Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Baba Jaga napísal: So 18 06, 2022 9:25 pm
Trumpeta1978 napísal: So 18 06, 2022 6:33 pm skôr je zaujimava otazka, ako ten Stock Yield Enhancement Program zdanovat: ak doteraz clovek dostaval dividendy tak ich aj tak v DP zdanoval, ako dividendy. Lenze ak bude mat aktivny ten program, tak uz nedostava dividendy, ale tu spominanu kompenzaciu, takze by sa to malo zdanovat ako nie dividendy ale ako prijmy z kapitaloveho majetku? Alebo?
Zdanuješ to ako dividendy ,pretože si stále majiteľ tých akcií a to Payment In Lieu of a Dividend je zdanené WHT 15%
ďakujem za vysvetlenie :)
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Baba Jaga napísal: So 18 06, 2022 9:25 pm
Trumpeta1978 napísal: So 18 06, 2022 6:33 pm skôr je zaujimava otazka, ako ten Stock Yield Enhancement Program zdanovat: ak doteraz clovek dostaval dividendy tak ich aj tak v DP zdanoval, ako dividendy. Lenze ak bude mat aktivny ten program, tak uz nedostava dividendy, ale tu spominanu kompenzaciu, takze by sa to malo zdanovat ako nie dividendy ale ako prijmy z kapitaloveho majetku? Alebo?
Zdanuješ to ako dividendy ,pretože si stále majiteľ tých akcií a to Payment In Lieu of a Dividend je zdanené WHT 15%
Prosim Ťa, Baba Jaga, v annual výpise pre DP, kde najdem tu spomínanú kompenzáciu, bude to pod “Payment In Lieu of a Dividend” alebo niekde inde?

Ďiiiik
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Joki napísal: Ne 19 06, 2022 12:58 pm
Baba Jaga napísal: So 18 06, 2022 9:25 pm
Trumpeta1978 napísal: So 18 06, 2022 6:33 pm skôr je zaujimava otazka, ako ten Stock Yield Enhancement Program zdanovat: ak doteraz clovek dostaval dividendy tak ich aj tak v DP zdanoval, ako dividendy. Lenze ak bude mat aktivny ten program, tak uz nedostava dividendy, ale tu spominanu kompenzaciu, takze by sa to malo zdanovat ako nie dividendy ale ako prijmy z kapitaloveho majetku? Alebo?
Zdanuješ to ako dividendy ,pretože si stále majiteľ tých akcií a to Payment In Lieu of a Dividend je zdanené WHT 15%
Prosim Ťa, Baba Jaga, v annual výpise pre DP, kde najdem tu spomínanú kompenzáciu, bude to pod “Payment In Lieu of a Dividend” alebo niekde inde?

Ďiiiik
prihlás sa do Account Managmentu klikni na Performance and Reports-Statements-Custom Statements a vyber si Combined Dividends,Payment in lieu of Dividends a Witholding tax Format PDF period Daily a ulož si to. A potom si vygeneruj cez tento custom statement požadovanú periodu
thebat
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 20 06, 2022 2:19 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa thebat »

Ahojte, nemate niekto referral kod na interactivebrokers.hu ? Kludne mi mozte poslat aj SS. Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

thebat napísal: Po 20 06, 2022 2:22 pm Ahojte, nemate niekto referral kod na interactivebrokers.hu ? Kludne mi mozte poslat aj SS. Dakujem.
Posielam do ss.
Maj sa
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Glogol »

Mam Captrader ale to by mal byt "nemecky Lynx" teda vyuziva IBKR. A mam jeden tech, problem ale s IBKR helpdeskom si akosi nerozumiem. Mam referencny ucet v Revolute a chcel by som pridat este jeden - Tatrabanku ale neviem ako. A ci sa to vobec da. Chcel by som z nej skusit poslat a pripadne neskor vybrat peniaze z IBKR.
Prílohy
ct.jpg
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

U IB sa vždy dalo pridať, ubrať a mať niekoľko bank. účtov. Aj možnosť, či bankový prevod, alebo SEPA.
Ja som tieto veci vždy obhospodaroval z PC verzie, cez login do account manažmentu:
https://www.interactivebrokers.co.uk/sso/Login

Neviem ako je nastavená mobilná verzia, či web trader.

P.S. do account manažmentu dá prejsť aj cez TWS.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Glogol »

hej, hej - zda sa ze som to nasiel.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Ensom
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 13 11, 2020 6:33 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Ensom »

Včera a dnes mi prišli od IB Trading Assistenta mailové notifikácie s nadpisom "Margin cushion: 1.72% remaining". Vie mi niekto vysvetliť, čo to znamená? Nekupujem nič na margin a vlastne ani nemám margin account. Takisto nemám nastavený žiadny alert, tak je mi záhada, prečo to začalo chodiť.
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa PredsaJa »

V nastaveniach sa to dá vypnúť. Hovorí ti to len o % zostatku cashu voči celkovej expozícii.
Branislav
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 04 06, 2011 1:17 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Branislav »

Ahoj, chcem sa opytat, ci mi niekto vie poradit so zadavanim trailing orderu pre BUY v IB. Nepodarilo sa mi najst dokumentaciu presne toho, co potrebujem. Verim, ze niekto z vas ma s tym skusenosti a vedel by mi poradit.

Chcel by som nastavit trailing order na BUY, ktory sa triggerne pri konkretnej sume. Mal by mat nastaveny horny limit, ktory trailuje s aktualnou cenou akcie. Nemam stanovenu spodnu hranicu, kedy urobit nakup, len vrchny (trailujuci) limit. Ked sa k nemu cena dostane, automaticky vykona nakup.

Aby som bol konkretnejsi, cisto priklad.
Chcem kupit MSFT ked cena klesne pod 250USD. Momentalne je ~270USD
Ciel je, aby sa trailing spustil, ked MSFT klesne pod 250. Teda, 249.99USD.
Limit bude nastaveny na +5USD, teda v momente triggeru 254.99USD.
- ak cena uz viac neklesne, pojde len hore, nakupi sa za 254.99USD
- ak cena pokracuje v poklese, limit klesa s nou na urovni +5USD.
Cize, teoreticky, cena vyklesa na 243.50USD, limit bude 248.50USD. Ak cena otoci a bude uz len rast, nakupim za 248.50.

Neviem to asi jednoduchsie napisat, ale snad je to zrozumitelne. V IB to nie je nejako detailne napisane a ked som to skusal na mensi nakup, order neprebehol tak, ako som si predstavoval.
Predpokladam, ze sa jedna o nakup cez Trail Limit. Ale kde presne zadam, aby sa spustil na 249.99USD a aby limit bol +5USD?
Dakujem.
Interactive Brokers referral: https://ibkr.com/referral/branislav330
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mm1809 »

Branislav napísal: Po 27 06, 2022 9:55 am Ahoj, chcem sa opytat, ci mi niekto vie poradit so zadavanim trailing orderu pre BUY v IB. Nepodarilo sa mi najst dokumentaciu presne toho, co potrebujem. Verim, ze niekto z vas ma s tym skusenosti a vedel by mi poradit.

Chcel by som nastavit trailing order na BUY, ktory sa triggerne pri konkretnej sume. Mal by mat nastaveny horny limit, ktory trailuje s aktualnou cenou akcie. Nemam stanovenu spodnu hranicu, kedy urobit nakup, len vrchny (trailujuci) limit. Ked sa k nemu cena dostane, automaticky vykona nakup.

Aby som bol konkretnejsi, cisto priklad.
Chcem kupit MSFT ked cena klesne pod 250USD. Momentalne je ~270USD
Ciel je, aby sa trailing spustil, ked MSFT klesne pod 250. Teda, 249.99USD.
Limit bude nastaveny na +5USD, teda v momente triggeru 254.99USD.
- ak cena uz viac neklesne, pojde len hore, nakupi sa za 254.99USD
- ak cena pokracuje v poklese, limit klesa s nou na urovni +5USD.
Cize, teoreticky, cena vyklesa na 243.50USD, limit bude 248.50USD. Ak cena otoci a bude uz len rast, nakupim za 248.50.

Neviem to asi jednoduchsie napisat, ale snad je to zrozumitelne. V IB to nie je nejako detailne napisane a ked som to skusal na mensi nakup, order neprebehol tak, ako som si predstavoval.
Predpokladam, ze sa jedna o nakup cez Trail Limit. Ale kde presne zadam, aby sa spustil na 249.99USD a aby limit bol +5USD?
Dakujem.
Trailing Limit if Touched
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1376
S.k.1017
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2022 7:16 pm
Has thanked: 1 time

Re: Obhcodovanie opcií

Príspevok od používateľa S.k.1017 »

Zdravím...
Potrebovala by som pomôcť....obchodujem na demo účte interactiv brokers...máte s touto platformou skúsenosti...? Alebo kde by som mohla zistiť ako sa tam zadávajú obchody a zatvárajú...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obhcodovanie opcií

Príspevok od používateľa jogo »

S.k.1017 napísal: Ut 28 06, 2022 7:25 pm Zdravím...
Potrebovala by som pomôcť....obchodujem na demo účte interactiv brokers...máte s touto platformou skúsenosti...? Alebo kde by som mohla zistiť ako sa tam zadávajú obchody a zatvárajú...
Tu máš archív webinárov Lynxu, tak si tam nájdi webinár na ovládanie TWS-je ich tam niekoľko.
https://www.lynxbroker.cz/investovani/w ... -webinaru/
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ahojte,

Je možné nastaviť order aby sa vykonal Market/položiť Limit order na opciu až v momente kedy sa podkladové aktívum dotkne vopred definovanej ceny ?

Príklad:
SPY je na cene 110
V momente ako cena padne na 100 sa nakúpi opcia marketom za aktualnu ASK cenu ( pripadne hodí limit na buy) na vopred danom strike-u

///////////////////

Našiel som to cez conditional orders:

https://www.interactivebrokers.com/en/t ... tional.php
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Zdravim, asi banalna otazka: doteraz som mal iba cash ucet a presiel som na margin ucet. Vsimol som si ale cudnu zmenu: volny vlastny cash mam 304e. Ale v appke ukazuje buying power 2028e. Ako k tomu cislu prisli? Lebo predsa na kazdy ibstrument je ina max paka. Dakujem za vysvetlenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal: Pi 08 07, 2022 10:09 am Zdravim, asi banalna otazka: doteraz som mal iba cash ucet a presiel som na margin ucet. Vsimol som si ale cudnu zmenu: volny vlastny cash mam 304e. Ale v appke ukazuje buying power 2028e. Ako k tomu cislu prisli? Lebo predsa na kazdy ibstrument je ina max paka. Dakujem za vysvetlenie.
Nejaká divná hodnota. Mne buy power ukazuje zhruba 3-4-násobok veľkosti účtu a nie cashu.
Buď maš nakúpené strašne riskantné akcie a tak na nich broker neumožňuje margin, alebo na už nakúpené akcie v čase cash účtu platía ešte cash učet pravidlá...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

:Jogo
ano mam tam nakupene este akcie z doby ked bol ucet cash. Nie je to dolezite len ma zaujalo ako prisli k tej hodnote :)
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa segi »

Ja tomu chápem tak že pri margin účte ti môže broker otvorené pozície uzavrieť v prípade že máš margin call teda nedostatok cash na nejaké operácie. Akurát neviem na základe čoho sa rozhodujú ktoré pozície uzavrie.
A teda v tvojom prípade by sa mala hodnota odvíjať od voľnej cash + hodnota otvorených pozícií ktoré môžu uzavrieť.
j0hNy.8
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So 25 06, 2022 1:19 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa j0hNy.8 »

Ahojte,

vedeli by ste mi poradit ci je mozne nakupit ETF VUAA na XETRE v EUR?

Neviem ci robim nieco zle ale mam na vyber iba taliansku (v €) a anglicku burzu (v $) - (resp mexicku).

Dakujem
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa segi »

Malo by sa dať kúpiť v Taliansku a v Írsku
https://misc.interactivebrokers.com/cst ... Entities=Y
Tu nájdeš jednotlivé burzy a ich skratky v IBKR https://www.interactivebrokers.com/en/i ... 2&p=europe

XETRu vyzerá že nemajú.
A prečo to chceš kúpiť na XETRe konkrétne?
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

j0hNy.8 napísal: Po 11 07, 2022 9:05 pm Ahojte,

vedeli by ste mi poradit ci je mozne nakupit ETF VUAA na XETRE v EUR?

Neviem ci robim nieco zle ale mam na vyber iba taliansku (v €) a anglicku burzu (v $) - (resp mexicku).

Dakujem
Tu je o tom príspevok, choď potom aj nižšie v príspevku; ako nakúpiť VUAA cez Xetru, musíš mať stiahnutu v PC TWS, Croven to tu popisuje celé. Máš tam aj návod.
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 47#p165247
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
michael89
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 04 02, 2022 4:30 pm
Has thanked: 115 times
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michael89 »

Mám v IB nakúpené ETF SP500 a MSCI World, obe sú Acc.

Viem si niekde pozrieť, koľko dividend mnou zakúpené ETF priniesli, resp. koľko za nich už bolo nakúpené?

Ďakujem za pomoc.
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Palo »

Neviem sice k comu Ti tento udaj bude, ale pokial Ti nestaci informacia o dividendovom vynose prislusneho indexu, tak si pozri na web strankach "tvojich" ETF na Annual Report, pripadne Interim Report. Obsahuju, okrem ineho, sumu dividend, ktore natiekli do ETF ako aj sumu zrazkovej dane z tychto dividend. Samozrejme je to za kalendardny rok, nebude sa to prekryvat s casom, pocas ktoreho drzis dane ETF.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

Priblizne si to vies spocitaj aj po mesiacoch. Pozri mesacne dividend yield na podklade teda napr. SP500 a prepocitat na eura * suma za ktoru mas nakupene: https://data.nasdaq.com/data/MULTPL/SP5 ... d-by-month
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Niekoľko stránok dozadu som sa dočítal, že u IBKR (Maďarsko) nie je možné meniť peniaze ina inú menu ako je base mena. Momentálne mám nastavenú base menu euro, ale moja mena je česká koruna a peniaze posielam s pomocou revolutu (CZ učet -> Revolut -> CZ eurový účet -> IBKR). Rád by som revolut vynechal a išiel systémom "moja banka -> IBKR". Ak to chápem správne, ak by som chcel dostať v budúcnosti z IBKR peniaze (české koruny), tak by som musel zmeniť base currency na CZK, počkať 1 deň, predať eurové ETF a eura zameniť na CZK a potom koruny na český účet. Čo ale v opačnom prípade? Zmením si teraz base currency z eur na CZK, pošlem tam koruny a keď budem chcieť nakúpiť ETF v eurách, tak mi to IBKR dovolí a automaticky mi zamení pri nákupe CZK na eurá? Alebo IBKR mi tie eurá požičia??? - o tom požičiavaní som čítal tiež niekoľko stránok dozadu a nemám v tom úplne jasno, preto sa pýtam. Díky.
Filip26
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ne 07 03, 2021 6:06 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Filip26 »

Čo znamená táto hláška keď mi nenačíta graf?
Vypíše mi to len pri tomto SXRC na gettex2. DTLA čo je pre to isté ETF akurát na LSE zobrazí graf normálne.

Obrázok
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

To bude zrejme tym, ze gettex neposkytuje data zadarmo. Musis si zaplatit subscription.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Croven napísal: Po 09 05, 2022 9:19 pm Už som na to prišiel ako sa dá vybrať daná burza, avšak neviem či je to rozumné, pretože ten Smart Routing by ti mal nájsť najvýhodnejšie ETF na nákup a tak isto aj pri predaji, tzn kúpiš na BVME a predáš napríklad na IBIS2.

No a ako si vybrať burzu kde dané ETF kúpiť? Upozorňujem, že som to neskúšal lebo momentálne je market je closed.

Potreba TWS

Potreba mať v nastaveniach zapatý "Directed Orders"
Hore v pravo dáme výhladať ticker, napr moje spomínané VUAA, vybehne nám tabulka stým čo nám našlo, tak klikneme na directed a hotovo. Neviem či to pojde, pretože ak vyberiete inú burzu ako je cez smart routing, tak vám to nebude ukazovať dáta a graf z burzy.
1.JPG
2.JPG
3.JPG

Nakupoval už niekto takto? Neviem nájsť v TWS dodatočne poplatky za order.
Zdravim Ťa Croven, nakupoval si nakoniec VUUA cez IBIS2?
Ja som to pozeral a ide ju vyhľadať aj cez mobilnu apku. Stači zadať isin vuaa a vyhľadá aj IBIS2, ale ako píšeš je bez dát a nakoniec je tam aj tak talianska zástava aj pod IBIS2. Takže tie nákupy idu “asi” cez taliansko. Akurat poplatok je cez IBIS2 1,28€ a cez BMVE 2,25€.
Ten Smart Routing to smeruje všetko cez BMVE burzu za nákup v €.
Prílohy
CACB4304-4B71-459B-AC58-AE47009132AE.jpeg
1FE437EB-DBDE-44C5-A038-FE49C4F4C83A.jpeg
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Joki napísal: So 30 07, 2022 8:16 am Zdravim Ťa Croven, nakupoval si nakoniec VUUA cez IBIS2?
Ja som to pozeral a ide ju vyhľadať aj cez mobilnu apku. Stači zadať isin vuaa a vyhľadá aj IBIS2, ale ako píšeš je bez dát a nakoniec je tam aj tak talianska zástava aj pod IBIS2. Takže tie nákupy idu “asi” cez taliansko. Akurat poplatok je cez IBIS2 1,28€ a cez BMVE 2,25€.
Ten Smart Routing to smeruje všetko cez BMVE burzu za nákup v €.
Ahoj, ja som VUAA kupoval iba ako skúšku prvého nákupu na IB, potom som to začal riešiť, že ako si vybrať burzu, takže VUAA nenakupujem vobec. Nakupujem len VWCE a to sa dá kupiť na Xetre
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Hawk »

ahojte,

neviete odporucit ake real time data si aktivovat na akcie ale najma opcie (na akcie a aj na indexy SPX, SPY),
tieto ?

1) US Equity and Options Add-On Streaming Bundle 4,5USD/Month
2) CME S&P Indices 5USD/Month

Vdaka
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hawk napísal: St 03 08, 2022 5:37 pm ahojte,

neviete odporucit ake real time data si aktivovat na akcie ale najma opcie (na akcie a aj na indexy SPX, SPY),
tieto ?

1) US Equity and Options Add-On Streaming Bundle 4,5USD/Month
2) CME S&P Indices 5USD/Month

Vdaka
Neviem či ti moja odpoved pomôže, ale podľa mňa tú 2 určte nie. To sú dáta na indexy a tie nepotrebuješ.
Index sa nedá trejdiť..je to len štatistické číslo.

Miesto tej dvojky ti treba dáta na CME futures...najbežnejšie sa trejdia emini futures ( ES a NQ ) a microfutures (desatina z eminy )..MES a MNQ. https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=47137

Aj na micro emini ako pozerám existujú Micro E-mini Options Contracts:
https://www.interactivebrokers.com/en/i ... ns-content

Ked máš dáta na emini , automaticky máš aj na micro futures a myslím, že aj na futures options ( to sú také zvláštne opcie, ktorých cena je v nie v USD ale vo futures kontraktoch ).

Miesto tej 2/ potrebuješ CME Real-Time Top of Book (L1) USD 1.25 ( Fee is waived if commissions generated are greater than USD 20.00 )

...alebo žiadne futures a budeš indexy obchodovať cez opcie na indexové ETFs: SPY, QQQ atd.

Tu je prehlad všetkých USA:

https://www.interactivebrokers.com/en/p ... etdata.php

P.S. Pozerám, že pri tej 1/ budeš musieť mať zaškrtnuté aj US Securities Snapshot and Futures Value Bundle for NonProfessionals , čo stojí 10 USD ale neúčtujú ti nič ked spravíš poplatky za 30 USD.


Ja používam profi dáta..ak zvládneš dáta na akcie a futures tak opcie sa dajú objednať: OPRA Top of Book (L1) (US Option Exchanges) za 1,50 ( neuctujú pri poplatkoch 20 USD )

Individuálne by ti stačili takéto separátne dáta:..ja to takto beriem, ale ako Pro fees

AKCIE:
NASDAQ (Network C/UTP) Top of Book (L1) USD 1.50
NYSE (Network A/CTA) Top of Book (L1) - Billed by Interactive Brokers USD 1.50
NYSE American, BATS, ARCA, IEX and Regional Exchanges (Network B) Top of Book (L1) USD 1.50
(tieto tretie musím mať ked trejdím akcie v afterclose...tak možno tebe netreba...vtedy fungujú len ECN ako Arca)

OPCIE: OPRA Top of Book (L1) (US Option Exchanges) 1, 50

... a k tomu futures: CME Real-Time Top of Book (L1) USD 1.25

iné futures za tú istú cenu sa berú ešte CBOT, prípadne NYMEX, COMEX..podla toho či chceš viac ind.futures, energie a pod.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Hawk napísal: St 03 08, 2022 5:37 pm ahojte,

neviete odporucit ake real time data si aktivovat na akcie ale najma opcie (na akcie a aj na indexy SPX, SPY),
tieto ?

1) US Equity and Options Add-On Streaming Bundle 4,5USD/Month
2) CME S&P Indices 5USD/Month

Vdaka
Na opcie ti stacia tieto
OPRA (US Options Exchanges) - Trader Workstation
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Maju tam za 10USD taky bundle..
US Securities Snapshot and Futures Value Bundle


This service will deliver NBBO snapshot quotes for all listed US equity issues as well as top of book data for CME Group Futures. Also includes Dow Jones Industrial Average, S&P 500 Index, and OTC Markets quotes. Note, US Equity NBBO snapshot quotes will cost an additional 0.01 USD above the listed subscription price and waiver.

( Waived if monthly commissions reach 30 USD )

(Ale v tom chybaju opcie)
Odoslané z počítača
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

IBKR.png
Viete mi prosím povedať, čo znamená tá hodnota korún v kolonke CFD? CFD nemám povolené, na účte mám pár "CZK" a pár "EUR". Base currency mám v CZK (žijem v ČR). Mám cash účet.
jcar
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut 03 08, 2021 11:42 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jcar »

V IB som si všimol možnosť zriadiť "Additional Account" (presnejšie myslím Individual, lebo tých typov účtu je viacero). Veľa informácií som o tom nenašiel, možno som zle hľadal, alebo je to každému okrem mňa jasné. Preto by som sa chcel opýtať, či s tým máte skúsenosť a či takýto účet umožňuje mať potom napr. mať inú base currency, prípadne typ účtu (cash vs. margin). Teda jeden účet napr. EUR+cash a dodatočný USD+margin. Predpokladám, že reporty sú potom za každý účet zvlášť.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahoj,
prosím vedel by niekto poradiť, ako sa volá - ako hľadať medzi dokumentami od IBKR nejakú zmluvu o účte, potvrdenie že tam mám vedený účet?

Prípadne dá sa to opätovne vyžiadať, vyexportovať z ich webu?

Robím si zoznam účtov, brokerov, čo mám kde vedené pre prípad "keby ma zrazila električka" nech to blízki majú po ruke a nemusia pátrať/spoliehať sa na notára.

Prechádzam všetku dokumentáciu, čo od nich mám pred-po registrácii, a nikde sa neviem dopracovať k môjmu číslu účtu - netuším odkiaľ som ho zobral. (Hľadám niečo ako keď si v bežnej banke otvorim účet a mám "zmluvu o bežnom účte". Predpokladám že niečo také posielal IBKR, ale za nič nasvete neviem nájsť).

Dik,
MH
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

michalhornicheck

no to by ma tiez zaujimalo :) Existuju tam reporty kde mas uvedene svoje meno a cislo uctu u IB ale to je tak asi vsetko.
jcar
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut 03 08, 2021 11:42 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jcar »

michalhornicheck napísal: So 06 08, 2022 4:44 pm prosím vedel by niekto poradiť, ako sa volá - ako hľadať medzi dokumentami od IBKR nejakú zmluvu o účte, potvrdenie že tam mám vedený účet?
Nestačilo by ako potvrdenie "Account Confirmation Letter"?
Na web portáli je to v Performance & Reports -> Other Reports -> Account Confirmation Letter
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jcar napísal: So 06 08, 2022 7:20 pm Nestačilo by ako potvrdenie "Account Confirmation Letter"?
Na web portáli je to v Performance & Reports -> Other Reports -> Account Confirmation Letter
Určite áno. Daňovému stačí aj ročný výpis.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"