Pozná tu niekto niekoho kto v tomto roku sa úspešne zaevidoval u IB Írsko -IBIR?

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Pozná tu niekto niekoho kto v tomto roku sa úspešne zaevidoval u IB Írsko -IBIR?

Príspevok od používateľa Marko »

Dostal som informácie, že Slovák nemôže byť v IBIR zaevidovaný resp. mať tam účet len skončí v IBCE-Maďarsko do ktorej ťa automaticky priradia. Je to pravda?

Mám záujem o IBIR len kvôli úrokom.

Info od bluenumbers: „Obvykle klient nemá možnosť vybrať si, pod akou pobočkou bude registrovaný. Dostane buď možnosť byť pod IBIR alebo IBCE. Podľa pobočky jeho brokera sa ho týkajú garancie v prípade krachu Interactive Brokers (Táto časť je popísaná vyššie v časti Bezpečnosť Brokera).“
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Pozná tu niekto niekoho kto v tomto roku sa úspešne zaevidoval u IB Írsko -IBIR?

Príspevok od používateľa jogo »

Marko, máš dobre otázky, ale to fakt musíš na každú otázku otvoriť novú tému?
Do IBIR sa dostaneš cez LYNX, poplatok za zmenu EUR na CZK mam 5€, ale 100 000€ som ešte nemenil, tak neviem, či nebude pri takejto sume vyšší. Inú menu ako Euro som ešte z účtu nevyberal, tak neviem, aké budú poplatky korešpondujúcim bankám a či to nebude problém podobne ako v IBCE.
Preto si zavolaj do LYNXU, alebo ešte lepšie napíš mail, aby si mal doklad o tom, čo ti konzultant napíše a prekonzultuj si to, ako to bude.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Pozná tu niekto niekoho kto v tomto roku sa úspešne zaevidoval u IB Írsko -IBIR?

Príspevok od používateľa Marko »

vďaka Jogo.
Ak nezaložím novú tému, tak kto toto nájde v inej mŕtvej téme a mi odpovie?
Hej viem o drahšom lynx.
Do Lynxu v pondelok som už aj plánoval zavolať a pýtať sa.
Ale ja mám záujem o priamo IB Írsko a nie drahý IBIR- LYNX
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Pozná tu niekto niekoho kto v tomto roku sa úspešne zaevidoval u IB Írsko -IBIR?

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Netreba volat, Lynx ma aj chat na svojej stranke a reaguju ihned :)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Pozná tu niekto niekoho kto v tomto roku sa úspešne zaevidoval u IB Írsko -IBIR?

Príspevok od používateľa rmaly »

Marko napísal: So 29 10, 2022 5:17 pm vďaka Jogo.
Ak nezaložím novú tému, tak kto toto nájde v inej mŕtvej téme a mi odpovie?
Hej viem o drahšom lynx.
Do Lynxu v pondelok som už aj plánoval zavolať a pýtať sa.
Ale ja mám záujem o priamo IB Írsko a nie drahý IBIR- LYNX
Ak pridas novy prispevok aj v mrtvej teme, tato sa oznaci ako ziva a prispevok ako neprecitany a pojde to podla mna aj "hore" v zozname tem
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Pozná tu niekto niekoho kto v tomto roku sa úspešne zaevidoval u IB Írsko -IBIR?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@rmaly: Áno, máš pravdu.

Je úplne jedno, či človek založí novú, alebo obnoví "mŕtvu" tému svojim príspevkom/otázkou. Viditeľné budú úplne narovnako a pre všetkých.

PS: Mám to presunúť? Ak áno, pod čo. IB? Dík.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Pozná tu niekto niekoho kto v tomto roku sa úspešne zaevidoval u IB Írsko -IBIR?

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Marko napísal: So 29 10, 2022 5:17 pm vďaka Jogo.
Ak nezaložím novú tému, tak kto toto nájde v inej mŕtvej téme a mi odpovie?
Hej viem o drahšom lynx.
Do Lynxu v pondelok som už aj plánoval zavolať a pýtať sa.
Ale ja mám záujem o priamo IB Írsko a nie drahý IBIR- LYNX
Skús pohľadať tu https://www.finhacker.cz/. V niektorom článku alebo chate spomínal že má dva IB účty (fyzická a právnická osoba). Jeden účet mu prehodili do Írska a jeden do Maďarska ak si dobre pamätám. To boli ale existujúce účty.
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Pozná tu niekto niekoho kto v tomto roku sa úspešne zaevidoval u IB Írsko -IBIR?

Príspevok od používateľa Marko »

vďaka!
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Pozná tu niekto niekoho kto v tomto roku sa úspešne zaevidoval u IB Írsko -IBIR?

Príspevok od používateľa Marko »

Len ja nie som právnická osoba, takže mňa sa toto netýka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"