Dava zmysel predat USD a kupit EUR na forexe ked ste spokojny s terajsim kurzom?

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Dava zmysel predat USD a kupit EUR na forexe ked ste spokojny s terajsim kurzom?

Príspevok od používateľa jan7925 »

Zdravim ,

Moje vsetky akcie su v USD .
Vymenny kurz je podla mna perfektny a rozmyslam ci sa to neda zamknut nejako .
Peniaze z akcii mozno budem potrebovat o 10 rokov aj to nie vsetko len mozno 1/4.

Mam IB account a rozmyslam ci sa neda otvorit pozicia buy EUR.USD ako forex tranzakcia a nechat ju otvorenu aj 10 rokov an 1/4 portfolia. Asi tam su stym spojene nejake naklady , nie som si isty ako to funguje. Zda sa mi ,ze ked otvoris forex tranzakciu tak platis urok za tu leverage ktoru vyrobis,,ale mozno si zle pamatam

EDIT: vyzera to ,ze IBCE nedovli forex trade, takze by som si uvtoril ucet pre forex inde , problem by bol v tom ,ze by som tam musel asi mat extra $ na pokritie pri vacsich pohyboch .

Vdaka za pomoc
Naposledy upravil/-a jan7925 v Ut 06 12, 2022 9:48 am, upravené celkom 1 krát.
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Dava zmysel predat USD a kupit EUR na forexe ked ste spokojny s terajsim kurzom?

Príspevok od používateľa Croven »

v IBCE sa nedá robiť forex
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Dava zmysel predat USD a kupit EUR na forexe ked ste spokojny s terajsim kurzom?

Príspevok od používateľa jan7925 »

Croven napísal: Ut 06 12, 2022 9:21 am v IBCE sa nedá robiť forex
Neskusal som to vlastne este , ale mne sa zdalo ze mam pristup na forex.
MOzno to bolo este ked sme boli pod IBKR

https://www.interactivebrokers.hu/en/tr ... encies.php
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Dava zmysel predat USD a kupit EUR na forexe ked ste spokojny s terajsim kurzom?

Príspevok od používateľa jogo »

jan7925 napísal: Ut 06 12, 2022 8:59 am Zdravim ,

Moje vsetky akcie su v USD .
Vymenny kurz je podla mna perfektny a rozmyslam ci sa to neda zamknut nejako .
Peniaze z akcii mozno budem potrebovat o 10 rokov aj to nie vsetko len mozno 1/4.

Mam IB account a rozmyslam ci sa neda otvorit pozicia buy EUR.USD ako forex tranzakcia a nechat ju otvorenu aj 10 rokov an 1/4 portfolia. Asi tam su stym spojene nejake naklady , nie som si isty ako to funguje. Zda sa mi ,ze ked otvoris forex tranzakciu tak platis urok za tu leverage ktoru vyrobis,,ale mozno si zle pamatam

EDIT: vyzera to ,ze IBCE nedovli forex trade, takze by som si uvtoril ucet pre forex inde , problem by bol v tom ,ze by som tam musel asi mat extra $ na pokritie pri vacsich pohyboch .

Vdaka za pomoc
Kupiš si M6E futures a si hedgeovaný 12 500€ za 1ks. Toho času ťa také hedge bude stáť asi 2.6% ročne z hedgeovanej sumy.

https://www.cmegroup.com/markets/fx/g10 ... -euro.html
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Dava zmysel predat USD a kupit EUR na forexe ked ste spokojny s terajsim kurzom?

Príspevok od používateľa jan7925 »

Ja tam vidim len exp jun 2023 . Akoby som spravil hedge na dlhsie pomocou futures?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Dava zmysel predat USD a kupit EUR na forexe ked ste spokojny s terajsim kurzom?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jan7925 napísal: Ut 06 12, 2022 10:01 pm Ja tam vidim len exp jun 2023 . Akoby som spravil hedge na dlhsie pomocou futures?
Ja nevidím jun, iba marec. Aj ten marec je vyšší o 70 € ako dec. (ked prepočítam hodnotu kontraktu )
Tie malé musíš častejšie rolovať a sú menej likvidné.

EUR je ticker pre väčší kontrakt - na 125 000 € ..ten je viac likvidný a má viac expirácii.
jan7925 napísal: Ut 06 12, 2022 8:59 am Peniaze z akcii mozno budem potrebovat o 10 rokov aj to nie vsetko len mozno 1/4.
Nie som nadšenec takého hedžovania. Čím vzdialenejšia expirácia, tým vyššia cena...čiže ideš na long a máš prirážku.
Robiť toto 10 rokov, podľa mňa prerobíš aj gate. Neprerobíš, len keby v EU nastal zázrak: prosperita a silné euro
Skôr si myslím, že nastane opak. Ja som sa prestal hedžovať a odvtedy som spokojný. Aj s kurzom, aj bez otravovania sa futures.

Na 10 rokov je možno lepšia idea kúpiť zlato v EUR ( ja kupujem v EUR ETF Xetra gold, ticker 4GOLD..a ked chcem za USD, tak pre retail je povolene ETF PHYS ). Zlato by v 10 ročnom horizonte malo ísť hore, čiže eurá investované do zlata by sa mali rozmnožiť aj ked euro posilní, a ešte viac ked euro oslabí. A je to oslobodené od daní. Neviem, či dobre rozmýšlam s tým zlatom, ale ked ti ten hedže vyjde, tak budeš mať zisky z futures, ktoré podliehajú dani + odvodom (33 až 39% ). Ak ti hedže nevyjde, tak budeš vidieť straty, ktoré by boli tvojími ziskami, keby si sa nehedžoval.

Najskôr však za 10 rokov uvidíš tragédiu hedžovania : kurz pôjde hore a dole...zisky budeš daniť..strát ti bude ľúto, lebo by ti priniesli viac eúr..a v 2032 tu prídeš a povieš...kua Juggler mal si pravdu...kurz je 1,05 ako pred 10 rokmi :lol:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Dava zmysel predat USD a kupit EUR na forexe ked ste spokojny s terajsim kurzom?

Príspevok od používateľa jogo »

jan7925 napísal: Ut 06 12, 2022 10:01 pm Ja tam vidim len exp jun 2023 . Akoby som spravil hedge na dlhsie pomocou futures?
Keď sa kontrakt príblíi k expiračnému dátumu, predáš ho a kúpiš ďalší s 3 mesačnou expiráciou.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Dava zmysel predat USD a kupit EUR na forexe ked ste spokojny s terajsim kurzom?

Príspevok od používateľa jan7925 »

Vdaka za rady ,, jogo a juggler
Tak ako si vzdy si necham od teba poradit juggler . Currency hedge robit nebudem . pri primernych nakladoch 2.5% rocne to nedavan zmysel ,plus dan, odvody ked to vyjde...je to dobra blbost a mas pravdu ,ze ne tom na 100% prerobim .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Dava zmysel predat USD a kupit EUR na forexe ked ste spokojny s terajsim kurzom?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ak už niekto chce špekulovať s hedžingom a investuje do ETF USA, alebo SVET a drží svoje ETF viac ako 1 rok, tak sa dá pri nejakom extrémnom kurze na istú dobu (kvôli daniam min. 1 rok) prehodiť všetko do hedžovanej formy. Tým pádom je hedžing robený vo vnútri fondu a nevznikajú nijaké zdaniteľné kurzové zisky ako pri futures.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"