMW, Siemens.
Německý text se snadno s Guglem přeloží slovensky nebo česky, bohužel ''Aktien'' se přeloží na ''zásoby'' a žádné ''akcie''.
Nelze akcionáře z Mnichova podezřívat, že je to jeden člověk s různými registracemi ve fóru.
Foto: malá část ze 100.000 akcionářů z Mnichova.
Poznám veľa ľudí na tomto obrázku. Prečo má muž vzadu klobúk?
Schweinehund
Príspevky: 52
Dátum registrácie: St 17 11, 2021 11:02 pm
Been thanked: 4 times

Re: Moje portfólio = doživotné dividendy

Príspevok od používateľa Schweinehund »

V tejto chvíli by som chcel požiadať slovenských investorov, aby prestali hovoriť o pánovi Ladisovi. Prosím, porozprávajte sa o mojom portfóliu. Veľmi pekne vám ďakujem.
Schweinehund
Príspevky: 52
Dátum registrácie: St 17 11, 2021 11:02 pm
Been thanked: 4 times

Re: Moje portfólio = doživotné dividendy

Príspevok od používateľa Schweinehund »

Ladis napísal: Ut 08 02, 2022 6:36 am Schweinehund, vlastním jménem Jakob, má lecjaký drek v portfoliu a celkem 100 různých akcií.
Ladislav má 28 veřejných akcií a 2 akcie tajné.
Medzi mnou a Ladisom je veľa rozdielov.
Ladis má dvoch synov, ja jedného. Ladis žije oddelene od svojej manželky, ja žijem so svojou manželkou. Ladis je antisemita, ale ja mám veľa židovských priateľov. Ladis nenávidí homosexuálov, ale ja poznám veľa homosexuálov. Ladis má 67 rokov a je dôchodca, ja mám 37 rokov a zarábam. Ladis nosí klobúk, ja nie. Ladis sa bojí Corony, ja nie, veď som očkovaný. Ja som mal Coronu, Ladis nie (asi preto, že sa nestretáva s ľuďmi). Ladis má smartfón so systémom Android, ale ja mám iPhone.
miror
Gold Member **
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 166 times

Re: Moje portfólio = doživotné dividendy

Príspevok od používateľa miror »

Schweinehund napísal: Ut 08 02, 2022 4:45 pm Medzi mnou a Ladisom je veľa rozdielov.
Ladis má dvoch synov, ja jedného. Ladis žije oddelene od svojej manželky, ja žijem so svojou manželkou. Ladis je antisemita, ale ja mám veľa židovských priateľov. Ladis nenávidí homosexuálov, ale ja poznám veľa homosexuálov. Ladis má 67 rokov a je dôchodca, ja mám 37 rokov a zarábam. Ladis nosí klobúk, ja nie. Ladis sa bojí Corony, ja nie, veď som očkovaný. Ja som mal Coronu, Ladis nie (asi preto, že sa nestretáva s ľuďmi). Ladis má smartfón so systémom Android, ale ja mám iPhone.
Podla reakcii ostatnych ma napada, nechyba tam “Ladis je internetovy schizofrenik, ja tiez” ?
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: Moje portfólio = doživotné dividendy

Príspevok od používateľa Tilbur »

Schweinehund napísal: Ut 08 02, 2022 2:31 pm V tejto chvíli by som chcel požiadať slovenských investorov, aby prestali hovoriť o pánovi Ladisovi. Prosím, porozprávajte sa o mojom portfóliu. Veľmi pekne vám ďakujem.
Vitaj u nás. V prvom kole sme si fakt mysleli, že je to Ladis.
Mňa by osobne zaujímalo, akým spôsobom vyberáš akcie a aké máš riadenie rizika? Používaš SL alebo prikupuješ, keď cena klesne?
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Schweinehund
Príspevky: 52
Dátum registrácie: St 17 11, 2021 11:02 pm
Been thanked: 4 times

Re: Moje portfólio = doživotné dividendy

Príspevok od používateľa Schweinehund »

Tilbur napísal: Ut 08 02, 2022 9:34 pm Vitaj u nás. V prvom kole sme si fakt mysleli, že je to Ladis.
Mňa by osobne zaujímalo, akým spôsobom vyberáš akcie a aké máš riadenie rizika? Používaš SL alebo prikupuješ, keď cena klesne?
Veľmi pekne vám ďakujeme za váš konštruktívny príspevok. Som presvedčený o spoločnostiach, v ktorých mám podiel. Som presvedčený, že budú existovať aj o 20 rokov. Z tohto dôvodu by som v prípade krachu nakupoval.
Mimochodom, ďalší rozdiel medzi mnou a Ladisom: Ladis si svoje portfólio starostlivo našetril, ja som si svoje portfólio kúpil čiastočne na úver. Nebojte sa, nejde o pôžičku na cenné papiere, ale o osobnú pôžičku na bezplatné používanie. V prípade havárie nemusím nič predávať. Banka si myslí, že som peniaze aj tak potreboval na rekonštrukciu domu. Pokiaľ môžem splácať splátky, je všetko v poriadku. A tieto splátky splácam z príjmov z dividend.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Moje portfólio = doživotné dividendy

Príspevok od používateľa Coudy »

To si prebehol cez google translator?
Schweinehund
Príspevky: 52
Dátum registrácie: St 17 11, 2021 11:02 pm
Been thanked: 4 times

Re: Moje portfólio = doživotné dividendy

Príspevok od používateľa Schweinehund »

Coudy napísal: St 09 02, 2022 6:28 pm To si prebehol cez google translator?
Nie, cez DeepL. Som Nemec a nehovorím po slovensky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"