Kúpa ETF za Bitcoin

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Getty
Príspevky: 23
Dátum registrácie: St 11 07, 2018 8:42 pm

Kúpa ETF za Bitcoin

Príspevok od používateľa Getty »

Ahoj, rozmýšľam kúpiť nejaké crypto. Ale všimol som si vysoké dane z následného predaja zo zisku.
Pred tým ako niečo kúpim rozmýšľam či je nejaká možnosť legálne to obísť.
Príklad: keď budem chcieť vytiahnuť zisky z crypta, tak by som za to crypto kúpil napr. ETF SP 500 a rok počkal. Následne predal ETF a neplatil dane.

Je to legálne? Existuje burza ktorá ponúka takýto pár BTC/SP500?
Jozki
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 29 10, 2010 3:49 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Kúpa ETF za Bitcoin

Príspevok od používateľa Jozki »

Podať daňové priznanie a zaplatiť prípadnú daň treba pri akejkoľvek výmene kryptomeny, či už ide o:
- výmenu za inú kryptomenu,
- výmenu za majetok,
- predaj späť za „tradičné“ meny (euro, dolár),
- nákup tovaru priamo za kryptomeny,
- výmenu za poskytnutie služby,
- alebo akýkoľvek iný odplatný prevod kryptomeny.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Kúpa ETF za Bitcoin

Príspevok od používateľa Adammd »

Ak si slovensky danovy rezident, mas obmedzene moznosti. Ak nemozes byt aspon cesky rezident, isiel by som cez nejake ETP(ale nevlastnis priamo krypto) kde plati rocny casovy test, sice platis fondu rocne poplatky par percent, ale su daleko od desiatok percent dani a zdrav. odvodov, ktore zaplatis nenazranemu slovenskemu statu.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Kúpa ETF za Bitcoin

Príspevok od používateľa andre »

Aj ako SK danovy rezident mozes investovat cez ETP napr. https://21shares.com/product a vyuzit 1 rocny casovy test po ktorom to mas bez dane.
Používateľov profilový obrázok
Getty
Príspevky: 23
Dátum registrácie: St 11 07, 2018 8:42 pm

Re: Kúpa ETF za Bitcoin

Príspevok od používateľa Getty »

Ďakujem za rady, aj keď je to pre mňa veľmi čudné, nechápem z akej sumy by som mal platiť dane pokiaľ by som napríklad kúpený BTC po čase zamenil za ETH. Za rozdiel medzi nákupnou cenou BTC a jeho rozdiele v hodnote v čase zámeny za ETH?

Zaujala ma tá možnosť ETP - možno blbá otázka, ale predsa, aká je šanca že firma skrachuje alebo nastane iný problém a prídem o peniaze?
Viete mi poradiť aj ďalšie stabilné spoločnosti ktoré ponúkajú nákup "krypta" týmto spôsobom?

Ďakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"