Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Croven napísal: Pi 20 01, 2023 8:36 am Lenže problém je, že Ladislav ľudí vedome navádza aby nekupovali ETF, pretože ETF čáka veľký krach. Pod každýn česko/slovenským youtube videom ktoré je zamerané na pasívne investovanie do ETF. Všade tie isté omáčky dookola - "nekupujte ETF, je to podvod, ETF sa prepadnú a skrachujú, kupujte akcie s nizkým PS PB s div nad 4% atd..." A najhoršie je na tom to, že sním sa nedá ani o tom debatovať. On má svoju pravdu a tá jeho pravda je pravda všetkých pravd.
jogo napísal: Pi 20 01, 2023 9:51 am Keď si spomeniem, že od roku 2005 do roku 2007 som nakúpil len to, čo Ladis doporučil na svojich stránkach, tak ma oblieva studený pot. :?
Neviem, či terajší nováčikovia vedia rozlíšiť, že Ladisové rady ohľadom ETF su nezmysly.
Súhlasím, ale aké máte riešenie? Cenzúra? Zakazovanie? Banovanie?
Nechodím na iné fóra, nesledujem komentáre pod you-tube.
Iste, keď šíri nekorektné informácie všade po nete, škodí finančnej gramotnosti národa.

Neviem, prečo to robí. Ze by vedome robil PR a link building na svoju stránku?
Niekedy nám tu vypisoval kolko peňazí mu prináša návštevnosť, kolko svojích kníh predal a pod.
Možno sa tak pokúša zarobiť viac peňazí , ktoré by investoval...

Pri šírení názoru, aj ked nekorektného nevidím inú možnosť ako v oponovaní, vysvetľovaní a vyvracaní bludov.
Konštruktívne odpovede, argumenty, čísla. Takto to rieším ja.

Ak to Ladis robí pre PR, že tu hádže príspevky len pre linkbuilding na jeho stránky ( viď jeho podpis ) to by mali riešiť majitelia fóra. Ako, to už neviem. Možno hlasovaním. Jeden čas bol Ladis dosť útočný a urážal..vtedy sme to riešili hlasovaním, či ho nebanovať. Odvtedy sa polepšil.

Niekto má rád jeho staročeský humor, niekto ho berie ako inšpiráciu na value a divi investing...iným vadí.
Ja čítam jeho príspevky , niekedy mi dvihne krvný tlak, niekedy vylúdi úsmev na tvári a niekedy napíše užitočné veci, napríklad P/E ocenenie indexov v EU, UK, USA... :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Uz sme tu mali hlasovanie o Ladisovi , nechajte ho zit on je proste Ladis ja ho mam rad ved mal svoj sen ...
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa miror »

JUGGLER napísal: So 21 01, 2023 8:04 pm Ak to Ladis robí pre PR, že tu hádže príspevky len pre linkbuilding na jeho stránky ( viď jeho podpis ) to by mali riešiť majitelia fóra. Ako, to už neviem. Možno hlasovaním. Jeden čas bol Ladis dosť útočný a urážal..vtedy sme to riešili hlasovaním, či ho nebanovať. Odvtedy sa polepšil.
Pravdupovediac, mať v podpise linky a dokonca na vlastné stránky, je veľká sloboda slova, to na iných fórach je striktne zakázané.
A jeho opakujúce sa príspevky copy/paste pomaly stále, je tiež podozrivé.

Preto som spomenul nápis ako na škatuľke, lebo noví užívatelia alebo aj čitatelia, ktorý ho nepoznajú a nečítali Jugglerove výpočty ohľadom jeho investícií, budú postihnutí ak dajú na jeho rady a Juggler nestihne pod každý príspevok, ktorých je tu na desiatky strán a desaťtisíce slov, reagovať a tiež je to dokola sa opakujúce.

P.S. bolo by zaujímavé vytiahnuť priamo z DB fyzickú veľkosť jeho príspevkov vs celková veľkosť db, možno by sa aj stránka zrýchlila keby ich nebolo toľko a v takej dĺžke
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ak by sme mali obmedzit Ladisa, museli by sme obmedzit banky/poistovne, ktore zeru len poplatky za poplatkami.. Tie maju, podla mna, daleko viac zavadzajuce kecy o investovani, nez ma Ladis..
Investoval som s tymi poistovnami a bankami a prehral som tam viac, ako prehral Ladis voci SP500/ETF..
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: So 21 01, 2023 8:04 pm Pri šírení názoru, aj ked nekorektného nevidím inú možnosť ako v oponovaní, vysvetľovaní a vyvracaní bludov.
Konštruktívne odpovede, argumenty, čísla. Takto to rieším ja.
Asi to je cesta, len ja som si už večným opakovaním ladisových "hriechov minulosti",(keď v roku 2008 skoro všetci členovia jeho zmazaného fora utrpeli ťažké straty v akciach bank, ktoré tak vehementne doporučoval, lebo najviac splňali tie jeho doporučované kritéria na P/E, P/S, ,P!B, P/C, dividendy ...)pripadal ako "stará klebetnica", ktorá niekoho ohovára. Tak som s tým postupne prestal a vyjadrím sa k Ladisovi len vtedy, ak tu nejaký nováčik prejaví záujem o jeho rady.
Najlepší argument v prospech pravidelného pasívneho investovania do indexových celosvetových ETF je naša hitparáda, kde už 7 rokov vidíme, že poraziť indexové ETF je veľmi ťažké akýmkoľvek systémom.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Ladis »

Parametry.jpg
Koupil bych jen tyto akcie. Tím se 2021-2023 nepropadneš do mínus jako s ETF SP 500.
.
:vinko: :pivko: ''.... Ladisovi, nechajte ho zit, on je proste Ladis, ja ho mam rad'' :pivko: :vinko: Napsal slušný člověk Slovan
Já ho mám rád taky, a půjdu s ním v Mnichově do hospody.

''utrpeli ťažké straty v akciach bank'' Napsal Jogo Etf
Když prodali akcie bank se ztrátou, pak utrpěli ztrátu a později zase dostali peníze zpátky z jejich zaměstnání.
Kdyby akcie bank neprodali, ale přikoupili od 2010 do 2022, asi by byli dávno v plus nebo se započtením dividend v plus.
Kdo koupil akcie Deutsche Telekom na vrcholu 2000, je do dnes asi v plus, když sečte pouhé dividendy od 2000 do 2022. A je také v plus, když kleslou akcii D.Telekom levně přikoupil od 2004 do 2021.
Já měl na podzim 2002 hluboko v mínus akcie Ericsson a Corning. Tedy jsem je po propadu levně přikoupil a dostal se brzy do plus a už je 20 let nemám.
Akcie Bank of America a Wells Fargo se dostaly od 2009 už dávno do plus i bez přikupování po krachu.
Akcii HSBC Holdings nemám v mínus ani v plus a těší mne její dividendy.


''že poraziť indexové ETF je veľmi ťažké akýmkoľvek systémom'' Napsal Jogo Etf
Porazit index S+P 500 roku 2022 bylo lehké. Ten index 2022 klesl -20 %, DAX klesl -13 % a moje portfolio rostlo +4 %. Moje dividendy plus spin-offs 2022 byly o 44 % vyšší než 2021.
Jenže 2012-2021 rostl index S+P 500 lépe než moje portolio bez přidání peněz. Ale já jsem peníze do portfolia přidával, takže index nerostl lépe než moje portfolio s přidáním peněz.
Mně jde jen o to, že každý rok dostanu několik tisíc euro dividend. Moje portfolio nemusí růst vůbec a některá z mých 31 akcií má dnes kurz jako před 20 lety. Jenže já ji nechci nikdy prodat. Mně stačí dividendy. Mých 30 akcií zdědí moje děti Bill Konecny a Joe Konecny. Jen akcii Natwest asi prodám roku 2027, to je moje akcie číslo 31.

''keď šíri nekorektné informácie všade po nete, škodí finančnej gramotnosti národa.'' Napsal daytrader Fero.
Bohužel ty lži nestačí, aby Babiše, Vrábela a ruské politiky zavřeli do vězení. Tedy oni budou lhát dál.
:idea: Co se týká nekorektní informace od daytradera Fero, ten by měl přestat publikovat výnos mého portfolia z akcií, které nemám a z nákupních kurzů akcií, které mám, když neví, kdy jsem moje dnešní akcie koupil a kdy přikoupil, jaké mám průměrné nákupní kurzy.

:!: Já zde nepublikuju performanci vašich akcií, tedy přestaňte publikovat performanci mých akcií!!! :!:
Já občas publikuju u mých silných akcií, jak jsou v plus. Ale nepublikuju ty akcie, které mám v mínus.
Vaše hlavní starosti ve fóru jsou, kritizovat slova Ladislava. Jenže zde je fórum o tom, které akcie jste koupili nebo prodali. To není fórum pro kritiku českého value investora a spisovatele Ladislava.
Já nepublikuju performanci vašeho portfolia. Tedy nepublikujte performanci mého portfolia.
A nepublikujte růst mé akcie Citigroup od 2000 do 2022, když akcii Citigroup nemám.
Akcii Royal Bank of Scotland tak jak Ericsson a Corning jsem kdysi dávno přikoupil, aby se dostaly do plus.
:( Tohle vlákno diskuse se stalo vláknem pro kritiku Ladislava. A on musí zde vysvětlovat, že je to jinak.
Ale český value investor Ladislav Konečný založil témata ''Akcie sev. Amerika'' a ''Akcie na stálo'' pro diskusi o akciích. A ne pro kritiku Ladislava. :(

''Microsoft či Visa. Ladis do takýchto firiem neinvestuje, čo je chyba'' Napsal Šorš .
Chyba je investovat do 3x předražených akcií s P/B 10 nebo P/S 10, protože se ve ''Velkém krachu 2021-2023'' mohou propadnout na 1/3 a správné ocenění. Microsoft byl a bude později zas k dostání s P/B pod 3 a P/S pod 3. Tedy nekupuj ho s P/B 10 nebo P/S 10. Akcie Microsoft bude později 3x levnější, pak přijde čas koupit s P/B 3 a P/S pod 3.

''Ladisov problém je v jeho "neomylnosti" a pretláčaní jeho pravdy aj za cenu urážok.'' Napsal Šorš
Kde se objevila urážka, pověz mi! Řekl jsem, že podle statistiky je polovina Slováků s Ruskem proti Ukrajině. Řekl jsem, že Fero je daytrader a neřekl jsem Juggler, protože Juggler je pseudonym. Řekl jsem, že ETF je veliká hloupost, protože s ETF jsi jen půjčil peníze investiční společnosti a nic víc. Řekl jsem, že slovenský daytrader lže, když počítá performanci mého portfolia s akciemi od 2000 do 2022, když jsem ty akcie měl jen od 2007 do 2012, nebo jsem je koupil poprvé 2020. Přestaňte publikovat performanci mých akcií od 2000-2023, když ty akcie nemám! Akcie kterém mám, jsem koupil mezi 2006 a 2022 a každou z nich kupoval vícekrát. Některé akcie jsem koupil poprvé 2020-2022 a budu ještě 3x přikupovat budoucí léta.

''Ak by Ladis pred rokmi nehnal sa iba za dividendovým výnosom, dnes by mal ovela vyššiu hodnotu portfolia'' Napsal Šorš
Já se neženu za maximálním růstem kapitálu tím, že půjčím investični společnosti peníze, aby potvrdila, že mám její ETF z 500 akcií a žádná akcie mi nepatří. Já vlastním 30 podniků, které mi jsou sympatické a platí dividendy. Tedy ty jsi půjčil peníze investični společnosti na ETF. Zatímco já vlastním jen podniky, banky a pojišťovny, které mi jsou sympatické. Ty bys chtěl být 10 let bez dividend, nebo mít dividendu 1x ročně z ETF. Já beru raději 80x ročně dividendy z mých 30 podniků. Číslo 31 prodám asi 2027.
:arrow: Růst portfolia mne moc nezajímá, když nikdy akcie neprodám a stačí mi dividendy. :!:


''Ladis mylne zhadzuje (označuje ich ako šunky) firmy ako Apple, Microsoft, DIS, MCD a ďalšie.'' Napsal Šorš
Podle mne je Apple a Microsoft šunka a meme akcie. Ale neřekl jsem šrot akcie. Tyto akcie silně rostly a pak se propadnou na 1/3, díky manipulaci s buybacks a potom poklesu na správné ocenění ve ''Velkém krachu 2021-2023''
MSFT-PB-hist.png
Foto: akcionáři Bill Konecny a Joe Konecny na shromáždění akcionářů Munich Re roku 2018
Prílohy
Bill-Joe-15.jpg
Naposledy upravil/-a Ladis v Ne 22 01, 2023 9:43 am, upravené celkom 1 krát.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa iceberg8 »

george1 napísal: Ne 22 01, 2023 3:11 am


miror napísal: Št 19 01, 2023 8:38 pm Emigrácia znamenala uvrhnutie ostatnej rodiny do nemilosti režimu, odmietnutie starostlivosti o rodičov, keď budú starí, bola to taká dezercia za lepšími podmienkami pre tých, čo im chýbala empatia a zodpovednosť. Poznám dosť takých príkladov z môjho okolia. U mňa to neboli hrdinovia ale zbabelci.
.
Musím sa vyjadriť k tomuto príspevku - silne nesúhlasím s takýmto tvrdením. Zažil som socializmus a komunistický režim, viacerí moji známi emigrovali. Niektorí boli ekonomickí emigranti, ale mnohí jednoducho nemohli slobodne dýchať, slobodne žiť. A veľa ich utiecť muselo, boli kvôli presvedčeniu, názorom trestne stíhaní. Poznal som rodinu, kde rodičia syna poslali emigrovať cez Juhosláviu, ich rodina bola silne protikomunistická a rodičia nechceli, aby ich syn žil život bez slobody a bez budúcnosti. Utiekli aj mnohí, ktorí by v prípade ak by zostali, dostali sa do komunistickej basy, za vykonštruované obvinenia, alebo kvôli štb. A boli aj takí, ktorí sa pokúšali zmeniť komunistický systém, mohli emigrovať ale zostali. Dosť ľudí bolo na hraniciach chytených, odsúdených za paragraf - opustenie republiky. Mnohí za svoju túžbu slobodne žiť aj zomreli na hraniciach. Dnes akoby mnohí stratili pamäť, nevážime si slobodu, nevážime si členstvo v eu, slobodu rozprávať, slobodu cestovať a slobodne žiť. A taktiež možnosť slobodne investovať
Toto ma velmi zaujalo a mam taku otazku - co myslis, preco sa rezim nezmenil (tak dlho)? Nebude to nahodou preto, lebo kazdy jeden si povedal "ja nic nezmenim, som len jeden" kombinacii s "ale ved, nie je mi az tak zle, nebudem riskovat to co mam, pre mozny zisk"

Ja som zastanca nazoru skor opacneho - darebakov treba vyhnat a nie utekat, lebo coskoro nebude kam utekat..
Odoslané z počítača
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa miror »

iceberg8 napísal: Ne 22 01, 2023 9:39 am
Toto ma velmi zaujalo a mam taku otazku - co myslis, preco sa rezim nezmenil (tak dlho)? Nebude to nahodou preto, lebo kazdy jeden si povedal "ja nic nezmenim, som len jeden" kombinacii s "ale ved, nie je mi az tak zle, nebudem riskovat to co mam, pre mozny zisk"

Ja som zastanca nazoru skor opacneho - darebakov treba vyhnat a nie utekat, lebo coskoro nebude kam utekat..
Ja som zažil veľa neštastných osudov rodičov, ktorým ušli deti a dedina a vzdialenejšia rodina im pomáhala v starobe a chorobe. A mal som taký pocit, že to voči tým rodičom bolo nespravodlivé, lebo väčšinou to boli rodičia, ktorí deťom dali dobrú výchovu a vzdelanie, nie nejakí, čo sa o deti nezaujímali a v starobe na oplátku boli odsúdení na samotu a pomoc cudzích. Samozrejme po revolúcii to bolo lepšie, deti sa mohli vrátiť ale predtým to bolo podľa mňa necitlivé voči rodičom.


A k režimu - aj teraz vidíte, že o Ukrajine rozhoduje ten, kto ju podporuje (USA). Keby nebolo podpory skoro celého sveta, aj pri najväčšej odvahe a snahe brániť, by asi Ukrajina nevydržala to, čo vydržala doteraz.
A tak to bolo aj v bývalom Československu. Mohlo byť krikľúňov a disidentov, nič by nezmenili, keby neprišiel Gorbačov a nenechal voľnú uzdu takýmto hnutiam, dialo sa to s jeho tichým požehnaním. A tých pár "exkluzívnych" disidentov, ktorí mali luxusné väzenia a boli sledovaní zo západu aby sa im nič nestalo (lebo by západ nekupoval naše výrobky), tých si západ pripravoval na svoju úlohu. Nezatracujem ich a s väčšinou myšlienok nežnej revolúcie, ktoré potom prezentovali sa stotožňujem, len píšem, že bez toho aby mali za chrbtom západ, by s nimi režim vedel veľmi rýchlo zatočiť. Komunisti si ich pestovali ako taký náznak plurality a otvárania sa svetu.

Mal som to šťastie začať svoj produktívny život v 90-tkach, kedy nič nebolo obmedzené a postupne o práva a slobody prichádzame a preto nikdy nenapíšem, že sa mám zle a socializmus bol lepší ale viem, že kto bol nekonfliktný a robil si svoje (aby sa mala dobre rodina), tak nebol prenasledovaný a nemusel utekať (to sa dialo v čistkách v 50-tych rokoch ale v 70-tych a 80-tych rokoch už nie).

Preto mi lezú na nervy tie filmy ako boli všetci utláčení. Kto provokova, na tom sa úrady vyvŕšia aj teraz, aj keď je demokracia.
Schweinehund
Príspevky: 52
Dátum registrácie: St 17 11, 2021 11:02 pm
Been thanked: 4 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Schweinehund »

Věděli jste, že pan Ladislav vypadá jako Mick Jagger?
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa miror »

Schweinehund napísal: St 25 01, 2023 10:32 pm Věděli jste, že pan Ladislav vypadá jako Mick Jagger?
Teraz som v pomykove Ladislav, ci sa sa chcel cez svoj druhy nick urazit alebo pochvalit ? Vyzerat podla mna ako Mick Jagger nie je pochvala ale kedze ty mas neoblomne nazory aj napriek realite v cislach, ktore Ti tu hadzu ostatni, tak teraz neviem ako si to myslel.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Ladis »


Slovenská policie nesmí podezřívat, že Ladislav Ko. a Jakob Kn. je stejná osoba.
To jsou ale dvě různé osoby, které se nemají rády,
protože jeden je na straně svobodné Palestiny a druhý je na straně Izraele.

Ladislav Ko. = ''Ladis'' má 31 a půl akcií a 68 let.
Jakob Kn. = ''Schweinehund'' má 99 různých akcií a totální chaos v portfoliu a má přibližně 35 let.

Ladislav Ko. = ''Ladis'' má akcie:
AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Natwest, Shell, Tesco, Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp., Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue Metals

Jakob Kn. = ''Schweinehund'' má akcie:
Belgie:
Anheuser Busch InBev
Dánsko:
Novo Nordisk
Německo:
Allianz, BASF, Bayer, Baywa, BMW, Deutsche Telekom, Dic Asset, Henkel, LEG Immobilien, Linde, Munich RE, SAP, Schaeffler, Siemens, TAG, Talanx, Vonovia
Francie:
Air Liquide, AXA, Danone, LVMH, Pernod Ricard, Total
Velká Británie:
BAT, BP, Diageo, GlaxoSmithKline, Imperial Brands, National Grid, Reckitt Benckiser, Rio Tinto, Shell,
SSE, Unilever, Vodafone
Rusko:
Gazprom :(
Švýcarsko:
ABB, Nestle, Novartis, Roche
Španělsko:
Red Eléctrica
Kanada:
Canadian National Railway, Royal Bank of Canada
Spojené státy americké:
3M, Abbvie, Altria, Amgen, Apple, AT&T, Blackrock, Bristol-Myers-Squibb, Church & Dwight, Cisco Systems, Coca Cola, Colgate Palmolive, Exxon Mobil, Fastenal, General Mills, Gilead Sciences, Gladstone Commercial, Hormel Foods, Intel, Johnson & Johnson, Kimberly Clark, KraftHeinz, MainStreetCapital, McDonalds, Merck, Microsoft, Mondelez, NextEra, Omega Healthcare, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris, Procter&GAmble, Realty Income, Sabra Health Care, Texas Instruments, Union Pacific , WP Carey, Waste Management
Austrálie:
BHP, Commonwealth Bank of Australia, Wesfarmers
Čína:
China Construction Bank, ICBC, Ping An Insurance, Jardine Matheson
Japonsko:
Itochu, Japan Tobacco, Mitsubishi Corp.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa miror »

Schiza v priamom prenose :)
Schweinehund
Príspevky: 52
Dátum registrácie: St 17 11, 2021 11:02 pm
Been thanked: 4 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Schweinehund »

Ladis napísal: Št 26 01, 2023 4:27 pm
Slovenská policie nesmí podezřívat, že Ladislav Ko. a Jakob Kn. je stejná osoba.
To jsou ale dvě různé osoby, které se nemají rády,
protože jeden je na straně svobodné Palestiny a druhý je na straně Izraele.

Ladislav Ko. = ''Ladis'' má 31 a půl akcií a 68 let.
Jakob Kn. = ''Schweinehund'' má 99 různých akcií a totální chaos v portfoliu a má přibližně 35 let.

Pan Ladislav má rád Palestince, i když včera Palestinec zavraždil dva lidi ve vlaku v Kielu = Německo.
Pan Ladislav má dvě asijské děti, já mám jen jedno, ale moje dítě je Evropan.
Ve svém portfoliu mám 99 akcií, protože 100 akcií by pro mě bylo příliš mnoho.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Ladis »

''Ve svém portfoliu mám 99 akcií, protože 100 akcií by pro mě bylo příliš mnoho.''

:) Don't drive if you drink! :)
:D Fahre nicht, wenn du trinkst! :D

Až dosáhneš za 50 let věku 87 let, měl bys ve městě Haifa portolio z 99 akcií změnit na 30 dividendových akcií.
Já budu mít ve španělském městě Benidorm také jen 30 dividendových akcií za 20 let.

Wenn du nach 50 Jahren 87 Jahre alt wirst, solltest du dein Portfolio aus 99 Aktien auf 30 Dividendenaktien in der Stadt Haifa reduzieren.
Ich werde nach 20 Jahren auch nur 30 Dividendenaktien in der spanischen Stadt Benidorm haben.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Franto napísal: Pi 27 01, 2023 12:42 pm Alebo si skôr diskotékový typ?
Je diskotékový typ :) : https://www.youtube.com/watch?v=f6A1iFc ... nginStocks
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Ladis »

Obchodní automaty se zase totálně zmýlily a už 14 dní kupují drahé americké akcie jako zběsilé,
některé z těch akcií stouply +50 % za posledních 14 dní,
když ty drahé americké akcie a indexy mají logicky klesnout na polovinu do konce roku 2023.
Vyjímka je akcie Intel. Ta je levná a přesto klesá.
Grafy 3-měsíce, 1 rok a 5 let u drahých amerických akcií :arrow: http://nr1a.com/expensive-stocks-3m.htm
Graf je Netlix
Prílohy
N.png
N.png (15.51 KiB) 3206 zobrazenia
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa jogo »

Ladis napísal: So 28 01, 2023 8:18 am Grafy 3-měsíce, 1 rok a 5 let u drahých amerických akcií :arrow: http://nr1a.com/expensive-stocks-3m.htm
Graf je Netlix
Ladis, díky za reserch, pozriem sa na tie akcie, ale ako si vedel, že vážne uvažujem kúpiť NFLX aj na reálnom účte? :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Ladis »

Joel Greenblatt: Jak Dosahovat 40 % za Rok. Investoři Jsou BLÁZNI.

České video 17 minut :cool: https://youtu.be/XAQ25ROc-HQ :cool:
Prílohy
Green.jpg
Green.jpg (31.17 KiB) 3136 zobrazenia
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jak dosahovat 40% p.a.?
Ladis, ty nám tu propaguješ trading ! :beer:

Video je bezcenné už len tým, že vraví o veciach ktoré pozná každý.
Samozrejme , že SP500 investori sú blázni, ked sa uspokoja s dlhodobým 10% p.a.

Ved aké lahké bolo:
- nakúpiť v 1997 a predať v 2000 v zisku +100%
- nakúpiť v 2003 a predať v 2007 v zisku +100%
- nakúpiť v 2009 a predať v zisku +400% v 2021

Lenže toto je filozofovanie, ktoré je podmienené slovíčkom KEBY
A realita v praxi je taká, že to nedokázal takmer nikto, až na pár jedincov z tisícov ako sú Burry.
Áno, Burry spája hodnotové investovanie s tradingom.
V rokoch 2000-2008 zarobil brutto +700%, čo je annualizovane okolo 30% p.a
Máme ho aj v hitparáde, kde s druhým fondom od 2016 do 2022 ( 7 rokov ) zarobil +23% p.a.

Ale Buffett už v 21 storočí rokov nebije SP500. Preto sám neodporúča BRK, ale ETF na SP500.
Ten Greenblatt zavádza ked vraví, že on ani Buffett nekupujú index, ale akcie.

On ani Buffett to nerobili za starých čias. Ale v nových časoch ( 21 storočí ) ani jeden, ani druhý ( ani Soroš, ani desiatky iných legiend ) nedokážu aktívnou správou prekonať SP500. Ukážte mi niekoho kto prekonáva.

Ten Greenblatt je tak trochu exot vytrhnutý s reality.
Rozdáva rozumy študentom ekonomiky, že v rokoch leta - pána 1985-1994 robil +50% p.a.
Mimochododom SP 500 vtedy mal priemer 15% p.a.

To ako keby som ja ľuďom rozdával rozumy, že treba trejdiť, lebo v rokoch 2000 až 2010 som robil nad 50% p.a. ( Sp500 malo priemer 1% p.a. ). Takže vykašlite sa na investing do ETF a poďme všetci trejdiť !

Toho sráča, čo točí také zavádzajúce videa by som sa spýtal, kolko pozná takých manažérov fondov, čo value investingom + časovaním investícii dlhodobo bijú ETF na SP500? Ja páni okrem Burryho neviem momentálne vymenovať ani jedného. Samozrejme krátkodobo sa nájdu jedinci. Ale dlhodobo zvyčajne padnú pod výnos SP500 (total return).

Kde sú tí value investori, ktorí jednoduchým value stockpickingom a správnym načasovaním kúpy/predaja zarábajú viac ako indexové ETF? Pozrime sa do hitparády kolko value talentov tam náme. Kraľuje im Gladiš a bohužial aj Ladis.

Gladiš za 18 rokov nebije ani infláciu, je hlboko pod benchmarkom ETF SVET a Ladis prežíva len vďaka dividendám (jeho value akcie sa x krát z lacných value stockov premenili na bezcenné ).

To nevymyslíš - to je život. Výborná rada pre investorov: nakupujte lacné akcie a predávajte draho. Takto jednoducho môžete robiť +40% p.a. A nezabudnite ,,subscribe,, dalšie you-tube hlúposti.. Ved kto by nechcel zarábať +40% p.a.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Schweinehund
Príspevky: 52
Dátum registrácie: St 17 11, 2021 11:02 pm
Been thanked: 4 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Schweinehund »

Ladis napísal: Št 26 01, 2023 4:27 pm
Ladislav Ko. = ''Ladis'' má akcie:
AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Natwest, Shell, Tesco, Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp., Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue Metals
Natwest = popelnice
Ladis napísal: Št 26 01, 2023 4:27 pm
Jakob Kn. = ''Schweinehund'' má akcie:
Belgie:
Anheuser Busch InBev
Dánsko:
Novo Nordisk
Německo:
Allianz, BASF, Bayer, Baywa, BMW, Deutsche Telekom, Dic Asset, Henkel, LEG Immobilien, Linde, Munich RE, SAP, Schaeffler, Siemens, TAG, Talanx, Vonovia
Francie:
Air Liquide, AXA, Danone, LVMH, Pernod Ricard, Total
Velká Británie:
BAT, BP, Diageo, GlaxoSmithKline, Imperial Brands, National Grid, Reckitt Benckiser, Rio Tinto, Shell,
SSE, Unilever, Vodafone
Rusko:
Gazprom :(
Švýcarsko:
ABB, Nestle, Novartis, Roche
Španělsko:
Red Eléctrica
Kanada:
Canadian National Railway, Royal Bank of Canada
Spojené státy americké:
3M, Abbvie, Altria, Amgen, Apple, AT&T, Blackrock, Bristol-Myers-Squibb, Church & Dwight, Cisco Systems, Coca Cola, Colgate Palmolive, Exxon Mobil, Fastenal, General Mills, Gilead Sciences, Gladstone Commercial, Hormel Foods, Intel, Johnson & Johnson, Kimberly Clark, KraftHeinz, MainStreetCapital, McDonalds, Merck, Microsoft, Mondelez, NextEra, Omega Healthcare, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris, Procter&GAmble, Realty Income, Sabra Health Care, Texas Instruments, Union Pacific , WP Carey, Waste Management
Austrálie:
BHP, Commonwealth Bank of Australia, Wesfarmers
Čína:
China Construction Bank, ICBC, Ping An Insurance, Jardine Matheson
Japonsko:
Itochu, Japan Tobacco, Mitsubishi Corp.
Prílohy
3B52B3FA-B312-49DF-9F49-BC276200695D.jpeg
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Ladis »

Zdá se, že cizinec ''Schweinehund'' zná z českého jazyka jen slovo POPELNICE
a málokdy se zdržuje s online-překlady do slovenštiny a češtiny.
Ale taková diskuse je k ničemu, když celý jeho komentář spočívá v jednom slovu POPELNICE.

Banka Natwest chce s buybacks snížit počet akcií o 48 % ode dneška do konce roku 2026.
Tedy má akcie Natwest potenciál růstu. A mnohem víc než 48 %.
Prílohy
NatWest.jpg
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Schweinehund
Príspevky: 52
Dátum registrácie: St 17 11, 2021 11:02 pm
Been thanked: 4 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Schweinehund »

Ladis napísal: Ne 29 01, 2023 9:07 pm Zdá se, že cizinec ''Schweinehund'' zná z českého jazyka jen slovo POPELNICE
a málokdy se zdržuje s online-překlady do slovenštiny a češtiny.
Ale taková diskuse je k ničemu, když celý jeho komentář spočívá v jednom slovu POPELNICE.
Keďže toto je slovenské a nie české fórum, budem v budúcnosti vždy hovoriť "smetiak" namiesto "popelnice". :beer:
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa iceberg8 »

A preco nie "kontajner"?
Odoslané z počítača
Schweinehund
Príspevky: 52
Dátum registrácie: St 17 11, 2021 11:02 pm
Been thanked: 4 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Schweinehund »

iceberg8 napísal: Po 30 01, 2023 9:07 am A preco nie "kontajner"?
Natwest = kontajner
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Ladis »

Nikdo není zvědav na to, které akcie by Jakob Schweinehund rád hodil do popelnice.
A diskuse o akciích omezená na pouhé jedno slovo ''popelnice'' je hloupá a zbytečná diskuse.
Raději zkontroluj tvých 99 podniků a 59 jich kompletně prodej!
Nech si jen 20-40 různých akcií!
Ukaž lidem, že jsi ve věku 38 let právě dostal rozum a už nechceš mít 99 různých akcií, každou za 100 €.

Dytš:
Niemand ist neugierig, was Jakob Schweinehund gerne in den Müll wirft.
Und eine Diskussion über Aktien, die sich auf nur ein Wort „Müll“ beschränkt, ist eine dumme und nutzlose Diskussion.
Überprüfe lieber deine 99 Unternehmen und 59 davon vollständig verkaufe!
Halte nur 20-40 verschiedene Aktien!
Zeige den Leuten, dass du mit 38 Jahren gerade schlau geworden bist und nicht 99 verschiedene Aktien, jede für 100 € haben willst.
Prílohy
Joke-2.jpg
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ladis napísal: Po 30 01, 2023 8:27 pm A diskuse o akciích omezená na pouhé jedno slovo ''popelnice'' je hloupá a zbytečná diskuse.
Ladis. Ty o čom diskutuješ pri svojich akciách? Stále len opakuješ jedno a to isté. :)
Ladis napísal: Po 30 01, 2023 8:27 pm Raději zkontroluj tvých 99 podniků a 59 jich kompletně prodej!
Nech si jen 20-40 různých akcií!

@ Schweinehund: nechceš sa podeliť s výsledkami? Zaradil by so ťa do Hitparády. Ukáž Ladisovi, že si lepší stockpicker.
Tipujem, že tvojích 99 akcií prináša vyšší výnos než ,,staré levné, levnejší až najlevnejší,, podniky majstra Ladislava.

,,Popelnica,, NWG je po 16 rokoch -96% :potlesk: ( mal viac takých popelníc..napr. Lloyds bank LYG je -93% )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Schweinehund
Príspevky: 52
Dátum registrácie: St 17 11, 2021 11:02 pm
Been thanked: 4 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Schweinehund »

Ahoj Juggler, bolo by mi cťou byť zaradený do hitparády. Kde presne by som mal sklad prezentovať?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Schweinehund napísal: Po 30 01, 2023 11:25 pm Ahoj Juggler, bolo by mi cťou byť zaradený do hitparády. Kde presne by som mal sklad prezentovať?
Píš rodnou rečou prosím. :D Nemáme problém s češtinou. Máme radi český jazyk a potrebujeme trénovať.
Vieš, že medzi češtinou a slovenčinou je menší rozdiel ako medzi nárečiami v nemčine?
V SR možno používať češtinu v úradnom styku a v ČR zase slovenčinu .

v tomto fóre si založ vlákno (založiť novú tému )a podľa toho ako investuješ sa podeľ so svojími skúsenosťami a výsledkami.

Napríklad Vitusus má portfólio a hlási čo dokupuje. Na konci každého kvartála potom napíše výsledok. Pre kontrolu mám jeho akcie nahádzané v simulácii.

Ak máš veľké portfólio a často dokupuješ + predávaš, nemusíš hlásiť všetko. Napríklad kolega Mikr, hlási, čo mu vyhovuje a na konci kvartála zverejní výsledok doložený scanom od brokera. Pozri sa na vlákno Tango obchody to je ďalší príklad. Mimochodom: všetci traja sú bratia Česi :beer:

Základom je prezentovať svoj spôsob investovania a aby výsledky boli dôveryhodné.
Chceme ľuďom ukazovať realitu, preto spôsob prezentovania by mal byť taký, aby bola komunita spokojná.

Na oplátku sa ti vo vlákne rozbehne diskusia. :beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Schweinehund
Príspevky: 52
Dátum registrácie: St 17 11, 2021 11:02 pm
Been thanked: 4 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Schweinehund »

JUGGLER napísal: Ut 31 01, 2023 12:23 am
Píš rodnou rečou prosím. :D
Ich glaube nicht, dass Beiträge in deutscher Sprache in einem slowakischen Forum erwünscht sind.
Nemyslím si, že príspevky v nemčine sú na slovenskom fóre vítané.
Myslím, že příspěvky v němčině nejsou na slovenském fóru vítány.
JUGGLER napísal: Ut 31 01, 2023 12:23 am
Nemáme problém s češtinou. Máme radi český jazyk a potrebujeme trénovať.
Vieš, že medzi češtinou a slovenčinou je menší rozdiel ako medzi nárečiami v nemčine?
V SR možno používať češtinu v úradnom styku a v ČR zase slovenčinu .
Je to pravděpodobně proto, že Česká republika a Slovensko dlouho tvořily jeden stát.
JUGGLER napísal: Ut 31 01, 2023 12:23 am
v tomto fóre si založ vlákno (založiť novú tému )a podľa toho ako investuješ sa podeľ so svojími skúsenosťami a výsledkami.
Děkujeme za tip. Své portfolio podrobně představím v příštích dnech.
JUGGLER napísal: Ut 31 01, 2023 12:23 am
Pre kontrolu mám jeho akcie nahádzané v simulácii.
Takhle jste zjistili skutečný návrat pana Ladislava?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Schweinehund napísal: Ut 31 01, 2023 6:19 pm Své portfolio podrobně představím v příštích dnech.
Super. :like:

Schweinehund napísal: Ut 31 01, 2023 6:19 pm Takhle jste zjistili skutečný návrat pana Ladislava?
Portfolio je v simulátore a pričitávam dividendy 4%.

Zaujíma nás len skutočný výnos ,,akcií na stálo i 30 let,, ktoré Ladislav tak vehementne propaguje (od roku 2006).
Za prvé preto, že ich prezentuje štýlom akoby nič lepšie neexistovalo (tým uviedol do pokušenia spústu ľudí ).
Za druhé preto, že nás zaujíma úspešnosť value/income stockpickingu.

Skutočný výnos je nezistiteľný, lebo pán Ladislav niektoré akcie predal a ďalšie dokupuje po tisíckach.
O výnos pán ladislava nám nejde. Ide nám o posúdenie výnosu, ktorý by mali ľudia keby nakupovali tie akcie, čo nakupoval sám. Pripomínam, že to boli akcie ,,na stálo, i 30 let,, preto som zvolil simulátor.

Skutočný výnos však pán Ladislav prezradil sám, keď nám v novembri 2021 napísal:
Ladis napísal: Po 15 11, 2021 12:07 pm Z mého investovaného kapitálu chodí zatím dividendy jen asi 4% čistého, po dani 0% až 40%
Za několik málo let dosáhnu uspokojivé dividendy 12.000 € čistého ročně.
Ladis napísal: So 20 11, 2021 8:51 am Moje průměrné měsíční dividendy 624 € čistého mohou růst za 5 až 10 let na 1.000 € měsíčně čistého
Analytické oddelení KGB snadno zjistilo, že čisté dividendy ve výši 624 eur měsíčně je čistých 7 500 eur ročně a před zdaněním 9 000 eur ročně. Pokud čisté dividendy činili 4 % p.a. , při 624 EUR měsíčně měl pán Ladislav v 11/2021 na účtu približne 225 000 EUR.

Keďže pán Ladislav v 2012 napísal, že mal v akciách najmenej 156 000 € a odvtedy ďalej nakupoval ,,za nekolik tisíc e každý rok,, skutočnú performance si môže každý predstaviť sám.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Ladis »

:) Martin Černoušek + Explor Capital + dluhopisy na ruské jesetery :)
Česká firma Explor Capital slibovala investorům dluhopisy se zisky z jeseteří farmy v Rusku.
Společnost nyní čelí insolvenčnímu řízení a exekucím. Z dluhopisů dluží hloupým lidem 172 milionů korun. Vydala je v několika emisích 2017-2022.
Krajský soud Brno vyhlásil insolvenční řízení se společností Explor Capital. Plány s jesetery v Rusku ztroskotaly a firma ovládaná podnikatelem Martinem Černouškem čelila před insolvenčním řízením také několika exekucím.
Martin Černoušek v květnu 2022 investorům popsal několik scénářů řešení. Mezi nimi byl jak vstup ruského investora do projektu jeseteří farmy, tak vyhlášení insolvence.
Šéf Explor Capital - Martin Černoušek je manažer českého průmyslu. Také řídil stavební firmu PSG International. V Brně vykonává funkci - honorární konzul Turecka.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa jogo »

Ladis napísal: St 01 02, 2023 1:57 am V Brně vykonává funkci - honorární konzul Turecka.
Ak si nejaký podnikateľ vybaví takýto status, tak ja by som s ním do obchodného ani zamestnaneckého vzťahu nešiel.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Ladis »

Průměrné ocenění akcií v indexech 1.2.2023
Nevím, kde hledat Austrálii.
Nikdy bys neměl kupovat ETF. Kup akcie s P/B < 3, P/S < 3, dividendový výnos > 3 %,
od společností s rostoucí tržbou, cizí kapitál : vlastní kapitál < 3 : 1.
Prílohy
indices-1-2-2023.jpg
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Ladis »

Jak dosahovat 40 % ročně aneb ocenění akcií
České video - 16 minut - Džoel Grínblatt
https://youtu.be/bExECPBdtyI

.
Prílohy
Joel.jpg
Joel.jpg (99.74 KiB) 2189 zobrazenia
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ladis napísal: So 04 02, 2023 2:57 pm Jak dosahovat 40 % ročně aneb ocenění akcií
České video - 16 minut - Džoel Grínblatt
https://youtu.be/bExECPBdtyI
Linku na to isté video si tu dal 28.1. o 14,40:
Ladis napísal: So 28 01, 2023 2:40 pm Joel Greenblatt: Jak Dosahovat 40 % za Rok. Investoři Jsou BLÁZNI.

České video 17 minut :cool: https://youtu.be/XAQ25ROc-HQ :cool:

Zdá sa, že tu chodíš postovať tie isté somariny len preto, aby ľudia klikali na linky tvojej stránky.

Joel Greenblatt žije z toho, že pred 30 rokmi sa mu podarilo približne 10 rokov cca trojnásobne prekonávať SP500.
SP500 koncom 80 tych rokov a začiatkom 90 rokov malo performance okolo 15% p.a.

V 21 storočí , odkedy nastala éra internetu tento profesor napísal knihu The Little Book that Beats the Market:
predstavil investičnú stratégiu "magic formula investing", metódu ako kúpiť: "lacné a dobré spoločnosti" s vysokým výnosom zo zisku a vysokou návratnosťou investovaného kapitálu. Jeho stratégia je uvedená v knihe The Guru Investor od Johna P. Reesa. .

To bol on, ktorý pustil do gatí, keď vrazil peniaze do Burryho a chcel ich od neho vybrať.
Bol by položil Burryho, ale ten mu nevyplatil celý vklad a tak vydržal short, ktorý skončil v ohromnom zisku.

Ak chceš ľuďom povedať pravdu (a neodkazovať ich na stupídne videa ), tento ,,value,, investor je stále aktívny a cez Gotham Asset Management spravuje približne 4 mld. USD. Ale ani náhodou nezarába 40% p.a.. Bejvávalo ...

Zistil som jeho performance.

Performance Greenblatta za posledných 10 rokov je +149,24% (+6,84% p.a.)
ETF USA za rovnakú dobu: +211,65% ( +7,79% p.a. )

Greenblatt má vyššie DD (riziko ) ako index. V covid kríze mal DD okolo -38%.


Greenblatt však predsa len v niečom dokáže kopírovať výnos indexu, alebo ho mierne prekonávať:

Greenblatt založil vlastné ETF, ktoré sa volá Tidal ETF Trust - Gotham Enhanced 500 ETF (ticker je GSPY ):

The Gotham Enhanced S&P 500 Index Fund (the “Fund”) is a value weighted long-only U.S. equity strategy that selects primarily from the S&P 500 investment universe. The Fund seeks long-term capital appreciation by investing in long positions of equity securities that comprise the S&P 500 Index in weights based on Gotham's assessment of value and the security's weight in the index.
Risk for the Fund is managed following a disciplined proprietary process limiting concentration in any one company, industry or sector. In addition, exposures are managed daily to remain within carefully defined ranges.


Gross expense ratio is estimated to be 0.65%. The net expense ratio is 0.50% and the management fee is 0.50%

Greenblatt má v ňom cca 267 mil. USD cez Gotham Asset Management . Performance GAM neprekonáva index, ale to etf má mierne navrch. Dátum založenia: 30 dec. 2016.
Výnos ETF Gotham od založenia: +108% ( +12,98% p.a. ).
Výnos ETF USA: +95% (+11,77% pa.)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: So 04 02, 2023 10:35 pm To bol on, ktorý pustil do gatí, keď vrazil peniaze do Burryho a chcel ich od neho vybrať.
Bol by položil Burryho, ale ten mu nevyplatil celý vklad a tak vydržal short, ktorý skončil v ohromnom zisku.
Ten Burryho výsledok sa moc preceňuje maistreamom...on tie shorty zavrel ešte pred krachom Lehmana, tak mal zisk asi 40%, vďaka páke vyšší, ale keby krach prišiel o rok neskôr, možno by Burry kvôli pake skrachoval, aj keď mal pravdu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Ladis »

Levné akcie s potenciálem růstu roku 2023:
USA: Wells Fargo
Evropa: Allianz, British American Tobacco, HSBC Holdings, Ing Groep, Munich Re, Natwest Group
Japonsko: Takeda Pharmaceutical

Mám všechny až na Ing Groep.
Prílohy
Bull-Stock.jpg
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Ladis »

Béžový hedžový fond se snaží vykopnout přihlouplého šéfa německého koncernu Bayer AG (pro hloupý nákup Monsanto) a rozdělit koncern Bayer na více dílů. Ono je velice hloupé, když Bayer AG vyrábí současně léčiva jak Aspirin a také jed na pole jak Glyphosat a jed na lidi Novičok. Protože zaměstnanec firmy Bayer může udělat ve výrobě chybu a pak bude Aspirin jedovatý jak Novičok.
Naposledy upravil/-a Ladis v Po 06 02, 2023 7:16 pm, upravené celkom 1 krát.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Schweinehund
Príspevky: 52
Dátum registrácie: St 17 11, 2021 11:02 pm
Been thanked: 4 times

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Schweinehund »

Ladis napísal: Po 06 02, 2023 6:56 pm Béžový hedžový fond se snaží vykopnout přihlouplého šéfa německého koncernu Bayer AG (pro hloupý nákup Monsanto) a rozdělit koncern Bayer na více dílů. Ono je velice hloupé, když Bayer AG vyrábí současně léčiva jak Aspirin a také jedy na pole jak Glyphosat a jed na lidi Novičok. Protože zaměstnanec firmy Bayer může udělat
ve výrobě chybu a pak bude Aspirin jedovatý jak Novičok.
Mám akcie společnosti Bayer. Důvod mého nákupu se nazývá: Monsanto. Genetické inženýrství je budoucnost.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa

Príspevok od používateľa Ladis »

Všechno je možné, když jdeš přes mrtvoly, abys vydělal s akciemi peníze.
Když bude firma na jed Novičok samostatná, klidně kup její akcie, ať už bude registrována firma v Rusku nebo v Číně nebo v Karibiku.
Investovat do akcií výrobce jedu na lidi je jen o málo horší, než investovat do akcií výrobce cigaret.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"