České hedge fondy

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

České hedge fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Akciové i další trhy se poněkud uklidňují, řada akcií si v posledních dnech připsala zajímavé zisky. Do konce roku si ale nejspíš příliš nepolepší, míní dva manažeři fondů – Jaroslav Krabec, který řídí Wood´s CEE long-short equity hedge fund, a portfoliomanažer dalšího hedgeového fondu RSJ NewMarkets Petr Kalina.
http://www.finmag.cz/clanek/8143/
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1458 times

Re: České hedge fondy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

,,Konkrétní hodnoty výkonnosti aktuálně zveřejňujeme pouze našim klientům, fond od založení (13. června 2007) překonává benchmark MSCI EM Eastern Europe Small Cap o zhruba 20 %.,,

Dobrá vec sa chváli sama, vsetko ostatné sa ,,zatlouká,,.

Chlapci sa nemajú čím pochváliť...

Index MSCI EM Eastern bol v dobe založenia fondu na hodnote 615 a dnes je na hodnote 305.

No aspoň že sa jeden z nich pochválil , že prekonáva ten benchmark.
A teda, že nie je v strate -50%, ale len -40% .
Ináč by výkonnosť ostala zahalená rúškom tajomstva...

Smutné...
To isté ako Gladiš...
To sa nenájde jeden, čo vytŕča z davu?
(aspoň taký, čo by vycúval s prekúpených akcií, keď už aj vrabce štebotali, že emerging budú korigovať?)

Nechápem, čo robia manažéri týchto ,,mini,, hedge fondov, keď sa neodvážia do ničoho iného ako ,,buy and hold,, alebo ,,hold and cash,,.
Načo to zakladajú, keď v tom nie je kúsok tradingu?
Aby len brali správne poplatky?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: České hedge fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Načo to zakladajú, keď v tom nie je kúsok tradingu?
pretože majú danú stratégiu a ich stratégiou nie je trading. A ak si myslíš, že by ich tradovanie zachránilo, tak sa pozri napr. na nečeské hedge fondy ktoré tradujú a napriek tomu drvivá väčšina nie je v pluse.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1458 times

Re: České hedge fondy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ak je ich stratégiou ,,buy and hold,, bez akýchkoľvek stop lossov, bez akéjkolvek flexibility, využitia hedžingu, či nástrojov na pokles, stoja za houby.
Sú to jednoducho babráci.
Účelom súkromného fondu je zarobiť peniaze.
Zarobiť viac peňazí ako kdekolvek inde - práve pre flexibilitu a širokú škálu nástrojov, ktoré môžu využívať na rozdiel od verejných fondov.
Hedge fondy spravujú spravidla najlepší trejderi, alebo investori sveta.
Kým je fond malý, ako tie české, tak by si taký debakel nemali dovoliť. Práve preto, že sú malé a flexibilné.
Svetové hviezdy, čo sú teraz v stratách, majú za sebou roky ziskov a spravujú už také obrovské sumy, že stratili flexibilitu. Takisto pochopím straty veľkých fondov, ktoré vedú špičkoví investori ako napr. Brandes.
A pochopím aj, keď sa nedarí arbitrážnym fondom, alebo program-tradingu, vďaka volatilite, panike na trhoch a pod.

Je mi ich úprimne ľúto, vyjadrujú sa pekne o trhoch a priznávajú, že nevidia situáciu do blízkej budúcnosti ružovo.
Lenže to sú reči a ,,skutek utek,,. Ich klienti sú v stratách.
Pripomínajú mi zaskočených začiatočníkov - držia stratové pozície (a dokupujú) a nevedia, kam z konopí ...
Ich perspektíva je taká, že možno sa raz tie straty ,,sami,, vyhladia. Nepostrehol som, že majú nejaké iné riešenie.

Ľúto mi je aj tých ,,kvalifikovaných,, klientov, čo sa dali nahovoriť do emerging investícií.
Chlapci sa totiž pustili do biznisu na long v čase, keď sa realitná a kreditná kríza v USA už prejavovala a na plno vošli do trhov, ktoré po desiatich rokoch rastu mali za sebou +500%.
Teraz je už aj im jasné, že tieto trhy to najviac vyžerú, ale oni ešte stále nevedia čo robiť. Je mi ich ľúto.
Normálne nechápem, že niekto kvalifikovaný, čo si trúfa spravovať milióny iných ostane v long pozíciách do medvedieho trhu.
Keď sme sa na traders vyjadrovali na začiatku roka k trhom, temer každý tipoval pokles.
Aj Gladiš vyhorel a pritom si prečítajte ako sa pred 2008 vyjadroval:

HN: Do čeho se podle vás vyplatí investovat v roce 2008, na co byste si vsadil?

Příští rok bude podle všeho dost náročný na výběr investic. Trhy jsou obecně dosti drahé, vyhlídky na zisky firem jsou nevalné, a k tomu ještě rostoucí riziko inflace. Proto bude velmi záležet na výběru jednotlivých titulů. Dají se najít ve většině sektorů, nicméně nejvíce se mi líbí odvětví těžby a zpracování ropy a plynu a těžba průmyslových kovů. Opatrný bych byl u investic na "emerging markets".

Česko a střední Evropa jsou moc drahé

HN: Vidíte nějaké investiční příležitosti v regionu, popřípadě přímo v Česku?

Ne. Náš region patří k těm nejdražším a neobstojí ve srovnání s jinými trhy.

HN: Na kterém trhu byste tedy investoval? Co nyní často zmiňovaná Čína nebo například Rusko?

Bubliny jako například Čína hrozí splasknutím, současná cenová úroveň akcií je neudržitelná. Rusko je drahý a hodně riskantní trh. Závisí totiž především na komoditách, navíc země je politicky nestabilní. Je mi téměř jedno, jestli je akcie v Česku, v Koreji či Austrálii. Musí být zkrátka levná. Hledáme levné akcie na různých trzích. Trhy jako celky jsou pro nás téměř irelevantní.

A bol som šokovaný, keď som si prečítal v akých fekáliach je teraz po uši.
A toto sú rovnaké ,,hviezdy,,.
Bohužiaľ.

Za povšimnutie stojí, akosa teraz vyhovárajú na ,,investičný výbor,,.
Keď strata - tak kolektívna vina.
Keď zisk - tak fond vediem JA.

Aj ,,kvalifikovaný,, investor je pekný výraz.
Zrejme znamená, že je kvalifikovaný na straty a riziko.
Ale nie až tak kvalifikovaný, aby tomu rozumel.
Ináč by si spravoval svoje peniaze sám, alebo sa obrátil na overené ,,private equity,, ktoré vedia vytĺcť peniaze z emerging markets na základe podnikania.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: České hedge fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ak je ich stratégiou ,,buy and hold,, bez akýchkoľvek stop lossov, bez akéjkolvek flexibility, využitia hedžingu, či nástrojov na pokles, stoja za houby.
Sú to jednoducho babráci.
ale toto si si vymyslel. Nikde to nepíšu a nehovoria. Mimochodom aké majú približné stratégie popísali. Napr. tam písali aj o krátkodobej rally po voľbách, takže trochu tradovania tam nájdeš. Ale to neznamená, že musia byť v zisku.
Jednoducho si pripusť, že v strate môže byť fond napriek tomu, že využíva absolútne všetky možnosti aké na trhoch sú. To že má viac možností neznamená, že to musí vždy viesť k zisku. Ak je 95% hedge fondov v mínuse, tak je samozrejmé, že dosť ťažko nájdeš tých 5% zrovna v ČR.

Čo sa týka stratégie, tak to vôbec nie je tak ako popisuješ s tou flexibilitou. Ani hedge fond nemôže zo dňa na deň otočiť a musí sa držať prospektu. Samozrejme má už aj tak dostatočnú šírku.
Ale keby len tak mohol manažer zo dňa na deň urobiť zo svojho fodnu daytradingový, tak mu to v ničom nepomôže, keďže on nie je daytrader. Manažer ten fond založil s tým, že je dobrý v nejakej stratégii a od nej sa odvíja aj stratégia fondu. Ak by tí klienti chceli daytradingový hedge fond, tak by si museli taký nájsť.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1458 times

Re: České hedge fondy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JK: Koncem října jsme portfolio posunuli agresivněji do cca 30 % „net long“ pozice, dlouhé pozice tedy převažují o 30 % krátké pozice. Důvodem byla sázka na krátkodobé rallye.

PK:Strategie fondu je být převážně long, v omezeném rozsahu je po rozhodnutí investičního výboru možné využít instrumenty participující na poklesu cen aktiv. V současné době nepraktikujeme short obchody. Portoflio je tedy long + cash

Čo píšu, či nepíšu je jedno. Nechali do zájsť do extrémnych strát a to je pre mňa sklamanie.
Opakujem: na ,,mini,, fond, ktorý sa prezentuje prvý rok je to neakceptovateľná strata.
Mne je jedno ako sa budú obhajovať, či ich budeš obhajovať ty - môj názor a sklamanie to nezmení.
Hedge fond je pre mňa hedže fond - pool peňazí súkromných investorov, ktorí spoliehajú na šikovnosť manažéra.
Ten im má zabezpečiť neštandardné zisky a kryť riziko /=hedžovať sa/ tak, aby nedošlo k veľkým stratám.
Som velmi zvedavý na hedge fond Richarda. Po tom, čo predvádzajú títo ,,stratégovia,, mi pripadá, že on má najväčšiu šancu.
A prosím o jedno. Nepleťme daytrading do fondov. Tradovať, to neznamená len daytrejdovať. Steindhart prichádzal denne do práce, aby viedol svoj tím k denným ziskom. Richardovi stačí pozičný trading a technická analýza. Rozoznať medvedí trh a zahedžovať sa put opciami, alebo sa držať v cashi, alebo nebodaj byť taký macher, že otvoríne viac shortov do medvedieho trhu - to hádam nie je až také umenie? Či je? Možno som už fakt zblbol, keď mám také prehnané očakávania.. Nečakám od nich, že budú shortovať ropu od 150, ani hrať na pokles eurodolára pri 1,60. Očakávam len tolko, že si budú viesť v ziskoch lepšie ako verejné akciové fondy a že medvedí trh rozoznajú skôr ako sa o tom píše v novinách.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: České hedge fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Hedge fond je pre mňa hedže fond - pool peňazí súkromných investorov, ktorí spoliehajú na šikovnosť manažéra. Ten im má zabezpečiť neštandardné zisky a kryť riziko /=hedžovať sa/ tak, aby nedošlo k veľkým stratám.
Ja ich neobhajujem, len neviem kde sa má brať tá istota, že hedge fondy by mali zarábať nadštandardne a riziko by mali mať nižšie. To je proste nezmysel.
Hedge fond má síce širšie možnosti, ale to neznamená, že musia vyústiť vždy do kladného nadštandardného zisku. Ak by to tak bolo, tak by objavili holy grail.
Žiadny investor si nemôže myslieť, že keď je kvalifikovaný čo ho oprávňuje na zaujímavejšie investície ako bežného investora, že je to zároveň vstupenka do klubu vždyvpluse.
Ak je povedzme väčšina investorov za posledných 12 mesiacov v strate, tak tá štatistika platí aj pre hedge fondy. Nie je žiadny rozumný dôvod na to, aby boli výnimkou.
Ak by sa orientovali na kladný výnos za každých okolností, tak budú niekde mierne na peňažným trhom. A to aj v dobrých časoch.
Vyšší výnos za vyššie riziko platí aj pri hedge fondoch. Keby to tak nebolo, tak by sme si všetci pobrali hypotéky na svoje byty a domy a investovali do hedge fondov a už v živote by sme nič iného nemuseli robiť.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1458 times

Re: České hedge fondy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ok, Filip.
No sú aj kluby ,,vždyvpluse,,.
Sú aj mená, ktoré dokážu spravovať miliardy takmer ,,vždy v pluse,,. Napr. desiatky rokov v silných ziskoch a potom jeden v malej strate.
Malá strata je zanedbateľná, keď sa kapitál v sumáre znásobuje. Predrbanie polovice kapitálu hneď v prvý rok je pre mňa fiasko.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: České hedge fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Predrbanie polovice kapitálu hneď v prvý rok je pre mňa fiasko.
To je pravda, ak by začali o dva tri roky neskôr, možno by z toho vyšli ako králi. Veľkú úlohu v tom hrá šťastie resp. nešťastie ak posudzujeme úspechy za krátke obdobie. Preto ani neviem či má význam hodnotiť fond, ktorý ešte nemá ani 10 rokov.

Na druhú stranu je logické, že najviac nových fondov vznikne na vrchole optimizmu a ihneď si to aj odskáču. V hlbokej kríze by sa fond otváral dosť ťažko aj keď vyhliadky by mal asi lepšie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: České hedge fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Slovenské a české hedge fondy - vyrobil som samostatné oddelenie na magazíne:
http://ako-investovat.sk/index.php/hedge-fondy" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: České hedge fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

aktualizovaný prehľad českých a slovenských hedge fondov:

http://ako-investovat.sk/clanok/329/hed ... -slovensku" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"