Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mikr »

boarder171 napísal: Št 05 01, 2023 1:48 pm Zdravím páni. Chcem sa opýtať. Mám brokera Interactive brokers. Vlastnil som akcie pod tickerom SREN, po predaji som mal peniaze v mene švajčiarskeho franku. Dal som convert na EUR a neviem prečo ale odvtedy mam kupenu poziciu, EUR.CHF. Chcem dať close position ale nepreda nejde mi to. Dokonca tu pozíciu vidím len v aplikácii v mobile, nie v notebooku. Kde robím chybu? Som laik amatér, vďaka za pochopenie. Ďakujem.
A zadal jsi příkaz FXCONV ?
czk.png
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
boarder171
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 09 06, 2016 6:16 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa boarder171 »

A kde by som to mohol nájsť?
Nikde som nenašiel túto možnosť ktoru mi posielaš.
Toto sa mi ešte zobrazí keď dám príkaz na sell market order.
Môže byť ze som za tie peniaze už nakúpil iné akcie? Lebo skupujem pravidelne dve etf fondy a teraz neviem ci to s tým môže nejako súvisieť...
Prílohy
Screenshot_20230106_114107.jpg
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

To neni skutocna pozicia, ved ti to tam pise, ze to je len virtual fx position.

Aby ti to nezobrazovalo v apke vies to skryt v TWS:

ACOUNT -> Right click on FX position => "Adjust Position or Average Price" => insert 0 to both lines
boarder171
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 09 06, 2016 6:16 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa boarder171 »

Čiže nemusim sa báť ze som kupil nieco co som nechcel? A keď to je len virtuálne tak prečo to neviem ukončiť? Ja používam portal login na prihlásenie cez notebook.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: vyplatenie dlhopisu - princip a dane

Príspevok od používateľa andre »

IBCE tie uroky vyriesilo za nas - akurat mi prisla notifikacia, ze spustili "Cash Yield Enhancement Program".

https://www.interactivebrokers.hu/en/pr ... ent-hu.php
>0 ≤ 10,000 0%,

> 10,000
USD 3.83% (BM - 0.5%)
EUR 1.398% (BM - 0.5%)


+ Accounts with a Net Asset Value (NAV) of USD 100,000 (or equivalent) or more are paid yield at the full rate for which they are eligible. Accounts with NAV of less than USD 100,000 (or equivalent) receive yield at rates proportional to the size of the account.

For example, an account with a NAV of USD 50,000 earns yield at a rate equal to one-half the rate paid by IBKR to accounts with a NAV of USD 100,000 or more.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

boarder171 napísal: Pi 06 01, 2023 8:33 pm Čiže nemusim sa báť ze som kupil nieco co som nechcel? A keď to je len virtuálne tak prečo to neviem ukončiť? Ja používam portal login na prihlásenie cez notebook.
Nie je to problem. Ako som pial je to len virtualna pozicia, ktora zrejme vznikla pri tej konverzii.
boarder171
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 09 06, 2016 6:16 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa boarder171 »

andre napísal: Ut 10 01, 2023 8:03 am
boarder171 napísal: Pi 06 01, 2023 8:33 pm Čiže nemusim sa báť ze som kupil nieco co som nechcel? A keď to je len virtuálne tak prečo to neviem ukončiť? Ja používam portal login na prihlásenie cez notebook.
Nie je to problem. Ako som pial je to len virtualna pozicia, ktora zrejme vznikla pri tej konverzii.
Ďakujem za info :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: vyplatenie dlhopisu - princip a dane

Príspevok od používateľa JUGGLER »

andre napísal: Po 09 01, 2023 5:49 pm
> 10,000
USD 3.83% (BM - 0.5%)
EUR 1.398% (BM - 0.5%)
Dobre, že začali vyplácať úroky.
Lebo za trading/investovanie na margin (úver, loan ) si teda pekne účtujú. :wink:

Všimnite si, že ostatní brokeri účtujú 2 x toľko:
Prílohy
IB loan rates.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Interactive Brokers spustilo noční obchodování s vybranými ETF kótovanými v USA
https://finex.cz/interactive-brokers-sp ... ymi-v-usa/
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa gardenerr »

Ahojte
Neviete mi poradiť, kde zistím, koľko referralov, ktoré som poskytol bolo využitých? Vďaka
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

gardenerr napísal: Po 16 01, 2023 9:04 pm Ahojte
Neviete mi poradiť, kde zistím, koľko referralov, ktoré som poskytol bolo využitých? Vďaka
V appke:
Pôjdeš do Account Settings a tam prejdeš na viď.foto. potom sa ti otvorí okno a tam je tabuľka, koľko je aktivovaných referralov a atď.
Prílohy
DEC4AE8E-AFB0-42ED-ADC7-CF6462171303.jpeg
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa gardenerr »

Joki napísal: Po 16 01, 2023 9:17 pm
gardenerr napísal: Po 16 01, 2023 9:04 pm Ahojte
Neviete mi poradiť, kde zistím, koľko referralov, ktoré som poskytol bolo využitých? Vďaka
V appke:
Pôjdeš do Account Settings a tam prejdeš na viď.foto. potom sa ti otvorí okno a tam je tabuľka, koľko je aktivovaných referralov a atď.
Super, nasiel som, dik.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Glogol »

MiFIR pyta ( okrem cisla OP) aj cislo pasu ale da sa preskocit. Ak preskocim nebudu neskor problemy ( ak pas mam) ?
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Glogol napísal: St 18 01, 2023 4:34 pm MiFIR pyta ( okrem cisla OP) aj cislo pasu ale da sa preskocit. Ak preskocim nebudu neskor problemy ( ak pas mam) ?
Nebudú. Pas si pametám ako voliteľný. Kopa ľudí ho nemá, alebo má expirovaný. Ved v EU stačí o.p.

Budú ale chcieť selfie, čo sa mi videlo ťažšie s o.p.
Iba raz som využil pas, ked bola video verification (vtedy nevedeli vyriešiť vyššie deposity v novej EU pobočke, tak to tak vymysleli).
Vtedy ma nechala baba cez kameru prečítať to vydierkované číslo pasu.
Kvôli selfie možno zvážiť ten pas. Podľa toho, či máš lepšiu fotku na o.p., alebo v pase.

Tie selfie s o.p. boli dosť buzeračné a niekolkokrát som ich musel opakovať, zrejme preto, že o.p. je maličký.
Majú taký zvláštny soft, ktorý opačne zameriava, takže som mal dojem, že cez kameru nahrávajú dynamické zameriavanie ( s pozadím), kým klient má pociť že im posiela iba statický záber. Po záberoch z pracovne som poslal z obývačky, potom z kuchyne ...

To sú moje spomienky na prechod s IB U.K. do IBCE. IB malo vtedy nával a nevedelo sa vysporiadať s byrokraciou EU.
V súčasnosti už také srandy asi nezažiješ...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahoj,

podarilo sa niekomu rozbehať Recurring Investments (https://ibkr.info/article/4470)?

V permissions som aktivoval Fractional Shares, v Trade->Fractional Shares si nájdem podľa isinu VWCE(IE00BK5BQT80) / IUSQ(IE00B6R52259), no dozviem sa akurát že "Selected asset is not eligible to Trade in Fractions."

Pritom podľa hore uvedeného článku
8. Will I receive whole shares or fractional shares?
You will receive fractional shares for the stocks where we offer fractions. If the stock is not offered in fractions, you will receive full shares up to the cash amount.
Teda mal by som dostať frakcie tam, kde ich ponúkajú. Alebo celé sharey do výšky opakujúcej sa investície pre tie, kde neponúkajú frakcie.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

...Fractional Shares v IB sa tyka iba americkych ETF,europske nenakupis
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Fund napísal: So 21 01, 2023 5:57 pm ...Fractional Shares v IB sa tyka iba americkych ETF,europske nenakupis
Nakúpiš aj EU akcie len musia splnať niekoľko podmienok
Európske akcie a ETF kótované na vybraných burzách s priemerným denným objemom nad 5 miliónov USD a trhovou kapitalizáciou nad 5 miliárd USD sú oprávnené na obchodovanie s európskymi zlomkovými akciami.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

Baba Jaga napísal: Po 23 01, 2023 7:05 pm
Fund napísal: So 21 01, 2023 5:57 pm ...Fractional Shares v IB sa tyka iba americkych ETF,europske nenakupis
Nakúpiš aj EU akcie len musia splnať niekoľko podmienok
Európske akcie a ETF kótované na vybraných burzách s priemerným denným objemom nad 5 miliónov USD a trhovou kapitalizáciou nad 5 miliárd USD sú oprávnené na obchodovanie s európskymi zlomkovými akciami.
mozes napisat priklad?
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Vie niekto ako postupovať v prípade úmrtia? Napríklad čo mám spraviť ja, aby sa moja žena v prípade mojej smrti legálne dostala k môjmu portfóliu u IB?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Napíš jej postup ako sa nalogovať do account manažment, urobiť výber na bankový účet ) a peniaze na bankovom účte budú predmetom dedičského konania. Učet u IB može zrušiť. Alebo môže nahlásiť notárovi tvoj majetok u IB a ten bude predmetom dedičkého konania. Na základe dedičského rozhodnutia potom účet zrušia. IB odpovedalo v tejto veci, že sa to deje bežne. kadekde sa straší, že Amerika môže účet zdaniť tzv. Estate Tax..ale to sa deje iba ked držitel účtu, alebo dedič je amrický štátny občan, alebo rezident.

Tu je odpoved IB:
Regarding US estate tax, there is a lot of misinformation on this subject being published on the Internet. US estate taxes are for US residents with assets in the United States. There is no estate tax for customers outside of the US. In fact, we don't even get involved in estate taxation for US customers either. The best way to describe this is to detail how we handle a customer's sudden passing:

If a customer either within and/or outside of the US passes suddenly, we ask for the next-of-kin in the family to provide a copy of the death certificate. We would also ask for any documents that could be from the Courts, which may inform us who is the rightful owner of the assets after the customer's death. After receiving the documents, we work with the appropriate person in your family to create an Estate account, and then we encourage them to either liquidate the holdings, and withdraw the funds. Or, they could also transfer the account contents to another broker, if simpler. Either way, there is no estate taxation, nor services related to estate taxes done by Interactive Brokers. We can unfortunately confirm that it happens frequently that a customer passes suddenly, including thousands of our Non-US customers, and our procedure is always exactly as described above.

We hope this helps to clarify.


Regards,
Melissa-Interactive Brokers
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Ensom
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 13 11, 2020 6:33 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Ensom »

A nie je lepšie mať joint account, kde tým pádom bude druhá osoba vedená ako beneficiary a plne oprávnená manipulovať s účtom?
Lebo dávať návod ako sa prihlásiť na účet a manipulovať s ním, je asi právne postihnuteľné.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Môžeš. Ale treba udržiavať údaje/doklady za obidvoch manželov. Právne dôsledky prevodu na bankový účet do SR kde bude predmetom dedičského konania? Notár pochváli manželku, že neutajila účet v zahraničí...nemusel by sa totiž vôbec dostať do zoznamu majetkov ( od výšky majetku sa odvíja notársky poplatok...manželka by sa o peniaze z účtu nemusela deliť s deťmi z bývalého manželstva manžela a pod. )

IB aj tak od každého chce aby mal tzv. trusted person...osobu ktorú môže IB kontaktovať, keby si nereagoval.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Oddnes IBKR už neumožňuje nakupovať aj ClosedEndFunds tiež z dôvodu PRIIPs KID. Aby pes p.....l celú EU. CEF fungujú pod iným režimom ako ETF ,lebo môžu emitovať len určitý počet CP, prioritne akcie a dokonca aj dlhopisy. Aby trafil šľak celú EU.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rmaly »

Baba Jaga napísal: Pi 27 01, 2023 9:41 pm Oddnes IBKR už neumožňuje nakupovať aj ClosedEndFunds tiež z dôvodu PRIIPs KID. Aby pes p.....l celú EU. CEF fungujú pod iným režimom ako ETF ,lebo môžu emitovať len určitý počet CP, prioritne akcie a dokonca aj dlhopisy. Aby trafil šľak celú EU.
fiiio :) :)
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

rmaly napísal: So 28 01, 2023 1:44 pm
Baba Jaga napísal: Pi 27 01, 2023 9:41 pm Oddnes IBKR už neumožňuje nakupovať aj ClosedEndFunds tiež z dôvodu PRIIPs KID. Aby pes p.....l celú EU. CEF fungujú pod iným režimom ako ETF ,lebo môžu emitovať len určitý počet CP, prioritne akcie a dokonca aj dlhopisy. Aby trafil šľak celú EU.
fiiio :) :)
Fio necem príliš drahý. Viem to nakúpiť cez Birdwingo , ale to využívam výhradne na ETF. U CEF ide o investičná štruktúra (nie trieda aktív) organizovaná podľa predpisov zákona o investičných spoločnostiach z roku 1940. CEF je typ investičnej spoločnosti. Vydávajú len obmedzené akcie, môžu vydávať prioritné akcie alebo dlhopisy. Presne podľa tohto zákona fungujú Spoločnosti pre rozvoj podnikania (BDC) je to podobná štruktúra ako CEF. Je otázka ak zablokovali CEF tak potom by nemalo byť možné nakupovať aj BDC. Poslal som správu cez AM IBKR tak uvidím, čo mi odpíšu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

A nejde ich nakúpiť cez ITM opcie? Ja mám teraz kúpené opcie na UNG (ETF na plyn ), strike 8 a ked plyn nepôjde hore, tak to nechám expirovať. Na účte by mi mali pribudnúť ETF ktoré sa oficiálne ,,nedajú,, nakúpiť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

JUGGLER napísal: Ne 29 01, 2023 8:38 pm A nejde ich nakúpiť cez ITM opcie? Ja mám teraz kúpené opcie na UNG (ETF na plyn ), strike 8 a ked plyn nepôjde hore, tak to nechám expirovať. Na účte by mi mali pribudnúť ETF ktoré sa oficiálne ,,nedajú,, nakúpiť.
ClosedEndFunds (CEF) nemajú opcie.
Dostal som už odpoveď od IBKR. Samozrejme dristy o MIFID KID a to ,že keď splnam podmienky na status profesionál tak môžem požiadať o zmenu. A k podstate veci ohľadne zákonov žiadna zmienka. Už len čakám, kedy zas schvália nejakú ko....nu v EU a už budeme môcť nakupovať len akcie v rámci EU.
Thank you for contacting Interactive Brokers Customer Service.

Opening orders from Retail investors residing in the European Economic Area (EEA) and the United Kingdom that are associated with a product that does not comply with the EU's Packaged Retail and Insurance-based Investment Product Regulation (PRIIPS) will be rejected. The regulation is intended to enhance understanding of these products through provision of disclosure documentation referred to as the Key Information Document (or "KID"). The KID provides information such as product description, costs, risks & performance.

The products that this applies to have returns associated with a reference value and include derivatives (options and futures), ETFs, ETNs, funds and certain debt instruments. It does not apply to stocks, FX and standard bonds. Orders will be rejected if the manufacturer, or issuer, of the product has decided not to provide the KID required to distribute the product to EEA retail residents.

Please note that retail clients of the European Economic Area are restricted from trading US products without a KID number.

With respect to the PRIIP and MiFID regulations, Interactive Brokers is required to categorize its clients as either Retail or Professional in order to determine the correct level of investor protection and transparency. It is possible to be reclassified from retail to professional once certain qualitative, quantitative and procedural requirements are met.

Qualitative Requirements:
IBKR must conduct an assessment of your expertise, experience and knowledge to ensure that you are capable of making your own investment decisions and that you understand the risks involved.

Quantitative Requirements:
IBKR must ensure you have satisfied two of the following criteria:

- You have carried out trades in significant size (EUR 200,000 or greater) on the relevant market at an average frequency of 10 per quarter over the previous 4 quarters;
- Your entire portfolio including cash (and positions not held with IBKR) exceeds EUR 500,000;
- You have worked in the financial sector for at least 1 year in a professional position.

If you believe you meet the requirements to be reclassified as a Professional, you can submit a request to change your status in Client Portal by selecting the Settings menu followed by Account Settings and Configuration. Click on the Configure (gear) icon next to MiFID Client Category and follow the steps on the screen.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

IB vypláca 4,08% p.a. na cash v USD v IBKR Pro a 3,08% p.a. v IBKR Lite (plný úrok pri 100 000, proporcionálne menší od 10 000 )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Glogol »

Pre IBKR toto asi treba vsak ? "Please provide Irish Form 8-3-6 -"
https://ibkr.info/node/4687
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Stoky
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 15 01, 2022 11:31 pm
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Stoky »

Ahojte, dnes som chcel ma IBKR kupit 5x ETF SXR8 a nepustilo ma to z dovodu malej hotovosti na ucte bolo 2040€ a hodnora 5 ETF pri kupe mi ukazovala cca 2008€. Hlaska bola ze pre tranzakciu a nkeco v pendingu potrebujem cez 2100€. Neviete mi povedat preco taky rozdiel? Nakupujem pomerne pravidelne cez IB ale tuto hlasku respektive taky velky rozdiel medzi cenami som si nevsimol. Neviete poradit? Dik vopred
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Robí to preto, pretože tie ceny čo ty vidíš nie sú presné, neviem či nie sú oneskorené o 15 minúť a podla mňa IB chce aby si tam mal rezervu ak by cena nahodou bola malinko vyššia. Ja kupujem cez limit order
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Glogol napísal: St 15 02, 2023 4:57 pm Pre IBKR toto asi treba vsak ? "Please provide Irish Form 8-3-6 -"
https://ibkr.info/node/4687
Chapem to tak ze sa to tyka iba urokov z cashu.
Takze ak je clovek long tak nema co riesit.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Glogol »

Trumpeta1978 napísal: Št 16 02, 2023 10:35 am
Glogol napísal: St 15 02, 2023 4:57 pm Pre IBKR toto asi treba vsak ? "Please provide Irish Form 8-3-6 -"
https://ibkr.info/node/4687
Chapem to tak ze sa to tyka iba urokov z cashu.
Takze ak je clovek long tak nema co riesit.
ci cash ci cokolvek ine - nerad by som dostal pozdrav z Irska ze im dlzim 3 centy ...
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Glogol
oni proste strhnu 20perc zo ziskanych urokov ak ten papier clovek neposle, ci?
Používateľov profilový obrázok
BudFox
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2022 1:05 pm
Bydlisko: Bratislava
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa BudFox »

Trumpeta1978 napísal: Št 16 02, 2023 12:08 pm Glogol
oni proste strhnu 20perc zo ziskanych urokov ak ten papier clovek neposle, ci?
Ako píšeš. Prikladám link, kde sa dá priamo vyrátať, koľko toho vlastne človek dostane (zadáva sa len nezainvestovaný keš, NAV účtu a mena v ktorej to držíš). Potom je to jednoduchá matematika zrátať si, či sa mi oplatí riešiť ten formulár alebo nie. Tie sumy budú zväčša veľmi nízke, ak tam samozrejme človek nedrží nezainvestované státisíce. Mne osobne to vyšlo za celý rok okolo 2 Eur, pričom niektoré mesiace tam bolo nezainvestovaných okolo 10 - 20k.

Tu je link: https://www.interactivebrokers.com/en/a ... -rates.php
I don't know. I guess I realized that I'm just Bud Fox... and as much as I wanted to be Gordon Gekko, I'll always be Bud Fox.
www.niesomporadca.sk - ja fakt nie som poradca :D
Kosa
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Št 27 10, 2016 11:24 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 28 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Kosa »

Mohol by niekto overiť koľko stojí nákup, správa a úschova (custody), spätný predaj jedného pokynu (akcia) v hodnote 100 tis. € na burze Xetra cez Interactive Brokers ? V poplatkoch na IB nevidím nič čo sa týka správy CP. IB nemám.
Používateľov profilový obrázok
BudFox
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2022 1:05 pm
Bydlisko: Bratislava
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa BudFox »

Kosa napísal: St 22 02, 2023 1:42 pm Mohol by niekto overiť koľko stojí nákup, správa a úschova (custody), spätný predaj jedného pokynu (akcia) v hodnote 100 tis. € na burze Xetra cez Interactive Brokers ? V poplatkoch na IB nevidím nič čo sa týka správy CP. IB nemám.
0.05% je taký najviac komunikovaný poplatok na nákupy nad 6000 Eur. ALE závisí to aj od toho koľko akcií nakupuješ (prvých XY má inú cenu ako ďalších XYZ) a aj od nastavenia poplatkov (fixed (0.1%) vs. tiered (0.03% nad 50 000 EUR + Exchange Fees, Clearing Fees, Regulatory Fees)) - túto prvú časť ale berte s veľkou rezervou, lebo sám sa v tom niekedy strácam a preto radšej vždy pred každým obchodom pozerám preview ceny nech viem na čom asi som...

Pri 100 000 by to teda bolo pri fixed 0.1%, čiže 100 Eur...

Každopádne ak chceš, napíš sem, čo chceš kúpiť (najlepšie ticker na xetre) a pozriem ti to napriamo, lebo IBKR pri nákupe ukáže preview poplatkov. Prípadne mi napíš súkromnú správu.

Čo sa týka poplatkov za "správu" tak sú stále nula, ak tým myslíš, že máš otvorený účet, kúpenú akciu a nič na ňom nerobíš, len ju držís do aleluje. Pred dvoma rokmi bol inactivity fee 20 USD, ale to bolo tiež len pri účtoch pod 20 000 USD ak sa nemýlim. Rovnako napríklad pri niektorých ETF (spolu píšu že 150) majú dokonca nulové poplatky za nákup, ak ich držíš viac ako 30 dní, akurát nie pri ETF od BlackRocku, no skôr takých "menších" hráčov ako WisdomTree, Pimco, Cambria...tam by som si však tipol, že to nebudú UCITS ETF čo môžeme mi Európania nakupovať. Čiže pri UCITS ETF budeš platiť normálne TER aké daná spoločnosť za to ETF berie.

Aby si si to vedel overiť tak tu sú poplatky za transakcie: https://www.interactivebrokers.hu/en/pr ... ?re=europe

a tu sú zas tie zmienené Exchange Fees, Clearing Fees, Regulatory Fees na XETRE: https://www.interactivebrokers.hu/en/in ... 0916&nhf=T
I don't know. I guess I realized that I'm just Bud Fox... and as much as I wanted to be Gordon Gekko, I'll always be Bud Fox.
www.niesomporadca.sk - ja fakt nie som poradca :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BudFox napísal: St 22 02, 2023 3:24 pm Každopádne ak chceš, napíš sem, čo chceš kúpiť (najlepšie ticker na xetre) a pozriem ti to napriamo, lebo IBKR pri nákupe ukáže preview poplatkov.
Tiered píšu max 29€ + third party fees.
Fixed by malo byť 50€ ( 0,05ˇpri nákupe za 100 000 )

Pozri ticker SXR8 smart routing, alebo Gettex.
Ak povieš ako IB ukáže preview poplatkov pri nákupnom príkaze, ja pozriem tiered, lebo ja idem cez tiered.

Tých 50 € je dosť... Ale dnes som platil 28,50 za 5000 WISH a druhých 5000 som zobral 50 opcií a to tiež bolo z dažďa pod odkvap za 35 USD
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
BudFox
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2022 1:05 pm
Bydlisko: Bratislava
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa BudFox »

JUGGLER napísal: St 22 02, 2023 6:32 pm
BudFox napísal: St 22 02, 2023 3:24 pm Každopádne ak chceš, napíš sem, čo chceš kúpiť (najlepšie ticker na xetre) a pozriem ti to napriamo, lebo IBKR pri nákupe ukáže preview poplatkov.
Tiered píšu max 29€ + third party fees.
Fixed by malo byť 50€ ( 0,05ˇpri nákupe za 100 000 )

Pozri ticker SXR8 smart routing, alebo Gettex.
Ak povieš ako IB ukáže preview poplatkov pri nákupnom príkaze, ja pozriem tiered, lebo ja idem cez tiered.

Tých 50 € je dosť... Ale dnes som platil 28,50 za 5000 WISH a druhých 5000 som zobral 50 opcií a to tiež bolo z dažďa pod odkvap za 35 USD

Problém je, že mám momentálne nezainvestovaných len 10 000 Eur a tým pádom mi preview neukáže nákup za 100 000 (nemám/nechcem margin account). Takže tvoj pokus neviem zrealizovať :cry: Ja mám inak tiež tiered poplatky.

Každopádne ako píšeš Juggler, do súkromnej správy som potom Kosovi písal, že na jeho investíciu 100 000 by to malo byť cez tiered 35, keďže som si potom všimol, že zam je ten max 29 Eur, ale nie som si istý, či to tak naozaj je a to bude finálna suma + samozrejme tie ďalšie fees, ktoré mi vyšli na cca 5 - 6 Eur pri tiered (stock/ETF), ale až 45!!! pri (bonds). Tak som to nakoniec radšej zaokrúhlil na 65, ak by náhodou tých 29 Eur neboli naozaj finálne nákupné feečka.

Ale teda ako Kosa nakoniec napísal (dúfam že mu nevadí, že to sem postnem):
nemenovaná banka - nákup 185, custody 120, predaj 185
nemenovaný český broker - nákup 260, custody 120, predaj 260

Čiže cez IBKR jednoznačne lacnejšie... 8)
I don't know. I guess I realized that I'm just Bud Fox... and as much as I wanted to be Gordon Gekko, I'll always be Bud Fox.
www.niesomporadca.sk - ja fakt nie som poradca :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BudFox napísal: St 22 02, 2023 6:50 pm Čiže cez IBKR jednoznačne lacnejšie... 8)
jasné. IB je deep discount broker kde už na poplatky nemusíš pozerať.
To len tie európske burzy sú drahé. Preto sa oplatí sporo-investovať cez free brokerov, alebo EIC.

Urobil som daytrade TSLA za 200 000 USD (500ks ).
Poplatok za nákup 0,80 USD (routing IBKRATS).
Za predaj 4,65 USD (routing IBKRATS+2)
Nákup 200 000 cez BATS 2,75 USD..predaj cez ISLAND 4,20 USD.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"