currencyfair naozaj sa oplati?

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
George25
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 28 11, 2021 11:23 pm

currencyfair naozaj sa oplati?

Príspevok od používateľa George25 »

Zdravim vas,

tu na fore som cital prispevok kde bolo písané ze ak poslem penize cez currency tak musim pocitat s poplatkom 20usd + 4usd + 0,4% zo sumy takze ak by som chcel do tastyworks poslat peniaze vyslo by ma to na poplatkoch z 1000 eur celkovo 64 usd, currency momentalne ponuka kurz 1,125 ale moja banka reiffeisen ma 1,096 s tym ze reiffeisen si zo zahranicnej platby neuctuje ziadny poplatok takze nemam vyhodnejsie to posielat z mojej banky kde stratim len 29 usd? dakujem
George25
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 28 11, 2021 11:23 pm

Re: currencyfair naozaj sa oplati?

Príspevok od používateľa George25 »

wise mi nepomoze lebo ho tastyworks neakceptuje, len sa mi nejak nevidi ze by si currency uctovali 0,4% zo sumy
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: currencyfair naozaj sa oplati?

Príspevok od používateľa andre »

Zadarmo a s najlepsim kurzom do tastyworks dostasnes peniaze cez IB. Posles EUR SEPA prevod do IB, na forexe zamenis za USD a cez partial ACAT posles do TW. Len to trva 4-5dni. Volakedy sa to dalo aj cez Wire co bolo rychlesie. Ale kedze v poslednej dobe vsetci riesia tie transferi z 3rd party accounts, tak radsej ACAT.
George25
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 28 11, 2021 11:23 pm

Re: currencyfair naozaj sa oplati?

Príspevok od používateľa George25 »

A kolko stoji ucet na ib? Rozmyslal som nad tym ze by som mal interactive brokers aj tastyworks len aby som neprerabal na tom ze mam 2 brokerov. Inak dnes mi v reifesne povedali ze oni eura nemenia na dollare ze vzdy to meni banka prijemcu tak dufam ze mi to tastyworks neposle naspat...
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: currencyfair naozaj sa oplati?

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

George, to pokial viem zavisi od toho, v akej mene vykonas platbu.
Ak vykonas platbu v mene USD, tak by to mala zmenit tvoja banka (odosielatela). Okrem ineho tym vies zabezpecit, ze ak napr. predajcovi z USA mas zaplatit $100, tak odosles realne $100. A nestane sa ti, ze posles nejaku sumu v eurach a pri pripisani na dolarovy ucet mu pristane napriklad $99 (lebo sa pohol kurz).
Ak v EURach na dolarovy/czk/lubovolnu inu menu, tak by to mala zmenit banka prijimatela.
George25
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 28 11, 2021 11:23 pm

Re: currencyfair naozaj sa oplati?

Príspevok od používateľa George25 »

lenze ja by som rad to tak spravil lenze reiffeisen banka neponuka tuto moznost a vie posielat platby len v eurach...

Z tastyworksu mi toto odpisali
Hi Dominik,

Apex Clearing nor tastyworks provide any type of currency conversion. This wire will be returned to you minus any fees. If possible, we suggest that you contact your bank to recall the wire.

If your bank does not offer currency conversion you may use Currency Fair as a way to fund your tastyworks account. Click on the link to learn more.

Volal som aj do banky ale povedali ze az na pobocke by mi vedeli povedat kolko by stalo zrusenie transakcie, dobre som pochopil ze ta americka banka si za vratenie platby nejaky poplatok vypyta? Neviete kolko by to bolo ked som tam 100kumposielal?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: currencyfair naozaj sa oplati?

Príspevok od používateľa andre »

IB mas zadarmo odkedy zrusili mesacny poplatok, platis len za transakcie..
George25
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 28 11, 2021 11:23 pm

Re: currencyfair naozaj sa oplati?

Príspevok od používateľa George25 »

a IB si uctuje poplatok za prevod acat? viem ze tastyworks nie ale ci nahodou ib ano
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: currencyfair naozaj sa oplati?

Príspevok od používateľa hokaido »

Za ACATS prevod si IB nic neuctuje. Za prichadzajuci ACATS si TW tiez nic neuctuje. Za odchadzajuci ACATS si TW ale uz uctuje $75 za poziciu(predpokladam, ze je to za poziciu).
George25
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 28 11, 2021 11:23 pm

Re: currencyfair naozaj sa oplati?

Príspevok od používateľa George25 »

cize prevod len financnych prostriedkov z tasty napsat k ib by mal byt zadarmo?
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: currencyfair naozaj sa oplati?

Príspevok od používateľa hokaido »

Cash sa podla mna tiez pocita ako pozicia, cize poplatok $75. Moc okato by som IB na tieto prevody nepouzival, aby ma potom neposlali do teplych krajin. Hlavne ak by som tam u nich dlhodobo nic nedrzal na ucte.
George25
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 28 11, 2021 11:23 pm

Re: currencyfair naozaj sa oplati?

Príspevok od používateľa George25 »

Ano je to tak pisal som si so supportim tw a povedali ze aj cash stoji 75$ a taktiez hovorili ze ak by som si chcel peniaze vyplatit na moj ucet v banke tak konverzia by nastala v nejakej medzibanke pri prevode co sa mi moc nepaci… takze by mi mohol ib bloknut ucet? Prinajhorsom tam kupim nejake etfko alebo frakcne akcie a budem ich tam drzat…

este by som sa chcel spytat na jednu vec, ked vyplnim u IB formular W8ben tak interactive brokers bude zasielat danovemu uradu na slovensku nejake informacie o mne? Preco vlastne brokeri chcu danove cislo klienta? Dakujem za info
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: currencyfair naozaj sa oplati?

Príspevok od používateľa hokaido »

George25 napísal: St 16 02, 2022 7:50 pm takze by mi mohol ib bloknut ucet?
Netusim. Len som pisal, ze sa im to nemusi pacit, ale mozno im je to jedno.
George25 napísal: St 16 02, 2022 7:50 pm ked vyplnim u IB formular W8ben
Pokial viem, my co sme v IB tento formular nemusime vyplnat, lebo to za nas robi IB. Musime ale uviest identifikacne cislo, aby mohli splnit svoje zakonne povinnosti a nahlasovat informacie o svojich klientoch jednotlivym statom.
George25
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 28 11, 2021 11:23 pm

Re: currencyfair naozaj sa oplati?

Príspevok od používateľa George25 »

A ked nemam DIČ tak tam mam dat len rodne cislo? Cize ib kedze je v eu musi tieto info zasielat statom a danovy urad to preveruje? Cize ak by som tam mal zisky a nemal to v dp tak by mi danov dal automaticky pokutu respektive chcel by to doplatit a zdravotka by mi zvysila zdravotne?
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"