Trade Republic

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa hokaido »

Ano, market order, zabudol som to uviest.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa hokaido »

JUGGLER napísal: Pi 25 11, 2022 10:50 pm To sú všetko podľa mňa originálne akcie v Amerike. Máloktorá firma v USA si dá tú námahu, aby bola listovaná v EU.
Vidím tam napr. AMD, ktoré je listované len na Nasdaqu.
A vies preco ich mozem kupit na EU burzach za eura?
https://www.bloomberg.com/quote/US0079031078:US
https://www.boerse-frankfurt.de/equity/ ... evices-inc
https://www.wienerborse.at/en/market-da ... 0079031078
https://www.borsaitaliana.it/borsa/azio ... ml?lang=en
https://www.boursedirect.fr/en/market/n ... D-USD-XNGS

Tu za usd
https://www.londonstockexchange.com/mar ... c/overview
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Obchodovanie s cennými papiermi v Nemecku organizuje niekoľko miestnych búrz, napr. Frankfurt, Berlín, Düsseldorf, Hamburg, Hannover, Mníchov, Stuttgart. Obchodovanie na týchto burzách prebieha buď klasicky na parkete, alebo elektronicky prostredníctvom elektronického obchodného systému XETRA.

Xetra je plne elektronický burzový systém na obchodovanie s akciami, warrantmi a certifikátmi, ktorý vznikol v roku 1997 a je plne pod kontrolou Deutsche Börse Frankfurt.

Xetra je skrátka elektronická odnož Deutsche Boerse a tvorí najväčší trh s cennými papiermi v kontinentálnej Európe.

Deutsche Börse ponúka obchodovanie nielen s nemeckými akciami, ale aj s akciami významných európskych a amerických spoločností.

Xetra ponúka aj obchodovanie s US a European Stars.

US Stars je názov pre tituly zaradené do indexov DJIA, S&P500 alebo Nasdaq 100.

Vďaka tomu môžete pružnejšie reagovať na výsledky amerických spoločností a nečakať, kým sa otvoria americké trhy.
Týmto spôsobom je možné eliminovať aj devízové riziko investora v eurách.

------------------------------------------------------------------

Podľa toho samotná Deutsche Boerse registruje a umožňuje nakupovať/predávať všetky americké akcie z DowJones30, SP500 a Nasdaq100. Nákupy/predaje a kótovanie je v EUR.

Viac to nerieším. Myslel som si, že veľké firmy sa sami rozhodujú kde budú listované a zato aj riadne cvakajú. Toto vyzerá tak, že samotná Deutsche Boerse požiadala všetky tie firmy, či ich môže duálne listovať. Preto na stránke AMD vidím len jediný primárny listing a tým je Nasdaq.

Vymažem môj predchádzajúci príspevok, aby to nebolo zmätočné.

Z neho tu vypisujem, že pre Trade Republic platí menová konverzia pre: Income in foreign currencies, e.g. foreign dividends or as a result of corporate actions, is converted into euros..teda pre príjem ako dividendy v USD...takže tam sa uplatní konverzný poplatok 0,14%. pre USD

Zaujímalo by ma ako to robí Deutsche Boerse aby nepodstupovala kurzové riziko. Zrejme majú nakúpené akcie v USD, sami sú marketmaker a systém im to prepočitáva a kótuje v EUR. V okamihu kúpy/predaja sa to prevedie z USD na EUR ( možno samotná Deutsche Boerse má nejaký konverzný poplatok, ale to už nejdem zisťovať ).

Podstatou pre nás je, že

cez Trade Republic možno ZADARMO investovať aj do akcií z USA ( a iných európskych a svetových akcií )a to priamo v EUR. Pri obchodovaní sa platí poplatok 1 €.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa hokaido »

Od stredy mi to umoznuje uz nakupovat aj crypto a tiez cez savingsplan.

Vcera som pomahal pri otvarani dalsieho uctu a zistili sme, ze uz staci len Obciansky preukaz na otvorenie uctu, ale stale je mozne pouzit aj pas. Je pravda, ze sme to robili cez web, ale aj tak je potrebne si nainstalovat appku na cast so selfie a skenovanie dokladu.
JUGGLER napísal: Ne 27 11, 2022 12:20 am cez Trade Republic možno ZADARMO investovať aj do akcií z USA ( a iných európskych a svetových akcií )a to priamo v EUR.
Sem by som este doplnil, ze ano, ale idete cez burzu Lang & Schwarz.
amd.JPG
amd.JPG (25.1 KiB) 4377 zobrazenia
rr.JPG
rr.JPG (25.5 KiB) 4377 zobrazenia
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

...no vyborne,tiez rozmyslam,ze otvorim ucet na skusku,vyzera to dobre a,ze staci uz iba obciansky je tiez fajn,vdaka za info.
...paci sa mi ich Savings plan :like: (bez poplatku) ako paradna alternativa k Finaxu
...este otazka,je mozne lubovolne navysovat/menit/znizovat pravidelny vklad v Savings plan,pripadne prestat posielat na urcity cas peniaze?
Naposledy upravil/-a Fund v Št 01 12, 2022 9:31 am, upravené celkom 6 krát.
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Croven »

Hlavne ten saving plan je bez poplatkov ak som to dobre pochopil z predošlých príspevkov. Ale ak by som chcel nomralne nakupovať ETF/akcie tak to je za 1€
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa hokaido »

Fund napísal: Št 01 12, 2022 8:39 am ..este otazka,je mozne lubovolne navysovat/menit/znizovat pravidelny vklad v Savings plan,pripadne prestat posielat na urcity cas peniaze?
Tu som to spominal:
hokaido napísal: St 23 11, 2022 1:42 pm
capitalcapital napísal: St 23 11, 2022 11:17 am Neviete ako je to s dodržiavaním nastaveného sporenia ...
Či je tam sloboda na pár mesiacov prestať, alebo je tam povinnosť dodržiavať nastavenú frekvenciu?
Predpokladam ak tam nebudes mat cash, tak sa ti to nenakupi. Alebo len jednoducho vymazes savings plan.
Ten savings plan si mozes kedykolvek upravit/vymazat. Ak nechces urcity cas robit nakupy tak ho proste vymazes.
Mne to zajtra ma prvy krat nakupit, tak potom doplnim info sem. A tiez na konci roka, ked mi pride vypis, ci tam nenauctovali nejake dalsie poplatky.

Crypto nemam preskumane, tam je potrebne odsuhlasit dalsie zmluvy, ale to som neurobil, lebo neplanujem nakupovat crypto.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

...viete si predstavit drzat v Trade Republic vacsiu sumu penazi,pravidelne investovat a kludne spavat? :-)
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Croven »

Fund napísal: Št 01 12, 2022 12:00 pm ...viete si predstavit drzat v Trade Republic vacsiu sumu penazi,pravidelne investovat a kludne spavat? :-)
Bezpečnosť je asi rovnaká ako u iného brokera alebo roboporadcu (finax, portu).

Na prvej strane diskusie sa píše, že depozitárom je banka HSBC Germany. Takže ak broker skrachuje tak moje akcie sú bezpečne uložené u tejto banky, čo sa ale stane ak by aj táto banka skrachovala? Veď tie akcie sa nemožu len tak vypariť.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Fund napísal: Št 01 12, 2022 12:00 pm ...viete si predstavit drzat v Trade Republic vacsiu sumu penazi,pravidelne investovat a kludne spavat? :-)
Viem si predstaviť. Na sporo-investovanie mám k ním dokonca väčšiu dôveru ako k IBCE Budapešť.
Prečo? Lebo investori majú najväčšiu dôveru k Nemecku. Nemci majú v EU vysoký kredit.

Trade Republic má bankovú a brokerskú licenciu. To znamená, že peniaze na účte sú chránené fondom ochrany vkladov (100 tisíc € ) a investície garančným fondom investícii (20 000 €, 90% )

Regulácia najvyššia: Deutsche Bundesbank a BaFin (Federálny Finančný dohľad )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Croven »

JUGGLER napísal: Št 01 12, 2022 1:02 pm
Fund napísal: Št 01 12, 2022 12:00 pm ...viete si predstavit drzat v Trade Republic vacsiu sumu penazi,pravidelne investovat a kludne spavat? :-)
Viem si predstaviť. Na sporo-investovanie mám k ním dokonca väčšiu dôveru ako k IBCE Budapešť.
Prečo? Lebo investori majú najväčšiu dôveru k Nemecku. Nemci majú v EU vysoký kredit.

Trade Republic má bankovú a brokerskú licenciu. To znamená, že peniaze na účte sú chránené fondom ochrany vkladov (100 tisíc € ) a investície garančným fondom investícii (20 000 €, 90% )

Regulácia najvyššia: Deutsche Bundesbank a BaFin (Federálny Finančný dohľad )
A ak by zlyhala/skrachovala tá banka v ktorej sú na moje meno v depozitáry uložené akcie, tak sa to presunie niekde inde?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ste vraveli HSBC a jeden vravel, že má účet v CITIbank. To sú banky, ktoré dostali po nose vo finančnej kríze 2008/2009, ale ich vlády zachránili. Teda kategória,,too big to fail,,(nemôžu ich nechať krachnúť, lebo by skolaboval finančný systém )
Pri krachu banky by účty prevzal niekto iný. Ak by si tam však mal vklad cash viac ako 100 000..nemecká vláda by vyplatila len 100 000 €. Pri krachu brokera investičné aktíva by prebral iný broker/banka ( banky mávajú zároveň licenciu o.c.p.), len keby niečo broker spreneveril a krachol - na to je ten garančný fond do výšky 20 000 x 0,9 = 18 000 € ( u nás 50 000 €, v Maďarsku 90 000 € )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
wonks
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 10 07, 2022 3:56 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa wonks »

V ponuke mi ukazuje iba ETF od Amundi, Lyxor, Xtrackers, WisdomTree. Chyba mi tam iShares a Vanguard, snad to casom pribudne.
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Croven »

wonks napísal: Po 05 12, 2022 2:53 am V ponuke mi ukazuje iba ETF od Amundi, Lyxor, Xtrackers, WisdomTree. Chyba mi tam iShares a Vanguard, snad to casom pribudne.
Nie je možné. Teraz pozerám aké ETF majú v "saving plans" a našial som tam aj ETF od Vanguardu aj od iShares. Konkrétne VWCE a SXR8
jcar
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut 03 08, 2021 11:42 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa jcar »

Croven napísal: Po 05 12, 2022 7:17 am
wonks napísal: Po 05 12, 2022 2:53 am V ponuke mi ukazuje iba ETF od Amundi, Lyxor, Xtrackers, WisdomTree. Chyba mi tam iShares a Vanguard, snad to casom pribudne.
Nie je možné. Teraz pozerám aké ETF majú v "saving plans" a našial som tam aj ETF od Vanguardu aj od iShares. Konkrétne VWCE a SXR8
Áno, je to tak:

https://support.traderepublic.com/en-sk ... e-Republic

Please note that not all ETFs offered by our partner are tradable with us, as we currently only offer ETFs from iShares, Amundi, Lyxor, Wisdom Tree or Xtrackers depending on the country you live in.

Pričom z iShares je tu momentálne prázdna množina (https://app.traderepublic.com/browse/fu ... diction=SK).
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Ahojte

Chcem sa spytat. Vidime v ponuke aj ine Etf ako od xtracker, amundi, lyxor a wisdomtree?
Cital som, ze by mal byt dostupny aj Blackrock a Vanguar, ale ja ho tam dako nevidim
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Tiez keby som cital, tak si vsimnem, ze sa to tu uz riesilo :D Pisal som na customer support, ze ako to je, tak ked budem mat nejako dalsie info, dam vediet
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Ahojte

Pozeral som toto ETF, ktore je dostupne aj pre Svk. Len ma trochu matie to cast o securities landing. Neviete co to znamena a ci to mam riesit. V zmysle hladat lepsie Etf.

Xtrackers (IE) Plc
MSCI World UCITS ETF 1C
ISIN: IE00BJ0KDQ92 | SEDOL: 24869934 | All-in-fee (TER): 0.19% | NAV: 82.83 USD

Securities Lending
Securities lending data¹
Current percentage on loan 15.77%
Average daily percentage on loan 2 15.38%
Collateral value (in % of loan) 107.27%
Number of securities lending counterparties with exposure exceeding 3% of the Fund's NAV 2
Currently on loan 392.73 M CHF
Maximum daily percentage on loan 2 26.74%
Annual securities lending return 3 0.0571%
All data at Fund level
Based on daily % of fund AuM lent out over the past year or since the fund started securities lending (if less than one year ago)
Based on annual revenue from securities lending divided by average fund AuM over the past year or since the fund started securities lending (if less than one year ago)
Source: DWS Dec 05, 2022
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa hokaido »

Fond zrejme poziciava akcie tretim stranam asi na short.


Ina tema: Pisali ste mi, ze nejde otvorit ucet cez obciansky preukaz a ponuka to moznost len cez pas. Ked som otvaral ucet, skutocne to islo len cez pas. Teraz to uz nemam ako overit. Ale ked som otvaral ucet so znamym, tak on nesiel cez appku, ale to robil cez web a tam ta ponuka bola. Urcite pri sebe nemal pas ked sme to otvarali. Ak sa Vam podarilo otvorit ucet cez OP, napiste prosim, ako sa Vam to podarilo, aby aj ostatni vedeli.

Este chcem doplnit, ze pri otvarani uctu cez web je aj tak potrebna appka v mobile, nakolko skenovanie dokladu prebieha v appke. Je potrebne v appke nacitat qr kod zo stranky a potom skenovat doklady.
Wolf
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 19 04, 2021 10:29 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Wolf »

Môže byť rozdiel Android a iOS.

Mne na iOSe to ponúkalo iba pas, aj potom čo tu niekto písal, že to ide cez OP. Appka bola aktualizovaná na najnovšiu verziu.
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Ahojte,

pisal som im na podporu, ze preco iShares nie je viditelne pre Slovesnkych zakaznikov a uz to mam aj v ponuke. Takisto aj Vanguard
Prílohy
D3B0CD9B-4FFF-4836-9D96-6A50B91BF4F2.png
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Este k saving planu. Kazdy nakup takisto jedno euro:

Investing in fractional shares is currently only possible with market orders which are executed via the electronic trading system LS Exchange where Trade Republic acts as the counterpart. An external settlement fee of 1 EUR is charged for each fractional investing transaction (buy and sell).
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa hokaido »

Sa len domievas, ze to tak je, alebo ti to aj realne zauctovali pri nakupe?
To co pises plati len na adhoc ordery. Mam to vyskusane.
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

hokaido napísal: Po 12 12, 2022 11:18 am Sa len domievas, ze to tak je, alebo ti to aj realne zauctovali pri nakupe?
To co pises plati len na adhoc ordery. Mam to vyskusane.
Tak potom to maju zle na stranke uvedne. 16ho zbehne saving plan, tak dam vediet potom
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

hokaido napísal: Po 12 12, 2022 11:18 am Sa len domievas, ze to tak je, alebo ti to aj realne zauctovali pri nakupe?
To co pises plati len na adhoc ordery. Mam to vyskusane.
vyzera ze mas pravdu, a len pri predaji potom to euro
Prílohy
EEB2ABEA-D5C3-4EF0-A1FE-AD9794F21BD9.png
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa hokaido »

Mne uz zbehol plan 2.12. a nebolo tam nic navyse zauctovane. V cost reporte tam ale pisu, ze pri predaji to 1e budem platit. Nam ide ale o priebezne nakupy a to je free.
morom
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:09 pm
Has thanked: 80 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa morom »

Niektorí ľudia majú problém vybrať odtiaľ peniaze. To by bolo vhodné otestovať...
https://www.trustpilot.com/review/www.traderepublic.com
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Ahojte

pytal som sa W-8BEN formu a dostal som odpoved nizsie...je to tak, ze ta forma nemusi byt v mojom mene, alebo ako to funguje?
Thank you for your message.

In the USA, the dividend withholding tax rate is usually 30%.

Due to the double tax treaty between the US and Germany, the dividend withholding tax rate is reduced to 15% if the US Internal Revenue Service (IRS) Form W-8BEN has been completed and filed.

This process is done automatically by Trade Republic. Thus, the dividend withholding tax rate on US dividends is 15% instead of the full 30%. There is no further action you need to take for this.
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

morom napísal: Ut 13 12, 2022 6:00 am Niektorí ľudia majú problém vybrať odtiaľ peniaze. To by bolo vhodné otestovať...
https://www.trustpilot.com/review/www.traderepublic.com
Dal som vyber na test, do 48 hodin bol na mojom ucte
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa hokaido »

Je to broker, ktory je regulovany v Nemecku a exituje 5+ rokov. Pozri si u nas vlakno o IBKR, tam tiez niektori pisali, ze nevyplaca vybery. Takisto o TW. Pozrel som zbezne niektore tie negativne a niektori pisali absurdnosti, napr: ze poslal cez paypal a peniaze sa mu stratili, pricom oni ale paypal nepodporuju. Dalsi posielal cez wise, dalsi sa stazoval, ze 1e za trejd je vela, ked trejdoval za 10e co je 10%.
Boli tam ale aj relevatne, napr ked chces extra vypis, tak je to za poplatok 25e. Inak chodia kvartalne. V TW su napr tie vypisy este horsie.

Netvrdim, ze nemozu krachnut ani ze su najbezpecnejsi. Zatial ale u mna pozitivne veci vyrazne prevazuju nad negativnymi. Je to potom na jednotlivcovi aby si zvolil co chce. Ja napr by som nedal peniaze do T212 a XTB, pricom ostatni ich vychvaluju.
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

hokaido napísal: Št 15 12, 2022 3:14 pm Je to broker, ktory je regulovany v Nemecku a exituje 5+ rokov. Pozri si u nas vlakno o IBKR, tam tiez niektori pisali, ze nevyplaca vybery. Takisto o TW. Pozrel som zbezne niektore tie negativne a niektori pisali absurdnosti, napr: ze poslal cez paypal a peniaze sa mu stratili, pricom oni ale paypal nepodporuju. Dalsi posielal cez wise, dalsi sa stazoval, ze 1e za trejd je vela, ked trejdoval za 10e co je 10%.
Boli tam ale aj relevatne, napr ked chces extra vypis, tak je to za poplatok 25e. Inak chodia kvartalne. V TW su napr tie vypisy este horsie.

Netvrdim, ze nemozu krachnut ani ze su najbezpecnejsi. Zatial ale u mna pozitivne veci vyrazne prevazuju nad negativnymi. Je to potom na jednotlivcovi aby si zvolil co chce. Ja napr by som nedal peniaze do T212 a XTB, pricom ostatni ich vychvaluju.
za mna aj celkom fajn zakaznicka podpora, vzdy do 24 hodin odpisali
flasher
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 26 01, 2022 12:12 pm
Been thanked: 3 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa flasher »

hokaido napísal: Št 15 12, 2022 3:14 pm Je to broker, ktory je regulovany v Nemecku a exituje 5+ rokov. Pozri si u nas vlakno o IBKR, tam tiez niektori pisali, ze nevyplaca vybery. Takisto o TW. Pozrel som zbezne niektore tie negativne a niektori pisali absurdnosti, napr: ze poslal cez paypal a peniaze sa mu stratili, pricom oni ale paypal nepodporuju. Dalsi posielal cez wise, dalsi sa stazoval, ze 1e za trejd je vela, ked trejdoval za 10e co je 10%.
Boli tam ale aj relevatne, napr ked chces extra vypis, tak je to za poplatok 25e. Inak chodia kvartalne. V TW su napr tie vypisy este horsie.

Netvrdim, ze nemozu krachnut ani ze su najbezpecnejsi. Zatial ale u mna pozitivne veci vyrazne prevazuju nad negativnymi. Je to potom na jednotlivcovi aby si zvolil co chce. Ja napr by som nedal peniaze do T212 a XTB, pricom ostatni ich vychvaluju.
Sice je to vlakno o Trade republic, ale zaujimal by ma dovod preco by si nesiel napr. do XTB.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa andre »

Neviem ako Hokaido, ale ja XTB nemusim lebo su primarne CFD broker, co vyrazne zvysuje riziko, kedze oni ako broker su aj protistranou pri tradoch s CFD. Teda rovnako ako etoro, t212..

A este si pamatam tie ich pruseri ako podvadzali klientov:
https://www.financemagnates.com/forex/b ... lion-fine/
https://byznys.hn.cz/c1-65953650-makler ... -o-tretinu
..
bolo tam toho viac.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

...ja si skor kladiem otazku,ci Trade Republic alebo Degiro?
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Fund napísal: Št 15 12, 2022 6:14 pm ...ja si skor kladiem otazku,ci Trade Republic alebo Degiro?
to uz si asi musis sam odpovedat :) kazdy broker ma asi svoje plusy a minusy...ale bez zbytocneho filozofovania...mne v Trade Republic vyhovuje, ze mozem nastavit auto invest a maju aj frakcne ETF...ak by som investoval vacsiu sumu, tak asi rozdelim medzi dvoch brokerov
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa hokaido »

andre napísal: Št 15 12, 2022 6:07 pm Neviem ako Hokaido, ale ja XTB nemusim lebo su primarne CFD broker, co vyrazne zvysuje riziko, kedze oni ako broker su aj protistranou pri tradoch s CFD. Teda rovnako ako etoro, t212..

bolo tam toho viac.
Presne to co napisal andre. Navyse mam znamych, ktori v minulosti cez nich prisli o peniaze. Myslim, ze v tom case boli este len CFD. Ale vtedy sa mi stazovali, ze boli netransparetny, problemy so spreadmi a tak. Takto ich mam zapisanych a v skutocnosti mozu byt uz ok, ale nespal by som kludne ak by som tam mal svoje peniaze. Okrem toho, v mojom okoli ich ani nikomu nemozem odporucat, nakolko sa v tychto veciach neorientuju, a nechcem aby nahodou nakupili CFD.
Mishes
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Ne 07 02, 2021 9:18 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Mishes »

XTB ale dokáže presunúť pozíciu, čiže keď si človek vybuduje pozície postupným nákupom zadarmo, môže si to presunúť do niečoho lepšieho. Momentálne presun ISIN stojí 25 €. Neviete náhodou či toto dokáže aj Trade Republic? Pokiaľ viem tak napr. T212, Revolut a Finax nie, IB a Fio tuším hej, u ostatných neviem, ale u napr. Birdwingo a Lightyear by som to moc neočakával... Táto fičúra mne napríklad pripadá ako jeden z atribútov "spoľahlivosti". Týmto ale nechcem naznačiť že TR je nespoľahlivý, len ma zaujíma, čo potom s tými pozíciami na dôchodku :D
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

...staci trosku pohladat presun Trade Republic,je tam toho viac o presunoch
https://support.traderepublic.com/en-pt ... es-account
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Mishes napísal: Pi 16 12, 2022 11:29 am XTB ale dokáže presunúť pozíciu, čiže keď si človek vybuduje pozície postupným nákupom zadarmo, môže si to presunúť do niečoho lepšieho. Momentálne presun ISIN stojí 25 €. Neviete náhodou či toto dokáže aj Trade Republic? Pokiaľ viem tak napr. T212, Revolut a Finax nie, IB a Fio tuším hej, u ostatných neviem, ale u napr. Birdwingo a Lightyear by som to moc neočakával... Táto fičúra mne napríklad pripadá ako jeden z atribútov "spoľahlivosti". Týmto ale nechcem naznačiť že TR je nespoľahlivý, len ma zaujíma, čo potom s tými pozíciami na dôchodku :D

tu chalan presuval 115K z Traderepublic do ineho brokera https://youtu.be/xKAOGrkRjbI
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa jogo »

hokaido napísal: Pi 16 12, 2022 9:45 am Presne to co napisal andre. Navyse mam znamych, ktori v minulosti cez nich prisli o peniaze. Myslim, ze v tom case boli este len CFD. Ale vtedy sa mi stazovali, ze boli netransparetny, problemy so spreadmi a tak. Takto ich mam zapisanych a v skutocnosti mozu byt uz ok, ale nespal by som kludne ak by som tam mal svoje peniaze. Okrem toho, v mojom okoli ich ani nikomu nemozem odporucat, nakolko sa v tychto veciach neorientuju, a nechcem aby nahodou nakupili CFD.
Mohol by si bližšie uviesť, ako známi prišli o peniaze v XTB? XTB im nevyplatilo peniaze, ktoré mali na účte?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"