Indikator otocenia trhov - kriza 2022-23

Indikátory, pluginy, platformy, obchodné systémy, investičné stratégie, backtesting
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Indikator otocenia trhov - kriza 2022-23

Príspevok od používateľa andre »

Zamyslam sa nad tym, kedy zacat nakupovat akcie v aktualnej situacii, ked trhy dlhodobo klesaju. Zvazoval som kopec veci ako volatilitu, volume, SMA.., ale tieto mi zatial prisli najlepsie.

1. Nakreslil som zakladne trendovky - ako nakup budem brat prerazenie cervenych trendov. Tazke v idealnom pripade niekde okolo low z 2018, ktory je blizko low z 2020. Cize DD okolo 50% z maxima.

ES_predikcia_10.10.2022.png

2. Dalej som sa docital (Paul Tudor Jones), ze by mali zacat prudko klesat yieldy na kratkodobych dlhopisoch, takze budem sledovat - 2y US yieldy: https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=UHPR



Nejake dalsie napady?

ps: Strategie ako "hrat martingale" smerom dolu mozme rovno vynechat.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3847
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 342 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Indikator otocenia trhov - kriza 2022-23

Príspevok od používateľa osamely chodec »

https://en.macromicro.me/charts/27100/us-shiller-ecy

toto sledujem , lokalne dna urcia nadhodnotene akcie
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Indikator otocenia trhov - kriza 2022-23

Príspevok od používateľa andre »

Dik. Ako pozeram na ten graf, tak ked SP500 klesalo ECY zvyklo stupat, co sa teraz zatial nestalo. Tak som zvedavy ako sa to vyvinie.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2219
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 630 times
Been thanked: 369 times

Re: Indikator otocenia trhov - kriza 2022-23

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

AMD od 1985

amd.png


DJIA od 1919

djia.png


Je to postavené na volatilite podkladu. Viac grafov mám a vyzerá to veľmi sľubne. Dajte kľudne ticker a pošlem graf. Kukol som zopár grafov a ukazovalo mi to momentálne už signál napr. na BA a NFLX (v prípade NFLX ešte pred tým zverejnením čo gapovali UP teraz nedávno). Musím to len dokončiť, resp. nájsť nejaké "default" nastavenie. Nejaký vzorec "správania" som si tam všimol, ale nie je to úplne dorobené, lebo niektoré IF proste nemám spravené do dokonalosti (podľa predstáv), čiže čakám, žeby to mohlo byť potom ešte lepšie. Ale ako vravím, prvé výsledky prototypu veľmi pekné. Toto je len "holý bosý" základ o 3 primitívnych podmienkach na identifikáciu dna. Keď to budem mať hotové, potom to hádam @andre nakódiš :) a šupneme to tu sem na kritiku :beer:

PS: podľa toho "vzorca správania" čo som si všimol, že je úplne naj, to vyzerá tak, že momentálne majú naše NQ techno giganty pred sebou ešte cestu ďalších pádov a signál na dip je ešte ďaleko :) A iste ho budem sledovať. Majú ďaleko ale nielen hodnotovo (cenou) ale aj časom (zrejme to bude trvať dlhšie, kým nájdeme teraz dno). Takže som veľmi zvedavý, čo v realite prinesie ten trh. Jak sa vraví uvidíme :)

PS2: dajte tickery, preskúšame, čo len tento prototyp dá a dokáže :mrgreen:
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2219
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 630 times
Been thanked: 369 times

Re: Indikator otocenia trhov - kriza 2022-23

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Čo je zaujímavé, že pri NFLX a BA mi ukazuje zaujímavé hodnoty už aj @andrem skritizovaný buble meter... (pozor, že modré grafy dole sú v logaritmickej škále; všetko mesačné dáta)


BA

ba.jpg

NFLX

nflx.jpg
marxx
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 10:05 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Indikator otocenia trhov - kriza 2022-23

Príspevok od používateľa marxx »

andre napísal: Št 13 10, 2022 3:13 pm
2. Dalej som sa docital (Paul Tudor Jones), ze by mali zacat prudko klesat yieldy na kratkodobych dlhopisoch, takze budem sledovat - 2y US yieldy: https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=UHPR

Nejaky pohlad poskytuje napr. stav penaznej zasoby M0 FEDu:

https://take-profit.org/en/statistics/m ... ed-states/

Z grafu je vidiet, ze zasoba M0 je od roku 2010 extremne nafukovana a teraz klesa. A to nevesti nic dobre pre akcie (hlavne technologicky sektor).

Dalsim indikatorom moze byt postupne vyrovnavanie vynosovej krivky na americkych statnych bondoch. Jednorocny a dvojrocny dlh ma momentalne najvyssi vynos. Ked sa zacnu dotahovat kratsie splatnosti na jedno-dvojrocne, treba zacat nakupovat dlhopisy s dlhsou duraciou, lebo ked zacnu klesat aj dvojrocne, moze byt uz neskoro. Pokles u jedno-dvojrocnych moze byt aj v dosledku recesie alebo krizy a v ocakavani, ze FED znizi uroky. Lenze FED neznizi uroky znovu na nulu - to znamena, ze vyprovokovany rast techno akcii nemusi ist na nove maxima. Moze to byt len fools' rally.

Myslim si, ze ak nejaky rast bude, tak najskor v cenach dlhopisov, az potom na akciach, a technologicky sektor moze mat len fools' rally.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Indikator otocenia trhov - kriza 2022-23

Príspevok od používateľa andre »

marxx: Dik za napady, ale co ma byt teda tym signalom, co znamena otocenie trendu na akciach napr. SP500?

Ja ani u jedneho na historickych datach nic neviem taketo najst. M0 uz klesa, to uz je signal, alebo?
marxx
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 10:05 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Indikator otocenia trhov - kriza 2022-23

Príspevok od používateľa marxx »

M0 - ten graf koreluje s burzovymi indexami - dobre pozriet pre optimistov, co si myslia, ze akcie pojdu len nahor. Ja si to nemyslim. Signal ziadny nebude a nema zmysel ho hladat. Konkretne mne pred 3 rokmi pomohlo moje kontrarianske nastavenie, ked som stavil na inflaciu v case, ked uroky mali byt naveky na nule. Signal som nehladal. Dobre je nakupovat v panike a prave na taku cakam. Sleduj retoriku FEDu. Vynosy stale rastu a zatial nic nevesti obrat. To nie je dobre pre akcie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Indikátory, systémy a stratégie"