Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dobrunoc, k semiconductors napíšem viac medzi sviatkami, som stále veľmi vyťažený. Neboj sa, ešte máš čas s nákupom, až január, február budú zaujímavé mesiace na nákup akcií.

Miobaspe, BULZ mám v strate niečo cez 90% ako píšeš, som na ňom mínus jemne cez 30.000 USD. Do vyhodnotenia vždy uvádzam aj splity a prepočítavam ceny.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1650 TQQQ @ 19,62 (PM), BUY 19,38, +376,- USD

- Nasdaq urobil vyše 5% za týždeň a obávam sa, že veľa toho CPI už bude v cene
- po mojej kúpe som čakal menší pokles, ale kupoval som v PM a cez deň už robili paniku, ako to ešte pôjde dole a neskôr cez deň by som už nekúpil. Je ešte veľká pravdepodobnosť jedného väčšieho poklesu, ale potom už len hore.

edit: ešte taká drobnosť. Držal som akurát cez dividendové obdobie a prišlo mi ešte 181 USD dividenda za TQQQ. :D
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1650 TQQQ @ 19,50
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1650 TQQQ @ 19,52 (BUY 19,50), +33,- USD
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1650 TQQQ @ 19,50 - zobral som späť
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@Martin: Ideš po prerazení tej dlhej down trend linky v grafoch, či len intraday playing? :)
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1650 TQQQ @ 19,52 (BUY 19,50), +33,- USD

Tomáš, neskôr vysvetlím.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

@Martin
ak budes mat niekedy cas, mohol by si trochu rozpitvat PLX? Ci ma este nejaku sancu sa dostat do urovne 2.50-3 USD, pripadne aku mas strategiu so svojimi akciami, dik.
Min rok ju mali delistovat z Tel Aviv burzy(nehladal som, preco nakoniec nie), bude to dead stock a firma mieri do bankrotu?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Velveet
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Po 23 01, 2023 7:56 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Velveet »

Ahojte, chcem sa podakovat za podnetne forum, ktore uz roky sledujem … kopec skvelych informacii. Aj na zaklade toho fora som zacal s investovanim pred dvoma rokmi … zatial ziadna slava
@Adammd
Aj ja som na zaklade martinovho portfolia kupil akcie plx - 7500 ks. Taktiez som sa nato chcel opytat martina.
Inak celkom dobra komunita ohladne tejto akcie je na stocktwite - hodnotne informacie. Najdes tam vsetky podrobne info.
V skratke: Firma Protalix vyvinula liek na fabryho chorobu. Podla klinickych studii je ovela kvalitnejsi ako doteraz komercne pouzivany. Menej davok pre pacientov plus ovela lepsie vysledky. Firma Chiesi je pred dokoncenim linky na vyrobu tohto lieku v Taliansku./kooperacia s protilaxom/. Momentalne je tento liek v schvalovacom procese v EU a aj v Amerike. Jeho schvalenie je viac ako slubne. Akurat zajtra sa nim bude zaoberat CHMP. Co je doporucovaci organ na schvalenie lieku od PDUFA. Ak ho CHMP doporuci PDUFA schvalenie by malo byt len formalitou. Preto ten rast akcie v poslednych dnoch. Dnes vystal “zadrhel” zo zajtrajsim prejednavanim - zajtra je aj firma Protalix prizvana na OE - ustne vysvetlenie. Co nieje nic nezvycajne /nebudem siahlodlho rozpisovat pointu - na stocktwite je to rozoberane dopodrobna/a na tom fore iba hadaju coho sa to moze tykat /klinickych testov asi nie pretoze to bolo uz prejednavane, skor tam zainteresovani tipuju na balenie, davkovanie/, no to je v podstate pricina dnesneho poklesu ceny. V piatok potom bude oznameny vedikt - ocakavam kladne stanovisko a zvysenie ceny akcie. Dalsi kroku by mal byt na odporucanie CHMP schvalenie daneho lieku PDUFA co sa odohraje 9.maja a vtedy by mala cena akcie vyletiet “do neba” - odhady na zaklade skalovania 4 - 6 USD. Bol by som aj rad ak by sa k tom v nejakom case stihol vyjadrit Martin, resp. niekto kto je v tom zainvestovany tiez. Nechcel som tu rozpisovat vsetko do poslednych podrobnosti a mozno som aj niekde spravil nejaku chybu ale na tom stocktwite je vsetko realne rozdiskutovane dopodrobna - asi jedina akcia, ktora tam ma fakt komenty napomocne a k veci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Adam, nemám veľmi čas, rozpitvám ju neskôr, ale ja si stále myslím, že PLX sa ešte bude dať predať aj aspoň s malým ziskom. A to mám vstup vyššie ako ty. Na druhej strane, aby to niekto teraz nekupoval, nieje teraz vôbec dôvod špekulovať s touto akciou a biotech všeobecne, je totiž teraz oveľa viac menej rizikových investíc, akcie sú krásne vyklesané.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Martin7 napísal: St 25 01, 2023 11:41 pm Adam, nemám veľmi čas, rozpitvám ju neskôr, ale ja si stále myslím, že PLX sa ešte bude dať predať aj aspoň s malým ziskom. A to mám vstup vyššie ako ty. Na druhej strane, aby to niekto teraz nekupoval, nieje teraz vôbec dôvod špekulovať s touto akciou a biotech všeobecne, je totiž teraz oveľa viac menej rizikových investíc, akcie sú krásne vyklesané.
Martin, na Plx mas avg 8,8 Usd a aktualna cena je 1,57Usd. V priebehu roka 2022 cena klesla viackrat pod 1Usd. Vtedy som radil masivne dokupit aby sa ti znizila priemerna nakupka. Mas nie velku poziciu 500akcii, s tvojim vtedajsim dispom si to mohol krásne zrazit s prstom v nose a bod "k vykorčulovaniu bez straty venčeka" by si mal dnes blízko. Lenže tu na fóre sa razí heslo, že "dokupovanie do straty" je vždy nezmysel. Škoda. :) Na Biotechu investor moze byt uspesní, ale je to náročnejší výber titulov a máločo z celkovej ponuk je dlhodobejsie perspektívne.Ale súhlasim ze "malé Biotech" su len pre silné nervy.

Velveet
Plx som drzal tiez, cca pred dvoma rokmi predal s oškretými ušami, to spominam len preto ze trochu viem o co ide. Akcie tej firmy drzia institucionalizovaní vlastníci iba z 10percent co je velmi málo a niečo to naznačuje. Vyhajpovaná verejnost 72percent . Co som nasiel, tak aktuálne iba jediný analytik/nezistil som kto/ hodnotí Plx a to buy s pt 11Usd. Hmm..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Advanced Micro beats by $0.02, beats on revs; guides Q1 revs in-line (75.15 +2.70)

Reports Q4 (Dec) earnings of $0.69 per share, excluding non-recurring items, $0.02 better than the Consensus of $0.67; revenues rose 16.0% year/year to $5.6 bln vs the $5.52 bln Consensus.
Data Center segment revenue was $1.7 billion, up 42% year-over-year primarily driven by strong sales of EPYC server processors.
Client segment revenue was $903 million, down 51% year-over-year due to reduced processor shipments resulting from a weak PC market and a significant inventory correction across the PC supply chain.
Gaming segment revenue was $1.6 billion, down 7% year-over-year driven by lower gaming graphics sales partially offset by higher semi-custom product revenue.
Embedded segment revenue was $1.4 billion, up 1,868% year-over-year primarily driven by the inclusion of Xilinx embedded revenue.
Non-GAAP gross margin was 51% (in-line with prior forecasts), an increase of 1 percentage point year-over-year, primarily driven by a richer product mix with higher Embedded and Data Center segment revenue, partially offset by lower Client segment revenue.
Co issues in-line guidance for Q1, sees Q1 revs of $5.0-5.6 bln vs. $5.51 bln Consensus.
Client and Gaming segments are expected to decline, partially offset by Embedded and Data Center segment growth.
Co expects non-GAAP gross margin to be approximately 50%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Advanced Micro conference call update: many end markets continued to exhibit strong growth in the quarter (75.15 +2.70)

While PC demand remains soft, desktop channel sell-through increased sequentially during the holiday season.
Co sees strong growth with industrial and health care, aerospace and defense, and tested and emulation customers in the quarter.
Co also sees elevated levels of inventory with some cloud customers, which will lead to a softer first half but a stronger second half of the year.
However, initial cloud deployments are going well, and expect to ramp internal workloads and public instances throughout 2023.
Co expects AI adoption will accelerate significantly over the coming years.

Drilling deeper in Q1 outlook:
Sequentially, Embedded segment revenue expected to increase.
Client and Gaming segment revenue expected to decline largely consistent with seasonality.
Data Center segment revenue expected to decline due to elevated levels of inventory with some cloud customers.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Koncom roka ma napadla istá myšlienka. Trhy ku koncu roka pred decembrovým FOMC boli nabudené na rast, ale Powell ich znova poslal do poklesu. No už to až taký pád nebol, lebo sa začali strácať predajcovia. Skrátka, kto chcel predať, už predal akcie skôr a aj kvôli daniam v USA už mali takmer všetci koncom roka 2022 akcie predané. Začiatkom roka 2023 americké média + big boys robili neskutočnú výpredajnú paniku, lenže už neboli predajcovia. Bolo niekoľko kupcov a šortovači. A tak trhy išli logicky hore na zlé správy + začínal short squeeze vďaka šortovačom. Zámer Fedu aj veľkých hráčov bol poslať trhy nižšie, ale uvedomovali si, že už nie sú predajcovia a tak si povedali, že urobia to opačne. Na februárovom Fede to Powell poslal hore a teda retail znova začal vo veľkom nakupovať. Ak to budú chcieť znova poslať dole, tak teraz už budú vedieť vytvoriť predajný tlak z nových nákupcov. A prečo by to robili? Lebo teraz to vyzerá, že takto akurát znova rozpútajú väčšiu infláciu a ekonomika bude ešte viac prehriata. Dnes má myslím 18:40 nášho času znova vystúpiť Powell a neprekvapilo by ma, ak bude veľmi prísny, resp. ak by spomenul, že najbližšie uvažuje o 50-tich bázických bodoch, alebo ak nie 50, tak aspoň spomenie, že pivot skôr nebude. Uvidíme.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Miloš Convexify
Active Member
Príspevky: 132
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2023 2:07 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 37 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Miloš Convexify »

jogo napísal: St 27 04, 2022 6:30 am
Dobrý článok, dík. :like:
Ja som takú analýzu videl v prospekte nejakého pakového ETF, ale bolo to nemecky a úplne som to nepochopil. Teraz mi to je už jasné, prečo tie pákové fondy mali od roku 2009 vyššie zhodnotenia, ake by odpovedali ich páke.
O pákových ETF som kedysi písal článok na LinkedIn. Je aj na našej stránke. Link mi bohužiaľ nejde priložiť, tak aspoň dám jeden graf odtiaľ (zhodnotenie 1 USD v SPX vs 3X dennýcj výnos SPX (napri. UPRO ETF) od 1885). Viacero korekcií o viac ako 95% pri jeho aplikácii na historické dáta.
SPXXX.png
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jogo »

Miloš Convexify napísal: Ut 07 02, 2023 2:37 pm O pákových ETF som kedysi písal článok na LinkedIn. Je aj na našej stránke. Link mi bohužiaľ nejde priložiť, tak aspoň dám jeden graf odtiaľ (zhodnotenie 1 USD v SPX vs 3X dennýcj výnos SPX (napri. UPRO ETF) od 1885). Viacero korekcií o viac ako 95% pri jeho aplikácii na historické dáta.
Dobrý graf, ukazuje, ako je výhodné kúpiť UPRO na dne. Len mňa teraz zneisťuje vysoký LIBOR, podobne vysoký bol aj v rokoch 2004-2007 a UPRO tam moc nerástlo v porovnaní so SPY.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Miloš Convexify
Active Member
Príspevky: 132
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2023 2:07 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 37 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Miloš Convexify »

jogo napísal: Ut 07 02, 2023 3:48 pm
Dobrý graf, ukazuje, ako je výhodné kúpiť UPRO na dne. Len mňa teraz zneisťuje vysoký LIBOR, podobne vysoký bol aj v rokoch 2004-2007 a UPRO tam moc nerástlo v porovnaní so SPY.
Práve preto, lebo bola veľká volatilita. Z toho dna mu to dlho potom trvá na nové high. Pri veľkej volatilite je v zásade jedno, čo robí index a 3x index bude aj tak v strate v ročnom horizonte.

Ročné simulované zhodnotenie indexu +15%, 3x denná zmena indexu -96%, ročná volatilita 104%
1637666116333.png
stary gambler
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2022 10:37 am
Been thanked: 21 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa stary gambler »

Tilbur napísal: St 27 04, 2022 8:38 am Tieto prepakovane ETFka sa daju obchodovat dlhodobo len tak, ze shortujes pakove na pokles, aby si bol long na podklade. Kratkodobo je to jedno, ale musis si uvedomit, ze dlhodobo v drzani je nevyhoda.
Aj pri tomto sposobe je dost vela problemov a zadrhelov. Ked shortujes, tak platis urok za pozicanie. Cim nedokonalejsie to ETFko je, tym vacsi urok za pozicanie. A vzdy by som shortoval na 52w lows.

Cize priklad. Ak by som chcel ist do longu na FANG, tak by som na 52w minimach shortol BERZ. Konkretne pri tomto ETF su aj tak uroky na pozicanie od 10 do 15% p.a.
Podla mna je lepsie pouzit paku a pozicat si v IB ako usetrit na pozicke a ist cez pakove ETF.
obchodujte bez paky a mate to vyriesene, moja stara mamka povedala velmi davno/dozila sa 90 rokov / ,,zakryvaj sa takou perinou na aku mas.... k tomu by som chcel poznamenat keby to niekto s ochranou retailu myslel vazne,a nie len pre forma, tak by paka pre retail bola nepripustna. Aj ja som pred 10 rokmi obchodval na paku 1:100 , a hadam si domyslite ako to skoncilo.Paka je vyhodna pre takmer vsetkych ucastnikov trhu , len nie pre vas. Tento nazor sa moc nenosi, ani nepublikuje-preco asi?Dufam ze to nebude vymazene tento portal sa mi javil dost seriozne bez ohladu na nazor diskutujucich.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No len taka mala poznamka, hypoteka = páka :)
Odoslané z počítača
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JanH »

iceberg8 napísal: Ut 14 02, 2023 11:03 am No len taka mala poznamka, hypoteka = páka :)
To sa nedá porovnávať Ice. Pri hypo vždy niečím ručíš. Banky to majú dobre ošetrené, aby minimalizovali straty. (Tuším musíš mať 20%, tým vykryjú aj pokles trhu o 20%).
Keď sa nedarí, nehnuteľnosť sa dá vždy predať, neprídeš aj ako sa hovorí o gate, vždy tam je zostatková hodnota nehnutelnosti.
Ale áno, je to páka, len bezpečnejšia pre obe strany.
Používateľov profilový obrázok
Miloš Convexify
Active Member
Príspevky: 132
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2023 2:07 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 37 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Miloš Convexify »

Miloš Convexify napísal: Ut 07 02, 2023 2:37 pm
O pákových ETF som kedysi písal článok na LinkedIn. Je aj na našej stránke. Link mi bohužiaľ nejde priložiť...
Link na článok https://www.convexify.sk/msk/dlhodobo-i ... zly-napad/
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

súhlas so starym gamblerom. Páka je velmi silny nástroj na obe strany. Nikdy som ju za celych ani neviem, asi cca 11rokov nepouzil a sam sebe som si zakazal o tejto moznosti co len uvazovat. Lebo v pripade uspesneho pouzitia paky sa clovek na nej stane skor ci neskor psychicky závislý. V pripade neuspechu netreba asi konsekvencie vysvetlovat.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1600 TQQQ @ 20,20
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 230
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa iosephus »

Nie je ešte skoro na toto?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Uvidíme. Je šanca, že to bolo akurát. Pozri aj volume na TQQQ. Zajtra je väčšia šanca, že po reportoch o 13:30 (inak 14:30) pôjdeme hore. O týždeň bude Powell zase mäkký na sadzby a ideme raketa na 30. :)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa mikr »

Martin7 napísal: Po 13 03, 2023 7:36 pm Uvidíme. Je šanca, že to bolo akurát. Pozri aj volume na TQQQ. Zajtra je väčšia šanca, že po reportoch o 13:30 (inak 14:30) pôjdeme hore. O týždeň bude Powell zase mäkký na sadzby a ideme raketa na 30. :)
Rovněž předpokládám že Powell sazby nezvedne. Uvažuji nákup GS
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Súhlasím Franto. Ale vidíš ako Powell v novom roku zmäkol. Mali kopec príležitostí pritvrdiť a nič. Keby to bolo na mne, nasadil by som taký prísny tón, že by o 5 minút prerušili obchodovanie na 15 minút kvôli prepadu trhov cez 7% :lol:. Mám taký pocit, že zajtrajšie dáta budú lepšie ako sa čaká, alebo aspoň nebudú horšie, prípadne nebudú výrazne horšie. Myslím, že po nich pôjdeme aspoň trochu hore. Len aby zatiaľ zase niečo nezbankrotovalo. :)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Nasdaq dal krásny brejkout :) .
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 230
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa iosephus »

Čím to vlastne bolo dnes? :)
Vystupuješ pri 30$?
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Silný move, bohvie kde by to dnes bolo, keby to nezatlačili tie banky...
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

iosephus napísal: Št 16 03, 2023 6:33 pm Vystupuješ pri 30$?
Uvidím kde vystúpim, podľa vývoja situácie (najmä fundamentov). Môže to byť kľudne aj veľmi dlhý trejd. Ešte 6-7 burzových dní ako tento a vymažem celú minuloročnú stratu. Alebo ďalšie 3 týždne ako tento a detto. :roll:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Martin7
nakupne dno 20,20 si vystihol vyborne, gratulujem :palec_hore:
Nenechaj sa mojim laickym nazorom vobec ovplyvnovat, ale :) : už teraz si plus cca 24percent co je za tu chvilu fantasticke a mozno by bolo rozumnejsie ten long prilis nenatahovat a zrealizovat zisk.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 7 KA @ 3,00 (BUY as 1000 PTI @ 1,30 neskôr 50 YMTX @ 26,00),
-1279,- (za obchod), avšak v skutočnosti -1207,50 (pri zmene z YMTX na KA prišla dividenda 71,50 USD)

- predané ešte pred close. Upratoval som a vyhadzoval kostlivcov zo skrine. Všimol som si, že v piatok strašne spadla a nechcem nech sa mi povaľuje v portfóliu.
- na tomto obchode ešte ako PTI som bol v zisku takmer 500% a nakoniec to skončilo vyše 90% stratou.
- chýbalo mi na ňom pri vrchole pár dní na splnenie ročného daňové testu a som to ,,riskol", nechcelo sa mi z toho zisku platiť 39% dane a odvody.
- firma mala potenciál, pracovala na podobnom lieku ako Protalix (PLX)

Celkovo držím (toto je teraz neplatný zápis, je to môj posledný zverejnený, BULZ je tu pred splitom 10:1):
100 AMD @ 139,80
100 INTC @ 56,70
100 MU @ 67,80
1400 BULZ @ 24,005 (100 @ 31,00 + 100 @ 31,80 + 100 @ 32,88 + 100 @ 30,40 + 200 @ 27,50 + 200 @ 25,00 + 300 @ 18 + 300 @ 17)
200 TQQQ @ 37,70 (100 @ 44,00 + 100 @ 31,40)
100 NKLA @ 9,86
600 WISH @ 3,78917 (100 @ 5,895 + 100 @ 4,98 + 200 @ 3,18 + 200 @ 2,75)
500 PLX @ 8,80
50 YMTX @ 26,00

Celkovo držím (nákupné ceny, aktuálny, po splite BULZ 10:1):
ETF (3x leverage):

1800 TQQQ @ 22,1444 (100 @ 44,00 + 100 @ 31,40 + 1600 @ 20,20)
140 BULZ @ 240,05 (10 @ 310 + 10 @ 318 + 10 @ 328,80 + 10 @ 304 + 20 @ 275 + 20 @ 250 + 30 @ 180 + 30 @ 170)
Akcie:
100 AMD @ 139,80
100 INTC @ 56,70
100 MU @ 67,80
100 NKLA @ 9,86
600 WISH @ 3,78917 (100 @ 5,895 + 100 @ 4,98 + 200 @ 3,18 + 200 @ 2,75)
500 PLX @ 8,80
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

martin: urob prosím ťa vyhodnotenie 2022. Za 10 dní končí Q1 2023. Chcem uzavrieť rok 2022 a presunúť kvartáli do archívu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Po 20 03, 2023 10:31 pm martin: urob prosím ťa vyhodnotenie 2022. Za 10 dní končí Q1 2023. Chcem uzavrieť rok 2022 a presunúť kvartáli do archívu.
Martin, mohol by si Jugglerovi splniť jeho prosbu, už len za tu prácu, čo tu odvádza na fóre s hitparádou, 24-spôsobmi investovania do ETF, nezištnými radami, ktorými pomáha ľuďom na fóre, by si to zaslúžil...ber tu hitparádu ako jeho koníček. Tak mu urob radosť :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Vyhodnotím to teda 2.4. v nedeľu (možno až neskoro v noci). Minulý rok aj tento kvartál. Fakt skôr nestíham. Ja sa len niekedy čudujem, ako tu na fóre máte toľko času celé dni vykecávať :shock:. Myslel som, že to spočítam neskôr a pohoda, fakt som nevedel, že to niekomu bude vadiť. :beer:
Pokiaľ ide o Jugglera, jeho prínos je nespochybniteľný :palec_hore: :uctievanie: . Keď sa niekto v mojom okolí začína zaujímať o investovanie, hneď odporučím toto fórum a aby hlavne dával na rady Jugglera (aj iných) a naopak, aby rady ľudí, ktorí sú komerčne zaujatí nebrali vážne / ignorovali :pozor: .
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
stary gambler
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2022 10:37 am
Been thanked: 21 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa stary gambler »

Martin7 napísal: Ut 21 03, 2023 9:23 pm Vyhodnotím to teda 2.4. v nedeľu (možno až neskoro v noci). Minulý rok aj tento kvartál. Fakt skôr nestíham. Ja sa len niekedy čudujem, ako tu na fóre máte toľko času celé dni vykecávať :shock:. Myslel som, že to spočítam neskôr a pohoda, fakt som nevedel, že to niekomu bude vadiť. :beer:
Pokiaľ ide o Jugglera, jeho prínos je nespochybniteľný :palec_hore: :uctievanie: . Keď sa niekto v mojom okolí začína zaujímať o investovanie, hneď odporučím toto fórum a aby hlavne dával na rady Jugglera (aj iných) a naopak aby rady ľudí, ktorí sú komerčne zaujatí nebrali vážne / ignorovali :pozor: .
martin sory, som relativne zaciatocnik-12 rokov na burze,, ale, ked si sa uz zapojil do nejakej sutaze hitparady-nikto ti to predtym neprikazoval, je elementarna povinost tam aj prispieavt a, inak mas vzdy moznost z nej aj vystupit-len to vopred oznamit, a nie sa tvarit, ze ta niekdo ta nahana-stiahnut minulorocny vystup a preposlat sem do fora netrva viac ako 5 minut prace ,aj to s nadsadzkou , mozno uz kamarati nebudeme po tomto prispevku ale niekto ti tu musel povedat pravdu-ked ini nenasli odvahu, obchodujem real , a viem co robi psychika pri obchodovani ,a najme prispevky tajtrlikov ktory tam nikdy nedali realne prispveky-realne obchody, ja som ten margin call zazil niekolko krat-ked som obchodval na paku. dufam ze prispejes k zachovaniu seriozinosti tohto fora, aj neuspechy mozu posuvat dalej, ked si ich niekto vie vylozit spravne. dik, nehnevaj sa
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Gambler: Len jedna maličkosť, to nie je žiadna "elementárna povinnosť" ako si to nazval. Tu sme všetci na slobodnej a dobrovoľnej báze. Všetci sme na Martina zvedaví, ale netreba to zase preháňať s nejakým nátlakom. :beer:
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Gambler, keby som mal účet napríklad v IB a viem, že sa dá na výkonnosť spoľahnúť, urobím to aj ja. Ale už dávnejšie som písal, že to robí extrémne chyby. Napríklad pri splitoch alebo zmene tickeru. Raz som to v menu našiel a niekoľko obchodov to vyhodnotilo zle. Napríklad som raz kúpil firmu tesne pred krachom, robili voucheri do kín a obchod skončil stratou asi 90%+ (malá pozícia). Akcia ale splitovala a obchod po zavretí mi ukazoval zisk tisícky percent. Vždy to musím sám reálne počítať a zároveň si robím kontrolu, či sa mi nejaké peniaze aj z účtu nestratili.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Tu Martin šlo od začiatku ak smiem povedať len o to, že Juggler na Tebe stál s hitparádou, aby to mohol doklepnúť a vyhodnotiť, nič viac. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"