inactivity fee je mozne zapocitat do strat

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
bohatysockar
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ne 22 03, 2015 2:32 pm

inactivity fee je mozne zapocitat do strat

Príspevok od používateľa bohatysockar »

len taky tip pre zaciatocnikov:

mam na saxo trader (a.k.a. svine nenazrane) 100Eur inactivity fee o ktorom som nevedel - kamos mi hovoril ze sa to povazuje za uznatelne naklady teda ako keby relizovana strata tak keby ste mali tiez - malo by to byt tak - nepotesi ale aspon sa to da povazovat za naklady
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: inactivity fee je mozne zapocitat do strat

Príspevok od používateľa jaja »

Problém je, že musíš být schopen veškeré náklady jednoznačně přiřadit k obchodům. Tedy pokud máš na tom účtu ve stejném období i osvobozené obchody, nemáš šanci. Pokud tam máš obchody z odděleně danitelných oblastí (u nás třeba forex+akcie), nemáš šanci. Pokud tam máš obchody procházející více daňovými obdobími, nemáš šanci.
Pokud je na účtu všechno z jedné zdanitelné oblasti, všechno neosvobozené a všechno otevřené a uzavřené ve stejném roce, obhajitelné by to být mohlo, ale záleží na daňovém kontrolorovi. Výhodou je, že lidi z finančáku tomu často nerozumí, tak to můžou nechat plavat.
Podobně to je je u market fees a podobně.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: inactivity fee je mozne zapocitat do strat

Príspevok od používateľa andre »

Ono sa to da rozratat len to musis ku kazdemu tradu pomernu cast, cize podla mna je jedno ci o je forex, akcie s/bez rozneho testu.. Len pri velkom pocte obchdov to bude dost pracne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: inactivity fee je mozne zapocitat do strat

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ja myslím, že daniari zoberú aj normálny ročný výpis, z ktorého je zrejmý realizovaný zisk a všetky poplatky, pričom uzavreté obchody s realizovaným ziskom oslobodeným od zdaňovania sa zvýraznia a spočítajú osobitne.

Tri prípady o ktorých viem, že boli na kontrole - ani raz nechceli obchod za obchodom, len vysvetlenie z ročného výpisu.
Ak je riadne podané daňové, kontrola u fyzických osôb je podľa mňa veľmi zriedkavá. Len ked im nesedí reporting zvonku.
Ten medzinárodný reporting je však často taký bludný, že napr. pri obchodovaní CFD dostanú info, že na účte v U.K. prebehla platba 1 000 000 libier a na účte je dokopy 30 000 USD. Proste človek, čo to reportuje nahlási nejakú hodnotu derivátových pozícii, lebo tomu nerozumie...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: inactivity fee je mozne zapocitat do strat

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

JUGGLER napísal: Ne 02 10, 2022 10:19 pm ja myslím, že daniari zoberú aj normálny ročný výpis, z ktorého je zrejmý realizovaný zisk a všetky poplatky, pričom uzavreté obchody s realizovaným ziskom oslobodeným od zdaňovania sa zvýraznia a spočítajú osobitne.

Tri prípady o ktorých viem, že boli na kontrole - ani raz nechceli obchod za obchodom, len vysvetlenie z ročného výpisu.
Ak je riadne podané daňové, kontrola u fyzických osôb je podľa mňa veľmi zriedkavá. Len ked im nesedí reporting zvonku.
Ten medzinárodný reporting je však často taký bludný, že napr. pri obchodovaní CFD dostanú info, že na účte v U.K. prebehla platba 1 000 000 libier a na účte je dokopy 30 000 USD. Proste človek, čo to reportuje nahlási nejakú hodnotu derivátových pozícii, lebo tomu nerozumie...
Ked som si pozrel svoj CRS od IB za 2021 tak tam mám ,že Gross proceeds (hrubý výnos) som mal 25000 EUR čo je riadna koko..na.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"