Čo mi vadí na diskusnom fóre

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zakladám túto tému, aby som si tu písal poznámky, čo mi vadí na tomto zastaralom fóre.
Takmer žiadna vec, ktorú sme tu v minulosti riešili, nebola nikdy vyriešená. A nasľubovalo sa toho hodne...

Dnes som chcel vyhladať analýzu jedného fondu, ktorú som tu dával...ale nemám šancu ju nájsť v mojích tisícoch príspevkov...vyhladávanie nefunguje. Tak si tu aspoň budem zapisovať, čo sa dá zlepšiť...


1.Vyhľadávanie na fóre nefunguje ( predtým som si vedel nájsť svoje staré príspevky, kde som už raz nejakú vec riešil...)

2. Smajlíky sú tu úbohe. To sme žiadali už pred 12 rokmi...pred 15 rokmi som bol šťastný, ked som na traders.cz svoj príspevok zakončil pivovým pohárom s penou, alebo dobrý trejd vínovým pohárom...
Nemôžem ukázať ani prst hore, ked niekoho príspevok sa mi páči...Ešteže krútiť očami je dovolené :roll:

3. mali sme tu návrhy na lajky a dislajky...pametám si s predchádzajúceho fóra, že ľudia tam po čase získavali nejaký status.. To všetko je motivačné, aby ľudia prispievali a písali dobrý obsah...

4. Moje staré články zmizli, tie ktoré som robil hlavne pre začiatočníkov neviem nájsť...Zmizli. Nie príspevky, ale články.
Niečo mám v svojom PC...ale málo... Raz za čas som si zvykol nájsť čas a updejtovať starý článok na nový.
Niektoré články majú nadčasový obsah, sú vzdelávacie, alebo informatívne...škoda, že zmizli.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Glogol »

Suhlas. Vyhladavanie vyhladavanie vyhladavanie. Chcel som nieco ohladom yellyfish ocp. Pamatam sa ze sa tu daco spminanalo ale bez sance. Aj som sa skusil pytat ale zaniklo to. viewtopic.php?f=2&t=1928.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Airmike »

mam obavu, ze novy majitel s diskusnym forom nic robit nebude. zatial nevyriesil ani to, ze ma hacknutu stranku. kazdym dnom mu hodnota webu degraduje. skoda
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Ladis »

Založte si nové slovenské diskusní fórum pro akcie a pak už nepište nic do tohoto fóra a ono chcípne.
Vždyť administrátor musí fórum vlastnit a hezká adresa :arrow: http://www.investing.sk/ a prostor mohou stát jen 1 € až 5 € měsíčně
a majitel té adresy a majitel fóra si ty peníze vydělá s reklamou.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
cico29
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: St 16 05, 2018 11:35 am
Has thanked: 1 time

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa cico29 »

Navrhoval by som.


1.migracia fora ak to ide (verim ze sa tu najdu nejaky odbornici)
2.najfundovanejsia osoba (JUGGLER) by sa toho mohol ujat :-)
3.zlozili by sme sa na tento ukon?

https://webboard.org/bezplatne-forum

Ako-investotat.sk kolko vobec stoji a kto ho vlastni?
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa SomPanko »

Glogol napísal:Suhlas. Vyhladavanie vyhladavanie vyhladavanie. Chcel som nieco ohladom yellyfish ocp. Pamatam sa ze sa tu daco spminanalo ale bez sance. Aj som sa skusil pytat ale zaniklo to. viewtopic.php?f=2&t=1928.


Ak si hladal toto, tak nech sa paci: viewtopic.php?f=9&t=24301

Na hladanie mozte skusit pouzit google pomocou takehoto prikazu "site:https://ako-investovat.sk/diskusia/ yellyfish", no ma to jeden hacik. Ak kliknete priamo na odkaz, tak vas to hodi na tu zavirenu stranku. Avsak viete kliknut na "Translate this page", co vam ukaze danu stranku vo zvlastnom formate + mate tam aj priamy odkaz na dany prispevok, cize si to viete skopirovat a otvorit normalne v prehliadaci. Je to trosku pracne, ale da sa takymto sposobom najst aj stare prispevky na tomto fore.

Untitled.png
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SomPanko: dík

cico29 napísal:Navrhoval by som.

1.migracia fora ak to ide (verim ze sa tu najdu nejaky odbornici)
2.najfundovanejsia osoba (JUGGLER) by sa toho mohol ujat :-)
3.zlozili by sme sa na tento ukon?

https://webboard.org/bezplatne-forum

Ako-investovat.sk kolko vobec stoji a kto ho vlastni?


Ja tento web beriem ako kaviarničku, kde sa cítim fajn. Kde si prídem pokecať s komunitou a známymi. Ked kaviareň prestane fungovať, alebo nový majiteľ bude nevľúdny, tak sa presťahujeme do inej.

Nechcem mať nič spoločné s organizáciou, či migráciou. Som ochotný písať, teda prispievať a nemám problém robiť moderátora. To je všetko.

Posledné problémy som riešil s Petrom Cmorejom. Web je už predaný, teda má nového majiteľa. Peter mu posunul našu komunikáciu. Nový majiteľ je finančno-sprostredkovateľská firma a dali vedieť, že postupne riešia a vyriešia technické problémy, takisto migráciu na novú platformu. Nebudú sa do nás starať a portál dostane na starosť človek ktorého poznám.

Zatial nemáme technické problémy. Útoky spamerov ustali. Mrzí ma, že prístup cez google je blokovaný, pretože aj keď sme relatívne uzavretá komunita, cez Google sa informácie dostanú vonku.

Z tým webom, teda s našou kaviarničkou to vidím asi tak: mne záleži na našej komunite, preto budem prispievať hocikde, kde sa naša komunita bude rada stretávať. Sú aj medzi nami ľudia, ktorí sa ponúkli, že sa vieme presťahovať, keby sme chceli.
Na poslednom stretku som bol milo prekvapený ako si všetci robili zoznamy, vymieňali kontakty...aby si dali navzájom vedieť, keby web skapal.

Aj to patrilo k tomuto webu – že niekto tie živé stretnutia organizoval. Najprv Filip Glasa, potom Peter Cmorej... vybavili to, mali sme prednášky, program...tri dni vždy zbehli veľmi zaujímavo.

Toto všetko postupne ustalo, nikto sa nestaral , web upadal. Uvidíme, čo sa bude diať.
Sledujme hlavnú stránku...my sme len diskusné fórum...uvidíme a podľa toho sa zariadíme.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Ja tento web beriem ako kaviarničku, kde sa cítim fajn. Kde si prídem pokecať s komunitou a známymi. Ked kaviareň prestane fungovať, alebo nový majiteľ bude nevľúdny, tak sa presťahujeme do inej.


Šak mohol Jonatanus kúpiť túto stránku, keď už je ten multimilionár a podporuje kde-aké start-upy. Veď tu s nami vyrástol a pri nás začínal tvoriť http://www.finviz.com. A možno sa aj od nás niečím inšpiroval. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

mne osobne format fora vyhovuje, podstatne je ci su na nom zaujimave myslienky a nazory, vsetko ostatne je druhorade, je tu zaujimava investorsko/trejderska komunita.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Airmike »

peniaze na kupu tejto stranky neboli ziadny problem. chalani boli otvoreni ju dat v principe skoro zadarmo. par tisic euro nie je big deal. nikto to ale nechcel , pretoze s tymto webom je spojenych viac rizik ako benefitov. je to v principe charita. a tak to kupil majitel ,ktory si mysli, ze web bude mat biznisovy potencial. ( aj ked je to podla mna utopia )

takze na margo toho, mohol to mohol kupit ten alebo tamten by som povedal. mohol to kupit kazdy, kto na tento web chodi, ale realne niokto neprejavil zaujem. to asi hovori za vsetko.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Glogol »

SomPanko napísal:
Ak si hladal toto, tak nech sa paci: viewtopic.php?f=9&t=24301

Na hladanie mozte skusit pouzit google pomocou takehoto prikazu "site:https://ako-investovat.sk/diskusia/ yellyfish", no ma to jeden hacik. Ak kliknete priamo na odkaz, tak vas to hodi na tu zavirenu stranku. Avsak viete kliknut na "Translate this page", co vam ukaze danu stranku vo zvlastnom formate + mate tam aj priamy odkaz na dany prispevok, cize si to viete skopirovat a otvorit normalne v prehliadaci. Je to trosku pracne, ale da sa takymto sposobom najst aj stare prispevky na tomto fore.

Untitled.png


Jasne to kopirovanie odkazu je super - mohlo ma to tiez napadnut ....
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nerozumiem ako vam, ale mne vyhladavanie funguje. Aj priamo hladat slovo v textoch aj hladat slovo v nazoch vlakna.
Pod zoznamom aktivnych tem je male tlacitko "Navrat do rozsireneho vyhladavania", tam napisem slovo a zaklikam parametre kde vsade ho chcem hladat a vypise mi to vsetky prispevky kde bolo pouzite.

To ze forum je v Googli presmerovane a treba zadavat adresu do adresneho riadka prehladavaca mi vadi.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa wolf25 »

Vyhladavat možete tu: search.php
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

No ved o tom hovorim. Ked si kliknu na "Zobrazit aktivne temy" tak na spodu stranky je moznost vyhladavania a prehladava to cele forum tak ako vzdy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík. Pod lampou najväčšia tma :D :D :D
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Hawk »

Ak bude nový systém bolo by faj keby si pamätal kde som ktoré vlákno prestal čítať a po prihlásení po dlhšej dobe po kliku na vlákno by ma tam rovno hodil aspoň na tu stranu ideálne aj na posledný mnou prečítaný príspevok v rámci strany aby som nadviazal pamäťou. Ak som tu po 2-3 dňoch moc by sa to hodilo.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa hokaido »

Hawk napísal:Ak bude nový systém bolo by faj keby si pamätal kde som ktoré vlákno prestal čítať a po prihlásení po dlhšej dobe po kliku na vlákno by ma tam rovno hodil aspoň na tu stranu ideálne aj na posledný mnou prečítaný príspevok v rámci strany aby som nadviazal pamäťou. Ak som tu po 2-3 dňoch moc by sa to hodilo.


To tu mame. Klik na "neprecitane prispevky" a potom na oranzovu ikonku "Zobrazit posledny prispevok bez odpovede", nazov je sice zavadzajuci, ale robi to presne to, co popisujes. Tie prispevky, ktore nemas precitane, su potom vo vlakne oznacene rovnakou ikonkou.

Ja este pridavam do zoznamu

  • Spam
  • Diery v starej verzii vdaka ktorym mozu menit fungovanie portalu, ako napriklad znemoznenie sa prihlasit
  • Novy uzitavelia sa nemozu registrovat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zvýraznil som problémy v tomto vlákne, aby si ich noví majitelia/admin prečítali.

Ked sa veci nebudú riešiť, časom nájdem alternatívu kde sa presťahujeme.

Teraz na nás znova útočia spameri. Sú len dvaja, ale neoblomní ...denne ich vymazávam, banujem nick, ip adresu alebo email...ale vždy prídu znova. To je v pohode...v lete sme s Tilburom denne vymazávali stovky, dokopy možno tisícky.

Na jednej strane sa noví uživatelia nemôžu registrovať. Na druhej strane spameri sa vedia registrovať opakovane

Vieme, že sme to preberali: viewtopic.php?f=2&t=2966
aj tu: viewtopic.php?f=2&t=20168

Ten hacknutý google tu: viewtopic.php?f=2&t=24345

Najviac ma štve, že ten google je hacknutý. Pár vecí som hladal cez google a potešil som sa, že bol odkaz na nás...že sme to riešili. Ja si to potom viem nájsť tu v diskusii, ale bežný človek sa k informáciám nedostane.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Hawk »

Hokaido - perfektne, dakujem
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa hokaido »

Od dnes mi NOD32 od ESETu zacal blokovat kompletne domenu https://ako-investovat.sk
Podarilo sa mi to obist jeho vypnutim resp rozsirenim zoznamu vylucenych adries z kontroly.

Pozrel som protokoly preco sa to deje a dovod je nasledovny: Blokovane PUA blacklistom IP adresa 37.9.175.17
PUA (potentially unwanted application) cize potenciálne nechcená aplikácia

Predpokladam, ze to vzniklo z dovodu presmerovania, ked prichadzate do fora z vyhladavaca, alebo pojde o iny dovod.
Dalsi klinec do rakvy pre portal...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa jogo »

hokaido napísal:alebo pojde o iny dovod.


A čo ak je dôvod naša hitparáda...? :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

majitelovi webu nevadi ze ma na stranke zjavne virus? Nemoze byt tazke ho identifikovat v zdrojovom kode a odstranit.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Rokosák »

Aj ja mam problem s ESETom. Ide to obist, ale pracne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

tiez mam Eset a nerobi ziadne problemy ani nic nehlasi. je to cele čudné..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mne vadí, že nie je prístup z Googlu. Kopu vecí keď googlujem, poteším sa, že je odkaz na nás...ale prístup neexistuje.
Možno to niekomu vyhovuje, ale nechcem konšpirovať. Keď to časom neopravia, zbalíme si kufre a presťahujeme sa do lepšieho...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Ladis »

Čo mi vadí na diskusnom fóre:
1) Nelze opravit příspěvky po 20 letech, ani po 24 hodinách, ale jen do 60 minut.
2) Někteří členové se mi snaží opakovaně ublížit tím, že stále publikují, kolik procent je každá z mých akcií v mínus,
i když polovinu z těch jmenovaných akcií už nemám a zbývající akcie jsem koupil vícekrát
a nikdo nezná můj průměrný nákupní kurz.

.
Členové by měli předstírat, že jsou kamarádi všech ostatních členů.
Ale členové předstírají, že jsou nepřátelé mnohých ostatních členů.
.
Členové by se měli snažit zkamarádit.
Ale členové se snaží udělat si nepřátele z mnohých ostatních členů.
.
Buď se snaží daytradeři a spekulanti dokázat, že jsou chytří, lidem držícím akcie stále.
Nebo se snaží daytradeři a spekulanti ukázat všem, že lidé držící akcie stále jsou hloupí.
Nebo zde panuje rasismus a nenávist Slováků k Čechům.
Vládne zde nepřátelská atmosféra, lidé musí mít strach, že jim po každém jejich příspěvku bude ublíženo,
i když reakce na příspěvky nejsou nadávky.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ladis napísal: Nelze opravit příspěvky po 20 letech, ani po 24 hodinách, ale jen do 60 minut.


To by nám tu chýbalo, aby si opravoval svoje príspevky po 10 rokoch. Aby si vymazal dôkazy o tom, že si investoval do akcií, ktoré sa neskôr prepadli..niektoré aj skrachovali.

Pripomeniem ti niektoré:

Solon si kupoval 3 x v 2007 a mal si v ňom 6000 €. V roku 2012 Solon skrachoval.
Singulus v roku 2007 si mal v nom 4000 € (cena bola 1480) a chcel si navyšovať o 2K... napísal si to tu do fóra.
V roku 2011 bol Singulus v strate -63% a dnes je cena -99.9%
Kde je tvoj Sun Microsystems o ktorom si v 2007 písal, že máš 1230ks? Vtedy išla akcia po 6 USD, o rok pozdejšie po 3 USD.
Gildemeister .....18.máj 2007: jsem zvysil nedavno vklad na akcii Gildemeister ze 4.000 na 6.000 euro..cena bola vtedy okolo 15..v krize padol pod 5...akcia skončila po 10 v 2010

To sú príklady akcií o ktorých teraz mlčíš. Vtedy to boli akcie na ktorých si chcel rýchlo zbohatnúť a kúpiť si byt na Malorke.


Ladis napísal:
Někteří členové se mi snaží opakovaně ublížit tím, že stále publikují, kolik procent je každá z mých akcií v mínus,
i když polovinu z těch jmenovaných akcií už nemám a zbývající akcie jsem koupil vícekrát
a nikdo nezná můj průměrný nákupní kurz.


Nikto Ti nechce ubližovať. Zaujíma nás reálna pravda ako sa vedie akciám, na ktoré ty neustále nahováraš ľudí a tvrdíš, že sú to najlepšie akcie.

Robíš to už 15 rokov a ty si mnohým ľuďom ublížil, pretože mnoho s tých akcií sa prepadlo do hlbokých strát.

Namiesto toho, aby si z pokore k priznal svoje investičné chyby, najväčšie prepadáky si zatajil a namiesto nich nakupuješ iné a to napriek tomu, že to mali byť Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Súhlasím s tým, že polovica tvojho portfólia nemá tvoje nákupné ceny. Je to výsledok tvojej netransparentnosti.
Nikto ti nebránil zverejniť kedy čo nakupuješ a v akej priemernej cene si investoval. Ja nesledujem tvoju performance, ale performance tvojích akcií. Tých akcií o ktorých tvrdíš, že sú najlepšie.

V rámci lepšej transparentnosti si dávam závezok, že vo voľnom čase preleziem tvoje príspevky a upravím nákupné ceny podľa toho čo si tu prezentoval. Ale zapametaj si jednu vec: keď ľuďom radíš držať na stálo, i 30 let až na dúchod, tvoje nevydarené investície nemôžeš len tak zatajiť !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mám hlásený problém s komentovanim prispevkov: komentovanie nie je možné, pretože ip je blokovaná-mobilny net od Orange.

Robí vám to viacerým?
Máte na to riešenie?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Paly »

Ráno som chcel komentovať a vypísalo mi vyššie spomínanú chybu. Bol som pripojený cez mob. net, ale v Košiciach, teraz som na inom mieste a nie je problém.. Tak neviem či to má vplyv, alebo to bola vtedy len nejaká dočasná chyba. Predchádzajúce komenty-testy, môžeš vymazať.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nemam problem komentovat, ale s ESETom.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa polovnik »

mne to taktiez blokuje eset uz som im pisal asi pree mesiacom ale kaslu na mna , stiahol som si portable tor browser a leziem tu cez to.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Rokosák »

Napisal som ESETu, ze povazujem rizika s ako-investovat za prijatelne. Neodpovedali, tak som obcas siel cez Apple, alebo stare Windows. Zrazu to pracuje s Win10.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Eset dal stranku na blacklist preto, ze je napadnuta a obsahuje aplikaciu ktora presmeruva z googla na ine komercne stranky. Z googla je forum https://ako-investovat.sk/diskusia/ nedostupne.
admin_ako_investovat
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 23 01, 2020 10:22 am

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa admin_ako_investovat »

Zdravim vsetkych,
chcem Vas v kratkosti informovat o aktualnom diani.
Ako viete majitelska struktura projektu Ako-investovat sa zmenila. Povodna skladba majitelov nemala dalej zdroje tahat projekt dopredu a hladali noveho investora. Ten sa nasiel a vstupil do projektu s cielom zachranit ho pre jeho jedinecnost.
Vzhladom na zdevastovany stav zdrojoveho kodu stranky a fora prislo logicke rozhodnutie postavit novy web a forum s cielom obsahovo zachranit co len bude technicky mozne.

Blizime sa do finale a v najblizsich hodinach/dnoch planujeme migrovat na novu technologiu. Preto prosim este o chvilu trpezlivosti.

Dakujeme.
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa frakan »

Mohol by mi niekto vysvetliť, prečo sa tu na fóre používa ten drbnutý americký formát dátumu? Neskutočne ma to pletie.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa jaja »

to budeš mít v nastavení, já to mám ok
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Klikni na user nick - moje nastavenia - predvolby
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa frakan »

OK, ďakujem vám.
hifron
Silver Member *
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Príspevok od používateľa hifron »

Mám upozornenia na príspevky vo fóre, ale nemôžem ich vymazať tie notifikácie iba označiť všetky(ani nie po jednej) a aj tak nemôžem dať príkaz vykonať ako bolo kedysi iba možnosť: Označiť ako prečítané a to aj tak nič nerobí. Existujú síce aj nastavenia upozornení, ale to mi akosi nepomôže...

A možno by sa mohlo aj zablokovať posielať súkromné správy od nových používateľov alebo to zakázať úplne a dať možnosť poslať správu na email cez toto fórum, ale to asi nejde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"