TomTom-ove špekulácie

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

TomTom-ove špekulácie

Príspevok od používateľa Tomtom »

Zdravím Vás,

po pár rokoch som sa opäť vrátil k myšlienke investovania a tradingu. Od roku 2014 kedy som tu dával "príspevky" pretieklo veľa vody, zmenilo sa veľa vecí či už v mojom živote a aj finančnej situácií. Od februára tohto roka sme začali pravidelne investovať, mám aj nejaké menšie úspory ktoré by som rád investoval, možno trochu špekuloval na lepšie zhodnotenie a možno kto vie, prekonať aj slávny S&P 500 :) ale to by som predbiehal, v tomto vlákne by som Vás chcel poprosiť o pomoc, chcem tu rozoberať aktuálne moje úvahy ohľadom akcii a ďalších vecí kam investovať.

Na začiatok, môj favorit NVIDIA.

Aktuálne klesla na cca 220$ čo sa mi celkom pozdáva na to že má dobre výsledky za posledné obdobia.

Pred pár dňami som narazil ale na informáciu, aktuálne majú vydaných cca 2,5 miliardy akcií a že chcú vydať nové akcie až do objemu 8 miliard.

Keď som to tu ale chcel dnes postnuť nepodarilo sa mi to nájsť. Nemáte prosím zdroj kde by som takúto informáciu našiel?

Respektíve prosím o vysvetlenie skôr, ak oni vytvoria nové akcie ktoré dajú do obehu, nezníži to ich aktuálnu trhovú cenu?

Ďakujem, Tom
TomTom - vaša navigácia :)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3977
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: TomTom-ove špekulácie

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Odoslané z počítača
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom-ove špekulácie

Príspevok od používateľa Tomtom »

iceberg8 napísal: Po 09 05, 2022 7:34 am Ak sa tomu da verit..
https://www.reuters.com/technology/nvid ... 022-04-08/
Ďakujem iceberg8, hľadal som to ešte pár hodín ale nepodarilo sa mi to nájsť.

Ja som to videl v niektorom investičnom videu, takže to už sú dva zdroje odkiaľ som to videl, otázne je ešte či im to schálila akcionári ako píše reuteres...

Neznížilo by to vlastne cenu tých akcií? Keď ich bude v obehu raz toľko...

Aktuálne je NVIDIA na cene cca 170$ je toto už jej dno alebo bude prepad ešte väčší? Aký máte názor?
TomTom - vaša navigácia :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"