Dane a ETF

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Erik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 04 03, 2022 6:24 pm
Has thanked: 2 times

Re: Dane a ETF

Príspevok od používateľa Erik »

Ahoj nevedeli by ste my pomôcť ...................................................................................................................................
Tento rok som nakúpil ETF iShares S&P 500 Inf Tech Sector UCITS ETF USD Acc ... 173.96 a predal za ... 172.12....................................
...............................................................iShares Physical Gold ETC ... 349.90 a predal za ... 348.90....................................
Teda oba ETF fondy som predal zo stratou , nemal som zisk , som aj napriek tomu povinný túto skutočnosť zohľadniť v daňovom priznaní v nasledujúcom roku ? Mám to dávať do daňovaného priznania i keď tam nie je čo zdanovať keďže som nemal zisk a tým aj príjem .
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Dane a ETF

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Erik napísal: Ut 08 03, 2022 4:27 pm Ahoj nevedeli by ste my pomôcť ...................................................................................................................................
Tento rok som nakúpil ETF iShares S&P 500 Inf Tech Sector UCITS ETF USD Acc ... 173.96 a predal za ... 172.12....................................
...............................................................iShares Physical Gold ETC ... 349.90 a predal za ... 348.90....................................
Teda oba ETF fondy som predal zo stratou , nemal som zisk , som aj napriek tomu povinný túto skutočnosť zohľadniť v daňovom priznaní v nasledujúcom roku ? Mám to dávať do daňovaného priznania i keď tam nie je čo zdanovať keďže som nemal zisk a tým aj príjem .
Prečo sa na to pýtaš teraz? Ak si to predal v roku 2022 tak to budeš dávať do daňového priznania v marci 2023 ak budeš mať aj iné ziskové obchody ktoré budú mimo ročného testu.
Erik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 04 03, 2022 6:24 pm
Has thanked: 2 times

Re: Dane a ETF

Príspevok od používateľa Erik »

capitalcapital napísal: Ut 08 03, 2022 4:38 pm
Erik napísal: Ut 08 03, 2022 4:27 pm Ahoj nevedeli by ste my pomôcť ...................................................................................................................................
Tento rok som nakúpil ETF iShares S&P 500 Inf Tech Sector UCITS ETF USD Acc ... 173.96 a predal za ... 172.12....................................
...............................................................iShares Physical Gold ETC ... 349.90 a predal za ... 348.90....................................
Teda oba ETF fondy som predal zo stratou , nemal som zisk , som aj napriek tomu povinný túto skutočnosť zohľadniť v daňovom priznaní v nasledujúcom roku ? Mám to dávať do daňovaného priznania i keď tam nie je čo zdanovať keďže som nemal zisk a tým aj príjem .
Prečo sa na to pýtaš teraz? Ak si to predal v roku 2022 tak to budeš dávať do daňového priznania v marci 2023 ak budeš mať aj iné ziskové obchody ktoré budú mimo ročného testu.
Ide o to že potrebujem vedieť či toto mam vôbec riešiť v daniach i keď v budúcoročných , nemám v plane ďalej predávať žiadne ETF ka , tieto som predal omylom mal som ich v plane držat dlhodobo .... moja chyba ...
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Dane a ETF

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Erik napísal: Ut 08 03, 2022 4:47 pm Ide o to že potrebujem vedieť či toto mam vôbec riešiť v daniach i keď v budúcoročných , nemám v plane ďalej predávať žiadne ETF ka , tieto som predal omylom mal som ich v plane držat dlhodobo .... moja chyba ...
Keďže si nemal zisk, tak nemáš čo riešiť.
Ale aj tak, teraz je len začiatok marca, nevieš čo prinesie celý rok. Ku koncu roka sa môžeš pomýliť pri ziskovom ETF a v tom prípade by si využil stratu na zníženie daňovej povinnosti. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"