Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa andre »

Marko napísal: Pi 21 10, 2022 10:50 am Tak vďaka Andre za info a rady.

"IBCE ti nedovoli len tak menit meny, co keby si si precital vlakno k IB.."
Tak to som vážne nevedel. A ďalšia novinka pre mňa a veľmi dôležitá čo mi pomení zásadne moju inv. stratégiu. tak to je dobrá rada. a prečítam si to, ak to vôbec nájdem v tom bordeli a radšej už tu nebudem vytvárať nové témy, len pracne budem radšej hľadať v tých starých, aby som tu s tým nerobil nikomu problémy a za to sa ti ospravedlňujem, lebo nevedel, som ako to tu u vás funguje.

"IBCE ti nedovoli len tak menit meny"
vieš mi prosím Andre stručne to vysvetliť aké majú na to brokeri obmedzenia?

Inak čo sa týka vytvárania nových tém, tak nechápem prečo je tu na to taká averzia, veď na iných fórach práve z toho žijú.
teraz má zaujíma len konverzia mien u brokerov a nič iné a asi bola chyba, že som napísal to IB

Tamtie témy som už definitívne ja ukončil a už ma nezaujímajú, lebo už som dostal na ne odpovede ktoré som chcel.
Takže tu to funguje akože, tak , že vytvorím si 1 tému a koniec. A tam budem vkuse roky točiť veci dookola o investovaní, lebo aj to je nakoniec, len 1 téma podľa vás, alebo nie?

U IBCE vies menit meny vzdy len do Base currency. Cize sa to da ako pisal Croven, teda naprv musis zmenit Base currency, len to uz nie je "len tak". Vzdy ked budes chciet zmenit menu na inu, musis menit BC. A IB obcas robi "obstrukcie", mne napr. banol ACAT transfer USD k inym US brokerom potom ako som to za 2 roky vyuzil asi 3-4krat..

Za posledny rok sa to tu riesilo aspon 5x napr. tu https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... 12#p165112

Ked budes mat otazky ohladne niecoho ineho kludne vytvor dalsie vlakno, ale podla mna si vytvoril uz asi 5te k tej istej teme - zarabania na urokoch + konverzia mien.
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

tak vďaka Andre za naozaj veľmi cenné tvoje reálne rady a skúsenosti o IBCE, že to s nimi nebudem mať také ľahké.

" IB obcas robi "obstrukcie", mne napr. banol ACAT transfer USD k inym US brokerom potom ako som to za 2 roky vyuzil asi 3-4krat.."

Andre , takže tie 3 transfery k iným US brokerom ti dovolili urobiť a potom už nie? Aj to je pre mňa dobré, len nemyslíš, že my
to prejde keď bude raz ročne? Bojím sa že keď uvidia čo s účtom vystrájam, že ich akoby len zneužívam a mením si rýchlo meny v Base currency a celú sumu 100 000 e potom už české posielam do banky na Slovensko, tak bude problém, lebo oni z toho nebudú mať veľa myslím že 0.5 e poplatok. Je to pravde, len 0.5 e poplatok zaplatím za akože konverziu?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Marko, zaloz demo ucet trocha si to vyskusaj a budes vediet detaily. Alebo real s malou sumou. Casu dost trhy neutecu.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

osamely chodec mne čas práve uteká i vysoké úroky v banke. To demo je len fake a neobmedzujú tam ti čudné prevody vysokých súm peňazí a špekulatívne konverzie mien.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa andre »

Marko napísal: Pi 21 10, 2022 4:14 pm Andre , takže tie 3 transfery k iným US brokerom ti dovolili urobiť a potom už nie? Aj to je pre mňa dobré, len nemyslíš, že my
to prejde keď bude raz ročne?
Jo, prve presli v pohode a potom ked som chcel zadat dalsi, tak mi tam ten cash prestalo zobrazovat. Neviem ci to blokli len mne, alebo vsetkym.

Ale prisiel som na to, ze medzi US brokermi vies spravit aj wire transfer. Tie mi zatial sli.

Jednorazovo by to nemal byt problem ani vacsia suma, maximalne budu chciet dolozit povod penazi.. Ale to je pri vacsej sume uz pomali klasika aj v bankach, ked posles na novo otvoreny ucet..
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

tak vďaka Andre za radu.

Je pravda, že za zmenu meny v Base currency akože konverziu na czk pýta IB za 100 000 e len 0.5 e poplatok zaplatím?
Ak áno, tak prečo to tu nikto nevyužíva, ale revolut, alebo sa mýlim?
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"