ETF cez PEPP.SK

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
PEPP.SK
Príspevky: 56
Dátum registrácie: St 14 04, 2021 8:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovať používateľa:

ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa PEPP.SK »

Peter222 napísal: Ut 07 12, 2021 5:11 pm https://www.pepp.sk/portfolio-zivotneho ... -dochodku/

K tomuto zatiaľ 2 otázky:

1. V názve to má pepp, ale rozumiem tomu tak, že so samotným produktom PEPP to po formálnej a legislatívnej stránke nemá nič spoločné, je to iba odkaz na web pepp.sk. Tak je?

2. Aká je tu provízka pre finančného agenta za sprostredkovanie?
Ďakujem za otázku na Pepp.sk.

Pri správe a budovaní úspor na dôchodok sa orientujeme na dlhodobé flexibilné sporenia do ETF, požívajúce daňovú výhodu oslobodenia od dane z príjmov v zmysle § 9 ods. 1 písm. k) zákona o dani z príjmov.

Pred dvoma rokmi bola ambícia aby ponúkané produkty mali charakter Paneuropean Pension Product (Celoeurópsky dôchodkový produkt). Spolu s EIC sme boli pripravení ponúknuť Celoeurópsky dôchodkový produkt v zmysle nariadenia. Lenže, štát (MPSVaR) sa rozhodol Celoeurópsky dôchodkový produkt nepodporiť a ten skončil ako neatraktívny. 

Finančná gramotnosť a pro bono nekomerčné aktivity
Webstránku sme spustili počas covidu ako kalkulačku dôchodkov zo 4 pilierov https://calc2.pepp.sk/ a so zameraním na články orientované na finančnú gramotnosť. (Osobne som na finančných trhoch profesionálne aj súkromne od roku 1995.) Neskôr som zverejnil vzorové investičné stratégie pre ľudí https://www.pepp.sk/wealth-management-s ... bohatstva/, ktorí chcú investovať na obdobie 3 rokov od dnes až do roku 2050. A v roku 2022 pribudli ďalšie bezplatné služby ako spolupráca s AOCP pri vytváraní scoringu dlhopisov slovenských emitentov. https://www.pepp.sk/korporatne-dlhopisy-scoring/

Aby som dalej odpovedal pánovi Peter222
Peter222 napísal: Ut 07 12, 2021 5:11 pm
2. Aká je tu provízka pre finančného agenta za sprostredkovanie?
Provízia agenta a podmienky

Stratégie sú verejné a dostupné pre všetkých SFA/PFA spolupracujúcich s EIC. Agent si vie nastaviť vlastné provízie.

Ak investor využije moje služby na otvorenie účtu v EIC:

(som PFA spolupracujúci s SFA Finportal)

Vstupný poplatok
- do stratégií mnou manažovaných je 0,5% - tento je platený priebežne z investovanej sumy (teda 0,5% zo 100€ investície je 50 centov).
- do individuálnych stratégií je 0,8% - tento je platený ako poplatok z cieľovej sumy, rozložený na 12 mesiacov (Za týchto podmienok je možné otvoriť aj 2-kový účet. Minimálny vstupný poplatok pri 2-kovom účte je 288€, rozložený na 12 x 24€ splátku.)

Ostatné poplatky


Štandardné EIC transakčné feečko 0,2% a za úschovu cenných papierov 0,12% p.a.

Konkrétne pri Stratégii Dôchodok 2050 (pre dnešných tridsiatnikov) na ktorú odkazuje Peter222:
Manažérsky poplatok, nie je žiadny. Jeho funkciu plní "performance fee", odmena za úspech ako 1/10 (jedna desatina) z dosiahnutého výnosu. Teda investor platí len ak zarobí. Rešpektuje sa princíp High Watermark (all time high).

Pri najúspešnejšej Stratégii Dôchodok 2040 je odmena za úspech iba 7/100 (sedem stotín) z dosiahnutého výnosu. Preložené do jazyka iných kmeňov :) Pri očakávanom priemernom výnose 7% p.a. zaplatí investor 7/100*7%=0,49% p.a. poplatok za úspech (a nulový za správu.)

Iné investičné stratégie
Okrem stratégie, na ktorú sa pýta peter222 sú dispozícii sú viaceré investičné stratégie:
Stratégie zostavené s ohľadom na časovým horizontom investora: 3 roky, 7 rokov, 10+ rokov, plus life cycle stratégie 2040 a 2050. Tematické stratégie s orientáciou na globálne technologické megatrendy či investovanie do zlata. Ak je investor v životnej fáze užívania si plodov svojej práce a investovania, k dispozícii je aj rentový účet.

Ak pribudnú ďalšie otázky, rád ich zodpoviem.
Na finančných trhoch profesionálne aj súkromne od roku 1994. :mesec: :graf: :dolar: :like:
Rád pomôžem a poradím s investovaním. https://www.pepp.sk/
Otvorím a nastavím stratégiu na účte v EIC. Vstupný poplatok od 0.4% do 0.8% podľa typu účtu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Prečo je toto vlákno povymazávané? Resp. kde zmizlo staré vlákno ETF cez PEPP.sk ?
Bola tam diskusia od 2021, tak ako ju začal Peter222, vrátane analýz Pepp produktov. :shock:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa aviceN »

Pridám sa teda k otázkam na zodpovedanie:

1. Ako je to s tým vaším pôsobením, na webe máte, že ste 25 rokov v biznise, tj to vychádza na rok 1997, tu na stránke máte v podpise, že je to od 1994, a v príspevku od roku 1995, linkedin hovorí o roku 1998, je to prakticky nepodstatná otázka...

2. Nedávno ste sa vyjadrili, že vstupný poplatok bez management poplatku je "bublinka" a potrebovalo by to zregulovať vo vlákne u "kolegu" Chmela, teraz pozerám, že u vás pribudla aj táto možnosť, no s rozloženým vstupákom na 12 mesiacov, to je predpokladám, že už v poriadku?

3. Aké sú teda u vás podmienky, keď si chce založiť klient 2kový účet s jednoduchým SP500 ETF?

4. Cenník na vašom oficiálnom webe má pri individuálnych stratégiách poplatok 0.8% "jednorazové z objemu investície" a následne na ročnej báze 0.8% management fee (takže predpokladám, že 6kový účet), správne tomu rozumiem, že človek, ktorý príde cez váš web, tak si za službu "zaplatí", ale keď zareaguje cez fórum tak už nie?

Ďakujem
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@Juggler, nič vymazané nebolo, tu je to vlákno: https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... hp?t=24815 Zmenil som len pôvodný názov. Riešim tu ako admin viaceré požiadavky užívateľov, no mazanie vlákien sa tu nikdy nedialo ;)
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa andre »

tomáš virdzek napísal: Pi 30 12, 2022 10:52 am @Juggler, nič vymazané nebolo, tu je to vlákno: https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... hp?t=24815 Zmenil som len pôvodný názov. Riešim tu ako admin viaceré požiadavky užívateľov, no mazanie vlákien sa tu nikdy nedialo ;)
Kto si na webe zaplati reklamny clanok ma protekciu a vsetku kritiku vo fore mu scenzurujes? :palec_dole:

Podla mna ta diskusia tu bola k teme a relevantna. A ak sa pamatas, nepresnosti sa uz v minulosti upravovali.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Do 9/2022 bol názov toho vlákna IV. pilier a nikomu to nevadilo. Dnes je opäť IV. pilier a vadí to. Pripomínam, že to vlákno nikto nezmazal a nie je ani v žiadnom koši, alebo niekde, kde sa k nemu nedá dostať/ ho nikto nenájde. Je presne tam, kde aj bolo.

V tej zmene som nevidel nič zlé ani nekalé. Keby som vedel, že ma za zmenu názvu témy na pôvodný stav obviníš z cenzúry, nepohol by som ani brvou. Som tu ale admin a pokiaľ má na mňa niekto hocijakú požiadavku, snažím sa mu pomôcť, to je vsio.

K dôvodom tej zmeny sa prosím obráť na PEPP.SK
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa andre »

No, na 1. pohlad to vyzeralo, ze si ty to vlakno rozdelil na to s nazvom ETF cez PEPP.SK bez kritiky a 2. kam sa presunula kritika. Moja chyba, nepresiel som datumy, kredy ktore prispevky vznikli..

V kazdom pripade vyzera dost pofiderne, ked ty ako admin premenujes povodne vlanko a vzapati sa tu objavy ine s rovnakym nazvom, samozrejme bez kritiky. :?
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@Andre: To vlákno som vrátil na pôvodný názov IV. pilier už 20.12.2022 a toto vlákno, čo vzniklo včera som nezakladal. Toľko k faktom, vieš si overiť históriu akýchkoľvek zmien v admine (prístup do neho máš).
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa JanH »

Az doteraz som nechapal suvislosti, bolo to zmatocne, dakujem za objasnenie Tomas.
Takze Pepp si vyziadal zmenu nazvu povodneho vlakna "ETF cez PEPP.SK" a Ty si mu v dobrej viere vyhovel. Ved preco nie. Nasledne si o par dni Pepp zalozil nove vlakno s tym istym nazvom "ETF cez PEPP.SK" kde 29.12.2022 odpovedal na otazky polozene 7.12.2021. Takze po roku samozrejme ocistene o kritiku.
To nevymyslis ani v detektivke :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tomáš virdzek napísal: Pi 30 12, 2022 3:56 pm Do 9/2022 bol názov toho vlákna IV. pilier a nikomu to nevadilo.
Bolo to vlákno o Pepp.sk a diskusia k produktom Pepp.sk. Len ho zakladateľ Peter222 nazval IV pilier.
Vlákno som premenoval na ETF cez PEPP.SK, keď sme na žiadosť PEPP odstránili ponuku + analýzy jeho produktov z vlákna ETF cez EIC. Vyjadril sa, že stačí jedno vlákno. Preto som ho osamostatnil.
tomáš virdzek napísal: Pi 30 12, 2022 3:56 pm Dnes je opäť IV. pilier a vadí to.
Dnes už je jasné, že to nie je vlákno o IV pilieri, ale OK :)
Upravil som názov na IV. pilier - Pepp.sk

P.S. Ja som bol tiež šokovaný, lebo ETF cez PEPP.sk som vytvoril ja.
Zrazu vidím že obsah je preč a pán Pepp začína odpoveďou na otázky z 2021....
.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
PEPP.SK
Príspevky: 56
Dátum registrácie: St 14 04, 2021 8:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa PEPP.SK »

aviceN napísal: Pi 30 12, 2022 7:33 am Pridám sa teda k otázkam na zodpovedanie:

1. Ako je to s tým vaším pôsobením, na webe máte, že ste 25 rokov v biznise, tj to vychádza na rok 1997, tu na stránke máte v podpise, že je to od 1994, a v príspevku od roku 1995, linkedin hovorí o roku 1998, je to prakticky nepodstatná otázka...
Vdaka detektiv :like: asi si musim upratat historiu.
V 1994 som kupil svoje prve akcie - sukromne. takze na forume pisem "Na finančných trhoch profesionálne aj súkromne od roku 1994." Tak to sedi.

Niekedy 1995 ci 1996 som spoluzalozil o.c.p.-cko. Nastupuje novy rok, nejak to neprerátavam, či 25 či 26 či 27 rokov. Mylsim ze je to vcelku jedno.

Linkedin som zakladal niekedy 2004-5, začína Tatrabankou, profesinalnu historiu siahajucu pred 1998 som vtedy nedával.

Inak uživajte si Silvestra a pf2023 :beer: nech nám trhy rastú :graf: :graf: :graf:

/v novom roku zodpoviem dalsie/
Na finančných trhoch profesionálne aj súkromne od roku 1994. :mesec: :graf: :dolar: :like:
Rád pomôžem a poradím s investovaním. https://www.pepp.sk/
Otvorím a nastavím stratégiu na účte v EIC. Vstupný poplatok od 0.4% do 0.8% podľa typu účtu.
Používateľov profilový obrázok
PEPP.SK
Príspevky: 56
Dátum registrácie: St 14 04, 2021 8:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa PEPP.SK »

aviceN napísal: Pi 30 12, 2022 7:33 am 3. Aké sú teda u vás podmienky, keď si chce založiť klient 2kový účet s jednoduchým SP500 ETF?
Ďakujem
Platí horeuvedené.

Vstupný poplatok
- do stratégií mnou manažovaných je 0,5% - tento je platený priebežne z investovanej sumy (teda 0,5% zo 100€ investície je 50 centov).
- do individuálnych stratégií je 0,8% - tento je platený ako poplatok z cieľovej sumy, rozložený na 12 mesiacov (Za týchto podmienok je možné otvoriť aj 2-kový účet. Minimálny vstupný poplatok pri 2-kovom účte je 288€, rozložený na 12 x 24€ splátku.)

288€ je 0,8% z 36000 a 36000 je cielova suma 100€x30rokovx12mesiacov.

Keď si chce založiť klient 2kový účet s jednoduchým SP500 ETF, nech sa páči, je vítaný/vítaná, 0,8% z cieľovej sumy, min. 288€
Na finančných trhoch profesionálne aj súkromne od roku 1994. :mesec: :graf: :dolar: :like:
Rád pomôžem a poradím s investovaním. https://www.pepp.sk/
Otvorím a nastavím stratégiu na účte v EIC. Vstupný poplatok od 0.4% do 0.8% podľa typu účtu.
Používateľov profilový obrázok
PEPP.SK
Príspevky: 56
Dátum registrácie: St 14 04, 2021 8:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa PEPP.SK »

aviceN napísal: Pi 30 12, 2022 7:33 am 2. Nedávno ste sa vyjadrili, že vstupný poplatok bez management poplatku je "bublinka" a potrebovalo by to zregulovať vo vlákne u "kolegu" Chmela, teraz pozerám, že u vás pribudla aj táto možnosť, no s rozloženým vstupákom na 12 mesiacov, to je predpokladám, že už v poriadku?
Áno to sedí a za tým názorom si stojím, doslova som napísal, že:
PEPP.SK napísal: St 14 12, 2022 10:25 am Ponuky s nulovým správcovským poplatkom, ale so vstupným poplatkom, ktorý je platený vopred sú pre klienta veľmi rizikové. Zaplatíte si službu na 20-35 rokov vopred. A poradca, ktorý si zinkasoval poplatok niekoľko stoviek euro môže skončiť svoju činnosť zajtra alebo o 3 roky a nikto také zmluvy dobrovoľne chcieť nebude prevziať.

Rastie tu potenciálna bublinka ... SFA-čka, prípadne samotné EIC by mali dobrovoľne samoregulovať takéto vopred inkasovanie poplatkov z 20+ ročných zmlúv. Veď to pripomína IŽP, prvých X mesiacov splácate len poplatok. Prípadne aj zregulovať legislatívne.
Zároveň dodám, že pri horizonte využívania služby na 20-35 rokov je skoro jedno, či je ten poplatok zinkasovaný jednorazovo, alebo rozložený na 12 mesiacov. Len rozložený menej bolí ...

Moderátori a účastníci tohto fórumu vysoko preferujú túto formu nacenenia služieb. Ja som možno striedmejší vo vyjadrení a hovorím /aj som to písal niekde tu/, že te bod zlomu je po 13 rokoch, kedy efekt jednorazového poplatku na začiatku v kombinácii s nulovou správou, preváži efekt polovičného vstupného a nízkeho správcovského poplatku.
(a to ignorujem infláciu, čo by som nemal ...)

Akákoľvek je preferencia klienta, v pepp.sk ju má k dispozícii.
Na finančných trhoch profesionálne aj súkromne od roku 1994. :mesec: :graf: :dolar: :like:
Rád pomôžem a poradím s investovaním. https://www.pepp.sk/
Otvorím a nastavím stratégiu na účte v EIC. Vstupný poplatok od 0.4% do 0.8% podľa typu účtu.
Používateľov profilový obrázok
PEPP.SK
Príspevky: 56
Dátum registrácie: St 14 04, 2021 8:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa PEPP.SK »

Ešte pár slov k premenovaným vláknam.

Pôvodné vlákno "IV. pilier" opakovane obsahovalo vyjadrenia, ktoré porušovali pravidlá fóra, najma v ščasti "slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom". Často to hraničilo s poškodzovaním dobrého mena. Ak zlyháva vo fóre moderácia, je legitímne aby zasiahol admin.

Vlákno vymazané nebolo, len mu bol vrátený pôvodný názov. Zároveň, napriek horeuvedenému, to vlákno zohralo aj pozitívnu rolu. Účastníci diskusie ma upozornili na viaceré veci, ktorý som zariadil nápravu, úpravu, nielen na úrovni pepp.sk ale aj na úrovni EIC. Kritický feedback, ak je komunikovaný kultúrne, má svoju hodnotu. Takže ďakujem. :palec_hore:

Ďalej páni, nevidím zmysel, aby sme tu traja chlapci čo máme spolu trhový podiel 0.0001% navzájom vyčerpávali vzájomnými invektívami. 99% ľudí ďalej investuje cez podielové fondy, tretí pilier či vysoko zapoplatkovaných brokerov. (Aspoň sú to legitímne formy, síce drahé ale ešte vždy diverzifikované, kde človek nepríde o všetko.) Šírme osvetu, že je super investovať samostatne, že ETF sú cesta, upozorňujme na podvodné schémy ...

A prosím dbajme pri tom na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. :uctievanie:
Na finančných trhoch profesionálne aj súkromne od roku 1994. :mesec: :graf: :dolar: :like:
Rád pomôžem a poradím s investovaním. https://www.pepp.sk/
Otvorím a nastavím stratégiu na účte v EIC. Vstupný poplatok od 0.4% do 0.8% podľa typu účtu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ponuku Pepp.sk na cieľový účet č.2 so vstupom 0,8% som zaradil do vlákna ETF - POROVNANIE 23 možností investovania do ETFs

Zaradil som to ako exkluzívnu ponuku pre portál ako-investovať, nakoľko na webe pepp.sk je v cenníku pre verejnosť manažovaná ponuka so vstupom 0,8% + 0,8% p.a.
Prílohy
PEPP ETF.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
PEPP.SK
Príspevky: 56
Dátum registrácie: St 14 04, 2021 8:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ETF cez PEPP.SK

Príspevok od používateľa PEPP.SK »

Ďakujem za upozornenie na nezrovnalosť.

Na webe som pri individuálnych riešeniach upravil na poplatky na "individuálne".
Na finančných trhoch profesionálne aj súkromne od roku 1994. :mesec: :graf: :dolar: :like:
Rád pomôžem a poradím s investovaním. https://www.pepp.sk/
Otvorím a nastavím stratégiu na účte v EIC. Vstupný poplatok od 0.4% do 0.8% podľa typu účtu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"