ČSOB-Smart učet vs FIO

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
araschicage
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 20 07, 2021 1:18 pm
Has thanked: 2 times

ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa araschicage »

Zdravim chcel by som zalozit bezplatny ucet ucet pre manzelku (ucet pre mladych uz nesplna)
co som pozeral tak bud csob alebo fio
najcastejsie bude vyuzivat internet banking a smart banking (vie niekto porovnat IB tychto dvoch uctov? pripadne ktory ma lepsiu mobilnu aplikaciu )
vyber z bankomatov najblizsi csob ma 15-20km fio banka ma 2x do mesiaca zadarmo z akehokolek bankomatu
takze moja otazka ktory s tychto ma lepsiu mobilnu aplikaciu ? a ktory ucet ma lepsie spracovany internetbanking ?
pripadne nejaky iny navrch osobneho uctu ?


CSOB smart ucet teraz tam maju aj 2 akcie

1."Staňte sa novým klientom ČSOB a zriaďte si online ČSOB Smart účet v termíne od 1.4.2022 do 31.5.2022. Ak zároveň realizujete platbu vo výške min. 30 € Vaším smart zariadením (platobnou kartou uloženou v digitálnej peňaženke) v termíne od 1.4. 2022 do 15.6.2022, získate finančnú odmenu 30 €."
2."Ak si zriadite nový ČSOB Smart účet online v termíne od 1.3. – 31.7. 2022 a zároveň do 3 mesiacov zriadite nový Investičný program prispejeme Vám na investovanie 15 €. Stačí ak budete investovať 3 mesiace po sebe sumu min. 30 €."
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Tých možností je viac. Historicky je to pre mňa mBank a potom 365.bank.

365.bank
Tiež majú akciu, ak ťa niekto pozve získa 15 EUR a ty (manželka) tiež získa 15 EUR.
Tiež majú výhodné "zaokrúhľovacie" sporenie s úrok 3,65% (je tu k tomu samostatné vlákno viewtopic.php?f=7&t=24162&start=40)

mBank
Vyzerá že teraz nemajú akciu za pozvanie.
Majú ale zase rôzne kreditky výhodné pri cestovaní alebo nákupoch na internete s odmenou 1%
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa rmaly »

araschicage napísal: Po 04 04, 2022 9:17 am Zdravim chcel by som zalozit bezplatny ucet ucet pre manzelku (ucet pre mladych uz nesplna)
co som pozeral tak bud csob alebo fio
najcastejsie bude vyuzivat internet banking a smart banking (vie niekto porovnat IB tychto dvoch uctov? pripadne ktory ma lepsiu mobilnu aplikaciu )
vyber z bankomatov najblizsi csob ma 15-20km fio banka ma 2x do mesiaca zadarmo z akehokolek bankomatu
takze moja otazka ktory s tychto ma lepsiu mobilnu aplikaciu ? a ktory ucet ma lepsie spracovany internetbanking ?
pripadne nejaky iny navrch osobneho uctu ?


CSOB smart ucet teraz tam maju aj 2 akcie

1."Staňte sa novým klientom ČSOB a zriaďte si online ČSOB Smart účet v termíne od 1.4.2022 do 31.5.2022. Ak zároveň realizujete platbu vo výške min. 30 € Vaším smart zariadením (platobnou kartou uloženou v digitálnej peňaženke) v termíne od 1.4. 2022 do 15.6.2022, získate finančnú odmenu 30 €."
2."Ak si zriadite nový ČSOB Smart účet online v termíne od 1.3. – 31.7. 2022 a zároveň do 3 mesiacov zriadite nový Investičný program prispejeme Vám na investovanie 15 €. Stačí ak budete investovať 3 mesiace po sebe sumu min. 30 €."
Pozri, ja momentalne preferujem FIO, lebo je to plnohodnotna banka, ktora ma bezplatny ucet uz roky bez nejakych podmienok.
Ich IB je jednoduchy i ked zase napriklad vs IB Tatrabanky som tam nasiel nejake muchy (ked vyrabas inkaso prvy krat, tak to nie je take friendly ako v IB TB apod). Tak isto nezmyselne nevidis detaily inkasa (komu vlastne odislo, lebo si nevies nastavit zobrazenie vlastneho nazvu inkasa...).
Na druhej strane sa snazim nepouzivat IB ani mobilnu appku ak sa da. Proste nastavim veci a dalej uz nechcem nic riesit. Je mozne, ze nejaky mladsi clovek potrebuje riesit s bankou vela. Appka je ok, ale na TB appku nema (csob nepoznam).
Fio neotravuje (za 7 rokov ani raz) s telefonatmi apod.

na margo 365 a mbank. Mam aj tie. Od zaciatku.
mBank super, ale ak sa nemylim, tak neposles peniaze mimo eurozonu (mimo ucty eur). Napriklad ani do CZ banky na CZ ucet...
365 je na mna uz moc "pre mladych". Pride mi taky "heavy" a pomaly. Appka tiez - neprehladna (respektive nie velmi prehladna)...
Ale vpodstate nie je dovod nemat kludne ucty vo vaicerych bankach a vyuzivat to najlepsie z kazdej z nich (teda tie zdarma)...
Naposledy upravil/-a rmaly v Po 04 04, 2022 9:52 am, upravené celkom 1 krát.
hifron
Silver Member *
Príspevky: 272
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa hifron »

kvalitu a najmä ochotu banky ocení až čas... A ochota nerastie na strome...
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa Joki »

Ja použivam mBank úplne od začiatku, ako prišla na slovensko a spokojnosť.
Druhu mam Revolut a tam tiež spokojnosť.
ČSOB mala partnerka, banka a apka super, ale stale menili poplatky, raz bolo bez poplatku potom zasa s poplatkom, stale nejake nove podmienky.
Ten investicný program v ČSOB no neviem, tam to nebude vyhodne investovanie.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa rmaly »

hifron napísal: Po 04 04, 2022 9:52 am kvalitu a najmä ochotu banky ocení až čas... A ochota nerastie na strome...
Neviem presne k comu to malo byt, ale mam banky (aj Tatru) dlho, velmi dlho (tb od 1998) a teda neajku "ochotu" na to, ze som akoze "lepsi klient" nebadat. Ide si svoje a prakticky sa banka stara iba o seba. Je to uplne vporiadku, ale aby som ich nejak adoroval specialne, tak to nehrozi. Takze skor ocenujem, ked ma banka neotravuje s kravovinami, lebo ma to skor uraza, ked sa "o mna stara" a prakticky sa ma snazi ojebabrat.
Z osobnych skusenosti som mal este VUB, SlSP, OTP, Zuno a mam mBank od zaciatku a 365 (okrem fio)...
Top najvacsi zmrdi boli vo VUB v tesnom zavese OTP. Potom trosku mensi zmrdi (ale pred 20 rokmi, takze davno) v SlSP.
mBank vpodstate velmi fajn pristup, i ked mi nevyhovuje uplne vsetko a mozno som mal stastie na pracovnikov / pobocku (pri hypo).
Fio neotravuje ako som pisal a value for money pre mna momentalne top.
Chapem, ze Tatra ma najlepsi mobilbanking momentalne (asi aj vzdy mala), prva mala totalne top internet banking. Ale za take peniaze mi to nestoji. Vlastne ponukaju take pozlatko, ale samotne sluzby uz taka topka nie su. Plus ich pristup (ale oooomnoho lepsi ako prve tri menovane :) ).
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa Joki »

Ani som ti neodpovedal, ja by som šiel do Fio.
Tam je istota, že bude bez poplatku, ale u ČSOB nikdy nevieš, čo bude o rok a či nezavedú znova poplatky.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Kosa
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Št 27 10, 2016 11:24 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 28 times

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa Kosa »

Csob ma smartucet uplne bez poplatkov. Ich apka smartbanking je jedna z tych lepsich.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa capitalcapital »

rmaly napísal: Po 04 04, 2022 10:07 am Chapem, ze Tatra ma najlepsi mobilbanking momentalne (asi aj vzdy mala), prva mala totalne top internet banking. Ale za take peniaze mi to nestoji. Vlastne ponukaju take pozlatko, ...
Súhlasím, nerozumiem prečo sa app a internet bankingu pripisuje tak veľká váha. Inkasá si nastavím raz a potom sa už nestarám, v obchodoch a na webe platím kartami (mobilom). Do app sem tam nazriem aký je stav na účte.
Ostatné v čom sa predháňajú banky medzi sebou je plytvanie energie, tvária sa ako keby ľudia využívali app 3x denne.
araschicage
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 20 07, 2021 1:18 pm
Has thanked: 2 times

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa araschicage »

capitalcapital napísal: Po 04 04, 2022 1:15 pm Súhlasím, nerozumiem prečo sa app a internet bankingu pripisuje tak veľká váha. Inkasá si nastavím raz a potom sa už nestarám, v obchodoch a na webe platím kartami (mobilom). Do app sem tam nazriem aký je stav na účte.
Ostatné v čom sa predháňajú banky medzi sebou je plytvanie energie, tvária sa ako keby ľudia využívali app 3x denne.
je to ucet pre zenu ktora stale nieco posiela odosiela takze preto aby to bolo prehladne a jednoduche a pekne graficky spracovane
poviem priklad ked sa zeny spytas na nove auto ci take moze byt tak ti odpovie ano taka farba moze byt chapes :lol:

preto z mojho pohladu ako spotrebitela CSOB posobi ako doverihodnejsia,serioznejsia banka aj skrz reklamu v TV a FIO mi pride ich reklamami ako taka komediantska ale mozem sa mylit neviem preto sa pytam samozrejme bavime sa o produktoch zadarmo

a tiez este nepadla odpoved na tie dve akcie co ponuka CSOB na to by sa vedel niekto pozret ci sa to oplati ?

CSOB smart ucet teraz tam maju aj 2 akcie

1."Staňte sa novým klientom ČSOB a zriaďte si online ČSOB Smart účet v termíne od 1.4.2022 do 31.5.2022. Ak zároveň realizujete platbu vo výške min. 30 € Vaším smart zariadením (platobnou kartou uloženou v digitálnej peňaženke) v termíne od 1.4. 2022 do 15.6.2022, získate finančnú odmenu 30 €."
2."Ak si zriadite nový ČSOB Smart účet online v termíne od 1.3. – 31.7. 2022 a zároveň do 3 mesiacov zriadite nový Investičný program prispejeme Vám na investovanie 15 €. Stačí ak budete investovať 3 mesiace po sebe sumu min. 30 €."
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa rmaly »

K akciam sa neviem vyjadrit. K tomu FIO - zatial je pravdepodobnejsie, ze fio ostane bezpoplatne bez podmienok ako CSOB. Posielat prachy su zrovna easy cez fio... skor je menej user friednly robit inkasa...
V ziadnom pripade nepretlacam fio - sam mam 4 banky vratane TB a mal som dalsie... musis najst co ti je vhodnejsie. Napriklad nech skusi pani manzelka pozriet na youtube ako vyzera prostredie jedneho aj druheho... mozno jej to pomoze v rozhodovani.
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa aviceN »

Ja osobne mam oboje, sukromny je csob smart a firemny je fio, ja si velmi pochvalujem csob appku uz roky od kedy som mal svoju prvu kartu a prvy IB. Ma prijemnejsie zvladnuty UI nez Fio, ale aj ta Fio je uz lepsie na tom ako bola, keby si mam vybrat tak mi staci len CSOB.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
bohatysockar
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ne 22 03, 2015 2:32 pm

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa bohatysockar »

csob na "NAVZDY ZDARMA BEZ PODMIENOK" - urob si screenshot a uloz si ho. otvor ucet -> v buducnosti keby banka chcela peniaze, mozno sa oplati hromadna zaloba a nieco vysudime - to je aj dovod preco som si ho spravil ja -> mam rad pisomne garancie "navzdy zdarma bez podmienok" pre pripadny zisk na sude.

btw v mbank mi to nevyslo - po case ich zacali svrbiet nosiska tak ze chcu peniaze za kartu (1.20Eur/mesacne) ked neplatite aspon 70 ale ucet stale nechali zdarma - vtedy si to ospravedlnili ze "ved ucet je stale zdarma, len karta bude spoplatnena pri nedodrzani podmienok" - takze tam zatial stale ucet zdarma je


inac csob je velka banka ale strasny bordel ale na ucet zdarma (ked tam nebudes posielat vyplatu) na take hranie na internete je to celkom pouzitelne.

365 - chyba mi overovanie platieb cez sms/token aplikaciu a transakcii s vysokou sumou (20 000 Eur som posielal a len heslo do IB to chcelo - ziadna sms ani token) takze maju zatial taku detsku bezpecnost - tiez je to skor na hranie a ako hlavny ucet asi nie

mbank - pridali zdarma (zatial) virtualnu kartu platobnu takze tiez sa to da znova pouzit na internetove platby a overovanie cez push notifikacie cize v pohode

takze tak
palpal
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 21 08, 2013 2:14 pm

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa palpal »

Od ČSOB ruky preč, problémy pri platení kartou na internete. Žiadne push notifikacie v roku 2022, ale už roky na tom robia 😂. Mobilná apka jedna hrôza, stačí pozrieť recenzie na Google play 😉
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa Fund »

@palpal...mas vobec nejaku banku?
Používateľov profilový obrázok
Kolovrat
Active Member
Príspevky: 128
Dátum registrácie: Ut 06 07, 2021 11:33 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa Kolovrat »

Používám FIO, ČSOB a Creditas a se žádnou nemám problém. ČSOB mobilní app je za mě OK, recenze bych nebral moc vážně, většinou je píšou naštvaní uživatelé při nějakém problému.
palpal
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 21 08, 2013 2:14 pm

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa palpal »

Kolovrat napísal: St 01 06, 2022 9:21 am Používám FIO, ČSOB a Creditas a se žádnou nemám problém. ČSOB mobilní app je za mě OK, recenze bych nebral moc vážně, většinou je píšou naštvaní uživatelé při nějakém problému.
Keď ste spokojní s ČSOB a s ich aplikáciou tak vám to prajem. Nesúhlasím s názorom že recenzie píšu len nasratý ľudia. Keby ste si šli kúpiť nové auto a všetci o ňom píšu že sa kazí, má samé problémy. Aj tak by ste si ho kúpili?
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa wladas »

palpal napísal: Ut 31 05, 2022 10:52 pmŽiadne push notifikacie v roku 2022, ale už roky na tom robia 😂. Mobilná apka jedna hrôza, stačí pozrieť recenzie na Google play 😉
Ano, tie notifikacie chybaju. Recenzie v google play pisu 90% nespokojny ludia (text, nie len hodnotenie). Spokojny nema dovod daco rozpisovat. A hodnotenie maju skoro rovnake s Georgom.
Za mna je CSOB appka uplne v pohode. O kusok lepsia nez George (preferujem skor firemnejsie podanie nez jednoduche)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: ČSOB-Smart učet vs FIO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Tieto bonusy mi pripominaju ako kasina nachytavali ludi do svojich spárov :)
Nikdy by som nepovedal, ze seriozny financny a bankovy sektor sa k tomu bude musiet uchylit tiez..

Ale k teme, mam fio, +mbank, csob som zrusil, ti ma nastvali roky dozadu, a +unicreditbanka je taka skor na zalohu a to z dovodu, ze ich kartu nemozem pouzivat online bez smartfonu, ktory nevlastnim (zrusili SMS kod). s Fio som spokojny dlhe roky, ZUNO bol tiez dobry, ale do TB som uz nesiel, ani zadarmo.

EDIT:
Co je ale pre mna dolezite je cas zuctovania platieb. U fio mozem do 6:59 zadat platbu a v ten den ju pripise cudzia banka (aj zahranicna v EU a asi aj UK), mbank to ma az do 7:59, unicredit je taka smiesna banka, kde ked v nedelu vecer zadam prikaz, odoslu to v pondelok neviem kedy a pride to v utorok (ak z fio/mbank odoslem v nedelu vecer, v pondelok je v druhej banke).. To je nepochopitelne pomale v unicredit a preto odtial neplatim nic dolezite. Ale mam pocit, ze sa toto mohlo zmenit od cias, ked banky nabehli na "okamzity prevod"... Cize ak sa rano o napr 7:30 rozhodnem, ze potrebujem viac cashu u brokera, mbank vyhra a viem, ze mi tam tie peniaze do otvorenia trhov posle tj v ten isty den.. Pripadne u fio sa pripise platba do zahranicia tiez v ten den, ale uz nie okolo 12:00-13:00 ale az okolo 16:00-17:00 (ako keby boli dva casy pripisania, doobedny a poobedny). Nepochopil som teoriu, no takto si pamatam prax z tych platieb.
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"