Holy Grail

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Singularita: Nechajme tak. Podme radsej obchodovat.

Filip: Bguru tu doporucuje pisat svoje obchody, aby sme boli pravdivejsi k sebe. Ja ich tu vobec nemusim pisat, mna realne straty na ucte samy usvedcia, ak si budem klamat. Ale je pravda, som sutazivy typ, tak ma to zacalo bavit. Ale neboj, este napisem uzavretie toho trejdu, co mam otvoreny a budem dalej pasivnejsie sledovat toto vlakno, pripadne dam sem tam nejaku otazku, ak ma nieco bude zaujimat. :?
Naposledy upravil/-a jogo v Št 09 10, 2008 12:25 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Ok,
Veľa šťastia v obchodovaní v paper tradovaní apod. Podebatoval som, to mi stačí.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

BGuru: Já nijak nezpochybňuju tvý obchodnický úspěchy a metody. Jen se trochu zdráhám souhlasit s tím, že máš holy grail na určování dna, když od doby, kdy jsi to prohlásil, naopak na trzích proběhly takový jatka. A to v době po schválení plánu! Bodovej rozdíl mezi tvojí hláškou a dnešním dnem je v indexech obrovskej.
Pokud se to teď skutečně otočí, budu třeba ochotnej uznat, že máš holy grail na určení měsíce, ve kterým se to dno vyformuje. Ale ne k určení samotnýho dna.
Věř mě, že bych ti ten HG skutečně přál a nepotřebuju tě kritizovat za každou cenu. Když si projdeš celý vlákno, tak uvidíš, že sem ti spíš fandil. :wink:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

jogobela napísal:Dawo kupeny long na dokupy 9320. Stvrtinova pozicia, chcem si to vyskusat.

Bguru, mozes naznacit princip dokupovania v raste? Diky.
Bguru, mozno si v zaplave tych prispevkov prehliadol moju otazku, alebo ja tvoju odpoved?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

doporucuje pisat svoje obchody, aby sme boli pravdivejsi k sebe.
asi ste ma nepochopili. Na vlastné obchody si založte tu novú tému:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewforum.php?f=48

Cez tlačítko nová téma.

potom sa nestane toto:
mozno si v zaplave tych prispevkov prehliadol moju otazku, alebo ja tvoju odpoved?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Filip, ked je kriza na trhoch, prispevkov je vzdy vela. Pozri 22-23.1.2008.
Tento tyzden som pochopil, preco Bguru furt nakupuje na mne nepochopitelnych urovniach, videl som Jugglerove zive intraday obchody, videl som ako chytil dno. Proste bola to vysoka skola praktickeho tradingu a ja obom za to dakujem.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

ked je kriza na trhoch, prispevkov je vzdy vela.
ja som len rád, ale myslím, že nie je problém písať si vlastné obchody do témy : Jogobela - obchody:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =48&t=1319
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

nerozumiem, preco ti vadi ked piseme a konzulujeme svoje vlastne obchody s BGurum a inymi tradermi v jeho vlakne.Myslim ze zalozit vlakno kocinavi a jeho obchody je trufale a necitim sa nato.Myslim,ze by to malo byt moje rozhodnutie.Ja mozem povedat, ze som rad, ze tu niekto realne ukaze svoje obchody,my, ostatni mozeme mat iny nazor, ale je to daleko lepsie ako tu citovat obchodne teorie.To si moze nastudovat kazdy.Z teorie nikdy nezbohatneme a pozijem slova pesnicky No name Kritik nikdy nenapise piesen.BGuru a ostatni piste svoje trejdy mna posuvaju dalej.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Plně souhlasím s kocinavim. :wink:
Čím víc lidí bude přispívat do jednoho vlákna, tím líp. Takto, když bude každej psát někam jinam, se budou úplně ztrácet souvislosti.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Myslim, ze je to Bguruovo vlakno a on sa vyjadril jasne. Svoje obchody tu mozme pisat ale zdrzme sa zbytocnych kecov od veci.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Ja som mal hlavne na mysli tie zbytocne teorie, temy o TA, joe ross, eliot wave a ostatne omacky, ze sem moc nepatria, tiez tie otazky na opcie, kde si ich najst atd.
To su temy ktore to tu zahlcuju a ked sem zase clovek pise odpoved napriklad na opcie alebo volatilitu tak sa zase dana odpoved straca v tejto teme. Ked ju niekto v buducnosti bude hladat najde to lepsie v samostatnej teme.
Aj to mal Filip na mysli.
Ak chcete pisat obchody do tohto vlakna mne to nevadi ze ich sem pisete, ale dodrziavajte prehladny format.
Davajte obchody tucnym pismom. Ked davate vystup z obchodu tak vzdy zacitujte aj vstup do obchodu. Je to tak prehladnejsie pre vsetkych a obchody budu jasne oddelene od ostatneho textu. :idea:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

jogobela napísal:Bguru, mozes naznacit princip dokupovania v raste? Diky.
Bguru, mozno si v zaplave tych prispevkov prehliadol moju otazku, alebo ja tvoju odpoved?
Dokupovanie do rastu ma vyznam hlavne pre investora ktory chce z daneho trendu dostat co najviac. Dokupovat moze ked je nejaky retrace, alebo po kazdej cervenej tyzdennej sviecke, alebo mesacnej, zalezi ako casto chce dokupovat a kolko ma kapitalu. Pri dokupovani do trendu by som vsak neriskoval viac ako 30% zo zarobeneho kapitalu, ktory mi dana pozicia prave generuje (tym samozrejme nemyslim margin).
Dokupovanie nema vyznam pre niekoho kto ide zobchodovat len nejakych 20-100 bodov na SP500. Cize dokupovanie nema vyznam pre kratkodobych obchodnikov ani pozicnych, ktory obchoduju mensie swingy.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Ferin007 napísal:BGuru: Já nijak nezpochybňuju tvý obchodnický úspěchy a metody. Jen se trochu zdráhám souhlasit s tím, že máš holy grail na určování dna, když od doby, kdy jsi to prohlásil, naopak na trzích proběhly takový jatka. A to v době po schválení plánu! Bodovej rozdíl mezi tvojí hláškou a dnešním dnem je v indexech obrovskej.
Pokud se to teď skutečně otočí, budu třeba ochotnej uznat, že máš holy grail na určení měsíce, ve kterým se to dno vyformuje. Ale ne k určení samotnýho dna.
Věř mě, že bych ti ten HG skutečně přál a nepotřebuju tě kritizovat za každou cenu. Když si projdeš celý vlákno, tak uvidíš, že sem ti spíš fandil. :wink:
Ved jasne pohoda ;) od toho sme tu aby sme si pripadne nazory rozdiskutovali.

:idea: :arrow: Ty poukazuje na datum kedy som oznamil, ze pride dno.

:idea: :arrow: Ja zase vravim (a tak som to aj vtedy napisal) ze pocas nasledujucich 4-6 tyzdnov sa oplati nakupovat. Co znamena, ze som vobec nepovedal, ze treba nakupovat okamzite v den ako som to napisal ale v horizonte, ktory som napisal.
Preto som zvolil tento horizont lebo sme vo vynimocnom obdobi. Vysoka volatilita, vysoke avg.true range. To vsetko su velmi dolezite faktory, ktore sucasny trh ovplyvnuju. Kedze je na trhu velmi vela negativnych emocii a strachu, nemozeme sa ocividne spoliehat ani na vyznamne supporty. Toto vsak nie je na trhu pokazde ked urcujem dno, ale to nie je teraz podstatne.
Urcenie dna nikdy ani nespociva v tom, ze napisem, ze kupujte vsetci na 1100 lebo nizsie to uz nepojde. ;)

Co sa bodoveho rozptylu tyka, tak vzhladom na vyssie uvedene fakty o volatilite som doporucil postupne nakupovanie. Nepocitaj bodovy rozdiel odkedy som to napisal ale pocitaj nejaky rozumny priemer nakupov. Moj je konkretne na 1050. Ak by investor, ktory nevenuje trhu vela casu, nakupoval vzdy pri close alebo pri open kazdy den pocas obdobia tychto 4 tyzdnov, ktorer som urcil, tak je teraz priblizne na priemernej nakupnej cene 1036. Alebo moze nakupovat vzdy na close ak v je v dany den cervena svieca. Alebo moze zvolit akykolvek iny lubovolny rozumny postup pre svoje nakupy v tomto obdobi
V tomto spociva hlavna myslienka urcenia dna.ver tomu ze investori s priemernou nakupnou cenou v okoli 1000 skoncia ako vitazi ;)
Pre investora je dolezite vzdy aplikovat spravny position sizing a cost averaging aj ked nakupuje v blizkosti dna. Cize nekupovat vsetko naraz v jeden den. ;)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Clanok pre tych co maju radi omacky :)

http://www.briefing.com/GeneralContent/ ... MarketView
Bottom-Line

Operating earnings estimates for the S&P remain in flux, but the current consensus estimate compiled by Thomson Reuters leaves the S&P trading at 11.0x next year's earnings. Even if estimates were to be lowered 20%, the corresponding multiple of 13.8x estimated earnings is still much lower than what was seen in 2000. The reasonable valuation should limit the near-term, downside risk for stocks.

The earnings yield for the S&P, meanwhile, is a robust 9.0% versus the 10-year Treasury yield of 3.75%. That suggests stocks are significantly undervalued versus bonds, but it also speaks to how pronounced the risk aversion trade is currently in the stock market.

The near-term situation is uncertain and the presidential race adds to that uncertainty.

This isn't a period to be investing aggressively in individual stocks, yet the dollar-cost averaging approach into mutual funds/index funds remains a prudent one for long-term investors.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

BGuru: OK.
Já se jen těšil, že už se v klidu vyspím. :mrgreen: :mrgreen:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

jogobela napísal:Dawo kupeny long na dokupy 9320. Stvrtinova pozicia, chcem si to vyskusat.


Obchod zatvoreny na 9000. Asi 2% strata uctu.(robil som nejake dokupy intraday)

Maly komentar: Bguru, prezeral som si grafy Dawa a prepad pred 2 svetovou vojnou a The Crash v 1929.S takou hustotou dokupovania ako mas, neviem ci vydrzis, ak sa to zopakuje. Ja teraz zase pojdem hlavne s trendom. Je tu panika a TA asi nefunguje(suporty). :?
Uspesny obchod zelam.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

NAKUP SP500 na 910 => dalsich 1000 KONTRAKTOV!. Priemernu nakupnu cenu mam teraz na 944.

P.S. Priznavam, ze nie je to jednoduche ale moj nazor sa stale nijako nemeni! Takyto mesacny pokles este na trhu nebol !!!
:arrow: Toto povazujem za cistu hysteriu !
Dickson also noted that margin calls and hedge fund liquidations may be exacerbating selling as the stock market falls.
Frederic Dickson, senior vice president and market strategist at D.A. Davidson & Co, in Lake Oswego, Oregon.
The Chicago Board Options Exchange Volatility Index, Wall Street's preferred fear gauge, hit another all-time closing high -- jumping 11.11 percent to end at 63.92.
Declining stocks outnumbered advancing ones on the NYSE by 12 to 1 and on the Nasdaq, by about 6 to 1.
Treasury may capitalize banks by end of October: source
http://www.reuters.com/article/ousiv/id ... nnel=10278

Treasury Secretary Henry Paulson addresses a news conference in Washington, October 8, 2008.
REUTERS/Mitch Dumke
Obrázok


International Monetary Fund Managing Director Dominique Strauss-Kahn attends an opening news conference of the annual IMF-World Bank meeting in Washington October 9, 2008.
REUTERS/Yuri Gripas
http://www.reuters.com/article/newsOne/ ... nnel=10338
Obrázok



GM shares drop to 58-year low, global risks eyed
http://www.reuters.com/article/newsOne/ ... ZG20081009
GM shares fell as much as 33 percent to $4.65, driving its market capitalization to its lowest level since 1929, according to California-based Global Financial Data. The stock closed down 31.11 percent at $4.76 on the New York Stock Exchange.
At its low, GM's market capitalization stood at $2.6 billion, compared with a market capitalization of about $4 billion in March 1929 before the stock market crash that preceded the Great Depression.
Naposledy upravil/-a BGuru v Št 09 10, 2008 11:56 pm, upravené celkom 1 krát.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jan »

BGuru, teraz sa obchoduju iba emocie. Fundamentalna ani technicka analyza neznamena nic.
Kazdy vidi, ze je to uplne neracionalne.
Obavam sa, ale ze toto nie je ziadna korekcia, my sa nachadzame v burzovom krachu, ktory nas uvadza do recesie. Preto sa obchoduje tymto stylom. Kedze chyby systemu su zasadne, dno bude podla mna este hlboko. Snazim sa predstavit, co by bolo vhodnym impulzom na dlhodobejsi rast trhu, ale nic ma nenapada.
Ak buduci tyzden pridu zle vysledky od klucovych firiem, a hlavne zle vyhliadky do buducnosti, volny pad bude pokracovat.
Prajem vela stastia v obchode, ta tvoja priemerna cena je uz naozaj velmi slubna. Zajtra sa uz trh snad aspon zachyti a nebude pokracovat v prudkom pade.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Jan:

diky za podporu ;)
Ano obchoduju sa uz iba emocie a margin cally.
Impulzom na rast moze byt kludne koniec cistenia trhu a fakt, ze vsetci co nemali na margin call uz predali.
Vobec nemusi prist ziadna pozitivna sprava, staci ak trh dospeje do urcitej rovnovahy kedy sa misky vah vyrovnaju a uz prestanu predavat ti ktori zabudli predavat hore a teraz predavaju iba kvoli tomu aby nedostali alebo uz dostali margin call.

Toto su vazne rekordne poklesy, ale kamenom do mna moze hodit iba ten kto pisal, ze ide short (honzajs) :mrgreen:

Zatial som v relativnej pohode. Panika u mna je zatial na urovni 30% a pevne verim, ze tento obchod ukarujem do velkeho zisku. :wink:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Bguru, mam jednu otazku. Od koho ocakavas velke nakupy, ked banky maju problemy s likviditou. Tie asi peniaze nebudu vrhat do akcii, ked potrebuju hotovost pre ludi, aby zabranili panike. A pokial ludia masovo vyberaju peniaze z fondov, tym neostava nic ine, len predavat.A este su tu neobmedzene rucenia za vklady.Dalsi dovod, aby ludia vyberali peniaze z fondov a davali do banky.Vcera padali aj akcie aj dlhopisy.Myslim, ze investori drzia cash.
Drzim palce, ale pametaj na MONEY MANAGEMENT. Aj Livemoreho dostali.
:?
P.S: Ale mozno len panikujem, a dnes sa to otoci.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Coudy »

Asi 2x (viac nez pred rokom) som daval link na tento clanok na traders.cz.
Je to clanok z 03/2007. (http://www.zealllc.com/2007/beareve.htm)
A zatial to tym chlapcom vychadza. Dow moze kludne padnut na 6000.

BGuru tu zdiela svoje vedomosti, znalosti, myslim, ze nas to vsetkych obohacuje, za co mu dakujem, zatial mu skoro vsetko vychadzalo.

Ako som uz tu pisal, nepaci sa mi ale metoda average down + nepouzivanie stopiek, to sa nemusi vyplatit.
Verim, ze mas plan, kde pripadne vystupis so stratou (30% uctu?) a nebudes riskovat este vacsiu stratu.

Drzim palce.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Nechápu, proč neprodloužili zákaz short sellingu?!? Situace je daleko horší, než v září. To jim přece muselo být jasný, že to eště přilije olej do ohně.
Principielně s tím samozřejmě nesouhlasím (kromě naked), stejně jako se záchranou bank, ale výjimečná doba si žádá výjimečný kroky. Pozastavení obchodování je taky umělej zásah.

PS: A propos, s tím pozastavením obchodování, divím se, že je to eště nenapadlo (třeba na týden/měsíc), než se situace uklidní/vyjasní a přijme se nějakej plán.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa radvan »

podla mna jedno prirodzene zastavenie obchodovania prave ide ... a vola sa sobota a nedela ... a vobec by ma neprekvapilo, keby cez vikend s niecim prisli ... otazka znie s cim ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Coudy napísal:Ako som uz tu pisal, nepaci sa mi ale metoda average down + nepouzivanie stopiek, to sa nemusi vyplatit.
Verim, ze mas plan, kde pripadne vystupis so stratou (30% uctu?) a nebudes riskovat este vacsiu stratu.
Drzim palce.
Diky :)
Averaging je otazka uhlu pohladu, robit ho naslepo a s malym kapitalom sa to nevyplaca, suhlasim, chapem tvoj pohlad. Ja sa na to pozeram trochu inak.
Ja osobne som tu trh niekolkokrat shortoval hlavne pocas septembra na com som slusne zarobil.
Teraz mam proste nazor ze toto cele je iba prehnana panika a hysteria a ti co predavaju si sami sebe leju olej do ohna, lebo predavaju za stale nizise ceny.
Ak mam svoj nazor na trh a dostatok penazi na ucte, tak tomuto nazoru prisposobujem vsetky kroky. Nechcem sa nechat vyhadzat na stopkach a zacat shortovat.
Povazujem trh za hlboko prepredany => oversold.
Nevravim tym ze nas cakaju ruzove casy, to urcite nie, ale technicky je trh moc dole a tam kde prevlada iba jeden nazor byva vacsinou otocka. Dav nema nikdy pravdu.
Ked predavaju poziarnici, policajti a modelky, nakupuju profesionali. Nieco podobne som nedavno spominal na tomto fore pri pare EUR/USD, lebo modelky pozadovali honorare v EUR namiesto USD. Vravel som ze ked nakupuju EUR modelky ja najvyssi cas ho predavat a kupovat dollar :mrgreen: Pozri vyvoj tohto paru a uvidis :)
Ja osobne teda planujem v obchode zostat a pockat na prudku technicku korekciu, ktora nas caka. Zatial som neprerobil ani to co som tento rok zarobil takze aj napriek vaznosti situacie som ok. ;)
Vela dobrych obchodov Ti zelam ;)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

radvan napísal:podla mna jedno prirodzene zastavenie obchodovania prave ide ... a vola sa sobota a nedela
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ... to bolo dobré
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

jogobela napísal:Bguru, mam jednu otazku. Od koho ocakavas velke nakupy, ked banky maju problemy s likviditou. Tie asi peniaze nebudu vrhat do akcii, ked potrebuju hotovost pre ludi, aby zabranili panike. A pokial ludia masovo vyberaju peniaze z fondov, tym neostava nic ine, len predavat.A este su tu neobmedzene rucenia za vklady.Dalsi dovod, aby ludia vyberali peniaze z fondov a davali do banky.Vcera padali aj akcie aj dlhopisy.Myslim, ze investori drzia cash.
Drzim palce, ale pametaj na MONEY MANAGEMENT. Aj Livemoreho dostali.
:?
P.S: Ale mozno len panikujem, a dnes sa to otoci.
Za vsetkymi predajmi su aj nakupy.
Celosvetovy kapital iba meni majitelov, prechadza z jednych ruk do druhych.
Otazku by som polozil inak cize nie od koho ocakavam nakupy, ale kedy prestanu ti co panikaria predavat za stale nizsie a nizsie ceny cim si sami pod sebou pilia konar. Zistili ze nepredali hore tak predavaju dole a stale nizsie. Toto je klasicky priklad panic effectu kedy predava cela verejnost, ktora dochadza na vsetko ako posledna. (poziarnici, policajti, modelky, priemerny investor Joe). Presne ti, ktori v panike vsetko pred nedavnom nakupovali, lebo to bolo trendy a media oslavovali rekordne rasty indexov.

Vsimni si vsak, ze vela kapitalu sa zacalo presuvat prave z dlhopisov. Tento kapital sa tam postupne hromadil od roku 2006 Som toho nazoru, ze sa presuva naspät do akcii, z ktorych postupne prechadzal do tychto dlhopisov prave pocas doby kedy vsetky media oslavovali nove a nove rekordy na Dow Jonesovi a vsetci davali peniaze do akcii. Znamy to efekt ;)
Prudke korekcie hore moze sposobit tiez zatvaranie short pozicii a short squeeze. :idea:

Obrázok
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Tak to dopadlo tak, že všici trejdři ze všeho vystoupili a s otevřenou hubou hledí, společně s nama, jugglerem pohrdanýma "investorama", co jedeme long a Honzajsem v short-longu, na BGurův boj s větrnými mlýny. :shock: :mrgreen:
Držím palce!!!

PS: Sou chvíle, kdy by se pesimisti měli popravovat! :lol: :lol:

juggler: Nebýt investorů, tak by sis mohl trejdit tak leda na pískovišti. Nechci se pouštět do flame ohledně investor x trejdr, ale zatímco počínání investorů je v globálu smysluplný, v trejdění žádnej "vyšší smysl" nevidím. Samozřejmě kromě pro onoho dotyčnýho trejdra. :wink:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Klud Ferin.
Ti co dnes predavali budu trpko lutovat.
Ti co dnes shortovali budu este viacej :mrgreen:

Traderi zabezpecuju na trhu likviditu, su potrebni.
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

GURU,
Ty 1000 kontraktmi trh neotočíš :)
No nechci vidieť ten mazec ak ti trh ešte pekne spadne, to už nebudeš riešiť budúcnosť v horizonte par mesiacov ale do týždňa bude ešte horšia situácia, ak sa trh dočasne nezastaví.
Nedalo ti to nedokúpiť, lenže teraz tam maš už 1240 kontraktov , no fajne.
To je presne martingale systém, obetuješ velké riziko aby si sa dostal na „zero“ v tomto obchode.
Prajem ti , aby sa ti trh otočill inak ujmeš nepeknú stratu.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Ogling October

http://www.briefing.com/GeneralContent/ ... okingAhead
According to the Stock Trader's Almanac, though, the month of October served as the inflection point in 11 post-WW II bear markets: 1946, 1957, 1960, 1962, 1966, 1974, 1987, 1990, 1998, 2001 and 2002.
The biggest single-day October meltdown, though, came in 1987 when the Dow plunged 22.6% on Oct. 19. That was followed with an 8.0% decline on Oct. 26. Ten years later there was a 7.2% decline on Oct. 27, 1997.
The irony here is that October has been the best month for the Dow and S&P over the last 10 years, according to the Stock Trader's Almanac.
More likely, though, it is a function of traders/investors front running the historic track record that shows November to April is the best six month period for the market.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

singularita napísal:GURU,
Ty 1000 kontraktmi trh neotočíš :)
To je to iste ako by si povedal, ze ked ides von do dazda a beries dazdnik tak tym, dazd nezastavis. :mrgreen:
1000 kontraktov som nekupoval aby som otocil trh, to vie predsa kazdy junior.
Trh sa otoci sam ked hysterky uz nebudu mat co predavat. Potom zistia ako lacno vsetko povypredavali.
No nechci vidieť ten mazec ak ti trh ešte pekne spadne, to už nebudeš riešiť budúcnosť v horizonte par mesiacov ale do týždňa bude ešte horšia situácia, ak sa trh dočasne nezastaví.
Nedalo ti to nedokúpiť, lenže teraz tam maš už 1240 kontraktov , no fajne.
To je presne martingale systém, obetuješ velké riziko aby si sa dostal na „zero“ v tomto obchode.
Prajem ti , aby sa ti trh otočill inak ujmeš nepeknú stratu.
Presne ich mam 1320 nie 1240 + opcie. :idea:
To neni presne martingale. Martingale je ak po kazdej neuspesnej stavke zvysujes nasledujucu stavku dvojnasobne aby si pripadnou vyhrou vymazal stratu. Ja som zatial nic nezatvoril, iba priemerujem cenu. Ak uz chceme byt presny v nazvoch tak je to cost averaging.
Zabudas, ze este mam vela nabojov o moj ucet sa neboj ale dik ze mi prajes.
Nejde mi o to dostat sa na zero, ale vyjst z toho so slusnym ziskom. Zatial som neprisiel ani o cely zisk z tohto roka co si mnohi na trhu zial uz nemozu povedat. 8)
V starych mudrych knihach tak pisali, ze: Stari burziani v case velkej krizy na trhoch zvykli odist z trhu prec aby nepodliehali panike a nerobili neuvazene kroky. Sli do mesta, do kaviarne alebo do prirody.
Myslim, ze takyto krok by prospel teraz kazdemu kto je na trhu. Dat prec z ruk noviny, vypnut TV, ist vyvetrat hlavu a zacat uvazovat rozumom a nie tym co sa im hromadi pri kazdom poklese v gatoch.
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Ok, pokiaľ si v pohode tak je fajn.
Ide o to, že každý má svoju hranicu na špekulovanie. Dalo by sa to zrátať, no ja som v tom šprtať nepotrebujem, písal si že si nejakých 33% dole z účtu. Ono tých 66% nie je neprekonateľných. Zober si to inak. Ak si podhodnotil tento obchod tak ti to môže zrušiť účet potom sa nasmejeme :) uvidíme potom, čo budeš písať kto má v gaťoch:)

Je tu istá pravdepodobnosť pretože je výnimočná situácia. To už vieš sám najlepšie koľko si môžeš dovoliť a aký pokles v trhu.
Martingale je každý systém, ktorý zarába síce často no stačí pár obchodov a nazarábané je fuč. Takže tu nejde len o zdvojnásobovanie vkladu (to je pri hazardných hrách)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

singularita napísal:písal si že si nejakých 33% dole z účtu. Ono tých 66% nie je neprekonateľných. Zober si to inak. Ak si podhodnotil tento obchod tak ti to môže zrušiť účet potom sa nasmejeme :) uvidíme potom, čo budeš písať kto má v gaťoch:)
Hej? A to ze som kde pisal, ze som 33% dole? :mrgreen:
Skus mi to sem prosim zacitovat.
O stratach som pisal iba to, ze som zatial neprerobil ani to co som tento rok zarobil. 8)
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Asi som si to zle prečítal coudy tam niečo písal o 30%. Písal si niečo v tom zmysle, že máš 3000 kontraktov k dispozícií na SP (tie tvoje náboje), takže z toho by sa dalo aspoň vychádzať. Nejdem to skúmať. Načo aj :)

Opakujem, že takto sa hrať na dokupovanie viem aj ja :) aj s 100000 kontraktami. Preto beriem tvoje príspevky s veľkou rezervou.
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

mal by si uznať, že takýto HG ti na počkanie vyrobí ktokoľvek metódou dokupovania, len to, že internet je zavalení kadejakým guruom s neobmedzenými finančnými prostriedkami.
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

A napíš tu tým, čo ti to tu žerú aký slippage si mal pri tých 1000 kontraktov, napíš presne kedy si ich umiestnil na trh, aby sa to dalo vysledovať pre tých, čo ti tu veria tie sprostosti o počte kontraktov a HG.

A dávaš tu grafy z kadejakých free serverov, čo nemáš vlastnu platformu s grafickým rozhraním? koho tu chceš neustále o*******?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

singularita, uz ti tu viac ludi povedalo aby si sa drzal temy a prestal sa navazat. X krat opakovana pesnicka zacina nudit.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Btw. BGuru: :)
BGuru napísal:Ak SP500 pojde na hodnotu 900 tak moja najvacsia strata bude maximalne 32% z uctu a to je velmi nepravdepodobny scenar.[/i]
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Bguru, chcem sa opytat, kde ocakavas retrasment tohto prepadu, zhruba na aku hodnotu sp500.
Mam k tomu prakticky dovod. V piatok v panike(ako zacinajuci trader)som dostal strach o solventnost jedneho z mojich brokerov a zainvestoval som vsetky peniaze u neho na indexove certifikaty na DAX zhruba na hodnote 4460.(tym co neveria pozrite ladisovu stranku, tam nieco o tom pisem).
Teraz, ked sa to trocha skludnilo, chcel by som na tom zarobit a nechcem moc skoro vyberat zisk, ale az ked ty budes vystupovat z pozicie.Preto by som chcel vediet, kedy zhruba mozem ocakavat tvoj vystup.
Inac naboje este mam,takze da sa to este priemerovat. A aj keby sa nedalo, mam nastup viac ako 40% pod high takze ja si to vysedim ten pad a pockam na navrat hore.V tomto su indexove certifikaty lepsie ako kontrakty, lebo tam nie je paka.V tomto okamihu mam 40% lepsiu poziciu ako fondy. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"