Invest in Slovakia

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Invest in Slovakia

Príspevok od používateľa rmaly »

Ahojte,
nenasiel som tu este temu o tejto firme ci ako to nazvat (platforme)... Len mi zacala vyskakovat na youtube reklama v poslednej dobe, tak som to pozrel...

Trosku ma zaraza, ze pri "dozvediet sa viac" linkoch ma to rovno hadze na "register" stranku... ale no tak dobre...

Je to crowfunding na projekty na nehnutelnosti co som zbezne pozrel... otazka je, ako je to v dnesnej dobe bezpecne (nejaky slubovany vynos som tam zachytil cez 11%)... tak ak s nimi ma niekto hocake skusenosti... Ale teda ja by som asi do toho nesiel...
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Invest in Slovakia

Príspevok od používateľa andre »

Recenzia Invest in Slovakia
Ja som ich nasiel uz davnejsie. Robia tzv. investicny crowfunding, cize v preklade poskytuju pozicky na realitne projekty, videl som tam niekde aj prenajom.
Investujete do spoluúčasti na investičnom projekte prostredníctvom účelového úveru, ktorý sa poskytne Hlavnému investorovi v nadväznosti na predstavený investičný projekt. Sprostredkuje to spoločnosť INVEST IN SLOVAKIA, ktorá uzatvára vo Vašom mene a s Vaším súhlasom Zmluvu o úvere pri dodržaní všetkých stanovených podmienok.
Maju to cele popisane https://investinslovakia.eu/faq/

Inak je to v principe kopia ceskeho https://www.upvest.cz/ do ktoreho ivnestovala Komercni banka, cize jedna z najvacsich ceskych bank. Web upvest je podla mna podtatne lepsie spracovany a obsahuje ovela viac informacii.

Upvest ma uvery zabezpecene stavanou nehnutelnostou, tu som to nevidel aj ked vacsinou az v 2 rade, kedze poskytuju hlavne mezaninove
financovanie. To teda riadne zvysuje rizikovost investicii.
Vyzbierané finančné prostriedky z jednotlivých kampaní sa v banke zavinkulujú, aby s nimi nebolo možné manipulovať. Peňažné prostriedky sa uvoľnia na účet hlavného investora len v prípade, ak hlavný investor predom splní všetky stanovené podmienky. Všetky stanovené podmienky Hlavného investora pre čerpanie investície sú rozpísané v detailoch jednotlivých investičných kampaní.
Moze to byt kvoli tomu, ze ten projekt je este v zaciatkoch, ale:
- vyzera zvlastne, ze firma co to prevadzkuje sa vola uplne inak Ci investment group, s.r.o.
- ale nazov webu je "Invest in Slovakia". Co je heslo, ktore pouziva v propagacii SARIO, cize statna Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu https://www.sario.sk/en/invest-slovakia
- ako pises na webe je problem najst aktualne investicie, kam mozem investovat, musim sa registrovat :roll:
- Affiliate program v hlavnom menu mi hned pripomenul MLM pyramidy..

Celkom sa mi zdaju dost netransparentny oproti napr. Crowdberry. viewtopic.php?p=147384

Inak od novembra ma zacat platit celoeuropka regulacia crowfundingu. Budu musiet priebezne ocenovat podiely a ponukat zakaznikom moznost predaja.. Tak mozno vdaka tomu tie informacie sprehladnia a doplnia..





K tvojim otazkam

Nasiel som tam vysku tych urokov od 11-14% pri developingu a nieco cez 7% pri prenajme. Pri dnesnej vyske urokov na trhu davat 11-14% na takomto projekte je vela. Je to len obraz toho, ze tie projekty nevedia prefinancovat "normalne".

S cim porovnavam:
- v CR su vyrazne vyssie uroky v bankach a upvest ponuka polovicke uroky...
- realne sa SK/CZ firmy financuju cez 2 rocne dlhopisy okolo 3-5% a v bankach su uroky len o nieco vyssie. Zalezi na biznise. Vieme ake uroky ponukala ARCA a ako to dopadlo. Teda este celkom nie, stale to pada..

Cize to je vysoko rizikova investicia.

Ja mam v portfoliu viacero rizikovych investicii aj cez crowfundung ale vzdy vyberam investiciu s adekvatnym pomerom rizika k potencionalnemu zisku. Keby si sa staval realne spoluvlastnikom tych nehnutelnosti (ako napr. tu https://www.crowdberry.eu/opportunities/dubravskaoaza ) bol by to uplne iny rizikovy profil investicie.

Vzdy sa snazim stretnut s osobami co za danym projektom stoja, dnes aspon online a prejst si biznis model.. Tu som taku moznost nenasiel. A to nehovorim o tom, ze napr. cez crowdberry to mas danovo vyhodnejsie..

Zhrnutie: Do tohoto nejdem.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Invest in Slovakia

Príspevok od používateľa rmaly »

dikes!!
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Invest in Slovakia

Príspevok od používateľa andre »

Vyskocilo na mna niekde toto video, len pozor je to REKLAMA. Chalan zaraba na PROVIZIACH ZA NOVYCH INVESTOROV.

https://www.youtube.com/watch?v=fjAA7worpaI
DigitalnyInvestor
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 20 02, 2022 10:21 am

Re: Invest in Slovakia

Príspevok od používateľa DigitalnyInvestor »

andre napísal: St 03 11, 2021 12:41 pm Vyskocilo na mna niekde toto video, len pozor je to REKLAMA. Chalan zaraba na PROVIZIACH ZA NOVYCH INVESTOROV.

https://www.youtube.com/watch?v=fjAA7worpaI
Ahoj, nieje to žiadna reklama, niesom ani len v kontakte s Invest in Slovakia, ale keď som sám narazil tiež na FB reklamu od nich a nevedel som nájsť takmer žiadne info z iného zdroja, tak som si povedal, že to risknem a dám tam tú stovku a uvidím čo sa stane. Affiliate link má k dispozícii každý registrovaný investor.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Invest in Slovakia

Príspevok od používateľa andre »

A co to teda je? :roll:

Ak ty dostavas odmenu (proviziu, podiel na zisku..) za predaj produktu alebo sluzby o ktorom si zverejnil nejaky material je to reklama.
a) reklama je predvedenie, prezentácia alebo iné oznámenie v každej podobe súvisiace s obchodnou, podnikateľskou alebo inou zárobkovou činnosťou 1b) s cieľom uplatniť produkty na trhu, ak osobitný predpis neustanovuje inak,1c)

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-147
DigitalnyInvestor
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 20 02, 2022 10:21 am

Re: Invest in Slovakia

Príspevok od používateľa DigitalnyInvestor »

andre napísal: Ne 20 02, 2022 11:05 am A co to teda je? :roll:

Ak ty dostavas odmenu (proviziu, podiel na zisku..) za predaj produktu alebo sluzby o ktorom si zverejnil nejaky material je to reklama.
a) reklama je predvedenie, prezentácia alebo iné oznámenie v každej podobe súvisiace s obchodnou, podnikateľskou alebo inou zárobkovou činnosťou 1b) s cieľom uplatniť produkty na trhu, ak osobitný predpis neustanovuje inak,1c)

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-147
No z mojej strany tam nebol cieľ uplatniť produkt na trhu. Reklamou by som nazval dohodnutú platenú spoluprácu napríklad. Toto bola skôr drobná recenzia s tým, že ak sa to niekomu pozdáva, tak môže využiť link, ktorý má k dispozícii každý jeden registrovaný používateľ na malý bonus. Ak by sa nikto nerozhodol ho použiť (a zatiaľ to nikto nespravil), tak z toho videa nič nemám.
Invest in Slovakia
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 04 05, 2022 1:02 pm

Re: Invest in Slovakia

Príspevok od používateľa Invest in Slovakia »

rmaly napísal: St 27 10, 2021 12:39 pm Ahojte,
nenasiel som tu este temu o tejto firme ci ako to nazvat (platforme)... Len mi zacala vyskakovat na youtube reklama v poslednej dobe, tak som to pozrel...

Trosku ma zaraza, ze pri "dozvediet sa viac" linkoch ma to rovno hadze na "register" stranku... ale no tak dobre...

Je to crowfunding na projekty na nehnutelnosti co som zbezne pozrel... otazka je, ako je to v dnesnej dobe bezpecne (nejaky slubovany vynos som tam zachytil cez 11%)... tak ak s nimi ma niekto hocake skusenosti... Ale teda ja by som asi do toho nesiel...
Ďakujeme za záujem. V tomto poste sa pokúsim odpovedať na Vaše otázky za firmu Invest in Slovakia, v ktorej pracujem.
- Dozvedieť sa viac smerovalo na registráciu z jedného dôvodu, všetky informácie sú dostupné pre členov nášho INVEST CLUBU – ten je nezáväzný a bez poplatkov. No máte pravdu, pôsobilo to zavádzajúco. Takže sme to na našej stránke zmenili. Detaily projektov už sú prístupné aj bez prihlásenia. Ďakujeme. :palec_hore:
andre napísal: Pi 29 10, 2021 12:44 pm Inak je to v principe kopia ceskeho https://www.upvest.cz/ do ktoreho ivnestovala Komercni banka, cize jedna z najvacsich ceskych bank. Web upvest je podla mna podtatne lepsie spracovany a obsahuje ovela viac informacii.

Upvest ma uvery zabezpecene stavanou nehnutelnostou, tu som to nevidel aj ked vacsinou az v 2 rade, kedze poskytuju hlavne mezaninove
financovanie. To teda riadne zvysuje rizikovost investicii.
- Princíp investičného crowdfundingu je jednoduchý a funguje, preto je obľúbený po celom svete. Avšak na Slovensku zatiaľ nie je veľmi známy. To sa snažíme zmeniť.
- U nás sú taktiež všetky úvery zabezpečené nehnuteľnosťou, ako jeden z faktorov sledujeme aj pomer úveru ku hodnote nehnuteľnosti (tzv. LTV), aby bola hodnota nehnuteľnosti vždy vyššia, než celková výška úveru. Dlžníkom sprostredkujeme pôžičky seniorné (nadradené), aj mezaninové (podradené). Môžete si teda vybrať medzi vyššou mierou rizika s vyššou odmenou alebo nižšou, s nižšou odmenou. Alebo pre kombináciu oboch.
andre napísal: Pi 29 10, 2021 12:44 pm Moze to byt kvoli tomu, ze ten projekt je este v zaciatkoch, ale:
- vyzera zvlastne, ze firma co to prevadzkuje sa vola uplne inak Ci investment group, s.r.o.
- ale nazov webu je "Invest in Slovakia". Co je heslo, ktore pouziva v propagacii SARIO, cize statna Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu https://www.sario.sk/en/invest-slovakia
- Pojem „Invest in Slovakia“ je obchodnou značkou, ktorú vlastní spoločnosť Ci investment group. Spoločnosť Ci investment group vlastní a prevádzkuje crowdfundingovú platformu. Celá stránka spoločnosti je postavená na obchodnej značke „Invest in Slovakia“, ktorá je značkou vo všetkých marketingových kampaniach a komunikačných kampaniach.
- O snahu kopírovať z našej strany určite nešlo, ide o preklad nášho pôvodného mena „Investícia Slovensko“, za účelom dostupnosti aj pre zahraničných investorov.
andre napísal: Pi 29 10, 2021 12:44 pm - ako pises na webe je problem najst aktualne investicie, kam mozem investovat, musim sa registrovat :roll:
- Affiliate program v hlavnom menu mi hned pripomenul MLM pyramidy..
- Ďakujeme za pripomienku, k detailom projektov už sa odteraz dostane každý, bez potreby prihlásenia.
- Veríme v silu dobrého slova. Ak ste si odskúšali našu platformu a chcete o nej povedať aj Vašim známym, chceme Vám obom dať možnosť z toho profitovať. Nového investora odmeníme uvítacím bonusom 1% z výšky jeho investície, Vás za odporúčanie affiliate bonusom 1% a to z piatich investícií Vášho odporučeného investora. Sprostredkovateľská provízia je bežný spôsob, ktorý využívajú takmer všetky finančné a bankové inštitúcie. My to robíme online.
andre napísal: Pi 29 10, 2021 12:44 pm Celkom sa mi zdaju dost netransparentny oproti napr. Crowdberry. viewtopic.php?p=147384

Inak od novembra ma zacat platit celoeuropka regulacia crowfundingu. Budu musiet priebezne ocenovat podiely a ponukat zakaznikom moznost predaja.. Tak mozno vdaka tomu tie informacie sprehladnia a doplnia..
- Budeme radi za každú spätnú väzbu, ktorá nám dá príležitosť zlepšiť sa.
- Áno máte pravdu, od 10. Novembra bude platiť celoeurópska regulácia crowdfundingu. Charakter crowdfundingového modelu sa meniť nebude. No ako spoločnosť, ktorá prevádzkuje crowdfunding, budeme musieť pravidelne komunikovať a zdielať informácie priamo s NBS.
andre napísal: Pi 29 10, 2021 12:44 pm Nasiel som tam vysku tych urokov od 11-14% pri developingu a nieco cez 7% pri prenajme. Pri dnesnej vyske urokov na trhu davat 11-14% na takomto projekte je vela. Je to len obraz toho, ze tie projekty nevedia prefinancovat "normalne".

S cim porovnavam:
- v CR su vyrazne vyssie uroky v bankach a upvest ponuka polovicke uroky...
- realne sa SK/CZ firmy financuju cez 2 rocne dlhopisy okolo 3-5% a v bankach su uroky len o nieco vyssie. Zalezi na biznise. Vieme ake uroky ponukala ARCA a ako to dopadlo. Teda este celkom nie, stale to pada..

Cize to je vysoko rizikova investicia.
- Crowdfundingový model financovania využije developer, ktorý nemá v danom okamihu možnosť financovania bankového, resp. dlhopisového, ako ste spomenuli. Neznamená to, že projekt nie je kvalitný. Často krát práve naopak. Banky neradi financujú projekty pod 2 milióny eur a mimo top 7 lokalít na Slovensku. To môže byť problém pre kvalitné projekty v nižších objemoch a v rôznych miestach Slovenska. Dlhopisové financovanie developerov nepovažujeme za bezpečnejšie, než investičný model u nás v investinslovakia.eu, pretože dlhopis je de facto bezúčelová pôžička, použitá na akúkoľvek aktivitu dlžníka, vo väčšine prípadov bez vymedzeného účelu, vysvetlenia a teda bez možnosti spätnej kontroly kam sa peniaze investovali a s akým výsledkom.
- Podmienky sa líšia pri každom projekte, ponuku aktuálnych projektov vždy nájdete na našej stránke. Spravidla sprostredkujeme možnosť financovať projekty s priemerným úrokom 11% p.a. a s investičným obdobím 9-36 mesiacov.
- Analýzu rizík, SWOT analýzu a iné podrobnosti vypracúvame ku každému projektu zvlášť, je možné si ich pred investíciou preštudovať a následne sa rozhodnúť.
- Dôležitou informáciou je, že investícia prostredníctvom investinslovakia.eu je účelová pre konkrétny projekt a to aj so zabezpečovacím prvkom, ako podiel spoločnosti alebo nehnuteľnosť. S kontrolovanou výškou LTV (pomer cudzích zdrojov a majetku).
- Ešte by som rád spomenul dôležitý fakt, ktorý odlišuje nami sprostredkované projekty od ostatných – a to ten, že primárne vyberáme projekty na rekonštrukcie budov a zvyšovanie kvality existujúcich štvrtí, nie na ničenie zelených lúk a parkov. V našich stavbách nechýba zeleň, ani najnovšie eco-friendly technológie.
andre napísal: Pi 29 10, 2021 12:44 pm Vzdy sa snazim stretnut s osobami co za danym projektom stoja, dnes aspon online a prejst si biznis model.. Tu som taku moznost nenasiel. A to nehovorim o tom, ze napr. cez crowdberry to mas danovo vyhodnejsie..
- Sme online platforma, vždy je nás možné kontaktovať priamo na email info@investinslovakia.eu, pre okamžitú odpoveď počas pracovných dní 8:00 - 20:00 na našom livechate alebo telefonicky.
- V prípade potreby je ale možné dohodnúť si aj osobné stretnutie u nás v Poprade, sídlo spoločnosti máme zverejnené tiež na našej stránke.
- Budeme sa tešiť ďalším otázkam, či osobnému stretnutiu 😊

Tomáš, za Invest in Slovakia
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Invest in Slovakia

Príspevok od používateľa andre »

Invest in Slovakia napísal: Pi 06 05, 2022 11:10 am Ďakujeme za pripomienku, k detailom projektov už sa odteraz dostane každý, bez potreby prihlásenia.
:like:

K tym urokom len odcitujem:
Proč si firmy půjčují od investorů za 9 %, když banky poskytují úvěr za 5 %

Toto by již mělo být prvním varováním. Argumentů, proč by mělo být výhodnější půjčit si od investorů a ne od banky, není mnoho, resp. nejsou žádné. Emitenti nejčastěji uvádějí potřebu diverzifikovat zdroje, ale to lze i přes banky.

Dle selského rozumu to nedává smysl. Každá firma, která chce vydělat, by si měla půjčovat za co nejlepších podmínek. A pokud takové firmě není ochotna půjčit banka, protože jí nedůvěřuje a považuje takový úvěr za rizikový, určitě by to mělo být dostatečným varováním pro kohokoliv jiného.

Je potřeba si uvědomit, že i banky chtějí vydělat, ale bezpečně. Banky dokážou všechna rizika spojená s úvěrováním firem vyhodnotit 1000krát lépe a kvalitněji, než běžný smrtelník. A pokud banka takový případ vyhodnotí jako rizikový, zcela jistě to bude rizikové i pro investora.

Zdroj: https://www.idnes.cz/finance/investovan ... 22_inv_sov
Pred kupou nejaky lokalnych bondov odporucam precitat cele.

Pripadne aj odporucania CNB: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-t ... dluhopisy/
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Invest in Slovakia

Príspevok od používateľa Rokosák »

andre napísal: St 03 11, 2021 12:41 pm Chalan zaraba na PROVIZIACH ZA NOVYCH INVESTOROV.
Na vsetkych nasich investiciach niekto zaraba. Vsak si predstavme velkost financneho priemyslu. Odkial sa tie biliony vzali? Ak obchodujete cez IB, tak prispievate do penazenky byvaleho madarskeho utecenca, dnes najbohatsieho cloveka statu Florida. Jeho majetok je tusim 40 miliard a furt mu k tomu pridavame.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Invest in Slovakia

Príspevok od používateľa andre »

Rokosak: Neviem co si chcel povedat tou reakciou na 3 mesiace stare prispevky?

Na kazdej sluzbe a tovare co pouzivame sa niekto snazi zarabat.

Slo mi len o to upozornit na to, ze to neni nezavisla recenzia, ale reklama. Co je podstatny rozdiel.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Invest in Slovakia

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ano je rozdiel medzi nezavislou recenziou a reklamou. Este mame aj zavisle informacie, ktore je tazko objavit. Tych je asi najviac a produkuje ich financny priemysel.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
DigitalnyInvestor
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 20 02, 2022 10:21 am

Re: Invest in Slovakia

Príspevok od používateľa DigitalnyInvestor »

andre napísal: So 21 05, 2022 5:10 pm Rokosak: Neviem co si chcel povedat tou reakciou na 3 mesiace stare prispevky?

Na kazdej sluzbe a tovare co pouzivame sa niekto snazi zarabat.

Slo mi len o to upozornit na to, ze to neni nezavysla recenzia, ale reklama. Co je podstatny rozdiel.
Recenzia, v ktorej je spomenutý referral je automaticky reklamou?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Invest in Slovakia

Príspevok od používateľa andre »

Uz som sa pytal vyssie: A co to teda je, ak nie reklama?

Odpoved bola:
Toto bola skôr drobná recenzia..
:roll: :?


Pridam este dalsiu definiciu:
Reklama (z latinského slova „clamare“ = kričať, volať) je propagácia (publikovanie, podpora, komunikácia) produktu, informácií alebo názorov o výrobku alebo službe, prípadne organizácii, so zameraním na potenciálny trh. Použité prostriedky môžu mať viacero foriem, napr. formu reklamy v médiách alebo priamej reklamy.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Reklama

Cize: reklama = propagacia


Takze ano, je to reklama. Podla mna aj podla vyssie uvedenej zakonnej definicie.


Kedze to je "recenzia", bez porovnania s konkurenciou, uvedenim nevyhod... mozme tu recenziu povazovat za FAKE REVIEW, kedze za jej publikaciu dostavate odmenu. Nie je dolezite v akej forme. Teda, ze je to nepriamo cez referral provizie.

Nic na tom nemeni ani to, ze v nejakom casovom useku ste za to nedostal zaplatene. Princip je rovnaky ako ked niekomu nieco predate na fakturu a ten to nezaplati. Meni to nieco na tom, ze ste mu predal dany tovar?
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"